Jump to content

Weakspoty aneby slabiny u jednotlivych tanku

• This topic is locked This topic is locked
55 replies to this topic

odonat #1 Posted 18 October 2011 - 12:12 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31948 battles
  • 85
Jsem si vedom toho,ze tohle tema se probira u kazdeho tanku jednotlive,zvlast a na aglicky "hovoricim" foru jsou toho napsany taky stohy.
Na druhou stranu jsem si rikal,ze by bylo fajn to mit vsechno cesky a na jednom miste,shromazdit zkusenosti hracu primo ze hry a na toto tema rozvest diskuzi.Protoze co si budem povidat,diky ruznym vlivum (napr.skloneny pancir) nejsou papirove udaje vzdy uplne k uzitku.
Za dalsi spousta hracu okolo me a vcetne me jede pouze jednu narodnost a mam za to ,ze by se rada dozvedela nazory a postrehy z vod pro ne dosud neznamych.

A abych tu jen nekecal,prikladam postrehy meho zatim nejoblibenejsiho tanku,konkretne:

PzKpfw VI Tiger

Zrejme nejslabsi misto na ktere jsem pri hrani (at uz s nebo proti nemu) narazil je ridicuv pruzor v celni desce.
Ta je temer kolma,relativne siroka a vlastni pruzor je taktez pomerne velky a otevreny. Za dalsi je oproti jinym strojum i pomerne dobre identifikovatelny.Strela z tanku klidne i o tier az dva nize,z 90% uspesne projde skrz..Napacha skody jak na HP tak je i velka sance,ze porani ridice a tim o dost ztizi jakekoliv dalsi manevrovani s timto tankem.
Celkove vzato se tento problem tyka celeho Tigra.Jeho velka nevyhoda nevyplyva ani tak ze slabeho pancire (pri pohledu do tabulek je v tomto tieru prumerny),jako spise z vysokeho profilu a velkeho mnozstvi velkych kolmych a rovnych ploch.
Pro zkuseneho strelce je to primo radost,vybirat misto kam vystrelit.
Dalsim problemem se kterym sem se setkal je relativne vysoke procento prustrelu bocniho pancire veze a nasledne poskozeni skladiste munice nebo zraneni(zabiti) posadky.Opet bych tento jev pricital absenci jakeholiv svisleho sklonu pancire veze...Jeji steny jsou taktez naprosto kolme a toto z ni cini perfektni cil. Jeji jedina vyhoda je relativne nizky profil.
Pomerne casto jsem se setkal i s poskozenim kanonu 8,8 cm KwK 43 L/71 a to at uz strelou ze strany,ci primo z cela  kdy je poskozeni,nebo uplne vyrazeni naprosto nevyhnutelne..
Posledni misto ,ktere me napada je otocny prstenec veze.Ten je diky jejim malym vnejsim rozmerum ze stran a ze zadu temer odkryty,tudiz velmi zraniletlny. I zde jsem zaznamenal vysokou uspesnost poskozeni a nasledne znemozneni otoceni veze.
Dale me napadaji pouze uz obligatni slaba mista shodna pro vsechny tanky a to pasy,motor a podlaha tanku.

Doufam,ze tyto informace budou k uzitku a pokud tu neco bude nekomu chybet,ze to doplni...Za to pripadne diky  :Smile_honoring:

Tuccy #2 Posted 18 October 2011 - 12:25 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14491 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
Obecně:

Zepředu:
Spodní přední pancíř korby. Buď převodovka (Němci), nebo střela proletí k munici (SSSR), zároveň bývá slabší pancíř.
Průzory v horním čelním pancíři korby
Velitelská kupole
Věnec věže

Z boku:
motorový prostor,
záď věže

Zezadu: Cokoli

Nemá cenu nad tím moc hloubat, když nevíš jak dál, vystřel ;)

odonat #3 Posted 18 October 2011 - 12:53 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31948 battles
  • 85
Obecny pravidla kam strilet vim...Konecne staci k tomu selskej rozum...
Spis me zarazi,kdyz je to tak jednoznacny,jak popisujes ty,proc zminovany weakspoty u konkretnich tanku vsichni tak resej?
Krom toho muze to byt fajn nejenom pro ty ,ktery nevedej kam strilet,ale i pro ty na druhy strane..Na co si maj dat pozor a co moc neukazovat...
Pokud i tak myslis,ze je to zbytecny resit,tak tenhle topic klido smazni..

Idahou #4 Posted 18 October 2011 - 01:21 PM

General

• Veteran
  • 36662 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

View Postodonat, on 18 October 2011 - 12:53 PM, said:

Obecny pravidla kam strilet vim...Konecne staci k tomu selskej rozum...
Spis me zarazi,kdyz je to tak jednoznacny,jak popisujes ty,proc zminovany weakspoty u konkretnich tanku vsichni tak resej?
Krom toho muze to byt fajn nejenom pro ty ,ktery nevedej kam strilet,ale i pro ty na druhy strane..Na co si maj dat pozor a co moc neukazovat...
Pokud i tak myslis,ze je to zbytecny resit,tak tenhle topic klido smazni..

Ou, brzdi bejku, tady nejsi v aréně ;)

Nikdo tu onu snahu nezavrhuje a já souhlasím s tuccym, že je lepší vystřelit, než hloubat nad tím kam a promarnit šanci ;)

Ony velitelské průzory/poklopy jsou podle mě nejuniverzálnější místa kam střílet takto můžete dát slušnou dmg i o dost vyššímu tieru ;)

Derp_Trollington #5 Posted 18 October 2011 - 01:51 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
T29 - uši u druhé věže. Při souboji na blízko je to záruka penetrace a dmg. Vhodné hlavně tehdy, když nemůžete sklopit dělo a střílet do hullu.

Jinak já si furt nevím rady s E-75 zepředu, děla s průměrnou 200mm penetrací tam mají často problém i na kolmo do spodního plátu. Z boku je v pohodě (hull/věž), úplně na blízku je v pohodě (teda pokud má míň hp, než já a vidím na jeho "něco" na věži - nalevo od velitelské věže, nevím, co je to zač :-)). Tam to penetruje skoro vždycky.

Kaindra #6 Posted 18 October 2011 - 06:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21712 battles
  • 528
  • [_UPG_] _UPG_
Vy tu resite Tigra kterej ma pancir jako papir?  :lol: Skoda, ze neresite 9.-10. tanky, treba bych se i neco noveho dozvedel.

odonat #7 Posted 18 October 2011 - 07:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31948 battles
  • 85

View PostIdahou, on 18 October 2011 - 01:21 PM, said:

Ou, brzdi bejku, tady nejsi v aréně ;)

Nikdo tu onu snahu nezavrhuje a já souhlasím s tuccym, že je lepší vystřelit, než hloubat nad tím kam a promarnit šanci ;)

Ony velitelské průzory/poklopy jsou podle mě nejuniverzálnější místa kam střílet takto můžete dát slušnou dmg i o dost vyššímu tieru ;)
Ale ja se neurazim,natoz nejsem nastvanej...V zivote mam tisic a jednu vec kvuli ktery bych se mel rozcilovat spis B)
Jen mi prislo divny,ze hned jako prvni prispevek se tu objevilo "doporuceni" do moderatora,ze resim nesmysly at radsi strilim...
Coz me osobne nepripadlo jako nejlepsi motivace pro rozvoj fora smerem k ostatnim uzivatelum.
Ale protoze tu na foru pusobim kratce,tak jsem se svoji snahu snazil vysvetlit.
Nic vic,nic min v tom nehledejte...

P.S. a to minusko jste si taky mohli odpustit...Nu jak se rika,pro dobrotu na zebrotu  <_<

View PostJejKey, on 18 October 2011 - 01:51 PM, said:

T29 - uši u druhé věže. Při souboji na blízko je to záruka penetrace a dmg. Vhodné hlavně tehdy, když nemůžete sklopit dělo a střílet do hullu.

Jinak já si furt nevím rady s E-75 zepředu, děla s průměrnou 200mm penetrací tam mají často problém i na kolmo do spodního plátu. Z boku je v pohodě (hull/věž), úplně na blízku je v pohodě (teda pokud má míň hp, než já a vidím na jeho "něco" na věži - nalevo od velitelské věže, nevím, co je to zač :-)). Tam to penetruje skoro vždycky.
Tak presne takovyhle jsem si predstavoval postrehy,dekuju za spolupraci...Evidentne nejsem sam koho to zajima.

View PostKaindra, on 18 October 2011 - 06:33 PM, said:

Vy tu resite Tigra kterej ma pancir jako papir?  :lol: Skoda, ze neresite 9.-10. tanky, treba bych se i neco noveho dozvedel.
Tigr byl jen a pouze priklad na rozjezd. Ono totiz presne to co zajima tebe,zajima i me.Krom toho ne vsichni jsou tak daleko aby jim Tigr pripadnul jako papirak a k necemu jim ty info treba opravdu budou....Evidentne se tu,ale pochopeni od zkusenejsich hracu nedockame...
Prijemne by me prekvapilo kdyby ano.. :mellow:

mcmillis #8 Posted 18 October 2011 - 08:42 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 93530 battles
  • 272
  • [KAZNA] KAZNA
VSETKYM, ktory chcu vediet viac o zonach prebitia a ich nasledkoch na posadku, resp. moduly:

http://drongo-lab.ru...r/зоны-пробития

je to link na jeden vymakany rusky server, ktory okrem klasickych, historickych a scifi skinov ponuka na stiahnutie aj taketo "technicke" vychytavky ako skiny s farebne oznacenymi zonami. je to vynikajuci material na pouzitie a studovanie. Vacsinou su to tanky od tieru 7 vyssie. Nizsie tiery sa neoplati riesit. A ruskym bratom mozete verit...su to alfa a beta testery tejto hry a vselicoho ineho :-)....

Vseobecne podmienky platia, ale mnohe tanky maju svoje vynimocnosti...

Vela sa popisalo, ci je to cheat, ci normalna sucast hracskej kreativity...na 99% je to ok, lebo aj tak zalezi na rychlosti Vasich prstov....

odonat #9 Posted 18 October 2011 - 10:01 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31948 battles
  • 85

View Postmcmillis, on 18 October 2011 - 08:42 PM, said:

VSETKYM, ktory chcu vediet viac o zonach prebitia a ich nasledkoch na posadku, resp. moduly:

http://drongo-lab.ru...r/зоны-пробития

je to link na jeden vymakany rusky server, ktory okrem klasickych, historickych a scifi skinov ponuka na stiahnutie aj taketo "technicke" vychytavky ako skiny s farebne oznacenymi zonami. je to vynikajuci material na pouzitie a studovanie. Vacsinou su to tanky od tieru 7 vyssie. Nizsie tiery sa neoplati riesit. A ruskym bratom mozete verit...su to alfa a beta testery tejto hry a vselicoho ineho :-)....

Vseobecne podmienky platia, ale mnohe tanky maju svoje vynimocnosti...

Vela sa popisalo, ci je to cheat, ci normalna sucast hracskej kreativity...na 99% je to ok, lebo aj tak zalezi na rychlosti Vasich prstov....
Diky za tip... A veta "Vseobecne podmienky platia, ale mnohe tanky maju svoje vynimocnosti" je presne to co jsem timto topicem mel na mysli..

Idahou #10 Posted 18 October 2011 - 10:23 PM

General

• Veteran
  • 36662 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Odonat, podle mě si ho nepochopil a rozčiloval ses zbytečně ;) My už máme taky něco odehrané a víme, že ti co půl hodiny přemejšlí kam vystřelit  zrovna statistiky netrhají ;)

Kaindra #11 Posted 18 October 2011 - 10:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21712 battles
  • 528
  • [_UPG_] _UPG_
Brano z pohledu zepredu:
KT - dospodku predniho pancire
IS3 - dospodku predniho pancire
IS4 - dospodku predniho pancire
E75 - dospodku predniho pancire
E100 - dospodku predniho pancire + boky
IS7 - dospodku a to do "trojuhelniku" skoro tam kde se lame (=vrchni spodek)
Maus - dospodku mezi pasy (nizsi spodek) + z myho pohledu vpravo vedle kanonu (ani ne blizko ke kanonu a ani ne blizko hrany = uprostred +-)
Jegdtiger - dospodku predniho pancire
Ferda - dospodku predniho pancire
Ausf B - dospodku predniho pancire
KV5 - do veze a myslim, ze i do kanonu
Lowe - dospodku predniho pancire
ISU - je to celkem fuk kam
Object - vlevo/vpravo vedle kanonu
T95 - z meho pohledu do kopule co ma vpravo (cim si bliz k nemu tim vetsi sance), na vetsi dalku si prepinat na heaty

Ostravak_CZ #12 Posted 18 October 2011 - 11:21 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261

View PostKaindra, on 18 October 2011 - 10:27 PM, said:

Brano z pohledu zepredu:
KT - dospodku predniho pancire
IS3 - dospodku predniho pancire
IS4 - dospodku predniho pancire
E75 - dospodku predniho pancire
E100 - dospodku predniho pancire ...
ctrl+c -> ctrl+v  :Smile-playing:
jinak to je universál...spodek vany je náchylný u většiny tanků. Nejlépe prostřelitelný tank díky věži je KV-2 a KV-5 <_<

odonat #13 Posted 18 October 2011 - 11:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31948 battles
  • 85

View PostIdahou, on 18 October 2011 - 10:23 PM, said:

Odonat, podle mě si ho nepochopil a rozčiloval ses zbytečně ;) My už máme taky něco odehrané a víme, že ti co půl hodiny přemejšlí kam vystřelit  zrovna statistiky netrhají ;)
Ale ja se skutecne nerozlobil...Nejspis jsem to blbe napsal...To jsou ty nedostatky virtualni komunikace  B)
Nicmene si myslim,ze clovek nemusi jak ty rikas pul hodiny premejslet a mirit aby trefil "slaby misto"....Sice nemam tolik nahrano jako vy,ale vim,ze to jde daleko ryhlejs..Parkrat mi to uz vylozene zachranilo krk... Nejenze zasah na podobny misto ma ucinek na HP a pripadne moduly,ale i zaroven na psychiku protihrace,kdy se pochopitelne po prekvapive drtivym zasahu stahne a tim mi da cas na nabiti a pripravu dalsiho utoku..To zni celkem rozumne,nemyslis?
Konkretne s touhle taktikou slavim nejvetsi uspechy u KTcka...Nemam posadku jeste ani na 100% a jeho statistika dle myho soudu je celkem uchazejici. A to nejsem nijak kvalitni hrac,predem upozornuju...Hraju jen pro zabavu,nejsem v zadnym klanu a podobne...
Proste a jasne si myslim,ze je lepsi ztratit desetinu vteriny zamirenim na "spravne misto" nez o neco malo rychlejsi vystrel "jen tak"...
Muj subjektivni nazor,nikomu ho nenutim..

Tuccy #14 Posted 19 October 2011 - 07:07 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14491 battles
  • 6,441
  • [WG] WG

View Postodonat, on 18 October 2011 - 07:11 PM, said:

Ale ja se neurazim,natoz nejsem nastvanej...V zivote mam tisic a jednu vec kvuli ktery bych se mel rozcilovat spis B)
Jen mi prislo divny,ze hned jako prvni prispevek se tu objevilo "doporuceni" do moderatora,ze resim nesmysly at radsi strilim...
To nebylo doporučení moderátora, to bylo doporučení hráče World of Tanks - obecně se mi vyplatí radši vystřelit třikrát rychle, než dvakrát s pečlivým mířením na malý flek který navíc pak stejně kvůli panu Gaussovi netrefím nebo neprobiju... Asi jediný případ kdy pečlivě mířím na slabé místo je čelo na čelo proti IS-4, když nemůžu uhnout, a pak samozřejmě zkouším dostat řidiče, ale jinak prostě neřeším a střílím, ono se něco ujme...
A hlavně když jsem proti něčemu, co zepředu neprostřelím mimo slabá místa, tak se snažím to objet.

Samozřejmě, závisí to na herním stylu - to co popisuju skvěle vyhovuje Americkým středním tankům, s Ruskýma (zejm. s T-44) se musí člověk na slabá místa víc spoléhat, ale tam zase nemám takové praktické zkušenosti (jedu USA a Německo).
Ale soudě podle Typu 59, tak např. čelo na čelo u Tigeru II je dobré mířit na kulomet a na průzory na trupu. Ještě lepší je ten spodní přední plát korby, ale ten s Typem tak často nevídám (kvůli přesnosti a silné věži dávám přednost boji opravdu zblízka). U IS-3 je dobré mířit na špičku "zubu" který tvoří čelo korby, u T32 je pak nejlepší objet a z boku...

Derp_Trollington #15 Posted 19 October 2011 - 07:28 AM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostKaindra, on 18 October 2011 - 10:27 PM, said:

KV5 - do veze a myslim, ze i do kanonu
KV-5 má tu malou věžičku s kulometem (?) před věží, takovej hnusnej bazmek - do toho to jde prostřelit čímkoliv :)

Tuccy #16 Posted 19 October 2011 - 07:42 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14491 battles
  • 6,441
  • [WG] WG

View PostJejKey, on 19 October 2011 - 07:28 AM, said:

KV-5 má tu malou věžičku s kulometem (?) před věží, takovej hnusnej bazmek - do toho to jde prostřelit čímkoliv :)
Hlavně ta horní část věžičky. Spolehlivé.

odonat #17 Posted 19 October 2011 - 09:55 AM

Lance-corporal

• Player
  • 31948 battles
  • 85
Dekuju,posledni tri prispevky zde a komunikace Iadahoua a Ostravaka_Cz ve vlakne Vase screeny me utvrzuji v tom,ze to "pul hodinovy mireni" preci jenom k necemu je :D
Kazdopadne jsou to novinky,ktery jsem pred tim nevedel.Konkretne to s tou KV-5 jsem netusil..Dik chlapi  :Smile_great:

Tuccy #18 Posted 19 October 2011 - 11:31 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14491 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
A tak věžička na KV-5 je dost velká, takže tam jde celkem mířit instinktivně ("po mém"), stejně tak ty různé spodní přední pláty - to je akorát zrádné u M36 a M7 Priest, protože ten má právě spodní přední pancíř silný a horní slabý (ale dost skloněný).

Derp_Trollington #19 Posted 19 October 2011 - 03:01 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
M7 Priest má nějakej armor? O.o :D

Tuccy #20 Posted 19 October 2011 - 04:44 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14491 battles
  • 6,441
  • [WG] WG

View PostJejKey, on 19 October 2011 - 03:01 PM, said:

M7 Priest má nějakej armor? O.o :D
Jistěže, části přední korby (zejm. ty nižší) dokážou odrazit leccos ;) Přeci jen kulaty 51mm pancíř... )

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users