Jump to content

Veřejný test verze 9.18 - Nové lehké tanky

• This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

Kayi4ek #1 Posted 27 March 2017 - 09:38 AM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

Tankisté,

v tomto vlákně můžete diskutovat o nových lehkých tancích přidaných do hry. Budeme rádi za vaše návrhy, postřehy a připomínky :honoring:

Solnakar #2 Posted 30 March 2017 - 07:58 PM

Private

• Player
  • 51048 battles
  • 36
  • [MEOOW] MEOOW

V informacích na stránkách bylo uvedeno, že se posádky z tier 8 přesunou na tier 9, což se nestalo (předpokládán jen bug na testu).

HWK 12 i Rhm.Pzw. mají jen 3 členy posádky. Ru 251 má 4, stejně tak M41 90. Nový tier 8 a 10 tudíž nemají úplně kompatibilní posádky s původní osmičkou (nově devítkou) ani prémiovým tankem, jehož hlavní účel je trénink posádek. Jako nacpat se tam dají, ale velitel a řidič teď dělají nabíječe, takže nesedí skilly. Tak trochu podraz.

Výrazně větší podraz je ale to, že XP vyjeté na tier 8 lightech, které se přesunou na tier 9, zůstanou na tieru 8, kde jsou většinou k ničemu (krom toho, že nové tier 8 dostaneme ve stocku). Jako pochopitelné by to bylo ještě u 13 90 / B-C 12t odkud vedou 2 linie střeďáků, ale u ostatních to smysl nedává. tedy pokud si nerozeberete, jaké a kdy WG vypustilo informace:

- budou tX lighti a půjdou ze současných t8

- pochopitelně si všichni, včetně kontributorů, kteří to doporučili i na svých kanálech ja YT, na základě těch informací mysleli, že můžou odškrtnout zrychlený výcvik a připravit se tak rovnou na přechod na tX.

- po cca 2 měsících grindění XP WG oznámilo, že expy převede o tier níž.

Proč? Protože se najde spousta pitomců, co WG zaplatí za převod na free XP. Možná to nebyl plánovaný podraz, ale rozhodně to tak vypadá.

Abych jen nekritizoval, protáhnou lighty na tX je fajn. Zajistit aby LT měly jen +-2 MM je super. Bohužel to provedení mi to vše znechutilo :(

WhiteDeatH_SVK #3 Posted 30 March 2017 - 11:34 PM

Private

• Player
  • 18390 battles
  • 36
  • [LEO_] LEO_

Vůbec s tím nesouhlasím...  Absolutně to změní systém hry.....lehke tanky na 8 tieru absolutně nepoužitelny....  ted jak to udelate .PROC to proste nenechate tak jak to je? jedu v lehkem tanku strilim AP když potkam vetsi tier nabiju gold  neřesim mam preci premiak, prijdemi ze to cele delate kvůli rajčatům  kteří nemaji na to aby vam prispeli ve forme premka.

Kdybyste přestali vymýšlet blbosti a začli pracovat na něčem rozumnějším... než zrovna protaženi leh.tanku

VijaCZ #4 Posted 31 March 2017 - 12:06 AM

Brigadier

• Guest
  • 74849 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA

Na změnách lehkých tanků vidím jednu jedinou pozitivní věc - je dost cílů pro fullgold FV215b(183) - není nic krásnějšího než vidět jak z vraku nesmyslně OP sci-fi stroje stoupá 1500...

Všechno ostatní nesmím komentovat, mam tu zakázáno být upřímný pod hrozbou permabanu. Pokud by někdo chtěl nějakou upřímnou zpětnou vazbu, vymažte varovné body, zrušte zabanování, vyměňte moderátory a změňte pravidla fora.

Camfourek #5 Posted 31 March 2017 - 01:30 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 36268 battles
  • 314
  • [S4LT] S4LT

Předně vůbec nechápu smysl dávat jim stejný tier jako ostatním tankům, když jste je udělali naprosto neschopné bojovat proti tankům stejného tieru. Obecně mám problém s tím, jak moc ztratily lajtka penetraci (například 145 na T71 je prostě výsměch, připomíná mi to nejhorší tank ve hře - VK 30.02 D, který měl původně 132mm, ted už 145!), mám pocit, že nové lajta nebudou moc hrané jako pasiv spot pro tým a ty disperze jsou teda hrozná chujovina... doufám, že půjdete trošku dolů na přesnější kanony

Amíci - Celkem slabé tanky, které nemají moc co nabídnout kromě buldoga a troll dělo na trollení sama sebe
T37 - dělo šlo úplně dopryč, má ted přesnost 0,45 pomalu nabíjí a tank nemá možnost zásobníku; nepoužitelné, zlepšit přesnost na děle, pene ok

T21 - řekl bych, že je ted naopak lepší než T37; použitelnější než býval, za mě ok

T71 - ztráta penetrace na standartním náboji na 145mm je drsné; chce to posílit dělo nebo to bude jenom smutný tank na přeexpení

M41 Buldog - už teda konečně T8 tank jak má být, v podstatě beze změny, ale už se nabízí zajímavá alternativa v podobně obyčejného děla s lepším dmg a softstatama; asi použitelné i na T8 týmovky za mě v pohodě

T49 i Sheridan dostal normální gun s možností použít houfnici z KV-2, která je teda extrémní bída na to, že je to tank T10, penetrace, reload, přesnost ani dmg nestačí aby se z toho stal nějáký lovec lajtů... Rozhodně přitlačit na pene/dmg ať to má nějáký význam... nevím jak bych s tím třeba měl ustřílet Type 5; zlepšit houfnici nebo se vám na ni každý z vysoka... na nehoufnici u sheridana zlepšit přesnost alespon na 0,38 (chápu že lajta nemají být ve všem lepší než medka, ale zase bída to být nemusí...

Sheridan obecně je hrozně nepovedený tank... pancířem, kanonen i velikostí nemá vůbec na to aby se mohl rovnat v podstatě s čímkoli na T10; určitě nestojí za grind, budu o tom přemýšlet zda ho vůbec udělám a to budu rovnou na T9...

Francouzi - obecně jsou dobré a v pohodě tanky, ale vývojáři se opravdu moc nepředřeli

ELC v podstatě nepoužitelné; pokud měl být účel odradit farmení statů, asi se to povedlo

AMX 12t nepoužitelné; vysoký reload na tak nízký tier

AMX 13 75 s tím zásobníkem vidím potenciál, pasiv na dorážečky ke konci hry nebo na souboje mezi lajty o důležité body na mapě

Bat. 12t - super light, možná malá alfa, ale docela ok, určitě T8 týmovky

AMX 13 90 - nulová kreativita... zhoršila se amx 13 105, dalo se tomu dpm podobné jako batchat 25ap a byl hotový tank... pokud chce někdo t9 tank na občasné hraní, asi bych ho i doporučil ačkoli je škoda t50 mnohem lepší

AMX 13 105 - nulová kreativita... horší batchat 25t, maličko pohyblivější, zásobník relativně použitelný, dobrá deprese, určitě do něj půjdu

Němci - Cesta švýcarských nožů na což jsme byli u RUčka navyklí, za mě ok tanky

HWK 12 - Nemá co nabídnout, není to úplně bída, takové horší klasické RUčko na tieru 8

RU 251 - RUčko zůstalo RUčkem v podstatě je na tom stejném na čem bylo, za mě v pohodě

Rhm. Pzw. - Takový švýcarák jako bylo RUčko, umí to všechno tak napůl, kdo měl RUčko rád, určitě se neurazí. Nevím proč s velmi podobnými staty jako sheridan funguje úplně jinak a mnohem líp... Možná bych o setinku nebo dvě zlepšil přesnost; určitě to poexpím

Rusové - buď úplně moc nepoužitelné nebo až moc použitelné

T50 - S premkovkou naprosto s přehledem top 1-2 T5 tank se kterým se chaffee nemá šanci ani náhodou měřit

LTG - Na pasiv a trollení asi dobrý tančík, jinak slabota a to dpm je výsměch

LTTB - Už tak špatnou sedmičku hodit na osmičku a neposílit ji ani tu alfu, tak to běžte někam, kdyby se to dalo použít jako pasivní sniper s rychlým reloadem... nepoužitelné; tajně jsem doufal, že se dá jít třeba t-44 na T54LW, bohužel člověk musí projít celou lajnu přes MT-25 a tento klenot

T54LW - Nechápu význam premkovky u tohoto tanku, jinak to na co jsme od toho tanku zvyklí, jen na tieru 9.. takže pohoda

T-1000 - Nejlepší rozvržení munice ve WoT, nevěřím přesnost 0,44 (myslím, že to má spíš tak 0,34), nástupce T-50-2 v pravém slova smyslu. Ovšem navíc s pancířem i solidním dělem. Snad jediné T10 lajto schopné udělat něco s T10 tankem; samozřejmě expím

Čína - Pokračování lehce op strojů

59-16 - škoda toho oddělaného trollolo zásobníku, ikdyž je to nové dělo celkem solidní

WZ-132 - WZto zůstalo WZtem skoro stejným na tieru 8 a vy přidáte za rusáky na tier 8 LTTB... znovu si to přečtite a zkuste se nad tím zamyslet... úplně v pohodě osmička, lepší než hromada t8 středáků

WZ-132A - Super tančík, silné dělo s dobrým reloadem, takhle by to mělo podle mě vypadat, možná je to trošku za hranou s tím jak dobré to je.

WZ-132-1 - Sice vysoké dpm, ale reload 8s na lajtko fuh, ale nebudu si stěžovat když to nejlepší dpm ze všech ostatních (použitelných), jinak takové rychlejší medko... no aspoň to něco cinkne; určitě expím

Edited by Camfourek, 31 March 2017 - 08:53 AM.

Aragamash #6 Posted 31 March 2017 - 08:53 AM

Private

• Player
  • 31263 battles
  • 25
  • [ARA] ARA

A nešlo by místo HWK přidat zpátky Aufklarung Panthera? :)

Vemto to takhle... Luchs - Leopard - VK 28.01 - Aufkl.Panther by byli lehké tanky nižší úrovně s dobrým pancířem (více méně) a zajímavým herním stylem.

A potom SPIC - Ru 251 - Rheinmetal Pzkpfw. by naopak byli velmi mobilní tanky s nulovým pancířem. Větvi by to dalo určitou konsistenci a tvar co se týče posádky i vývoje a hratelnosti.

Jinak, lehké tanky mi přijdou snad někdy i lepší než tanky střední v tuto chvíli a chudáci v tancích těžkých z toho mají zamotanou hlavu. To ale přikládám za chybu tomu, že je pravidelně v bitvách 7 "průzkumníků" na obou stranách, což jim moc nepomáhá.

Za mě - pěkná nová vozidla - chválím - ale jen se podívejte na balanc, Lehké tanky by neměli pravidelně být ti nejlepší dle škod.

Andrey_P #7 Posted 31 March 2017 - 11:59 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 31624 battles
  • 355
  • [INTAS] INTAS

[video odstraněno]

byla to dobrá hra, asi před 3 lety, tímto patchem završíte její kompletní odumření...

EDIT: Rozumím tomu dobře, že v patchu 9.18 bude jediný úděl lehkých tanků spotovat, ve hře, kde to dovolují asi 4 mapy? Dělo bude křivé a penetrace na hraně, takže když můj tým nebude nic hrát, tak si prostě nezastřílím a spot bude taky zoufalství? na nějaké to poškození budu mít nárok až se stane zázrak, můj tým dokáže něco uhrát a když budu mít trochu štěstí a šikovnosti, tak najet na blízko na zbytek nepřátel a flankováním se snažit něco trefit? totální záhuba LT, stále to bude obtížná třída na hraní, lepší hráči, kteří v LT nyní vidí výzvu, jak vyběhnout s enemákama je nyní přestanou hrát. Méně zdatní hráči, ženoucí se za T10 tankem, budou buď sedět v křoví na "pasiva" nebo yolovat do enemáků ve snaze někoho utočit... v prvním případě - mapy, buď budou sedět někde, kde spotnou úplné [edited], nebo někde, kde hned zařvou, v druhém případě hned zařvou, jak atraktivní hraní...

Edited by ClearEvil, 01 April 2017 - 11:11 AM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

Andrey_P #8 Posted 31 March 2017 - 02:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 31624 battles
  • 355
  • [INTAS] INTAS

-proč mi moje posádka z ltwt zůstala na VIII LTTBčku a posádka, kterou jsem měl na LTTB je taky natrénovaná na LTTB? facepalm...

-jaký je smysl zhoršení všech lehkých tanků vůči svému tieru s vyjímkou prémiových? pěkně si chystáte píseček pro případné přidávání dalších prémiových LT, nebo počítáte s trendem přidávat OP prémiáky?

-proč neodmontujete vybavení z veškerých LT v garáži, hlavně T37? vzali jste jí zásobník a je možné na ni namontovat hydraulický nabiják, tak bych uvítal, kdyby jste tu hru kazili na vlastní náklady a ne na náklady hráčů, je to úplně jiný tank, tak bych uvítal možnost si na něj nahodit trochu jiný setup výbavy bez placení, nebo zničení současného vybavení

-proč není kompenzace za kamufláže a emblémy kompletně za všechny tanky, které prošly rebalancem? po změnách už nebudu chtít hrát to, co zbyde z kategorie lehkých tanků, po tak zásadní změně charakteristik bych byl rád, kdyby se mi vrátilo, to co jsem zaplatil za vylepšení uplně jiného tanku...

-proč na testovacím serveru nefunguje režim opevnění? rád bych vyzkoušel, jak si moje T37 a T21 povedou proti prémiovému Type 64, Cromwell B a Rudy

Řešit problém (MM) vytvořením několika dalších problémů (balance prémiových tanků x balanc standartních tanků, vyvážení esportu, CW, SH, další pobouření už tak dost nespokojené komunity) jen pro neschopnost vlastních programátarů (odladění MM bez zásadního zásahu do hry samotné;) je opravdu odvážné, spolu se zavedením ještě jedné mechaniky zásadně měnící hru - přepracování dělostřelectva v jedné aktualizaci je hodno samotného hloupého Honzi, který už tak neví, co má dělat dřív, protože se mu všechno ostatní sype. 5 let do hry srát jeden tank za druhým, jeden hůře balancovatelný než druhý bez jakéhokoliv posunutí konceptu hry jako samotné je samo o sobě sebevražda, ne potom se to všechno snažit dohnát za 14 dní. Rozumné by bylo přepracování map a herních režimů náhodných bitev (třeba jako ve WT). Založit bitvy na získávání vítězných bodů pro tým, ať už ničením nepřátel, obsazováním více základen, aby každý typ vozidel měl "svoje pískoviště" a dávkovat to pomalu nejdřív jako volitelný herní režim, potom jako součást náhodných bitev a staré mapy a koncepce (útok, střetnutí, standartka), kde člověk v tanku, který není vhodný ke hraní na blízko neudělá nic, když si na něj TD/HT počká na základně a jeho vlastní tým není schopný nějakého výkonu. Je jasné, že by to hru posunulo dále od konceptu, kde hráči mají kooperovat, ale jestli ani po těch 6 letech nevíte, že to hráče nenaučíte ani heverem, tak boží vůle s vámi. Podpoření týmové hry bych očekával trochu jinak, než předělání jedné třídy tanků, aby byla závislá na druhé, kde atraktivnost endgame týmového hraní - SH, CW posíláte umrtvováním benefitů (osekání goldů na mapě, zdražení záloh, rozkopání MM na SH) do kdytek pomalu, ale jistě. Rád bych slyšel rozumný argument ke skutečnosti, že jste zrušili výrazné zlepšení dohledů LT s tím, že by pak byly ostatní třídy na LT moc závisle a když by v jednom tým udělaly lehké tanky harakiry a v druhém by fungovali tak, jak mají, tým by měl těžké pořízení. Zmrzačit lehké tanky tak, aby nedokázali ovlivnit bitvu, bez schopné podpory, od začátku a udělat z nich ubohé mrchožrouty pro vyžírání na konci bitvy, která se nejdřív musí vyvinou bez jejich přičinění (většina map) je OK?

Edited by Andrey_P, 31 March 2017 - 03:32 PM.

SG_semda #9 Posted 31 March 2017 - 02:46 PM

General

• Player
  • 40712 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
/ironie WG asi nenapadlo, ze si T7 scouta nekdo necha

bohus777 #10 Posted 31 March 2017 - 04:35 PM

Private

• Player
  • 46874 battles
  • 3

Nazdar Kayi4ek,

ako to je vlastne s tými skúsenosťami čo nahrajem na tieru 8? Ostanú mi na tieru 8, alebo sa nechajú na danom tanku čiže sa presunú na tier 9 s tankom? lebo mi to príde dosť podraz zo strany WG, lebo veľa hráčov si tie skúsenosti zbierali po tom čo bolo ohlásené, že prídu LT tier 10, ktoré budú vychádzať z tankov čo sú na tier 8. Bol by som rád ak by sa presunuli tie skúsenosti s daným tankom a nie presúvať ich na iný tank inač to bude riadna hovadina zo strany WG.

SG_semda #11 Posted 31 March 2017 - 08:07 PM

General

• Player
  • 40712 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
Precti si clanek, tam to je

SOLDATSVK #12 Posted 31 March 2017 - 08:08 PM

Private

• Player
  • 15562 battles
  • 14
X tier LTs! Znacne podkopali klasifikacie vozidiel. MT tym padom stratia vyznam. A za dalsie su asi az moc OP.

doomer178 #13 Posted 31 March 2017 - 09:26 PM

Private

• Player
  • 28663 battles
  • 7
Co se tyce novych lightu tak jsem testoval jenom tiery 10 a dosel jsem k nazoru, ze ty tanky si najdou ve hre sve misto, az na tank sheridan ktery mi prijde silne podprumerny. prekvapuje me jak si mohl nkdo myslet ze kdyz vezmete houfnici z 8 tieru a date ji na 10 tier ze s tim bude nekdo schopnej zahrat poradnou bitvu. Ano zlepsili jste nabijeni, ale to je vsechno. T49 v aktualni verzi ma sve misto protoze sve protivniky(8 tier lighty) je schopna pekne potrapit ale tohle. s tim se vam nepritel tak maximalne vysmeje.

DonVitoCZ #14 Posted 31 March 2017 - 09:31 PM

Sergeant

• Player
  • 30647 battles
  • 223
  • [CONES] CONES

Lehké tanky do X, nová mechanika dělostřelectva - máme tu novou hru, kterou si přeje asi tak 0,5% hráčů?

Svitman #15 Posted 31 March 2017 - 11:55 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 71612 battles
  • 1,158
  • [CSA] CSA
lightka mi pripadajo ok, ale stejne se do CW/ESL radsi vezme Batchat, protoze pokud si vy vemete tohle tak prijede batchat a da tomu clip a je konec,nebo to potka vic medek/heavy a je v podstate useless,  jinak asi je cela ta zmena pozitivum (stejne jako apple davajici na notebook jen USB C) ale ja bych se v LT nehrabal a nechal je jak jsou (popr Buff/nerf tech kteri to potrebujou)

czumyl #16 Posted 01 April 2017 - 05:44 AM

Warrant Officer

• Player
  • 25322 battles
  • 676
  • [AF_F] AF_F

Mám jen RU tak moje postřehy:

1, posádka - z mýho T54L, který se přesunul na tier 9 se sama posádka přeškolila na LTTB - pro mě LTTB nepoužitelný a chci si vyjezdit  tier 10 - takže zbytečný přeškolování.

2, camo LTTB - s přesunutím LTTB na tier 8 mu zůstalo premium camo, s tím, že tenhle tank není pro mě moc použitelnej, bych uvítal odstranění premium cama a následnou refundaci.

3, posádka T100LT - chybí nabíječoradista - takže je zapotřebí přeškolit skilly na velitelovi, aby měl "Prostorovou představivost". Neim jestli je to záměr, ale je do dost iritující.

4, MM +2 only - absolutní zbytečnost, člověk měl možnost toho víc naspotit a nikdy sem neměl problém s pene (neútočím na mastodonty čelně). Jako chápu, že chcete zamezit retardčetám tier 10+1, ale tohle je moc. Udělat čety se stejnym tierem a proto změnit MM scoutů .... nic moc.

Edited by czumyl, 01 April 2017 - 08:11 AM.

AroNEW #17 Posted 01 April 2017 - 11:25 AM

Private

• Player
  • 11992 battles
  • 9
  • [BO-VA] BO-VA

X Tier tanky... podla mna totalna blbosť... A ako sa hovorilo že to budu scouti čo budu svietiť , to je totalna kravina hral som s tým tankom.. v rukách dobreho hráča s tým nastrielate aj 4000 DMG... ale myslím že kravina cele tieto X light tanky a pvedzme si pravdu "TVP či Batchat budu vždy lepšie.." za mna by light tanky mali ostat ako sú teraz a nechápem prečo sa prisposobuje wotko a WG k hráčom čo su s prepáčením rajčiny... 

1. Light tanky nechať ako sú

2. Btw myslím že na SandBoxe sa arty odkrížkovali za totalnu kravinu.... nechápem zase WG 

stetkasek #18 Posted 01 April 2017 - 01:44 PM

Corporal

• Player
  • 32406 battles
  • 162
  • [ATHOS] ATHOS

Ostrý server:

- vlastním LT-8 vybavenou T-54 ltwt + trvalé CAMO

- vlastním LT-7 M41 Walker Bulldog + trvalé CAMO

- vlastním LT-8 bez výbavy T49

Test server:

- T-54 ltwt přesunut na LT-9, výbava zůstala namontována na tanku, zrušena trvalá CAMO (kompenzace v goldech), posádka přeškolena automaticky na LT-8 "LTTB" veškeré XP zachovány na LT-8 "LTTB"

- M41 Walker Bulldog přesunut na LT-8, výbava zachována, trvalá CAMO zachována, posádka zachována

- T49 přesunuta na LT-9

Závěrem:

- Kompenzace v goldech za trvalou CAMO uvítám v případě T-54 ltwt. (nač si nechávat LT-9, když  jsem jej hrál jen v 8-SH, případně budu hrát LT-10 v 10-SH)

- Požaduji také zrušení CAMO a kompenzaci v goldech na LT-8 M41 Walker Bulldog (Nač si nechávat tento tank, když vlastním M41 90 GF)

- Požaduji zachování posádky na T-54 ltwt

The_best_Assassin #19 Posted 01 April 2017 - 02:02 PM

Sergeant

• Player
  • 37803 battles
  • 229
  • [9-TD] 9-TD

Dobrej balanc X LTs, klobouk dolů :great: :great:, napadlo vás vůbec že ve hře/v technologickém stromě se nachazí tanky typu maus, E-100, jagdprase E3 atd. ????? 

Pro ty co to nechápou tak s E-100 na prokchorovce se rozsvítíte v půli cesty do lesa (cca 200m od base) a pak už pernamentně svítíte/zhasnete tak na 15s, good work :facepalm:.

Camfourek #20 Posted 01 April 2017 - 11:17 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 36268 battles
  • 314
  • [S4LT] S4LT

Já si prostě nemůžu pomoct, ale ty nové lajta jsou dost slabota... Pohyblivost je sice dobrá věc, ale na většině map nenajde potenciální využití (mnohdy je prvotní spot dobrá věc, ale co potom?), kromě lategame, kdy třeba zbývají 3 tanky na každé straně (jak často se to stane? ) Takže pohyblivost narazí na své mantinely a pak už jsou lajta jen osekané medka. Přesnost děl je katastrofální a penetrace na hraně, mnohdy dost pokulhává.

Použitelný je určitě rus, trošku mín čínan a francouz, pak dlouho nic až příjde němec, pak je hluboká propast, amx 40, aufklärung panther a až pak sheridan

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users