Jump to content

Německé tanky obecně

• Please log in to reply
167 replies to this topic

Ostravak_CZ #21 Posted 17 October 2011 - 09:49 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
Hrál jsem s ním na test serveru a hrálo se mi s ní rozhodně lépe než s T30 - ta je úplný papírák. Děla mají obě úžasně účinné :Smile-izmena:

HIGHFIVE_ #22 Posted 17 October 2011 - 10:46 AM

Private

• Player
  • 6805 battles
  • 12
  • [_BB_] _BB_
VK 3001(H) - Takovej malej hajzlík. Je s nim sranda, když vjedete do hloučku nepřátel, začnete kolem nich kroužit, oni se po Vás začnou otáčet a teammates je dodělaji. Krásnej pocit :)

Jorren #23 Posted 17 October 2011 - 02:24 PM

Private

• Beta Tester
  • 4105 battles
  • 36
  • [GWDYS] GWDYS

View PostLiannaSilverwind, on 14 October 2011 - 08:56 PM, said:

Me se velice libi nasledujici nemecke masiny:

LT-35 (farmar druhe urovne)
Pz. III (vynikajici stredni tank a skaut zaroven)
Pz. IV (skvely sniper)
VK3601H (univerzalni tank)
VK3001H (univerzalni tank)
E-50 (velmi zabavny unikalni stredni tank)
E-75 (povazuji ho za superOP v dnesni dobe)
Maus (nesmrtelny bunkr)
StuG III (toci se na miste okamzite)
JagdPz IV (skvele se schovava, vyborny DPM)
Jagdpanther (genialni DPM)
Ferdinand (neporazitelny v celnim stretnuti pro vetsinu tanku urovne 8 a niz, pokud nejsou profici)

Pz.III - dobrá mašina, fun tank

Pz.IV - v základe nič moc ale plne upgradnutý je dobrý - PS: fakt neviem prečo WG tak sprasil tie základné 75mm delá L/43 a L/48... v réale to boli dobré kanóny, v hre je to hrôza

VK3601H - súhlas, musí byť tiež plne upgradnutý aby získal lepšiu pohyblivosť, potom je fajn

VK3001H - tento tank som v bete neskúšal, až teraz, ale zatiaľ som s ním zažil asi najviac zábavy. Je to celkom malé, dosť rýchle a má to 88mm kanón. Ak s tým viete jazdiť tak je to postrach...

Panther - momentálne najhoršie tier 7 medium v hre, oproti bete, kde to bol vynikajúci tank, to je dosť zlé. Keďže mu preradením do tier 7 zobrali 88mm L/71 tak mu už nezostala v podstate žiadna výhoda. Nemá žiadnu úchvatnú rýchlosť, traverse podvozku je slabý, je to veľké - čiže sa ľaho triafa, traverse druhej veže je pomalý. Na nejaké krútenie okolo heavy tankov ako s T-34/85 alebo T-44, T20 či Pershing zabudnite. Ak by tam nebol ten 75mm L/100 tak by  bolo dosť utrpenie s ním jazdiť, keďže 88mm L/56 zrovna snajperský kanón nie je.

Panther II - mal som len na test serveri, celkom sa mi pozdával, akurát trpel na poškodenie modulov. Oproti Pantherovi je to lepší tank.

E-50 - tiež som mal zatiaľ len na test serveri, škoda toho nerfu na traverse podvozku. Ale je to pekný tank a jazdilo sa s ním dobre.

Tiger I - v základne totálna hrôza, s 88mm L/56 má polovičnú hodnotu, zlepšenie prichádza až po získaní 88mm L/71. Ale prestrelí vás v podstate všetko - dosť som si pri tom zanadával  :Smile-hiding:

Tiger II - na KT som najazdil spolu s betou najviac - cez 1 100 bitiek. KT je klasika, nie je síce najrýchlejší ale má solídny pancier a dobré kanóny. Celkovo je to dobre vyvážený tank. Škoda len, že náboje na 105mm kanón sú na svoj výkon príliš drahé a tým pádom sa s ním zarábajú kredity pomalšie.

E-75 - upgradnutý Tiger II je dobrý tank (ale až plne upgradnutý), ja osobne si nemyslím, že by bol nejako extra OP, zrovnal by som ho s IS-4. Určite môžem odporučiť.

E-100 - Zatiaľ som s ním síce veľa nenahral ale zdá sa mi ako keby mal menšiu výdrž ako E-75. Ak by v bitke nie sú arty tak jeho hodnota určite stúpa.  Úplne bežne mi zoberie 40% HP tier 7 arty na jednu ranu.

Maus - bunker je to možno v random bitke, kde je určite ťažšie ho prestreliť ako E-100 (ak nepočítam arty) a ľudia nepoužívajú gold ammo. V klan wars až tak nesmrteľný nie je a jeho životnosť výrazne klesá ak má súper gold ammo.

StuG III - výborné TD, ako píše Lianna, točí sa veľmi rýchlo, takže toho len tak ľahko neukrútite. Skúsený hráč s ním dokáže dosť veľa.

Jagdpanzer IV - naozaj neviem prečo tu tak veľa ľudí frfle na toto výborné TD. Má veľmi dobrú pohyblivosť, slušnú rýchlosť a hlavne: má to nízky profil a tým pádom sa to na vačšiu vzdialenosť ťažšie triafa. Rozhodne to nie je zlé TD.  :Smile-izmena:

Jagdpanther - mimo to, že je to jedno z najkrajších vozidiel v hre tak sa s ním aj dobre hrá. Traverse speed je síce už o niečo horší (stále však obstojný) ale je veľmi rýchly a má dobré kanóny. Ak s tým človek vie hrať, tak je to pekne nechutná mrcha  :Smile-playing:

Ferdinand - určite výborné TD. Treba ho samozrejme upgradnúť lebo v základne je dosť málo pohyblivý - takže nezúfajte, zlepší sa to. Má to Maus kanón v TD verzii - čiže je presnejší a rýchlejšie strieľa. Vačšinou som mal aj celkom priaznivý matchmaking (keď som bol v hornej tretine teamu), ale netreba sa báť ani bitiek s tier 9 či 10, akurát je treba byť opatrnejší. Vrelo odporúčam.

JagdTiger - mal som ho v bete a nesťažoval som sa. Už sa na neho opäť teším (credits needed!!!  :Smile-playing: ) Druhý kanón je pravdepodobne najlepší kanón v hre. 276 mm štandardná penetrácia (352 mm s gold ammo !!! - najviac v hre), 560 damage, 0,29 presnosť, 6 rán za minútu - bez rammera, 6,67 s rammerom - veď to je peklo !!! Stačí si pozrieť štatistiky dobrých hráčov na JT a nie je o čom...

ceero #24 Posted 17 October 2011 - 03:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12808 battles
  • 62
za mna musim povedat, ze zatial ma zo vsetkych tankov co som hral najviac bavil PZ III/IV. Neskutocne rychly a obratny, nakloneny predny armor ktory odraza jedna radost a celkom pouzitelne delo. Ak viete ako na to, daju sa s nim uplne perfektne provokovat pomalsi superi, kym sa vobec otocia a uvedomia, obehnete ich z druhej strany budovy a napalite od chrbta a pod. A ked raz za cas skoncite na vrchu rebricka v bitke, mozete s nim ist bez problemov do prvej linie.
Inak VK3601h je klasika, tomu tanku mozno okrem trosku vyssej obratnosti nic nechyba.

imartas #25 Posted 17 October 2011 - 05:02 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 31523 battles
  • 1,372
Pro mě je nej německej tank určitě E75ka.Tak rychle a v pohodě se mi s jinou 9tkou nepodařil naexpit tear 10.Fakt parádní stroj se kterým je zábava hrát.

Derp_Trollington #26 Posted 17 October 2011 - 06:14 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
@Jorren:

Co se Panthera týče, jsem jedinej, kdo má furt ammo hit po každém zásahu z boku (i přesto, že mám mokré bedny s municí)?

Jinak se mi velice líbí a ukroužit s tím taky něco jde. Jo, při zatáčení ztrácí rychlost docela dost, ale není to až tak moc zlé.

Pretty_Pony_Princess #27 Posted 17 October 2011 - 06:23 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 8037 battles
  • 685

View PostJorren, on 17 October 2011 - 02:24 PM, said:

Panther - momentálne najhoršie tier 7 medium v hre, oproti bete, kde to bol vynikajúci tank, to je dosť zlé. Keďže mu preradením do tier 7 zobrali 88mm L/71 tak mu už nezostala v podstate žiadna výhoda. Nemá žiadnu úchvatnú rýchlosť, traverse podvozku je slabý, je to veľké - čiže sa ľaho triafa, traverse druhej veže je pomalý. Na nejaké krútenie okolo heavy tankov ako s T-34/85 alebo T-44, T20 či Pershing zabudnite. Ak by tam nebol ten 75mm L/100 tak by  bolo dosť utrpenie s ním jazdiť, keďže 88mm L/56 zrovna snajperský kanón nie je.
Momentálně nejlepší tier 7 střední tank. Má nejvyšší DpM, hromadu HP, laserový dělo, skvělý pancíř, odpovídající mobilitu... Jediná nevýhoda jsou slabý HEčka, když to nejde probít AP, HEčka neudělají nic. Ani s Pantherem I, ani s Pantherem II jsem si nevšiml, že by poškozením modulů či mrtvou posádkou trpěly víc než jiné tanky. Upřímně, mám dojem, že oba Panthery jsou OP.

mings #28 Posted 17 October 2011 - 08:57 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 34649 battles
  • 1,203
no mě se hrálo dobře: no prakticky skoro za vše německé co jsem měl

jediný co nesnáším je stock VK3001(P), to nechápu člověk potřebuje 12k xp aby mohl nasadit lepší dělo než tu vzduchovku s penetrací 106 (a to mám vše vylepšené krom pásů a věže) neumím si představit ten tank bez motorů
dále VK4502(P) Ausf. B  ten tank je takovej.....krám, připadá mi to jako Maus bez pancíře, z boku prostřelí i M3 Lee, 1-4x za jednu bitvu zničenej motor (tolik repair kitů vážně nemám, proto už motor neopravuju a použiju ho na něco jiného a vždycky se něco najde), s 200mm penetrací prostřelí weakspoty na předním pancíři i tank s 50% posádkou a člověkem co hraje wot poprvé, a další klasické neduhy němců

A potom zbytek tanků které dostávali úplně šilený dmg do modulů (což se týká skoro všech) aby vám po dvou APčkách spadlo 6 modulů (pásy jako modul nepočítám), a to ještě od né zrovna moc silných tanků. Jinak ty tanky byli v poho (tak do max. dvou modulů)

Jorren #29 Posted 17 October 2011 - 09:17 PM

Private

• Beta Tester
  • 4105 battles
  • 36
  • [GWDYS] GWDYS

View PostKvetoslav, on 17 October 2011 - 06:23 PM, said:

Momentálně nejlepší tier 7 střední tank. Má nejvyšší DpM, hromadu HP, laserový dělo, skvělý pancíř, odpovídající mobilitu... Jediná nevýhoda jsou slabý HEčka, když to nejde probít AP, HEčka neudělají nic. Ani s Pantherem I, ani s Pantherem II jsem si nevšiml, že by poškozením modulů či mrtvou posádkou trpěly víc než jiné tanky. Upřímně, mám dojem, že oba Panthery jsou OP.

Osobne nesúhlasím.
Najvyšší DpM - áno o trochu väčší ako T-43/85 (gun ale nekritizujem)
Skvělý pancíř - spredu a proti nižším tierom to ide... proti heavy tankom samozrejme nič moc, ale to aj T-43 a T20.
Odpovídajíci mobilitu - tá je suverénne najhoršia v porovnaní s T-43 a T20

Mobilita je najdôležitejšia vlastnosť medium tanku a tú má len priemernú a v boji zblízka stráca sniperský kanón výhodu. Navyše veža sa otáča pomaly.

Môj názor: na väčšie vzdialenosti ako sniper je Panther dobrý, tu prevyšuje T-43 a T20, na boj zblízka sú jednoznačne lepšie T20 a T-43.

Ostravak_CZ #30 Posted 17 October 2011 - 09:42 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261

View PostJorren, on 17 October 2011 - 09:17 PM, said:

...Odpovídajíci mobilitu - tá je suverénne najhoršia v porovnaní s T-43 a T20...
Tak v tomto úplně souhlasím...to je podle mě nejzásadnější slabina. Největší výhodu spatřuji v ultrapřesném kanónu 7,5 cm KwK 45 L/100 a jeho vynikajicí penetraci kdy není problém prostřelit E-75 zepředu.

paran #31 Posted 19 October 2011 - 06:41 AM

Corporal

• Player
  • 6737 battles
  • 145
Já sem nedávno začal expit linii Pz 38, Pz 38 nA, Pz IV a mam relativně nově VK 3601H. Plně vyexpenej Pz IV je docela slušnej zabiják, ale VK 3601H mi nepříjde nějak extra lepší, je pravda že na něm nemám ten nejlepší motor a mam ten 75 mm kanon, ale není to nic moc. Navíc už se u něj začíná projevovat fakt, že bez prémka se při prohře začínaj kredity dostávat do mínusu. Vyplatí se vyexpit si 88 mm kanon nebo kónické dělo, nebo tu 10,5 cm? Chtěl bych VD 3002 DB, ale obávám se že ta ztrátovost tam bude ještě horší.
Taky jezdim německou průzkumnou linii, mám plně vyexpenýho Leoparda a VK 2801. VKčko je docela ztrátový, ale s 10,5 cm je docela sranda, menší artyni s HEčkem na jedinou ránu a i vysoký tiery když se trefim a jedu dost rychle můžu docela poškodit. Baví mě docela víc než Leopard, i když sem v mínusu skoro vždycky.

Derp_Trollington #32 Posted 19 October 2011 - 07:32 AM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Kónické dělo + gold ammo je docela mazec, s obyč. APčkama dává strašně malej dmg.

Na běžné používání asi krátkou 88.

rodier #33 Posted 19 October 2011 - 12:31 PM

Warrant Officer

• Banned
  • 8636 battles
  • 631
ferdinand me neskutecne sere. obecne nechapu proc maj tier8 TD tier 10 kanony, meli jim dat jen 9 (ktere nemci nemaj vubec). Sam ho brzo budu mit, ale prijde mi to nefer.

Ja vim ze se ma brat jako o tier vejs, jenze  znamej co ma tier 9 tank tak rikal ze v bitvach  8-9-10 ferdi potka minimalne a ja naopak s tier 6-8 tankama potkavam ferdiho porad, takze je asi neco spatne.

deglaser #34 Posted 19 October 2011 - 01:15 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15948 battles
  • 406
Ja se priznam ze mi sere E-100 takoveho lenochoda aby pohledal. Nez nabije nebo otoci lauf tak to vybafam cigaro. Radsi jezdim s E-75 to je dobrej stroj popripade s Lewem.  :blink:

Ostravak_CZ #35 Posted 19 October 2011 - 01:31 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261

View Postrodier, on 19 October 2011 - 12:31 PM, said:

ferdinand me neskutecne sere. obecne nechapu proc maj tier8 TD tier 10 kanony, meli jim dat jen 9 (ktere nemci nemaj vubec). Sam ho brzo budu mit, ale prijde mi to nefer.

Ja vim ze se ma brat jako o tier vejs, jenze  znamej co ma tier 9 tank tak rikal ze v bitvach  8-9-10 ferdi potka minimalne a ja naopak s tier 6-8 tankama potkavam ferdiho porad, takze je asi neco spatne.
TD mají obecně kanón o třídu výše než "klasické" tanky, aby se vykompenzovala jejich nemobilita (tzn. TD třídy VII. může mít kanón třídy IX.). S Ferdim běžně hraju proti X. a IX. tierům, ale někdy taky proti V. tierům.  :Smile-izmena: Každý nižší tier si prostě musí projít tím, že narazí třeba o 3 třídy vyšší soupeře. Tak to bylo a je a myslím si, že je to dobře!

rodier #36 Posted 19 October 2011 - 07:02 PM

Warrant Officer

• Banned
  • 8636 battles
  • 631
to by me zajimalo kde si na ten blud prisel :) td maj ty same kanony co tanky, jen je maji driv ve strome, pripadne rychlejsi. u TD jen americke ma tier9 kanon na tier 7.

Derp_Trollington #37 Posted 19 October 2011 - 07:17 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
V první řadě je tier kanonu T5E1 jeden velkej omyl. Parametry to má na tier8 maximálně... To už mi víc leží v krku, že T8 TD (ISU-152) má k dispozici podle některých nejlepší dělo ve hře.

mcmillis #38 Posted 21 October 2011 - 11:27 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 91031 battles
  • 272
  • [KAZNA] KAZNA
Ferdinand je jednoznacny milacik...trhal som s nim ocel aj v Bete...prechod na JgTigra je sklamanie...mam aj Obj704 a to sa neda porovnat...

osobne mam velmi rad KT...je to sniper na velke vzdialenosti a vie urobit masivne skody aj najvyssim tierom...ale opatrne :-)

a media..Panther a P II ako aj E-50....vsetky som si nechal v garazi a ak hovorim, ze KT je snajper, tak tieto potvory aj za jazdy...a to spotuju najlepsie z celej hry - az do 460m (okrem Pattona, ktory ma view range 480m)

lighty hram nerad, ale mam aj 2801...

no a artilerka...grille a hummel su naj v ich tieri...dalej som sa nedostal...

RadeonSVK #39 Posted 22 October 2011 - 08:37 PM

Corporal

• Player
  • 21422 battles
  • 113
pre mňa jednoznačne najlepší nemecký tank je VK 3001 H, Panther I, PZ III/IV ... fakt výborne tanky, veľmi dobre sa mi s nimi hralo. Možem len doporučiť. A za najhoršie by som dal jednoznačne Stug a taktiež aj tie skauterske tanky ... Luchs je ešte ako taký ale Leopard je strašna bieda, to som praktický aj hneď predal. Ani vo full vyskume som si stým veľa srandy neužil.  :Smile-hiding:

paran #40 Posted 22 October 2011 - 10:16 PM

Corporal

• Player
  • 6737 battles
  • 145
S leopardem je IMHO docela sranda, když se dostaneš do bitvy nízkých tierů. Ostatní lehký tanky proti němu nemaj moc šancí pokud máš dobré prostředí a vyexpenýho na maximum. Docela si dává i střední tanky.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users