Jump to content

Nowa polityka WG odnośnie czołgów premium. Ankieta.

ankieta protest nowe premki czołgi premium Defender Object 252U

• Please log in to reply
182 replies to this topic

Poll: Jakie jest Twoje stanowisko wobec nowej polityki WG? (350 members have cast votes)

You have to complete 250 battle in order to participate this poll.

Czy uważasz, że czołgi premium powinny być:

1. Voted Gorsze niż czołgi z drzewka (81 votes [23.14%] - View)

Percentage of vote: 23.14%

2. Voted Równie dobre jak czołgi z drzewka (229 votes [65.43%] - View)

Percentage of vote: 65.43%

3. Lepsze niż czołgi z drzewka (40 votes [11.43%] - View)

Percentage of vote: 11.43%

Czy uważasz, że nowe czołgi (Scorpiony, Patrioty, Liberte, Objecty 252U/Defendery zaburzają balans gry na VIII tierach?

1. Voted Tak (227 votes [64.86%] - View)

Percentage of vote: 64.86%

2. Nie (100 votes [28.57%] - View)

Percentage of vote: 28.57%

3. Nie mam zdania (23 votes [6.57%] - View)

Percentage of vote: 6.57%

Czy uważasz, że posiadacze starych czołgów premium są pokrzywdzeni poprzez wprowadzanie przez WG nowych, mocnych premek?

1. Voted Tak (256 votes [73.14%] - View)

Percentage of vote: 73.14%

2. Nie (67 votes [19.14%] - View)

Percentage of vote: 19.14%

3. Nie mam zdania. (27 votes [7.71%] - View)

Percentage of vote: 7.71%

Nowa polityka WG w zakresie nowych premek (odejście od zasady, że czołg premium powinien być słabszy niż drzewkowy):

1. Voted Zniechęca mnie do grania. (146 votes [41.71%] - View)

Percentage of vote: 41.71%

2. Zachęca do intensywniejszego grania (38 votes [10.86%] - View)

Percentage of vote: 10.86%

3. Voted Nie ma wpływu na moją chęć grania. (166 votes [47.43%] - View)

Percentage of vote: 47.43%

Czy według Ciebie WOT staje się grą Pay To Win?

1. Voted Tak (214 votes [61.14%] - View)

Percentage of vote: 61.14%

2. Nie (99 votes [28.29%] - View)

Percentage of vote: 28.29%

3. Voted Nie mam zdania. (37 votes [10.57%] - View)

Percentage of vote: 10.57%

Vote Hide poll

PantokratoR667 #21 Posted 07 March 2017 - 09:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 47161 battles
  • 782
  • [_CHS_] _CHS_

Problem z defenderem jest taki, że od przodu dla znacznej części pojazdów w tej grze da się go bić tylko po garnkach. Dolna płyta jest tylko minimalnie gorsza niż w IS-7 a wywala nas nawet na VI tier. Ba nawet dla części X  tierów bicie w skątowaną dolną płytę z uwagi na RNG nie jest pewne na standardowej amunicji. Na wąskich korytarzowych mapach większość celnych pojazdów z lichym pancerzem musi mierzyć w te garnki. Tyle, że defender jedzie 3xR my próbujemy mierzyć w garnki on nas łapie na autoaimie, strzela, trafia i przebija. Na twierdzach te czołgi da się oczywiście zgnieść dobrym manewrowaniem ale na randomie grając z samymi paziami w teamie często jest już na starcie gameover. I szczerze nie mam nic przeciwko, żeby gra wróciła do czasów gdy znajomość weakspotów i celne strzelanie decydowały o wygranej. Ale niech będzie tak ze wszystkimi czołgami przedewszystkim tymi drzewkowymi, a nie tylko z kilkoma i jeszcze na domiar złego dostępnymi tylko za gotówkę.

P.S Ja osobiście chciałbym, żeby wszystkie czołgi, które obecnie mają mm+1 były podciągnięte do mm+2 i zbalansowane. Nie mam ochoty grać czołgiem, który ma de facto tier 7,5 grać na czołg który ma tier 8,5 a jeszcze nie wiadomo jakie wagi mają te pojazdy.

Edited by PantokratoR667, 07 March 2017 - 09:53 PM.

klosiu_1 #22 Posted 07 March 2017 - 09:51 PM

Major General

• Player
  • 52183 battles
  • 5,729
  • [_CHS_] _CHS_

Block Quote

Nie oszukujmy się. Czołgi premium muszą być lepsze bo tak obecnie wygląda rynek. 

Po to się płaci pieniądze w grach żeby być silniejszym, szybciej expić i etc. 

Musi być jakaś przewaga jeśli mamy wydawać realne pieniądze. Nie chce wydawać pieniędzy i mieć słabszy czołg.

Proste. 

Jak ktoś płaci za czołg 200 złotych i nie są to małe pieniądze to czemu ma mieć maszynę taką sama lub gorszą od drzewkowej. To musi być coś lepszego.

Życie. 

Nawet jak to w krótkim czasie zabije grę? Bo po co ekspić drzewkowe modele, skoro w każdej bitwie będą premki mocniejsze niż cokolwiek co będę w stanie wyekspić do 8 tieru? Gros graczy nie płaci za tę grę ani grosza, jak oni przestaną grać (bo po co mają grać w takiej sytuacji) to ciekawe z kim będą ci premkowicze pogrywać. Zostaną tylko fiolety którzy na dziurawej taczce wykręcą wynik i tyle.

Mnie to nie przeszkadza jak widzę nooba na defenderze, bo go potrafię cromwellem sklepać na apekach, ale co z pomidorami którzy nie potrafią go przebić hatekiem 8 tieru na goldzie?

WoT był tak długo na topie dlatego że WG unikało jak ognia P2W. Od jakiegoś roku odchodzi od tej polityki, ciekawe co z tego wyniknie.

Edited by klosiu_1, 07 March 2017 - 09:54 PM.

Daimler1916 #23 Posted 07 March 2017 - 09:53 PM

Brigadier

• Player
  • 24135 battles
  • 4,696
  • [_CHS_] _CHS_

View PostKa_seta, on 07 March 2017 - 09:36 PM, said:

A ja mówię nareszcie, Wg zmienia się w P2W. Teraz mogę sobie pozwolić jako pomidor na OP prem czołg, który będzie za mnie wygrywał HUUURRAA. Czekam tylko na coś jeszcze bardziej kozackiego i liczę, że się nie zawiodę.

Uhu ale mam ubaw jak się skille nerwóją na mnie, że mają problem z przebiciem, a pamiętam czasy typa 59, tylko defender jest jeszcze lepszy xd

Napisała to osoba która trzyma się I-III tiera i pisze o czołgu którego nie posiada. Dobrze ze marzenia są nieszkodliwe  :trollface:

Edited by Daimler1916, 07 March 2017 - 09:53 PM.

Ka_seta #24 Posted 07 March 2017 - 09:58 PM

Private

• Player
  • 395 battles
  • 20

up.

To dalej sobie tak myśl 

EhnatoX #25 Posted 07 March 2017 - 10:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8971 battles
  • 1,130
  • [TPW] TPW

View Postklosiu_1, on 07 March 2017 - 09:51 PM, said:

Nawet jak to w krótkim czasie zabije grę? Bo po co ekspić drzewkowe modele, skoro w każdej bitwie będą premki mocniejsze niż cokolwiek co będę w stanie wyekspić do 8 tieru? Gros graczy nie płaci za tę grę ani grosza, jak oni przestaną grać (bo po co mają grać w takiej sytuacji) to ciekawe z kim będą ci premkowicze pogrywać. Zostaną tylko fiolety którzy na dziurawej taczce wykręcą wynik i tyle.

Mnie to nie przeszkadza jak widzę nooba na defenderze, bo go potrafię cromwellem sklepać na apekach, ale co z pomidorami którzy nie potrafią go przebić hatekiem 8 tieru na goldzie?

WoT był tak długo na topie dlatego że WG unikało jak ognia P2W. Od jakiegoś roku odchodzi od tej polityki, ciekawe co z tego wyniknie.

Nie przesadzajmy. Jaka premka obecnie jest lepsza od drzewkowych? Są na tym samym poziomie. Defendera nie liczę, bo i tak dostanie ciche lub jawne nerfy.

A gra się w grę chyba głównie dla X tierów i po to też się kupuje premki, żeby mieć na te X tiery. 

Edited by EhnatoX, 07 March 2017 - 10:01 PM.

ZmecholZmechanizowany #26 Posted 07 March 2017 - 10:02 PM

Brigadier

• Player
  • 35345 battles
  • 4,324

View PostKwiliniosz, on 07 March 2017 - 09:21 PM, said:

@Addept

Wszystko prawda, ale zapominasz o VI i VII tierach. One w strarciu z defenderami są w beznadziejnej sytuacji. Owszem, idzie przebić w bok, lub w tył, ale wystarczy że gnojek lekko się skątuje i robi się problem. Mam teraz przerwę w grze, ale cały czas myślę, że pora wrócić do zarabiania na V tierach. One JESZCZE nie zostały splugawione przez OP premki. Niestety! WG zapowiedziało wprowadzenie na VI tier Shermana Thunderbolt, który ma mieć mobilność tylko nieco gorszą od E8, a pancerz lepszy niż E2. Paranoja.

Sam ostatnio więcej gram na V i VI i mimo nowych pojazdów jakie sobie kupiłem, stock załóg to jako tako się jeszcze gra. VI w spotkaniu z nowymi kacapami, przy obecnych mapach to chyba lepiej i taniej wyjdzie się po prostu utopić, oczywiście tego nie robię ale widzę że inni tak robią i w sumie mnie to nie dziwi.

Na VIII to już zaczyna się wyścig, bitwy dość szybkie i często jednostronne - dominują nowe premki, zresztą podobnie było w AW gdzie można teraz zaświecić znicz.

X tier absolutnie nie daje mi już satysfakcji, poziomem przypomina V z tą różnicą że bitwy są jeszcze szybsze i znacznie droższe.

Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale nie będzie ona usłana różami, nowe szczury na X, arta z ogłuszeniami... no ale wszyscy podniecają się nową grafiką, jak to WG do przodu idzie :D jakie to będzie piękne i wspaniałe... :D:D.

Chyba czas otworzyć kolejnego browca i kolejną paczkę fajek, przynajmniej wiem na co wydaje pieniążki ;).

Pozdro

Ka_seta #27 Posted 07 March 2017 - 10:05 PM

Private

• Player
  • 395 battles
  • 20

View Postklosiu_1, on 07 March 2017 - 08:51 PM, said:

Gros graczy nie płaci za tę grę ani grosza, jak oni przestaną grać (bo po co mają grać w takiej sytuacji) to ciekawe z kim będą ci premkowicze pogrywać. 

Zmienią MM , albo dolosują jakieś boty, albo zmniejsza ilość osób w bitwie. Sposobów jest naprawdę wiele. 

klosiu_1 #28 Posted 07 March 2017 - 10:06 PM

Major General

• Player
  • 52183 battles
  • 5,729
  • [_CHS_] _CHS_

EhantoX: Defender, Patriot, Liberte. WSZYSTKIE premki które wyszły ostatnio są lepsze od drzewkowych. Tyle że Patriot i Liberte nie są aż o tyle lepsze od drzewkowych co Defender, ale lepsze są. I patrząc na WoWs, gdzie WG uprawia powercreep i rozwalanie balansu premkami w najlepszym stylu, to wcale nie koniec i czeka nas jeszcze masa nowych lepszych premek.

Wcale nie gra się dla X tierów. Gra się czołgami które się lubi. Ja do tej pory lubiłem najbardziej grać na tierach 7-9 które były najlepiej zbalansowane, a w tej chwili balans na tierach 7-8 poległ w dużym stopniu przez nowe premki.

Block Quote

Zmienią MM , albo dolosują jakieś boty, albo zmniejsza ilość osób w bitwie. Sposobów jest naprawdę wiele. 

Spoko, będzie tak jak w WoWp :).

Edited by klosiu_1, 07 March 2017 - 10:08 PM.

Kwiliniosz #29 Posted 07 March 2017 - 10:06 PM

Brigadier

• Player
  • 21523 battles
  • 4,075

View PostZmecholZmechanizowany, on 07 March 2017 - 10:02 PM, said:

Sam ostatnio więcej gram na V i VI i mimo nowych pojazdów jakie sobie kupiłem, stock załóg to jako tako się jeszcze gra. VI w spotkaniu z nowymi kacapami, przy obecnych mapach to chyba lepiej i taniej wyjdzie się po prostu utopić, oczywiście tego nie robię ale widzę że inni tak robią i w sumie mnie to nie dziwi.

Na VIII to już zaczyna się wyścig, bitwy dość szybkie i często jednostronne - dominują nowe premki, zresztą podobnie było w AW gdzie można teraz zaświecić znicz.

X tier absolutnie nie daje mi już satysfakcji, poziomem przypomina V z tą różnicą że bitwy są jeszcze szybsze i znacznie droższe.

Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale nie będzie ona usłana różami, nowe szczury na X, arta z ogłuszeniami... no ale wszyscy podniecają się nową grafiką, jak to WG do przodu idzie :D jakie to będzie piękne i wspaniałe... :D:D.

Chyba czas otworzyć kolejnego browca i kolejną paczkę fajek, przynajmniej wiem na co wydaje pieniążki ;).

Pozdro

W sumie nie wiem, czy się ze mną zgadzasz, czy nie... Tak poza tym to ktoś na forum ma ten sam avatar co Ty. Można się pomylić :P.

Darciel #30 Posted 07 March 2017 - 10:06 PM

Brigadier

• Player
  • 24450 battles
  • 4,731

premki są przesadzone w porównaniu do wcześniejszych wersji. 

W ogóle nie podoba mi się ostatnio co wyprawia wg i ciągle się zastanawiam czy cześć z nich ma jakiekolwiek pojecie co robić.

Raz wypuszczają może nie op ale bardzo dobre czołgi jak liberte patriot a za drugim złom jak vk 45 .

Nerfią i buffują w beznadziejny sposób czołgi często je zabijając itd.  

No i jeszcze usuwają stare premki ze sklepu "jak i niedojąe ich" by gracze się za zdobyty gold ich nie posiadali

Edited by Darciel, 07 March 2017 - 10:11 PM.

EhnatoX #31 Posted 07 March 2017 - 10:11 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8971 battles
  • 1,130
  • [TPW] TPW

View Postklosiu_1, on 07 March 2017 - 10:06 PM, said:

EhantoX: Defender, Patriot, Liberte. WSZYSTKIE premki które wyszły ostatnio są lepsze od drzewkowych. Tyle że Patriot i Liberte nie są aż o tyle lepsze od drzewkowych co Defender, ale lepsze są. I patrząc na WoWs, gdzie WG uprawia powercreep i rozwalanie balansu premkami w najlepszym stylu, to wcale nie koniec i czeka nas jeszcze masa nowych lepszych premek.

Wcale nie gra się dla X tierów. Gra się czołgami które się lubi. Ja do tej pory lubiłem najbardziej grać na tierach 7-9 które były najlepiej zbalansowane, a w tej chwili balans na tierach 7-8 poległ w dużym stopniu przez nowe premki.

Spoko, będzie tak jak w WoWp :).

To ja nie mam odczucia, że są lepsze. Może lepsze w porównaniu z innymi HT, ale drzewkowe HT na VIII tierach są słabe i nawet lajty przy nich (drzewkowych) są przegięte. 

Edited by EhnatoX, 07 March 2017 - 10:13 PM.

ZmecholZmechanizowany #32 Posted 07 March 2017 - 10:21 PM

Brigadier

• Player
  • 35345 battles
  • 4,324

View PostKwiliniosz, on 07 March 2017 - 10:06 PM, said:

W sumie nie wiem, czy się ze mną zgadzasz, czy nie

Zgadzam się, że takie VI mają mocno przekichane w starciu z defendarami, zresztą pisałem już o tym wcześniej w jakimś innym temacie :)

View PostKwiliniosz, on 07 March 2017 - 10:06 PM, said:

Tak poza tym to ktoś na forum ma ten sam avatar co Ty. Można się pomylić :P.

Wiem, ale diabeł jest tylko jeden :).

Edited by ZmecholZmechanizowany, 07 March 2017 - 10:21 PM.

Ka_seta #33 Posted 07 March 2017 - 10:23 PM

Private

• Player
  • 395 battles
  • 20
W ostatni weekend była możliwość kupienia wz-111, a teraz wrzucili patriota z kolegą bez kamo. Jak myślicie czy wz-111 się dobrze sprzedała czy może lepiej defender/patriot. Chyba już wiemy w jaką stronę zmierza wg, bo to rynek dyktuje na co jest popyt i wg to stara się wykorzystać.  

klosiu_1 #34 Posted 07 March 2017 - 10:26 PM

Major General

• Player
  • 52183 battles
  • 5,729
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 07 March 2017 - 10:11 PM, said:

To ja nie mam odczucia, że są lepsze. Może lepsze w porównaniu z innymi HT, ale drzewkowe HT na VIII tierach są słabe i nawet lajty przy nich (drzewkowych) są przegięte. 

Tak, IS-3, 50 100, Emil, 110, T32. Cholerne padła nie mające szans z niczym. Fakt, przy nowych premkach wypadają blado.

Hey_Ho_Lets_Go_ #35 Posted 07 March 2017 - 10:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 77443 battles
  • 1,039
  • [_B-R_] _B-R_

View Postspidster135, on 07 March 2017 - 06:12 PM, said:

Jaki jest sens grania drzewkowym pojazdem? 

Grind jakiejś VIII to dosłownie chwila gdy wprowadzono rezerwy osobiste. A później po co tym grać, skoro premka jest lepsza i w dodatku zarabia

Nawet jeśli byłaby porównywalna do drzewkowego, to nadal po co nim grać skoro premka zarabia więcej?

Skutki?

Dużo więcej pojazdów premium na randomach, SH, CW i turniejach = dużo więcej kredytów mają gracze = mniej potrzebują kont premium = firma mniej zarabia = gra gorzej się rozwija

Takie coś jak teraz to zabieg na chwilowy przypływ gotówki, tylko że z gównianymi skutkami na przyszłość i z gównianymi skutkami obecnie w grze. 

IX również pluton takich pojazdów i takich graczy sobie świetnie poradzi, a w dodatku pojazdy takie jak właśnie Scorpion G, Liberte, Patriot czy ten nowy Defender to pojazdy które nawet na X są dość wymagającymi przeciwnikami i potrafią dużo namieszać.

Jeżeli ktoś gra 4 fun, weekendowo i bezklanowo to nie ma sensu badać czołgów z drzewka no chyba, że ktoś chce mieć jakiś ulubiony czołg typu Tygrys 1 lub SPG itp itd.

Wprowadzanie super premek zaczęło się od RUDEGO i Cromwella B- są to czołgi porównywalne do drzewkowych ale nie przegięte jak Patriot co ma lepszy reload od medów 8 tieru, Defender, Liberte lub Scorpion.

WG wypuszcza za dużo premek 8 tieru które są kupowane przez zupełnie nowych graczy nieobeznanych z mechaniką gry.

Powinni wprowadzać więcej czołgów premium 5-7 tieru ponieważ:

-zarabiają, szkolą załogi jak wszystkie premki, a nowi gracze grając nimi mają czas nauczyć się zasad i mechaniki gry,

-gracze mają motywację do badania drzewkowych czołgów 8-10 tieru...teraz komu chce się jeszcze badać ISa3 lub T32??? Po co badać RHMa jeżeli do kupienia jest OP Skorpion???- Grille 15 został znerfiony co jest kolejnym argumentem aby nie badać tej linii czołgów.

-czołgi premium 5-7 tieru nie zaburzają balansu gry.

Odnoszę wrażenie, że WG stara sobie nabić kasę przed globalnym rebalansem, który może zostać negatywnie odebrany przez starych graczy...wiem oficjalnie niby wycofali się z tego pomysłu ale jednak wprowadzają go małymi kroczkami.

- nowe lepsze premki

- buffy starych premek

- buffy wielu czołgów z drzewek

- plany rebalansu artylerii

- nowe LT 9-10 tieru które spowodują prawdopodobnie zmiany w medach...

Edited by _Dzikus3k_, 07 March 2017 - 11:00 PM.

kamilkrajnik13 #36 Posted 07 March 2017 - 10:58 PM

Captain

• Player
  • 30339 battles
  • 2,222

View PostKa_seta, on 07 March 2017 - 10:23 PM, said:

W ostatni weekend była możliwość kupienia wz-111, a teraz wrzucili patriota z kolegą bez kamo. Jak myślicie czy wz-111 się dobrze sprzedała czy może lepiej defender/patriot. Chyba już wiemy w jaką stronę zmierza wg, bo to rynek dyktuje na co jest popyt i wg to stara się wykorzystać.  

po buffie WZ byłby zachęcający, tylko z Defenderami czy innymi Patriotami zbytnich szans by nie miał. 

reksio91 #37 Posted 07 March 2017 - 10:59 PM

Major

• Player
  • 55251 battles
  • 2,822
  • [_CHS_] _CHS_
Z moich ulubionych starych premek tylko Su12244 ucierpiało od momentu wprowadzenia szwedów, w ciągu zaledwie 3 michów ludzie przerzucili się z papierowych medów na ciężkie mastodonty. Z nowych premek mam M56 Scorpiona który zjada wszystkie nowe OPe ósemki. :P

RavR #38 Posted 07 March 2017 - 11:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51670 battles
  • 1,336
Ja dopiero teraz Su zakupiłem, wściekam się niemiłosiernie na te nowe pancerne kloce.  

kamilkrajnik13 #39 Posted 07 March 2017 - 11:07 PM

Captain

• Player
  • 30339 battles
  • 2,222

View Postreksio91, on 07 March 2017 - 10:59 PM, said:

Z moich ulubionych starych premek tylko Su12244 ucierpiało od momentu wprowadzenia szwedów, w ciągu zaledwie 3 michów ludzie przerzucili się z papierowych medów na ciężkie mastodonty. Z nowych premek mam M56 Scorpiona który zjada wszystkie nowe OPe ósemki. :P

są "OP" w rękach fioletów przeciw wszystkim i pomidorów przeciwko pomidorom, dobry gracz przy błędach popełnianych przez słabszych graczy w OP premkach może sobie z nimi radzić w miarę spokojnie np. kątujący się Liberté czy Defender, albo Scorpion grający pierwszą linię, aż się proszą o łomot.;)

reksio91 #40 Posted 07 March 2017 - 11:18 PM

Major

• Player
  • 55251 battles
  • 2,822
  • [_CHS_] _CHS_

View PostRavR, on 07 March 2017 - 11:05 PM, said:

Ja dopiero teraz Su zakupiłem, wściekam się niemiłosiernie na te nowe pancerne kloce.  

Po cichu liczę na jakiegoś buffa dla suczki, lepszy czas celowania by mi wystarczył. Od momentu wprowadzenia nic w niej nie było zmieniane. Marzy mi się mm +1. :P

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users