Jump to content

Nowa polityka WG odnośnie czołgów premium. Ankieta.

ankieta protest nowe premki czołgi premium Defender Object 252U

• Please log in to reply
192 replies to this topic

Poll: Jakie jest Twoje stanowisko wobec nowej polityki WG? (338 members have cast votes)

You have to complete 250 battles in order to participate this poll.

Czy uważasz, że czołgi premium powinny być:

1. Gorsze niż czołgi z drzewka (76 votes [22.49%] - View)

Percentage of vote: 22.49%

2. Równie dobre jak czołgi z drzewka (225 votes [66.57%] - View)

Percentage of vote: 66.57%

3. Lepsze niż czołgi z drzewka (37 votes [10.95%] - View)

Percentage of vote: 10.95%

Czy uważasz, że nowe czołgi (Scorpiony, Patrioty, Liberte, Objecty 252U/Defendery zaburzają balans gry na VIII tierach?

1. Tak (222 votes [65.68%] - View)

Percentage of vote: 65.68%

2. Nie (95 votes [28.11%] - View)

Percentage of vote: 28.11%

3. Nie mam zdania (21 votes [6.21%] - View)

Percentage of vote: 6.21%

Czy uważasz, że posiadacze starych czołgów premium są pokrzywdzeni poprzez wprowadzanie przez WG nowych, mocnych premek?

1. Tak (246 votes [72.78%] - View)

Percentage of vote: 72.78%

2. Nie (65 votes [19.23%] - View)

Percentage of vote: 19.23%

3. Nie mam zdania. (27 votes [7.99%] - View)

Percentage of vote: 7.99%

Nowa polityka WG w zakresie nowych premek (odejście od zasady, że czołg premium powinien być słabszy niż drzewkowy):

1. Zniechęca mnie do grania. (141 votes [41.72%] - View)

Percentage of vote: 41.72%

2. Zachęca do intensywniejszego grania (36 votes [10.65%] - View)

Percentage of vote: 10.65%

3. Nie ma wpływu na moją chęć grania. (161 votes [47.63%] - View)

Percentage of vote: 47.63%

Czy według Ciebie WOT staje się grą Pay To Win?

1. Tak (206 votes [60.95%] - View)

Percentage of vote: 60.95%

2. Nie (95 votes [28.11%] - View)

Percentage of vote: 28.11%

3. Nie mam zdania. (37 votes [10.95%] - View)

Percentage of vote: 10.95%

Vote Hide poll

addept #1 Posted 07 March 2017 - 06:41 PM

Lieutenant General

• Player
  • 40828 battles
  • 6,413
  • [S1GMA] S1GMA

UWAGA ankieta!

WG chyba się trochę w głowie poprzewracało, skoro wprowadziło Objecta 252U/Defendera do gry. Rozwalony balans gry na ósemkach. Jeden taki czołg, z małym wsparciem, łamie całą flankę pomarańczowych, żółtych i nawet zielonych graczy, w szczególności na mapach miejskich. 

A dobry gracz? W pojedynkę go porobi, ale też nie zawsze i nie wtedy, kiedy ten ma wsparcie innych. Jedzie na mnie pomidor w swojej nowej zabawce i pluje mi w twarz na mojego skilla, na moje działo, nawet na mojego golda (bo przecież nie mogę go przebić), bo zanim go rozwalę (o ile w ogóle, bo dzięki RNG nie każda pestka trafia w weakspot), to ginę rozstrzelany przez niego i jego wsparcie. A moje wsparcie? Nabija mu tylko stalowe ściany. Co z tego, że zostawię tego Defendera/Objecta niemal na oparach (niestety trochę za dużo na HE), skoro nikt nie potrafi go skończyć? Na otwartym terenie jeszcze ujdzie, ale mapy miejskie to rzeź niewiniątek.

Narzekano kiedyś np. na VK-ę B, że niby za mocna. Tylko, ze VK ma całkiem spory właz dowódcy, wieżę, którą z golda ósemki przebijają bez większego problemu, słabe boki i manewrowość słonicy w ciąży. Teraz dostała jeszcze nerfa do dolnej płyty. 

Ten nowy czołg bardzo przypomina mi czasy Type-59, jeszcze sprzed nerfa i pojawienia się całej masy innych, dobrych czołgów (zwłaszcza drzewkowych, ale nie tylko). Object/Defender jest właśnie Typem-59 naszych czasów. Widać WG o tej nauczce z Typkiem już zapomniało i poszło po kasę. Tyle, że ten skok na kasę może odbić się czkawką, bo ósemki za chwilę będą całkowicie niegrywalne, wystarczy, że Obiekt/Defender zostanie jeszcze ze dwa razy rzucony do sklepu w tym roku i zakupi go jeszcze więcej osób. 

Niegrywalne ósemki, czyli najpopularniejszy tier (z uwagi na czołgi premium) spowodują odpływ graczy, zniechęconych brakiem możliwości nawiązania walki na innych ósemkach z masą Defenderów/Objectów. Popatrzą oni również na swoje dotychczasowe czołgi premium, porównają do tych nowych i zaczną się złościć, że zostali zrobieni w balona, bo ich dotychczasowe czołgi premium nie są w stanie przeciwstawić się nowym premkom produkowanym przez WG. Część ludzi kupi sobie nowe premki, ale część po prostu odejdzie.

Niegrywalne ósemki to również niegrywalne Strongholdy i odpływ ludzi, którym ten tryb gry zastąpił znienawidzone przez nich randomy. Defendery będą również decydowały o losach bitew na CW na ósmych tierach. Kto ich nie posiada w składzie, ten z automatu jest w gorszym położeniu.  

Ja dzisiaj sobie postanowiłem: nie kupuję tego dziadostwa (chociaż się zastanawiałem), nie kupuję więcej żadnego czołgu premium za gotówkę (chyba że za golda zarobionego w klanie), bo nie ma to najmniejszego sensu z uwagi na zmianę polityki WG i wprowadzanie do gry czołgów, które są równie dobre lub lepsze niż czołgi drzewkowe (wcześniej np. Liberte, Patriot, Scorpion). Złamaliście swoje własny zasady, złamaliście swoje własne reguły gry, złamaliście obietnicę złożoną graczom. Object/Defender przelał moją (i pewnie nie tylko moją) czarę goryczy. 

Na naszych oczach WOT zamienia się w grę Pay To Win. 

Protestuję przeciwko tym zmianom. To wszystko oczywiście jest moją, subiektywną opinią, dlatego zachęcam Was do udziału w ankiecie, gdzie możecie się wypowiedzieć na ten temat. 

Z poważaniem

addept

PS. Temat dotyczy jak najbardziej rozgrywki, więc moderacja niech mi nie truje przypadkiem, że powinien się on znaleźć w off-top. 

Edited by addept, 07 March 2017 - 06:41 PM.

rzezniq #2 Posted 07 March 2017 - 06:46 PM

Corporal

• Player
  • 8403 battles
  • 166
  • [MYOU] MYOU

MOJA MAMAŁYGA GDY KTOŚ ZAKŁADA KOLEJNY PŁACZTEMAT NA FORUM X---D
Nie podoba się, nikt nie każe ci grać. Słaby gracz w defenderze nie stanowi dla mnie specjalnego wyzwania, dobry gracz będzie trudnym przeciwnikiem. Trudno się mówi, to tylko gra.
Pozdro

NiezlomnyPejczyk #3 Posted 07 March 2017 - 06:50 PM

Major

• Player
  • 25733 battles
  • 2,548

Wróciłem do gry niedawno, ale moim zdaniem czołgi premium mogą być tak samo dobre jak ich odpowiedniki z drzewka, nie widzę w tym nic złego. Ważne aby nie były lepsze. Gram od 2 tygodni, nie zwróciłem specjalnie uwagi na wymienione przez Ciebie premki, może Defender wydaje się zbyt mocny, ale wynika to z faktu, że nie spotykam go jakoś często i nie ogarniam jeszcze jego weakspotów. Co do starszych czołgów to ciężko powiedzieć, nie mam żadnego nowego więc teoretycznie nie wiem, ale jeżeli obecne są na poziomie czołgów ze swoich drzewek to jakiś niedosyt może być. WoT dalej daleko do P2W.

Edited by NiezlomnyPejczyk, 07 March 2017 - 06:50 PM.

_Shizo_ #4 Posted 07 March 2017 - 06:51 PM

Lieutenant

• Player
  • 81921 battles
  • 1,782
  • [PD_PL] PD_PL

Jakaś dziwne te pytania w tej ankiecie. W pytaniach sugerowanie, czy raczej pytania zawierające odpowiedzi. Źle skonstruowana. 

I zabrakło pytania o limit tieru. Kiedyś premki były z założenia gorsze, ale miały często +1 MM, co było interesującym rozwiązaniem. 

Generalnie uważam, że tylko Defender jest przekoksowany, pozostałe jakoś mnie nie wzruszają.

SirBushman #5 Posted 07 March 2017 - 06:57 PM

Lieutenant General

• Player
  • 39621 battles
  • 6,111
  • [REBON] REBON

Zagłosowałem.

1 gorsze. Czemu? Taka była umowa, nie rozumiem po co zmieniać coś co działało. Czemu tak? Żeby uniknąć skojarzeń z P2W, oraz, żeby właściciele poprzednich premek nie zostali zrobieni w Karola, tak jak są teraz.

2 tak. To chyba oczywiste?

3 tak. J/w.

4 nie wplywa. Czemu? Bo lubię grać w tą grę.

5 nie. Czemu? Bo w pewnej mierze WoT od dawna jest P2W.

Mała poprawka addept.

M56 Scorpion. Tier VII USA.

Rheinmetall Skorpion G. Tier VIII. Niemcy. 

;)

reksio91 #6 Posted 07 March 2017 - 07:05 PM

Captain

• Player
  • 46959 battles
  • 2,042
Defender jest jak IS7, dla jednych niezniszczalny dla innych free frag. 

Barbarossa_APCR #7 Posted 07 March 2017 - 07:12 PM

Brigadier

• Player
  • 16139 battles
  • 4,380
  • [VA-AW] VA-AW

Oczywiste co zaznaczyłem, zaburzają balans bardzo i nie powinny być lepsze, ani nawet porównywalne z drzewkowymi. Powinny być trochę słabsze, bo nadrabiają to dużo lepszymi zarobkami i możliwością szkolenia załogi. Tylko czy taka ankieta coś zmieni? Jesteśmy forumowiczami, czyli małym procentem polskiej społeczności, która jest jakimś procentem serwera EU, a co dopiero dotrzeć do tych z Mińska czy gdzieś tam.

Zaraz zlecą się noskillowe cebulaki typu "płacę to wymagam" grające tylko randomy, a przecież ich wydane 150zł powinno zapewniać im przewagę w grze i zaczną te swoje wywody :P

Skorpiony latają w prolidze, pełno Patriotów, Liberte było na ostatniej kampanii, teraz dochodzi jeszcze Obj 252U z tego co widzę. Te pojazdy wręcz wypierają pojazdy drzewkowe i nie ma się co dziwić, bo są po prostu lepsze, a przy okazji zarabiają. Czego chcieć więcej?

Jaki jest sens grania drzewkowym pojazdem? 

Grind jakiejś VIII to dosłownie chwila gdy wprowadzono rezerwy osobiste. A później po co tym grać, skoro premka jest lepsza i w dodatku zarabia

Nawet jeśli byłaby porównywalna do drzewkowego, to nadal po co nim grać skoro premka zarabia więcej?

Skutki?

Dużo więcej pojazdów premium na randomach, SH, CW i turniejach = dużo więcej kredytów mają gracze = mniej potrzebują kont premium = firma mniej zarabia = gra gorzej się rozwija

Takie coś jak teraz to zabieg na chwilowy przypływ gotówki, tylko że z gównianymi skutkami na przyszłość i z gównianymi skutkami obecnie w grze. 

Teraz do wszystkich cebulaków:

Może i dla przeciętnych polaków zakup pixelowego czołgu za 200zł to spory wydatek i mnie to nie dziwi, bo przy naszej średniej krajowej to pewnie tydzień pracy. Dla innych europejczyków, szczególnie z zachodniej części europy, taki czołg za jakieś 40 ojro to jest dzień pracy. I nikt mi nie powie, że tam są wyższe ceny itp itd, bo komfort życia jest tam 5x lepszy i wydanie tych 40 ojro na taki czołg to dla większości żaden problem.

W sumie pisałem to już nie raz, ale warto tu powtórzyć.

Tonący brzytwy się chwyta i to jedyne co przychodzi na myśl. Może i graczy nie ubywa, bo miejsca tych topowych odchodzących graczy zajmują nowicjusze odkrywający WOT przez co w statystykach ilości wszystko się zgadza, ale chyba nie ciężko zauważyć że coś się dzieje tam "głębiej" niż przeciętny gracz może zajrzeć.

Może i WOT nie upadnie za 3 dni jak to spiskowcy lubią siać, ale takie zmiany na pewno nie niosą nic dobrego i na pewno nie działają na korzyść gry. 

Sam przestałem grać bo przeraża mnie to co się dzieje. Rozumiałem wszystkie baity, rozumiałem że firma musi się z czegoś rozwijać i są płatne elementy, ale nie rozumiem niszczenia rozgrywki w celu zwiększenia dochodów firmy.

Niektórzy może i wierzą, że nowe premki są balansowane pod przyszły balans globalny, ale bajki o tym balansie są siane już tyle czasu, że szybko się go nie doczekamy, a niszczona jest rozgrywka teraźniejsza. Żadnym problemem nie byłoby dodanie dobrze wyważonych premek teraz, a później wprowadzenie ich w takim stanie jak teraz przy tym nowym balansie. Jednak z jakiegoś powodu (hajs) nikt tak nie zrobił i wprowadzane są tak już teraz.

Dobrze byłoby dalej pograć w WOT, bo przecież nadal się da. Jakichś problemów z niszczeniem nowych premek nie mam (2x2 i lecim), ale nie wiem czy opłaca się dalej w to wciągać i pewnego dnia obudzić się widząc że proelo konta dobrych graczy są na allegro po 15 zł i już nic z tego nie wyciągnę? :P 

Pozdro ;)

@edit:

Nie dodałem dlaczego uważam, że zaburzają balans.

Może i u mnie nie widać tego po WR na takim OP Patriocie, bo głównie gram sam, ale każdy chyba wie co może zrobić pluton trzyosobowy chociażby zielonych - czyli przeciętnie grających czołgistów (tak, bo zielony to dopiero gra na przeciętnym poziomie ze spłacaniem swojego HP) na tym czołgu. Tym bardziej co można zrobić na 3x zielonym Liberte czy 3x zielonym Defenderze/252U. 

Przy losowaniu takiego plutonu na topie to raczej 90% realnych szans że taka bitwa jest wygrana, a to "tylko" zieloni gracze, gdzie przecież są też gracze jeszcze wiele lepsi. Na IX również pluton takich pojazdów i takich graczy sobie świetnie poradzi, a w dodatku pojazdy takie jak właśnie Scorpion G, Liberte, Patriot czy ten nowy Defender to pojazdy które nawet na X są dość wymagającymi przeciwnikami i potrafią dużo namieszać.

Edited by spidster135, 07 March 2017 - 07:34 PM.

addept #8 Posted 07 March 2017 - 07:18 PM

Lieutenant General

• Player
  • 40828 battles
  • 6,413
  • [S1GMA] S1GMA

View Post_Shizo_, on 07 March 2017 - 06:51 PM, said:

Jakaś dziwne te pytania w tej ankiecie. W pytaniach sugerowanie, czy raczej pytania zawierające odpowiedzi. Źle skonstruowana. 

I zabrakło pytania o limit tieru. Kiedyś premki były z założenia gorsze, ale miały często +1 MM, co było interesującym rozwiązaniem. 

Generalnie uważam, że tylko Defender jest przekoksowany, pozostałe jakoś mnie nie wzruszają.

Jeżeli zadam pytanie "Czy jesteś za stringami" i dam odpowiedzi "tak", nie", "nie mam zdania" to w przypadku pytania "Czy jesteś przeciwny stringom"  znajdziesz tam identyczne odpowiedzi, Na jedno wychodzi, więc te "sugerowanie" jest bez znaczenia.

View Postrzezniq, on 07 March 2017 - 06:46 PM, said:

MOJA MAMAŁYGA GDY KTOŚ ZAKŁADA KOLEJNY PŁACZTEMAT NA FORUM X---D
Nie podoba się, nikt nie każe ci grać. Słaby gracz w defenderze nie stanowi dla mnie specjalnego wyzwania, dobry gracz będzie trudnym przeciwnikiem. Trudno się mówi, to tylko gra.
Pozdro

To nie tyle płacz, co niesmak wywołany nową polityką WG. Lubię tę grę mimo wszystko, ale ostatnie zmiany nie podobają mi się ani za grosz.

View PostSirBushman, on 07 March 2017 - 06:57 PM, said:

Mała poprawka addept.

M56 Scorpion. Tier VII USA.

Rheinmetall Skorpion G. Tier VIII. Niemcy. 

;)

Mój błąd, ale niech już zostanie, nie chcę by ludzie widzieli, że mieszałem coś potem w ankietach. 

View Postreksio91, on 07 March 2017 - 07:05 PM, said:

Defender jest jak IS7, dla jednych niezniszczalny dla innych free frag. 

Owszem, nie jest niezniszczalny, ale dwa Defendery obok siebie w uliczce to już mega problem, a Defendery ze wsparciem to już jest przełamanie niemal każdej obrony na zamkniętej/tunelowej mapie. 

View PostNiezlomnyPejczyk, on 07 March 2017 - 06:50 PM, said:

WoT dalej daleko do P2W.

Owszem, daleko jeszcze do P2W, ale na VIII tierach powoli zaczyna się to stawać rzeczywistością. Skończy się eldorado na VIII tierach to zacznie się P2W na innych tierach. Taki Rudy czy Cromwell B to przecież czołgi równie dobre jak drzewkowe, ale co by było gdyby WG wprowadziło lepsze od nich maszyny? Lepsze niż drzewkowe? I tak powoli na wszystkich tierach? Wtedy to P2W stanie się w rzeczywistością. Na razie trzeba to traktować jedynie w kategorii zagrożenia, aczkolwiek, tak jak pisałem, VIII tiery z uwagi na specyfikę (najlepsze zarabiaczki są na tym tierze), są szczególnie wrażliwe na wszelkie zmiany w zakresie balansu i dotykają największej chyba grupy graczy. 

Edited by addept, 07 March 2017 - 07:19 PM.

RAZ_uR #9 Posted 07 March 2017 - 07:22 PM

Major

• Player
  • 33759 battles
  • 2,575
  • [100K] 100K
WoT robi się p2w już od jakiegoś czasu i wszystko idzie w kierunku lamusow. Twierdza, CW i OP czołgi za kasę. Teraz jeszcze można wyexpic VK72 w trochę innej wersji niż nagroda na kampanię. Wszystko w stronę lamusow dlatego nie ma sensu już grać w to dziadostwo i rwac włosów z głowy. 

Edited by RAZ_uR, 07 March 2017 - 07:22 PM.

ZmecholZmechanizowany #10 Posted 07 March 2017 - 07:23 PM

Brigadier

• Player
  • 33710 battles
  • 4,178

Czy tylko ja widzę że wynik ankiety jest śmieszny? 

W szczególności pkt.1 który gryzie się z pkt.2 . Chcemy by pojazdy były równie dobre co drzewkowe odpowiedniki, ale jednocześnie zaburzają balans na swoich tierach :D

pempek045 #11 Posted 07 March 2017 - 08:18 PM

Sergeant

• Player
  • 25527 battles
  • 283
  • [PKS-] PKS-
Addept, każdy czołg jest TYLKO tak dobry jak jego kierowca... Tyczy to się również nowych / starych premek. Takie jest moje zdanie. 

RavR #12 Posted 07 March 2017 - 08:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47902 battles
  • 1,145
Jak się gra siódemkami szczególnie tymi ze słabszą penetracją to Defender razem z Emilami potrafi człowieka nieźle zeźlić, trzeba się mocno nagimnastykować żeby to ugryźć a zazwyczaj na dobrych chęciach się kończy, odkąd to to wprowadzili VII są dla mnie bez sensu, w dodatku rzadko kiedy to coś występuje w ilości sztuk jeden.  

MacusFlash #13 Posted 07 March 2017 - 08:55 PM

Major General

• Player
  • 37202 battles
  • 5,945

Dla mnie większym problemem jest wypuszczenie w krótkich czasie tak wielu premek VIII, co sprawia, że nim ich właściciele zdążą się nimi nacieszyć to meta jest kompletnie przez nie zmieniona i to niekoniecznie na lepsze. Do tego buffy części starych maszyn i ten tier robi się pełen prem tanków. Zdecydowanie wolałem wypuszczanie raz na jakiś czas po jednym czołgu.

Co zaś się tyczy siły tych premek to mam nadzieję, że są one oznaką nadchodzącego rebalansu mającego zakopać przepaść pomiędzy VIII a X. Jeżeli tak ma się stać, to jednak i tak za wcześnie wypuszczono nowe czołgi o takiej sile.

Daimler1916 #14 Posted 07 March 2017 - 09:03 PM

Major

• Player
  • 16248 battles
  • 2,503
  • [FNPRO] FNPRO

addept trudno się nie zgodzić z tym co napisałeś. Te czołgi jak na swój poziom są troszkę podkokszone i chyba pierwszy raz widzę takie premki które są tak mocne. Możliwe ze sytuacja się zmieni wraz z zakończeniem sprzedaży tych czołgów. Zobaczymy.

Na chwile obecna martwi mnie to ze coraz więcej premek na VII czy VIII poziomie się umieszcza. Tutaj Defendery tam Skorpiony a za chwile dołącza premki typu Tiger II (H) oraz Jagdtiger (H) które maja być umieszczone na niższych poziomach. Także źle to wygląda tym bardziej ze dzisiaj każdy MM zawiera jakieś 3-4 czolgi premium na drużynę. Kiedyś taki przyrost premek w MM był mało spotykany chyba ze w plutonach.

View PostRAZ_uR, on 07 March 2017 - 07:22 PM, said:

WoT robi się p2w już od jakiegoś czasu i wszystko idzie w kierunku lamusow. Twierdza, CW i OP czołgi za kasę. Teraz jeszcze można wyexpic VK72 w trochę innej wersji niż nagroda na kampanię. Wszystko w stronę lamusow dlatego nie ma sensu już grać w to dziadostwo i rwac włosów z głowy. 

Twierdzy nigdy jeszcze nie miałem okazji zagrać (i raczej nie zagram) ale z tego co widzę to ładny wam Meksyk zrobili.

Co do VK72 to już jest wina WG. Swoja droga ładnie oszukali graczy którzy go zdobyli w kampanii. Warto wspomniec chocby to ze w ramach rekompensaty gracze którzy wygrali VK72 dostana jakieś specjalne Kamo oraz zachowają literkę „K” przy nazwie czołgu. :D

Edited by Daimler1916, 07 March 2017 - 09:08 PM.

klosiu_1 #15 Posted 07 March 2017 - 09:05 PM

Colonel

• Player
  • 43737 battles
  • 3,814
  • [SQDAX] SQDAX

Mnie osobiście wypuszczanie nowych premek kompletnie zniechęciło do kupowania czegokolwiek w Wocie, poza kontem premium. Grosza już nie wydam na czołg premium, a kiedyś całkiem chętnie szastałem na to kasą. W tej chwili, identycznie jak w WoWs nie ma to sensu, aspekt kolekcjonerski zniknął, bo WG jest w stanie wypuścić nawet kilkanaście nowych premek rocznie, a to że każda następna jest coraz bardziej op powoduje że nie ma sensu ich kupować, bo w krótkim czasie pokażą się lepsze.

Czy zaburzają balans? Napisałem że nie mam zdania, bo o ile na randomach moim zdaniem NIE zaburzają z uwagi na tragicznie niski poziom ogółu graczy, to twierdze i CW stały się w tej chwili w dużym stopniu P2W, bo strona która ma więcej Defenderów/Patriotów z dużym prawdopodobieństwem wygra ze stroną uzbrojoną w drzewkowe czołgi, chyba że jest jakaś bardzo duża przepaść w skillu.

_Shizo_ #16 Posted 07 March 2017 - 09:09 PM

Lieutenant

• Player
  • 81921 battles
  • 1,782
  • [PD_PL] PD_PL

No dobra. Powiem o co chodzi mnie. 

Pyt 1. Dodałbym jeszcze. Gorsze, ale z ograniczonym MM. To ważna kwestia. Ja byłbym za taką opcją i podejrzewam, że wielu graczy. 

Pyt. 2. Pytanie powinny być z wyborem czołgów, które się pojawiły np.przez ostatnie 2 lata. Bo jak ktoś uważa 50%/50%, że tylko dwa z czterech wymienionych zaburzają balans, to jak odpowie. 

Pyt. 3. W pytaniu tym piszesz "nowe, mocne premki" - to już jest sugestia. A pytasz się, czy ludzie są pokrzywdzeni. Skoro nowe premki są mocniejsze, to z automatu są pokrzywdzeni. A co z graczami, którzy nie mają odnośników? Ma Defendra, a nie grał IS-6, jak ankietowany odpowie? 

Pyt. 4. Kwestia porównywalna do tego czy ktoś uważa, czy faktycznie tak jest, ale ok. 

Pyt. 5. Pay to Win. Sami doskonale wiemy, że to pojęcie tak szerokie temat o CW, każdy to rozumie jak chce. Sprzeczności już widać w kilku wypowiedziach. Przecież sami fioletowi gracze podkreślają, że najważniejszy jest "kierowca", a nie pojazd. Przecież ciągle czytamy i piszemy, że taki tamponowy noob po kupnie koksi tanka i tak nie nauczy się grać. 

Osobiście mam tylko zastrzeżenia do Defendera. Ale przy takim pierwszym modelu Typie 59 to lajcik, to był dopiero hardcory koksu. Najgorzej zniosłem jednak te pomysły z cyrkowymi i grobowymi malowaniami. Nich ich edit strzeli za takie pomysły. 

Kwiliniosz #17 Posted 07 March 2017 - 09:21 PM

Colonel

• Player
  • 19583 battles
  • 3,651

@Addept

Wszystko prawda, ale zapominasz o VI i VII tierach. One w strarciu z defenderami są w beznadziejnej sytuacji. Owszem, idzie przebić w bok, lub w tył, ale wystarczy że gnojek lekko się skątuje i robi się problem. Mam teraz przerwę w grze, ale cały czas myślę, że pora wrócić do zarabiania na V tierach. One JESZCZE nie zostały splugawione przez OP premki. Niestety! WG zapowiedziało wprowadzenie na VI tier Shermana Thunderbolt, który ma mieć mobilność tylko nieco gorszą od E8, a pancerz lepszy niż E2. Paranoja.

RavR #18 Posted 07 March 2017 - 09:28 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47902 battles
  • 1,145

View PostKwiliniosz, on 07 March 2017 - 09:21 PM, said:

Owszem, idzie przebić w bok, lub w tył,

Żebyś się nie zdziwił, czasami nawet HE niewiele lub nic nie robią. 

Ka_seta #19 Posted 07 March 2017 - 09:36 PM

Private

• Player
  • 324 battles
  • 20

A ja mówię nareszcie, Wg zmienia się w P2W. Teraz mogę sobie pozwolić jako pomidor na OP prem czołg, który będzie za mnie wygrywał HUUURRAA. Czekam tylko na coś jeszcze bardziej kozackiego i liczę, że się nie zawiodę.

Uhu ale mam ubaw jak się skille nerwóją na mnie, że mają problem z przebiciem, a pamiętam czasy typa 59, tylko defender jest jeszcze lepszy xd

EhnatoX #20 Posted 07 March 2017 - 09:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 5593 battles
  • 671
  • [OLD1] OLD1

Nie oszukujmy się. Czołgi premium muszą być lepsze bo tak obecnie wygląda rynek. 

Po to się płaci pieniądze w grach żeby być silniejszym, szybciej expić i etc. 

Musi być jakaś przewaga jeśli mamy wydawać realne pieniądze. Nie chce wydawać pieniędzy i mieć słabszy czołg.

Proste. 

Jak ktoś płaci za czołg 200 złotych i nie są to małe pieniądze to czemu ma mieć maszynę taką sama lub gorszą od drzewkowej. To musi być coś lepszego.

Życie. 

Edited by EhnatoX, 07 March 2017 - 09:47 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users