Jump to content

Zásoba munice

• This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

ogloj #21 Posted 26 January 2012 - 12:02 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7721 battles
  • 1,113

View Postkarelmich, on 26 January 2012 - 11:37 AM, said:

Je gold munice velký rozdíl?

Velký rozdíl to je pokud se trefíš do pancíře přímo a normální střelou by si ho neměl šanci prorazit, ale gold ammo se ti může smeknou stejně lehce jako normální střelivo pokud tank jenom lízneš a nebo se trefíš pod špatným úhlem.

Mornix #22 Posted 26 January 2012 - 12:10 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28934 battles
  • 1,285
  • [EHW] EHW

... ale nezjistil jsem velký-žádný- rozdíl mezi AP a HE. Vadí mi, když buším PZ35kou v Karelii do nějakého stejného prcka a nemůžu ho prostřelit skoro ani do pásu. Vyzkoušel jsem všechny zbraně. Je gold munice velký rozdíl?

Ve specifikacích u zbraní je uváděna hodnota průměrné průbojnosti nebo průměrného poškození ve formátu např. 132/171/44 (průbojnost u VK3601). U průbojnosti je to údaj v milimetrech, u poškození v hit pointech. První číslo je pro munici AP, druhé pro Gold a třetí pro HE.

jzvc_oc #23 Posted 26 January 2012 - 12:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4447 battles
  • 501

View Postkarelmich, on 26 January 2012 - 09:31 AM, said:

To jsi mi pomohl, jantare. Typický Čecháček. Poprosil jsem a poděkoval a stejně místo pomoci jen urážky.
F1 je jasné, tam je "reload shell container", ale když ho mačkám, tak se nic neděje. Pořadí munice můžu změnit v GARÁŽI, ale to je před hrou. Ale jestli ti to dělá problém poradit, tak se netrap.
Dalsi co si potrebuje zopaknou ZS a naucit se cist ...

Susik #24 Posted 26 January 2012 - 12:49 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40681 battles
  • 439
jzvc_oc ty musíš mít asi řádnej problém.To víš, málokdo je tak prudce inteligentní až to nadnaší.Dělej ze sebou něco nebo ti praskne cévka a do švestek nevydržíš a přijít o takovou osobnost jako ty by svět nemusel ustát.Tím chci říct, že pokud tě něco nezajímá a máš chuť jen každýho urážet tak se radši nevyjadřuj, budeš tady mezi náma o něco delší dobu než to s tebou škrábne.

Derp_Trollington #25 Posted 26 January 2012 - 03:30 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

nezjistil jsem velký-žádný- rozdíl mezi AP a HE.
AP musí penetrovat, aby udělalo dmg; při blbym úhlu dingá, při střelbě na blbé místo (pásy) udělá 0 dmg hit/crit).
HE:
- penetruje -> v tom případě dá plný dmg
- nepenetruje -> dmg = papírové_dmg/2 - 1,3*hodnota_pancíře

Doporučuju nastudovat aspoň základy na wiki.worldoftanks.eu ... Předpokládám, že nikoho nebude bavit psát po stojedné to, co už bylo napsáno stokrát...

Vadí mi, když buším PZ35kou v Karelii do nějakého stejného prcka a nemůžu ho prostřelit skoro ani do pásu.
=> nestřílet do pásu, často to dává hity za 0.

Vyzkoušel jsem všechny zbraně. Je gold munice velký rozdíl?
Ano. Krom vyšší průbojnosti ti poskytne o pár stupňů vyšší normalizaci, takže míň dingají/dingaly (dunno, jak je to po patchi 0.7. - normalizace se globálně snižovala, ale jak se to dotklo nebo nedotklo APCR... kdo ví)

Ještě dotaz k četám/rotám:  používá se tam běžně voice chat?
Pokud hráčům zrovna funguje, tak občas ano. Ale sehnat si TS3/Mumble server je lepší.

jzvc_oc #26 Posted 26 January 2012 - 04:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4447 battles
  • 501

View PostSusik, on 26 January 2012 - 12:49 PM, said:

jzvc_oc ty musíš mít asi řádnej problém.To víš, málokdo je tak prudce inteligentní až to nadnaší.Dělej ze sebou něco nebo ti praskne cévka a do švestek nevydržíš a přijít o takovou osobnost jako ty by svět nemusel ustát.Tím chci říct, že pokud tě něco nezajímá a máš chuť jen každýho urážet tak se radši nevyjadřuj, budeš tady mezi náma o něco delší dobu než to s tebou škrábne.

Pokud je nekdo negramot a neumi zmacknout F1(coz jen tak mimochodem funguje snad uplne vsude) a jeste pinda ze sem mu neporadil, tak je to proste negramot. Normalni clovek kdyz nevi tak si aspon precte navod, pripadne si aspon umi precist do mu kdo napise, ze, ale negramot si hned stezuje, ze to funguje spatne, ze to neni k pochopeni (protoze samo ty cisla na tech ikonach prece nejsou logicky, ze) ...

Nu coz, krivka 80/20 plati vzdy a vsude. Patris mezi vetsinu.

BTW: Kdyz neumi anglicky, proc si to neprepne do cestiny? Hm? Jo aha, ona ta ikona s tou vlajkou prece neni skoro videt, to by nikoho nenapadlo ...

Crabtr33 #27 Posted 26 January 2012 - 05:29 PM

Major General

• Player
  • 20481 battles
  • 5,836
  • [MEOOW] MEOOW

View Postkarelmich, on 25 January 2012 - 07:01 PM, said:

Prosím poraďte, nikde nemůžu najít jak za hry přepínat munici když mám v tanku naložené 2 nebo 3 druhy najednou. Jde to vůbec? Myslel jsem, že to je klávesa C, ale nic se po značknutí neděje. Děkuji

View PostCrabtr33, on 25 January 2012 - 07:07 PM, said:

prepinani munice delas klavesou 1/2/3 (ne ovsem na numlocku), pripadne ě/š/č. viz nastaveni ovladani.

View Postkarelmich, on 26 January 2012 - 09:31 AM, said:

To jsi mi pomohl, jantare. Typický Čecháček. Poprosil jsem a poděkoval a stejně místo pomoci jen urážky.
F1 je jasné, tam je "reload shell container", ale když ho mačkám, tak se nic neděje. Pořadí munice můžu změnit v GARÁŽI, ale to je před hrou. Ale jestli ti to dělá problém poradit, tak se netrap.

ehm, copak resis? ja jsem ti poradil hned, jzvc si trochu rypnul, protoze kdyz neco nevim, tak se podivat do napovedy opravdu neni nic mimoradneho, co vyzaduje odbornou znalost.

Byt tebou, tak se chytim za nos, ze jsi sam nezvladl ani tak jednoduchy ukon, jako je si najit ovladani, ovsem kopat tu kolem sebe kdyz se nekdo dotkne tveho ega je takrikajic mimo misu.

Priste se proste vice snaz byt samostatny, usetris se podobnych poznamek ala jzvc. V zivote te nikdo za rucicku vodit nebude, nevim proc cekas, ze tady jsou same ucitelky z MS. ;)

Susik #28 Posted 26 January 2012 - 07:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40681 battles
  • 439

View Postjzvc_oc, on 26 January 2012 - 04:59 PM, said:

Pokud je nekdo negramot a neumi zmacknout F1(coz jen tak mimochodem funguje snad uplne vsude) a jeste pinda ze sem mu neporadil, tak je to proste negramot. Normalni clovek kdyz nevi tak si aspon precte navod, pripadne si aspon umi precist do mu kdo napise, ze, ale negramot si hned stezuje, ze to funguje spatne, ze to neni k pochopeni (protoze samo ty cisla na tech ikonach prece nejsou logicky, ze) ...

Nu coz, krivka 80/20 plati vzdy a vsude. Patris mezi vetsinu.

BTW: Kdyz neumi anglicky, proc si to neprepne do cestiny? Hm? Jo aha, ona ta ikona s tou vlajkou prece neni skoro videt, to by nikoho nenapadlo ...

Myslíš, že to nejde napsat víc slušněji?Například"Projdi si nápovědu nebo tady to vlákno na fóru"Myslím, že trocha slušnosti a respekt k dalším hráčům by měla být samozřejmostí.Pokud se někdo ptá na cokoliv fur dokola pak už je to jiná záležitost ale on se slušně zeptal a poděkoval.Já už jsem byl na víc fórech ale všude je to stejný.

Crabtr33 "V zivote te nikdo za rucicku vodit nebude"tohle k jeho věku nemůžeš snad myslet ani vážně ne? :)

No ale k tématu, ví někdo kdy k tomu výbuchu munice dojde, myslím tím to, že když mu mířím na ammo tak to nic nedělá a jindy vystřelím úplně mimo ammo a tank se vypaří.Zkoušel někdo jestli to je pod nějakým úhlem nebo to je faktor haluz?

Derp_Trollington #29 Posted 26 January 2012 - 08:09 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Naprosto souhlasím s Jezevcem. Když někdo nevyvine ani elementární snahu si něco zjistit sám, tak si takovej přístup zaslouží. Už jenom to, že se ptá v threadu, jehož první posty řeší něco úplně jiného, o něčem svědčí. (To, že to jde napsat i jemněji, je věc druhá.)
A jak psal Crabtr33 někde jinde, forum je primárně o čtení a hledání, nikoliv o pokládání otázek, na které odpovídá nápověda/návod/cokoliv.

@Susik:
Ammo rack má nějaky svoje hitboxy a nějaky svoje hp, záleží na konkrétním tanku. Univerzální popis neexistuje.

Susik #30 Posted 26 January 2012 - 08:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40681 battles
  • 439
JejKey dík to jsem chtěl vědět.Takže to je vlastně ten haluz faktor

Derp_Trollington #31 Posted 26 January 2012 - 08:20 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Je a není :) když mám Ferdinanda, tak mi T59 bouchají jedna radost, protože to dělo má dostatečnej dmg na odpálení ammo racku. S Pantherem II s dlouhou 88 je ta šance na odpálení menší, protože dává cca poloviční dmg/rána, takže dá maximálně ammo hit (načež ammo rack nějaké hp ztratí - stačí další rána a bouchnout klidně může). T-44 totéž.
Celkově na ruské medka ( + minimálně IS-3) stačí mířit z boku pod věž. Tam je to tutovka. Na T-43 mi stačilo KV-1S se 122mm a šla na první ránu. :P

Susik #32 Posted 26 January 2012 - 08:25 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40681 battles
  • 439
Tak mám is4 se 130 dělem a když potkám typ a mířím na ammo tak ani prd.Takže chyba bude asi u mě :)

Pretty_Pony_Princess #33 Posted 26 January 2012 - 10:42 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 8037 battles
  • 685

View PostSusik, on 26 January 2012 - 08:25 PM, said:

Tak mám is4 se 130 dělem a když potkám typ a mířím na ammo tak ani prd.Takže chyba bude asi u mě :)
Žádná chyba u tebe nebude. Střela musí projít municí, pak má asi 35% šanci na způsobení vůbec nějakého poškození munice, potom samozřejmě nastupuje +-25% hod na poškození, přičemž ještě munice musí dostat dost velkou část z hozeného poškození, aby došlo k výbuchu. Je to dost o haluzi. V podstatě můžeš ovlivnit jen to, jestli střela projde municí.

Uanubis #34 Posted 27 January 2012 - 10:08 AM

Streamer

• Player
  • 56194 battles
  • 2,092
  • [HALUS] HALUS

View PostJejKey, on 26 January 2012 - 11:29 AM, said:

Zdroj?
Overlord, ale už ti to asi nenajdu čet sem to dost dávno a už nevim kde. (a určitě se to týkalo verze 0.6.x, takže ti nepotvrdim jestli to stále platí)

Crabtr33 #35 Posted 27 January 2012 - 10:31 AM

Major General

• Player
  • 20481 battles
  • 5,836
  • [MEOOW] MEOOW

View PostUanubis, on 26 January 2012 - 11:15 AM, said:

k topicu, čím více typů nábojů máte nabito tim je větší šance na výbuch - když máte 50AP a 1HE shell tak máte větší šanci na výbuch než když vezete 51 a 0. Pokud vim tak když nemáte náboje žádné bouchnout byste neměli nikdy, nejsem si tim však jistý.

pocet naboju vliv na vybuch nema, zadne slozite sofistikovane promenne ve hre nejsou. Bud je prazdny, pak nemuze bouchnout nikdy, nebo ma aspon jeden naboj a pak muze bouchnout podle daneho vzorce. opet je to jen fama mezi hraci a nekteri z toho duvodu nakladaji mene naboju ... stejny pripad, jako fama o lepsi pohyblivosti po nalozeni mene naboju.

ale jak jsem psal jinde, pokud tomu nekdo veri, klidne at naklada co nejmin munice, kdyz ho pak potkam jako soupere, rad si na nem smlsnu :D.

P.S. uz se mi to stalo, ze proti mne stal protivni, co uz nemel naboje. Ja si porad rikal, tak ted uz mne dorazi .... nechal se poslusne zabit, prijel mi az pred kanon :D.

Uanubis #36 Posted 27 January 2012 - 10:38 AM

Streamer

• Player
  • 56194 battles
  • 2,092
  • [HALUS] HALUS

View PostCrabtr33, on 27 January 2012 - 10:31 AM, said:

pocet naboju vliv na vybuch nema, zadne slozite sofistikovane promenne ve hre nejsou. Bud je prazdny, pak nemuze bouchnout nikdy, nebo ma aspon jeden naboj a pak muze bouchnout podle daneho vzorce. opet je to jen fama mezi hraci a nekteri z toho duvodu nakladaji mene naboju ... stejny pripad, jako fama o lepsi pohyblivosti po nalozeni mene naboju.

ale jak jsem psal jinde, pokud tomu nekdo veri, klidne at naklada co nejmin munice, kdyz ho pak potkam jako soupere, rad si na nem smlsnu :D.

P.S. uz se mi to stalo, ze proti mne stal protivni, co uz nemel naboje. Ja si porad rikal, tak ted uz mne dorazi .... nechal se poslusne zabit, prijel mi az pred kanon :D.
jak jsem psal počet TYPŮ nábojů má vliv, počet samotný ne (ber to jako 3 ammo racky - na AP HE a gold)

Crabtr33 #37 Posted 27 January 2012 - 11:42 AM

Major General

• Player
  • 20481 battles
  • 5,836
  • [MEOOW] MEOOW
jaj, tak to jsem prehledl. Stalo by za to ji overit, mohl by to nekdo z modu nebo tuccy zjistit, jak to je, at mame jasno?

Fieldpanzer #38 Posted 27 January 2012 - 11:48 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
toto vzhladom na jednoduchu matematiku a nachylnost roznych enginov na menej vyrazne herne nedostatky fungovat moze...

Vzhladom na to ze engine neoveruje pocet nabojov, ale len ich pritomnost tak su dva zakladne sposoby ako to napisat.

Jednoduchy, ked pri zasahu ammo racku skontroluje vsetky typy municie zvlast a pre kazdy hodi sancu na vybuch zvlast. (povedzme ze sanca na vybuch je 20% tak prvy aj druhy krat hodi sancu na 10 percent ale cez skript to zbehne 2x)

Zlozity kedy najprv skontroluje vsetky typy nabojov a ak najde lubovolny tak hodi fixnu sancu  (rovno 20 percent).

Pretty_Pony_Princess #39 Posted 27 January 2012 - 06:25 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 8037 battles
  • 685

View PostFieldpanzer, on 27 January 2012 - 11:48 AM, said:

Jednoduchy, ked pri zasahu ammo racku skontroluje vsetky typy municie zvlast a pre kazdy hodi sancu na vybuch zvlast. (povedzme ze sanca na vybuch je 20% tak prvy aj druhy krat hodi sancu na 10 percent ale cez skript to zbehne 2x)
Zlozity kedy najprv skontroluje vsetky typy nabojov a ak najde lubovolny tak hodi fixnu sancu  (rovno 20 percent).
Tvoje logika má jednu zcela zásadní chybu. Není žádná pevně daná šance na výbuch. Prostě munice je modul a má nějaké množství HP. Když HP spadnou na nulu a máš v tanku alespoň jeden náboj, bouchneš.

View PostUanubis, on 27 January 2012 - 10:38 AM, said:

jak jsem psal počet TYPŮ nábojů má vliv, počet samotný ne (ber to jako 3 ammo racky - na AP HE a gold)
Je jen jeden modul společný pro všechnu munici.

TomasOneil #40 Posted 27 January 2012 - 06:54 PM

Second Lieutenant

• Veteran
  • 10387 battles
  • 1,398
  • [SUP] SUP
Ammorack (bedna s municí) má jen 2 šance na výbuch:
- nulová - když je úplně prázdná
- určitá fixní hodnota (neměnitelná na jednom typu vozidla, tedy až na vybavení "W.A.R. / mokré muniční bedny" které přidá +50% odolnosti) - když má tank alespoň jeden jedno jaký náboj v zásobě

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users