Jump to content

Zásoba munice

• This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

jzvc_oc #41 Posted 28 January 2012 - 10:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4447 battles
  • 501

View PostJejKey, on 26 January 2012 - 08:20 PM, said:

Je a není :) když mám Ferdinanda, tak mi T59 bouchají jedna radost, protože to dělo má dostatečnej dmg na odpálení ammo racku. S Pantherem II s dlouhou 88 je ta šance na odpálení menší, protože dává cca poloviční dmg/rána, takže dá maximálně ammo hit (načež ammo rack nějaké hp ztratí - stačí další rána a bouchnout klidně může). T-44 totéž.
Celkově na ruské medka ( + minimálně IS-3) stačí mířit z boku pod věž. Tam je to tutovka. Na T-43 mi stačilo KV-1S se 122mm a šla na první ránu. :P

Ono to funguje trocha jinak, ono to ma nejaky svoje HP, ale ty HP neubejvaj. Pri zasahu se porovnava DMG vs HP. Pokud je DMG>HP = vybuch. Stejne to funguje se vsema modulama. Viz napr track/poskozeni pasu. I kdyz do toho budu strilet hodinu nejakym pidigunem, tak tank netracknu (presto ze mu trebas davam zaroven nejakou pididmg globane). Samo, na du dmg modulu se haze kostknou, takze je to haluz.

View PostCrabtr33, on 27 January 2012 - 10:31 AM, said:

pocet naboju vliv na vybuch nema, zadne slozite sofistikovane promenne ve hre nejsou. Bud je prazdny, pak nemuze bouchnout nikdy, nebo ma aspon jeden naboj a pak muze bouchnout podle daneho vzorce. opet je to jen fama mezi hraci a nekteri z toho duvodu nakladaji mene naboju ... stejny pripad, jako fama o lepsi pohyblivosti po nalozeni mene naboju.

ale jak jsem psal jinde, pokud tomu nekdo veri, klidne at naklada co nejmin munice, kdyz ho pak potkam jako soupere, rad si na nem smlsnu :D.

P.S. uz se mi to stalo, ze proti mne stal protivni, co uz nemel naboje. Ja si porad rikal, tak ted uz mne dorazi .... nechal se poslusne zabit, prijel mi az pred kanon :D.
Tak na sireni fam je tu predevsim WG, jednou reknou tak, podruhy onak, nikde zadnej ofiko popis herni mechaniky ... se pak neni cemu divit.

View PostUanubis, on 27 January 2012 - 10:38 AM, said:

jak jsem psal počet TYPŮ nábojů má vliv, počet samotný ne (ber to jako 3 ammo racky - na AP HE a gold)
Ne, oficielne nema. Pro bouhcani munice v wot je jedno jesli mas APcka nebo HEcka nebo oboji.

Fieldpanzer #42 Posted 29 January 2012 - 01:25 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Tank má fixnú šancu na výbuch ammo racku.

Mechanika je ale nejasná kvôli pár veciam.

a) vybuchuje pri zásahu, alebo pri stave ked má ammo rack 0 Hp?
B) Ako interpretuje hra posledný náboj v zbrani?
c) Ako hra interpretuje poškodenie ohňom?

Osobne si myslím že je to len pri priamom zásahu bez vplyvu ohňa alebo HP. Ked hra vyhodnotí že ammo rack bol zasiahnutý, saving throw zlyhal tak až potom je šanca na výbuch a tá je pre každý tank individuálna.

Crabtr33 #43 Posted 29 January 2012 - 03:43 AM

Major General

• Player
  • 20481 battles
  • 5,836
  • [MEOOW] MEOOW
Myslim, ze se tu uz vazne nimrame v detailech. V zadne hre takoveto veci verejne znamy nejsou, nevidim duvod proc by toto melo byt znamo ve WoT. A at to budes vedet nebo ne, lepsi hrac z tebe nebude.

a) uz bylo myslim zodpovezeno ONeilem, naboj v hlavni neni v municaku a ohen vybuch municaku nezpusobi.

jzvc_oc #44 Posted 29 January 2012 - 10:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4447 battles
  • 501
Prave ze ve vetsine her takovyhle veci verejne znamy sou.

2Fieldpanzer: IMO (spekulace) to funguje nasledovne:
Amorack ma rekneme 300HP, pravdepodobnost vybuchu rekneme 30% a mas mokry bedny.

=> pravdepodobnost vybuchu je stale 30%, ale amorack ma 450HP.

Dostanes zasah, kterej hitne amorack za 300HP => rozsviti se ti jako poskozenej (pocitam ze tohle bude nekde nad 50% HP). Pokud by se i tady hazelo na vybuch, tak by ti mokry bedny nebyly nic platny (pokud fungujou tak, ze zvedaj HP).

Tudiz, IMO teprve kdyz schytas hit za 450HP+ (do amoracku, to nema nic spolecnyho s HP tanku), tak se hodi kostkou na vybuch. Ze stejnyho duvodu (bedny by byly knicemu) si nemyslim, ze by HP ubyvaly prubezne, ale ze se pocitaj "plny" na kazdej zasah => amorack rozhodne nevybouchne, ani se nerozviti jako poskozenej,  pokud ho hitnes 5x za 100HP.

Navic, kdyby HP mely ubyvat (coz by bylo svym zpusobem logicky), tak by to ale znamenalo pro kazdej tank v bitce drzet info o stavu HP vsech modulu. Napr. bych si doved predstavit, ze vysilacka nebude mit stavy OK/poskozeno, ale ze se stoupajicim poskozenim bude klesat dosah a v extremnim pripade (proc ne ...) prestane jednoduse fungovat minimapa, kdyz bude KO uplne. Ale jelikoz ma WG problem se spottingem a spoustou dalsich veci uz ted, nemyslim si ze by byli schopni drzet online tolik stavovych udaju a neustale je vyhodnocovat.

Fieldpanzer #45 Posted 31 January 2012 - 08:30 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
to z vlastnej skusenosti viem ze sa to neda uz len z toho dovodu ze skoro vzdy pri poskodeni sa spolieham na hlasove oznamenie o skodach. a ako vieme poziar sa ohlasuje ako posledny...

ono blbe na tom je skor to ze:
1. poskodeny modul sa da opravit setom na opravy
2. HP mu pribudaju same cez skill opravy

Takze ak ta zasiahnu raz a tebe to vyradi nejaky modul na nulu (prave ammo rack) a sancu na vybuch prezijes, druhy zasah za lubovolne vela HP moze ten ammo rack poskodit znova.

V tomto su velmi nebezpecne explozivky ktore prerazia armor. Preto je Hetzer tak strasne nebezpecny. Wet ammo rack preto pomaha len proti tomu pvemu zasahu do racku. Pretoze ale ich zranitelnost a celkove mnozstvo HP ammo rackov, rovnako aj sanca na vybuch je trochu zahada tak sa to velmi zle hodnoti ci ten wet ammo rack vobec pomoze...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users