Jump to content

Co odrazuje od hry WoT

• Please log in to reply
2466 replies to this topic

DonKryspin #1 Posted 30 January 2017 - 11:38 AM

Sergeant

• Player
  • 25190 battles
  • 214

Tři roky jsem tuhle hru hrál v podstatě denně - někdy hodně bitev, někdy jen pár. A pár kaček jsem taky pustil. Závislost?? :-)  Možná.

Teď jsem poprvé na pár týdnů musel přestat (nemoc aj.) a nějak mi už nejde vrátit se zpátky. Zkouším to (chtěl jsem si zkusit švédské lajny), ale věcí, které mi na WoT vadí, je nějak víc a víc a už jsou pro mě silnější, než touha znovu hrát...

Takže s určitým odstupem seznam věcí, co mi brání se naplno vrátit zpátky:

1) špatní hráči (hlavně na nižších tirech 2-6, kde se teď pohybuji se Švédy, je to často vážně Rudé peklo). Kolem 25 hráčů v bitvě má WN8 pod 500 a dělají hrozný blbosti. (no, za to WG asi nemůže)

2) díky bodu 1 je výsledek bitvy fakt většinou loterie. Můžete hrát dost dobře, ale v rudém pekle nemůžete výsledek bitvy ovlivnit sám. Je to FRUSTRUJÍCÍ. V jiných hrách, co jsem kdy hrával, člověk většinou vyhrál, když hrál dobře. Tady to tak není. Vitězství není ve vašich rukou. (často ani to, jestli zahrajete dobře ... - team kills, strkání, blokování... překvapivě často teď končím s minimálním nástřelem mrtvý díky vlastnímu týmu). Je to bolestivě frustrující hlavně třeba díky současné misi - 10x vyhrát.

3) přebytek tanků - přijde mi to už strašně přehnané, nelíbí se mi to. Nové lajny, ok, budiž, ať je co expit. Ale to obrovské množství celkem zbytečných nových prémiáků ve hře mi přijde fakt moc.

4) MÁLO MAP - úplně do očí bijící kontrast s nadbytkem prémiáků je totální nedostatek map, na který upozorňuji už více než rok (úplně zbytečně) a který je teď už skoro nesnesitelný. Mnoho mnoho dobrých map bylo dávno smazáno spolu s několika podprůměrnými mapami a to, co zůstává, už strašně nudí. Na nízkých tierech je to už opravdu utrpení (pár map pořád dokola), ale i na vyšších tierech nuda. Místo 20 nových prémiáků tu mělo být 20 nových (nebo vrácených starých) map.

5) Neustálé překopávání něčeho, co funguje. Teď jsem zaznamenal, že se bude dělat něco s lighty.... Ona si komunita stěžuje na arty, MM a mapy - takže vývojáři předělají lighty... Má to logiku? Když si člověk najde pár tanků, se kterými ho baví hrát, tak mu je předělají... Reálné peníze investované do maskování a mnohem více peněz za přeškolování posádek je pryč a je potřeba znovu platit reálné peníze za jiný tank, který zase někdy úplně změní... Tohle fakt vadí.

U mně už to utrpení a nuda asi převažuje nad zábavou...   Jak to máte vy?

socanek #2 Posted 30 January 2017 - 11:49 AM

Major General

• Player
  • 24947 battles
  • 5,069
  • [SVINE] SVINE

1., 2., jasny, to je proste zivot na nizkych urovnich. Mam to podobne. Za mesic je na EU serveru zalozeno pres 100 000 novych uctu (otazkou je, kolik je opravdovych novacku a kolik je druhych a tretich uctu uz hrajicich hracu), takze priliv novacku nanizkych tierech je nekoncici.

3. Tady mi spis prijde od WG naprosto silene nacasovani, kdy pousti tech premiaku moc a casto, misto aby si je setrili na nejake prilezitosti. Pak musi delat nove a nove premiaky. Uvidime, jestli se situace uklidni.

4. Map je dosti, ale malo se toci. Ale pokud ted jezdis nizke urovne, tak tak je to samozrejme horsi.

5. Podle me je vysvetleni jednoduche. Oni si nevi rady s MM a arty. Maji nejakou koncepci, kterou asi bude obtizne realizovat. Proto prekopavaji lajty, aby alespon navenek vykonavali nejakou aktivitu. A predelani lajtu navic muze souviset s novym MM.

Jako ja Ti rozumim, ale jeste jsem do te faze nedospel :D

Fantucci #3 Posted 30 January 2017 - 12:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22497 battles
  • 567

Mě odrazují hlavně jelita v T8 prémiácích. Myslím, že třeba taková T34 je přímo magnet na úplné začátečníky nebo boty  s celkovým nástřelem do 250 za bitvu. Má to samozřejmě vliv na vlastní ovlivnitelnost výsledku bitvy a z toho pramenící bezradnost.

Zpřístupnění úrovní by potřebovalo být dáno např. počtem bitev.

DODO_cze #4 Posted 30 January 2017 - 12:30 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 19000 battles
  • 192
  • [WALCZ] WALCZ

Souhlasím se všemi body, jen ty mapy mi až tak nevadí. Jako kdyby vrátili některé staré mapy, tak bych byl rád ale není to pro mě priorita.

Ohledně těch lightu, je to velký fail konečně jsem se odhodlal jet na t54 ltwt (nejsem zrovna pravidelný hrač lt) a ani se na něj  nedostanu resp t9 tier bych jen přeexpil.

Ohledně MM +2 je prostě špatně a když už MM+2 ,tak alespoň ne ve stock tancích to je neuvěřitelná pain kolikrát.

Terentius #5 Posted 30 January 2017 - 12:35 PM

Captain

• Player
  • 12505 battles
  • 2,483

Mě odrazují balíčky map, když nesedne balíček ani na jednom serveru je pro mě hra na x hodin zabitá. 

A pak RNG v ruku v ruce s reálným RNG (únava, stres, nevyspalost). Když se proti mě obě veličiny "spiknou" je hra také zabitá  a musím přestat hrát než něco rozmlátím. To u jiné hry nemám a nikdy jsem neměl, což mě od WoT často odrazuje.

No a když se výše zmíněné zkombinuji s tragickou úrovní hráčů tak je to řádné peklíčko a řeší to jedině par dní/týdnů/měsíců pauza... (zrovna včerejšek mě dohnal k šílenství, zrovna jsem měl čas po delší době si v klidu zahrát a jenom sem nevěřícně koukal a nechápal, leč jsem hru nevypnul včas)

Edited by Terentius, 30 January 2017 - 02:52 PM.

pavelcza #6 Posted 30 January 2017 - 01:44 PM

Sergeant

• Player
  • 17544 battles
  • 200

Tak ono se není čemu divit, 25k her. Zkus si spočítat kolik času si u toho strávil (4-5min/1 hra ?) a pak to porovnej s ostatními koníčky - a vyjde ti, že je to Kůň. A není si myslím úplně tak špatný - když chceš být dobrý musíš přemýšlet, trénuješ prostorovou představivost (odkud na mě kdo může střílet atd.) Nevím jestli existuje nějaká jiná hra, která má takhle zpracované hodnocení hráčů (kolik jen existuje statových serverů ?) Dá se to hrát v podstatě jen za náklady připojení k netu a nějaký obstojný HW, který stejně doma potřebuješ.

A to mi v pohodě v té rovnici pokrátí, že WG z toho chce také něco mít (bod 3), win ratio 50/50 (bod 2) a ano může to hrát opravdu každý (bod 1)

xxsonic71xx #7 Posted 30 January 2017 - 06:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 47036 battles
  • 396

Nemůžu souhlasit s bodem 1 a tím pádem ani s bodem 2

To že jsou na tierech špatní hráči je normální a dá se to očekávat. Tam se aspoň průměrný hráč ( třeba jako já ) může vyblbnout. Např. dnes: Malinovka, SU 85b , poslední proti pěti , 10 killů , 1800 DMG atd. To bych asi v desítkové hře nedal. A naskillovaná posádka tam určitě taky hrála roli. Tam ještě spousta hráčů nemá ani žárovku :)

To co tebe pálí na 2-6 tieru, tak mně pálí na těch vysokých. Skoro v každé hře spousta oranžády, kteří jezdí zmateně po mapě, jako by ji hráli poprvé. Dnes mně v desítkové hře dostal borec s T54ltwt, který se celou hru schovával vzadu a když jsem se zeptal ,proč nejede scoutit, tak jsem dostal odpověď, že není blázen protože jedná rána a je po něm. Takže hrdinně chcípnul jako poslední s pár spot dmg na kontě. To je to co mně sere!

Edited by xxsonic71xx, 30 January 2017 - 06:04 PM.

bobitwo1 #8 Posted 30 January 2017 - 06:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11040 battles
  • 802
Ono žiaľ je to tak,  že rozdiel medzi tankom T4 vs T6 je priepastný. Všetko čo hovoria dobrý hráči ohľadom tankov, čo a ako platí pre tanky tieru 9 a 10. Prvé ako tak použiteľné tanky začínajú na tiery 6 s nejakými ako tak celkom solídnymi parametrami, hlavne handling dela a penetrácia.  Darmo je možno Cromwell najlepšie medko na tiery, keď proste v oproti tieru 8 stráca už vo všetkom podstatnom. Žiaľ málo hráčov je formátu Marty a podobne, že si môžu dovoliť minút 100k voľných xp aby preskočili až na tier 7-8. 

Nightwolfi #9 Posted 30 January 2017 - 07:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7175 battles
  • 327
Hmm,jak si tak pročítám forko,tak mě docela zaráží jedna věc a to ta že se tu docela dost nadává na červené hráče ale pokud někdo navrhne aby se rajčata nepotkávala se švestkama tak se obvykle zvedne vlna nevole že to stejně nebude k ničemu a že ti tzv.skilleři by neměli co louskat a nutně by jim spadlo wnko.

_vojak_Svejk_ #10 Posted 30 January 2017 - 08:22 PM

Corporal

• Player
  • 18082 battles
  • 155
  • [AF_F] AF_F
Jednoznačně to jsou nosiči raket země-země s módem,které se řítí rychleji než LT a jsou naváděné systémem RNG

Homer__7 #11 Posted 30 January 2017 - 08:32 PM

Major General

• Player
  • 38771 battles
  • 5,109
  • [9-TD] 9-TD

1.ARTY

2. arty

3.arty

,

,

,,

,

,

,

,

,,

94 RNG

SG_semda #12 Posted 30 January 2017 - 08:59 PM

Lieutenant General

• Player
  • 30172 battles
  • 7,481
  • [ELLIE] ELLIE

1. idiotský týmy

2. arty

3. troll rolly na rozmístění střel

4. typy tanků který vůbec nemaj co dělat tam kam je mozek jejich řidiče zavedl

Gilisnes #13 Posted 30 January 2017 - 09:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26848 battles
  • 454
  • [ANV] ANV

Pokud se po nějaké době odmlčím, vždy to má tyto důvody -

1. Málo map

2. Dementi v týmu

3. Arty problém

A pak samozřejmě občasná ohranost hry, ale to je takové skoro nic :)

PanTermix #14 Posted 30 January 2017 - 09:18 PM

Private

• Player
  • 9433 battles
  • 20
  • [V--T] V--T
Vymrdaný MM , to je vážně tak težké rozhodit top tiery podle typu tanku, aspon první tři pokud nejsou v četě. Čím dál častěji mám na jedné straně 5 hevyn a na druhé 5 papírových medek. Vím přesně jak ta bitva dopadne na městské mapě a jak na otevřené, ani xvm k tomu nepotřebuju... Jo jednou za čas se podaří vzepřít se osudu, ale nevynahradí to těch x frustrujících her, kdy to dopadlo podle očekávání, dokonce i ty artyny bych byl ochoten vzit na milost...( kdyby byla max 1 na tým :) )

Jmeno1 #15 Posted 30 January 2017 - 09:37 PM

Lieutenant General

• Player
  • 40608 battles
  • 6,622
  • [_AF_] _AF_

Pánové, asi plavu proti proudu, ale mne odrazuje jediná věc - statistiky. Dokud jsem nevěděl, že existují a co znamenají, tak mi bylo jedno s kým hraji a jak hraji. Od té doby co jsem je objevil, tak z vrozené soutěživosti a abych nevypadal jako absolutní ... se snažím hrát ne podle citu, ale podle toho, abych si je nezkazil a pokud možno neustále zlepšoval. Když jsem začal, tak jsem se jen snažil něco vydělat a dojít na lepší vysněný tank. Hrál jsem x bitev denně a bavilo mne to, i když jsem prohrával, protože jsem nevěděl jak špatně hraji a jak moc prohrávám. Byl jsem spokojený a každá medaile, ocenění bylo pro mne obrovským zadostiučiněním. Pak jsem zjistil vo co go, a radost ze hry se střídá s frustrací, když vidím s kým hraji, jak  moc to kazím já a nebo ostatní spoluhráči. Teď jsem ve stádiu, že mám i chuť si zahrát, ale vím, že jsem unavený, nebo že jsem požil, mám slabý comp a kolísající internet, a než abych se zhoršil, tak si radši pustím nějaký stream a kochám se jak to někdo umí a nebo naopak jak se někomu nedaří. Je to blbé, ale je to tak.

PS: Dokud jsem nevěděl o mechanice WoT nic, ani mne nenapadlo někomu nadávat, teď když jsem bohužel procitl a vidím s kým hraju, tak se bohužel občas neudržím. Další negativum pramenící ze závislosti na statistikách.Osobně si myslím, že kdyby nebyly ty statistiky až tak otevřené všem, tak by odpadlo i spousta dalších problémů jako např. frustrace z IK od rajčete v SPG...

DODO_cze #16 Posted 30 January 2017 - 10:51 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 19000 battles
  • 192
  • [WALCZ] WALCZ

View PostJmeno1, on 30 January 2017 - 09:37 PM, said:

Pánové, asi plavu proti proudu, ale mne odrazuje jediná věc - statistiky. Dokud jsem nevěděl, že existují a co znamenají, tak mi bylo jedno s kým hraji a jak hraji. Od té doby co jsem je objevil, tak z vrozené soutěživosti a abych nevypadal jako absolutní ... se snažím hrát ne podle citu, ale podle toho, abych si je nezkazil a pokud možno neustále zlepšoval. Když jsem začal, tak jsem se jen snažil něco vydělat a dojít na lepší vysněný tank. Hrál jsem x bitev denně a bavilo mne to, i když jsem prohrával, protože jsem nevěděl jak špatně hraji a jak moc prohrávám. Byl jsem spokojený a každá medaile, ocenění bylo pro mne obrovským zadostiučiněním. Pak jsem zjistil vo co go, a radost ze hry se střídá s frustrací, když vidím s kým hraji, jak  moc to kazím já a nebo ostatní spoluhráči. Teď jsem ve stádiu, že mám i chuť si zahrát, ale vím, že jsem unavený, nebo že jsem požil, mám slabý comp a kolísající internet, a než abych se zhoršil, tak si radši pustím nějaký stream a kochám se jak to někdo umí a nebo naopak jak se někomu nedaří. Je to blbé, ale je to tak.

PS: Dokud jsem nevěděl o mechanice WoT nic, ani mne nenapadlo někomu nadávat, teď když jsem bohužel procitl a vidím s kým hraju, tak se bohužel občas neudržím. Další negativum pramenící ze závislosti na statistikách.Osobně si myslím, že kdyby nebyly ty statistiky až tak otevřené všem, tak by odpadlo i spousta dalších problémů jako např. frustrace z IK od rajčete v SPG...

Je to tak, nicméně statistiky udržují určitou část hráčů stále u hry. Protože co si budeme povídat hra nemá nějaký hluboký content. Dá se to hrát jen na dva cíle expit stále nové tanky nebo se zlepšovat a být lepší než ten druhý. Věřím tomu, že nemít cíl se stále zlepšovat, tak už to ani nehraju nebo pár bitev za měsíc a věřím že dost hráčů, by to takto měla stejně.

Malybubak #17 Posted 31 January 2017 - 07:59 AM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 31
A nebylo by to lepší opačně?! WG se snaží jakékoliv statistiky v podstatě tajit, aby se špatný hráč necítil blbě. Možná je to jako obchodní trik dobré, ale z hlediska soutěživé povahy lidské je to spíš špatné. Jak píše DODO, expit asi každého dříve nebo později bavit přestane. Posun hráčů v některých statistikách by mohl být i odměňován a nikoliv jen blbou medajlí za to, že jsem nestřílel do vlastních :teethhappy:

Nightwolfi #18 Posted 31 January 2017 - 11:30 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7175 battles
  • 327

View PostDODO_cze, on 30 January 2017 - 09:51 PM, said:

Je to tak, nicméně statistiky udržují určitou část hráčů stále u hry. Protože co si budeme povídat hra nemá nějaký hluboký content. Dá se to hrát jen na dva cíle expit stále nové tanky nebo se zlepšovat a být lepší než ten druhý. Věřím tomu, že nemít cíl se stále zlepšovat, tak už to ani nehraju nebo pár bitev za měsíc a věřím že dost hráčů, by to takto měla stejně.

Hmm,jenom že máš i dost lidí co nejedou na statistiky a co se utíkají do virtuální reality jen vyblbnout.Podle statistik se dá jet a nebo se snažit v klanovkách ale moc ne na randomu kde je to uměle udržované.

bigdragonAF #19 Posted 31 January 2017 - 11:49 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 52032 battles
  • 1,364
  • [_AF_] _AF_

mě odrazuje manželka, co odrazuje. je nepříčetná když zjistí, že tu hru hraji.

Dokáže vymyslet spousty věcí a zbytečných činností abych se nedostal k počítači.

A když už není zbytí a můžu hrát tak to mám stále na talířku.

Závidím všem které odrazují arty, hlupáci v týmu, statistiky, RNG, MM, počty tanků a málo map.

Harbingerr #20 Posted 31 January 2017 - 11:50 AM

Captain

• Player
  • 15500 battles
  • 2,222
  • [PRASE] PRASE
Co mrncite nad T4-T6 gejmplejom? Praveze na nizsich tieroch, kde je v obehu nizsi objem HPcok mate vacsi vplyv a dokazete castejsie rozhodovat bitky. Jednoznacne o tom svedci WR. Takisto tu zazijete omnoho viac epickych bitiek vdaka paradajkovemu gulasu. Mne osobne omnoho viac, ako vyssie uvedene body typu RNG, arty, rajciny atd., prekaza WG nastoleny trend tak 2 roky dozadu t.j. implementacia stale tych istych "tankov" s top speed 120 km/h, kartonom miesto panciera a kvantovym delom, majucim za nasledkom hyperychle bitky, ktore mna ako zaryteho heavinara omrzeli a cakam uz iba na "odpojenie z pristrojov"...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users