Jump to content

Maç Eşleştiricinin Durumu

• Please log in to reply
41 replies to this topic

Community #1 Posted 27 April 2017 - 03:07 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,786
İyileştirilmiş maç eşleştirici ile savaş oluşturma hakkındaki her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Haber ögesinin tam metni

AKCORA #2 Posted 27 April 2017 - 03:46 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20783 battles
  • 377
  • [MOBOM] MOBOM

Yeni MM sisteminden memnunum. en dibe düşüp delicek adam bulamamak kalktı gibi. Arty sınırlaması en baştan dediğim gibi 3 hala çok fazla. Bu nun yanında bir takımda 5 ten fazla td olasıda sorun. Bugun ise 8-9 seviyelerde hermaç 5-6 light var. Hem oyunun dinamiklerini çok değiştiriyor hemde 3 artyle beraber(20 maçta 1 tane artysiz maç geldi digerleri 3 arty 1 kerede 2 arty geldi) Can havuzu yerlerede.

Arty müfezeye(plata) alamamak güzel olmuş. Fakat arty görevlerini yapmak bu curcunada çok zor stun vuruyosun vuran yok. çünkü lightlar ya en arkada yatıyor. yada bir curcuna var. Bugunki maçların çoğu ya farklı mağlubiyet yada farklı galibiyet oldu. Artyler dışında td ve lightlarında maçta belli bi sınırı olmalı. Bu sürümde daha gelmedi ama bir maçta 8-9 td olması hiç hoş değil. Bu mm de en azından karşılıklı eşit olacak dendi bugun bi maçta bizde 3 ağır rakipten fazlaydı.?! en fazla 1 olabiliyordu?

Spartiat777 #3 Posted 27 April 2017 - 03:51 PM

Captain

• Player
  • 41655 battles
  • 2,206

View PostAKCORA, on 27 April 2017 - 05:46 PM, said:

Yeni MM sisteminden memnunum. en dibe düşüp delicek adam bulamamak kalktı gibi. Arty sınırlaması en baştan dediğim gibi 3 hala çok fazla. Bu nun yanında bir takımda 5 ten fazla td olasıda sorun. Bugun ise 8-9 seviyelerde hermaç 5-6 light var. Hem oyunun dinamiklerini çok değiştiriyor hemde 3 artyle beraber(20 maçta 1 tane artysiz maç geldi digerleri 3 arty 1 kerede 2 arty geldi) Can havuzu yerlerede.

Arty müfezeye(plata) alamamak güzel olmuş. Fakat arty görevlerini yapmak bu curcunada çok zor stun vuruyosun vuran yok. çünkü lightlar ya en arkada yatıyor. yada bir curcuna var. Bugunki maçların çoğu ya farklı mağlubiyet yada farklı galibiyet oldu. Artyler dışında td ve lightlarında maçta belli bi sınırı olmalı. Bu sürümde daha gelmedi ama bir maçta 8-9 td olması hiç hoş değil. Bu mm de en azından karşılıklı eşit olacak dendi bugun bi maçta bizde 3 ağır rakipten fazlaydı.?! en fazla 1 olabiliyordu?

Hepsine katılıyorum. En fazla 2 KMT, 3 TD, 3 LT bence ideal.

TheLast_KebapBender #4 Posted 27 April 2017 - 04:00 PM

Lieutenant

• Player
  • 50906 battles
  • 1,883
  • [TR-U] TR-U
Edited çıkarmayın artık.. MM gayett iyi görünüyor şu anda.. şüphelerim vardı çok sorun olabilir şeklinde ama bi güncelleme anca bu kadar compakt olabilir.. mm arty güncellemesi art lightların durumu birbiriyle çok uyumlu olmuş.. Şu an beklediğim yeni tanklar ve eskileri arasındaki dpm farklarına göre wn8 değerlerinin güncellenmesi.. 

Bu post moderasyon ekibi tarafından argo içermesi sebebi ile değiştirilmiştir.

Edited by Asklepi0s, 30 April 2017 - 11:10 AM.

oguz1761 #5 Posted 27 April 2017 - 04:31 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 46764 battles
  • 778

mm güzel durumda full 10luk savaşlar iyi ben neden 10lukların arasına düştüm diyen yok :)

ama bir sorun gördüm. topçu sersemlettiği sırada tank paneli kısmında mürettebat simgelerinde kırmızı oklar çıkıyor buda aynı atışta yaralanan mürettebatı görmeyi engelliyor bu sersemletme için başka bir grafik uygulayın.

örneğin topçudan atış yedim sersemledim ama o sırada yükleyicide yaralanmış onu göremedim. görsem ilk yardımı kullanacaktım sersemleme gittiğinde fark ettim. sersemletme grafikleri yaralanma grafiğini engelliyor.

CamokaTechnics #6 Posted 27 April 2017 - 04:40 PM

General

• Player
  • 55995 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK

View Postoguz1761, on 27 April 2017 - 06:31 PM, said:

.........................................

ama bir sorun gördüm. topçu sersemlettiği sırada tank paneli kısmında mürettebat simgelerinde kırmızı oklar çıkıyor buda aynı atışta yaralanan mürettebatı görmeyi engelliyor bu sersemletme için başka bir grafik uygulayın.

örneğin topçudan atış yedim sersemledim ama o sırada yükleyicide yaralanmış onu göremedim. görsem ilk yardımı kullanacaktım sersemleme gittiğinde fark ettim. sersemletme grafikleri yaralanma grafiğini engelliyor.

Mantıklı.

francisco77_hero #7 Posted 27 April 2017 - 04:55 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 39293 battles
  • 3,140

View PostTheLast_KebapBender, on 27 April 2017 - 05:00 PM, said:

Edited çıkarmayın artık.. MM gayett iyi görünüyor şu anda.. şüphelerim vardı çok sorun olabilir şeklinde ama bi güncelleme anca bu kadar compakt olabilir.. mm arty güncellemesi art lightların durumu birbiriyle çok uyumlu olmuş.. Şu an beklediğim yeni tanklar ve eskileri arasındaki dpm farklarına göre wn8 değerlerinin güncellenmesi.. 

gizli argo ifade var..ban please

Edited by Asklepi0s, 30 April 2017 - 11:11 AM.

AverageJoe07 #8 Posted 27 April 2017 - 08:06 PM

Private

• Player
  • 16174 battles
  • 13
  • [MAKAM] MAKAM
kardeşim tamam bunu dusunuyorsunuzda guzel bır uygulama  peki Special mm tanklar ne olacak?
örn: bende ıs6 var para verdık aldık 8leri 9ları bazılarını delmesede arada sırada gold atarız idare ederiz 7-6 tier kesip diye :D 
suan defender vk mauschn vs vs vs delmıyor. üstüne üstüne herkes en az 8tier ? 175 delişle agır tankla ne yapmamız beklenıyor ?
Satışa gelince special mm ozellıgı verılıyorda suan ozellık elınden alınmasına ragmen neden ıyıleşirme yapılmıyor ?

TCG_Fatih #9 Posted 28 April 2017 - 07:31 AM

Lance-corporal

• Player
  • 17635 battles
  • 85

View Postfrancisco77_hero, on 27 April 2017 - 05:55 PM, said:

gizli argo ifade var..ban please

Daha önce 130 kere konuştuk bunu demiş adam nerde argo, bu kadar yapmayın yada yapın, yada sadece oynayın veya oynamayın illa izleyin. Her sabah aç karnına 1 doz

_TRIrResistibLe #10 Posted 28 April 2017 - 07:35 AM

Lieutenant

• Player
  • 22967 battles
  • 1,853
  • [TAF-G] TAF-G

View PostTheLast_KebapBender, on 27 April 2017 - 03:00 PM, said:

Valla wn8 güncellenir mi bilmiyorum. wotlabsın forumunda artık kimsenin umrunda değil yok efendim son bir güncelleme yapılıp tüm türler için değerleri eşitlemeyi düşünüyorlarmışta. Yani 8 tier med tankların hepsi aynı wn8 verecek 9 tier ağır tankların hepsi aynı wn verecek gibi. Tam anlamadım ingilizceden ötürü aralardan seçebildiğim bunlar.

Edited by Asklepi0s, 30 April 2017 - 11:11 AM.

listen_little_man #11 Posted 28 April 2017 - 08:10 AM

General

• Player
  • 51584 battles
  • 9,044

View PostDeathstation, on 28 April 2017 - 09:35 AM, said:

Valla wn8 güncellenir mi bilmiyorum. wotlabsın forumunda artık kimsenin umrunda değil yok efendim son bir güncelleme yapılıp tüm türler için değerleri eşitlemeyi düşünüyorlarmışta. Yani 8 tier med tankların hepsi aynı wn8 verecek 9 tier ağır tankların hepsi aynı wn verecek gibi. Tam anlamadım ingilizceden ötürü aralardan seçebildiğim bunlar.

Math. Contributor (planlamaları için) şunu diyor; "Bir sürü yeni tank çıktı. Şimdi oturup alışılageldik wn8 mantığı dahilinde son bir wn8 güncellemesi yapılabilir ama (eğer bu yapılırsa) son bir güncelleme ile tüm tanklar için tek tek wn8 çıkarmak yerine her tipe ve tiere özel ortalama bir wn8 değeri koymayı düşünüyoruz."

Ya bu wn8 olayının zaten iyice cılkının çıktığı sırf kendi arkadaşlarını trollemek için E-50 ve Patton base damage değerlerini kafaya göre değiştirmelerinden belliydi. Adamlar açık açık takmayın, sallamayın dediler orda. Wargaming'e kalsa doğru düzgün bir derecelendirme sistemini oturup 25 sene sonra yazar o da en iyi ihtimalle. E oyuncu değerlerini de doğru düzgün paylaşmıyor millet güzel birşeyler yazsın. Bu işin en hakkaniyetli yolu saf XP üzerinden bir değerlendirme yapmak ama nerde o günler...:facepalm:

Ha adamlar bu averaj hasar değerini nasıl belirleyecek, neye göre koyacak orası da meçhul. Aynı tierde mesela seviye 6'da bir alman med'i 220 vuruyor sovyet medi 115 vuruyor. E sen koydun ortalamayı 500'e, alman 2-3 atışta o değere gelecek sovyet olan 5-6 atışta. Eee hakkaniyetli mi bu şimdi?

Edited by lantirn, 28 April 2017 - 08:12 AM.

ProFighte #12 Posted 28 April 2017 - 08:59 AM

Lieutenant

• Player
  • 25602 battles
  • 1,716
  • [AR-MA] AR-MA

View PostImSorryAboutYou_, on 27 April 2017 - 10:06 PM, said:

kardeşim tamam bunu dusunuyorsunuzda guzel bır uygulama  peki Special mm tanklar ne olacak?
örn: bende ıs6 var para verdık aldık 8leri 9ları bazılarını delmesede arada sırada gold atarız idare ederiz 7-6 tier kesip diye :D 
suan defender vk mauschn vs vs vs delmıyor. üstüne üstüne herkes en az 8tier ? 175 delişle agır tankla ne yapmamız beklenıyor ?
Satışa gelince special mm ozellıgı verılıyorda suan ozellık elınden alınmasına ragmen neden ıyıleşirme yapılmıyor ?

Sadece 8 seviye düşmesi yine iyi bence, 9 düşerse st-1'i vk45'i E75'i T95'i nasıl delmeyi düşünüyorsun,

8 seviye düşerse karşına öyle zırhlı tank bi vk100 var o da gold la deliniyor %60 oranla,

_TRIrResistibLe #13 Posted 28 April 2017 - 09:08 AM

Lieutenant

• Player
  • 22967 battles
  • 1,853
  • [TAF-G] TAF-G

View Postlantirn, on 28 April 2017 - 07:10 AM, said:

Math. Contributor (planlamaları için) şunu diyor; "Bir sürü yeni tank çıktı. Şimdi oturup alışılageldik wn8 mantığı dahilinde son bir wn8 güncellemesi yapılabilir ama (eğer bu yapılırsa) son bir güncelleme ile tüm tanklar için tek tek wn8 çıkarmak yerine her tipe ve tiere özel ortalama bir wn8 değeri koymayı düşünüyoruz."

Ya bu wn8 olayının zaten iyice cılkının çıktığı sırf kendi arkadaşlarını trollemek için E-50 ve Patton base damage değerlerini kafaya göre değiştirmelerinden belliydi. Adamlar açık açık takmayın, sallamayın dediler orda. Wargaming'e kalsa doğru düzgün bir derecelendirme sistemini oturup 25 sene sonra yazar o da en iyi ihtimalle. E oyuncu değerlerini de doğru düzgün paylaşmıyor millet güzel birşeyler yazsın. Bu işin en hakkaniyetli yolu saf XP üzerinden bir değerlendirme yapmak ama nerde o günler...:facepalm:

Ha adamlar bu averaj hasar değerini nasıl belirleyecek, neye göre koyacak orası da meçhul. Aynı tierde mesela seviye 6'da bir alman med'i 220 vuruyor sovyet medi 115 vuruyor. E sen koydun ortalamayı 500'e, alman 2-3 atışta o değere gelecek sovyet olan 5-6 atışta. Eee hakkaniyetli mi bu şimdi?

Base xp'yi paylaşsa her şey çözülecek gibi bir şey okumuştum. Paylaştığı xp premium, yedek, günün ilk galibiyeti falan hepsinin içinde dahil olduğu değerlermiş. Yahu arkadaş base xp paylaşmak çok zor değil veriye tek tıkla izin vereceksin api  ile paylaşacaksın. Bir yerinden bir şey eksiliyor sanki. Bu geliştiricilerin dünyasını çözmek zor gerçekten kafayı açıp incelemek lazım. 

AverageJoe07 #14 Posted 28 April 2017 - 02:05 PM

Private

• Player
  • 16174 battles
  • 13
  • [MAKAM] MAKAM

View PostProFighte, on 28 April 2017 - 08:59 AM, said:

Sadece 8 seviye düşmesi yine iyi bence, 9 düşerse st-1'i vk45'i E75'i T95'i nasıl delmeyi düşünüyorsun,

8 seviye düşerse karşına öyle zırhlı tank bi vk100 var o da gold la deliniyor %60 oranla,

dalgamı gecıyorsun kardesm ? 9 düstügü zaman max 3-5 9 duser oda 7tierde 4-5tane duser yanı med bolgeınde ıs6 ıle mın 2-3k damage gorursun !
ama suan 8tier herkes normal medler dahi 175 delısle delmıyor pre tankla herkese gold mermı atıcaksan pre olmasının ne mantıgı var ?
Bos bos konusmaya gerek yok ıs6 oynamıyoun bellıkı oynasan 8tier macında hep gold atarak 20k max kar edersn oda 2k+ hıc ıskalamaz delersen.
yani 10tier gold atmadan bı tanklada o karı yaparsın. O ZAMAN NE MANTIGI KALDI PRE TANK OLMASININ KREDI KASMADIKTAN SONRA !

TheLast_KebapBender #15 Posted 28 April 2017 - 04:21 PM

Lieutenant

• Player
  • 50906 battles
  • 1,883
  • [TR-U] TR-U

View PostDeathstation, on 28 April 2017 - 09:35 AM, said:

Tank sayısı çok fazla olduğu için birbirleri arasındaki wn8 dengesini sağlamak zor olabilir ama hepsini eşitleyip bırakmakta bence hiç olmaz.. 

Edited by TheLast_KebapBender, 28 April 2017 - 04:33 PM.

CamokaTechnics #16 Posted 28 April 2017 - 05:47 PM

General

• Player
  • 55995 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK

View PostImSorryAboutYou_, on 28 April 2017 - 04:05 PM, said:

dalgamı gecıyorsun kardesm ? 9 düstügü zaman max 3-5 9 duser oda 7tierde 4-5tane duser yanı med bolgeınde ıs6 ıle mın 2-3k damage gorursun !
ama suan 8tier herkes normal medler dahi 175 delısle delmıyor pre tankla herkese gold mermı atıcaksan pre olmasının ne mantıgı var ?
Bos bos konusmaya gerek yok ıs6 oynamıyoun bellıkı oynasan 8tier macında hep gold atarak 20k max kar edersn oda 2k+ hıc ıskalamaz delersen.
yani 10tier gold atmadan bı tanklada o karı yaparsın. O ZAMAN NE MANTIGI KALDI PRE TANK OLMASININ KREDI KASMADIKTAN SONRA !

İyi de adam olabilecek en kötü durumu izah etmiş sana, sürekli öyle olacak diye bir kaide yok.

Hemen atarlanıyorsun, pre tank oldu diye önüne geleni ezip geçecek değil ya.

oguz1761 #17 Posted 28 April 2017 - 06:33 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 46764 battles
  • 778
2 gündür oynadık dan sonra söylüyorum mm başarılı yiğidi öldür hakkını ver demişler BAŞARDINIZ. oyundaki yüksek seviyeli tankların az olması insanın sinirini bozmuyor. Full tier10 olan savaşlarda güzel iyi hasar atılıyor.

ProFighte #18 Posted 28 April 2017 - 06:36 PM

Lieutenant

• Player
  • 25602 battles
  • 1,716
  • [AR-MA] AR-MA

View PostImSorryAboutYou_, on 28 April 2017 - 04:05 PM, said:

Bak şimdi sana güzelce ifade edeyim,

Öncelikle paramı Is-6, T54 Mod-1 ve Fv4202 ile kasarım aralarında en çok savaş sayısı olan is-6 ve senden geri kalmayacak derecede de oynuyorum,

Sadede gelirsek son güncellemeden sonra ben hiç zorlandığımı hatırlamıyorum is-6 ile,

Hatta aşırı güzel maçlara denk geliyorum biraz da smm olmasına bağlıyorum,

Eşleştiricinin 3 durumunda karşılatırırsak

1. 3-5-7 durumunda, 3 veya 5 lik olan kısımda oluyor, eğer 5 lik kısımda olursa 7+5(5 olan kısımda delebildiklerin, az olarak görme) sonuç takımın yarısını deliyorsun ;)
  2. 5-10 durumunda da 5lik kısımda olursan ne ala, 10luk kısımda olursan da karşı takımın yarıdan fazlasını yine delebilirsin, hepsini Vk100 veya Defender atmazsa tabi :)
  3. 15lik durumda ise zaten 2.durumda 10luk kısımdakinin 15lik olanı.

Şimdi ben 1k kadar maçta hesapladığım kadarıyla [16 AP] - [11 APCR] - [3 HE] mermi dizilimini en uygun dizilim hali olarak belirledim,

En azından bir maçta 16 mermi kolay kolay bitmiyor(tabi sağa sola boş sıkmamak kaydıyla), işime yarayacak kadar da APCR mermi sahibi de oluyorum,

Sonuç olarak oyunu kazanırsam daha fazla para gelir diye düşündüğümden bende kazanmak için gerekirse gold da sıkıyorum ;)

vuque #19 Posted 29 April 2017 - 04:25 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18332 battles
  • 3,573
  • [JSTCE] JSTCE

View Postoguz1761, on 27 April 2017 - 05:31 PM, said:

mm güzel durumda full 10luk savaşlar iyi ben neden 10lukların arasına düştüm diyen yok :)

Geri bildirim için teşekkürler, gerekli yerlere iletilecektir.

Ek not; yükleyicinin daha sonradan yaralanmış olması söz konusu olabilir mi?

Horatio__Caine #20 Posted 29 April 2017 - 04:34 PM

Brigadier

• Player
  • 27399 battles
  • 4,505
  • [SA-AS] SA-AS

View Postvuque, on 29 April 2017 - 05:25 PM, said:

Geri bildirim için teşekkürler, gerekli yerlere iletilecektir.

Ek not; yükleyicinin daha sonradan yaralanmış olması söz konusu olabilir mi?

hocam arkadaşın söylediği doğru. Yaralanan mürettebat tam belli olmuyor sol alt köşede. Tamam kite bastığınızda ölen mürettebatı görüyorsunuz ama sol altta tam belli olmuyor. Mesela aman mürettebat 10snliğine sersemledi şimdi kiti kullanmayayım lazım olur falan dediğinde aslında yükleyicinin ölmüş olduğunu fark edemeyebiliyorsunuz. Sorun o yani.

Spoiler

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users