Jump to content

Veřejný test verze 9.18 - Změny dělostřelectva

• This topic is locked This topic is locked
136 replies to this topic

Kayi4ek #1 Posted 27 March 2017 - 09:38 AM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

Tankisté,

v tomto vlákně můžete diskutovat o změnách dělostřelectva. Budeme rádi za vaše návrhy, postřehy a připomínky :honoring:

Solnakar #2 Posted 30 March 2017 - 07:35 PM

Private

• Player
  • 51048 battles
  • 36
  • [MEOOW] MEOOW

V rychlosti jsem jen projel staty v garáži a zjistil jsem, že děla s ráží pod 139 mm nedávají ochromení (nejmenší dělo s ochromením je práve 139mm na Crusader SP). Chápu proč, ale nenašel jsem to v informacích (speciálně FV304 by bylo dost zlý;).

leFH18B2 nepřišlo o HEATy a i penetraci na HE má na úrovni tier 8. Chápu, že prémiáky se nenerfují, ale teď bude víc OP, než bylo doteď. S tím, jak teď vypadá nabídka obchodu se nezbývá než zeptat, kdy bude v prodeji?

Edited by Solnakar, 30 March 2017 - 07:35 PM.

silkhammer #3 Posted 31 March 2017 - 12:22 AM

Corporal

• Player
  • 15628 battles
  • 123
Pokud má být nový formát artyn opravdu takhle, ok. Ale myslím si, že čas trvání STUNu by se měl ukazovat jen u vozidel ve vlastním týmu, aby ostatní spoluhráči měli přehled, jak dlouho má kdo handicap pro případ, že by mu chtěli pomoct. Protivník by měl viděl jen symbol, že některé vozidlo má postih, ale nevěděl by, jak dlouho. Bylo by to skoro totéž jako když skaut naspotne protivníkovo vozidlo - taky ho rozsvítí, ale nikdo nevidí, za jak dlouho se odspotne.

Edited by silkhammer, 31 March 2017 - 12:23 AM.

Camfourek #4 Posted 31 March 2017 - 02:35 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 36268 battles
  • 314
  • [S4LT] S4LT

Za A - vzít Battle assistant a nacpat ho do své hry

Za B - Nic jiného nedělat a nepodělat to

WG se povedlo mezi A a B někde zamotat... je to dost bída ten váš assistant, i s tím externím se blbě střílelo na jiný než stojící tank, tady je problém střílet i na ten stojící.

Jinak celkem pohoda, jen teda víc pay2win hra, kdy nás svým způsobem nutíte koupit premiové doplnky, protože artyny mají stun :)

Nové mise taky pohoda, uvidíme co na ostrým

Edited by Camfourek, 31 March 2017 - 02:41 AM.

Aragamash #5 Posted 31 March 2017 - 08:41 AM

Private

• Player
  • 31277 battles
  • 25
  • [ARA] ARA

Co se týče dělostřelectva, nejsem žádný nováček. Má první úroveň IX a následně i X bylo právě německé dělostřelectvo, ačkoliv to bylo způsobeno tím, že když jsem koupil G.W. Tigera, byl o týden později posunut z úrovně VII na IX. Tak jak dosud dělostřelectvo ve hře funguje, funguje dobře... Ano, minulý týden jsem ve svém STA-1 tanku byl zabit ze 100% na nulu jedinou ranou, ale doslova jsem si koledoval, když jsem zalezl za kopeček a nechal trčet jen dělo a takhle z volného prostranství odstřeloval minutu v kuse bez jediného pohybu. Sám se pak jdu pomstít, když si vezmu svůj kanón a něco zkusím nastřílet. 10% mých bitev je dělostřelectvo a nikdy jsem si nestěžoval, ani na neustálý Himmelsdorf...

Proto po několika bitvách s G.W. E100 můžu říct toto...

1) Ten váš nový mód pro míření s dělostřelectvem je pěkně na prd... Nedává rozhled a navíc s ním nepoznám, co je kopec a co ne... Jestli to jen bude trochu možné, zůstávám u Battle Assistantu...

2) Redukce škod na polovinu, ačkoli přebíjení zůstává a přesnost či cokoliv jiného se nemění? No nic moc, co když na mě najede lehký tank? Dám mu přímý zásah za asi šest stovek a jsem mrtvý. Efekt omráčení je prakticky k ničemu. Každý tank, který dostal zásah ihned zalezl, aby na něj spojenci nemohli, a pokud nezalezl, tak dal lékárničku a bylo vymalováno...

Takže, z lehkých tanků, kteří měli sloužit jako bojová podpora, jsou teď plnohodnotní válečníci, kteří mnohdy rozdají více škod než těžké tanky, zatímco dělostřelectvo je k ničemu.

Očekávám 5 nových míst v garáži po vydání aktualizace. Protože tohle k hraní není...

Porucik_ #6 Posted 31 March 2017 - 08:44 AM

Major General

• Player
  • 45712 battles
  • 5,109
  • [FIVE] FIVE
Nie si  v arty žiadny nováčik a nevšimol si si buff reload, presnosti a aimtime?

Thellwinux #7 Posted 31 March 2017 - 09:04 AM

Lieutenant

• Player
  • 62697 battles
  • 1,776
  • [9-TD] 9-TD

Tahle věta dokazuje, že ve WG absolutně netuší "wo co gou" a nejspíš tu hru ani nehrajou.

"""Ne více, než 3 dělostřelectva na tým
Pokud jste se k nám připojili na serveru Sandbox, tak už asi víte, že omezení na ne více, než tři dělostřelectva pro každou ze stran, vyvažuje bojovou souhru mezi dělostřelectvem a ostatními vozidly. Jak statistiky, tak i zpětná vazba ukazují, že to do hry přináší zábavu a rozmanitost navíc, a snižuje to „kempování“ a povzbuzuje aktivní hraní. A s verzí 9.18 přinášíme toto omezení na živé servery! """

Tak 98 % bitev, kde byly doteď přítomné artyny, to bylo v max. počtu tři, takže tahle změna neřeší vůbec nic. Už teď to skvěle fungovalo proti kempování a aktivní hráči byli na vrcholu blaha. Je tdy fakt, že po posledném patchi jsem měl víc bitev se 4 a 5 artkama za týden, než dřív za měsíc, kdybych nechtěl být nějaký pošahaný konspirátor, tak bych skoro chtěl tvrdit, že tomu WG pomohlo, aby pak ta "obrovská změna k lepšímu" byla víc viditelná.

...

Nechci se pořád opakovat, Stun je <->, řešením artyn bylo omezení na jednu na tým i s klidně drobným vylepšením některých parametrů a skrytí viditlnlosti jmen a klantagů v bitvě. Včera jsem si na testu pár bitev s artou zkusil a nebavilo mě to ani z pohledu normálního tanku, tak z pohledu artynáře. To je prostě lahoda s X tier artkou rozdávat za 150 a doufat, že ten tank někdo ještě trefí, aby z toho něco bylo, případně strávit půl bitvy ve zkrypleném stavu.

Aragamash #8 Posted 31 March 2017 - 09:21 AM

Private

• Player
  • 31277 battles
  • 25
  • [ARA] ARA

Souhlasím, že bitvy, kde jsou 3 a více dělostřelctev jsou o níčem, jak pro hráče jakýchkoliv jiných tanků, tak pro dělostřelectvo samé. Tanky jsou schované, lehké tanky nemají co spotovat a dělostřelectvo může pálit nanejvýše jedno po druhém. Omezit to na 3 (nebo 2 jak navrhujete) je dobrý krok pro všechny.

Buff v aimtime a přesnosti vidím, ale ne v relaod time... Stále 35 vteřin... 

Upřímně, nemám z těchto změn radost...

Pepelus #9 Posted 31 March 2017 - 10:25 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 21511 battles
  • 1,073
  • [BVP] BVP

Pořád to není ono, naopak. Artyny jsou teď ještě daleko víc otravné než předtím. Prodloužit dobu nabíjení a výrazně snížit poloměr výbuchu. Jinak se na to asi vybodnu. Fakt mě nebere když mi každou chvilku posrajdí artyna i granátem kterej vybuchne bůhví kde. Permanentně zkryplená posádka a každou chvilku mínus nějaké HP je totální mor.

Netvrdím že koncept předělání arty je špatnej, ale v této "buff" podobě fakt ne. Absolutně mě nebaví hrát tank na kterej se zaměří hovnomety. Komplet celá bitva je pak naprosté utrpení. Vždyť arty teť prakticky střílí i za roh díky nesmyslně přehnanému poloměru výbuchu. A navíc rychlejc než dřív. Hnus ... doladit!!!!

gasmenn #10 Posted 31 March 2017 - 02:32 PM

Private

• Player
  • 61088 battles
  • 4
  • [AGR] AGR

Ahoj. Včera jsem hrál chvilku na test servu a jsem z toho zklamaný. Byl to děs. Během bitvy se normálně stříleli mezi sebou a zmodrali. Má to smysl tam vůbec chodit? No nic. Teď k artynám. Arty to je katastrofa. Rána z X děla a 8 spotér se oklepe a drze vás umlátí jako by se nechumelilo. Předtím si dávali pozor a teď nic. Je mi jasný, že jste arty změnili kvůli hráčům, kteří si honí staty, mít na děle minimálně 3 marky a být modrý nebo fialový a td. Já jsem myslel, že tato hra je pro všechny!!!!!!!!!! Vůbec nechápu proč jste ty artyny nezrušili?? Nedává my smysl je vůbec hrát. Já osobně jezdím vše a pro zábavu. Nevím jestli je to dobrý krok vpřed. Teď hra mnohdy trvala 3-4 minuty a věřím, že čas hry se zkrátí. Najede do hry plno medek a spotérů a je po hře.

Opatrnost - cha to je výsměch.  Bude to blázinec.

Jediné pozitivum vidím v omezení artyn ve hře. Já bych je nechal na jednu maximálně na dvě.

Ještě jedna věc. Jedu tu kampaň na objekta 260 a u artyn mi chybí asi 5 misí a u LT jen dvě. Jak toto se bude řešit? U artyn je úkol zabít jednou ranou dva tanky. Proboha čím????? Maximálně je omráčím a já se z toho pos... Myslel někdo na tuto otázku?

Nemusíte se mnou souhlasit, ale je to můj názor a ten si opravdu ponechám.

UKO_JESHITA #11 Posted 31 March 2017 - 02:51 PM

Brigadier

• Player
  • 52431 battles
  • 4,965
  • [_LDN] _LDN

View PostKayi4ek, on 27 March 2017 - 09:38 AM, said:

Tankisté,

v tomto vlákně můžete diskutovat o změnách dělostřelectva. Budeme rádi za vaše návrhy, postřehy a připomínky :honoring:

Provokace? ;):trollface:

Já prostě nechápu, kdo schválil rok práce na změně, kterou nikdo nechtěl.Proč se neudělalo to naprosto nejjednodušší a to omezit arti na 2 v týmu a během jednoho pathe si ověřit co to udělá.A pak teprve řešit něco dál.Věřím, že při omezení na 2 by se líbilo jak hráčům tanků tak artin.Hráči artin, by neměli zbytečnou konkurenci a v tanku se proti dvěma a méně dá dobře hrát.To že mě dala arty na jednu jednou za 50 bitev mě opravdu nevadilo.

Edited by UKO_JESHITA, 31 March 2017 - 02:51 PM.

roadyck #12 Posted 31 March 2017 - 02:54 PM

Colonel

• Player
  • 1088 battles
  • 3,889
Tak jsem to testnul a je to jasné. Všichni budeme hrát jen artyny :P   :facepalm:

Frost_DeatH #13 Posted 31 March 2017 - 05:39 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 48455 battles
  • 1,113
  • [CSA] CSA
na názoroch komunity očividne nezáleží....ten stun je strašná blbosť....ako bolo spomenuté , stačilo znížiť počet arty na 2 na hru...a bolo by všetko ok. Som zvedavý kedy WG začne naslúchať hráčom....každý o tom píše negatívne už aj pri posledných sandboxoch...čo už.:hiding:

lpdp #14 Posted 31 March 2017 - 08:43 PM

Private

• Player
  • 28470 battles
  • 10
Zdravim, chtěl bych se zeptat jaké budou mít změny u artilérie dopad na osobní mise,jelikož některé mise, jako například na udělenou dmg, se stanou jen velice těžko splnitelné.

doomer178 #15 Posted 31 March 2017 - 09:21 PM

Private

• Player
  • 28708 battles
  • 7
toto zpracovani artyn se mi ani trochu nelibi. myslim si ze tato zmena udelala artyny otravnejsi, nez byly. Co se tyce toho stuntu tak ten by byl ok, kdyby nebyl tak prehnane dlouhej coz me privadi ke splashy ktery je u artyn az prehnane velikej. navrhoval bych aby jste zkratily dobu stuntu o polovinu a brutalne snizili splash.

Ostravska_Klobasa #16 Posted 31 March 2017 - 09:52 PM

Private

• Player
  • 30616 battles
  • 13
  • [PERL] PERL

Je absolutně nelogické, aby se artynám zvýšila přesnost a ZÁROVĚŇ zvětšil splash rádius. Projevuje se to tím, že na test serveru artyna téměř nikdy nemine. A i když mine i o více, jak dejme tomu 4 metry, stále tanku udělí přes 15 sekund omráčení. To už je dle mého názoru příliš.

Návrh řešení:

• nechat zvětšený splash rádius, ale zachovat přesnost děl ze starších verzí, nebo obráceně, zachovat nebo možná i nerfnout splash a zvětšit přesnost
  • zvětšit rozsah času omráčení (příklad: přímý zásah od B-C 155 55 > 16 sekund omráčení, splash ze 4 metrů od B-C 155 55 > 6 sekund omráčení )

Doufám, že nejsem jediný s tímhle názorem.

Edited by Ostravska_Klobasa, 01 April 2017 - 12:12 AM.

peyrak_No1 #17 Posted 31 March 2017 - 10:59 PM

Corporal

• Player
  • 29084 battles
  • 165
  • [CSK1] CSK1

TOTO SNAD NIEJE ANI MOZNE  stymi ARTY

Ved to je o 1000% otravnejsie ako doteraz. Par hier na teste a 9 z 10 som poslany do garze artynou - nie jednou - naraz dve praaask a po chvili zas a dovo dopo. Splash je to najmensie. 

Stale su tam tri. realne teraz je to malokedy. AMEN TMA.

MALI  ste nechat len ten vylepseny MM. Aj to poposuvanie tankov do inych tierov je TRAGICKEEEE. Fak tragedia.

PREBOHA nepustajte tuto verziu von!!!! Pustite len zlepseny MM !!!

D-A-K-U-J-E-M-E !!!

Svitman #18 Posted 31 March 2017 - 11:50 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 71638 battles
  • 1,158
  • [CSA] CSA

TAK:

Statama za 30 dni jsem unicum, s Arty podle dmg na hru taky, na testu jsem dal 3 bitvy s top lightem (rusak) a 3 s Conqueror GC

ARTY : ZMENA NE 

-prvni bitva procho, 2,4k dmg, naprosto useless, trefil jsem skoro vsechno a stejne jen 600 pomoci omraceni, protoze dost lidi proste automaticky hodi velky opravy a je po omraceni, stejne za minutu naskoci znova

-druha bitva na lakeville, proste jsem jen sikanoval tanky v udoli, enemy arty to same takze se jen o 20% zpomalil fight co tam byl a ja nastrilel jen 2k, takze ja jsem nas*****, nemam z toho skoro nic, kdo ma stun tak nevyjizdi, enemy je [edited], protoze je ma ''porad'' omraceni

-treti bitva, stepi, dal jsem 2 rany prijelo ke me LT, direct za 450 a garaz, takze jsem nic neudelal  ( 1500 dmg ) a ten light ma jenom minutu po spotrebaku s dmg jako kdyby dostal od 113

jediny co jsem nezkusil byl counter jiny arty, ale ten bude skoro na 2 direct hity, protoze CG i GW maji dostatek armoru

za me tyto zmeny jsou jen k horsimu, kdyz si predstavim CW, arty na rozbijeni zakempencu, proste budou jen cekat na push s prstem na velky lekarne, protoze dmg jim skoro zadnou neda (5000 max a to kdyz trefi v podstate vsechno)

random s arty cetou, vezmu jeden flank a odpocitam si a budu strilet na perma omraceni enemy bude v pi**, protoze jakmile mu omraceni skonci, nebo pouzije lekarnu (velkou) tak dostane hned dalsi.

Edited by Svitman, 31 March 2017 - 11:54 PM.

JaudaSranda #19 Posted 01 April 2017 - 12:09 AM

Private

• Player
  • 45171 battles
  • 14

Zkoušel jsem pár her a nevidím toho moc pozitivního. Jsem nic moc hráč, prostě průměr, mám pár desítek.

MM - padl jsem téměř vždy do skupiny tanků stejného tieru. Nevím, jsetli to byla náhoda, podle avizace tam má být šablona mixu 3 úrovní. To je na jednu stranu dobré, na druhou některé tanky to zvýhodňuje.

Je to ovšem lepší, než spadnout se sedmičkovým tankem typuT43 mezi hromadu devítek.

Lehké tanky - nechápu smysl změn. Už tak jsou některé z nich taková malá super medka, např. M41 Buldog s autoloaderem nebo T71. Hrajete šarvátky proti T37? Velmi názorné.

Ty desítkové kousky jsem nezkoušel, ale co udělají, si umím představit. Proč, k čemu?

Budou dělat to, co T54 apod. Mrštný tank s dobrým dělem má být medko.Nechat se rozstřílet v Mausovi lehkým tankem, to je na hlavu postavená logika.

Nechte je dělat scouting a odměňte jej za to. Kdo chce mrštně škodit, ať jezdi medko. Kdo je ochoten se plazit v těžkém tanku, ať je odměněn neprůstřelností. A táborník v houští? Ať je, jak je - hodně škody, ale jen do soudného dne, kdy je nasvícen....

Změna artilerie mi nesedí, s vyjímkou omezení MM. Max 3 je určitě správné číslo.

Jezdím občas GW Panter a jsem s ním spokojený. Především kvůli misím, ale i pro zábavu.

Dávám okolo 400-500 damage na ránu. Švéda (T5-T9) a podobné občas smáznu na jednu ránu, ale to není časté. Těžké tanky jsou ozobávačka po drobných. Uklofat japonce či ST1 zpředu je prostě babračka.

Splash damage střelou mezi tanky je spíš náhoda.

Nabíjím cca 30 vteřin. Kolik ran se dá za hru vypálit?

V Testu dávám tak kolem 300 damage na ránu. Splash je téměř vždy, Cromwell 49 hp, Strv 75, ... Ale zničit tank plnou ranou, nebo udlěat přádnou ránu, se mi nepovedlo.

Pokud na mne někdo najede napřímo, poškrábu mu lak, pobiju posádku, poškrábu průzory, ale nezabiju ani náhodou.

Zaměřuji dlouho i tady. Možná je to kratší, nevím, ale pořád je to dlouho a při pohybu děla do stran se to rozměří k nepoužitenosti. Ta odměna za čekání nestojí.

Jinými slovy, ten adrenalin, kdy se ti zaplatí čekání na nabití děla a dlouhé zaměření, tady mizí. Vždy něco poškodíš a vždy málo. Nuda a nebude mne to bavit.

Časem si opět kvůli misím asi pořídím i něco většího , ale budu jezdit jen z nutnosti. Nuda, nuda, nuda.

Omráčení - moc jsem to v zápalu boje neregistroval. Jestli to je, nebo není dobrý nápad, ještě neumím posoudit.

Jako oběť artilerie je těžko zatím z Testu hodnotit. V Testu je jich hromada, pořád do člověka buší jedna rána za druhou, ale tak nějak mělce, pořád hraješ. Žádné umění se trefit, prostě tě poškodí splash.

Je to jen otravné, kazí to požitek. Když tady není rziko, že tě smáznou jednou ránou, na arty se vykašleš.

Ovšem v ostrém prostředí to asi nebude tak husté, bude jich určitě méně.

Zaměřování arty je celkem ok. Jsem zvyklý na Battle Assistant, tohle je trochu jiné, ale za mne ok. Až na chvíle, kdy najedeš v tomhle módu na blízkou překážku. To se ti převrátí svět naruby a najednou nevíš, co se děje.

Celkově vzato, u téhle hry mne drží adrenalin a napětí, kdy člověk trne, co přijde. Kde je schované TDčko, kdo a dokud na tebe vykoukne, odkud přijde rána, a jakou strategii vymyslet...

Nové modifikace směrují hru více do rush módu, hrr na ně bum bum a konec. Podobně jako týmové šarvátky (ovšem bez domluvy, konzultace strategie a řízení bitvy). A to mne nebaví.

Také se přimlouvám za

- implmentaci nového MM

- implementaci zaměřování (ovšem s možností instalovat starý Battle Assistant mod),

- nesahat na lehké tanky, nedělat z nich super medka

- neodebírat artilerii průbojnou HEAT munici

- zmírnit rozsah splash damage okruhu tak o 50%

Navíc nad rámec změn s musím zmínit, že se mi líbilo nastavení v supertestu (jenž tomuto veřejnému testu předcházel)], kdy byla prémiová munice dostupná jen za zlaťáky (tzn. opět gold fo gold).

Stávající stav mi vadí mnohem více, než odeslání do garáže artilérií. To kazí a staví na hlavu logiku nastavení tanků a jejich smyslu ve hře. A pokud si veteráni s hromadu stříbrných dělají z goldu standardní munici, hru to neskutečně znehodnocuje.

To je zatím za mne vše.

Edited by JaudaSranda, 01 April 2017 - 12:12 AM.

_Imperium #20 Posted 01 April 2017 - 09:21 AM

Major

• Player
  • 31730 battles
  • 2,667

View PostUKO_JESHITA, on 31 March 2017 - 02:51 PM, said:

Provokace? ;):trollface:

Já prostě nechápu, kdo schválil rok práce na změně, kterou nikdo nechtěl.Proč se neudělalo to naprosto nejjednodušší a to omezit arti na 2 v týmu a během jednoho pathe si ověřit co to udělá.A pak teprve řešit něco dál.Věřím, že při omezení na 2 by se líbilo jak hráčům tanků tak artin.Hráči artin, by neměli zbytečnou konkurenci a v tanku se proti dvěma a méně dá dobře hrát.To že mě dala arty na jednu jednou za 50 bitev mě opravdu nevadilo.

Proč dělat něco jednoduše, když to jde udělat složitě....

Vůbec nechápu systém testování. Jak je možné, je projdou blbosti několika stupni testů???

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users