Jump to content

Alapok kezdőknek

Kezdőknek Alapok

• Please log in to reply
49 replies to this topic

ferkram_1 #41 Posted 25 December 2017 - 12:59 PM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 3

Üdv,

új játékosként egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, (még viszonylag az elején járva) hogy hogyan tudok aranyat szerezni?

Az első pár tankot már ezüstért beváltottam, de látom, h a többi (jobb) tank már mind csak aranyért váltható ki.

Szóval érdekelne, h van lehetőség arany begyűjtésre a játék során, vagy csak egy komolyabb befektetéssel lehet, és ez a játék is inkább csak a pénz elköltésről szól?

Ha netán van mód rá, akkor ha lehet kérnék egy irányvonalat is, h merre érdemes elindulni a tankok "kiváltásában".

Köszi előre is,

üdv,

Fecó

One_Joke #42 Posted 25 December 2017 - 05:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14686 battles
  • 566
  • [BDBCS] BDBCS

View Postferkram_1, on 25 December 2017 - 12:59 PM, said:

Üdv,

új játékosként egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, (még viszonylag az elején járva) hogy hogyan tudok aranyat szerezni?

Az első pár tankot már ezüstért beváltottam, de látom, h a többi (jobb) tank már mind csak aranyért váltható ki.

Szóval érdekelne, h van lehetőség arany begyűjtésre a játék során, vagy csak egy komolyabb befektetéssel lehet, és ez a játék is inkább csak a pénz elköltésről szól?

Ha netán van mód rá, akkor ha lehet kérnék egy irányvonalat is, h merre érdemes elindulni a tankok "kiváltásában".

Köszi előre is,

üdv,

Fecó

Játékkal tudsz ezüstöt gyűjteni vagyis kreditet, ezáltal meg tudod vásárolni a modulokat majd a kifejlesztett tankot. Azt javaslom egyenlőre ne fektess pénzt a játékba, csak egyszerűen élvezd és tanuld, fokozatosan haladj előre tier 5 ig nagyon hamar el lehet jutni. Kérdésedre válaszolva prémium tankot aranyért vagyis pénzért lehet venni, illetve klán háborúkon esl bajnokságokon lehet nyerni aranyat. De ezt hagyd figyelmen kívül, remekül el lehet kezdeni minden féle befektetés nélkül játszani, és tankot fejleszteni 8 as vagy a akár 10 es szintig is. 

ferkram_1 #43 Posted 27 December 2017 - 04:37 PM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 3

Hello,

rendben és köszi a válaszokat.

Akkor megyek tovább az ezüst vonalon és az általad említett Tier 5-ig, aztán meglátjuk :).

Egyelőre próbálom a nehéz (1 lövetű-nagy sebzésű) tank és a kicsi/gyors (több lövetű de kis sebzésű) tankok használatát, de csak kisebb részsikerek egyelőre :).

De ahogy elnéztem ez nem egy rövid lefutású játék, időnk meg van bőven :).

"tankot fejleszteni 8 as vagy a akár 10 es szintig is. " - ez alatt pontosan mit értesz, hol látok szinteket? (kérdezem úgy, h a tank eladását is keresnem kellett mire megtaláltam :) )

ferkram_1 #44 Posted 07 January 2018 - 01:54 PM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 3

Üdv újra,

a játék során felmerült bennem még pár kérdés:

- miért van az, h ha egy 3-as tankkal jatszok, játék közben kilőnek, majd váltok egy 1-es tankra, akkor akármilyen jó eredménnyel is zárom a kört a végén mindig elég nagy ezüst levonással zárom a kört?

- fent a jobb sarokban a XP pontomnál 10-50 -es növekedések vannak, mikor a játék során elért eredmények alapján több 100 vagy akár 1000 XP-t írnak jóvá? Lényegében egy fél napot játszottam, de csupán kb. 50-60 XP lett jóvá írva és így hiába a sok begyűjtött ezüst, mert az XP-vel el vagyok maradva ...:S

- és még egy utolsó a már rutinos tank fejlesztéssel kapcsolatban ... 3 féle lehetőséget néztem ki magamnak, h merre lenne érdemes menni, ill. h a Medium és a Heavy tankokkal sikerült a legjobb eredményeket elérni:

1) német vonal: V-ös szintnél a Pz. III/IV majd ezzel tovább

2) amerikai vonal: V-ös szintnél az M4 Sherman vagy a T1 Heavy elnevezésű, majd ezzel tovább

3) angol vonal: (itt még nincs semmi kiváltva) V-ös szintnél az M4 Sherman III, majd ezzel tovább

-ill. érdekelne, egy lehetséges újra kezdés is, tiszta lappal, célirányosan, h az megoldható-é, és ha igen hol/merre?

ismét köszi a segítséget előre is

One_Joke #45 Posted 07 January 2018 - 06:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14686 battles
  • 566
  • [BDBCS] BDBCS

View Postferkram_1, on 07 January 2018 - 01:54 PM, said:

Üdv újra,

a játék során felmerült bennem még pár kérdés:

- miért van az, h ha egy 3-as tankkal jatszok, játék közben kilőnek, majd váltok egy 1-es tankra, akkor akármilyen jó eredménnyel is zárom a kört a végén mindig elég nagy ezüst levonással zárom a kört?

- fent a jobb sarokban a XP pontomnál 10-50 -es növekedések vannak, mikor a játék során elért eredmények alapján több 100 vagy akár 1000 XP-t írnak jóvá? Lényegében egy fél napot játszottam, de csupán kb. 50-60 XP lett jóvá írva és így hiába a sok begyűjtött ezüst, mert az XP-vel el vagyok maradva ...:S

- és még egy utolsó a már rutinos tank fejlesztéssel kapcsolatban ... 3 féle lehetőséget néztem ki magamnak, h merre lenne érdemes menni, ill. h a Medium és a Heavy tankokkal sikerült a legjobb eredményeket elérni:

1) német vonal: V-ös szintnél a Pz. III/IV majd ezzel tovább

2) amerikai vonal: V-ös szintnél az M4 Sherman vagy a T1 Heavy elnevezésű, majd ezzel tovább

3) angol vonal: (itt még nincs semmi kiváltva) V-ös szintnél az M4 Sherman III, majd ezzel tovább

-ill. érdekelne, egy lehetséges újra kezdés is, tiszta lappal, célirányosan, h az megoldható-é, és ha igen hol/merre?

ismét köszi a segítséget előre is

Az ezüst mennyisége minden esetben a csatában nyújtott teljesítménytől függ. (sebzés, közreműködés, győzelem/vereség, spotolás, stb..)

A jobb felső sarokban lévő xp szabd tapasztalat, amit bármire be lehet váltani, az amit jóváírnak neked azt az adott tankhoz kapod hogy fejleszteni tudj, tehát itt 2 különböző tapasztalatot tudsz begyűjteni (a szabad tapasztalat lassabban gyűlik)

Ha szeretsz nehéz tankkal játszani akkor az angol nehéz tank ágat ajánlom, vagy a kínait ami viszont csak 7 es színtől válik nehéz tankká, viszont utána igen jó ág. Az angol nem túl jól páncélozott viszont pontos és jól használható

Zambee_1 #46 Posted 09 January 2018 - 10:25 PM

Private

• Player
  • 4159 battles
  • 1

Szia!

Nem tudom lejátszani a WOT recordban a visszajátszásaidat, mert egyszerűen nem találok play gombot...

Letöltöttem egyet, de az is csak a játékba lép be, de ott sem találok visszajátszás lehetőséget.

Szóval hogy tudnám megnézni? Jó lenne tanulni belőlük!

Köszi!

One_Joke #47 Posted 10 January 2018 - 03:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14686 battles
  • 566
  • [BDBCS] BDBCS

View PostZambee_1, on 09 January 2018 - 10:25 PM, said:

Szia!

Nem tudom lejátszani a WOT recordban a visszajátszásaidat, mert egyszerűen nem találok play gombot...

Letöltöttem egyet, de az is csak a játékba lép be, de ott sem találok visszajátszás lehetőséget.

Szóval hogy tudnám megnézni? Jó lenne tanulni belőlük!

Köszi!

Amikor megnyitja az oldalt le kell tölteni a visszajátszást a download ikonnal jobb felül. Hozzátenném már nem kompatibilis, majd a napokba csinálok friss videót ha szeretnéd leírással. Ez működni fog majd írok hozzá leírást. http://wot-record.co...ne_joke_wz_line

One_Joke #48 Posted 12 January 2018 - 09:27 AM

Warrant Officer

• Player
  • 14686 battles
  • 566
  • [BDBCS] BDBCS

Linkelek egy replayt, ami a játékosok általános elégedetlenségét szokta okozni. A tipikus bukott meccs szindróma amikor már igen hamar látszik hogy vesztes körről van szó. Én nekem személy szerint semmi bajom nincs a vereséggel, lehet az szép is, amikor elbukik egy ember egy meccset a végén már eszetlenül jönnek érte, ilyenkor nagyon sok ingyen lövés van. Ez esetben a sebzés nem túl nagy, lehetett volna több jó lövésem is csak a csata eleje óta engem lövöldözött az arty ezért maradt életben az ellenséges IS meg a leo is. illetve még az elején a scorpio g.

http://wot-record.co...es_bukott_meccs

A videó tanulsága.

Ahogy az arty is észre vette nem állt föl a frontvonal, emiatt már erős hátrány volt, én azért mentem ki a szélére mert láttam hogy senki nem jött ki a szélre az ellenféltől. A 110 et meg a t43 at azért nem hagytam hátra, mert a t54e1, ikv, scorpio combo kivárt és passziv volt, ezért toronyból lehetett dolgozni.

12:40 nél már 7 csapattárs halott volt, mi csak 2 ellenséges tankot lőttünk ki, mondhatni a csata eldőlt. Úgy döntöttem a t54e1 et és az ikv-t le kell lőnöm hogy vissza vonulhassak. A scorpiora is rápróbálkoztam még de ekkor már az artyk ezt az oldalt nézték.

10:30 nál 2 en maradtunk. Innentől kifejezetten kár elhárítást végeztem, az egylövéses tankokat próbáltam leszedni, mozogva hogy az arty csak mellém tudjon lőni. 

Tehát a konklúzió, Nem kell sehol ottmaradni és meghalni, Mindig a legveszélyesebb tankot lőjük előszór (scorpio G) Ha az arty lőtt mindig máshol jöjjünk föl, hogy ne legyünk bemérve. Használjuk a csapattársakat, nyilván úgy nem tudnak lerohanni. Minél több kis életerős tankot lövünk le annál kevesebb ágyú szegeződik ránk. HASZNÁLJUK A MINIMAPOT

One_Joke #49 Posted 12 January 2018 - 06:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14686 battles
  • 566
  • [BDBCS] BDBCS
TRIGG-es magyar játékos, támadás módban egyik kedvenc videósom csatornájáról. 

One_Joke #50 Posted 16 January 2018 - 09:46 AM

Warrant Officer

• Player
  • 14686 battles
  • 566
  • [BDBCS] BDBCS

Sziasztok! 

Újfent vesztes csata következik van fölvéve győztes csatám is 7 killel több sebzéssel stb... de ez érdekesebb.

A csata Mountain Pass én nagyon szeretem ezt a pályát, és a t62a ami még mindig jó tank bár már vesztett a régi fényéből. A csatában láthatjátok az orosz medek előnyét, és a pálya taktika alkalmazást, vagyis a terep ismeretet.

A csata elején látszik , hogy száguldok a gleccserhez, sok esetben meg is állnak a dombon, ha jön veletek valaki egészen a gleccser aljáig lehet tolni és akkor le lehet őket gyűrni a gleccser lejtőről ez esetben nem így történt mert lejöttek. FONTOS ha nem jön segítség ne gyertek ide egyedül!

14:00 Fontos taktikai manőver, ahogy megjelent az is7 a szikla fedezék használata.

13:50 Fedezék váltás, oka az volt, hogy a csapattársak elé húzzam az is7 et, kikerüljek a kereszt tűzből hiszen jött az emil és a wz.

12:40 Meg flankeltük a wz-t, és nem kerültük meg fedezéknek használtuk.

11:27 Minimapon látszik, hogy bukott csatának ígérkezik a helyzet, hátrahagyjuk az obj et és új egyszerűbb célpontot keresünk a további sebzésért.

10:00 Chrysler gf taktikai manőver repesz lőszer alkalmazás további életerő vesztés ellen 9:08 nál végre ellőtte magát. ekkor egy új manővert alkalmaztam  amit már korábban leírtam a topicba.

(A facehug technika, gyengébb képességű játékosok ellen működik, akik top tier heawy tankokban, td-ben ülnek. A technikának az a lényege hogy miután lőtt az ellenfél, és éppen újratölt, nagy sebességgel rá rontunk és mellé megyünk (csak forgótornyos médium és light tankokkal), ekkor nem kezdünk el körülötte száguldozni mert sok heawy tank utána tud forogni a médium és light tankoknak, vagy egyszerűen segítséget kap és kilőnek minket miközben a célpont körül körözünk, a módszer lényege hogy a tank oldala mellett maradunk szorosan, és előre hátra mozgunk, közben folyamatosan lövünk, ezzel a módszerrel egy full hp-s oni-t úgy le lehet lőni egy type t34 el hogy egy találatot se kapunk. Sok heawy tank le se tud lőni egy lapos pici tankra oldalra, nyilván minél kisebb laposabb a tank annál jobban működik ez a technika.Névtelen 2.png)

8:48 foglaltak, némi sebzés reményében elindultam vissza, hátha értem jön valaki, jött is az is3, később pedig a t10, vicces részlet ,hogy közben a jagdtiger öngyilkos lett mert jött értem :)

http://wot-record.co...0/one_joke_t62a

Edited by One_Joke, 16 January 2018 - 09:47 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users