Jump to content

Novo Jugoslovensko Tehnolosko Stablo

• Please log in to reply
99 replies to this topic

miki_cro #81 Posted Yesterday, 07:10 AM

Warrant Officer

• Player
  • 7696 battles
  • 796
  • [RAKIA] RAKIA

View PostPaprone, on 23 March 2017 - 07:04 AM, said:

A kako je sada, da ja vas pitam? Da vas pitam, da li bi se hrvatica udala za srbina ili srpkinja za muslimana ili muslumanka za hrvata ako se kojim slučajem zavole, da li uopšte i smeju tako nešto? 

U najmanju ruku, muslimanku bi verovatno ubili otac ili braća a hrvatica i srpkinja bi malo blaže prošli.

Nije vrag da živiš na takvom mjestu? Ja imam dosta frendova kojima znam nacionalnost samo zato što (uglavnom) prepoznajem nacionalnu pripadnost po prezimenu... i jedino zato. To nam jednostavno nikad nije tema... čak ni kad popijemo... niti tko gleda tko je tko, odakle je, čiji je... ma Istra OP.

Paprone #82 Posted Yesterday, 07:23 AM

Warrant Officer

• Player
  • 3930 battles
  • 709
  • [ELITO] ELITO

Pa ja, hvala bogu, živim u Vojvodini i to je valjda poslednja oaza gde ljudi i dalje mogu da žive tako kako sam napisao a i ti ali očigledno je da tako više nije u većem delu "našeg balkana" (da ne napišem drugi pojam za regiju).

Edited by Paprone, Yesterday, 07:25 AM.

brija #83 Posted Yesterday, 07:26 AM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 37249 battles
  • 1,086
  • [L3MON] L3MON

View Postshadowchild_90, on 23 March 2017 - 01:03 AM, said:

Al se ovi jugonostalgicari i rusofili tipa korisnik "motherrussia" lako upecaju da to nisu istine. :D
Volio bih jugoslavensko stablo al naravno da bi stavio si hr zastavu. Isto kao i kad sam uzeo objecta 252u, nisam lud da uzmem onog defendera koji je spomenik komunjarama :D

Aj ti kad popijes terapiju i malo se smiris, javi se ....

isus mater i klincima i raznoraznim dotepencima na ovaj forum, a još su se mućkali u jajima za vrijeme YU,

btw i 252U ima petokraku na kupoli pa jbg opet imas komunjarski tenk ....

tiruliru #84 Posted Yesterday, 07:28 AM

Sergeant

• Player
  • 465 battles
  • 232

Ljudi gasite li se! Zakopate li vi vase sjekire ikada!!!

shadowchild_90 #85 Posted Yesterday, 08:29 AM

Lance-corporal

• Player
  • 11923 battles
  • 58
  • [FORTI] FORTI
Brija, trajni camo plus hr zastava :)

Edited by shadowchild_90, Yesterday, 08:36 AM.

brija #86 Posted Yesterday, 08:34 AM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 37249 battles
  • 1,086
  • [L3MON] L3MON

View Postshadowchild_90, on 23 March 2017 - 08:29 AM, said:

Brlja, trajni camo plus hr zastava :)

Nije BrLja, nego brIja btw ...

a vidis vraga, imas ipak nesto u glavi ...

pa posto si to dokazal ... mani se ovih bespotrebnih rasprava po forumu ...

svaki dan prepucavanja tko je kaj i kak ... kaj je to potrebno???

igraj igru i btk ....

motherrussia123 #87 Posted Yesterday, 09:50 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 16542 battles
  • 442
  • [MD-SH] MD-SH

View Postshadowchild_90, on 23 March 2017 - 07:29 AM, said:

Brija, trajni camo plus hr zastava :)

lol retard...sto igras igru koju su napravili Rusi...sto vozis ruske tenkove kad ti i u igri smeta petokraka.? Jesi bio na onom okupljanju fasista u Zagrebu prije neki dan? Jel vas jos boli supak sto vas je Tito proganjao i ubijao po citavom svijetu? Razbjezali se ko zohari kad su vidili da je djavo odnio salu. Samo je Titova milicija bila bolja od ovih danas pa se nisi mogao sakriti ni u Argentini ni u SAD-u. Nekom pukom srecom su prezivjeli tvoji preci ,mora da su dali Titu guze da ih pusti ( a oni kasnije napravili izroda od tebe). 

miki_cro #88 Posted Yesterday, 09:55 AM

Warrant Officer

• Player
  • 7696 battles
  • 796
  • [RAKIA] RAKIA
Tko je tebi treso kavez?

Brundisa #89 Posted Yesterday, 10:58 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 34289 battles
  • 3,454

View Postmiki_cro, on 23 March 2017 - 08:10 AM, said:

Nije vrag da živiš na takvom mjestu? Ja imam dosta frendova kojima znam nacionalnost samo zato što (uglavnom) prepoznajem nacionalnu pripadnost po prezimenu... i jedino zato. To nam jednostavno nikad nije tema... čak ni kad popijemo... niti tko gleda tko je tko, odakle je, čiji je... ma Istra OP.

istra je super, letos sam bio ... odusevio se koliko su ljudi operisani od bilo cega nacionalistockog ..... gde god sam usao pricao sam cistim srpskim jezikom, nisam ostio ni najmanju neprijatnost :)

Pips #90 Posted Yesterday, 11:30 AM

Colonel

• Beta Tester
  • 57759 battles
  • 3,503
  • [RED_S] RED_S

Istra je posebna, lijepa priča kako bi rekli.

Kad balkanac opisuje drugu vrstu balkanaca, neprocjenjivo.

ZalosnaVrana #91 Posted Yesterday, 02:19 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 50 battles
  • 1,173

Meni su trazili uzorak stolice kad sam radio u hotelu.

I dobili su ga. I vise nego sto su trazili. :trollface:

A kod vatrogasaca nisam bio. Mada, ne bi cicijasio da je i njima trebao uzorak kojecega. :trollface:

Edited by ZalosnaVrana, Yesterday, 02:23 PM.

cro001 #92 Posted Yesterday, 02:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22076 battles
  • 378
  • [_RGT_] _RGT_

View PostPips, on 23 March 2017 - 11:30 AM, said:

Kad balkanac opisuje drugu vrstu balkanaca, neprocjenjivo.

Mislim da tip nije balkanac.

Pips #93 Posted Yesterday, 03:57 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 57759 battles
  • 3,503
  • [RED_S] RED_S
Ma je, samo balkanac dupelizac opisuje balkance naivce, a upravo te dominantne vrste i koče ovaj dio planete.

cro001 #94 Posted Yesterday, 05:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22076 battles
  • 378
  • [_RGT_] _RGT_
IMO Nije promasio srz. Koliko sam samo puta cuo da Britanci imaju love jer su bili imperijalisti i kako bi mi isto napravili da smo imali isto carstvo. Kao, Britancima su sve predali, nista nisu izgradili. :D

Pips #95 Posted Yesterday, 06:49 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 57759 battles
  • 3,503
  • [RED_S] RED_S

Svi oni imaju daleku povijest izrabljivanja zemalja bogatih resursima i siromašnih u drugim područjima, najbolje se vidi kako firme iz tih tako uređenih i krasnih zemalja kao Njemačka, Francuska itd. kad dođu kod nas onda magično počnu izvoditi ista sranja koja su kao svojstvena samo nama ( od varanja, muljanja, ne plaćanje poreza itd.) Samo pogledati kako su radili gore spomenutu zračnu luku i naknadni aneksi ugovora i sl.

Problem sa dotičnim, sa temom o Jugi i sl. je da se uglavnom priča samo jedna strana priče (on drobi o tome kako su balkanci glupi, ni riječi o drugoj strani medalje, isto tako se o Jugi priča uglavnom kako je netko čuo ili kako mu je bilo, tipa bilo mi je dobro pa je i ona bila ili obratno.)

Evo primjer Agrokora, prvo se godinama šutjelo na sranja koja su se izvodila, u prvom redu neplaćanje dobavljačima itd. a sad kad se rade teme na dnevnoj bazi, onda se pozove novinare koji su godinama šutjeli jer im listovi žive od reklama ili ekonomske stručnjake koji su radili kod njega pa onda isti ispaljuju kako bi radnici trebali raditi bez plaće pola godina kao što su radili u Njemačkoj da dokažu kako vjeruju u vlasnika, pa u vladi sjede ministri koji su bili menadžeri kod njega i tu filtriranu uljepšanu priču slušamo kako je eto netko provalio da imaju dug 6 milijardi prema državi, 16 milijardi prema dobavljačima ali eto stiglo priopćenje iz  Agrokora kako nemaju duga prema državi i sad je sve pet jer su oni tako rekli (Alan Ford stil.) Bonove umjesto plaće i ucjenjivanje dobavljača, poticaje na proizvodnju magle se spomene samo kad se ugase kamere i tu je glavni problem, nitko neće reći i ispričati i pokazati čitavu priču, nego samo dijelove i to je što slušamo godinama i desetljećima.

Joza_Seraf #96 Posted Yesterday, 06:50 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 36088 battles
  • 1,348
  • [5NET] 5NET
Ssr se raspao pa imamo tenkove, čehoslovačka također... zašto onda ne jugoslavensko stablo dodati? Kad je već bilo o tome riječ da bi imali par zanimljivih tenkova da ne bi bilo previše copy paste. Makar ja bi prije da uvedu ostalima td, light i arty linije nacijama koje fale. Ali opet. Td linija kineza i čeha je copy paste ruske sa dodacima nekog jednom nekad davnog viđenog prototipa na tier 10. Česi i slovaci su se izborili za svoju liniju, vjerojatno će se i poljaci. A ovdje, sve po starom.

cro001 #97 Posted Yesterday, 07:26 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22076 battles
  • 378
  • [_RGT_] _RGT_

View PostPips, on 23 March 2017 - 06:49 PM, said:

Svi oni imaju daleku povijest izrabljivanja zemalja bogatih resursima i siromašnih u drugim područjima, najbolje se vidi kako firme iz tih tako uređenih i krasnih zemalja kao Njemačka, Francuska itd. kad dođu kod nas onda magično počnu izvoditi ista sranja koja su kao svojstvena samo nama ( od varanja, muljanja, ne plaćanje poreza itd.) Samo pogledati kako su radili gore spomenutu zračnu luku i naknadni aneksi ugovora i sl.

Problem sa dotičnim, sa temom o Jugi i sl. je da se uglavnom priča samo jedna strana priče (on drobi o tome kako su balkanci glupi, ni riječi o drugoj strani medalje, isto tako se o Jugi priča uglavnom kako je netko čuo ili kako mu je bilo, tipa bilo mi je dobro pa je i ona bila ili obratno.)

Evo primjer Agrokora, prvo se godinama šutjelo na sranja koja su se izvodila, u prvom redu neplaćanje dobavljačima itd. a sad kad se rade teme na dnevnoj bazi, onda se pozove novinare koji su godinama šutjeli jer im listovi žive od reklama ili ekonomske stručnjake koji su radili kod njega pa onda isti ispaljuju kako bi radnici trebali raditi bez plaće pola godina kao što su radili u Njemačkoj da dokažu kako vjeruju u vlasnika, pa u vladi sjede ministri koji su bili menadžeri kod njega i tu filtriranu uljepšanu priču slušamo kako je eto netko provalio da imaju dug 6 milijardi prema državi, 16 milijardi prema dobavljačima ali eto stiglo priopćenje iz  Agrokora kako nemaju duga prema državi i sad je sve pet jer su oni tako rekli (Alan Ford stil.) Bonove umjesto plaće i ucjenjivanje dobavljača, poticaje na proizvodnju magle se spomene samo kad se ugase kamere i tu je glavni problem, nitko neće reći i ispričati i pokazati čitavu priču, nego samo dijelove i to je što slušamo godinama i desetljećima.

Da, samo za Agrokor tipicni 'Rvat ce rec da su ga namjerno sjebali da ga Sberbanka uzme. Da ne pricam o tome kad bi pitao narod da bi rekli da ne zele prodati tu firmu, jer bolje da je I'vca sjebe nego da je stranac posteno vodi(a realno stranac bi pogasio dio pogona jer mu ne donosi profit). Illuminati confirmed. +Ta privatizacija je bauk po Balkanu, npr. HP je drzavni, grca se u dugovima i losa je usluga a Njemacki DHL je privatiziran i jedna je od najjacih firmi u toj bransi(jer privatnika u krajnju ruku zanima dobit, a sigurno je nece ostvarit s hrpom kolektivnih ugovora, pa je svaki zaposleni zasticen ko Licki medvjed a nista ne radi - pa drzavu opet gura u dug jer moras podignit kredit da ga platis).

A sta se tice stranih firmi koje posluju u RH - one rade u skladu sa zakonom u vecini slucajeva. Samo sta su nasi zakoni kao ribarska mreza, dok je otpletes - sam si se u nju zapleo, pa su samim time i vece malverzacije omogucene nego u njihovim zemljama. Cist primjer je onaj Tolusicev zakon o vinima, gdje je tek od ove godine uvedeno da strana vina prolaze iste kontrole kao domaca. Nije problem stranca sta je tvoj zakon glup, nije to nikakva zavjera CIA-e, EU-a i NATO-a da unisti Balkan, kad mi to sami vec dobro radimo.

Pips #98 Posted Yesterday, 07:49 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 57759 battles
  • 3,503
  • [RED_S] RED_S

Ti zakoni su doneseni uz blagoslov onih izvana (da postoje ikakve kontrole vraga bi im prvo meso ulazilo kako ulazi i ne samo ono) i tako da firme tipa HT ili banke mogu izvlačiti lovu bez da plaćaju porez ili slične eskapade tipa HT daje pozajmicu DT, opet Alan Ford. Ulaganje samo gradovi i to 5 godina iza zaostalih zemalja , držanje monopola je jedini način da se drži dobitak i to je uzorak kako rade većina tih dobitaša, nažalost interes države ne bi trebao biti da imamo preskupi i prespori internet isto kao što državi ne bi trebao biti interes sanirati firmu koja je od starta radila kako je radila, ne plaćamo dobavljačima i širimo se, ali koga briga za to kad on zapošljava toliko i toliko radnika (o uvjetima i plaćama se naravno ne priča.)

Ljudi jesu zaostali i glupavi, ali normalnoj državi ne bi trebalo biti u interesu da ima takvu populaciju (a radi se sve samo da budu što gluplji.)  Ograđeni smo kao u zološkom vrtu, samo nitko to neće reći iako je to vrlo jasno, žica postoji i nismo se sami ogradili.

Postoji nešto što se zove sud za ratne zločine, guess what samo za zemlje balkana i Ruandu i sl., a ako bi nekome trebalo suditi onda su to prvi USA i RU, samo za njih i sl. to ne vrijedi, oni rade šta hoće, a onda dolaze dijeliti packe na brdoviti balkan. Toliko o naprednim zemljama.

Paprone #99 Posted Yesterday, 08:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 3930 battles
  • 709
  • [ELITO] ELITO

View PostJoza_Seraf, on 23 March 2017 - 07:50 PM, said:

Ssr se raspao pa imamo tenkove, čehoslovačka također... zašto onda ne jugoslavensko stablo dodati? Kad je već bilo o tome riječ da bi imali par zanimljivih tenkova da ne bi bilo previše copy paste. Makar ja bi prije da uvedu ostalima td, light i arty linije nacijama koje fale. Ali opet. Td linija kineza i čeha je copy paste ruske sa dodacima nekog jednom nekad davnog viđenog prototipa na tier 10. Česi i slovaci su se izborili za svoju liniju, vjerojatno će se i poljaci. A ovdje, sve po starom.

Naravno. Ja lično gotovo sve igre na temu WWI i WWII igram prvo za nemce, jel bi morao osećati grižu savesti?

Ja na to gledam samo kao na igru ( i ne želim da zamišljam pravi istorijski kontekst ) i čak mi je veći izazov igrati za njih, zato što su izgubili oba svetska rata, što implicira da su ipak bili slabiji, pa mi je zato i zanimljivije.

Meni lično se jugoslovensko stablo ne sviđa i ne bih vozio te tenkove jer su uglavnom kopija nekih drugih, kao što ni kineze ne vozim i kopije kod drugih nacija, ali sve to mi ne smeta i nemam ništa protiv da u igrici stoje kao mogući izbor. Jednostavno, kome se šta sviđa neka vozi, kome se ne sviđa neka ne vozi, što je veći izbor, igra je bogatija.

Što se tiče "hejtera" JUG-tenkova, nisu razmišljali za kakav užitak bi bili uskraćeni da u protivničkom timu napucavaju nekog boota u JUG-tenku.

Za svako zlo neko dobro i obrnuto.

Edited by Paprone, Yesterday, 08:11 PM.

Joza_Seraf #100 Posted Yesterday, 08:10 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 36088 battles
  • 1,348
  • [5NET] 5NET
Upravo to. Osobno volim njemce i procitao hrpu knjiga iz WW2. I mnogi ne kuze da su u njemackoj bili wermacht i nacisti. Uglavnom boli me briga ko je sta. Ako je u igri isprobat cu bez obzira na cinoj si strani. Sta sad nebi smio igrati AOE zato jer su muslimani jeruzalem osvojili ili zato jer su mongoli pljackali europu

Edited by Joza_Seraf, Yesterday, 08:10 PM.

4 user(s) are reading this topic

1 members, 3 guests, 0 anonymous users

iceburn