Jump to content

vrhnúť do boja s premium tanku T-25

• Please log in to reply
94 replies to this topic

Fieldpanzer #41 Posted 30 January 2012 - 09:46 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Takze dalsie testy:

Camonet sice zabera dobre, ale jeho pouzitie nema pre zbytok tymu nijaky zmysel. Skusil som preto binoculars. Test v Prochorovke ukazal skvele vysledky.

Pri ceste je skvely observing point za krikmi. Spotol som Jagdpanzer IV ako za blizil dopredu (chudak to schytal) a jedneho Loeweho. Hned ako som ho cinkol o vezu tak sa zacal stahovat dozadu. Vo vysledku nam to zaistilo vyhru pretoze nepriatel nescoutol nas ale my jeho ano.

Neskor mi ale staticky charakter binocularov sposoboval problemy v niektorych mapach kde som sa proste potreboval pohybovat v zalesnenej oblasti. Preto dlhy suboj o posledny slot vybavenia vyhrala optika. Toto vybavenie dava vyhodu nielen mne, ale celemu mojmu tymu, zvlast s prihladnutim na to ze mam silne radio.

Rychlejsie zameriavanie je super, ale "rozhodenie" mierenia po vystrele trva presne tak dlho ako reloading. Ani pri snipovani mi teda Enhanced laying gun drive nechyba.

Testovanie Gun depression:

Karelia "kopec":
Schoval som sa uplne do rohu toho vybezku tak aby ma prichadzajuce nepriatelske tanky nevideli. Odtial som scoutoval udolie. Cez kriky ma ale zozadu nevideli. Ked som videl ze boj za mojim chrbtom potrebuje pomoc tak som sa len kusok posunul. Videl som na vezu francuzkej Lorraine 40t. Ona ale nevidela mna (pripadne ma nevedela zamerat) tak som si pridal velmi uzitocny kill. Lorraine bola v tom utoku najsilnejsi nepriatelsky tank.

Karelia "horna cast mapy"
Je tam znacne kopcovity teren so skalami. Z vyvisenej pozicie mi bolo vidiet len vezu tak som velmi pohodlne robil Peek-a-boo na KVcko a VK300x. Oba tanky som tazko poskodil. Potrebovali posilu tretieho tanku aby sa na mna samotneho mohli vrhnut.  Ich poskodenie bolo ale pre vyvoj hry klucove.

Sand river
Scouting a peek a boo cez duny. Mal som moznost vykuknut vystrelit aj dvakrat a schovat sa. Na artilerie (alebo pre nase artilerie) to obvykle staci.

Mountain pass
Obrana ale aj utok na ladovy kopec. Peek-a-boo pri kameni alebo zospodu cez "hranu" kopca. Mohol som tak zamerat velmi rychlo tanky co boli za kopcom a efektivne tak prelomit obranu.

Packal #42 Posted 30 January 2012 - 10:28 AM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827
S T-25 už mám taky něco odježděno a rozhodně v garáži zůstane (stejně jako druhá škodovka - T-15). Osobně jsem hned na začátku jako 3. doplněk zvolil rychlejší zaměřování. Z jiných strojů mám zkušenosti, že je výhodnější pořádně zamířit, ikdyž to trvá o něco déle, a vystřelit jednou, než se snažit vypálit 2x - 3x nepřesně, pouze tím vyplýtvám náboje a prozradím pozici (pokud není známa). Dělo není špatné, přesnost by mohla být o něco lepší, nyní je v podstatě srovnatelná s 7,5Kwk L/48. Ale mohlo by být hůř. Sám preferuji souboj na dálku, na blízko tento tank příliš není, pomalu se otáčí a to jak trupem, tak i věží. Navíc je dost velký a snadno se do něj trefuje. Pancíř je papír. Sice tu byl proveden podrobný a jistě i vyčerpávající rozbor toho, kde co cinkne, ale pravdou je, že jediné co jsem schopen z čela odrazit je tak kanón do ráže 50mm včetně a 7,5Kwk L/28. Jinak projde vše. Tady ale má T-25 výhodu ve velké výdrži. Abych to uzavřel. Dobrý tank, slušné dělo, nic moc pohyblivost (maximálka pěkná, ale to je tak vše), styl hraní spíše jako se stíhačem - rychle zaujmout dobrou pozici (pokud možno na křídle), zasypat cíl (bojující s kolegou) někde opodál hromadou 75mm střel a prásknout do bot.

Fieldpanzer #43 Posted 30 January 2012 - 12:10 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
So vsetkym suhlasim, len pokial ide o mierenie skusil som jak ekvip na mierenie tak optiku, camonet, bino (plus ventilaciu a rammer ako zaklad).

Tank je to rozhodne zaujimavy. Rammer a ventilacia su podla mna povinne vybavenie, ostatne podla pouziti tanku:
a) sniper - rammer, ventilacia, rychlejsi zameriavac
B) scout - rammer, ventilacia, optika
c) Predsunuta hliadka -  rammer, ventilacia, bino

Ak vezmem v uvahu dosah radia a fakt ze tank byva davany do matchmakingu s vysokymi tiermi kde moja vlastna palebna sila nieje tak rozhodujuci faktor tak sniper je tymto bohuzial obmedzeny... Ak tymu viem poskytnut velky rozhlad tak sice nebudem tak presne strielat, ale ak v tyme mam rozumnych hracov tak toho nasledne dufam budu vediet vyuzit.

Bino sa skvele hodi na staticke hranie tohoto tanku. Narozdiel od TDciek netreba hybat podvozkom. Napr v karelii takto vyscoutuje skoro celu mapu. Optika sa zase velmi hodi pri "Peek-a-boo scouting". netreba pritom ani strielat, staci ak vidim ciel a nasmerujem artinu. Strelba aj bez posilnenia zameriavania vsak je vcelku v pohode. Treba ju ale dobre nacasovat.

Enhanced gun laying - peek a boo so strelbou.

Close range naozaj nieje pre tento tank vhodny. Aj hetzer vie pri spravnom miereni (alebo pozicii) trafit citlive miesto. Pre utoky na blizko treba velmi dobre poznat mapy. Su miesta ktore su pre tento tank pascou...

Rychlost tanku ale netreba podcenovat. Su mapy kde proste staci najst dobru cestu, ist priamo, nesnazit sa manevrovat ale bojisko obist a zautocit nepriatelovi od chrbta. Zvlast par T-59 z toho bolo prekvapenych ze zrazu ma nejak malo HP. Rovnako dobre je to na utok z kopca v himmelsdorfe. miesto capnutia bazy najprv rozdrvit tych co utocia ulickou...

Edit:

Inak jednu vec som neskusil. Je na mape Doly/Mines z kopca vidiet do oboch zakladni aj bez optiky? S optikou hej takto som vcera zaistil vyhru a nie remizu. Podobne miesto - kriky v Malinovke... Aspon mam namet na hranie sa v testovacej mape...

Derp_Trollington #44 Posted 30 January 2012 - 04:49 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Jo, vidět tam je. Ono to nezáleží jenom na optice, ale na posádce v nepřátelských tancích, jejich camo faktorech apod. Stačí s T-50-2 vyrazit (z jedné nebo druhé base) na kopec, udělat si kolečko kolem kraje a nasvítíš všechny.

Fieldpanzer #45 Posted 31 January 2012 - 08:54 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Tak pri par testoch s dvoma mardermi.

Kamos mal len camonet posadka bez skillov na 80%. Ja som mal optiku + bino k tomu, posadka 100, 100% camo, 80% opravy.

Stal som od neho asi tak 360 metrov aby som ho zbadal... Ak to velmi zjednodusim tak -100 metrov view range u skody by znamenalo ze nepriatelsky tank by som s optikou zbadal az pri vzdialenosti 260 metrov.

To je zas moja vyhoda. Mam menej tankov s ktorymi jazdim. S kazdym mam najazdeneho vela, posadky maju pomerne vysoke skilly.

Fieldpanzer #46 Posted 20 February 2012 - 08:44 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Vcera som sa rozhodol ist scoutovat v Malinovke. Vela ludi bolo prekvapenych ze som sa dostal dalej nez je 100 metrov za hranicou viditelnosti, faktom je ze som sa dostal do zadnej strany ich zakladne obisiel a nasiel aj artileriu. Sice znicili len 3 tanky (za cenu jedneho) ale boli to vysoke tiery. Tuto hru sme vyhrali.

Dalsie scoutovanie v malinovke bolo tiez uspesne. Znicenych bolo 5 tankov a z celeho obranneho kridla nepriatela ostalo jedno KVcko. Bohuzial ostatny boli dost zbabeli na to aby sa vrhli na neho a ukusali ho. Do chrbta im potom vpadli nepriatelske medium tanky a odhalili ich pre artiny z druhej strany.

Tank okrem ineho ukazal aj svoje kvality - dokaze sa ukryt na kopci len za horizont (vidno iba turret) a aj tak dokaze zamierit. (gun depression).

Obecne mam pocit ze hraci podcenuju schopnosti T-25 coby scouta. Rychlost na to ma a aj ked nema tak velku manevrovatelnost ako ruske ufo tak ma rozhodne vyssiu vydrz.

Fieldpanzer #47 Posted 06 March 2012 - 01:41 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Mal by som otazku na vsetkych hracov...

Ako vnimate T-25 coby tank na nepriatelskej strane? Berme to z pohladu nejakeho vyrovnaneho tieru.

Dikes.

Packal #48 Posted 06 March 2012 - 10:09 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827

View PostFieldpanzer, on 06 March 2012 - 01:41 PM, said:

Mal by som otazku na vsetkych hracov...

Ako vnimate T-25 coby tank na nepriatelskej strane? Berme to z pohladu nejakeho vyrovnaneho tieru.

Dikes.
Stejně jako ostatní tiery V. S klidem ji pošlu na vrakoviště (a to mi stoji v garáži).

Fieldpanzer #49 Posted 08 March 2012 - 12:01 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
A ak by si sedel povedzme ... v Panzer IV?

Packal #50 Posted 08 March 2012 - 12:48 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827

View PostFieldpanzer, on 08 March 2012 - 12:01 PM, said:

A ak by si sedel povedzme ... v Panzer IV?
Udržet nervy na uzdě a snažit se ji ustřílet na velkou vzdálenost (s KwK42 L/70) anebo se ji snažit ukroužit s Pz III/IV. Má výhodu v hodně HP, ale kanón je průměrný a děsně pomalu otáčí věží, toho se dá využít. Já s ní hraju jako se stíhačem. Není špatný, ale kdyby měl ten revolver... :rolleyes:

Idahou #51 Posted 08 March 2012 - 01:39 PM

General

• Veteran
  • 36649 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Jo, na druhou stranu mi příjde, že toho i tak dokáže dost, každopádně v 7.2 by neměla být (podle nového mm obecně) na spodku tabulky víc jak 3x za sebou

Fieldpanzer #52 Posted 08 March 2012 - 03:07 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174

View PostPackal, on 08 March 2012 - 12:48 PM, said:

Udržet nervy na uzdě a snažit se ji ustřílet na velkou vzdálenost (s KwK42 L/70) anebo se ji snažit ukroužit s Pz III/IV. Má výhodu v hodně HP, ale kanón je průměrný a děsně pomalu otáčí věží, toho se dá využít. Já s ní hraju jako se stíhačem. Není špatný, ale kdyby měl ten revolver... :rolleyes:

To je zaujimavy poznatok. totiz nikdy nespravim to ze by som zastal a otacal turretom a nechal sa ukruzit. vzdy nastavujem nepriatelskemu delu predny pancier a pohybujem sa. Dokonca aj proti Amx 12t alebo T-50 a T-50-2 som si daval vcelku vyrovnane suboje. Nemal som problem s tymto stihat T-50tku a byt stale za nou a strielat do nej.

Zato proti hetzrom a stugom ktore este ostali u 105mm dela a explozivnej municie mam velmi zle vysledky. Ak ma trafia na spravne miesto tak aj na jednu ranu ma dostanu.

S matchmakingom v plnej miere suhlasim. nieje to vobec voci tomu tanku spravodlive.

Fieldpanzer #53 Posted 12 March 2012 - 08:35 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Mno celne suboje... Osobne niesom ich zastancom pretoze ak nieste vo vylozenej prevahe tak riskujete silne poskodenie alebo znicenie. Proti AMX 12 som mal na mysli suboj kedy sme na otvorenom priestranstve a strielame jeden po druhom za pohybu. To je samozrejme vec ktora zalezi na priestranstve. Vcera som takto narazil na T-50-2. S nim mam vyrovnanu statistiku subojov. Vcera ale hrac spravil blbost lebo nacuval do rohu mapy vo vode, zatlacil som ho a nemal sa kam pohnut. V celnom suboji som ho dostal s vcelku lahkym poskodenim. Ak by on kruzil okolo mna a strielal mi do motora tak by som asi neprezil.

Zvlastne je ze tento tank ma strasne pomalu akceleraciu a obratnost kym stoji, ale ked som ho rozhybal tak ta obratnost sa zlepsila zaroven s tym. Napriklad aj otacanie na mieste doplnam plynom vpred alebo vzad. Ked to porovnavam s hetzrom tak ten sa okolo vlastnej osi toci lahko jak baletka aj bez pomoci plynu.

Fieldpanzer #54 Posted 12 March 2012 - 12:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Tam je prave to kalkulovanie s dingnutim sice v poriadku, ale problem je prave v tom ze on ma viac sanci na strelbu za dany cas.

A pokial je v strelbe fakt dobry tak mieri do veze ktora ma kolmy predok a je vzdy natocena k cielu... Wet ammo rack som s tymto tankom nikdy nevozil ale uprimne som presvedceny ze vobec by to neskodilo.

Fieldpanzer #55 Posted 16 March 2012 - 02:59 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Skusal si niekedy v skodovke nahanat scoutov? Napr T-50tku?

Fieldpanzer #56 Posted 16 March 2012 - 03:20 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174

View PostMornix, on 16 March 2012 - 03:17 PM, said:

Nevzpomínám si. Nejspíš ne. Myslím, že by mě hodně limitovalo pomalé otáčení věže.

To je prave ono. ak nejazdi velmi dobre tak do neho staci vrazit a to ho zastavi. Staci ho udrzat na mieste a pomalost veze prestane vadit.

Elnorka #57 Posted 05 May 2012 - 12:13 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 17261 battles
  • 3,399
  • [PRASE] PRASE
mam zaujem si kupit tento tancik, kedze je v gift shope za pekny peniaz, oplati sa ako moneymaker pre skoro novy ucet, a ako je to s MM este stale je brany ako scout?

Packal #58 Posted 05 May 2012 - 12:47 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827

View PostElnorka, on 05 May 2012 - 12:13 PM, said:

mam zaujem si kupit tento tancik, kedze je v gift shope za pekny peniaz, oplati sa ako moneymaker pre skoro novy ucet, a ako je to s MM este stale je brany ako scout?

On byl někdy braný jako scout?

No, MM jako u ostatních medium tier V, často potkáš tier VII a VIII. Jinak je to dobrý tank, vydělává, oproti ostatním medium tier V má výhodu v množství HP (610 oproti cca 450). Dělo je slušné, taková trošku lepší varianta 7,5 L/48 (kdyby zlepšili přesnost, nic by se  nestalo). Výhodou je možnost trénovat osádky do ostatních německých středních tanků. Pokud se podaří prosadit revolver, bude to naprosto jedinečné vozidlo v německém stromu.

Fieldpanzer #59 Posted 08 May 2012 - 02:55 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Síce reagujem trochu neskoro ale predsa:
1. Tierové vyváženie tohoto tanku sa postupom času v matchmakingu konečne zlepšilo.
2. Dá sa hrať ako tank destroyer/sniper a ked máš dosť miesta na rozjazd tak aj scout.
3. Na svoj tier zarába velmi dobre a možnosť výcviku posádky v ňom je skvelá.

Fieldpanzer #60 Posted 18 May 2012 - 08:11 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Takze skusal som nove skilly (od 0.7.2) a tu je vysledok:

Skill Mentor:  V pohode, ale najprv budete potrebovat Recon a Repair
Skill Deadeye: Bohuzial skripleny tank je casto stale bojaschopny. Pretoze criticaly nerobia dmg idem nahodit skill Snap Shot.
Skill Safe Stowage: Funguje
Skill Clutch Braking: Pouzivam spolu s benzinom. Skvela vec.

Najvacsiu chybu co som asi spravil je ze som nepouzival Rammer ale Enhanced gun laying drive - Ten teraz nahradim skillom a rammer uz mam znova nahodeny. Druha velka chyba - po zmene skillov zo 100% Camo, 75% Repair  som nahodil "class specific skill/perk" + 75% camo. Repair je pre tento tank omnoho podstatnejsi pretoze ma slusne vela HP a vydrz.

Posledny skill ktory k tomuto tanku rozhodne chcem je Preventative maintenance.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users