Jump to content

KV-1S ve M8A1 ile maçlardaki rolüm ne olmalı ?

yardım rehber kv-1s m8a1

• Please log in to reply
13 replies to this topic

qeneral997 #1 Posted 07 January 2017 - 10:54 AM

Private

• Player
  • 775 battles
  • 6
Başlıktan sorumu az çok anlamışsınızdır. Ben yeniyim oyunda ruslardan 5 tiere kadar geldim IS yolundayım ve şuan KV-1S deyim ancak maçlardaki rolüm ne olmalı bilmiyorum. Maçlarda 5 tierler geldiği zaman önden gidiyorum ancak bu sefer her yerden mermi yiyorum. Palette gidiyor tabi ölüyorum. Geride kalıncada sanki yanlış yapıyormuşum gibi geliyor. O-I ve KV-2 beni tek mermide alıyorlar yüksek tierlerde bu da can sıkıcı. Yavaş yavaş KV-85 e doğru gidiyorum ama maçlardan daha fazla zevk almam lazım ve deneyim kasmak için neleri önerebilirsiniz ?  M8A1 de ise ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Tankımın hızlı olması beni ilerilere gitmeye teşvik ediyor ancak tank avcısı olması  da beni geride kalmaya teşvik ediyor. Canı da az ve hiç mermi engellediğine şahit olamadım bu yüzden deneyim kasamıyorum. Ne yapmalıyım ?

GuardianThresh #2 Posted 07 January 2017 - 01:00 PM

Private

• Player
  • 3861 battles
  • 17
  • [TC-KD] TC-KD

View Postqeneral997, on 07 January 2017 - 10:54 AM, said:

Başlıktan sorumu az çok anlamışsınızdır. Ben yeniyim oyunda ruslardan 5 tiere kadar geldim IS yolundayım ve şuan KV-1S deyim ancak maçlardaki rolüm ne olmalı bilmiyorum. Maçlarda 5 tierler geldiği zaman önden gidiyorum ancak bu sefer her yerden mermi yiyorum. Palette gidiyor tabi ölüyorum. Geride kalıncada sanki yanlış yapıyormuşum gibi geliyor. O-I ve KV-2 beni tek mermide alıyorlar yüksek tierlerde bu da can sıkıcı. Yavaş yavaş KV-85 e doğru gidiyorum ama maçlardan daha fazla zevk almam lazım ve deneyim kasmak için neleri önerebilirsiniz ?  M8A1 de ise ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Tankımın hızlı olması beni ilerilere gitmeye teşvik ediyor ancak tank avcısı olması  da beni geride kalmaya teşvik ediyor. Canı da az ve hiç mermi engellediğine şahit olamadım bu yüzden deneyim kasamıyorum. Ne yapmalıyım ?

tüm parçaları açmalısın öncelikle. Harita açıksa çok önden gitme çünkü taretin eğilmiyor. şehir haritalarındada belli noktalarda pusarak gelen adamları vur eğer gelen yoksa yavaşça devam et. Eğer gittiğin bölge spotlanmamış yada yanında tank yoksa mümkün olduğunca gitmemeyeözen göster. kv2 ve oi nin olayı o zaten tek atışta seni alabilirler. elinden geldiğince kafa kafaya gitme. 2v1 yada 3v1 yakalayıp takımınla öldürmelisin. yada adamlar taretlerini çevirince/mermi dolduruyorsa atış yap onun dışında duvarın arkasından  çıkıp 1tane vurur kaçarım deme palet yer sonrada garaja dönersin. her maçta en azından ufak tamir kiti bulunsun 1 tane. ingiliz chromewell de kasmanı tavsiye ederim çok güzel med bir tanktır. ıs yolunda devam.

DestroyerrPanda #3 Posted 07 January 2017 - 02:55 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10354 battles
  • 1,163

ağır tank ile oynarken her haritada genel olarak ağır tankların çarpıştığı bölgeler vardır, bu bölgelere gideceksin, zırhı kullanmayı biliyorsan kv serisi tanklar ile çok rahat hasarı sektirirsin eğer bilmiyorsan diğer ağır tankların arkasında  geride durup vur kaç yapacaksın.

m8 ile haritada güzel bir pozisyon belirleyip hiç spot yemeden hasar verebilirsin, koruduğun bölge düşerse veya ilerlerse çok rahat pozisyon değiştirebilirsin oyunda, hızlı diye illa karşı tarafa kafa atmana gerek yok

Horatio__Caine #4 Posted 07 January 2017 - 03:00 PM

Brigadier

• Player
  • 27298 battles
  • 4,457
  • [SA-AS] SA-AS
Şimdi en güzel öneri kv1s ile yapılmış güzel maçları YouTube da izlemen olur. Nerde ne yapmışlar, zırhlarını nasıl kullanmışlar, düşman tanklarının neresine atış yapmışlar vs. hepsini dikkatlice izleyin. Ayrıca Türkçe güzel paylaşımlar yapan brstyfr un YouTube kanalında birçok eğitici video mevcut onları da izleyin.

qeneral997 #5 Posted 07 January 2017 - 03:48 PM

Private

• Player
  • 775 battles
  • 6

View PostGuardianThresh, on 07 January 2017 - 01:00 PM, said:

tüm parçaları açmalısın öncelikle. Harita açıksa çok önden gitme çünkü taretin eğilmiyor. şehir haritalarındada belli noktalarda pusarak gelen adamları vur eğer gelen yoksa yavaşça devam et. Eğer gittiğin bölge spotlanmamış yada yanında tank yoksa mümkün olduğunca gitmemeyeözen göster. kv2 ve oi nin olayı o zaten tek atışta seni alabilirler. elinden geldiğince kafa kafaya gitme. 2v1 yada 3v1 yakalayıp takımınla öldürmelisin. yada adamlar taretlerini çevirince/mermi dolduruyorsa atış yap onun dışında duvarın arkasından  çıkıp 1tane vurur kaçarım deme palet yer sonrada garaja dönersin. her maçta en azından ufak tamir kiti bulunsun 1 tane. ingiliz chromewell de kasmanı tavsiye ederim çok güzel med bir tanktır. ıs yolunda devam.

Bütün parçaları dediğin gibi açtım. Motor hariç çünkü motor 11.000 deneyim istiyor değmez bence. Bir sorum daha vardı KV-1S de 2 top var hangisini kullansam

85 mm S-31:

• Hasar : 160/160/280
  • Delme : 119/159/43
  • Yükleme süresi : Yaklaşık 5 sn

122 mm Howitzer S-41

• Hasar : 450/370
  • Delme : 61/150
  • Yükleme süresi : Yaklaşık 11 sn

Ben bazı yerlerden topladığım bilgiler doğrultusunda "85 mm S-31" topunu tercih ediyorum hızlı hızlı delerek vurursun diyorlar. Ama "122 mm Howitzer S-41" topunu alıp yüksek hasarlar çıkartan da var. İzlediğim videolarda  hep "122 mm Howitzer S-41" kullanıyorlar . Hangisini tercih edersiniz ?

hsynesyk #6 Posted 07 January 2017 - 04:22 PM

Sergeant

• Player
  • 6445 battles
  • 258
  • [TAMT] TAMT

View Postqeneral997, on 07 January 2017 - 10:54 AM, said:

ohzman ın videolarını izlemediysen izle.kv-1s oynamıyor belki ama hangi durumda ne yapılır nereye gidilir.nasıl saklanılır.takımları analiz edip ona göre nasıl hareket ediliyor vs öğrenirsin.

kv 1s ile top tiersan ağırlarla beraber takıl yanlız olma.sürüden ayrılanı başka bir kurt sürüsü yiyor.m8a1 ise sevdiğim bir tanktı spot da yaparsın geriden de oynarsın med gibi ateş desteği de verirsin her işe gelir.

top olarak 85 liği kullan.motora da bak ilerde kv-85 vs başka bir tankta da kullanılan ortak bir parçaysa aç.ilerde tekrar açmak zorunda kalmazsın.

Edited by hsynesyk, 07 January 2017 - 04:25 PM.

Cazgear #7 Posted 07 January 2017 - 06:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44431 battles
  • 607
Wot replays dan başkalarının videolarını izle faydası olur.

qeneral997 #8 Posted 07 January 2017 - 09:17 PM

Private

• Player
  • 775 battles
  • 6
Dediklerinizi uyguladım ve faydasını gördüm. Şuan KV-1S de 23.000 küsür deneyimim var. Yükseltmediğim tek parça motor. KV-85 e gideceğim o da 28.800 istiyor. Ama şu zırh koruma olayını pek çözemedim dikkat ettiğim tek şey siperden çıkarken arka tarafı saldırı yönüne doğru veriyorlar.

DestroyerrPanda #9 Posted 07 January 2017 - 11:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10354 battles
  • 1,163
kv85 alınca 100mm topu aç, ve çatışma sırasında sakın düz durma, açı vererek yan göster 

DeeSaJay #10 Posted 08 January 2017 - 12:22 AM

Warrant Officer

• Player
  • 62 battles
  • 885

çalı arkalarına pus . ( tank çalı komple kapatsın ) sürekli aynı yerde durma

komutan kulesi , gövde alt plaka. tankların arkası yanı nışan al bütün tanklarda buralar zayıftır ( istisnalar hariç )

bütün tanklarda 90 derece yerine 60 70 derece yenı yamuk dur yan zırhını göstermeden ( zırhın önüne açı ver  ;) 1-1 lerde çok işe yarar , hatta 1-1 kalırsan tankın dibine gir atış yaparken biraz geri geri gel vur sonra gene yapış

tier 6 yani kv85 tier7 is tankları ile çok önde oynama genelde zırhı olmayan tanklar bu tanklarla ağır tanklar nereye giderse sende onlarla gir destek ol ( milletin atış yaptığı zamanı hesapla ona göre vur kaç vur kaç ) tier8 is3 zaten çok güzel zırhlı bi tank tier8 kadar sökersin oyunu az buçuk.

deneyimlerini boşa harcama açtığın top motor palet önce tankın ağırlıgını kontrol et tonaj ağır gelirse boşa zaman kaybı.

Topçu(arty) (kmt) atış yememek için eğer altıncı his varsa ki yoktur şuan için kendi 6ncı hissine göre aynı yerde çok kalma.

Atış yaptıktan sonra aynı yerde durma geri çekil ( ateş edince , hareket edince tankın kkamuflaj değeri düşüyor daha kolay tespit ediliyorsun ) o yüzden atış yapar yapmaz refleks olarak geri çekil.

Bunlar sana yeterde artar bundan sonraki şeyler senin öğrenme uygulama kapasitene kalmış . Oyunda istatisk verileri var önemsememeni oyun içinde sana noob red idiot moron , delete diyen insanları tınlamama nı öneririm. ilk 5 6 k maçın günahı olmaz bende öyle olmuştu şahsen.

qeneral997 #11 Posted 08 January 2017 - 06:24 AM

Private

• Player
  • 775 battles
  • 6

View PostDeeSaJay, on 08 January 2017 - 12:22 AM, said:

çalı arkalarına pus . ( tank çalı komple kapatsın ) sürekli aynı yerde durma

komutan kulesi , gövde alt plaka. tankların arkası yanı nışan al bütün tanklarda buralar zayıftır ( istisnalar hariç )

bütün tanklarda 90 derece yerine 60 70 derece yenı yamuk dur yan zırhını göstermeden ( zırhın önüne açı ver  ;) 1-1 lerde çok işe yarar , hatta 1-1 kalırsan tankın dibine gir atış yaparken biraz geri geri gel vur sonra gene yapış

tier 6 yani kv85 tier7 is tankları ile çok önde oynama genelde zırhı olmayan tanklar bu tanklarla ağır tanklar nereye giderse sende onlarla gir destek ol ( milletin atış yaptığı zamanı hesapla ona göre vur kaç vur kaç ) tier8 is3 zaten çok güzel zırhlı bi tank tier8 kadar sökersin oyunu az buçuk.

deneyimlerini boşa harcama açtığın top motor palet önce tankın ağırlıgını kontrol et tonaj ağır gelirse boşa zaman kaybı.

Topçu(arty) (kmt) atış yememek için eğer altıncı his varsa ki yoktur şuan için kendi 6ncı hissine göre aynı yerde çok kalma.

Atış yaptıktan sonra aynı yerde durma geri çekil ( ateş edince , hareket edince tankın kkamuflaj değeri düşüyor daha kolay tespit ediliyorsun ) o yüzden atış yapar yapmaz refleks olarak geri çekil.

Bunlar sana yeterde artar bundan sonraki şeyler senin öğrenme uygulama kapasitene kalmış . Oyunda istatisk verileri var önemsememeni oyun içinde sana noob red idiot moron , delete diyen insanları tınlamama nı öneririm. ilk 5 6 k maçın günahı olmaz bende öyle olmuştu şahsen.

Ben KV-1S i aldığımda mürettebat bana %100 geldi bedavaydı o işte komutana altıncı hisi verdim ancak KV-85 e kadar etkinleşmez herhalde altıncı his :(

qeneral997 #12 Posted 30 January 2017 - 07:58 AM

Private

• Player
  • 775 battles
  • 6

Para sıkıntısı baş göstermeye başladı bundan dolayı şuan IS yoluna ara verdim T67 aldım şuan tank elit çok güzel para kasıldığı için elit yapma gereği duydum ve en iyi telsizini aldım 700 menzilli bir telsizim var mapi yarılayıp teleskobu açıp düşman ağır tanklarına ilk hasarları veriyorum. Sizce paramı biriktirip Hellcat' i mi almalıyım yoksa KV-85' te IS' yi araştırdıktan sonra T67 ile para kasmaya devam mı edeyim ?  Maliyeti çok düşük olduğundan her maç para kazanıyorum hiç kimseye vurmadan ölsem bile. Ama eğer bildiğim bir map ise :

DestroyerrPanda #13 Posted 30 January 2017 - 10:58 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 10354 battles
  • 1,163
hellcat biraz daha hantal bir tank geç hızlanıyor, onunla spot yapamazsın td gibi oynaman lazım

_wz111li_sniper #14 Posted 01 February 2017 - 02:35 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 330 battles
  • 1,079
  • [-USR-] -USR-

hellcat'in modası geçti ve ağır nerflendi özellikleri kötüleştirildi bu nedenle oynaması zevkli bir tank olmaktan çıktı

amma velakin tier5te takılıp eğlenip pratik yapmak için en uygun tanklardan birisi t67, aldığın iyi olmuş

teknoloji ağaçlarında kredi sorunu yaşamadan ilerlemek için kasabileceğin ve bir sürü tank dalına kavşak konumundaki tier5 tanklardan birisi

m4 sherman. 76mm yüksek delişli topu da takabilirsin, 105mm'lik havan topunu da takabilirsin ikisi de güzel toplardır ama 105lik troll top, kendi seviyesindeki tanklara tek atabildiği için daha eğlenceli tabi

m4'ü kasıp ilerleyerek oldukça zırhlı bir orta tank olan m4a3e2 jumbo'ya saparak amerikan ağır tank yoluna devam edebilirsin, tier7 ağır tank t29 seviyesine göre oldukça güçlüdür ve eğlencelidir. buradan daha sonra devam edip t110e5'e ulaşabilirsin.

veya hızlı çevik ama zırhı orta olan m4a3e8'e saparak daha sonrasında t20, m26 pershing üzerinden ilerleyerek m48a1'e ulaşabilirsin. şindilik tavsiye etmem sana

diğer bir kavşak konumundaki zevkli tier5 ise pzkpfw iv ausf h. tıpkı m4 gibi bunun da çabuk dolduran 75'lik topu ve troll 105'lik tekleme ustası havan topu var. 

panzer 4'ten tam 3 adet farklı yola sapabilirsin. panzer4ten ağır tank vk3601h'ye doğru ilerleyip tiger2-e75 diye ilerleyip e100'e varabilirsin

panzer4ten orta tank vk3001h'ye ilerleyip akabinde tiger p'ye gelip oradan dümdüz giderek maus'a ulaşabilirsin (ki bu yola 1 tane daha tier 10(pzkpfw vii) eklenecek yani pz4'ten ulaşabileceğin dal sayısı 4'e çıkacak)

ya da tiger p'den tank avcısı yoluna sapmak istersen ferdinand'ı kasıp oradan jagdpanzer'e doğru yola çıkabilirsin

bu saydığım panzer iv ve m4 sherman hem oldukça zevkli tanklardır hem de çok fazla dal için göbek görevi görürler. bu nedenle bu tankları almanda fayda var

oyuna girmeye gerek kalmadan ağaçlara bakmak için

bu siteyi kullan http://www.wotdb.info

Also tagged with yardım, rehber, kv-1s, m8a1

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users