Jump to content

Zmiany czołgów lekkich: Francja

• Please log in to reply
79 replies to this topic

SlayerVesa #41 Posted 12 April 2017 - 09:52 AM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 52559 battles
  • 267
  • [QUIET] QUIET

View PostSiurex, on 11 April 2017 - 10:07 PM, said:

Aktualizacja 9.18 to jedna wielka parodia WG zniszczy 3 czołgi które mi się rewelacyjnie prowadzi i sprawiają radość  są nimi  elc 13 90 i bc 25t. Chcą je znerfic i zastąpić totalnym Gów***. Chciałbym wiedzieć czemu nie ma jakiejś  ankiety dla graczy którzy tworzą tą grę ? Skoro te zmiany w aktualizacji 9.18 zmienią bardzo drzewko francuskie na dodatek na gorsze ...

Pamiętam jak WG również zniszczyło mój ulubiony czołg był nim kv-1s. Świetnie się nim grało na 6 tierze ale niestety teraz robią to samo. Jest to bardzo smutne że nie pytają graczy o zdanie ;/

Co niby zrobią z Twoim B-C 25t?

Ronia83 #42 Posted 12 April 2017 - 10:21 AM

Private

• Player
  • 12919 battles
  • 1
  • [EXCLU] EXCLU
Rozwijałem linię tylko po to aby mieć bad - czata 25t X tieru, co teraz będę musiał robić kolejną linię - bez sensu !!!

filu305 #43 Posted 12 April 2017 - 12:49 PM

Lieutenant

• Player
  • 74075 battles
  • 1,506

Wiadomo, że WG nie może być instytucją charytatywną i musi zarabiać, ale ostatnio to, co wyprawiają odzwierciedla piosenka Republiki - Mamona.

PS.

Ciekawe czy dostanę bana od *edit* 

Tak, to o  *edit*, bo możesz się nie domyślić.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: komentowanie działań moderacji

Edited by Daroo2017, 12 April 2017 - 02:02 PM.
komentowanie działań moderacji

No_GOLD_No_DAMAGE #44 Posted 12 April 2017 - 01:38 PM

Private

• Player
  • 31503 battles
  • 6

Dla mnie to bez sensu ta aktualizacja ... mam po 1000 bitew na Elceku i drugie 1000 bitew na amx 13 90, do tego 1500 bitew na bacie, po 4 latach gry nerfią mi 2 z 3 ulubionych czołgów (Bat chat 25t dostał już wcześniej pokaźnego nerfa ale przemilczmy ten temat, bo faktycznie był zbyt OP). Wprowadzają bezsensowne kradnięcie spota przez medy lightom i jeszcze lightom nerfią zasięg widzenia ... wiec ja sie pytam jak po tym zrobić 8k spota jak do tej aktualizacji nie jest to najłatwiejsze bo na taki spot ma wpływ ogromna ilość czynników.

Czy nie lepiej byłoby, jeżeli te lighty są faktycznie takie OP zmienić MM pozostałych czołgów na +1? Aby nie było sytuacji że kv-1 jest niżej niż amx 12t?

Następne, jeżeli ktoś sobie nabija staty na Elceku to co nam do tego? Niech jeździ pseudo fiolet czy pseudo niebieski i sobie je nabija, aby mógł tracić staty na zwykłych czołgach jeśli faktycznie jest takim graczem który używa tylko lighty jako nabijarka wn8. Ja nie mówię że staty nie są ważne, bo w mniej lub bardziej pokazują jak dany gracz gra, tylko co z tego jak ktoś będzie miał fioletowe staty a będzie grał jak pomidor zwykłymi czołgami? Dla mnie bez sensu taki argument.

Następne pytanie co do czołgów premium, pokroju type-64, jak maja go zmienić to niech oddają kasę bo nie po to go kupowałem aby był teraz słabym czołgiem. Tutaj możemy zatrzymać sie na chwilę i zobaczyć politykę WG względem świeżo wprowadzanych czołgów. O co mi chodzi? A o to że wprowadzają często czołgi dobre, lub bardzo dobre, ludzie tracą kasę na zakup premki, albo w inny sposób aby dojść do danego czołgu i później to zmieniają, nie wspominając już o zaburzeniu bitew. Przykład? Proszę bardzo. Popatrzcie na ob.252 lub Defendera, jak to pójdzie w tym kierunku to jeszcze trochę to ruskie czołgi będą strzelały na VIII tierze po 800, a inne czołgi na tym samym tierze po 200-300 ... Idzie to niestety w złym kierunku jak widzę jakie czołgi wprowadzają. Następny przesadzony czołg to skorpion G ... Nie chcę aby ktoś odebrał  tutaj moje zdanie jako totalny hejt, ale sami popatrzcie ... Na WoT-a nie wydałem kasy od 1,5 roku a cały czas expie, kupuje nowe czołgi. Może bym wydawał trochę pieniędzy na tą grę w dalszym stopniu, ale odczuwam że jest to bezsensowne, bo jestem gotowy rzucić wota w każdej w chwili patrząc na to co sie tutaj wyprawia i nie pluć sobie w brodę że jeszcze więcej aksy straciłem na tą grę ... Jest gorzej niż było, robią wszystko w imię balansu etc. etc. a wychodziło zupełnie co innego ... Mam wrażenie że Oni sami nie wiedzą co tu robić i jak robić, aby kasa się zgadzała i aby gra była w miarę fair ...

Też następnym problemem jest fakt o małej roli czołgów ciężkich i widzę próby naprawienia tego przez WG, ale sami do tego doprowadziliście swoimi decyzjami, a szczególnie decyzją o możliwości zakupie pocisków premium za srebro, wiadomo że im więcej się z tego strzela tym więcej kasy sie traci, co przekłada się na zakupione pojazdy premium, czy konto premium ... No ale naprawdę nie można rozwiązać tej sytuacji w inny sposób? Może nie nerfić to co dobre, ale dać buffa temu co słabe?

Zachecam do dyskusji bo tak jak ktoś powiedział to my, czyli gracze tworzymy tą grę i powinniśmy mieć coś do powiedzenia, wątpię szczerze aby przejmowali się zdaniem jednej, drugiej, czy setnej osoby, ale jakby po tym postem było kilka tysięcy negatywnych komentarzy, może wtedy by sie chociaż przez sekundę nad tym zastanowili.

Moim zdaniem najlepsze czasy wota były jeszcze przed rebalansem artylerii do X poziomu lub nawet po tym rebalansie, ale nie na długo ...

Pozdrawiam :)

Edited by No_GOLD_No_DAMAGE, 12 April 2017 - 01:54 PM.

avigames #45 Posted 12 April 2017 - 01:51 PM

Private

• Beta Tester
  • 36129 battles
  • 2

Pięknie opisali kilka czołgów np 1390.. " a sześciostrzałowy magazynek automatycznego mechanizmu ładującego to poręczna rzecz do wykańczania uszkodzonych pojazdów przeciwnika i stawania w szranki z jego zwiadowcami 

Szkoda że ma 4 pociski :P 

Arushat #46 Posted 12 April 2017 - 02:06 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25025 battles
  • 365
  • [SLBP] SLBP

View PostNo_GOLD_No_DAMAGE, on 12 April 2017 - 01:38 PM, said:

Dla mnie to bez sensu ta aktualizacja ... mam po 1000 bitew na Elceku i drugie 1000 bitew na amx 13 90, do tego 1500 bitew na bacie, po 4 latach gry nerfią mi 2 z 3 ulubionych czołgów (Bat chat 25t dostał już wcześniej pokaźnego nerfa ale przemilczmy ten temat, bo faktycznie był zbyt OP). Wprowadzają bezsensowne kradnięcie spota przez medy lightom i jeszcze lightom nerfią zasięg widzenia ... wiec ja sie pytam jak po tym zrobić 8k spota jak do tej aktualizacji nie jest to najłatwiejsze bo na taki spot ma wpływ ogromna ilość czynników.

Czy nie lepiej byłoby, jeżeli te lighty są faktycznie takie OP zmienić MM pozostałych czołgów na +1? Aby nie było sytuacji że kv-1 jest niżej niż amx 12t?

Następne, jeżeli ktoś sobie nabija staty na Elceku to co nam do tego? Niech jeździ pseudo fiolet czy pseudo niebieski i sobie je nabija, aby mógł tracić staty na zwykłych czołgach jeśli faktycznie jest takim graczem który używa tylko lighty jako nabijarka wn8. Ja nie mówię że staty nie są ważne, bo w mniej lub bardziej pokazują jak dany gracz gra, tylko co z tego jak ktoś będzie miał fioletowe staty a będzie grał jak pomidor zwykłymi czołgami? Dla mnie bez sensu taki argument.

Następne pytanie co do czołgów premium, pokroju type-64, jak maja go zmienić to niech oddają kasę bo nie po to go kupowałem aby był teraz słabym czołgiem. Tutaj możemy zatrzymać sie na chwilę i zobaczyć politykę WG względem świeżo wprowadzanych czołgów. O co mi chodzi? A o to że wprowadzają często czołgi dobre, lub bardzo dobre, ludzie tracą kasę na zakup premki, albo w inny sposób aby dojść do danego czołgu i później to zmieniają, nie wspominając już o zaburzeniu bitew. Przykład? Proszę bardzo. Popatrzcie na ob.252 lub Defendera, jak to pójdzie w tym kierunku to jeszcze trochę to ruskie czołgi będą strzelały na VIII tierze po 800, a inne czołgi na tym samym tierze po 200-300 ... Idzie to niestety w złym kierunku jak widzę jakie czołgi wprowadzają. Następny przesadzony czołg to skorpion G ... Nie chcę aby ktoś odebrał  tutaj moje zdanie jako totalny hejt, ale sami popatrzcie ... Na WoT-a nie wydałem kasy od 1,5 roku a cały czas expie, kupuje nowe czołgi. Może bym wydawał trochę pieniędzy na tą grę w dalszym stopniu, ale odczuwam że jest to bezsensowne, bo jestem gotowy rzucić wota w każdej w chwili patrząc na to co sie tutaj wyprawia i nie pluć sobie w brodę że jeszcze więcej aksy straciłem na tą grę ... Jest gorzej niż było, robią wszystko w imię balansu etc. etc. a wychodziło zupełnie co innego ... Mam wrażenie że Oni sami nie wiedzą co tu robić i jak robić, aby kasa się zgadzała i aby gra była w miarę fair ...

Zachecam do dyskusji bo tak jak ktoś powiedział to my, czyli gracze tworzymy tą grę i powinniśmy mieć coś do powiedzenia, wątpię szczerze aby przejmowali się zdaniem jednej, drugiej, czy setnej osoby, ale jakby po tym postem było kilka tysięcy negatywnych komentarzy, może wtedy by sie chociaż przez sekundę nad tym zastanowili.

Moim zdaniem najlepsze czasy wota były jeszcze przed rebalansem artylerii do X poziomu lub nawet po tym rebalansie, ale nie na długo ...

Prem lt zostają bez zmian, jedynie mm się zmienia na +2 (czyli nerf).

Kiedyś premki były gorsze od odpowiedników w drzewkach. IS-6 gorszy od IS-3, T34 chyba gorszy od T32, JT 8.8 gorszy od Ferdka czy JPII. Teraz, premki są lepsze od odpowiedników. Scorp G jest najuniwersalniejszym TD 8 tiery, OB 252 najlepiej opancerzonym, a S1 jest na równi z UDESem, Partiot lepszy od T32, Liberte zależy od użytkownika, może być lepszy od '100. Jak tak dalej pójdzie, będzie to czyste P2W.

Co do nerfów. ELC obecnie w dobrych rękach robi średnio 800-1000 dmg na bitwę, w słabych rękach 0 dmg. Nie jest OP, daje jedynie możliwości. Mając na nim 700 bitew wiem, że po patchu będzie niegrywalny. Niska penetracja, niska mobilność, -80hp i do tego zaniżony MM (ELC najlepiej sprawdzał sie na 9 tierach). Teraz będzie trafiał na piździki typu PZ I C, z którymi nie będzie miał szans. W  dodatku nerf widzenia jest jakąś kpiną. MT będą zbierały większość spota, a dla LT zostanie...nic. Moje rekordy spota robiłem na BC AP, gdzie niebieski RU nie mógł mnie wyspotować z 100 metrów i skończył z 1,5k asysty. Jeżeli tak dalej pójdzie, to lighty będą miały jedynie lepszą mobilność.

robezur6 #47 Posted 12 April 2017 - 02:24 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44603 battles
  • 7,005

View PostG_U_N_D_A_M, on 12 April 2017 - 08:41 AM, said:

Widać, że mało grasz lekkkimi jako scouty.

Tyko sadomaso grają na magazynku.

Zapytaj cwaniaków co nabijali na nim WN, oni są odpowiedzialin za marginalne nerfy tego lekkiego niszczyciela.

Najwyraźniej wolę wygrywać niż nie strzelać.

filu305 #48 Posted 12 April 2017 - 02:47 PM

Lieutenant

• Player
  • 74075 battles
  • 1,506
Według mnie LT powinny pozostać na takich poziomach jak są jeszcze w tym patchu, jedynie ograniczyć mm do +2 zamiast +3. Abstrahując od tematu, żadnych bezsensownych ogłuszeń na artach, zabrać heaty i apeki oraz ograniczenie do 2 art na drużynę. Przypuszczam, że byłby to dobry kompromis. Cóż WG ma w głębokim poważaniu, to co gracze mają do powiedzenia. Kąsają rękę, która ich karmi.

zlasomua #49 Posted 12 April 2017 - 03:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 68951 battles
  • 50

View PostPrometheus_0, on 11 April 2017 - 06:41 PM, said:

Nie, na wycofanych

I tu co by nie gadać masz rację. Obecnie może masz 2-3 mapy gdzie LT coś jest w stanie pokazać. Reszta map to badziewne miasta gdzie nie liczy się twój zasięg widzenia a zwrotność, szybkość i dobra armata. Zabierają ci zasięg widzenia z armaty robią kołatkę i jest super a wszyscy maja się cieszyć jak młody pies pchłami. Mam pytanie 1390 przestanie losować na 10 poziomy żeby go tak znrerfić?

GottmitunsPl #50 Posted 12 April 2017 - 07:55 PM

Private

• Player
  • 40640 battles
  • 5
  • [PF-PL] PF-PL

Moim zdanie zmiany jakie prawdopodobnie wejdą wraz z wersją 9.18 wprowadzą takie zamieszanie, które trudno będzie ogarnąć.

Pierwsza rzecz to zbyt mocne osłabienie czołgów lekkich wraz z wprowadzeniem X poziomu tego typu pojazdów. Zmniejszenie zasięgu widzenia i osłabienie wartości bojowych niektórych dział montowanych na czołgach lekkich doprowadzi do niegrywalności tychże pojazdów. W dodatku (jeżeli to prawda) liczba PW na części z nich ma być znacznie mniejsza to np. taki ELC czy M24 będzie miał mniej PW to zejdzie na strzał od pojazdów które dotychczas nie mogły tego zrobić.

Druga rzecz to ahistoryczność coraz to większej liczby pojazdów w grze. Odnoszę takie wrażenie, że część pojazdów, które są przedstawione w grze jako tzw. "na papierze" tak naprawdę powstała w umysłach pracowników WG np.: WT auf E 100 czy japońskie ciężkie O-Ni, O-Ho i takie tam. Piszę to ponieważ kiedyś gra zachęcała do siebie poprzez historyczność pojazdów, którego notabene brakuje. Występuje coraz to bardziej odrealnione parametry takt-tech czołgów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością np.: pancerz przedni Mausa wieży do 260 mm pogrubiony... Oryginał 240 mm. Czy instalowanie uzbrojenia na pojazdy na których faktycznie takiego działa nie było? W dodatku możliwość kombinowania przy VK 30.01 H czy VK 36.01 H, ponieważ nie miały one tak naprawdę wież czy majstrowanie przy parametrach dział jak np. ostatnio przy T26E4. Gdzie tu realizm?

Trzecia sprawa to MM. System, który ma najprawdopodobniej wejść ma wady chociażby zmiana trudności przy zdobywaniu medali epickich jak chociażby medal Oskina. Szczerze nie wiem czy po wprowadzeniu najnowszej łatki będzie możliwość zdobycia medalu Nicolsa (4 zniszczone pojazdy o 2 poziomy wyższe MT). Chyba, że zadziałają tak jak w przypadku medali odnoszących się do dział samobieżnych, lecz nie będzie to samo co wcześniej zdobyty medal. Czuję się oszukany w związku ze zmianą wymagań odnośnie medali epickich np. Tamady Yoshio, którego niedawno zdobyłem, a w 9.18 medal wydaje się być łatwiejszy do zdobycia(nie gram na testowym). Zmiana wymagań wywołuje u mnie frustrację...

Doprowadzając do takiej sytuacji WG powinien się zastanowić po co ma wprowadzać częściowo fikcyjne czołgi lekkie X poziomu oraz niedopracowany MM, który wypacza niektóre elementy rozgrywki. Nie wspominam tu w ogóle o zmianie roli artylerii z którą nie jestem obeznany.

Pozdrawiam,

Gotu

Nightmare_93 #51 Posted 13 April 2017 - 07:54 AM

Private

• Player
  • 21157 battles
  • 15

Prosze drogie wg o odp.

Dlaczego nie znerficie zasięgu widzenia medą?

Powino byc tak:

Ciężkie i tdki 340-350 M

Medy 350-370m

Lighty 370-390

Mniejsze ZASIEGI SPOTOWANIA  zmusza graczy do bardziej aktywnej gry oraz do skupieniui się na osłanianiu pojazdów lekkich.

Na znaczeniu nabierze odpowieni  rozjazd po mapie. Nie bedzie już dziwnych rozjazdów tylko jedną strona mapy. Gra ulegnie wtedy zbalansowaniu.

12312319873 #52 Posted 13 April 2017 - 09:00 AM

Captain

• Player
  • 30952 battles
  • 2,273
  • [AHAM] AHAM

View PostNo_GOLD_No_DAMAGE, on 12 April 2017 - 01:38 PM, said:

Też następnym problemem jest fakt o małej roli czołgów ciężkich i widzę próby naprawienia tego przez WG, ale sami do tego doprowadziliście swoimi decyzjami, a szczególnie decyzją o możliwości zakupie pocisków premium za srebro, wiadomo że im więcej się z tego strzela tym więcej kasy sie traci, co przekłada się na zakupione pojazdy premium, czy konto premium ... No ale naprawdę nie można rozwiązać tej sytuacji w inny sposób? Może nie nerfić to co dobre, ale dać buffa temu co słabe?

a dlaczego mają Ci oddać pieniądze za grind/ premke itp. ? tak dla przypomnienia ... nie jesteś właścicielem swojego garażu ... WG łaskawie daje Ci grać ... proszę przeczytaj regulamin

.

nowego lądu nie odkryłeś stare premki zawsze z czasem są balansowane ... nic nowego

masz syndrom małżeństwa ;) bo .. no nie będę grał (chce rozwodu a taka była piękna miłość kwiaty kino i .... hkeeh dzieci czytają)

Edited by 12312319873, 13 April 2017 - 09:01 AM.

danddys #53 Posted 13 April 2017 - 10:15 AM

Private

• Player
  • 24675 battles
  • 1
  • [PFP-] PFP-

TEN SERWER NIE DZIALA!!!!

szklarka2 #54 Posted 13 April 2017 - 01:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 72777 battles
  • 1,152
  • [ELC3K] ELC3K

View PostG_U_N_D_A_M, on 12 April 2017 - 09:41 AM, said:

Widać, że mało grasz lekkkimi jako scouty.

Tyko sadomaso grają na magazynku.

Zapytaj cwaniaków co nabijali na nim WN, oni są odpowiedzialin za marginalne nerfy tego lekkiego niszczyciela.

WN nie są wymysłem WG, i wątpię żeby WG uwzględniało przy nerfieniu tanków dane z jakiegoś tam XVM.

ELC to wyjątkowy czołg, i masa ludzi czerpie ogromną frajdę z gry na nim, a po zmianach obawiam się że będzie już tylko czołgiem typu przejdź i zapomnij.

Winę za wszystkie zmiany od początków tej gry ponoszą zawsze słabsi gracze a tych jest najwięcej, ciągły płacz na MM+3 że nie da się nic zrobić, a jednocześnie ci sami gracze płaczą też że strzelają do nich niewidzialne krzaki, i co robi WG ?ano ustępuję ogółowi i zmienia MM na +2, i zmniejsza zasięg spota dla LT.

ELC mógł być przerzucony na VI tier i to byłoby najlepsze dla tego czołgu i jego fanów.

MutantLeech #55 Posted 13 April 2017 - 01:25 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 17282 battles
  • 486
  • [LEWD] LEWD

View Postzlasomua, on 12 April 2017 - 03:35 PM, said:

I tu co by nie gadać masz rację. Obecnie może masz 2-3 mapy gdzie LT coś jest w stanie pokazać. Reszta map to badziewne miasta gdzie nie liczy się twój zasięg widzenia a zwrotność, szybkość i dobra armata. Zabierają ci zasięg widzenia z armaty robią kołatkę i jest super a wszyscy maja się cieszyć jak młody pies pchłami. Mam pytanie 1390 przestanie losować na 10 poziomy żeby go tak znrerfić?

Poza Himmelsdorfem, Enskiem, Ruinbergiem i Przedmieściami na każdej mapie przydaje się dobry spotter. A mamy tak ze 20 map (inna sprawa, że grając 2h zagrasz tylko na 3) 20-4=2lub3 przynajmniej dla mnie

vit123 #56 Posted 13 April 2017 - 03:45 PM

Private

• Player
  • 27180 battles
  • 31
brawo WG aby tak dalej rubcie co wam sie podoba, bo w tej grze nic do nas nie nalezy.Moze wiekszosc  oszolomow zrozumie ze nasze zdanie sie nie liczy tyklo kasa ma sie zgadzac,3 lata temu jak gracze pisali jak bedzie to wygladac to matolki dawaliscie minusy .Dzisaj matolku plac i milcz

robezur6 #57 Posted 13 April 2017 - 06:04 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44603 battles
  • 7,005
Patrzcie jak zaszaleli, buffy jak stąd do Marsa.
http://rykoszet.info...18-trzeci-test/

JanczuPL #58 Posted 13 April 2017 - 07:01 PM

Brigadier

• Player
  • 25425 battles
  • 4,417

View PostMAX_MIX_, on 11 April 2017 - 07:25 PM, said:

"Aby poprawić jego parametry bojowe, zwiększyliśmy mu siłę ognia i mobilność" zmniejszenie ilości koni mechanicznych w AMX ELC nie nazwałbym poprawą mobilności :angry:

Zwiększyliśmy, polepszyliśmy, dokonaliśmy odpowiednich zmian, zrebelansowaliśmy - w tłumaczeniu na nasz język - zyebalismy tak czołg, że teraz nie będzie z niego żadnego pożytku.

Czy nie mam racji? przypomnieć rebalans focha 155? 

Edited by JanczuPL, 13 April 2017 - 07:01 PM.

profes79 #59 Posted 13 April 2017 - 07:23 PM

Field Marshal

• Player
  • 21681 battles
  • 10,478
  • [FENOM] FENOM

View PostArushat, on 12 April 2017 - 02:06 PM, said:

Prem lt zostają bez zmian, jedynie mm się zmienia na +2 (czyli nerf).

Jaki nerf? Type-64 do tej pory miał MM +1-+3. Po zmianach będzie miał -2 +2 jak każdy normalny LT. Nerf? To jest buff jak jasna cholera. To tak, jakbyś twierdził, że jak dajmy na to IS-3 zamiast MM+2 dostanie +1 to będzie nerf...

szklarka2 #60 Posted 14 April 2017 - 12:16 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 72777 battles
  • 1,152
  • [ELC3K] ELC3K

View Postprofes79, on 13 April 2017 - 07:23 PM, said:

To jest buff jak jasna cholera.

Pod warunkiem że przy okazji nie wykastrują takiego typka 64.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users