Jump to content

Genel Geri Bildirim

9.18 Açık Testi

• Please log in to reply
61 replies to this topic

vuque #1 Posted 27 March 2017 - 07:26 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 19281 battles
  • 4,059
  • [ORKI] ORKI

Komutanlar,

9.18 Açık Testi ile ilgili geri bildirimlerinizi bu başlık içerisinden bize bildirebilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki konularda geri bildirimde bulunmak için linke tıklayarak ilgili konuya gidebilirsiniz;

Yeni Matchmaker

KMT Değişiklikleri

Yeni Hafif Tanklar

Hafif Tank Dengelemesi (±2 matchmaking)

Aynı Seviye Takımlar

Yeni Takas Özelliği

Yeni HD Modeller
Hata Bildirim

Edited by vuque, 27 March 2017 - 07:48 PM.

DaDaDakiWian #2 Posted 30 March 2017 - 07:21 PM

Corporal

• Player
  • 12263 battles
  • 110
Serbest deneyim ve gold gelmiyor. bir çok arkadaşımızda bu şikayet var.

apocalypseTR #3 Posted 30 March 2017 - 07:34 PM

Private

• Player
  • 11048 battles
  • 45
  • [GECE] GECE
aynen bendede serbest deneyim ve gold yok.

microp09 #4 Posted 30 March 2017 - 08:46 PM

Private

• Player
  • 19176 battles
  • 18

BUNU BENİM GİBİ YAŞAYACAK OLANLAR VE SORACAK OLANLAR OLACAKTIR YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

Beyler ben şimdi test server'e girdim kendi hesabımdan kafamda çok büyük çelişki oldu ben normal hesapda  t54 lwt. den t54 kasıyorum şimdi test servere girdiğimde gözüme ilk çarpan şey bana teknoloji ağacında benim garajımda  t54 lwt.(9 tier)  olduğu güzüküyor ama t54 ü değil de yeni gelen hafif 10 tier  sovyet tankını kasıyor olarak gösteriyor  yani benim gitmek istediğim 10 tier tankın güncelleme ile onlarda bi önemi kalmamış gibi gözüküyor sizce bu yeni güncelleme ile böyle mi olur bu olay yoksa gider bana t44 ü verir mi oyun ben bunun merakı içindeyim 

Edited by microp09, 30 March 2017 - 09:29 PM.

akkif #5 Posted 30 March 2017 - 09:40 PM

Private

• Player
  • 30476 battles
  • 2
serbes deneyim nerde looooo

utku90 #6 Posted 31 March 2017 - 01:15 PM

Private

• Player
  • 20888 battles
  • 23

kaç senedir bu kadar rezil test server görmedim 2 ci gün bugün dha servere giremedik servere giriyoz serbest deneyim yok altın yok tankmı kasalım :D

rezil rezil rezil test sw

_Rhodes #7 Posted 31 March 2017 - 02:06 PM

Private

• Player
  • 23582 battles
  • 15
şu serbest deneyim , altın, para vs leri verin kardeşim ya.. 

gnykspr #8 Posted 31 March 2017 - 02:20 PM

Lance-corporal

• Player
  • 35268 battles
  • 83
KMTlerin HE atışlarından etkilenen tanklar olacak, iyi, güzel. Peki, tier10 amerikan light tankta da yüksek kalibreli HE mermi var. Bu makine de KMT HE'si atışları gibi yanına düşen mermiden mürettebatlar da belirli bir saniye kısmi iş görmezlik olacak mı?

xDemolidoR #9 Posted 31 March 2017 - 03:21 PM

Private

• Player
  • 2384 battles
  • 1
Test serverde daha önce hiç sıkıntı çekmedim ama şuan girmeye çalışıyorum, e-posta şifre halletik girişe bastık 'Connecting' yazısı geldiğinde dişli dönüyor ama herhangi bir gelişme yok giremiyorum. Sıraya bile koymuyor

BerkOsman #10 Posted 31 March 2017 - 09:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 82298 battles
  • 303
Lütfen hafif tank ve ktm lere gelen değişikler için kişisel görevleride ayarlayın. Ve bayan mürettebat uluslarını altın ile değiştirme opsyonunu sunun 500 gold a komutanı nişancı yapmak gibi.

Edited by BerkOsman, 07 April 2017 - 07:54 PM.

PrensNuada #11 Posted 31 March 2017 - 11:49 PM

Private

• Player
  • 15599 battles
  • 14
oyun kesinlikle berbat olmuş. hafif tanklar oyunun dengesini alt üst etmiş. Maçlar çekişmeli gitmiyor, hafif tankları iyi oynayan taraf çok kısa sürede oyunu ezici biçimde kazanıyor. Bu güncelleme gelirse oyun zevk vermez hale gelir. mm de hafif tanka sınır getirilmeli mesela 10 tier maçta bir takımda en fazla 2-3 tane hafif olmalı. 6 tane hafif nedir. gerçi test server şimdi herkes hafif deniyo ama... 

fazlism #12 Posted 01 April 2017 - 06:14 AM

Private

• Player
  • 20315 battles
  • 34
  • [AYRSZ] AYRSZ

Arkadaşlar bir sorum olacak şimdi ben T54 Ltwt var ve güncellemeye kadar da t54 ü parayla veya bir şekilde açmam lazım yoksa t62 a için bir daha t44 yolundan gitmem lazım ki onu da hayatta gitmem.

Şimdi ben t54 ü açtıktan sonra güncelleme gelirse t54 ü açan bütün tank dalları bende açık mı olacak yoksa sadece t54 mü açık olacak??

MRC_ #13 Posted 01 April 2017 - 07:22 AM

Private

• Player
  • 24699 battles
  • 14

View PostPrensNuada, on 31 March 2017 - 10:49 PM, said:

oyun kesinlikle berbat olmuş. hafif tanklar oyunun dengesini alt üst etmiş. Maçlar çekişmeli gitmiyor, hafif tankları iyi oynayan taraf çok kısa sürede oyunu ezici biçimde kazanıyor. Bu güncelleme gelirse oyun zevk vermez hale gelir. mm de hafif tanka sınır getirilmeli mesela 10 tier maçta bir takımda en fazla 2-3 tane hafif olmalı. 6 tane hafif nedir. gerçi test server şimdi herkes hafif deniyo ama... 

Normal sunucuda o kadar hafif gelmez seninde dediğin gibi test sunucusu olduğu için bir maç içinde fazla hafif tank görüyorsun 

Edited by MRC_, 01 April 2017 - 07:24 AM.

shalafi22 #14 Posted 01 April 2017 - 08:23 AM

Private

• Player
  • 13543 battles
  • 1
Bende şöyle bir durum var. Ben SP I C den leopard 1 e gidiodum onun için ru araştırmıştım fakat almak için param yoktu. Şimdi test serverda ru başka bi tier 10a gidio leopara gitmek için SP I C ile yeniden oynayıp bambaşka bir tank araştırmam lazım. Bu normal servera da böyle gelmesin.

berkuysal15 #15 Posted 01 April 2017 - 11:06 AM

Lance-corporal

• Player
  • 31901 battles
  • 96
merhaba arkadaşlar genel olarak geri bildirim yapmak gerekirse arty 8-10 tier arası nerf yemiş cidden ama 7 ve öncesi için çok büyük farklılıklar yok gibi yinede çok iyi bir patch arty açısındanyen, lightlar yeni bir soluk getirecek ama amx in gun handlingi biraz daha geliştirilebilinir be shreidanın troll topu bufflanabilinir ayrıca aynı seviye platoon olmamış biz absurd platlara karşıydık  mesela ben arkadaşımla 8-9 tier girmek isterim en azından 1 fark olmalı 

Mhmt_TR #16 Posted 01 April 2017 - 01:15 PM

Private

• Player
  • 1329 battles
  • 9

240-250 mm topa sahip bir tankın tam hisabette hafif tanka bile 350-400 atması nedir ya ?

böyle bir saçmalığı ne matematik kabul eder ne fizik....

bırakın artyler olduğu gibi kalsın.

yani oyunda tarzınıza uygun bir tank seçip o kadar kasıyorsunuz bir güncelleme hop damage düşüyor, bir güncelleme zırh düşüyor, bir güncelleme nişan alma kabiliyeti düşüyor bu nedir abi bizimle dalga mı geçiyorsunuz ?

1998 yılından bu yana pc oyun camiası içindeyim hayatımda oyuncuya bu kadar saygısı olmayan ve tek derdi para kazanma kapısılarını çoğaltma olan bir oyun daha görmedim

_wz111li_sniper #17 Posted 01 April 2017 - 07:57 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 330 battles
  • 1,074

ben ne hafif tankların ne de yeni arty özelliklerinin gelmesini istiyorum ikisi de saçma. hafif tank daha saçma

hafif tanklar, zaten hızlı olan oyunu daha da hızlandıracak. spot yapmak isteyen adam leo1 batchat oynuyor zaten ne farkı var ki? gerek yok, gelmemeli.

eskiden amx 13 hariç yüksek tier hafif tank yokken, hafif tank ağaçları t-50-2'de, chaffeede biterdi. dolayısıyla fazla hafif tank yoktu, olanlar da düşük tier olduğundan bunlarla spot yapmak ustalık isterdi. sonuç olarak millet yüksek tierde spot yapmak için orta tankları kullanırdı. bu nedenle, bugün bir çöp yığını olan t-44, t-43 tarzı tanklar o zamanlarda pek kıymetliydi. ama bu değiştirildi ve yamulmuyorsam 2014'ün başı gibi ağaçlar uzatılıp t37, lttb, m41, t54lt  vs. eklendi

peki ne oldu? tier6-7-8 orta tanklar değer kaybetti. t-34-2 ve t-44 tam anlamıyla işe yaramaz bir hal aldı. t-43, comet evlere şenlik. pershing sadece hulldownda işe yarar hale geldi. 

daha sonra bu tanklara azar azar buff verilmek zorunda kalındı ki bi halta yarasınlar. ki işe yaramadı. her güncellemede bu ara tierler  medlere buffı yapıştırmalarına rağmen bu tankların düzelmemesinin sebebi de işte budur. en önemli görevlerinden birisini artık başka tanklar yapıyor. o zaman bunları kullanmanın amacı ne ki? değil mi?

eğer bu saçma fikirden vazgeçilmez de t9-t10 hafif tanklar oyuna eklenirse, 2014te başlayan ve ara tier medleri vuran saçmalıklar zinciri, bu sefer de tier9 ve tier10 medleri vuracak. onları işe yaramaz duruma getirecek. ortalık vızır vızır hafif tank dolacak. 

medler işe yaramaz hale gelip oynanmamaya başlayınca, bu sefer ateşgücü zaten iyi olan medlere buffı yapıştıracaklar ve saçmalıklar zinciri uzayıp gidecek.

ve bu yetmezmiş gibi premium tankların nerflenmemesi ilkesi gereği pre hafiflere dokunmayacaklar. diğer tier8 scoutlar nerflenirken m41 90 aynı kalacak. t7ler nerflenirken amx1357 aynı kalacak. ve tabii ki seviyelerinden daha güçlü olacaklar. pay2win algısını güçlendirmekten başka bir şey yapmaz

işte bunun için hayır, yüksek tier scoutlar oyuna eklenmemeli.

arty olayına gelirsek. ya direkt kaldırın, ya da hiç ellemeyin. 

bence bir dokunmak gerek bu arty sınıfına ama bu şekilde değil. size nasıl olması gerektiğini anlatayım

1- artylerin statlarına dokunma

2- tier9 ve tier10 artyleri oyundan kaldır. en yüksek tier arty tier8 olsun. expini ve harcanan kredilerini serbest deneyim vs. olarak iade et

3- artylere scout mm'si ver. +3-1.

4- takım başına en fazla 2 arty düşecek şekilde sınırlama getir. 3 yetersiz, 2 daha iyi.

sorun çözüldü. stunmış neymiş bunlar saçma işler

eğer arty saçmalığı testte olduğu gibi gelirse yine pre tankların nerflenmemesi ilkesi gereği pre artylere dokunulmayacak(sexton 1, 105 lefh18 b2)

sexton I ile sexton II şu an itibariyle neredeyse tıpksının aynısı her alanda aynı tanklar. ama arty güncellemesi gelirse, sexton II'nin ap mermileri kalkacak, HE deliş gücü 22mm olacak. ama sexton I pre olduğu için ellenmeyecek ve ap mermileri kalacak, HE delişi 44mm olarak duracak. saçmalık. pay2win

aynısı 105mm leichtefeldhaubitze 18 b2 için de geçerli. bu arty ile pzsfl IVb aynı topu kullanıyorlar. 

lefh18'in heat mermileri var, HE'si 53mm deliyor. pzsfl ivb'nin heat mermisi kalktı, HE'si 26mm deliyor.

lefh18, amx 13 105, m41 aynı tier.

hiçbir modül yokkene lefh18 8.92'de yüklüyor. 104 delen heati, 53mm delen he'si var. 410dmg alfa. her ne kadar he atan tanklarda dpm gerçeği yansıtmasa da 2758 dpm'i var

amx 13 105, 13.42'de yüklüyor. apcr'si kalktı. 445 dmg alfa. he'si 30mm deliyor. dpm 1988

m41, 23.97'de yüklüyor. heat'i kalktı. 550 dmg alfa.  he'si 38mm deliyor. dpm 1376

grille, 22.53'te yüklüyor. heat'i kalktı. 540 alfa. he'si 38mm deliyor. dpm 1437

obj261 30.68'de yüklüyor. ap'si kalktı. 900 alfa. he'si 45mm deliyor. dpm 1759

görüldüğü üzere, mesele stun atmaksa tier5 lefh18, bırak kendi seviyesini tier10lardan bile daha iyi stun gücüne sahip.

bu güncellemeyi çekin,hafif tankların getirmeyin. ya da premiumlara da acımadan aynı nerfü basın. liberte 252u t26e5 saçmalıkları burada da devam etmesin

ya da benim arty için söylediğimi uygulayın. bence en mantıklısı

MeyyDeyy #18 Posted 02 April 2017 - 12:03 AM

Corporal

• Player
  • 10177 battles
  • 119
denem fırsatım olmadı ama eger artyler böyle olcaksa oyuna tekrar dönebilirim ..arty nın tek atması hangi mantıktır hatta gerekırsı oyundan kaldırın :popcorn:

Banlio20 #19 Posted 02 April 2017 - 04:25 AM

Private

• Player
  • 62322 battles
  • 9
  • [TR--U] TR--U

View Post_wz111li_sniper, on 01 April 2017 - 06:57 PM, said:

ben ne hafif tankların ne de yeni arty özelliklerinin gelmesini istiyorum ikisi de saçma. hafif tank daha saçma

hafif tanklar, zaten hızlı olan oyunu daha da hızlandıracak. spot yapmak isteyen adam leo1 batchat oynuyor zaten ne farkı var ki? gerek yok, gelmemeli.

eskiden amx 13 hariç yüksek tier hafif tank yokken, hafif tank ağaçları t-50-2'de, chaffeede biterdi. dolayısıyla fazla hafif tank yoktu, olanlar da düşük tier olduğundan bunlarla spot yapmak ustalık isterdi. sonuç olarak millet yüksek tierde spot yapmak için orta tankları kullanırdı. bu nedenle, bugün bir çöp yığını olan t-44, t-43 tarzı tanklar o zamanlarda pek kıymetliydi. ama bu değiştirildi ve yamulmuyorsam 2014'ün başı gibi ağaçlar uzatılıp t37, lttb, m41, t54lt  vs. eklendi

peki ne oldu? tier6-7-8 orta tanklar değer kaybetti. t-34-2 ve t-44 tam anlamıyla işe yaramaz bir hal aldı. t-43, comet evlere şenlik. pershing sadece hulldownda işe yarar hale geldi. 

daha sonra bu tanklara azar azar buff verilmek zorunda kalındı ki bi halta yarasınlar. ki işe yaramadı. her güncellemede bu ara tierler  medlere buffı yapıştırmalarına rağmen bu tankların düzelmemesinin sebebi de işte budur. en önemli görevlerinden birisini artık başka tanklar yapıyor. o zaman bunları kullanmanın amacı ne ki? değil mi?

eğer bu saçma fikirden vazgeçilmez de t9-t10 hafif tanklar oyuna eklenirse, 2014te başlayan ve ara tier medleri vuran saçmalıklar zinciri, bu sefer de tier9 ve tier10 medleri vuracak. onları işe yaramaz duruma getirecek. ortalık vızır vızır hafif tank dolacak. 

medler işe yaramaz hale gelip oynanmamaya başlayınca, bu sefer ateşgücü zaten iyi olan medlere buffı yapıştıracaklar ve saçmalıklar zinciri uzayıp gidecek.

ve bu yetmezmiş gibi premium tankların nerflenmemesi ilkesi gereği pre hafiflere dokunmayacaklar. diğer tier8 scoutlar nerflenirken m41 90 aynı kalacak. t7ler nerflenirken amx1357 aynı kalacak. ve tabii ki seviyelerinden daha güçlü olacaklar. pay2win algısını güçlendirmekten başka bir şey yapmaz

işte bunun için hayır, yüksek tier scoutlar oyuna eklenmemeli.

arty olayına gelirsek. ya direkt kaldırın, ya da hiç ellemeyin. 

bence bir dokunmak gerek bu arty sınıfına ama bu şekilde değil. size nasıl olması gerektiğini anlatayım

1- artylerin statlarına dokunma

2- tier9 ve tier10 artyleri oyundan kaldır. en yüksek tier arty tier8 olsun. expini ve harcanan kredilerini serbest deneyim vs. olarak iade et

3- artylere scout mm'si ver. +3-1.

4- takım başına en fazla 2 arty düşecek şekilde sınırlama getir. 3 yetersiz, 2 daha iyi.

sorun çözüldü. stunmış neymiş bunlar saçma işler

eğer arty saçmalığı testte olduğu gibi gelirse yine pre tankların nerflenmemesi ilkesi gereği pre artylere dokunulmayacak(sexton 1, 105 lefh18 b2)

sexton I ile sexton II şu an itibariyle neredeyse tıpksının aynısı her alanda aynı tanklar. ama arty güncellemesi gelirse, sexton II'nin ap mermileri kalkacak, HE deliş gücü 22mm olacak. ama sexton I pre olduğu için ellenmeyecek ve ap mermileri kalacak, HE delişi 44mm olarak duracak. saçmalık. pay2win

aynısı 105mm leichtefeldhaubitze 18 b2 için de geçerli. bu arty ile pzsfl IVb aynı topu kullanıyorlar. 

lefh18'in heat mermileri var, HE'si 53mm deliyor. pzsfl ivb'nin heat mermisi kalktı, HE'si 26mm deliyor.

lefh18, amx 13 105, m41 aynı tier.

hiçbir modül yokkene lefh18 8.92'de yüklüyor. 104 delen heati, 53mm delen he'si var. 410dmg alfa. her ne kadar he atan tanklarda dpm gerçeği yansıtmasa da 2758 dpm'i var

amx 13 105, 13.42'de yüklüyor. apcr'si kalktı. 445 dmg alfa. he'si 30mm deliyor. dpm 1988

m41, 23.97'de yüklüyor. heat'i kalktı. 550 dmg alfa.  he'si 38mm deliyor. dpm 1376

grille, 22.53'te yüklüyor. heat'i kalktı. 540 alfa. he'si 38mm deliyor. dpm 1437

obj261 30.68'de yüklüyor. ap'si kalktı. 900 alfa. he'si 45mm deliyor. dpm 1759

görüldüğü üzere, mesele stun atmaksa tier5 lefh18, bırak kendi seviyesini tier10lardan bile daha iyi stun gücüne sahip.

bu güncellemeyi çekin,hafif tankların getirmeyin. ya da premiumlara da acımadan aynı nerfü basın. liberte 252u t26e5 saçmalıkları burada da devam etmesin

ya da benim arty için söylediğimi uygulayın. bence en mantıklısı

valla kardesım agzına yuregıne saglık benım anlatmak ıstedıklerımı anlatmıssın ne bır eksık ne bır fazla aynen tam olarak söylemek istedıklerım 4 yıldır bu oyunu oynuyorm bu son guncelleme gelırse bırakıcam 5 tane carım var hepsinı satıcam yemın ettım baska onlıne oyun bulurum piyasada oyun mu yok anasını satayım bunlar bıze muhtaclar herkezın firkını sormadan neymıs 10 tane yıldız oyuncuyla denemısler neymıs 100 tanesıyle neyse ne kardesım bızı ılgılendırmez bu guncelleme cıksın mı cıkmasın mı die anken yapılmalı bence en guzeli budur  .. BURDAN TURK OYUNCU KARDESLERIME SESLENIYORM UMARIM WOT.A SESIMIZI DUYURABILİRİZ HERKEZ FORUMDA YAZSIN BU GUNCELLEMININ CIKIP CIKMAMASIYLA ILGILI ANKET YAPILMALI HERKEZ BUNU OYLAR BUNE KESIN EMIN KONUSUYORM BU KONUDA BASKI YAPALIM LUTFEN HEPIMIZIN BIR EMEGI VAR BU OYUNDA .. CANIMIZ SIKILINCA CAYIMIZ KAHVEMIZI ALIP GECIYORZ OYUN BASINA AMA BU GUNCELLEMEDEN SONRA TATI TUZU OLMAYAN BIR OYUN OLUCAK BUNUNLA ILGILI EN AZ 2 SAAT BOYUNCA OKUYUCANIZ KADAR YAZI YAZABILRIM O KADAR DETAYLI BIR SEKILDE AMA SZLERDEN TEK ISTEGIM LUTFEN WOTA BASKI YAPALIM BU GUNCELLEME CIKMASIN VE ARTIK HER GUNCELLEMEDE ANKET YAPILSIN SON DIYCEKLERIM BU KADAR ..

Banlio20 #20 Posted 02 April 2017 - 04:37 AM

Private

• Player
  • 62322 battles
  • 9
  • [TR--U] TR--U
SA AKADASLAR BU GUNCELLEME İLE İLGİLİ VE BUNDAN SONRAKI GUNCELLEMELER ILE ILGILI ANKET YAPILMALI VE BU GUNCELLEME KEISNLIKLE GELMEMELİ COK BERBAT BİR DURUMA DUSURYOR OYUNCULARI ..WOT BUNUN FARKINDA DEGİL AMA GÖRMEDIKLERİ OKADAR COK SEY VARKI onlara göre oyuna farklılık getiriyorlar sözde ama tam tersine oyunu okadar cok bozuyuorlar kı ben suna cok emınım bu guncellemden sonra artık eskısı kadar online oyuncu bulamıycaklar eskısı kadar pre tank satamıycaklar buna kesın emınım cunkı ben 4 yıllık bır oyuncu gözuyle bakıyorm bu oyuna ve ne anlatmak ıstedıgmı anlamayan arkdaslara da cok detaylı bır sekılde acarak yanıtlarım merak eden olursada son olarak sunu eklemek isyrom KESINLIKLE ANKET YAPILMALI  KESINLIKLE .... bu guncllemeyı ıstemyorz kardesım istemyıorz ya böle sacmalık mı olur 10 oyuncudan 7 sı gelecek guncellemeyle ilgiili wota en az 50 tane soru sorabılır okadar ötesi berisi yok bunun artık..

Also tagged with 9.18 Açık Testi

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users