Jump to content

Spot w wynikach

• Please log in to reply
19 replies to this topic

Young_Pope #1 Posted 18 May 2017 - 03:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5237 battles
  • 99
  • [EU-P] EU-P

Mamy wynikach (i statystykach) dmg własny i dmg cudzy z naszego spota, zmieszany zresztą z innymi niż spot "zasługami".

Tyle, że robiąc dmg z własnego spota paradoksalnie pozbawiamy się go.

To, że ktoś pyszczy, iż spotujący pasywnie, z braku współpracujących dział, albo wykorzystując sprzyjające okoliczności, czyści samodzielnie wyspotowaną flankę, za co spotykają go potem nieuzasadnione bluzgi, że gra samolubnie pod własny WN8 i rzekomo nie spotuje (a niby komu? gdy lemingi pojechali na mordor a jedyna niszczarka za plecami mocno nieogarnięta?!) a na swoją obronę nie ma za wiele (w wynikach ma tylko dmg którym swój spot skasował), to mi w sumie wisi - ale czemu jakaś misja na spota ma się wiązać ze strajkiem włoskim "no cóż, mogłem strzelać i pomóc drużynie, ale moim obowiązkiem nie było strzelanie tylko obserwacja"?

Edited by Young_Pope, 18 May 2017 - 03:27 PM.

taedium_vitae #2 Posted 18 May 2017 - 03:42 PM

Warrant Officer

• Player
  • 52797 battles
  • 722

Sprawdź definicję strajku włoskiego na początek.

A teraz na temat.

Chcesz czołgistkę, chcesz T55/Ob260?

Spotuj. Albo nie rób misji na LT, tylko na arty.

Nikt nie rozkazuje ci grać pasywnie w każdej grze, "bo może wpadnie spot".

straszny_cienias #3 Posted 18 May 2017 - 04:03 PM

Lieutenant General

• Player
  • 55982 battles
  • 6,460
  • [SAMI] SAMI

View PostYoung_Pope, on 18 May 2017 - 04:27 PM, said:

Mamy wynikach (i statystykach) dmg własny i dmg cudzy z naszego spota, zmieszany zresztą z innymi niż spot "zasługami".

Tyle, że robiąc dmg z własnego spota paradoksalnie pozbawiamy się go.

Nie pozbawiamy się go. Dostajesz wtedy 100% expa, zamiast 50%. A jeśli idzie o misje, to właśnie na tym polegają. Masz umożliwić innym zrobienie dmg.

Silentraz #4 Posted 18 May 2017 - 04:34 PM

Captain

• Player
  • 31236 battles
  • 2,283
  • [-ONZ-] -ONZ-

Tak to jest skonstruowane, że do misji trzeba mieć przede wszystkim szczęście. To, że dla wielu graczy zaliczenie sprawia sporą trudność - jest WG na rękę. To, że w niektórych misjach co dziesiąta bitwa daje warunki umożliwiające zrobienie misji - również jest na rękę. To, że dla wykonania misji trzeba celowo się osłabiać (np. stojąc zamiast strzelając) - również dobry układ.

Jak gracz nie zrobi misji - ma mniej kredek. A to zwiększa szansę, że kupi konto premium, czołg premium, czy też po prostu przetopi. Taki układ dla WG jak najbardziej korzystny.

Dziwne jest dla mnie to, że szybko zrobili nowe misje dla arty. Jednakże dostosowania ich pod nowy MM i zwiększenie populacji LT - prędko bym się nie spodziewał.

Young_Pope #5 Posted 18 May 2017 - 05:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5237 battles
  • 99
  • [EU-P] EU-P

View Posttaedium_vitae, on 18 May 2017 - 03:42 PM, said:

Sprawdź definicję strajku włoskiego na początek.

A teraz na temat.

Chcesz czołgistkę, chcesz T55/Ob260?

Spotuj. Albo nie rób misji na LT, tylko na arty.

Nikt nie rozkazuje ci grać pasywnie w każdej grze, "bo może wpadnie spot".

Strajk włoski to przesadna dbałość o obowiązki i unikanie czegokolwiek, co nim jawnie nie jest - celowy sabotaż "zgodnie z przepisami" - kazali spotować, to spotuje i wyłącznie spotuje. Jenak celem nadrzędnym powinna być WYGRANA. Misja "spotuj, ale nie strzelaj" prowadzi do konfliktu interesów spotującego i drużyny - mało tego, gdy jednak spotujesz i jesteś zmuszony sytuacją do strzelania na własny spot - jesteś za to karany tegoż utratą.

I na koniec pyszna rada "nie podoba się mechanizm misji, to jej nie rób, bo to jest tak zajebiście wymyślone, że nie potrzebuje nie tylko zmian, ale nawet żadnej o nich dyskusji".

W ten dziecinny sposób można ucinać każdą dyskusję: "ale co, kwota wolna od podatku zbyt niska? to nie pracuj, albo emigruj".

View Poststraszny_cienias, on 18 May 2017 - 04:03 PM, said:

Nie pozbawiamy się go. Dostajesz wtedy 100% expa, zamiast 50%. A jeśli idzie o misje, to właśnie na tym polegają. Masz umożliwić innym zrobienie dmg.

Nie mówiłem o expie, ale o statystykach (zbiorczych lub przynajmniej pobitewnych).

Skoro rozróżnia się strzały bliskie i dalekie, to informacja o dmg z własnego spota też by się mogła tam znaleźć.

A spotując nie tyle umożliwiam innym robienie dmg, ale umożliwiam robienie go drużynie której też jestem częścią.

straszny_cienias #6 Posted 18 May 2017 - 09:20 PM

Lieutenant General

• Player
  • 55982 battles
  • 6,460
  • [SAMI] SAMI

View PostYoung_Pope, on 18 May 2017 - 06:11 PM, said:

Nie mówiłem o expie, ale o statystykach (zbiorczych lub przynajmniej pobitewnych).

Skoro rozróżnia się strzały bliskie i dalekie, to informacja o dmg z własnego spota też by się mogła tam znaleźć.

A spotując nie tyle umożliwiam innym robienie dmg, ale umożliwiam robienie go drużynie której też jestem częścią.

Aaaaa... Aż tak głęboko chcesz iść w staty. No cóż. Mnie to do niczego nie potrzebne, ale w sumie to by mógł być ciekawy parametr do wykrywania kamperów :D

klosiu_1 #7 Posted 18 May 2017 - 10:28 PM

Colonel

• Player
  • 43388 battles
  • 3,690
  • [SQDAX] SQDAX

View PostYoung_Pope, on 18 May 2017 - 05:11 PM, said:

Strajk włoski to przesadna dbałość o obowiązki i unikanie czegokolwiek, co nim jawnie nie jest - celowy sabotaż "zgodnie z przepisami" - kazali spotować, to spotuje i wyłącznie spotuje. Jenak celem nadrzędnym powinna być WYGRANA. Misja "spotuj, ale nie strzelaj" prowadzi do konfliktu interesów spotującego i drużyny - mało tego, gdy jednak spotujesz i jesteś zmuszony sytuacją do strzelania na własny spot - jesteś za to karany tegoż utratą.

I

Nie ma misji na spotowanie a nie strzelanie. Zadany dmg, dmg z asysty z gąsek i ze spotowania liczy się tak samo. Nie musisz nawet nic spotować jak jesteś świetny w biciu dmg.

Dziś jakiś wysyp nawiedzeńców, czy co?

Young_Pope #8 Posted 18 May 2017 - 11:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5237 battles
  • 99
  • [EU-P] EU-P

View Postklosiu_1, on 18 May 2017 - 10:28 PM, said:

Nie ma misji na spotowanie a nie strzelanie. Zadany dmg, dmg z asysty z gąsek i ze spotowania liczy się tak samo. Nie musisz nawet nic spotować jak jesteś świetny w biciu dmg.

Dziś jakiś wysyp nawiedzeńców, czy co?

Nie, nie ma misji: "Wykryj wrogie pojazdy, umożliwiając swoim sojusznikom zadanie im przynajmniej XXX PW uszkodzeń (...)"

Tak, jest wysyp nawiedzeńców. I sam nie wiem, po co jednemu z nich odpowiadam.

klosiu_1 #9 Posted 18 May 2017 - 11:38 PM

Colonel

• Player
  • 43388 battles
  • 3,690
  • [SQDAX] SQDAX

Ale te misje są proste, nie mają skoku do misji piętnastej i nikt raczej nie powinien mieć problemu ze zrobieniem takiego spota.

Sorry, po 23 z roboty wróciłem i nie mam nawet ochoty siąść do wota, więc mogę być trochę agresywny ;).

Young_Pope #10 Posted 18 May 2017 - 11:39 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5237 battles
  • 99
  • [EU-P] EU-P

View Poststraszny_cienias, on 18 May 2017 - 09:20 PM, said:

Aaaaa... Aż tak głęboko chcesz iść w staty. No cóż. Mnie to do niczego nie potrzebne, ale w sumie to by mógł być ciekawy parametr do wykrywania kamperów :D

Żadne głęboko. Skoro jest "z odległości powyżej 300 m" (czy jakoś tak) to mogłoby być "w tym po własnym spocie".

Refleksja mnie naszła, gdy na jednej flance rozstrzelałem 4 wrogie pojazdy, drugi z naszych strzelił raptem dwa razy, jakiś nadgorliwy "szeryf" strzelił mi za 90% hp a po bitwie darł mordę, że miałem "tylko 400 spota". Te 1,7k co sam sobie wyświeciłem jakoś mu "umknęło" i do końca był przekonany, że słusznie dokonał team-dmg (prawdopodobnie miał w planach TK )  ;)

Już nawet pomijam to, że gdyby tych kilku artystów wjechało nam na plecy, to byłaby ewidentna wtopa - za durne toto było, by móc sobie to wyobrazić.

Young_Pope #11 Posted 18 May 2017 - 11:43 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5237 battles
  • 99
  • [EU-P] EU-P

View Postklosiu_1, on 18 May 2017 - 11:38 PM, said:

Ale te misje są proste (...)

Ale napisałeś, że takich NIE MA - o stopniu trudności nie dyskutujemy. Ja się nie skarżę, że nie mogę zrobić misji, a tylko rzucam sugestię, że taka informacja mogłaby być w wynikach dostępna a można by się nawet zastanowić, czy "self spot" winien się wliczać do spota jako takiego, czy nie.

klosiu_1 #12 Posted 18 May 2017 - 11:52 PM

Colonel

• Player
  • 43388 battles
  • 3,690
  • [SQDAX] SQDAX

Pff, takie zdarzenia są dość częste u scoutów. Szczególnie jak strzelający nie ogarniają, z jakiego spota właściwie strzelają i myślą że spotujący scout po prostu kampi. Sam tak parę razy w tyłek dostałem.

Co do spota, to spot z założenia to umożliwianie sojuszniczym czołgom robienie dmg przez podświetlanie wrogich czołgów. Strzelanie z własnego spota, strzelanie z cudzego spota mogło by być, tylko po co? Do niczego to niepotrzebne, strzelanie z 300m też w sumie nie, ale przynajmniej pozwala zobaczyć kto aktywniej grał w bitwie.

Czy robiąc dmg zabiera się sobie spota? Hehe, no chyba niespecjalnie albo niewiele. Bo scout strzela raczej gdy team nie trafia i nie robi mu tego spota, albo nie ma możliwości spotowania w ogóle. Jak scout ma wrogów wyświeconych na patelni i spot mu leci tysiącami, to byłby idiotą, gdyby strzelał.

Block Quote

Ale napisałeś, że takich NIE MA - o stopniu trudności nie dyskutujemy. Ja się nie skarżę, że nie mogę zrobić misji, a tylko rzucam sugestię, że taka informacja mogłaby być w wynikach dostępna a można by się nawet zastanowić, czy "self spot" winien się wliczać do spota jako takiego, czy nie.

Zapomniałem. Parę miesięcy minęło od kiedy robiłem misje osobiste na scoutach. Self spot to jest dublowanie statystyk. Mógłby być w expie , ale tylko wtedy, gdy za dmg zawsze dostawało się pół expa, a za dmg z własnego spota te pół expa, plus exp za spota. Wyszłoby na to samo, więc nie ma co tego wprowadzać. A w statystykach, gdyby spot uwzględniał własny spot, i do tego dmg, to de facto było by w sumie za dużo tego dmg, więcej niż zadaliśmy i wyspotowaliśmy. Statystyki byłyby zawyżone.

Edited by klosiu_1, 18 May 2017 - 11:53 PM.

taedium_vitae #13 Posted 19 May 2017 - 08:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 52797 battles
  • 722

View PostYoung_Pope, on 18 May 2017 - 05:11 PM, said:

I na koniec pyszna rada "nie podoba się mechanizm misji, to jej nie rób, bo to jest tak zajebiście wymyślone, że nie potrzebuje nie tylko zmian, ale nawet żadnej o nich dyskusji".

W ten dziecinny sposób można ucinać każdą dyskusję: "ale co, kwota wolna od podatku zbyt niska? to nie pracuj, albo emigruj".

no dobra, chciałem to zostawić jak jest, ale niech ci będzie, przedłużymy tę dyskusję.

1. Kiedy spotujesz- świadomie- to z reguły ustawiasz się w takim miejscu, skąd sojusznicy nie widzą wrogów bez twojej pomocy. Za to z twoją pomocą robią DMG, co pozwala obu stronom zarobić, obu - to znaczy TOBIE i sojusznikom.

2. Strzelanie w takiej sytuacji jest z reguły samobójstwem, ponieważ stoisz w zasięgu wykrywania wrogów.

3.Rozważmy sytuację kiedy TY i reszta teamu stoi w tym samym krzaku, ale TYLKO TY ze względu na zasięg widzenia wykrywasz wrogów i jednocześnie masz świadomość, że strzelanie do wrogów pozbawia cię części expa, ale pozwala na wykonanie misji.

3.1. Byłbyś w stanie wystrzelać wszystkich sam szybciej niż 2,3-5 czołgów? Pamiętaj, że wrogowie to żywi ludzie, będą się chować, kątować pancerz, uciekać. Byłbyś? NIE. Wniosek- jesteś czołgowym egoistą.

3.2. Light Tank, czyli czołg lekki- rola na polu bitwy- SPOTTER- oczy drużyny- DRUŻYNY- akceptując wybór misji przed wciśnięciem przycisku Bitwa przeczytałeś wymagania misji, ale w żadnym razie nie masz zamiaru się zastosować, bo chcesz robić DMG.

Jedyny konflikt jaki widzisz to konflikt pomiędzy chęcią zadawania obrażeń a wymaganiami misji. Nie chcesz widzieć tego, że umiejętnym spotowaniem można wygrać bitwę. Wniosek- jesteś czołgowym egoistą.

3.3. Powyższe przesłania ci parę oczywistych spraw- KAŻDA wykonana misja to duży profit dla konta w postaci kredytów, miejsc w garażu, wyposażenia, free expa, konta premium. W zamian za potencjalną, niewielką jak się zdaje, utratę EXP możesz nieźle zarobić. Ale ty nie chcesz tego widzieć.

3.4. W dłuższej perspektywie dostajesz możliwość otrzymania załogantki z dwoma pełnymi perkami(a od przyszłego patcha BIA będzie "współgrało" z żeńskim odpowiednikiem), i rzecz jasna CZOŁGU, którego nie da się kupić. Ale za to boli cię utrata EXPA. Domniemana.

robezur6 #14 Posted 19 May 2017 - 10:53 PM

Lieutenant General

• Player
  • 42137 battles
  • 6,276
@3.2
Większość lajtów spotuje tak samo albo gorzej od medów. Tak tylko dla wyjaśnienia :P

straszny_cienias #15 Posted 19 May 2017 - 11:15 PM

Lieutenant General

• Player
  • 55982 battles
  • 6,460
  • [SAMI] SAMI

No to ja też się odniosę

View Posttaedium_vitae, on 19 May 2017 - 09:32 PM, said:

3.Rozważmy sytuację kiedy TY i reszta teamu stoi w tym samym krzaku, ale TYLKO TY ze względu na zasięg widzenia wykrywasz wrogów i jednocześnie masz świadomość, że strzelanie do wrogów pozbawia cię części expa, ale pozwala na wykonanie misji.

W takiej sytuacji każdy rozsądny gracz opuści krzaczek, żeby nie oberwać buły za idiotę, który stoi obok i jednak strzeli

3.1. Byłbyś w stanie wystrzelać wszystkich sam szybciej niż 2,3-5 czołgów? Pamiętaj, że wrogowie to żywi ludzie, będą się chować, kątować pancerz, uciekać. Byłbyś? NIE. Wniosek- jesteś czołgowym egoistą.

Nieprawda. Zgadzam się z "Młodym", że celem nadrzędnym jest zwycięstwo. Egoizmem to jest właśnie robienie misji za cenę wygranej.

3.2. Light Tank, czyli czołg lekki- rola na polu bitwy- SPOTTER- oczy drużyny- DRUŻYNY- akceptując wybór misji przed wciśnięciem przycisku Bitwa przeczytałeś wymagania misji, ale w żadnym razie nie masz zamiaru się zastosować, bo chcesz robić DMG.

Jedyny konflikt jaki widzisz to konflikt pomiędzy chęcią zadawania obrażeń a wymaganiami misji. Nie chcesz widzieć tego, że umiejętnym spotowaniem można wygrać bitwę. Wniosek- jesteś czołgowym egoistą.

No to pozwól, że dam przykład sytuacji. Jestem sobie lttb w bitwie z tierami X. W drużynie jest B-C. Spojrzałem na mojego B-C i na mojego lttb. na pierwszym mam zasięg widzenia 466m, na drugim o trzy mniej. 463m. I to pomimo optyki, BiA, perku "Zwiad" i "Rozeznanie w sytuacji". Jesteś pewien, że w dzisiejszych bitwach rolą LT jest spot? Bo ja nie bardzo. Dlatego należy robić dmg, bo bitwy się wygrywa przez niszczenie wrogów.

Oczywiście spotem można wygrać bitwę, ale nie jest to złota reguła. Wszystko zależy od sytuacji.

3.3. Powyższe przesłania ci parę oczywistych spraw- KAŻDA wykonana misja to duży profit dla konta w postaci kredytów, miejsc w garażu, wyposażenia, free expa, konta premium. W zamian za potencjalną, niewielką jak się zdaje, utratę EXP możesz nieźle zarobić. Ale ty nie chcesz tego widzieć.

Problem w tym, że nigdy nie masz pewności, czy misję zrobisz. Szczególnie, jeśli mowa na przykład o 8k spota. Podporządkowanie się tylko tej regule nie jest najmądrzejsze.

3.4. W dłuższej perspektywie dostajesz możliwość otrzymania załogantki z dwoma pełnymi perkami(a od przyszłego patcha BIA będzie "współgrało" z żeńskim odpowiednikiem), i rzecz jasna CZOŁGU, którego nie da się kupić. Ale za to boli cię utrata EXPA. Domniemana.

A tu akurat bym powiedział, że zależy jakie kto ma priorytety. Jak akurat do tej misji podchodziłem w sposób "jak się udo, bedzie dżudo". A że lubię LT i dużo nimi gram, to się udało. Gorzej z misjami na medy, HT i TD. Tam mi się pewnie nie uda.

Young_Pope #16 Posted 19 May 2017 - 11:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5237 battles
  • 99
  • [EU-P] EU-P

View Posttaedium_vitae, on 19 May 2017 - 08:32 PM, said:

no dobra, chciałem to zostawić jak jest, ale niech ci będzie, przedłużymy tę dyskusję.

1. Kiedy spotujesz- świadomie- to z reguły ustawiasz się w takim miejscu, skąd sojusznicy nie widzą wrogów bez twojej pomocy. Za to z twoją pomocą robią DMG, co pozwala obu stronom zarobić, obu - to znaczy TOBIE i sojusznikom.

2. Strzelanie w takiej sytuacji jest z reguły samobójstwem, ponieważ stoisz w zasięgu wykrywania wrogów.

1. czyli siedząc w krzaku na łące na Malinowce spotowałem nieświadomie. Aha. Jeden (reszta, w tym niszczarki, wsiadła do lemming traina, razem z drugim "spotterem", ale tamten postanowił "wspomagać z zaplecza"...) ze spota korzystał, tylko, że jechała większa ekipa. Sam by jej nie zatrzymał, a ja skalkulowałem, że zdążę zdegąskować i zabić "oczy", zanim na mnie wjadą i wykryją. Medy dobiłem z rozpędu, bo już kombinowały, jakby nieszczęsnego sojusznika zajechać z dwóch stron (wrogi LT go zdołał wyspotować, gdy oddał pierwszy strzał).

2. od reguły są wyjątki, ryzykowałem jedynie wykrycie z kontr-spota, ale widziałem, jak wróg z niego uciekał (po moim zresztą wykryciu, ale lerming train był za garbem i nikt go nie trafił). Nie ucz mnie proszę, że żarówkę zapala się lewym przyciskiem myszy.

3. nie rozważamy TEJ sytuacji. Chyba wyraźnie wyartykułowałem "konflikt interesów": trzeba olać spota innym na rzecz ratowania bitwy.

3.1 był tam JEDEN czołg sojuszniczy - reszta była zajęta wychylaniem się zza górki, poza jedynym idiotą stojącym zupełnie bez sensu i złorzeczącym, że mu nikt nie spotuje (po jego statach wnoszę, że dla niego spot oznacza wyczarowanie mu wroga przed lufą, bo tam, gdzie by ten ewentualnie wyspotowany wróg stał, to on przestrzału nie miał - za to wróg na spotera wyśmienity) - to ten idiota darł niewyparzoną mordę, a potem wsadził "niespoterowi" (w jego mniemaniu) HE za 90% hp.

3.2 pitolisz jak potłuczony. Jeżeli jeden LT pojechał w lewo, to po co tam drugi? Od dwóch patrzących w jedno miejsce liczba celów się nie podwaja, geniuszu. Jeżeli na flance, do której obrony "zbiorowa inteligencja drużyny" uznała za wystarczającą jedną wolno strzelającą z HE niszczarkę oraz lekkiego, pojawia się nagle ekipa dwóch lekkich i dwóch średnich, to zlikwidowanie zagrożenia wszelkimi dostępnymi środkami jest samolubne? No wybacz, aż tak powalony, znaczy, "altruistyczny", że dać się zaciukać, by ew. ktoś inny z teamu sobie dmg zrobił (albo i nie) to nie jestem.

3.3 Powyższe mi nic nie przesłania, natomiast pozwala zrozumieć, że silisz się na protekcjonalny ton, nie wiem w sumie w jakim celu, ale to przypadłość wielu forumowiczów. Czują się tacy fajni, mogąc coś komuś zarzucić i "nauczać". I nie, to Ty nie chcesz zrozumieć, że ta wygrana (z mym niemałym wkładem) nie odebrała mi "okazji do zrobienia misji, jaka zdarza się raz na tysiąc bitew", natomiast kłótnia o to, że tak mało niby wyspotowałem, była przyczynkiem do założenia tego tematu. Żeby tacy mądrale jak Ty nie pitolili po bitwie, że strzelający zwiadowca to "egoista" i nie ma pojęcia o tym, jak korzystać z czołgu. Gdybyś nie zauważył LT TEŻ mają działa. I całkiem sporo do tychże amunicji.

3.4 Skąd wiesz co mnie "boli"? Nie boli mnie RZEKOMA utrata expa, bo go dostałem na tyle dużo, że wystaczyło na Asa i team top score. Chyba nie wiesz, jak to działa, a próbujesz "nauczać". Załogantki jakieś już mam - porobione jeszcze IV tierami (po 14 misji z wyróżnieniami), tylko 15-te wymagały użycia V tieru. A ten złom "nie do kupienia" ruszę z garażu wyłącznie w stronę komisu. Nie zaimponował mi na polu bitwy, ani podczas przeglądania statystyk, czy opinii o nim.

Reasumując: dyskutujesz z tezami, których nie wypowiedziałem, silisz się na mentorski ton, wymyślasz sytuacje, które NIE MIAŁY MIEJSCA, by "wykazać", jakie to błędy niby popełniłem. Idź się może "wymądrzać" w innym wątku, co? :) Jest jakiś dział dla całkiem początkujących - tam realizuj swą pasję.

Edited by Young_Pope, 20 May 2017 - 01:51 AM.

taedium_vitae #17 Posted 20 May 2017 - 12:28 AM

Warrant Officer

• Player
  • 52797 battles
  • 722

View PostYoung_Pope, on 19 May 2017 - 11:44 PM, said:

Reasumując: dyskutujesz z tezami, których nie wypowiedziałem, silisz się na mentorski ton, wymyślasz sytuacje, które NIE MIAŁY MIEJSCA, by "wykazać", jakie to błędy niby popełniłem. Idź się może "wymądrzać" w innym wątku, co? :) Jest jakiś dział dla całkiem początkujących - tam realizuj swą pasję.

60 misji na LT wypełnionych z wyróżnieniem.

Nie mam ochoty wymądrzać się, bo nie mam na to czasu i za stary na to jestem. Nie uczę początkujących. Gram tylko solo.

Nie obchodzą mnie statystyki, więc domyślasz się,że w Twoich też nie grzebałem.

Gwarantuję, że są trudniejsze misje na LT niż 8k spota/dmg z wyróżnieniem.

Misje na LT zrobiłem na długo przed tym zanim zrobiłem Ob260.edit w sensie- robienie misji na pozostałych typach zajęło o wiele więcej czasu niż na LT, szczególnie HT.

Przepraszam jeśli gdzieś Cię obraziłem. Spokojnej nocy.

Edited by taedium_vitae, 20 May 2017 - 12:32 AM.

Young_Pope #18 Posted 20 May 2017 - 01:39 AM

Lance-corporal

• Player
  • 5237 battles
  • 99
  • [EU-P] EU-P

Wypisanie swych "zasług" nadal nie usprawiedliwia wmawiania mi, jakie to niby błędy popełniam. Wymyśliłeś je sobie - i to mnie "uraziło" (więcej nawet: rozeźliło).

Misja, którą podczas opisanego incydentu realizowałem, miała w warunkach pobocznych użycie szmaty (albo patrzałek, nie chce mi się sprawdzać), stąd setup na spot pasywny (o czym nie omieszkałem teamu uprzedzić) i działanie z zarośli.

I nie pomstowałem na niemożność jej zrealizowania, tylko na idiotę z własnej drużyny, który o mały włos mnie nie załatwił na amen, bo nie docierało do niego, że to nie ja mogę być "w złym miejscu", ale on. Odnosząc się przy tym do tego, że gdyby choćby w statystykach pobitewnych "self-spot" był uwzględniony, to taki baran miałby szansę na pozbycie się irracjonalnego przekonania, że "LT campił zamiast świecić". Bo wydedukowanie, że temu "camperowi" NIKT INNY niż ON SAM świecić nie mógł - wydaje się zadaniem nazbyt karkołomnym. Ergo: sukinsyn nadal będzie uważał, że powzięcie zamiaru zabójstwa własnego lekkiego było "jak najbardziej zasadne".

Niejako przy okazji odniosłem się do tego, że NIEKTÓRE z misji mogą powodować konflikt interesów pomiędzy celem drużyny (zwycięstwo) a celem gracza (jakieś głupio pomyślane warunki zaliczenia misji).

Ta cała "psychoanaliza" mego wyimaginowanego niepojmowania gry lekkimi była tak samo mało trafna jak i zbędna oraz pozbawiona podstaw.

Przeprosiny przyjęte :)

Edited by Young_Pope, 20 May 2017 - 02:13 AM.

PL_Robson #19 Posted 20 May 2017 - 06:27 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 17991 battles
  • 3,209
  • [KKM] KKM

View PostYoung_Pope, on 20 May 2017 - 01:39 AM, said:

Ta cała "psychoanaliza" mego wyimaginowanego niepojmowania gry lekkimi była tak samo mało trafna jak i zbędna oraz pozbawiona podstaw.

Nie pojmujesz w sensie że obecnie medy mają lepsze parametry do spota niż LT. Jedyną zaletą LT jest brak osłabienia cammo w czasie ruchu. Obecnie to są równorzędne pojazdy pod prawie każdym względem.

Young_Pope #20 Posted 20 May 2017 - 07:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5237 battles
  • 99
  • [EU-P] EU-P

View PostPL_Robson, on 20 May 2017 - 06:27 PM, said:

Nie pojmujesz w sensie że obecnie medy mają lepsze parametry do spota niż LT. Jedyną zaletą LT jest brak osłabienia cammo w czasie ruchu. Obecnie to są równorzędne pojazdy pod prawie każdym względem.

No masz, kolejny z potrzebą wywyższania się...

Gdzie w moich lub taedium_vitae wypowiedziach znalazłeś odniesienie do meda?

Co w nich takiego znalazłeś, że upoważnia Cię to do twierdzenia, iż nie pojmuję "prawd", które mentorsko objawiasz?

Edited by Young_Pope, 20 May 2017 - 07:45 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users