Jump to content

Co dalej – zapowiedź

• Please log in to reply
99 replies to this topic

Community #1 Posted 03 March 2017 - 09:18 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 24,119
Poprawiony mechanizm losujący, informacje o czołgach lekkich X poziomu, całkiem nowy tryb i najnowsze informacje o serwerze Piaskownicy.

Pełna treść wiadomości

EhnatoX #2 Posted 03 March 2017 - 09:29 AM

Warrant Officer

• Player
  • 6061 battles
  • 714
  • [OLD1] OLD1

Block Quote

Aby powstrzymać artylerię przed psuciem rozgrywki..

to zdanie mi się podoba :)

Super, że w końcu zmieniacie losowania gdzie już nie będzie sytuacji, że jestem np. jedną VI na VIII tierach. 

No i bitwy rankingowe też super pomysł. 

Edited by EhnatoX, 03 March 2017 - 09:33 AM.

19ANDER02 #3 Posted 03 March 2017 - 10:03 AM

Private

• Player
  • 33862 battles
  • 34
Jeśli chociaż większość tych zmian wejdzie do życia, to WG zasługuje na wielkie pochwały. No i gdyby coś zasugerować, to przy tych zmianach w grafice można pomyśleć o przywróceniu w przerobionej formie takich map jak Smocza Grań, Południowe Wybrzeże, Port, Ukryta Wioska czy Komaryn ;)

eXterm #4 Posted 03 March 2017 - 10:03 AM

Captain

• Player
  • 23742 battles
  • 2,196
Nie wiem co tam się u Was stało w WG ale od kilku dobrych patchy same super zmiany, to co potrzebne, zmiana MM, nowe czołgi lekkie (uwielbiam LT), do tego bitwy rankingowe, super sprawa, byle tak dalej :) Przy takich zapowiedziach aż się chce dalej inwestować w konto premium i czołgi premium ;)

RaJCeL #5 Posted 03 March 2017 - 10:27 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21484 battles
  • 972
  • [MIRKO] MIRKO

View PosteXterm, on 03 March 2017 - 10:03 AM, said:

Nie wiem co tam się u Was stało w WG ale od kilku dobrych patchy same super zmiany(...)

W jakimś QA było info, że SerB wrócił do pracy nad wotem.

View PosteXterm, on 03 March 2017 - 10:03 AM, said:

Przy takich zapowiedziach aż się chce dalej inwestować w konto premium i czołgi premium ;)

Również odczuwam taką potrzebę xD

A co do zapowiedzianych zmian - jak dla mnie dobra zmiana. Oby więcej takich pomysłów i udogodnień.

Ponadto czekam co teraz powiedzą ludzie ciągle płaczący o zły MM i słabą rotacje map, którzy nie wierzyli że WG coś z tym fantem zrobi :P

Poza tym w tłumaczenia newsa wkradł się pewien alkochochlik:

Block Quote

Im dłużej czekacie, tym dalej system szuka od „doskonałych” rozkładów: 3/5/7 and 5/10.

Edited by RaJCeL, 03 March 2017 - 10:31 AM.

bondyros #6 Posted 03 March 2017 - 10:30 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 21755 battles
  • 3,375
  • [G2G] G2G

Teraz cieszycie się z zapowiadanych zmian w MM, a jak to wejdzie w życie to momentalnie zaczniecie płakać.

Dlaczego?

Ponieważ:

~ 19.69% bitew będziecie rozgrywać na 'dnie dna' czyli przeciwko tierom +2 (tak wiem ... obecnie jest więcej takich bitew)

~ 24.44% bitew będziecie rozgrywać na 'dole' czyli przeciwko tierowi +1

~  8.24% bitew będziecie rozgrywać jak 'średnie ogniwo'

~ 33.33% bitew będziecie rozgrywać w ramach swojego tieru (co obecnie jest rzadkością)

~  8.89% bitew będziecie (będąc na topce) rozgrywać z tierem niżej (obecnie to trochę lepiej wypada, nieprawdaż?)

~  5,40% bitew będziecie (będąc na topce) rozgrywać z tierem o dwa niżej (obecnie to troche lepiej wypada, nieprawdaż?)

W efekcie - najczęściej będziemy grali 'ze swoim tierem', z tierem +1 (jako najsłabsze ogniwo) lub z tierem +2 (jako najsłabsze ogniwo).

Praktycznie przestaniemy widywać w swoich bitwach czołgi o dwa tiery poniżej.

To rozwiązanie spowoduje OOOOOOGGGGRRRRROOOOOOMNY płacz graczy, którzy uwielbiają 'pastwić się' nad słabszymi czołgami, ponieważ takich bitew zbyt wiele mieć nie będą.

PS. Dodatkowo - to rozwiązanie powoduje 'śmierć' starych premkowych HT VIII tieru --- spotkanie czegokolwiek z tieru niżej, bądź dwa niżej będzie graniczyć z cudem.

A jak ich sytuacja wygląda obecnie przy spotkaniu nowych premek, to już każdy doskonale wie.

PS2. No i oczywiście, nie zapominajmy o płaczu graczy: "na topce był pluton czerwonki IS-3" i jak mogliśmy to wygrać?

Edited by bondyros, 03 March 2017 - 10:41 AM.

InfiniteBeer #7 Posted 03 March 2017 - 10:30 AM

Major

• Player
  • 26745 battles
  • 2,633
Wow nie sądziłem, że dożyje czasów wprowadzenia ograniczeń w plutonach. 

Atalisha #8 Posted 03 March 2017 - 10:31 AM

Private

• Player
  • 33172 battles
  • 29
  • [17WBZ] 17WBZ

Moim zdaniem po wprowadzeniu Defendera i Obj 252U zrobiło się "lekkie" zmieszanie na VIII, bo dobrze znany IS-3 stracił swoją pozycję jak i 110. Rozumiem zarobek WG bo to są czołgi premium. Pytanie czy IS-3 i 110 też zostaną wzmocnione z przodu by mieć realną szansę walczy twarzą w twarz. Używanie OB jest bez sensu i moim zdaniem czołgi premium są za silne jak na VIII tier, a przynajmniej nie zrównoważone zwłaszcza, że losowania +/-2 powodują, że co niby ma zrobić VI czy VII ?

Druga sprawa, która nie tylko mnie "uderza". WG zmienia mapy chyba po raz 1000 ! Czy na prawdę w zamian poprawy losowania na mapach nie można dołożyć zmodyfikowanych map już wcześniej wycofanych ? Materiał jako mapa jest, wystarczą poprawki. Z kolei mnogość map sama wymusi ich rzadsze trafianie przy dobrym systemie losującym.

Dobrą rzeczą jest ograniczenie artylerii 4 czy 5 na bitwę to naprawdę za dużo. Tu duży plus dla WG.

Co do LT ... ja osobiście nie lubię, ale zapewne zwolennicy się ucieszą.

SuperCyborg666 #9 Posted 03 March 2017 - 10:41 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9652 battles
  • 370

Skoro LT VIII tieru wskoczą na IX, za wyjątkiem ChRL, to czy oprócz nowych X pojawią się nowe VIII, czy też przejście z VII na IX będzie się odbywaç przez MT VIII tieru? 

Wygląda to ciekawie, a ten nowy chiński light jest naprawdę sexy. :girl:

Block Quote

PS. Dodatkowo - to rozwiązanie powoduje 'śmierć' starych premkowych HT VIII tieru --- spotkanie czegokolwiek z tieru niżej, bądź dwa niżej będzie graniczyć z cudem.

A jak ich sytuacja wygląda obecnie przy spotkaniu nowych premek, to już każdy doskonale wie.

Mój Löwe już niejednokrotnie utarł nosa nowy premkom, największy problem jest z Patriotem, bo w gar tak nie wchodzi jak w Liberte. No, ale z T32 jest podobnie. Dla takich orzechów wożę amunicję z wolframowym rdzeniem, do tego taran, przyduszenie pod jakąś skałką i elo. T 34 też sobie radzi, wystarczy myśleć.

Edited by SuperCyborg666, 03 March 2017 - 10:48 AM.

bondyros #10 Posted 03 March 2017 - 10:46 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 21755 battles
  • 3,375
  • [G2G] G2G

View PostSuperCyborg666, on 03 March 2017 - 10:41 AM, said:

Skoro LT VIII tieru wskoczą na IX, za wyjątkiem ChRL, to czy oprócz nowych X pojawią się nowe VIII, czy też przejście z VII na IX będzie się odbywaç przez MT VIII tieru? 

Wygląda to ciekawie, a ten nowy chiński light jest naprawdę sexy. :girl:

VII lądują na VIII, itd.

Ja jestem ciekaw co będzie z załogą z takiego (np.) T-54 LT.

Ów czołg jako czołg IX tieru będzie mi całkowicie zbyteczny. Tak więc załogę będę chciał mieć na LTTB. Pytanie brzmi - będę musiał przeszkolić załogę (i ponieść koszt przeszkolenia - stratę exp) czy też zostanie to zrobione automatycznie?

A jeżeli automatycznie to co w przypadku odwrotnej sytuacji (chęci dalszej gry przez jakiegoś gracza T-54 LT ze swoją załogą, będąc na IX tierze)?

Coś czuję, że i tutaj trochę 'gnoju' będzie.

_PabIo_ #11 Posted 03 March 2017 - 10:53 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24360 battles
  • 3,350

View Postbondyros, on 03 March 2017 - 10:30 AM, said:

W efekcie - najczęściej będziemy grali 'ze swoim tierem', z tierem +1 (jako najsłabsze ogniwo) lub z tierem +2 (jako najsłabsze ogniwo).

Praktycznie przestaniemy widywać w swoich bitwach czołgi o dwa tiery poniżej.

To rozwiązanie spowoduje OOOOOOGGGGRRRRROOOOOOMNY płacz graczy, którzy uwielbiają 'pastwić się' nad słabszymi czołgami, ponieważ takich bitew zbyt wiele mieć nie będą.

Bo to jest tak zrobione żeby zachęcić do robienia X tieru. Teraz najwyższy tier ma najmniejszą populację, jak wejdą zmiany to w sumie nie będzie bitew X vs X tylko zawsze będziemy na górze grając z IX i VIII gdzie tych VIII to będzie połowa drużyny. Raczej gracze nie będą płakać. WG nieźle sobie to wykombinowało, bo jak wiadomo grając na X najwięcej się traci, więc przydałoby się konto premium, ale w zamian będzie można się nieźle wyżyć przy strzelaniu do słabszych czołgów. Ciekawe jak natomiast zostanie rozwiązana arta IX i X tieru, bo jeśli w bitwie będą 3 dyszki to tu już nie ma miejsca na arte, wiec do grania artą najwyższych poziomów będą chyba niebotyczne kolejki.

Spoiler

Edit: Tak sobie myślę jeszcze, że po tych zmianach te całe kolorkowe szaleństwo zostanie wywrócone do góry nogami, wszystkie progi WN8 ogólne i te indywidualne na czołgach będą musiały zostać zmienione i dostosowane pod nowy MM.

Edited by _PabIo_, 03 March 2017 - 11:03 AM.

Hannibal_Kanibal #12 Posted 03 March 2017 - 10:53 AM

Warrant Officer

• Player
  • 25560 battles
  • 815
Dobra zmiana zawitała również w WoT. Radujmy się :)

Ataman_ #13 Posted 03 March 2017 - 11:08 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 50790 battles
  • 3,498
  • [PVS] PVS

Duży plus dla WG - za próbę wyeliminowania powtarzania map. 

Chociaż ja mogę prem tankiem lekkim grać cały dzień na malinówce, tylko zazwyczaj jest to himel a jak wezmę mausa to malinówka i 3 arty.

Kolejna rzecz, 3 arty? To jest kosmetyka, obecnie 4 arty na radnomie to rzadkość, natomiast 3 to standard i zmora!! Ameby strzelające po wn8 albo tagu klanu. Uważam, że powinna być 1 max 2 arty na stronę, jak ktoś chce grać rakiem to niech czeka.  

MM - tak naprawdę wielka niewiadoma, generalnie większość gram na X tierach wiec zawsze jestem na topce :trollface: pytanie jak się zmieni pula HP, o ile będzie więcej dmg do zrobienia. Wstępnie podchodzę z entuzjazmem, tym bardziej, jeżeli rzeczywiście będzie "równo" na stronę medy/HT/lekkie 

Zobaczymy, może nie będzie źle. 

12312319873 #14 Posted 03 March 2017 - 11:22 AM

Captain

• Player
  • 29945 battles
  • 2,268
  • [AHAM] AHAM

View Post_PabIo_, on 03 March 2017 - 10:53 AM, said:

Bo to jest tak zrobione żeby zachęcić do robienia X tieru. Teraz najwyższy tier ma najmniejszą populację, jak wejdą zmiany to w sumie nie będzie bitew X vs X tylko zawsze będziemy na górze grając z IX i VIII gdzie tych VIII to będzie połowa drużyny. Raczej gracze nie będą płakać. WG nieźle sobie to wykombinowało, bo jak wiadomo grając na X najwięcej się traci, więc przydałoby się konto premium, ale w zamian będzie można się nieźle wyżyć przy strzelaniu do słabszych czołgów. Ciekawe jak natomiast zostanie rozwiązana arta IX i X tieru, bo jeśli w bitwie będą 3 dyszki to tu już nie ma miejsca na arte, wiec do grania artą najwyższych poziomów będą chyba niebotyczne kolejki.

Spoiler

Edit: Tak sobie myślę jeszcze, że po tych zmianach te całe kolorkowe szaleństwo zostanie wywrócone do góry nogami, wszystkie progi WN8 ogólne i te indywidualne na czołgach będą musiały zostać zmienione i dostosowane pod nowy MM.

tak jak pisali im dłużej będziesz czekał w kolejce tym bardziej widełki MM dostaniesz rozjechne (chyba dobrze zrozumiałem) myślę że nie tylko arta będzie czekać TD też

klosiu_1 #15 Posted 03 March 2017 - 11:22 AM

Brigadier

• Player
  • 45555 battles
  • 4,448

Najważniejsza zmiana w MM to faktycznie równe rozłożenie typów czołgów. Ostatnio aż za dużo miałem gier gdzie po jednej stronie były prawie wszystkie tedeki, a po drugiej prawie wszystkie medy.

Bo co do tych wszystkich ograniczeń w wariantach MM to jestem mocno sceptyczny. Pomidory będą płakać jak płakały (czemu znów jestem na dooooleeee, buuu!), dobrym graczom to wielkiej różnicy nie zrobi, a prawdopodobieństwo zatorów i zadychy w mechanizmie regulującym MM jest znaczne. Faktycznie wydaje się, że głównym celem wprowadzenia tego mm jest zachęcenie ludzi do grania dychami, tak jakby rozgrywka na tym tierze wystarczająco się jeszcze ostatnio nie popsuła. 3 arty bez znaczenia, bo przeważnie jest tyle, znaczenie jakieś by to miało, jakby art było maks dwie.

Ciekaw jestem tych lajtów, choć też przewiduję wielkie wycie, że oj oj jest źle bo mnie złe lajty biją.

W każdym razie, mimo sporych nerfów i przeniesienia wielu lajtów w góre, jest to dla nich spory buff. bo taki LT 10 tieru na topce jako jedna z trzech czy czterech dych może ostro pozamiatać.

Bitwy rankingowe, może to być coś ciekawego, w każdym razie w WoWs się to nieźle sprawdza i jest to dość popularny, choć stresogenny tryb :). Ale to jak rozumiem jeszcze nie w następnym patchu.

LucVorenus #16 Posted 03 March 2017 - 11:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 31375 battles
  • 748
  • [WCHB] WCHB

Zapowiadane zmiany w MM to jedna z lepszych wiadomości o planowanych zmianach w całej historii produktu WG. bondyros pisze, że spowoduje to ogromny płacz tych, którzy lubili grać na topce - niech sobie płaczą, ja chciałbym wiedzieć jak radzą sobie losowani na samym dole. Może nie są tak losowani? - Nie sądzę.

Po tych zmianach niektóre pojazdy ponownie wrócą do łask, nawet mój Patriot przestanie grać 90% bitew z X tierami. W grze pojawi się więcej t. VIII, może w końcu będzie można wyjechać z garażu BP nie wydając z siebie jęku już po pierwszym losowaniu.

Niech to wprowadzą w grę jak najszybciej, obecna ilość graczy na serwerach pozwoli na bezproblemowe wdrożenie zamysłu, im nas będzie więcej, tym lepszy będzie MM.

Oby po drodze czegoś nie sknocili - WG nie *edited* tego. 

Edited by TariboW, 03 March 2017 - 03:05 PM.
edited

Rouge100 #17 Posted 03 March 2017 - 11:59 AM

Private

• Player
  • 3528 battles
  • 2
  • [WI-CA] WI-CA

"... nawet mój Patriot przestanie grać 90% bitew z X tierami".

Oby tak się stało ... Niestety na dzień dzisiejszy, częste losowania MM +2 są jednym ze sposobów ukrytego nerfienia zbyt dobrych czołgów ...

PrzytrzymanyDydek #18 Posted 03 March 2017 - 12:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18046 battles
  • 850

Fajnie. Mnie tam bycie na dole jakoś bardzo nie przeszkadzało, za wyjątkiem kilku kupo-czołgów typu wspomniany BP czy Comet, które mocno odstają na IX. Za to bitwy papierowe TD vs HT na Himmelsdorfie były 100 razy bardziej irytujące jak granie na spodzie tabeli, więc szykujące się zmiany jak najbardziej mi się podobają.

LT średnio mnie interesują z wielu powodów, więc lata mi to koło czterech liter. Choć po zmianach w MM może się nimi bardziej zainteresuję...

Kwestia artylerii wiele się nie zmieni - szkoda. Większa rotacja map - wiadomo, że na plus.

No i dawać szybciej tę nowa grafikę :P

witoldk65 #19 Posted 03 March 2017 - 12:00 PM

Private

• Player
  • 79521 battles
  • 39
  • [K-240] K-240

Nowa grafika SUPER jestem pełen podziwu. Brawo WY.

Chciałbym jednak przypomnieć że od dawna nie pojawiła się nowa mapa, a było ich tak wiele testowanych. WG usunęło sporo map.  A szkoda :( Wiem że z nowych map niema kasy ale różnorodność przyciąga ciekawość , i pozwala być atrakcyjną grą.

Proszę , pochylcie się też nad udoskonaleniu starych map.

Komaryn - Komarin (usunięta)

Południowe Wybrzeże - South Coast (usunięta)

Prowincja - Province (usunięta)

Północny Zachód - Northwest (usunięta)

Rzeka Perłowa - Pearl River (usunięta)

Siewierogorsk - Severogorsk (usunięta)

Smocza Grań - Dragon Ridge (usunięta)

Ukryta Wioska - Hidden Village (usunięta)

Napiszcie proszę czy coś z tym zrobicie ?

Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: nieodpowiedni kolor czcionki

Edited by Daroo2017, 03 March 2017 - 12:57 PM.
Czerwona czcionka tylko dla moderatorów

fantom63 #20 Posted 03 March 2017 - 12:11 PM

Private

• Player
  • 98114 battles
  • 45
  • [OWRM2] OWRM2

No, a co z czołgami ciężkimi na X, jeśli polepszy się przebijalność i DMG LT X tieru? Już teraz E-100 strzela do LT i MT za 390 gdzie minimalny DMG jest 562!!! Czy czasy przeładowania zostaną zbalansowane tak, aby AMX1390 miał szansę przegrać z E-100.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users