Jump to content

Kolik expy za hru

• This topic is locked This topic is locked
42 replies to this topic

rodier #1 Posted 15 October 2011 - 09:47 PM

Warrant Officer

• Banned
  • 8636 battles
  • 631
Chtel bych, jestli byste zde mohli psat jmeno tanku, tier tanku, kolik exp (zda premium) a zda vitezstvi/prohra
prijde mi ze se ta expa ted dava nejak divne.

Byl jsem zabit jako prvni, nic jsem neudelal, s premiem 500exp.  preditm hra stejnej tank, dal jsem 4 killy, 2 poskozeni, 2 detekce, vyhral sem teamu hru a dostal sem 888exp.

To mi prijde dost divne..

Ostravak_CZ #2 Posted 16 October 2011 - 01:08 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261

View Postrodier, on 15 October 2011 - 09:47 PM, said:

Chtel bych, jestli byste zde mohli psat jmeno tanku, tier tanku, kolik exp (zda premium) a zda vitezstvi/prohra
prijde mi ze se ta expa ted dava nejak divne.

Byl jsem zabit jako prvni, nic jsem neudelal, s premiem 500exp.  preditm hra stejnej tank, dal jsem 4 killy, 2 poskozeni, 2 detekce, vyhral sem teamu hru a dostal sem 888exp.

To mi prijde dost divne..
Ještě dnes a zítra probíha speciální akce "Battle of Moscow". Za první vítězství dne získáváš pětinásobek zkušeností. S jistými tanky máš po celou dobu zdvojené zkušenosti a kredity a jeětě jsou nějaké slevové akce. Stačí, když hezky pročtěš toto fórum  <_<

Sarxify #3 Posted 16 October 2011 - 01:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 17408 battles
  • 315

View PostOstravak_CZ, on 16 October 2011 - 01:08 PM, said:

Ještě dnes a zítra probíha speciální akce "Battle of Moscow". Za první vítězství dne získáváš pětinásobek zkušeností. S jistými tanky máš po celou dobu zdvojené zkušenosti a kredity a jeětě jsou nějaké slevové akce. Stačí, když hezky pročtěš toto fórum  <_<
Asi si to aj ty zle prečítal sú zdvojené len kredity nie skúsenosti  :rolleyes:

Idahou #4 Posted 16 October 2011 - 02:16 PM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Myslím že měl na mysli pětinásobky xp za první vyhranou bitvu ;)

Ostravak_CZ #5 Posted 16 October 2011 - 06:22 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261

View PostSarxify, on 16 October 2011 - 01:41 PM, said:

Asi si to aj ty zle prečítal sú zdvojené len kredity nie skúsenosti  :rolleyes:
chybička se vloudila :Smile-hiding:

rodier #6 Posted 22 October 2011 - 05:38 PM

Warrant Officer

• Banned
  • 8636 battles
  • 631
ale ja tohle samozrejme nemyslel, viz ty castky co jsem psal.  Proste obcas se clovek snazi a ma prd a nekdy nic a ma vic.. to mi do hlavy nejde :-D
a taky koluje fama, ze kdyz neco spotnes a nekdo to zabije dostanes 50% bonus ale to mi prijde jako blbost.

Idahou #7 Posted 22 October 2011 - 06:24 PM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Není to blbost, ale nevím jestli je to 50% a jestli to neplatí jen pro případ že to zničí arty ;)
Stejně tak je údajně míň za boj z dálky, čemuž by nasvědčovali i mé zkušenosti z T32 (silná věž a papírovej spodek, proto pokaždý na nepřítele najíždím), kde jsem dostával kolem 1200xp prakticky za nic.
Navíc je "skóre" za dmg odstupňováno od tieru tanku do kterýho střílíš, vyplatí se tedy ubližovat těm velkejm ;)
Stejně tak je taky víc za kritické zásahy

Ostravak_CZ #8 Posted 22 October 2011 - 06:29 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261

View PostIdahou, on 22 October 2011 - 06:24 PM, said:

...Navíc je "skóre" za dmg odstupňováno od tieru tanku do kterýho střílíš, vyplatí se tedy ubližovat těm velkejm ;)
Stejně tak je taky víc za kritické zásahy...
No na toto jsem přišel při začínání s KT. Pokud nás bylo pokupě více tak jsem se vždy snažil trefit ty nejsilnější soupeře a s lehčími tanky spoluhráčům pomáhal nebo někdy úplně přehlížel. Rozhodně je to velký klad nejen pro exp a kredity, ale hlavně pro templay:Smile-izmena:

beastlysun #9 Posted 22 October 2011 - 11:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8928 battles
  • 721

View PostOstravak_CZ, on 22 October 2011 - 06:29 PM, said:

No na toto jsem přišel při začínání s KT. Pokud nás bylo pokupě více tak jsem se vždy snažil trefit ty nejsilnější soupeře a s lehčími tanky spoluhráčům pomáhal nebo někdy úplně přehlížel. Rozhodně je to velký klad nejen pro exp a kredity, ale hlavně pro templay :Smile-izmena:

najlepsi na toto je KV s 152mm odpadovu rurou ... dneska 40%hit do E75 z boku a 20%+ do ferdinanda :D ... ale inak sa niekedy dost narehocem ked nas je vela na 1 mieste, ja uplne najmensi tier s M4 $hermanem a GW Panther pali do mna ako 1. :D

karl_v_sudet #10 Posted 23 October 2011 - 06:02 AM

Corporal

• Player
  • 20485 battles
  • 179
ne, 50% neni blbost.

wiki.worldoftanks.com/Battle_Mechanics#Earning_Experience

For lighting up an enemy tank
while your allies damage it from
beyond their range of vision
(you get a bonus of 50% of the
experience the damager causes
- note: this bonus is divided
between all tanks that can see
the enemy at the time of
damage). This means keeping
the enemy in the team's radar
because he is within your radio
range.

jzvc_oc #11 Posted 25 October 2011 - 11:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 4447 battles
  • 501
Uvedom si, ze ta wiki neni od WG, jsou to jen zkusenosti/vypozorovany informace => nemusi to byt skutecnost.

Bonus je za boj na "viditelnost" => vas cil vidi vas => muze po vas strilet. Otazka je, jestli je vyhodnejsi dat 5 killu neviden nebo 3 viden ...

karl_v_sudet #12 Posted 25 October 2011 - 10:39 PM

Corporal

• Player
  • 20485 battles
  • 179
tak jestli wiki je, nebo neni od WG nevim. ale celkem se tomu da verit. s light tankama se v podstate jinak hrat neda, nemaj dmg output. me celkem bavilo spotovat a nechat do do nich hustit. bitva bez me dmg a stejne jsem dostaval dost XP

Jajin #13 Posted 17 January 2012 - 11:00 AM

Private

• Player
  • 7197 battles
  • 10
Zdravím všechny a rád bych se na něco zeptal.
Prošel jsem si spousty příspěvků a celou wiki z čehož jsem pochopil, že je mnohem lepší zabrat základnu (bonus za zabrání=více XP) než se štvát za posledním živým nepřítelem z nepřátelského týmu. Vysvětlete mi prosím někdo proč poslední dva měsíce v každé takové bitvě plno lidí píše do chatu věty typu: Stop capping, No cap a podobně. Přehlédnul jsem někde nějakou změnu ohledně bonusu za zabírání základny?

XiTiX #14 Posted 17 January 2012 - 11:07 AM

Brigadier

• Player
  • 18292 battles
  • 4,603
Nemam pocit, ze za capping je nejaky super extra bonus okrem tych par expov (ak sa mylim, tak ma opravte). Myslim, ze v tom je proste len zivocisna tuzba toho posledneho typka dohnat a odkraglovat. Niekedy sa strielalo po vlastnych aby necapovali, ale to sa nastastie zmenilo (snad jeden z mala pozitivnych veci na sucasnom TK systeme).

Ja osobne radsej capujem ako nahanam nejakeho utecenca. Proste v situacii ked sme desiati na troch mi to nepride ziadne hrdinstvo :)

Fieldpanzer #15 Posted 17 January 2012 - 11:28 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Capping dava viac expov pre tych ktory capnu zakladnu nez v pripade ze dojde k vystrielaniu  enemy teamu. + k tomu dostanes cap pointy.

Nie raz sa mi stalo ze skupina v snahe znicit vsetky tanky sa rozdelila ked zistila ze ich vlastna zakladna je capnuta jedinym tankom. Utok oboch rozdelenych skupin bol nasledne odrazeny z nasej domovskej zakladne, a capnutie sa podarilo lebo im ostali nejake pomale, alebo lepsie poskodene tanky neschopne sa dostat na miesto vcas.

Dobry priklad bola Bazina. s VK2801 som sa chvilku skryval blizko ich zakladne s bino+optics, takze som vedel ze vzduch je cisty. Nas tym ale zacal prehravat na druhej strane mapy tak som expresne capol. Nez sa ku mne dotiahol prvy IS z vysunutej obrany bolo neskoro.

Tiez dobre taktiky su kedy scouti vysvietia zakladnu, artiny ju vystrielaju, zatialco frontalny boj sa nikam nepohne a scouti v pocte dvaja traja potom len zaberu zakladnu.

Neznasam ked sa nam v Himmelsdorfe podari prejst cez kopec, obsadit zakladnu, nepriatelia prejdu ulickou a idu obsadzat nasu a na timeri 60 KVcko zahlasi "necapnite OMG, chodte ich postrielat". Istu vyhru by sme zamenili za neistu prestrelku a to by ste sa cudovali kolko ludi nakoniec cez stred mapy vyrazilo.

Dalsi zaujimavy priklad tohoto typu sa stal v Karelii. Lahke a stredne tanky sli po kopcoch, tazke a TDcka sli udolim. My sme prerazili po kridle a obsadili zakladnu (2x t-25, lahke tanky a jeden T1 heavy),cestou znicili jedneho tigra, SU-85 a lahkeho scouta. Pri zakladni sme im znicili delostrelectvo a TDcka. Obsadili ju a ubranili proti utoku od Sturmpanzera II, Jagdpanthera a KVcka ktore sa preskupili z utoku do obrany. Ako liezli do kopca tak som im dal dole pasy a oni nemohli zamierit dost dole na to aby nas trafili. V tej dobe ale nas utok v udoli bol davno rozomlety na prach a capnutie sme vyhrali o par sekund len s velkym stastim v tom zmysle ze som nasiel artinu a znicil ju skorej nez mohla trafit hocikoho z nas co sme capovali a tiez ze som pri prvom vystrele na jagdpanthra a KV mieril na pasy. KVcko este navyse stocilo takze nez otocil vezou bolo po nom.

Je to zcasti o tom hrat na vyhru, zcasti o tom hrat ako clovek a zcasti o tom nepocuvat hracov ktory chcu vyhrat za kazdu cenu na vystrielanie vsetkych.

cNNk #16 Posted 17 January 2012 - 12:28 PM

Lieutenant General

• Moderator
  • 27628 battles
  • 7,710
  • [9-TDR] 9-TDR
Za capovani je uplne prd, ten bonus je dost nizkej, takze kdyz je sance je pekne oddelat, nechapu proc by se melo capovat ... ty si mozna udelas capem 10xp, ale na postrileni tanku se da urcite ziskat zkusenosti mnohem vic - jenze to se musi neco delat no. Kazdopadne pokud ses na maderu nebo pomalej nema cenu se nekde honit a je lepsi capnout, ale pokud vidim, ze si ho tam nekdo jede dodelat, tak mu tu sanci dam, zvlast pokud mu jde i o nejakou medaily.

Krisna #17 Posted 17 January 2012 - 12:28 PM

Extra Hardware

• Clan Commander
  • 43075 battles
  • 442
  • [EHW] EHW
S tím capem (zabíraním základny) moc nesouhlasím.  Mám odehráno přes 14000 bitev a z mojí zkušenosti je lepší honit poslední tank, než zabírat a to z hlediska expů i kreditů. Protože ti co zabijí poslední tank mají své XP a kredity jisté, zatímco u zabírání si tím jistý vůbec nejsem. Spíše mi přijde, že při zabírání dostanou ti co nezabírali méně a ti co zabírali jako při normálním vítězství se všemi soupeři mrtvými podle jejich způsobené damage. Obzvláště nejlepší je, když se tým na Komarinu rozhodne v první minutě zabrat základnu. To je pak výhra 80XP i s premiem, v době pětinásobků jsem byl hodně sprostý, když to tým dělal.
Takže jsem jeden z těch co píše "NO CAP". Radši 4 výhry se zabitím všech soupeřů a jedna prohra, než 5 výher se zabráním báze. Expy a kredity budou lepší a na statistiku a hodnocení hráče na pochybné stránce se**.

XiTiX #18 Posted 17 January 2012 - 01:16 PM

Brigadier

• Player
  • 18292 battles
  • 4,603

View PostKrisna, on 17 January 2012 - 12:28 PM, said:

Spíše mi přijde, že při zabírání dostanou ti co nezabírali méně a ti co zabírali jako při normálním vítězství se všemi soupeři mrtvými podle jejich způsobené damage.
To bude asi taka WoT "urban legend". Aktivni hraci proste budu mat nahrane viac expov a kreditov, nech uz vyhraju boj akymkolvek sposobom, celkovo mi pride akykolvek extremny pristup k tejto problematike ako nespravny. Proste podla vyvoja situacie niekedy je vhodnejsie capnut ako riskovat prehru a niekedy je istejsie nepriatelov vyhladit ako pripadne stratit cas uhananim na bazu, ktoru strazi nejaky sikovny defender.

Jajin #19 Posted 17 January 2012 - 02:30 PM

Private

• Player
  • 7197 battles
  • 10
Tak vidím, že názory jsou různé. Asi by to chtělo znát konkrétní hodnoty XP za capování ,aby člověk věděl jestli se to vyplatí nebo ne.

jzvc_oc #20 Posted 17 January 2012 - 02:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4447 battles
  • 501
Prakticky vzdycky se vyplati enemaky vyhladit, rychlej cap = malo XP i kreditu, neb primarni pridel je za dmg. Ale osobne to neresim, kdyz uz sem v bazi tak prevazne nehonim posledni 1-2 tanky, v tomhle pripade se cap vyplati vic. Optimalni situace je enemaka picnout 5-10s pred capem, pak je oboji - jak cap tak all kill.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users