Jump to content

Jagdpanzer IV

• This topic is locked This topic is locked
124 replies to this topic

Tuccy #1 Posted 14 October 2011 - 06:28 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14486 battles
  • 6,482
  • [WG] WG
Vzhledem k tomu, že většina hráčů Jpz IV proklíná a nemá ráda, rozhodl jsem se zkusit tady popsat mé zkušenosti, třeba někomu pomůžou najít v tomto stíhači tanků zalíbení.

A jako bonus přidám fortku Jpz IV/48 z Panzermusea v Munsteru :)
Posted Image

Takže... S Jpz IV jsem odbojoval 70 bitev, většinu v "nej" konfiguraci, tzn. s 88mm L/56 kanónem. Jako výbavu jsem vozil nabíječ a ventilátor, k tomu jsem tak různě střídal bedýnku s nářadím, periskop a maskovací síť.

Za 70 bitev bylo 46 (66%) vítězných, přežil jsem 27% - první je z mého pohledu nadprůměrné (celkem mám 56% vítězství a 28% přežití). V průměru jsem za bitvu zničil 1,37 nepřátelského vozidla, max. 7, 73% zásahů, průměrně jsem za bitvu napáchal 954 škod a získal 645 XP (maximum 1935). Medaile: 1 Top Gun, 5 Sniperů, nějaké ty stužky.

Takže... Nakonec to nebylo tak zlé, dokonce bych řekl, že to byla docela zábava.

Co se mi osvědčilo? Vzhledem k netrpělivosti jsem Jpz obvykle hrál v režimu "útočné dělo" - celkem agresivně, většinou těsně za první linií, s 88 jsem heldal možnosti jak nepřátele střílet z boků nebo zezadu a podobně. Díky tomu jsem často bídně zhynul, ale často se mi předtím povedlo napáchat znatelné škody. Když jsem zkoušel zůstat vzadu a dělat snipera, s 88 to tolik nešlo a s 75/70 jsem zase často pižlal jen po malých kouskách HP.

Takže shrnutí: Jpz IV je dobrý pro agresivní hru, s 88/56 se snažit najít slabá místa nepřítele a podporovat ostatní tanky. Ideální vozidlo do čety k Jpz je VK 3601(H) na odhánění nepřátelských tanků, co by zkoušely JPZ objet.

Wolfesblut #2 Posted 14 October 2011 - 06:42 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 17283 battles
  • 3,224
  • [READ] READ
Whatever you're talking about, you found a very good pic of what I think is a good TD :)
+1

Derp_Trollington #3 Posted 14 October 2011 - 07:47 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Docela zírám :-) Mě připadá jako nejhorší T6 TD - málo obratné a hlavně mizerná penetrace. JgPanther se stejným dělam bouncoval mnohem míň, než tahleta hrůza.
Mě to připadá spíš dobré na kemp (malá výška) a podpora úplně zezadu.
Musel jsem to přetrpět, ale JgPanther za to stojí ;-)

Ostravak_CZ #4 Posted 14 October 2011 - 08:23 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
no vidíte to a pro mě je to druhý nejlepší německý Destroyer :Smile_honoring:

Shinzui #5 Posted 16 October 2011 - 09:34 PM

Private

• Player
  • 32908 battles
  • 7
Připojuji se k těm pozitivním hodnocením na tento stroj.

Co jsem s "Johannou" jezdil(pojmenovávám si všechny svoje tanky, člověk si jich pak víc váží), tak jsem si nemohl stěžovat na to, že bych byl jen do počtu. Většinou tomu bylo naopak, když se člověk dobře postavil a nehnal se před kanón těžkým tankům, tak se stačilo trefit a většinou byl přímý zásah. Vzhledem k tomu, že jsem taky vyznavačem agresivních strategií, tak se mi mnohdy stalo, že jsem byl dost brzo odstřelen. Ale to už je riziko hry a co bychom pro slávu neudělali.

Co se týká pohyblivosti, tak přechod ze "StiGa" nebyl přílišný problém a tank mi přišel hodně dynamický a to i natolik, že jen málo tanků si dovolilo(nebo dostalo tu možnost) mě zkusit objíždět. I rychlost byla slušná, tudíž jsem se na svoje oblíbená místa dokázal dostávat dříve než nepřátelé a hezky si počkat,až mi vjedou před kanón.

Protože to už je nějakou dobu, tak si vybavuju ze strategií hlavně tu dynamickou - najít místo s krytem, počkat na nepřítele - zasáhnout, pokud ignoruje, tak se připomenout znova. Když je s váma větší balík tanků, tak posléze změnit pozici, když ne tak v závislosti s protivníkem ustupovat do dalších krytů(nedat prostor k objetí) nebo jej ustřílet.
V kombinaci s jinými tanky jsem ho jezdil v platoonu s dvěma Sluggery a kámoš si velice oblíbil můj nízký profil, kdy se postavil za mě a udělali jsme tak ze sebe "dvouhlavňovou" potvoru. Pokud se nemuselo rychle couvat, tak to bylo vražedné, pokud ano, tak jsem mu nadával, že je to id*** a tak dále  :lol:

Celkově ho považuju jako fajn zkušenost a bitvy v něm jsem si užíval.

mings #6 Posted 17 October 2011 - 08:42 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 34649 battles
  • 1,203
to pro mně bylo jpz4 2. nejhorší TDčko, jasně vede stugIII ten tank jsem nějak nepochopil, jinak pokud jsou proti vám vysoké tiery tak se mi jpz4 zdál jako scout docela dobrej, nízkej profil, slušná rychlost, a ten předek sem tam dingne

Floydor #7 Posted 18 October 2011 - 09:38 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 25295 battles
  • 73
Mings: v první řadě si nepochopil co je to TDčko, když ti nesedl StuG a ani JagdPanzer. Já sem si třebas užíval už od Mardera II až po Ferdinanda. Máš převahu v kanonu, pancíři. Ve svym tieru sou TD králové, s příchodem Sluggeru se to mírně převážilo na stranu USA, protože díky možnosti otáčet veží a 90mm kanonu je Slugger solidní protivník. Ale JagdPanzer a vlastně všechny německé TD sou myšleny na styl hry jako sou snipeři v BF2 nebo tak nějak. prostě najít si místo, sedět a čekat až soupeřův tank, kterej tě povětšinou nevidí nastaví bok popřípadě záda.

Já osobně jezdil JgdPz IV se 75mm L70, skvělá přesnost a penetrace. Za dob bety ještě v Drillu sem s JagdPz postřílel 5 KV-3 protože prostě o mě nevěděli a nastavovali boky. Německá TD chtějí trpělivost, klid a vědět kam střílet.

mings #8 Posted 18 October 2011 - 09:59 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 34649 battles
  • 1,203
já TDčka chápu víc než dost vše až na stuga a jpz4 šlo hrát normálně, ono je to s tím jpz4 trošku komplikovanější , no že by měl jpz4 převahu v děle s tou penetrací 138 s tebou nemohu souhlasit. Že by slugger něco někam přiklonil si nemyslím. První pořádná TDčka jsou od T7, ten zbytek je dost závislej na bitvě kterou dostaneš, pokud hraješ s jpz4 proti 6x T9 tak nic víc než scouta dělat nemůžeš, teda krom dingání E-75 HEčkama. To museli být ty KV-3 afk nebo museli stát a střílet do něčeho jiného, jinak bys je tím dmg co má jpz4 zabíjel tejden, teda pokud si je prachsprostě někomu nevyžral.

rodier #9 Posted 19 October 2011 - 12:17 PM

Warrant Officer

• Banned
  • 8636 battles
  • 631
Ja zacal hrat tuhle hru s TD, ale u stuga me to nejak prestalo bavit, vadilo mi ze jsou td dost omezene v pohybu do stranu a vez. tak jsem presle na rusaky ale is3 me taky nesedla, tak sem si dal delsi herni pauzu, ted jsem se vratil k IS3 a mam ji rad,  stejne tak jsem zkusil stuga a docela se mi snim darilo, tak sem zpet koupil JagPZ4 a co jsem si vylepsil ten  200/132 kanon tak se mi snim taky darilo, je dost presnej, jagpz4 je malinkej a kdyz ho mas na elite tak jezdi dost rychle.  132 pene je dost malo na boj ze predu, ale kdyz se schovate nekde tak abyste mohli utocit z boku, tak jsem si daval i T32 a podobne :)  Myslim si, ze je to o tom, najit na tom tanku to dobre a vyuzit to, jinak vas vsecko bude stvat :)

jinak moje stats nejsou nijak uchvatne,
46% vitezstvi, 52% porazky, 26% prezito (holt td jsou fakt papirove a kdo umi s mediem tak vas da..)  max znicenych v bitve 4, efektivita strelby 60%. Dost jsou ty statistiky zhorsene tim jak mi to snim driv neslo a radu her jsem schvalne jen tak "prezival" (to proto ta vysoka umrtnost).

jedna z mejch poslednich bitev nez jsem koupil jagpantera
http://wot.mmosite.cz/jag.jpg

Floydor #10 Posted 19 October 2011 - 12:42 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 25295 battles
  • 73
Mings: Na Drill sem měl 88mm L56kanon. takže 4 rány a KV3 šlo do kytek...Jinak nemáš pravdu že je TD závislé na tom kde je nasazeno (v jaký bitvě)..takový americký Tier 7 až 10 prostřelíš zepředu jak nic. IS3 se dá prostřelit s 88mm zepředu do spodního pancíře a samozřejmě zboku. Musíš umět střílet na slabý místa a mít trpělivost...příklad a) Marder II bitva ... zničeno 3x KV a Pz IV. v Betě...Prokhorovka, SU-100 se 100mm kanonem 8 killů, KV3, IS3 atd atd. Teď třeba šikanuju tanky s Tier VI Jumbo Shermanem...ten má poskákenj matchmaking..nikdy neni top tank..ale 1 v 1 sem rozbil Pershinga...když víš jak stát, kde stát a víš kam střílet, žádnej tank neni problem...tedy kromě KV-5 (tam se zepředu střílí na kulometno věžičku - která má 100mm armor)...a Mouse..kde musíš mít penetraci víc jak 200 abys ho prorval...

mings #11 Posted 19 October 2011 - 06:38 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 34649 battles
  • 1,203
já neříkal že se s tím nedá zabít, jen proti ostatním TDčkům je ti dělo s penetrací 138mm úplně ..... A chcu vidět osla kterej se k tobě postaví s IS-3 bokem. Jinak stejnej případ je u T1 hvy když jede proti KT (teda spíš KT proti T1) nevšiml jsem si že bys ho tou penetrací nějak výrazně ohrozil (respektive že bys ho vůbec ohrozil). I většina weakspotů vyžaduje nějakou penetraci a někdy musíš k tomu tanku být trošku blíž a být s jpz4 něčemu blíž není zrovna značka ideál. A být v obraně s jpz4 je podle mě úplná blbost protože většina tanků k tobě pojede čelním pancířem a můžeš se jít klouzat. Jinak to že s tím prostřelíš americké heavy je pěkný ale zkus nějakýho němce nebo rusa (tolik amerikánců ve hře opravdu není). A nevím co sem pleteš jumbo ten nemá s jpz4 nic společnýho.

General_Pershing #12 Posted 21 October 2011 - 04:51 PM

Sergeant

• Player
  • 14802 battles
  • 218
Podle mě parádní vehikl, nevím, co na něj každej nadává. Nízký profil, celkem obratný, proti Amíkům naprosto :Smile-playing: .

Derp_Trollington #13 Posted 21 October 2011 - 05:28 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Mno, kdyby byl JgPz IV třeba po Hetzerovi, tak jo, řeknu, že je obratnější. Ale po StuGovi je to studená sprcha.

H2SO4 #14 Posted 22 October 2011 - 10:22 PM

Lance-corporal

• Player
  • 24472 battles
  • 98
Podle me se na foru JagdPz IV moc resi, nechapu proc je kolem nej takovy povyk, je to proste spojovaci clanek mezi nizsim a vyssim tierem nad kterym neni treba vic lamentovat. Jako tank mi sice prijde ze je malo "osobnost" tak jako dejme tomu JP nebo Ferdinand, proste mdly:D, ale to za tu chvilu co s nim mam hrat jsem ochoten uz jen kvuli JP prekousnout.
Nicmene si myslim ze trpi predevsim tim, ze je tier VI nebo kolik, coz byla trida alespon v puvodnim matchmakingu nahovno v tom smyslu, ze mela tendenci hazet do vysokych bitev. Jak to je ted to netusim.

mings #15 Posted 24 October 2011 - 08:56 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 34649 battles
  • 1,203
no úplně stejně

HarMegido #16 Posted 30 October 2011 - 05:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7886 battles
  • 50

View PostShinzui, on 16 October 2011 - 09:34 PM, said:

Připojuji se k těm pozitivním hodnocením na tento stroj.

Co jsem s "Johannou" jezdil(pojmenovávám si všechny svoje tanky, člověk si jich pak víc váží), tak jsem si nemohl stěžovat na to, že bych byl jen do počtu. Většinou tomu bylo naopak, když se člověk dobře postavil a nehnal se před kanón těžkým tankům, tak se stačilo trefit a většinou byl přímý zásah. Vzhledem k tomu, že jsem taky vyznavačem agresivních strategií, tak se mi mnohdy stalo, že jsem byl dost brzo odstřelen. Ale to už je riziko hry a co bychom pro slávu neudělali.

Co se týká pohyblivosti, tak přechod ze "StiGa" nebyl přílišný problém a tank mi přišel hodně dynamický a to i natolik, že jen málo tanků si dovolilo(nebo dostalo tu možnost) mě zkusit objíždět. I rychlost byla slušná, tudíž jsem se na svoje oblíbená místa dokázal dostávat dříve než nepřátelé a hezky si počkat,až mi vjedou před kanón.

Protože to už je nějakou dobu, tak si vybavuju ze strategií hlavně tu dynamickou - najít místo s krytem, počkat na nepřítele - zasáhnout, pokud ignoruje, tak se připomenout znova. Když je s váma větší balík tanků, tak posléze změnit pozici, když ne tak v závislosti s protivníkem ustupovat do dalších krytů(nedat prostor k objetí) nebo jej ustřílet.
V kombinaci s jinými tanky jsem ho jezdil v platoonu s dvěma Sluggery a kámoš si velice oblíbil můj nízký profil, kdy se postavil za mě a udělali jsme tak ze sebe "dvouhlavňovou" potvoru. Pokud se nemuselo rychle couvat, tak to bylo vražedné, pokud ano, tak jsem mu nadával, že je to id*** a tak dále  :lol:

Celkově ho považuju jako fajn zkušenost a bitvy v něm jsem si užíval.

Hezký komentář. :-) Jó Johanka není špatné vozítko, ze začátku to bylo peklo, ale jakmile jsem získal krátký 88 mm kanón, skoro vždy se pár obětí našlo. Johanka je navíc docela živá, dobře akceleruje a připadá mi i o něco mobilnějśí než plně vybavený Jagdpanther. K tomu používám negoldový superoktan, pak jede jak blázen. :-)

RadeonSVK #17 Posted 02 January 2012 - 02:34 PM

Corporal

• Player
  • 21422 battles
  • 113
zdar, nedávno som si kupil Jagdpz IV, celkom slušné TD ale chcem sa vás opýtať či aj vy ste mali taký problém že vám vždy zničili motor ?? vo väčšine hier sa mi to bohužiaľ stalo ... ale inak celkom slušný tančík to je :)

Derp_Trollington #18 Posted 02 January 2012 - 02:55 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Motor ani tak ne, ale často mi bouchal ammo rack.

Fieldpanzer #19 Posted 02 January 2012 - 03:38 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Osobne som tomuto TDcku prisiel na chut az ked som namontoval osvedcene 105mm delo este z hetzra. Zmenil som taktiku z ostrelovacej na velmi agresivnu utocnu a zacalo to niest ovocie. Ale to je skor vec preferencie zbrane.

S novou veziou fungovania armoru musim povedat ze je este lepsi (hlavne front armor).

DEVASTATOR1982 #20 Posted 16 January 2012 - 02:24 PM

Corporal

• Player
  • 39180 battles
  • 135
  • [-BTW-] -BTW-
Je to velice podobný stroj jako StuG i když o trochu neohrabanější, ale s větší možností použití a vyšším dohledem. K dispozici má první verzi 88mm kanónu, ale ten jde použít jen pro kratší vzdálenosti, protože je nepřesný. Při použití hydrauliky a 75mm kanónu máte z Jagpanzera, stejně jako u StuGa, rychlopalné dělo na nepřátelské tanky. Ze vzdálenosti 300-500m má střela takovou razanci, že prostřelí většinu cílů. Musíte ale mířit na slabá místa a zdůrazňuji, že to s 88 nejde! Ta má sice vyšší poškození, ale když se nedokážete trefit, tak je vám to k ničemu. 75 kanón je nabitý o 50% času dříve a to je na bojišti, kde má většina vašich soupeřů vyšší ráže a dlouhé nabíjecí časy, obrovská taktická výhoda. Co je lepší? Sejmout KV dvěma ranami 88, nebo pěti ranami ze 75? U 88 vám hrozí, že se minimálně jednou netrefíte, tzn. že za stejnou dobu dokážete 75kou vypálit téměř 6x a to při stejné průraznosti!!!
Jagdpanzer nabízí dva módy využití v bitvě: smrtelně přesný sniper s 75mm kanónem, nebo podpora křídel v boji na blízko (100-200m) s 88kou. Díky 40km/h se Jagdpanzer dostane z křídla na křídlo za pár chvilek a pomůže tak ovlivnit výsledek bitvy.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users