Jump to content

Německé tanky obecně

• Please log in to reply
167 replies to this topic

Ostravak_CZ #1 Posted 14 October 2011 - 02:10 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
Jelikož jsem velkým fandou německé válečné techniky za II.SV, tak by mě zajímalo, které tanky ve hře považujete za nejlepší a které naopak za ty nejméně užitečné.
Osobně se mi velmi dobře hrálo s VK3601H, Tigry (I, KT a E-75) a Ferdinandem. Nejhorší zkušenost mám s JagdPantherem - toho jsem fakt nesnášel.

Upřesněný název tématu
/TomasOneil

SiR_ALfin #2 Posted 14 October 2011 - 02:35 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 24984 battles
  • 69
S cim jsem jezdil opravdu rad za nemce tak byl jednoznacne KT a Tiger P...naopak tanky co jsem nesnasel byl JagdPz IV a PzKpfw III

Hovischo #3 Posted 14 October 2011 - 02:48 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 25377 battles
  • 266
Rozhodně Tiger H, KT, JP a Ferdi. I když Tiger stoji za houby tak je to pořád Tiger a toho nejde nemít rád  :Smile_great:

Tuccy #4 Posted 14 October 2011 - 03:03 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14486 battles
  • 6,482
  • [WG] WG
VK 3601(H) je můj Milášek, glum, glum... Ale jinak celkem nemám námitek proti žádnému. Tiger by mohl být o něco rychlejsí, kanóny ve střední kategorii (hlavně 75mm) by snesly větší průbojnost, ale skutečně otřesný co mne nebavil byl snad jen 3001(P) ( a kromě toho vypadá humusně ;)).

Idahou #5 Posted 14 October 2011 - 03:26 PM

General

• Veteran
  • 36649 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Podle mě, tak co se herní stránky týče, vypadá dost slušně vk36, ale kromě perfektní LT38 a Škodovky T-25 za nic od němců nehraju, ty tanky mě vůbec nesedí a navíc za ně hraje úplně každej. Dost odradí i to, že v každý bitvě je aspoň jeden osel co zakempí s německou heavinou na základně

Jinak kánony vůbec nebuffovat, myslím si že ta přesnost je sama o sobě dost velkej buff a třeba poslední kanon na E-50 je vyloženě nechutná facka Pattonovi

Elnorka #6 Posted 14 October 2011 - 03:28 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 17261 battles
  • 3,399
  • [PRASE] PRASE
za nemcou mam TDcka az po ferdu a okrem jgpanzer 4 boli dobre, pz3 je fakt otrava

odonat #7 Posted 14 October 2011 - 05:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30779 battles
  • 85
Se svym poctem nahranejch bitev (1759 ke dnesnimu dni) nema muj nazor az takovou vypovedni hodnotu,ale me osobne skvele funguje jako bankomat jiz zminovany VK3601H,ktery bylo zaroven muj nejoblibenejsi tank (do doby nez jsem nasal Tigera a trochu jsem se s nim zzil) a taktez Pzkpfw IV s excelentnim 7,5 cm KwK 42 L/70...Je to sice totalni zoufalost co se tyce hull traverse speed (vez taky nic moc),ale jako long range fighter funguje dokonale...
Nicmene posledni dobou,i pres pocatecni nestastny chvile,mam cim dal tim radsi jednickovyho Tigra..Sice se s nim clovek musi naucit pracovat,ale potom je to parada...
Kuprikladu jezdim v platoonu s kamosem,kterej ma VK3002DB a skvele se doplnujem..
Co se tyce King Tigra,hraje se mi s nim v celku dobre,ale jeste to nejakou dobu potrva nez si to zacnu naplno uzivat :D

MorgulSK #8 Posted 14 October 2011 - 05:40 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 17196 battles
  • 290
tak jednoznacne z nemeckych strojov ferdinand je to kral 8 triedy  :Smile-izmena:  ,teda vacsina nemeckych stihacov su v pohode okrem jagdPZ4 to je fakt des a hruza a potom dalsi kandidat je jagdtiger (nieje to zly stroj ale na svojich kolegov si neskrta)

inac je vobec nejaka sanca ze bude panzer IV vyzerat seriozne ?? ved to bol prekrasny tank a tu  <_< ten lavor na podvozku je totalna katastrofa ...

keby vyzeral ako posledne verzie ausf H. tak by to bola nadhera :Smile_honoring:

http://www.achtungpa...ages/pz4hev.jpg
http://www.achtungpa...mages/pz4cc.jpg
http://www.achtungpa...ages/mvc030.jpg

Ostravak_CZ #9 Posted 14 October 2011 - 05:51 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261

View PostMorgulko, on 14 October 2011 - 05:40 PM, said:

...inac je vobec nejaka sanca ze bude panzer IV vyzerat seriozne ?? ved to bol prekrasny tank a tu  <_< ten lavor na podvozku je totalna katastrofa ...

keby vyzeral ako posledne verzie ausf H. tak by to bola nadhera :Smile_honoring:
No vzhled snad aspoň trochu změní camo - připravované v příštím patchi. Ty 4 screeny, co vypustili vypadají dobře :Smile_honoring:

Derp_Trollington #10 Posted 14 October 2011 - 07:55 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
PzII, PzIII A, PzIII - tyhle tanky bez děl mě fakt nebavily... PzIV ve stocku hrůza, namaxovaná docela použitelná, VK3001H super, Panther je hodně divnej (v 80% her mám ammo hit; instalace mokrých beden s municí nepomohla).
Heavy linie se mi momentálně jít nechce, hlavně se netěším na Tigera(H), kterej pro mne byl potrava i ve StuGovi... Člověk to prostřelí i když se mu stokrát nechce.
TD jsou super (teda až na JgPz IV). Nejvíc si užívám asi JgPanthera, to je takovej T7 medium tank bez turretu s hodně dobrým a přesným dělem. Ferda mne moc neláká, co jsem viděl na vlastní oči u spoluhráčů v četě, tak to zepředu prostřeloval i PzIV s 75mm L/70. Zvláštní, že na to všichni nadávají a mě při zásahu do spodku hullu stejně všechno bouncne (pene 160+) :-O

Ostravak_CZ #11 Posted 14 October 2011 - 08:21 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261

View PostJejKey, on 14 October 2011 - 07:55 PM, said:

Ferda mne moc neláká, co jsem viděl na vlastní oči u spoluhráčů v četě, tak to zepředu prostřeloval i PzIV s 75mm L/70. Zvláštní, že na to všichni nadávají a mě při zásahu do spodku hullu stejně všechno bouncne (pene 160+) :-O
Určitě záleží jak to s Ferdou umí, jak má proškolenou posádku a jaké doplňky nakoupené...pokud máš dobré krytí, rychlozaměřování a binokular tak ten dmg 400-600je úžasný(a s velmi dobru penetrací)...pro mě je to z TD zatím jednička. Uvidím jak "dodělali" JagdTigera.

Derp_Trollington #12 Posted 14 October 2011 - 08:32 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Mají ho víceméně stock (akorát motor z VK3001P, myslím; nevidíme důvod pro použití 105mm děla - vyšší cena ammo, nižší ROF a dmg/min, o fous horší pene a přesnost), posádka >90%. A s tím dát 77,5kXP na pásy a dělo, ať to dává aspoň nějaký dmg, musí být kua nervy :-) Tím spíš, že je to můj oblíbenej frag s artynou. A s neustále mrtvou posádkou + poškozeným motorem se hýbe fakt blbě.
Jinak na TD vozím binokulár, rammer a toolbox (kvůli arty a pásům)/v případě nutnosti (JgPanther) wet ammo rack (dostával jsem ammo hit i zepředu). Maskování řeším posádkou (aktuálně 96%), krom toho maskovací síť stejně moc nefunguje (podle zkoušení na výcvikové mapě). Rychlost míření mi u německých TD připadá dostačující, rychlejší aim jsem nikdy nepotřeboval. To házím akorát na arty...

... což mi říká, že jsem se zapomněl zmínit o arty:

Bison, StPz II - dělo je bída, lepší ammo to nezachrání, houby dostřel + hází to často proti lowtieru, kde je to moc rychlé... Ale třeba se to od bety změnilo.
Teď jsem šel přes Wespe - nesrovnatelně lepší, krom toho, že dostřelí přes celou mapu, dává dost vyšší dmg a na lowtieru je hodně dobře použitelná jako TD z arkádového modu (autoaim se v tomhle případě docela hodí a kupodivu i trefuje :D )
Grille - stock dělo z Bisona a StPz II je pořád stejnej hnus, akorát o něco rychleji střílí... Druhé dělo už je fajn a připadá mi jako nejlepší T4 arty. Akorát má hodně malej rozsah děla, takže je nutnost dobře se otáčet a používat aretaci podvozku. Jako TD více než použitelné, míří docela rychle.
Hummel - se stejným dělem je ve srovnání s Grille o dost lepší (mobilita, rozsah děla, rychlost zaměření subj. o něco rychlejší), s druhým dělem je horší (dmg dává vyšší, ale hodně dlouho míří při rychlém pohybu děla => hodně špatně použitelný jako TD, s dělem je potřeba hýbat fakt pomalu, ať to nemíří sto let). Rychlejší aim je nutnost! Snad by se mělo jednat o nějakej nerf z bety/po betě, protože tam byl snad nejlepší TD - nevím, v betě jsem arty tak daleko nedotáhnul. Ale smysl by to dávalo. Nicméně když se s tím člověk naučí žít, tak to jde.
GW Panther - vynikající rozsah děla, horší dmg, než ruská konkurence, dobrá mobilita, jako TD výborny. I dělo z Hummela na GW Pantherovi míří o poznání rychleji (další věc, proč by mělo jít o nerf jenom Humla)...
Dále jsem nedošel.

A ještě jeden paradox na závěr:
Čím vyšší arty, tím méně se mi stává, že by HEčko penetrovalo.
U Grille s top dělem mi penetrovala (pokud zrovna mohla - Tiger/KT/Panther/PII z boku/zezadu ...) a dala plnej dmg většina direct hitů, u Hummela už to tak časté nebylo a u GW Panthera se to stává cca jednou za sto let... Samozřejmě papírová penetrace těch HEček dělo od děla nevýrazně roste... Tak jsem se těšil, jak s GW PAntherem s top dělem budu dávat Panthery z boku na jednu ránu a... nic :-)

LiannaSilverwind #13 Posted 14 October 2011 - 08:56 PM

Veteran

• Veteran
  • 5460 battles
  • 957
  • [JOKE] JOKE
Me se velice libi nasledujici nemecke masiny:

LT-35 (farmar druhe urovne)
Pz. III (vynikajici stredni tank a skaut zaroven)
Pz. IV (skvely sniper)
VK3601H (univerzalni tank)
VK3001H (univerzalni tank)
E-50 (velmi zabavny unikalni stredni tank)
E-75 (povazuji ho za superOP v dnesni dobe)
Maus (nesmrtelny bunkr)
StuG III (toci se na miste okamzite)
JagdPz IV (skvele se schovava, vyborny DPM)
Jagdpanther (genialni DPM)
Ferdinand (neporazitelny v celnim stretnuti pro vetsinu tanku urovne 8 a niz, pokud nejsou profici)

atharix #14 Posted 14 October 2011 - 09:07 PM

Private

• Player
  • 4372 battles
  • 1
Tiger II - nejlepší ve svém tieru - dingá neskutečně pokud se dobře postavíte je téměř neprůstřelný, skvělé dělo velice přesné a dobrá pohyblivost - je třeba mít dobrou posádku a na full vyzkoumáno.
E75 - neskutečný tank, při správném natočení dingá i T30, s nejlepším dělem si dáte is4 na 3 střely.
e100 - nebýt papír podvozku a pár lehce prostřelitených míst je naprosto op, i tak velice dobrý tank, bohužel je potřeba hrát s gold municí má malou penetraci AP nábojů.

Vk3601,PZ4 - kvalitní tanky spíš sniperské velmi silná děla.
Hummel - kvalitní artyna, velice zisková, rychlá a použitelná jako td v bojích face to face.
E50 - velice silný medium tank, který si ustřílí i těžší heavy

Casparus #15 Posted 15 October 2011 - 08:43 PM

Private

• Player
  • 4823 battles
  • 4
Líbí:
M2 LT dobrý na odreagování
T25 AT opravdu parádně rychlý TDčko
Pershing ne tak dobrej, jak jsem si ho vysnil podle statistik, ale jezdí slušně :)
T29 když člověk dobře zaleze tak se neztratí ani proti vyšším tierům
KV-1S

Nelíbí:
M3 Lee - pomalý, bezmocný, ošklivý terčík pro nepřátele
T-28 - docela rychlý, ale velký jak stodola navíc bez pancíře
KV-13 - jediná dobrá vlastnost, je že zepředu dost odrazí... jinak děs, běs... stock zbraň nic neprostřelí na lepší (která stojí taky za nic) potřebujete novou věž a na ní nový pásy... + každý druhý zásah do boku kromě shození pásu taky poškodí motor...

EDIT: Aha, opravdu jsem trochu mimo... Z Německých tanků stojí za zmínku VK3601H. Opravdu parádní tank, který zvládne většinu z toho co si pro něj vymyslíte.

Idahou #16 Posted 15 October 2011 - 09:10 PM

General

• Veteran
  • 36649 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
LT35, ve hře pz.35 (t), originálně Lehký Tank vzor 35, NENÍ německý tank ;) Byl jen němci vyráběný.

Více o něm a dalších československých tancích si můžete přečíst tady na foru

garny2 #17 Posted 16 October 2011 - 07:57 AM

Lance-corporal

• Player
  • 15083 battles
  • 74
+  Lowe-nejen že vydělává jako prase,ale má neskutečně přesné dělo
   tiger 2-miláček
   3001h-osobně si myslím že je o chloupek lepší než 3601.

-  3001p-hrůza
   pz3-bez něj by bylo líp
   pz4-dobré dělo,ale neskutečně líný

Ostravak_CZ #18 Posted 16 October 2011 - 01:19 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
4 Casparus: trochu sis spletl téma. Tady se píš o německých tancích :rolleyes:

deglaser #19 Posted 17 October 2011 - 06:58 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 15948 battles
  • 406
Hlavne si nekupujte E-100 to je děs kromě raže se nevirovna sovětským a americkym tankum. (Nabijeni dlouho to trva, nez otočite vež to same pomaly špatna pohyblivost)  :Smile-izmena:

Tuccy #20 Posted 17 October 2011 - 08:26 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14486 battles
  • 6,482
  • [WG] WG
E-100 (z pohledu boje proti ní) je v pohodě, pokud si zepředu schová spodek trupu. Slabé místo na věži není až tak snadné trefit. Z boku je snadnější cíl, než Maus, ale to zase vyvažuje dělem...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users