Jump to content

Aktualizace 9.18 - Celková revize dělostřelectva

9.18

• This topic is locked This topic is locked
376 replies to this topic

El_Ronin #41 Posted 27 April 2017 - 11:55 PM

Private

• Player
  • 65318 battles
  • 22
  • [RON-N] RON-N

Zdravím, zatím jsem toho s arty v této verzi moc nenahrál, takže jde spíš jen první dojmy, ale zatím mi přijde, že pro arytny je to velké zlepšení v hratelnosti.

Další klad je že konečně už je možné označit místo kam arty míří a obnovitelné doplňky.

Nový pohled jakoby 3d míření asi bude asi o vkusu (nic pro mě), ale co mi tedy opravdu vadí a co je důvodem proč sem píšu je ve sniper módu neustále svítící nápis "stiskněte G pro přepnutí do režimu míření". Jak si proboha někdo mohl myslet, že bude příjemné se na to koukat každou bitvu? Prosím dodělejte možnost toto vypnout!

Ohledně stun effectu si myslím, že je to moc silně nastavené, navíc já osobně bych počet arty ve hře limitoval číslem 2, protože s tímto novým splash efektem se hraní normálním tankem stalo skoro nehratelné a pocitově mnohem horší, neboť teď se skoro nedá před arty utéct a po zasažení artynou (pak druhou a nakonec i třetí;) je tank jen stojícím bezmocným cílem.

Ypsi #42 Posted 28 April 2017 - 12:38 AM

Private

• Player
  • 22994 battles
  • 14
  • [A-W-C] A-W-C
Mě osobně se ta změna artyn líbí a to jak z pohledu artynáře, tak i z pohledu toho koho ta artyna trefí. Nehrozí už tolik, že mě jako v minulém patchy sundají na ránu a to mě osobně strašně vadilo. A díky tomu přidanému efektu stunu mě ta hra i baví za artiny, příjde mi že toho najednou v té hře udělám nějak víc. Ale má to samozřejmě ještě i své mouchy. Dnes když jsem zkoušel mise již na live serveru tak jsme s kolegou zjistili, že je sice hezké mít misi přivoďte stun minimálně 80s, ale nikde ani v bitvě ani po bitvě není počítadlo celkového stanoveného času stunu. To by bylo dobré nějakým způsobem do hry přidat. A inspirace na čety WoW kde jde četa s letadlovou lodí, s tím že může do čety jen jedna by také nebylo špatné.

Edited by Ypsi, 28 April 2017 - 01:07 AM.

darlinov #43 Posted 28 April 2017 - 12:56 AM

Corporal

• Player
  • 50654 battles
  • 163
chcem sa spýtať, zmenili u artyn aj uhly letu strely, lebo teraz tank za prekážkou už vôbec neohrozím ako pred tým.Pre mňa najhoršia aktualizácia, s artynami sa mi hralo lepšie, nevravím, že som na nich závislý, no hra je s nimi potrebná na dosiahnutie rôznych kampaní napr.stug IV

Edited by darlinov, 28 April 2017 - 12:57 AM.

Ypsi #44 Posted 28 April 2017 - 01:05 AM

Private

• Player
  • 22994 battles
  • 14
  • [A-W-C] A-W-C

View PostClearEvil, on 27 April 2017 - 10:53 AM, said:

Jde o četu arty-arty. Četa arty - tank/TD by měla pořád jít.

Právě, že bohužel ne arty mají úplný zákaz čet a to v jakémkoliv případě.

Spoiler

Edited by ClearEvil, 28 April 2017 - 05:08 AM.
Spoiler

Black_Hole1 #45 Posted 28 April 2017 - 02:46 AM

Sergeant

• Clan Commander
  • 48079 battles
  • 269
  • [B-H-L] B-H-L
Tak za mě osobně po prvním dnu docela spokojenost. Žádný IK z nebes, popřípadě morda co mi dá za 1/2 nebo 3/4 HP a navrch sejme 2-3 lidi z posádky a já s tím nic nemohu dělat. Takhle dostanu většinou max kolem 200-500DMG a i když jsem ve stunu, tak se v "pohodě" můžu někam dál odbelhat ( popřípadě použít spotřebáky a to třeba i opakovaně na doléčení celé posádky ) a hraju vesele dál svojí hru.  Ano stun je otravný, ale pro mě mnohonásobně přijatelnější než IK nebo obdržená DMG ( 1/2 či 3/4HP jednou ranou ), která mi prakticky vystavovala stopku pro nějakou další aktivní hru.

Mám jednu připomínku do feedbacku. Pokud mě arty trefí a tím zásahem mi kromě stunu vyřadí i několik členů posádky a vozím pouze malou lékárničku. Normálně pro vyléčení člena posádky kliknu myší na jeho symbol v DMG panelu ( dole vlevo ) . Než bych se proťukal patřičnou číselnou kombinací na klávesnici, tak jsem prostě tuhoň :teethhappy: . Jenže v tomto případě je trošku složitější rychle určit, kolik a kteří z členů jsou vyřazeni ( protože posádka je částečně překrytá symbolem stunu a zranění členové jsou pod ním celkem nevýrazní, oproti tomu stunu ). No a když pak kliknete na ten panel, tak se vám odstraní stun, ale vyléčíte třeba velice "důležitého" radistu ( u KV-5 ) , místo velitele nebo střelce. Je potřeba nějak výrazněji oddělit to znázornění pro stun a zraněné členy posádky. Dnes se mi prostě několikrát stalo, že jsem s odstraněním stunu vyléčil i jiného člena posádky, který pro mě měl v ten okamžik nižší prioritu, než jsem vlastně chtěl.                

ClearEvil #46 Posted 28 April 2017 - 05:11 AM

Field Marshal

• Veteran
  • 15374 battles
  • 12,901

View PostSkeletonfinger_SK, on 27 April 2017 - 05:47 PM, said:

No mňa by zaujímalo, nuž, revízia delostrelectva, čo mi poviete ku faktu že leFH18B2 má stále AP a dokonca aj HEAT náboje??? Zase nadržiavate premiakom, či ako to mám chápať? Nuž vidím to tak že budem mať o niekoľko GB viac voľného miesta na disku :)

Je to prémiák, tak proto.

View PostClearEvil, on 27 April 2017 - 11:53 AM, said:

Jde o četu arty-arty. Četa arty - tank/TD by měla pořád jít.

View PostDannyCe, on 27 April 2017 - 08:12 PM, said:

Všechno špatně-  četa založit nejde...

View PostMesoX, on 28 April 2017 - 12:10 AM, said:

Nejde, alespoň mě ne.

View PostRunshack, on 28 April 2017 - 12:33 AM, said:

Zdravim Ta

Nie nejde

View PostYpsi, on 28 April 2017 - 02:05 AM, said:

Právě, že bohužel ne

Asi jsem někde něco špatně přečetl nebo pochopil. :hiding:

Lavelin #47 Posted 28 April 2017 - 05:35 AM

Captain

• Player
  • 42505 battles
  • 2,095

Já zkoušel GC a 10tkového baťáka.

GC RIP - malý dmg a pokud nikdo nestřílí na zmrzačené tanky, tak i bez creditů.

10tková Baťák už se dá (2x opravu má málokdo a Grill na 3 rány rovnou do garáže)

ezboy #48 Posted 28 April 2017 - 05:49 AM

Private

• Player
  • 20195 battles
  • 27
  • [TBVK] TBVK

Zákaz brát arty do čety nám prakticky zrušil možnost hrát v četě s kámošem, který hraje z 90% artilerie a na vyšších tierech ani nic jiného vyexpeného nemá.

Prosím, zvažte možnost, že bude povolena 1 arty v četě.

Jan__Lacko #49 Posted 28 April 2017 - 06:49 AM

Private

• Player
  • 16128 battles
  • 1
  • [OC_RA] OC_RA
Zdravim. Nevadi mi to jak jste to predelali, ale podle me by zavislost stunu mohla byt vazana na vzdalenosti splasha. tudiz je podle me skoda ze artyna vas trefi a stun 15sec, pak vas splashne minimalne treba jen poskodi pasy a stun opet 15 sec. pri te vzdalenosti  by to mohla byt 1 az 2 sec protoze pak nejaky arty safe za kamenem nema smysl artyna vas stunne na 15 sec a pak po vas vyjedou enemy

Homer_Simps #50 Posted 28 April 2017 - 06:56 AM

Private

• Player
  • 35698 battles
  • 22
Ahoj, zeptám se jako mamlas. Jak vlastně fungujou spotřebáky na stun?  Dík

kuchy #51 Posted 28 April 2017 - 07:31 AM

Lieutenant

• Player
  • 62086 battles
  • 1,543
  • [9-TDE] 9-TDE

Musim si tu trosku vypustit paru , hoci viem ze WG to je aj tak jedno. Artyny teraz ,podla mna, kazia celu hru a to hlavne stun efekt a ten obrovsky splash co maju je hrozny. Pripadam si ako keby hram nejaky dungen alebo rpg hru. Zamrzne mi tank , akoze v hre s tematikou 2 svetovej vojny? Nezacnu o chvilku strielat tanky firebaly alebo ice blasty? Tato novinka , mi totalne pokazila celkovy dojem s hrania a je to podla mna somarina, uplne by som to odstranil. Ale je mi jasne ,ze sa tak nestane. Tuto hru hram uz takmer 6 rokov a je mi z toho smutno kam tato hra dospela. Som z toho frustrovany ,ale nic s tym nenarobim. :arta::arta:

peky1128 #52 Posted 28 April 2017 - 07:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 12713 battles
  • 616
  • [CSLEV] CSLEV
Pridavam sa ku kritike. Takmer stale 3 arty v tyme,mal som uz aj jednu a aj ta bola strasne otravna,strielala po nas pomali rychlejsie ako nase tanky po nepriatelovy.
Stun je hrozny,ked sa na vas zameraju,nemate sancu. Toto nebol dobry krok,zatial som hral sice len jeden vecer,uvidime ako to bude dalej ked ten osial utichne,no nadseny po prvom dni rozhodne nie som. Palec dole WG.

Edited by peky1128, 28 April 2017 - 07:58 AM.

bobisek73 #53 Posted 28 April 2017 - 09:12 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10692 battles
  • 53

Tak včera jsem dal 15 bitev s T5 a T6 medkama. Jen jedna byla bez artyn, jinak minimálně 2 a spíše 3. Během těch her jsem dostal jen "jednou" omráčení, ale neměl jsem možnost si ho vychutnat, protože jsem měl málo HP a enemi mě hned dorazili. Vzhledem k tomu, že jsem neměl dobré losy na týmy, musel jsem se snažit většinou tvořit hru sám ... i proto jsem se možná hodně pohyboval a nedal jsem artynám moc šanci a třeba měl jen štěstí.

Co mě překvapilo, že MM pořád vytváří hodně nebalancované hry (... ano četl jsem, že počty HT a MT se neřeší ...), ale postavit v osmičkové bitvě na mapě Stalingrad proti sobě 2xHT u nás a enemi 8xHT? Sranda byla, že po brutálním masakru na středu mapy, jsme tři tanky T6 proletěli po nábřeží a dotáhli, jako poslední přeživší na naší straně, cap k šťastné výhře.

Dalším překvápkem je nový lehký francouzský tank Bat.-Châtillon 12 t, který v osmičkových bitvách doslova kraluje (jelikož jsem hrál pouze se šestkami, tak jsem ho výše nepotkal). Tam kde jsem tuhle raketu potkal u enemi, skončil ve výsledcích na topu, s mega DMG a spoustou killů (samozřejmě pokud byl v dobrých rukou, což naše týmy nebyly).

Na zkoušku jsem dal i jednu bitvu s artynou (Grille). Omračování jsem moc nevyzkoušel, protože co jsem trefil, tak šlo díky malému HP do garáže.

Edited by bobisek73, 28 April 2017 - 09:15 AM.

darlinov #54 Posted 28 April 2017 - 09:14 AM

Corporal

• Player
  • 50654 battles
  • 163

zmenil sa uhol letu strely?

Chirurg001 #55 Posted 28 April 2017 - 10:16 AM

Private

• Player
  • 29024 battles
  • 10
  • [TR2] TR2

View PostIvana_Drago, on 25 April 2017 - 12:50 PM, said:

Tankisté,

v tomto vlákně můžete diskutovat o změnách dělostřelectva a podělit se s námi o svou zpětnou vazbu.

Jak se vám provedené změny v praxi jeví?

Nevím jestli to patří sem , asi ne , ale musím to napsat.

Wargaming ty ARTY velmi dobře podělal !!! jediné co je ještě schopné trochu omluvy je nový pohled sniper modu.

Jinak stašně rád jsem hrál s arty mám SU-14-2 tier VIII , ale po aktualizaci už asi nebudu s arty hrát.

1.slíbili zrychlení nabíjení měl jsem 37.97 nyní mám 36.32 :-) opravdu velká pomoc :-)

2.poškození na jeden náboj měl jsem asi 2 200 ale bežné poškození 800-1100 , nyní je na jeden náboj 1050 ale zatím se mi podařilo jenom 385 a to jsem tank trefil přímo , žádný rozptyl

3.před aktualizací mi přední pancíř dokázal zastavit nebo razantně snížit mé poškození od lehkého tanku i po 5 střelách nyní 2 střely a jsem death :-)

4.slíbili zvětšení přesnosti haha možná kdybych střílel pytlíkama hrachu udělám více škody :-)

5.před aktualizací si myslím jsem byl přínos pro tým s průměrným nástřelem 2400-3800 nyní si připadám jenom jako pozorovatel s nástřelem 450-1180

6.takže podle mne wargaming chce arty dostat ze hry

darlinov #56 Posted 28 April 2017 - 10:59 AM

Corporal

• Player
  • 50654 battles
  • 163
dá sa odstrániť nový pohled sniper modu v artynách, s battle assistant sa mi hralo lepšie

bobitwo1 #57 Posted 28 April 2017 - 11:03 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 12780 battles
  • 1,134

1) Nechcem rýpať, ale podľa mňa už je troška prehnané, že SU-14-1 s 203mm delom dala priamy zásah môjmu Type 58 za 358dmg? Po starom by som sa vyparil, teraz som mal čas tam po zásahy sedieť na mieste a v pohode si domieriť, dať si kávu a poslať jej 2 rany.  S KV-2 by som dal Type 58 na ranu, alebo aspoň za 400-500.

2) Ten úžasný battle assistant je tak na 3 veci, skáče to ako splašené, menší pohyb myšou znamená, že sa vám kľudne zmení aj o 30 stupňov pohľad a ako bonbón, v celej nahote ukazuje, že so zlepšenou presnosťou arty sa len kecalo a ostalo to po starom.

3) Hra s FV304, na stojace AFK CDC som potrebolval 8 rán, aby som mu ubral 1023 HP. Pritom CDC má namiesto panciera 3 vrstvy alobalu a v starom FV by som ho dal tak na 4 rany celé, možno 5, ak by som raz trafil pásy.

4) S-51 s 203mm delom, priamy zásah do Type 4 Heavy za 50, lebo som trafil predok. Ako sorry, ale s KV-2 som čelne dával za 200 do Typu 4 ( hral som vtedy v čate s kamošom, čo mal IS)

5) Nehovorím, že všetko je fail v tejto aktualizácii ohľadom arty, zrýchlenie zameriavania beriem ako plus, aj keď sa to na mojich 2 jediných arty veľmi neprejavilo, ten o 4 sekundy lepší reload na S-51 to už nespasí. Predtým mala S-51 6m splash, teraz má 11,5m tak ak som trafil vedľa Conquerora 2 metre, tak stále dostal splashom za 600-800, teraz dostanem tak za 150 a to trafím/bol som trafený rovnako ďaleko ako predtým.

SkogenCZ #58 Posted 28 April 2017 - 11:16 AM

Private

• Player
  • 18310 battles
  • 14

Co jste provedli s artynama je naprosto šílené... Ano, nadávalo se na ně. I já jsem nadával, když mě artyna zhasla, to byl projev frustrace ze hry. Takže jsem si občas artynu vzal a zkusil si to za ni... Kolik artyn získalo válečníka? Jak naskutečně frustrující jsou pro hráče s artynou městské levely? Co to nekonečné nabíjení a dopad granátu na hranici přesnosti, tedy bez zásahu? Odměnou za to bylo to nádherné zhasnutí protivníka na jednu ránu, které se jednou za čas povedlo. To je teď v prdeli, takže žádná motivace artyny hrát.

Co to je vůbec za nesmysl, to „ochromení posádky“? Hrajeme LOLko? Přibudou kouzelné lektvary a čarovná magie? Odměnou pro artynu je jako pro každého jiného DMG a zářez za zahasnutí nepřítele. Nic víc.

Co obludy jako Maus, Prot, KV-3, O-Ni a další těžce pancéřované tanky... Proti nim byly artyny požehnáním. Teď abyste hrábli zase do nich a vybalancovali pro hru jejich možnosti. Příšerné.

SRudolf #59 Posted 28 April 2017 - 11:25 AM

Lieutenant

• Player
  • 37394 battles
  • 1,522
Je to pakazene. dam stun+ dole pasy. apripisuje mi to len asistenciu. ale ja chcem aj stun DMG. predsa omracujem. né? vole

Chirurg001 #60 Posted 28 April 2017 - 11:37 AM

Private

• Player
  • 29024 battles
  • 10
  • [TR2] TR2

ted jsem hrál s SU 14-2  je to tier VIII že ? :-)  přijel type 64 to je tier VI :-) 3 rány a bylo po mě , opravdu arty dovedli k dokonalosti . Ve wargamingu jsou asi pěkní [Editováno].

tak asi končim s wot měl jsem rád arty ale ted to stojí za .....

Edited by ClearEvil, 28 April 2017 - 06:12 PM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ClearEvil

Also tagged with 9.18

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users