Jump to content

Cap bar mechanika

• Please log in to reply
92 replies to this topic

kuki_sk #1 Posted 11 January 2017 - 08:47 PM

Corporal

• Player
  • 28280 battles
  • 149

Nerozmiem a neviem najst ako funguje mechanika cap baru. Preco niekedy  sa cap bar len  pozastavi na sekundu hoci som znicil tank na cape a inokedy padne aj o polovicu hoci  ani nebol zniceny tank len poskodeny par HP. Zalezi to od toho kolko bodov za cap ma trafeny tank z celkoveho poctu bodov? 

Tiez ma zaujima ako to je s resetovanim ked cap bar dosiahne 100% a cas 0:00.   Moja skusenost dodnes bola taka ze pri 100%  sa uz bar neresetuje aj ked DMG sa mi pripise.  No dnes som prvykrat videl  resetnut cap pri 100% a podla reakcii timu niesom sam. 

Prikladam screeny a replay

saft #2 Posted 11 January 2017 - 09:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25781 battles
  • 513

Na první otázku sis odpověděl správně sám. Jenom bych doplnil, že proto je dobré nestřílet furt do stejného tanku pokud na capu stojí vice nepřátel.

Při dosažení 100% je tam stále krátká prodleva, kdy se cap dá resetnout. Pokud ti nad cap barem svítí hláška "Obsazování základny nepřáteli: 100" (nebo něak podobně to tam je psaný ), tak se dá cap ještě resetnout. Ovšem jakmile tam bude hláška "Zákládna byla obsazena" (nebo tak něak podobně) tak už je cap "zamčenej" a zresetovat už nejde i když tank na capu zničíš. Udělené poškození i kill se ti ale normálně započte.

Je tady ovšem ještě jedna možnost jak vyhrát. Každej zičenej tank po dosažení 100% capu prodlouží dobu bitvy o 5 sekund. Takhle se dá klidně zremizovat bitva pokud se obsazují obě základny zaráz. Pokud jeden tým dosáhne 100%, ale někdo po dokončení capování zničí tank, dá druhému týmu dalších 5 sekund, během nichž může i tento tým dosáhnout 100% capu a bitva skončí remízou. No ale abych se vrátil k té možnosti jak vyhrát - pokud v těchto 5 sekundách bude zničen další tank (je jedno jestli spojeneckej nebo enemy) doba bitvy se prodlouží od okamžiku zničení o dalších 5 sekund a pokud se vám během téhle doby podaří zničit všechny nepřátelské tanky, vyhraje i navzdory obsazení vlastní základny, váš tým.

Edited by saft, 11 January 2017 - 09:18 PM.

ClearEvil #3 Posted 12 January 2017 - 12:06 PM

Field Marshal

• Veteran
  • 15374 battles
  • 12,901

Jestli vládneš EN, tak koukni sem.

Je to o tom, co popisuje saft

Ullysses #4 Posted 13 January 2017 - 05:59 AM

Lance-corporal

• Player
  • 31167 battles
  • 51
  • [CZSL] CZSL
V souvislosti s capem bych taky potřeboval něco vysvětlit. Stalo se mi to víckrát, naposledy na turnaji 1v1(přímo od wg) včera. Šlo o to, že čas na capnutí základny nikdy nebyl stejný, například na lakevillu, když jsem capoval, tak celkový čas vycházel zhruba na 3 minuty a 13 sekund a když jsem jel na dolech, tak čas na ucapování byl přes 4 minuty. Mohl by mi někdo přiblížit v čem by mohla být chyba? (Je mi jasný, že v módech, ale to není ono, koukal jsem na replay a ty časy fakt takhle seděly, takže modem to není) navíc myslím, že už jsem četl pár příspěvků, které si stěžovaly na to samé i přímo podpoře, ale odpověď byl klasický gramofon. Takže mi zbývá možnost, že v těch turnajích mají technické chyby(nejen spouštění zápasů a podobné) nebo jsem asi úplně blbej, nemá někdo vysvětlení k téhle proměnlivosti časů na ucapování báze? (Ještě doplním, že ty turnaje jsou v módu střetnutí)

Jmeno1 #5 Posted 13 January 2017 - 06:24 AM

Field Marshal

• Player
  • 50923 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Tady nezalezi na mape, ale zda se jedna o Standardni bitvu (kazdy tym ma svuj cap) a nebo o Stretnuti, Obrana/utok - jeden cap. Pokud je Stretnuti, tak cas je delsi, nez kdyz se pretahujete o vzajemne capy. Presne casy si ale z hlavy nepamatuji, mam spis snahu nepritele vystrilet, i kdyz samozrejme nekdy jina moznost nez cap neni.

magorEndrju #6 Posted 13 January 2017 - 07:42 AM

Private

• Player
  • 16893 battles
  • 33

View Postsaft, on 11 January 2017 - 08:17 PM, said:

Na první otázku sis odpověděl správně sám. Jenom bych doplnil, že proto je dobré nestřílet furt do stejného tanku pokud na capu stojí vice nepřátel.

Při dosažení 100% je tam stále krátká prodleva, kdy se cap dá resetnout. Pokud ti nad cap barem svítí hláška "Obsazování základny nepřáteli: 100" (nebo něak podobně to tam je psaný ), tak se dá cap ještě resetnout. Ovšem jakmile tam bude hláška "Zákládna byla obsazena" (nebo tak něak podobně) tak už je cap "zamčenej" a zresetovat už nejde i když tank na capu zničíš. Udělené poškození i kill se ti ale normálně započte.

Je tady ovšem ještě jedna možnost jak vyhrát. Každej zičenej tank po dosažení 100% capu prodlouží dobu bitvy o 5 sekund. Takhle se dá klidně zremizovat bitva pokud se obsazují obě základny zaráz. Pokud jeden tým dosáhne 100%, ale někdo po dokončení capování zničí tank, dá druhému týmu dalších 5 sekund, během nichž může i tento tým dosáhnout 100% capu a bitva skončí remízou. No ale abych se vrátil k té možnosti jak vyhrát - pokud v těchto 5 sekundách bude zničen další tank (je jedno jestli spojeneckej nebo enemy) doba bitvy se prodlouží od okamžiku zničení o dalších 5 sekund a pokud se vám během téhle doby podaří zničit všechny nepřátelské tanky, vyhraje i navzdory obsazení vlastní základny, váš tým.

Mám takový pocit, že na tomto se něco změnilo. Byl jsem zrovna včera překvapen, když jsme v jedné bitvě capovali, obsadili základnu a pak přišli o poslední tank. Výsledek bitvy - Vítězství. Vypadá to divně, když poražení mají 3 tanky a vítezný tým je kompletně vystřílenej. Nevím jestli se to taky neliší pro standardní bitvu a střetnutí.

Trochu jsem se zapotil, co tu plácám a kdy se mi to zdálo, ale nakonec jsem to našel. A byla to standarní bitva.

Doporučuji přetočit na konec a nekoukat, co jsem se tam pokoušel vytvářet.

http://wotreplays.com/site/3247560

Edited by magorEndrju, 13 January 2017 - 08:40 AM.

Ullysses #7 Posted 13 January 2017 - 03:36 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31167 battles
  • 51
  • [CZSL] CZSL
Jmeno1 asi jsme se nepochopili, vím, že časy jsou jiný, ale tady mi šlo o to, že při střetnutí v tom turnaji trval cap na dvou různých mapách různou dobu(btw v turnaji 1v1 se prakticky musí hned na cap, jinak hrozí, že se budu s nepřítelem honit 5 minut po mapě a skončí to remízou)
Ale troufl bych si tvrdit, že základy hry už jsem si celkem osahal a zjistil jsem, že cap v různých režimech netrvá stejně dlouho :D

despa1 #8 Posted 01 February 2017 - 11:52 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32343 battles
  • 924

View PostmagorEndrju, on 13 January 2017 - 07:42 AM, said:

Mám takový pocit, že na tomto se něco změnilo. Byl jsem zrovna včera překvapen, když jsme v jedné bitvě capovali, obsadili základnu a pak přišli o poslední tank. Výsledek bitvy - Vítězství. Vypadá to divně, když poražení mají 3 tanky a vítezný tým je kompletně vystřílenej. Nevím jestli se to taky neliší pro standardní bitvu a střetnutí.

Trochu jsem se zapotil, co tu plácám a kdy se mi to zdálo, ale nakonec jsem to našel. A byla to standarní bitva.

Doporučuji přetočit na konec a nekoukat, co jsem se tam pokoušel vytvářet.

http://wotreplays.com/site/3247560

Je to tak. Zrovna jsem dohrál bitvu, kde poslední protihráč obsadil naši základnu a následně byl zničený. A přesto to byla prohra, i když ve výsledcích byli všichni soupeři zničeni a naši ještě živí. Byla to standardní bitva.

Gabriel_i5_Back #9 Posted 02 February 2017 - 05:48 AM

Major General

• Player
  • 46013 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST
To sa mi nezdá. Podľa toho ako to opisuješ by to mala byť výhra. Replay náhodou nie je? Kľudne do PM.

despa1 #10 Posted 02 February 2017 - 03:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32343 battles
  • 924

View PostHomer_J_S_, on 02 February 2017 - 05:48 AM, said:

To sa mi nezdá. Podľa toho ako to opisuješ by to mala byť výhra. Replay náhodou nie je? Kľudne do PM.

Snad se mi to podařilo nahrát:

http://wotreplays.com/site/3310262#karelia-despa1-jagdpanther

SWAT0013 #11 Posted 02 February 2017 - 04:21 PM

Brigadier

• Player
  • 31455 battles
  • 4,794
  • [KHIL] KHIL
Je to přesně tak, jak se tady píše - když se píše něco ve smyslu obsazování základny 100%, ještě se dá zresetovat. Jakmile se ale objeví základna obsazena, už je výsledek daný. Upřímně musím říct, že mě to taky docela překvapilo, ale vysvětloval to i myslím QB v nějakém videu...

Gabriel_i5_Back #12 Posted 03 February 2017 - 07:27 AM

Major General

• Player
  • 46013 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST

To rozhodne tak nebolo. A podľa mňa je to bug. Kedysi to bolo určite tak že keď vyvraždíš enemákov = výhra. Môj rekord bol s KV1S výhra skoro 20 sekúnd po obsadení základne. Replay možno mám ale určite ho nenájdem. Som prekvapený.

2 Despa Ďakujem za Replay.

Edited by Homer_J_S_, 03 February 2017 - 07:28 AM.

socanek #13 Posted 03 February 2017 - 08:04 AM

Major General

• Player
  • 30194 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View PostJmeno1, on 13 January 2017 - 05:24 AM, said:

Tady nezalezi na mape, ale zda se jedna o Standardni bitvu (kazdy tym ma svuj cap) a nebo o Stretnuti, Obrana/utok - jeden cap. Pokud je Stretnuti, tak cas je delsi, nez kdyz se pretahujete o vzajemne capy. Presne casy si ale z hlavy nepamatuji, mam spis snahu nepritele vystrilet, i kdyz samozrejme nekdy jina moznost nez cap neni.

View PostUllysses, on 13 January 2017 - 02:36 PM, said:

Jmeno1 asi jsme se nepochopili, vím, že časy jsou jiný, ale tady mi šlo o to, že při střetnutí v tom turnaji trval cap na dvou různých mapách různou dobu(btw v turnaji 1v1 se prakticky musí hned na cap, jinak hrozí, že se budu s nepřítelem honit 5 minut po mapě a skončí to remízou)
Ale troufl bych si tvrdit, že základy hry už jsem si celkem osahal a zjistil jsem, že cap v různých režimech netrvá stejně dlouho :D

Ja mam pocit, ze to zalezi na modu bitvy i na mape, kvuli urcitemu balancu. Zrovna stretnuti na Dolech a na Prochorovce maji prodlouzeny cap. Ale to je jen muj pocit.

A k te veci s obsazenim zakladny a znicenim posledniho, oni to fakt zmenili? Nebo jde o nejaky informacni sum. Protoze tohle je pomerne zasadni zasah do hernich pravidel......

SWAT0013 #14 Posted 03 February 2017 - 08:59 AM

Brigadier

• Player
  • 31455 battles
  • 4,794
  • [KHIL] KHIL

View PostHomer_J_S_, on 03 February 2017 - 07:27 AM, said:

To rozhodne tak nebolo. A podľa mňa je to bug. Kedysi to bolo určite tak že keď vyvraždíš enemákov = výhra. Môj rekord bol s KV1S výhra skoro 20 sekúnd po obsadení základne. Replay možno mám ale určite ho nenájdem. Som prekvapený.

Určitě to takhle nebylo. Já si taky pamatuji, že jsem s Dicker Maxem vyhrál hru až několik vteřin po capnutí.

Asi takhle - kdyby se mi to stalo, určitě by mě to tak překvapilo. Takhle ale když jsem to viděl i s vysvětlením, že to takhle teď je, v nějakém tom videu, tak jsem si jen myslel, že jsem někde nečetl pořádně nějaký patch notes...

View Postsocanek, on 03 February 2017 - 08:04 AM, said:

Ja mam pocit, ze to zalezi na modu bitvy i na mape, kvuli urcitemu balancu. Zrovna stretnuti na Dolech a na Prochorovce maji prodlouzeny cap. Ale to je jen muj pocit.

A k te veci s obsazenim zakladny a znicenim posledniho, oni to fakt zmenili? Nebo jde o nejaky informacni sum. Protoze tohle je pomerne zasadni zasah do hernich pravidel......

No změněný to je na 100%. Otázka je, zda je to záměr nebo zda je to nějaký bug...

Gabriel_i5_Back #15 Posted 03 February 2017 - 09:00 AM

Major General

• Player
  • 46013 battles
  • 5,109
  • [_LAST] _LAST
Ešte som nevidel  Replay ale vo výsledkoch sú všetci enemy mŕtvy a prehra. To kedysi určite nebolo nijako možné.

socanek #16 Posted 03 February 2017 - 09:12 AM

Major General

• Player
  • 30194 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View PostSWAT0013, on 03 February 2017 - 07:59 AM, said:

No změněný to je na 100%. Otázka je, zda je to záměr nebo zda je to nějaký bug...

Recnicka otazka :D

P.S. Nechcete nekdo napsat Kajovi? At se v patek nenudi. Kdyz uz je tady pro nas........

Edited by socanek, 03 February 2017 - 09:12 AM.

Kayi4ek #17 Posted 03 February 2017 - 09:53 AM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

View PostHomer_J_S_, on 03 February 2017 - 07:27 AM, said:

Je to tak jak říkáš, vyhraje vždy tým, který vyřadí všechny nepřátele, i když nepřítel capnul na 100%. Tohle jsem v životě něviděl. Vypadá to na bug, nahlásil jsem to.

Spoiler

SG_semda #18 Posted 03 February 2017 - 10:29 AM

General

• Player
  • 41270 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE

View PostKayi4ek, on 03 February 2017 - 09:53 AM, said:

Je to tak jak říkáš, vyhraje vždy tým, který vyřadí všechny nepřátele, i když nepřítel capnul na 100%. Tohle jsem v životě něviděl. Vypadá to na bug, nahlásil jsem to.

Spoiler

napadá mě, že se mohlo stát to, že ten poslední enemy tank jste sundali na milisekundy těsně tak, že server na to nestihl zaregistrovat prodloužením o dalších 5 sekund a bitvu už natvrdo ukončil

Kayi4ek #19 Posted 03 February 2017 - 10:32 AM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

View PostSG_semda, on 03 February 2017 - 10:29 AM, said:

napadá mě, že se mohlo stát to, že ten poslední enemy tank jste sundali na milisekundy těsně tak, že server na to nestihl zaregistrovat prodloužením o dalších 5 sekund a bitvu už natvrdo ukončil

Na 99%, ale radši to nechám prověřit. Všichni kolegové na to civí jak bulhar do mlátičky.

socanek #20 Posted 03 February 2017 - 10:34 AM

Major General

• Player
  • 30194 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View PostKayi4ek, on 03 February 2017 - 09:32 AM, said:

Na 99%, ale radši to nechám prověřit. Všichni kolegové na to civí jak bulhar do mlátičky.

Necivet, makat! :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users