Jump to content

imunita trestov nadtriedy SPG

SPG

• Please log in to reply
3922 replies to this topic

prde1966 #1 Posted 13 April 2017 - 06:51 PM

Colonel

• Player
  • 108657 battles
  • 3,987
  • [9-TDA] 9-TDA

zdarec tankisti 
robím malý prieskum o účinnosti trestov na spg a ich poškodzovaní spoluhráčov. Pomôžte mi a napíšte či ste niekedy 
dostali trest za poškodzovanie spoluhráča ak ste boli v artine prípadne ak ste boli svedkom že by klikač poškodil úmyselne alebo nedajbože nechtiac spoluhráča a zmodral alebo dostal ban?
kujéééémm

https://wotko.cz/pri...radku/#comments

Návrh na feedback

Posielame vám časť podkladov na feedback o neprimerane vysokom nastavení prahu SPG pri poškodzovaní spojencov.

Ostatné podklady ako na testované videá mám k dispo. A v prípade potreby zašlem.

Popísanie problému

SPG má privysoké úľavy v nastaveniach na teamdmg a to nie len v neúmyselnom ale aj úmyselnom poškodzovaní spojencov. Tieto úľavy paradoxne povzbudzujú k vyššej ľahostajnosti k spojencovým hapkám. A podporujú  hlavne neslušnú časť hráčov SPG! A pre to aj SPG spôsobuje /v prepočte na ich výskyt v hrách - čo je cca 1,8/13,2/ násobne vyšší počet pokusov s teamdmg ako u ostatných tried!!!   

Kombinácia týchto troch úľav –

• Menší tresty za střelbu do spojenců v těchto případech:
  • Pokud spojenec mířil na nepřátelský tank a v dobu letu granátu mu další spojence vjel do střelby.
  • Pokud spojenec dostal nepřímé a neúmyslné poškození střelbou vysoko explozivní munice (nebo-li tzv. “splashem”;)       poznámka autora návrhu – ako sa vyhodnocuje to neúmyselné poškodenie?
  • Pokud spojenec poškodil jednou ranou spojence i nepřítele.

S ostatnými úľavami u SPG, ktoré ani nepoznáme, pretože sú pre verejnosť nedostupné, sú v terajšej podobe v podstate nelimitujúce – dôkaz vidíte vo videjku – hráč nastrieľa pár poškodení do enemákov a môže pokračovať v načatej ceste do nekonečna

https://www.youtube.com/watch?v=ja3pFX-Ia6g

Hráč tam poslal 11 strieľ po sebe do spojenca 10x udelil aj DMG a stále nezmodral! Zmodral až v garáži čo je polovičný stupeň zmodrania a v hre ho spoluhráči uvidia naďalej ako čistého hráča bez trestu.

Pritom je jasne zaužívané pravidlo že v tanku zmodráte už po max 3 strelách po spojencovi

podobné testy prevedené 10/2018 - 

https://www.youtube.com/watch?v=LCFdPZnqklA&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=NeUC4o4F4I0&t=322s

Riziká terajšieho stavu

Tieto nastavenia jasne povzbudzujú hráčov spg k úplnej ľahostajnosti k ostatným spojencom a jasne im dovoľujú strieľať aj keď vedia že zasiahnu aj spojenca. Stačí pár striel do enemáka a môžu bezstarostne zase poškodzovať spojenca ďalej. Skontrolujte si počet poškodenia spojencov touto triedou s počtom zabanovaných klientov pri hre s SPG. A paradoxne aj keď spôsobujú násobne najviacej krát teamdmg /v prepočte na ich výskyt v hrách-1,8/13,2/ oproti ostatným triedam, zabanovaného hráča za hru v SPG stretnete tak raz za celú kariéru.  Tieto nastavenia sa nedajú utajiť a hráči SPG na to skôr či neskôr prídu a bude toto zneužívanie ešte viacej gradovať. A čo je najhoršie pri úmyselne mierených poškodeniach je to obdobné a to už je obludná chyba – to dokazuje aj starší test s pred roka, kde je streľba cielená – úmyselné poškodzovanie a enemák je jasne mimo zóny –

https://www.youtube.com/watch?v=rXJYIkeR1Oc

Alebo iná ukážka v randome –

https://www.youtube.com/watch?v=msoiYqSWfkI

Alebo príklad kde v randome mňa sundal kompletne hráč v SPG pri full nacapovaní – čo je najprísnejšie trestaný prehrešok a znovu ani nezmodral – jasný dôkaz ako sa bijú pravidlá a imunita SPG  a imunita jasne vyhráva –

https://www.youtube.com/watch?v=8z_SBkWpN-w

Navrhované nápravy –

Pre celoplošné zníženie team killingu - navrhujeme  rapídne zvýšiť pokuty za poškodzovanie spojencov a to hlavne za streľbu do svojich a paralelne zaviesť vysoké odmeny za každé získanie odznaku kamarát ve hře. To zvýši motiváciu k slušnému chovaniu.

A pre zníženie team killingu u SPG – rapídne znížiť všetky extra úľavy ktoré sa dotýkajú nastavení tejto triedy v trestnosti pri poškodzovaní spojencov. A to na minimum, blížiaci sa úrovne nastavenia TK tradičných tankov.  FF – /zrušenie celoplošného poškodzovania spojencov/, nie je riešenie a sme absolútne proti jeho zavedeniu v hre. Hru by to zjednodušilo až priveľmi a stala by sa s toho len jednoduchá strieľačka na oplechované kačičky. Vylepšenie programu, /modu/ v lepšom rozpoznaní neúmyselného od jasne zámerného poškodzovania v tejto triede SPG, ktoré ako u tankov má niesť hlavné rozhodovacie slovo o udelení nejakej trestnej úľavy by bolo asi dátovo a vývojom dosť ťažké zaviesť a preto je asi najjednoduchšie riešenie nápravy v doladení výšky týchto úľav.

Samotný prográmek, /mod/- pre info ho priblížime -by mal slúžiť na vyhodnocovanie možného rizika zásahu spojenca – základ, ako napríklad u SafeShot Mode u tankov s kombináciou predmierenia /základ má napr. aimbot - výpočtu pohybu spojeneckých tankov a ich možného ohrozenia/. Tento prográmek, /mod/ by vyhodnotil pri mierení artynára či nehrozí zásah aj spojenca a ak áno dá výstražné znamenie – buď zvukové alebo grafické napr – červene blikanie zafarbenia plochy zameriavača, alebo blikanie samotných spojencov v ohrození.... A ak hráč v SPG aj napriek takémuto upozorneniu vystrelí, je to jeho riziko a ak poškodí aj spojenca má mať rovnaký trest ako v inom tanku!  Ak ho poškodí a pri tom ho program neupozornil – je z obliga a má nárok na trestnú úľavu.  /ale určite nižšiu ako je teraz – navrhujeme aspoň o tretinu/ . To platí aj na stun, nie len na teamdmg! Tým vyriešite aj tento problém u stunu a to - jeho doteraz nevyriešenej plnej amnestii pri zastunení spojenca.  A hlavne by sa konečne odstránila imunita aj na cielené a úmyselné poškodzovanie spojenca. Pretože teraz je imunita u tejto triedy celoplošná a kryje aj jasne úmyselné poškodenie. Čo je obludné pretože to deformuje rovnováhu v trestnosti a jasne podporuje iba neslušné chovanie práve neslušákov v tejto triede.

Nechápem ako dovolíte hráčovi ktorý v jedinej triede vidí a môže zámerne strieľať na spojenca po celej mape 10 výstrelov bez toho aby zmodral!!!  Veď tak nepriamo legalizujete jeden z najväčších prehreškov hry. Slušných hráčov sa táto zmena v znížení neprimerane vysokých úľav trestnosti SPG v podstate ani nedotkne. Za to navráti terajšiu vysokú ľahostajnosť hlavne neslušných hráčov v triede SPG na primeranejší stupeň. Terajší stav vyhovuje, /a pestuje k ešte vyššej ľahostajnosti/ iba neslušákom a slušným hráčom SPG iba kazia povesť tejto triedy. 

Záver -   

Úprava výšky úľav v trestnom nastavení SPG smerom dole si nevyžaduje nejaké nadmerné investície a ani moc času – za to určite  vylepší férový duch a obmedzí práve neslušnú časť hráčov v páchaní ľahostajného a nadmerného teamkillingu u triedy SPG. Toto doladenie prispeje k lepšej hernej pohode a zníži toxicitu na túto triedu. Niet nič horšieho ak vás trafí vlastná SPG a vy viete veľmi dobre že sa mu za to okrem mini pokuty v garáži - nič nestane. Suport to nerieši, report má tiež u tejto triedy nadmerné úľavy – proste bezmocnosť a naj nespravodlivosť.  

ďakujeme za čas a poprosím o malú správičku, či s toho urobíte feedback.

Ďakujeme,

Prde1966, Vijacz.

Hurá  -  feedback bol zaslaný  

View Postprde1966, on 06 September 2018 - 05:20 PM, said:

Kájo vitaj - bol odoslaný feedback priamo na náš  návrh  na feedback?   Žiadam ťa už viac ako rok o jednoduchú odpoveď k nami zaslanej téme. Po roku sme ju vylepšili a doplnili o nové obludné zistenia a znovu ti nestojíme ani za jednoduchú odpoveď - áno poslal som aj na ten váš návrh feedback  / nie.  Píšem ti to všade kde sa objavíš - nie je šanca aby si to ešte nečítal a aj tak sa chováš tak silno arogantne. Dostanem od teba odpoveď? 

View PostKayi4ek, on 06 September 2018 - 04:38 PM, said:

Ano, jak já, tak Iva.

edit - 13.10.2018. -  pár neveriacich zástancov SPG a popieračov trestnej imunity tejto triedy dookola spochybňujú  pravosť testov - pre to týmto oficiálne žiadam WG o prelustrovanie testov ktoré sú použité hore ako dôkaz o trestnej imunite. Poprosím moderátorov aby upozornili príslušného pracovníka WG aby konal. V prípade že bude potreba doplniť podklady rád ich poskytnem. Stačí napísať do vlákna alebo priamo PM mne. Ďakujem. 

Edited by prde1966, 06 February 2019 - 12:46 PM.

Dunev #2 Posted 13 April 2017 - 07:25 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22535 battles
  • 407
  • [KHIL] KHIL

Klikač v praxi snad ani nemůže dostat ban za team dmg. Když už po zabití 2 vlastních hráčů konečně zmodrá, tak se z něj stane důležitější cíl, než tanky soupeře.

Pokud chceš konkrétní příklad, tak jsem byl svědkem, když dal klikač za 2k vlastní E3 ihned po začátku bitvy a samozřejmě se mu nic nestalo.

VijaCZ #3 Posted 13 April 2017 - 07:35 PM

Brigadier

• Guest
  • 71385 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA
SPGs má obrovskou toleranci na ničení spojenců, to je známá sviňárna věc - v podstatě si můžou do spojenců střílet jak se jim zachce. Je to jeden z důvodů proč mám takový obavy z následující aktualizace - [Editováno] to prostě bezohledně pošle někam kde bojují nablízko spojenecký a nepřátelský tanky, vzhledem k dosahu výbuchu to omráčí a zmrzačí všechno a po následujících 20 vteřin jde veškeré poškození nastřílené do nepřátel klikačovi jako asist stun dmg - a s tím spojený příjem kreditů a zkušeností. Jakmile na to "hrdinní mačkači levýho čudlíku na myši" přijdou, setkáme se s masivní teamdmg v každý bitvě.

Edited by ClearEvil, 13 April 2017 - 11:54 PM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

Pepelus #4 Posted 13 April 2017 - 07:45 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19770 battles
  • 924
  • [BVP] BVP
Já viděl zmodrat klikače jen jednou a bez váhání jsem ho hned oddělal ... dobytka jednoho ...

VijaCZ #5 Posted 13 April 2017 - 08:32 PM

Brigadier

• Guest
  • 71385 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA
Nedalo mi to, šel sem na testserver a vyzkoušel to. Stále trvá že průměrný [Editováno] jako třeba já si svoje HPx3 až HPx4 nastřílí - stále se na tier X artynách bavíme o cca 2k dmg přímého poškození na bitvu. ( Pouštní řeka, Himmelsdorf, Vichřice, Redshire a podobně ) Extrémní buff aiming time, reload time a splash range je v týhle věci hooodně znát. Vybíral sem si pokud to situace dovolovala cíle poblíž spojenců. Finanční postih za stun spojencům je minimální nebo vůbec žádný, zato efekt ve formě asist dmg zahýbe s výsledkem bitvy ( XP a kredity ) opravdu hodně.  Takže po aktualizaci čekejme malé team-arty-dmg peklo. Těšíte se? :)  Jinak k tématu - 7 bitev, v každé minimálně stun a poškození modulů spojencům, ve většině vícenásobně opakovaný a často spojený s poškozením spojenců a modrá barva se jaksi nedostavila......

Edited by ClearEvil, 13 April 2017 - 11:54 PM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

prde1966 #6 Posted 14 April 2017 - 03:33 AM

Colonel

• Player
  • 108657 battles
  • 3,987
  • [9-TDA] 9-TDA

presne tak priateľu VijaCZ,  keď že o neúmyselnom poškodzovaní som už test robil a tam je imunita skoro 100% aspoň mne sa pri tých cca 5oo testovacích hier nič nestalo - ani zmodranie ani žiadne upozornenie o wg rozhodol som sa pritvrdiť a vyskúšať kde je hranica imunity SPG - pripomínam že u ostatných triedach je zaužívané pravidlo zmodrania najneskôr po tretej rane do spoluhráča - ak sa nemýlim a ako je to u spg? Odpoveď v teste -

Spoiler

bobitwo1 #7 Posted 14 April 2017 - 08:07 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 12767 battles
  • 1,134
  1. zmodranie nemusí na test serveri fungovať 
  2. Po 3-4 ranách do spojencov zmodrá každý, je jedno či sedí v AMX 13 75 a prebije 3-4x Mausa, alebo to osolí spojencovi keď sedí v JagdPz E-100, alebo sedí v T92
  3. Keď zničíte 2 tanky čímkoľvek,  tak zmodráte, je jedno, či ste ich dorazili Matildou za 55dmg, FV 215b 183 za full dmf alebo arty
  4. Chceli ste aby arty znížili dmg, spravili to. Súhlasili ste s tým, že môžu na oplátku o niečo zrýchliť nabíjanie a zameriavanie spravili to. Tak tu teraz neplačte, že WG splnilo, čo ste vy chceli. 

Alfonz_ArrogantCrew #8 Posted 14 April 2017 - 08:49 AM

Major General

• Player
  • 43441 battles
  • 5,109
  • [THEOS] THEOS
1. Funguje. Aj ban.
2. Po 3-4 ranách do spojencov je ban. Arty zmodrá.
3. Po dvoch killoch je ban. Arty zmodrá.
4. Ja som chcel aby arty zrušili.

VijaCZ #9 Posted 14 April 2017 - 12:44 PM

Brigadier

• Guest
  • 71385 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA
Hele to už tady tvrdím roky a roky že artyny můžou vraždit spojence beztrestně a nikdo nemá sebemenší vůli s tím cokoliv dělat, předpokládám že jakejkoliv report vývojářům že minimálně část komunity je s tím nespokojená se stejně konat nebude a jako adekvátní reakce se na tieru 7 objeví premiová artyna s 305mm houfnicí a splash range 50m - to by "řešení problémů" WG stylem asi tak odpovídalo.

prde1966 #10 Posted 14 April 2017 - 12:45 PM

Colonel

• Player
  • 108657 battles
  • 3,987
  • [9-TDA] 9-TDA

View Postbobitwo1, on 14 April 2017 - 07:07 AM, said:

2. Po 3-4 ranách do spojencov zmodrá každý, je jedno či sedí v AMX 13 75 a prebije 3-4x Mausa, alebo to osolí spojencovi keď sedí v JagdPz E-100, alebo sedí v T92
  3. Keď zničíte 2 tanky čímkoľvek,  tak zmodráte, je jedno, či ste ich dorazili Matildou za 55dmg, FV 215b 183 za full dmf alebo arty
  4. Chceli ste aby arty znížili dmg, spravili to. Súhlasili ste s tým, že môžu na oplátku o niečo zrýchliť nabíjanie a zameriavanie spravili to. Tak tu teraz neplačte, že WG splnilo, čo ste vy chceli. 

1 - ok máš gule? Ak tak dokáž opak. Memáš a nevieš to dokázať ale napíšeš to 

2 - tak že som zmanipuloval videjko? :):)  Veď tam vidíš jasne 1x ram + 7x poškodenie cielene mierené na spoluhráča - z toho jeden teamkill + 2x omráčenie kľudne ti pošlem obe hry aby si konečne ráčiko uveriť ty čudo klikačské, neveriace.

3 - nestihol som sry

4 - moje návrhy boli jasne iné vieš to a vieš to aj o kolegoch ktorý sa tu predomnou vyjarili a aj tak to napíšeš ale hlavne tu plačem tento krát o tom že už v tejto podobe klikač môže beztrestne splašovať spoluhráčov a nič sa mu nestane klikači to vedia a zneužívajú to aj k zákerným teamkillom pretože sundať ťa na ranu môžu klikači v pohode a ak to nerobia často tak to môžu robiť absolútne beztrestne a poškodený mu nemôže absolútne nič - to sa ti zdá v poriadku???? 

Ako sa asi budú klikači chovať v omračovaní ak tam bude spoluhráč keď teraz sú v imunite aj pri splashoch 

Edited by prde66, 14 April 2017 - 12:56 PM.

ColonelKurtvonStrohm #11 Posted 14 April 2017 - 04:01 PM

Lieutenant

• Player
  • 5454 battles
  • 1,600

View Postbobitwo1, on 14 April 2017 - 08:07 AM, said:

1) jasně , protože jinak by RU hráči mohly dostat postih za oblíbenou zábavu - odpálit někoho z jiného serveru 

2) jenže když trotl v SPG dá 3 ránu do spojenců už je šumák zda zmodrá protože jsou buď 3 tanky dole , "zkriplené" a nebo bez spotřebáků a tým v podstatě prohrál , to už je na banán a ne na zmodrání

3) to je taky správně , jeden neúmyslný kill je OK , osobně pálím často na velkou vzdálenost a sem tam tam ten spojenec prostě najede ,to se pokaždé uhlídat nedá

4) chtěli jsme hardcap na dvě a nechat je jak jsou , s ničím jsme nesouhlasily ! klasická demagogie od klikačů  

edit pro mody, než to zase megaaktivně zcenzurují : "zkriplené" není nadávka , jen jsem vycházel AJ a "cripple" 

Edited by ColonelKurtvonStrohm, 18 April 2017 - 07:32 AM.

bobitwo1 #12 Posted 14 April 2017 - 05:47 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12767 battles
  • 1,134

Aj keby som to postol, nič sa nezmení,  lebo už dopredu si sa rozhodol, že arty je vinná, ona je to peklo a nič na svete ťa o opaku nepresvedčí. Takže zbytočne kaziť hru hráčom. 

Edit: bod 4) bol určený pre uplakánkov ako zakladateľ tejto témy,  ja osobne som za ponechanie arty v takom stave v akom sú s tým,  že obmedziť na 2 na hru. Cez 50% hier, čo mám som odohral v heavy tanku, a výrazný problém s nimi nemám.  A keď už to schytám, tak si vždy už predtým hovorím,  že tam príliš dlho šaškujem a mal by som vypadnúť. 

Edited by bobitwo1, 14 April 2017 - 05:54 PM.

ColonelKurtvonStrohm #13 Posted 14 April 2017 - 06:07 PM

Lieutenant

• Player
  • 5454 battles
  • 1,600

View Postbobitwo1, on 14 April 2017 - 05:47 PM, said:

Aj keby som to postol, nič sa nezmení,  lebo už dopredu si sa rozhodol, že arty je vinná, ona je to peklo a nič na svete ťa o opaku nepresvedčí. Takže zbytočne kaziť hru hráčom. 

Edit: bod 4) bol určený pre uplakánkov ako zakladateľ tejto témy,  ja osobne som za ponechanie arty v takom stave v akom sú s tým,  že obmedziť na 2 na hru. Cez 50% hier, čo mám som odohral v heavy tanku, a výrazný problém s nimi nemám.  A keď už to schytám, tak si vždy už predtým hovorím,  že tam príliš dlho šaškujem a mal by som vypadnúť. 

mezi námi ..............je těžké hledat objektivní názor v tomhle tématu 

více méně bych mohl říct že ty ses zas rozhodl dopředu že je nevinná a nic na světě tě o opaku nepřesvědčí ............

a časem by tu byl další několik stovek stran dlouhý topik 

co vím tak na mojí stranu nahrává fakt že - jako obvykle úplně jinak a za pomoci další "nové herní featury" - i WG uznalo že SPG problém jsou a "řeší ho" ............a podle ohlasů tady bude "omračující" mechanika opravdu záživná a doslova nás fakt omráčí ...........hádám že stará hláška "zabijte je všechny , bůh své pozná" se tady změní na "omrač všechny bez rozdílu týmu a od červených se ti bude počítat vejvar ......."

mimochodem , pro mě osobně jsou SPG spíš "otravná nepříjemnost" než "problém co mě fakt trápí ve WoT" ...............pravda je že jsem trochu znepokojený tím jak v ostrém provozu bude ta nová mechanika fungovat ale pořád mě 100x víc trápí třeba MM co mám než nějaké SPG ...............

Edited by ColonelKurtvonStrohm, 14 April 2017 - 06:13 PM.

bobitwo1 #14 Posted 14 April 2017 - 06:49 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12767 battles
  • 1,134

View PostColonelKurtvonStrohm, on 14 April 2017 - 06:07 PM, said:

mezi námi ..............je těžké hledat objektivní názor v tomhle tématu 

více méně bych mohl říct že ty ses zas rozhodl dopředu že je nevinná a nic na světě tě o opaku nepřesvědčí ............

a časem by tu byl další několik stovek stran dlouhý topik 

co vím tak na mojí stranu nahrává fakt že - jako obvykle úplně jinak a za pomoci další "nové herní featury" - i WG uznalo že SPG problém jsou a "řeší ho" ............a podle ohlasů tady bude "omračující" mechanika opravdu záživná a doslova nás fakt omráčí ...........hádám že stará hláška "zabijte je všechny , bůh své pozná" se tady změní na "omrač všechny bez rozdílu týmu a od červených se ti bude počítat vejvar ......."

mimochodem , pro mě osobně jsou SPG spíš "otravná nepříjemnost" než "problém co mě fakt trápí ve WoT" ...............pravda je že jsem trochu znepokojený tím jak v ostrém provozu bude ta nová mechanika fungovat ale pořád mě 100x víc trápí třeba MM co mám než nějaké SPG ...............

ja osobne považujem SPG za taký istý kus techniky ako TD, medko, light či heavy. Nikto normálny po vlastných strieľať nebude. Žiaľ nehody sa stávajú,  je to vec,  čo sa nedá vylúčiť,  nech sedíte v čomkoľvek.  Pár krát sa mi stalo, že sedím si v KV-2 a idem strieľať v cieľ,  keď zrazu v momente stlačenia sa mi do dráhy strely postaví spoluhráč v nejakom papierovom lighte, či medku a chce si vystreliť a nezáujem,  čo je za mnou.  Raz v živote som s arty trafil nášho,  a to s FV304 kde na maximálny dostrel to letí cca 5-6 sekúnd.  Cieľ som označil a vystrelil,  žiaľ našiel sa človek v T37 čo zrazu musel prísť facehugovať enemy T-150  a za blbca som bol ja. To že on tam v tom čase nebol nikde na okolo, keď som strieľal,  ho už nezaujímalo.  Mal si vidieť tie správy. Ale to, že 3 týždne predtým ma ja v ISU-152 vytlačil z pozície,  kde som bol skôr ako on a na otázku,  že či je slepý,  mi napísal: [Editováno] noob. A strelil do mňa, samozrejme IK. Všade sa nájdu prasatá hráči.  Stačí si pozrieť novú kolekciu videí od WG Nightmares.

Edited by ClearEvil, 14 April 2017 - 07:31 PM.

ColonelKurtvonStrohm #15 Posted 14 April 2017 - 07:32 PM

Lieutenant

• Player
  • 5454 battles
  • 1,600

ale jo , já souhlasím 

SPG je normální součást hry , jen je těžké jí opravdu rozumně vybalancovat aby byla hratelná pro obě strany , hardcap na dvě by pomohl a imho by je mohly nechat jak jsou , dát cap na jednu / tým tak bych jim dal i nějaký rozumný buff atd , možností bylo víc a jak bude fungovat ta nová mechanika při ostré provozu a velmi rozmanité skladbě hráčů je ve hvězdách

ano normální hráč úmyslně do vlastních nestřílí , samozřejmě pokud nejde o sebeobranu ( ideálně pokud druhý zmodrá , pak je i plně "legální" ) , neúmyslně ....jo jak jsem psal jinde , hraji primárně němce , pálím obvykle na maximální možnou vzdálenost a jo sem tam se prostě nehody stávají

Edited by ColonelKurtvonStrohm, 14 April 2017 - 07:35 PM.

_YPO_ #16 Posted 14 April 2017 - 07:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 5715 battles
  • 707
Už se těším. To budou žně. Konečně budou arty opět zábavné. :great:  GG WG

VijaCZ #17 Posted 14 April 2017 - 07:47 PM

Brigadier

• Guest
  • 71385 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA

Určitě to bude chtít trošku změnit styl hry.

Vždy je dobré nejdřív odstranit největší nebezpečí a až pak se věnovat těm menším.

Takže na začátku každý hry bude zřejmě potřeba převrátit na bok vlastní artyny a otočit je směrem ke kraji mapy a až teprve pak se věnovat nepřátelskýmu týmu :)

ColonelKurtvonStrohm #18 Posted 14 April 2017 - 08:03 PM

Lieutenant

• Player
  • 5454 battles
  • 1,600

View PostVijaCZ, on 14 April 2017 - 07:47 PM, said:

Vždy je dobré nejdřív odstranit největší nebezpečí a až pak se věnovat těm menším.

Takže na začátku každý hry bude zřejmě potřeba převrátit na bok vlastní artyny a otočit je směrem ke kraji mapy a až teprve pak se věnovat nepřátelskýmu týmu :)

spíš bych zavedl do hry goldový spotřebák "narušení rádiových frekvencí" který by na 30s pro SPG přeznačkoval nepřítele na spojence a naopak , všechny problémy by se rychle vyřešily samy  

Spoiler

Edited by ColonelKurtvonStrohm, 14 April 2017 - 08:04 PM.

bobitwo1 #19 Posted 15 April 2017 - 05:58 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 12767 battles
  • 1,134

View PostVijaCZ, on 14 April 2017 - 07:47 PM, said:

Už vidím,  ako niekto bude prevracať 50+ tonovú arty. Aj keď stále sa nájdu blázni,  takej T37, Cromwellovi, Chaffee, AMX ELC čo chcú ramovať moju S-51. Na druhú stranu asi využijem 2x v živote to, že pošlem nejaké video na support, ak sa niečo také stane a je mi jedno, či ja budem sedieť v tej arty, alebo niekto z nášho tímu. 

Jmeno1 #20 Posted 15 April 2017 - 06:14 AM

Field Marshal

• Player
  • 48325 battles
  • 10,223
  • [_V4L_] _V4L_
Vždy když si přečtu takové téma dostanu chuť si artyny zahrát. :justwait: Nehrál jsem je 3/4 roku, ale jak dají 9.18, tak je v garáži opráším a dotáhnu ten zbytek na T-10. :arta: To budou artyhateři brečet v čele s prde66. Co si vymodlili, to mají. :popcorn:

Also tagged with SPG

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users