Jump to content

Reakce na anketu zaměřenou na budoucnost artylerie

• Please log in to reply
315 replies to this topic

VijaCZ #61 Posted 20 February 2017 - 12:58 AM

Brigadier

• Guest
  • 75818 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA

View Post_Imperium, on 19 February 2017 - 08:01 PM, said:

Hra bez artin by totálně změnila gameplay. WG by rozjelo nekonečnou sérii bufů a nerfů, až by se z toho všem zamotala hlava. Dovedu si to představit. Vlastnosti nahoru dolů. Důkazy máš v sekci novinek, reakce hráčů na ladění tanků.

Chaos, roztrpčení hráčů - odchod hráčů, pád zisků - konec hry jak jí známe, případně úplný konec jako následek dominového efektu.

Proč tedy konzolová a Blitz verze tanků funfuje bez artyn a nikdo si nestěžuje že tam chybí ?

View PostClearEvil, on 19 February 2017 - 09:37 PM, said:

Jedna "blbá" anketka o arty a vy se tady zase hádáte, jak kdyby na tom závisela existence lidstva. Je to tu horší než v původním vláknu o arty. Už asi chápu, proč to cNNk zamknul.

Je na vás, jestli se uklidníte a začnete normálně diskutovat k anketě, jak je v názvu vlákna, nebo budete pokračovat v tomhle umíněném házení písku do vlasů a já zamknu i tohle.

Stejně to uděláš jakmile se špatně vyspíš nebo proto že je pondělí a nebo protože sousedovic Máňa koupila v marketu chleba a její starej chtěl rohliky

UKO_JESHITA #62 Posted 20 February 2017 - 06:06 AM

Major General

• Player
  • 52512 battles
  • 5,006
  • [_LDN] _LDN

View PostVijaCZ, on 20 February 2017 - 12:58 AM, said:

Proč tedy konzolová a Blitz verze tanků funfuje bez artyn a nikdo si nestěžuje že tam chybí ?

Stejně to uděláš jakmile se špatně vyspíš nebo proto že je pondělí a nebo protože sousedovic Máňa koupila v marketu chleba a její starej chtěl rohliky

Upřímně on ten Blitz třeba je těžká nuda. Všechny bitvy jak přez kopírak. 

xxviktor #63 Posted 20 February 2017 - 08:14 AM

Major

• Player
  • 18266 battles
  • 2,726
  • [PRASE] PRASE

Lidi, co ti hlasovali v anketě, můžeš těžko brát jako statisticky významný vzorek (už jen proto, že ti tam hlasovali jen ti, co chodí na forum nebo ti, kteří si vůbec mohli vybrat mezi a), b), c)).

A co se týče argumentů - je to asi věc názoru, ale jak říkám, chci vidět, jak budeš s horším týmem bez čety vykopávat z koridorů zakempený T29. 4 třídy balancované nejsou. Nemáš žádný counter proti turboobrněným tankům, které při správném postavení nepropereš ani goldem. S poslední fyzikou se artiny hodí i na mountain goat hráče, kteří vyjedou na nějaký absurdní kopeček a ty je nemáš šanci nijak trefit (a než bys za něma vyjel taky, tak tě enemáci rozpářou).

JesterCZ #64 Posted 20 February 2017 - 08:51 AM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 66119 battles
  • 1,502
  • [_AF_] _AF_

To, že nevidím problém přeci neznamená, že tam problém není.

Navíc nezdá se vám sobecké a přestřelené, že pokud nesmí být zábava kažená na úkor druhého, proč je tedy ten první nucen tu zábavu neustále pokaženou mít?

Za ty roky, co tu wot s námi je se změnila spousta věcí, ale nikdy se nevyšlo vstříc těm, co nesnáší metače exkrementů. Ti mají evidentně smůlu. A že už jsem viděl několik petic a textu, kolik se napsalo ani spočítat nejde od jejich zapřísáhlých nepřátel.

Svůj názor jsem vyjádřil v anketě. Mohu ho mít jakýkoliv, ale dovedu pochopit a respektovat, že co je zábava pro jednoho nemusí být zábava pro druhého a i ten druhý má právo na to se bavit. Nezdá se vám, že komunita by měla držet při sobě a dopřát nesobecky i zábavu těm s jiným názorem než je ten váš?

Ne, nic se nestane, WG si přeci nenechá sahat na peníze, nejsou charita a dokud je budou hrát, budou ve hře. Ale to neznamená, že budu s nadšením juchat nad vším pod heslem, nemohu to změnit, tak se s tím smířím, byť vím, že je to špatné. )

Co se týče hlasování, dal jsem hlas pro odstranění arty ze hry. Je to zastaralé a potřebuje to přepracovat.

bigdragonAF #65 Posted 20 February 2017 - 09:48 AM

Colonel

• Clan Commander
  • 61868 battles
  • 3,542
  • [_AF_] _AF_

View PostJesterCZ, on 20 February 2017 - 08:51 AM, said:

Za ty roky, co tu wot s námi je se změnila spousta věcí, ale nikdy se nevyšlo vstříc těm, co nesnáší metače exkrementů. Ti mají evidentně smůlu.

Dovolím si alespoň trošičku nesouhlasit. Velký nerf artyn který proběhl před pár lety docela velký dopad, alespoň pokud budu soudit podle sebe. Já je od té doby prakticky nehraji. Nemám na to nervy. Nepřesnost, pomalost zaměření i nabíjení to vše mi hru za ně naprosto znechutilo. Svým způsobem obdivuji lidi, že za ně hrají.Ani počet arty v jedné hře mi nepřipadne nijak velký podle mého je průměr asi 2,5 arty na na hru. Místa kam mohou na všech mapách jsou naprosto profláknutá stejně jako ta kde stojí. Což o žádném jiném typu ve hře říct nemůžeme. A ohledně kažení zábavy na úkor jiných. Myslím, že nejvíc hru kazí lidé kteří ji neumí hrát, lhostejno na jakém typu tanku, na jakém tiéru a na jakém skillu. Tým který nespolupracuje prohraje a podle mě tím trpí kromě skillerů kteří si vždycky nějak nastříli právě ten zbytek průměrných hráčů protože těm naprostým rajčatům je to jedno. Takže pár dobře "nalosovaných" týmů a máte po chuti hrát.Tohle je podle mne problém a nikoliv artyny.

Miri37 #66 Posted 20 February 2017 - 10:17 AM

General

• Player
  • 50416 battles
  • 8,541

Nedalo mi to a ještě jsem se do tohoto téma vrátil a přečetl si několik posledních příspěvků.

V anketě jsem nehlasoval už je proto, že jsem nehrát na testovacím serveru a taky proto, že se stavím na obranu arty pouze z historické setrvačnosti.

Popravdě, WG mi ze hry odebralo, nebo hodně překopalo tolik věcí k horšímu, než bych chtěl, že je mi jeho směřování téměř jedno.

Nejsem si zcela jistý kam, se bude WoT ubírat po zrušení SPG, pokud se prosadí. Možná to na publiku bude vypadat stejně jako při klanových aktivitách (SH, CW) jen živelnější. No, když po tom tolik hráčů touží, tak proč ne. Jelikož jsme jen na půl cesty, tak další anketa bude o MM, že se má snížit na +-1. To bych si typnul, že by mohlo mít také velkou podporu hráčů. MM 0 neprojde pokud WG nezmění finanční model z freehry na hru např. za měsíční poplatky.

PS: V klanu jsem  nikdy nebyl, ale co jsem pochopil, tak se tam vyžaduje jen pár vybraných strojů z několika desítek možných.

bigdragonAF #67 Posted 20 February 2017 - 10:37 AM

Colonel

• Clan Commander
  • 61868 battles
  • 3,542
  • [_AF_] _AF_
nemám nic proti tomu počkat, ale jak už tady zaznělo nejde až tak o poměr mezi zastánci a odpůrci jako o reprezentativnost vzorku. To bude v každém ppřípadě problém číslo jedna.

bobitwo1 #68 Posted 20 February 2017 - 10:47 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 12780 battles
  • 1,134
Homer, je trošku odveci hovoriť,  že 50% vadí arty. V ankete boli iba možnosti za a proti arty. Nebola tam iná možnosť.  Navyše hlasovali len ľudia,  čo si to všimli a chodia pravidelne na fórum a mali záujem sa toho zúčastniť.  Netušíme,  koľko ľudí si to všimlo ale to odignorovali, lebo ich situácia okolo arty nezaujíma. Áno,  je tu anketa, má nejakú výpovednú hodnotu,  ale záleží ako sa budú interpretovať výsledky.  Na porovnanie,  keby som spravil anketu,  Chceme ružový alebo alebo neónovo modrý tank? Asi by to vyhral ten modrý, ale mohol by som tvrdiť,  že 51% ľudí chce modrý?  Áno mohol, ale akú to bude mať hodnotu? Keby som pridal khaky farbu, čiernu a nejakú kamufláž,  stále by dostala modrá 51% hlasov? Asi ťažko,  možno tak 5%, ružová by dostala tak 1%. Vždy záleží od toho ako sú položené otázky a aké sú možnosti a ako sa nakoniec budú interpretované výsledky.  

prde1966 #69 Posted 20 February 2017 - 10:50 AM

Colonel

• Player
  • 111465 battles
  • 3,998

v rámci tradície - ilustračné videjko mojej dnešnej prvej hry - moc sa ospravedlňujem moderátorovi ale nedá mi to - poprosím nereagujte naň svojim tradičným - nemal si tam s heavynou čo robiť, sám si za to môžeš, čo si čakal ..... Nezahlcujte to už ste to písali mnoho krát o to tu nejde.   Je to znovu len ilustračka čo s tebou urobia aj dve o dve triedy nižšie pliagy keď si vpredu - svietil som cca 1 minútu 40 s   hlasujte za SPG v terajšej podobe je to fajn  

Spoiler

Edited by prde66, 20 February 2017 - 10:51 AM.

Sentry_ #70 Posted 20 February 2017 - 10:50 AM

Corporal

• Player
  • 9336 battles
  • 136

View PostJmeno1, on 19 February 2017 - 02:31 PM, said:

Dám vám návrh k přemýšlení. Zrušte osobní mise na artyny a uvidíte, že problém s artynama se najednou vyřeší sám...

2VijaCZ: To jsi trochu přehnal, ne? Buďme rádi, že to tady alespoň někdo čte a umí se slušně chovat, jako jeden z mála. Měl by ses omluvit a ty své překlady korigovat.

suhlasim, presne pre toto nie som schopny splinit ani prvu sadu misiií....a myslim ze nas je dost takých co sa hrou bavia a nepotrebuju riesit aku arty si vyexpit aby som cisto nahodou splinil dost nerocne misiu na pomery primerneho hraca... ci skill alebo casovo.

UKO_JESHITA #71 Posted 20 February 2017 - 11:17 AM

Major General

• Player
  • 52512 battles
  • 5,006
  • [_LDN] _LDN

View Postprde66, on 20 February 2017 - 10:50 AM, said:

v rámci tradície - ilustračné videjko mojej dnešnej prvej hry - moc sa ospravedlňujem moderátorovi ale nedá mi to - poprosím nereagujte naň svojim tradičným - nemal si tam s heavynou čo robiť, sám si za to môžeš, čo si čakal ..... Nezahlcujte to už ste to písali mnoho krát o to tu nejde.   Je to znovu len ilustračka čo s tebou urobia aj dve o dve triedy nižšie pliagy keď si vpredu - svietil som cca 1 minútu 40 s   hlasujte za SPG v terajšej podobe je to fajn  

Spoiler

Bohužel myslím si to tradiční.........

UKO_JESHITA #72 Posted 20 February 2017 - 11:21 AM

Major General

• Player
  • 52512 battles
  • 5,006
  • [_LDN] _LDN

View PostUKO_JESHITA, on 20 February 2017 - 11:17 AM, said:

Bohužel myslím si to tradiční.........

Puste to od 55:30 asi minutu.Takhle to mám s artinama já..

tixtix #73 Posted 20 February 2017 - 01:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 73220 battles
  • 318
  • [WRT] WRT
Lol, jeden server bez arty, to by byla paráda. Jen klikači by plakali na druhým serveru při bitvách 15 housek na 15. Tak co WG? Máte na to koule?

prde1966 #74 Posted 20 February 2017 - 01:27 PM

Colonel

• Player
  • 111465 battles
  • 3,998

Jeden malý kompromis pls

viete si predstaviť možnosť výberu hry bez alebo s SPG?  Zmena u mňa - možný slobodný výber pri zapnutí hry - vyberiete si s troch možností akú hru budete hrať - omrzí vás tak si prepnete ďalšiu možnosť

prvá možnosť -   bez spg a vedel by som si predstaviť aj na spestrenie raz za 3 až 5 hier jednu artu 

druhá možnosť - terajšia hra

tretia možnosť -  po 10 až 13 botov v tankoch po oboch stranách a ostatok spg aj zo zlepšenou presnosťou lepšou alfou a rýchlosťou - čo len chcete...

Samozrejme je to len hrubý návrh všetko sa dá doladiť.

Všetkým by sa paradoxne ulahodilo v asi najvyššej možnej miere WOT by neprišlo o zisky - naopak by určite vzrástli a nemusia obmedzovať žiadnu stranu dokonca by si klikači prišli omnoho viacej na svoje a môžu klikať nonstop - zmizne hádanie medzi dvoma tábormi ..... 

A WOT by znovu získalo na atraktivite s obohatením hry o nové herné režimy 

Ak budú ďalšie roky na oko vymýšľať riešenie ktoré aj tak neuspokojí väčšinu odradí to zase mnoho hráčov a zákazníkov

Edited by prde66, 20 February 2017 - 01:33 PM.

Sentry_ #75 Posted 20 February 2017 - 02:02 PM

Corporal

• Player
  • 9336 battles
  • 136

View PostUKO_JESHITA, on 20 February 2017 - 11:21 AM, said:

Puste to od 55:30 asi minutu.Takhle to mám s artinama já..

ono to nastve, ale inak pobavi... ked sa clovek rehni na smole iného a to jak sa zlosti :D

"ty vole, zase ho nevidim, to medium netrefim, to bude zase den :D "

Edited by Sentry_, 20 February 2017 - 02:11 PM.

Sentry_ #76 Posted 20 February 2017 - 02:04 PM

Corporal

• Player
  • 9336 battles
  • 136

View Postprde66, on 20 February 2017 - 01:27 PM, said:

Jeden malý kompromis pls

viete si predstaviť možnosť výberu hry bez alebo s SPG?  Zmena u mňa - možný slobodný výber pri zapnutí hry - vyberiete si s troch možností akú hru budete hrať - omrzí vás tak si prepnete ďalšiu možnosť

prvá možnosť -   bez spg a vedel by som si predstaviť aj na spestrenie raz za 3 až 5 hier jednu artu

druhá možnosť - terajšia hra

tretia možnosť -  po 10 až 13 botov v tankoch po oboch stranách a ostatok spg aj zo zlepšenou presnosťou lepšou alfou a rýchlosťou - čo len chcete...

Samozrejme je to len hrubý návrh všetko sa dá doladiť.

Všetkým by sa paradoxne ulahodilo v asi najvyššej možnej miere WOT by neprišlo o zisky - naopak by určite vzrástli a nemusia obmedzovať žiadnu stranu dokonca by si klikači prišli omnoho viacej na svoje a môžu klikať nonstop - zmizne hádanie medzi dvoma tábormi .....

A WOT by znovu získalo na atraktivite s obohatením hry o nové herné režimy 

Ak budú ďalšie roky na oko vymýšľať riešenie ktoré aj tak neuspokojí väčšinu odradí to zase mnoho hráčov a zákazníkov

musim priznat ze to ma logiku, len ci to vyhovuje WG... teda netreba prezradit aspon ze tam budu BOTY.

Kayi4ek #77 Posted 22 February 2017 - 09:42 AM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

Vlákno je otevřené. Budou platit jednoduché podmínky pro přispívání:

• Žádný flame
  • Konstruktivní příspěvky, které se týkají věci
  • Žádné nadávky a urážení hráčů, kteří mají jiný názor

Tento příspěvek berte jako 1. upozornění, protože pokud někdo začne flame nebo urážky, odpočine si na rovnou na 14 dní. Pro drobný OT toto samozřejmě neplatí. Za OT nebo opakovaný OT dostanete 1. upozornění (samozřejmě také záleží na tom, jeslti už jste 1. upozornění nedostali). Pokud máte jakékoliv otázky, nepište je sem, ale napiště mi PM zde na fóru.

Terentius #78 Posted 22 February 2017 - 10:26 AM

Major

• Player
  • 13075 battles
  • 2,523
  • [UC0RN] UC0RN

50% hráčů zde aktivních má s arty problém. Což moc nevypovídá o názorů hráčů co hru hrají. Ale tohle není první anketa, ani první v této jazykové sekci. Obecně se ale artyny setkávají s větším odporem než jiné třídy. Je to dáno jejich příliš velkou odlišností od ostatních tříd a jejich "nezranitelnosti".

Jedno je ale vcelku jisté, i problém, který má 10 % hráčů je problém pro hru vážný a je třeba ho řešit. Artilerie je problém. Víme to všichni, některým vadí, některým vyhovuje (baví je, nevšímají si jich, bojí se co by z nich mohlo být při změnách etc.). Ale objektivně to je problém, který se řeší skrze celou WoT komunitu od jejího počátku.

Teď ještě trochu subjektivního názoru (edit. tak více než trochu). Pro mě je artilérie nepříjemná, nezastírám, že je to zejména kvůli mé ješitnosti, že mě sejme někdo, přes celou mapu, kdo si jen tak kliká, zatímco já si to někde drandím a kosím co potkám. Proti takovým je artilérie určená (pohádka o zakempencích je už snad pasé;). Nejsem dost dobrý abych se s nimi vyrovnal, zároveň jsem už natolik dobrý, aby mě zabíjela více než ostatní hráči ( o co méně mě přehrají ostatní hráči o to víc mi vadí sesmahnutí od artilérie), tím nechci říci, že bych měl  poměr zabití od artilerie/jiná třída vyšší než 1, ale mám ho vyšší než třeba někdo zelený či žlutý (což je jednoduché - déle žiji ve hře, nezničí mě první tank, který potkám, umím si najít těžko dostupnou pozici - zároveň ale nejsem na tolik dobrý abych si zvládl hlídat vše - a často tak schytám od artilerie). Tudíž z tohohle hlediska mi bude artilerie vadit v jakékoliv podobě a s tím se smířím - už teď čím se lepším, je to snazší jak dřív. 

Co mi na nich ale vadí nejvíce, je jejich náhodnost a nespolehlivost. Není to skillová třída, ale třída extrémně závislá na RNG. V dnešní podobě je pro mě nepřijatelná - nechápu její smysl, protože nechápu jak někoho může bavit - RNG je objektivně další problém na který nadává mnoho hráčů a přesto ti hráči hrají třídu, která je RNG postižena naprosto nejvíce... což nechápu.

Edited by Terentius, 22 February 2017 - 10:34 AM.

xxviktor #79 Posted 22 February 2017 - 10:33 AM

Major

• Player
  • 18266 battles
  • 2,726
  • [PRASE] PRASE
Ono by docela pomohlo tu mit i nejaky feedback od WG. Bez toho se tu fakt muzeme akorat hadat, kdyz to takhle vypada, ze prispevky tu maji stejnou vahu, jak kdybych to sel ven psat kridou na silnici.

Terentius #80 Posted 22 February 2017 - 10:36 AM

Major

• Player
  • 13075 battles
  • 2,523
  • [UC0RN] UC0RN

View Postxxviktor, on 22 February 2017 - 10:33 AM, said:

Ono by docela pomohlo tu mit i nejaky feedback od WG. Bez toho se tu fakt muzeme akorat hadat, kdyz to takhle vypada, ze prispevky tu maji stejnou vahu, jak kdybych to sel ven psat kridou na silnici.

Tak u tohohle tématu opravdu platí, že je to jako psát venku křídou. Resp. už bylo vše řečeno x-krát, feedback (snad) předán a artilerie se řeší (viz sandbox).

Bohužel opět narážíme na největší nešvar WG a to je až trapná a mizerná komunikace WG - komunita.

Edited by Terentius, 22 February 2017 - 10:36 AM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users