Jump to content

Prosím o rady, jak hrát

• Please log in to reply
50 replies to this topic

Jmeno1 #21 Posted 31 May 2017 - 06:31 AM

Field Marshal

• Player
  • 50923 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Uz zainvestoval, ma tam toho Panthera 8.8. Ted bude muset zatnout zuby a par set her pretrpet. Myslim, ze za nas to bylo tezsi, ted s akcema kazdy vikend, s osobnima zalohama a dokonce osobnima misema by mel posadky vyexpit a vydelat kredity relativne celkem rychle.

berserkerdog #22 Posted 31 May 2017 - 08:37 AM

Lieutenant

• Player
  • 12387 battles
  • 1,623

View Postkolopotok, on 30 May 2017 - 02:23 PM, said:

.... Tu linii na AT-2 jsem si zvolil kvůli jedné události....

Ohledně posádky - tu už nemám, tanky prodávám i s posádkou.

Jak už ti napsal kolega, prodej posádky s tankem je snad to nejhorší, co můžeš v téhle hře udělat. Stejně tak volba linie na AT2. Vadí ti pomalý tank KV1 a rozhodneš se pro něco ještě dvakrát pomalejšího. AT2 je zoufalost, občas zažiješ jako top tier díky pancíři epickou bitvu, ale většinu času někam jedeš nebo se vracíš, zatímco jinde probíhá bitva, které se s tím pomalým krámem vůbec nestihneš zúčastnit.

Obecně jsi udělal stejnou chybu jako řada začátečníků, aniž bys o hře prakticky cokoli věděl, investoval jsi fůru peněz do pro tebe absolutně nevhodného prémiáku. Ty prachy se daly využít mnohem rozumněji.

To jsou věci, které už zpátky nevezmeš, ale není to žádná katastrofa. Doporučuju ti, dát si od hry jeden večer komplet oraz a věnovat se studiu teorie, tady na fóru i jiných zdrojích(YT, twitch, tanks.gg, atd)

Pokud jsi nečetl doporučuju začít tímhle vláknem:http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/214089-hracsky-navod-pro-novacky-aneb-z-prvniho-na-paty-tier-vyber-tanku-rady-tipy/

Stačí pár hodin a garantuju ti, že to pomůže hodně. Jak zábavnosti, tak tvému výkonu v bitvě, ziskům, atd..

View Postmilosek91, on 30 May 2017 - 02:25 PM, said:

... T-28 totální horor na T4, obrovská krabice a totální papír ve stocku stojí za starou belu, posádku jsem blázen samozřejmě měl na 50%, ...

Ještě jsem koupil za goldy SU-100Y, ale to byla chyba vůbec s tím neumím jako začátečník a už ho asi nemůžu prodat, takže toto kupovat nedoporučuji

Jen trochu uvedu na pravou míru. T28 je nejsilnější stroj na tieru 4, díky absenci pancíře a velice dobré mobilitě, ale není úplně vhodný pro začátečníky. Každopádně ta nejlepší low tier škola pro každého, koho zajímají pohyblivé stroje, schopné rozhodnout bitvu.

Edited by berserkerdog, 31 May 2017 - 09:01 AM.

kolopotok #23 Posted 01 June 2017 - 03:52 PM

Private

• Player
  • 2188 battles
  • 32

View Postberserkerdog, on 31 May 2017 - 08:37 AM, said:

Jak už ti napsal kolega, prodej posádky s tankem je snad to nejhorší, co můžeš v téhle hře udělat. Stejně tak volba linie na AT2. Vadí ti pomalý tank KV1 a rozhodneš se pro něco ještě dvakrát pomalejšího. AT2 je zoufalost, občas zažiješ jako top tier díky pancíři epickou bitvu, ale většinu času někam jedeš nebo se vracíš, zatímco jinde probíhá bitva, které se s tím pomalým krámem vůbec nestihneš zúčastnit.

Obecně jsi udělal stejnou chybu jako řada začátečníků, aniž bys o hře prakticky cokoli věděl, investoval jsi fůru peněz do pro tebe absolutně nevhodného prémiáku. Ty prachy se daly využít mnohem rozumněji.

To jsou věci, které už zpátky nevezmeš, ale není to žádná katastrofa. Doporučuju ti, dát si od hry jeden večer komplet oraz a věnovat se studiu teorie, tady na fóru i jiných zdrojích(YT, twitch, tanks.gg, atd)

Pokud jsi nečetl doporučuju začít tímhle vláknem:http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/214089-hracsky-navod-pro-novacky-aneb-z-prvniho-na-paty-tier-vyber-tanku-rady-tipy/

Stačí pár hodin a garantuju ti, že to pomůže hodně. Jak zábavnosti, tak tvému výkonu v bitvě, ziskům, atd..

Jen trochu uvedu na pravou míru. T28 je nejsilnější stroj na tieru 4, díky absenci pancíře a velice dobré mobilitě, ale není úplně vhodný pro začátečníky. Každopádně ta nejlepší low tier škola pro každého, koho zajímají pohyblivé stroje, schopné rozhodnout bitvu.

Určitě díky za odpověď, ale nemyslím si, že je pro mě nevhodný panther.... měl na výběr mězi 3 tanky, SuperPershing, francouzkej sherman a tohle, a dosud jsem rád, že jsem vybral tohle.

Ale to poslední co jsi napsal mě rozesmálo, nejsilnější stroj na tieru 4 ? Když si vezmu luchse - lepší dělo, je to rychlejší, má to rychlejší otáčení. Jediný v čem jsou stejný je pancíř, ale rozhodně T28 není nejsilnější tank na tieru 4. Možná je rusák lepší v dohledu, nestudoval jsem si to, ale určitě pokud ano tak to bude o pár neznatelých bodů.  Když si vezmu třeba matildu, pz B 2, hetzer.... a schopný to rozhodnout bitvu možná je, ale porazí to v pohodě hráč v pz I C....

Jmeno1 #24 Posted 01 June 2017 - 06:05 PM

Field Marshal

• Player
  • 50923 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Smát se můžeš, ale má pravdu. Tak jako je na tieru V. podceňovaný T-34, tak je na tieru IV. podceňovaný T-28. Jasně, ve stocku nebo se slabou posádkou to nejsou tanky pro začínající hráče, ale s namakanou posádkou má proti nim málo co šanci. Tohle je účet bráchy (47 let)  http://www.noobmeter.com/player/eu/vojta147/504274132/ . Jsou to brutální kulomety (tím myslím děla s obrovskou kadencí;), které prostřelí všechno a jsou velmi, velmi pohyblivé se solidním dohledem a maskováním. Ano, Pz IC pokud je překvapí, tak může udělat dost škody, ale proti slušnému hráči nemá šanci.

vbn78 #25 Posted 01 June 2017 - 06:38 PM

Private

• Player
  • 24038 battles
  • 8
  • [_AF_] _AF_

Hele, ne že bych zrovna já mohl nějak poučovat, ale hlavně bych se soustředil na to, aby jsi začal trochu zvedat způsobené poškození za bitvu.

Panthera 8.8 sice nemám, ale pokud kouknu na tvé výsledky, tak s ním dáš za jednu bitvu dvě úspěšné rány - to prostě není dost, čili pak ani s prémiovým tankem nemáš žádné převratné zisky.

Neumíráš zbytečně brzy? Každá úspěšná rána, kterou dáš ti zvedne množství vydělaných kreditů a XP. Jsou tu lepší hráči, kteří ti to asi dokážou vysvětlit lépe, nebo by tě někdo zdejší mohl vytáhnout do čety...

berserkerdog #26 Posted 02 June 2017 - 12:51 PM

Lieutenant

• Player
  • 12387 battles
  • 1,623

View Postkolopotok, on 01 June 2017 - 03:52 PM, said:

Určitě díky za odpověď, ale nemyslím si, že je pro mě nevhodný panther.... měl na výběr mězi 3 tanky, SuperPershing, francouzkej sherman a tohle, a dosud jsem rád, že jsem vybral tohle.

Ale to poslední co jsi napsal mě rozesmálo, nejsilnější stroj na tieru 4 ? Když si vezmu luchse - lepší dělo, je to rychlejší, má to rychlejší otáčení. Jediný v čem jsou stejný je pancíř, ale rozhodně T28 není nejsilnější tank na tieru 4. Možná je rusák lepší v dohledu, nestudoval jsem si to, ale určitě pokud ano tak to bude o pár neznatelých bodů.  Když si vezmu třeba matildu, pz B 2, hetzer.... a schopný to rozhodnout bitvu možná je, ale porazí to v pohodě hráč v pz I C....

Nic ve zlým, ale chtělo by to trochu pokory. Pokud se jako nováček zeptáš a zkušenější hráč se ti snaží pomoct, je možná na místě se nad tím co píše dvakrát zamyslet, než to začneš rozporovat nebo se tomu dokonce smát.

K oběma zmíněným bodům: pro tebe jako začátečníka je nevhodný jakýkoli osmičkový stroj, člověk s tisícem bitev, by se nikdy neměl dostat do situace, že bude hrát proti devítkám nebo desítkám. Ve hře to je možné, proto, že na tom WG rejžuje, ale určitě to není správně. Prostě jsi osmičkový prémiák vůbec neměl kupovat, za ty peníze jsi měl koupit  PÚ, případně goldy nebo kredity a když už prémiák tak max. šestku.

A pokud se směješ mému prohlášení o T28, opět jenom dokazuješ, že o hře nic nevíš. T28 je nejsilnější stroj ve své třídě(v rukou dobrého hráče, jak jsem psal) nebo je minimálně mezi těma několika málo top stroji, podle stylu hry konkrétního soudruha. A proč?  Protože je to tank, který je schopen něco udělat v každé bitvě, bez ohledu na mapu, MM a spoluhráče.  O pancíř tu skutečně nejde, ale to snad po pár tisíc bitvách pochopíš. Tak hodně štěstí na bojišti.

RagSalt #27 Posted 04 June 2017 - 04:50 PM

Captain

• Player
  • 23225 battles
  • 2,155
  • [ANV-V] ANV-V
njn,  :)  ne nadarmo byl kdysi T-28 králem v rotách 4. tieru

kolopotok #28 Posted 07 June 2017 - 12:25 PM

Private

• Player
  • 2188 battles
  • 32

View Postberserkerdog, on 02 June 2017 - 12:51 PM, said:

Nic ve zlým, ale chtělo by to trochu pokory. Pokud se jako nováček zeptáš a zkušenější hráč se ti snaží pomoct, je možná na místě se nad tím co píše dvakrát zamyslet, než to začneš rozporovat nebo se tomu dokonce smát.

K oběma zmíněným bodům: pro tebe jako začátečníka je nevhodný jakýkoli osmičkový stroj, člověk s tisícem bitev, by se nikdy neměl dostat do situace, že bude hrát proti devítkám nebo desítkám. Ve hře to je možné, proto, že na tom WG rejžuje, ale určitě to není správně. Prostě jsi osmičkový prémiák vůbec neměl kupovat, za ty peníze jsi měl koupit  PÚ, případně goldy nebo kredity a když už prémiák tak max. šestku.

A pokud se směješ mému prohlášení o T28, opět jenom dokazuješ, že o hře nic nevíš. T28 je nejsilnější stroj ve své třídě(v rukou dobrého hráče, jak jsem psal) nebo je minimálně mezi těma několika málo top stroji, podle stylu hry konkrétního soudruha. A proč?  Protože je to tank, který je schopen něco udělat v každé bitvě, bez ohledu na mapu, MM a spoluhráče.  O pancíř tu skutečně nejde, ale to snad po pár tisíc bitvách pochopíš. Tak hodně štěstí na bojišti.

Omlouvám se ti, není ode mě hezké co jsem psal, ale můj názor na ten tank prostě nezměníš :hiding:

Každopádně bych se chtěl zeptat ohledně KV-1 a jeho děla, které je lepší ? Houfnice nebo to druhý ?

Jinak jsem úspěšně vyřešil problém se stockem, hraju v četě s kamarádem (je to ten co měl covenatera), má KV-1 úplně vyexpenou a když hraju s ním tak se mi často povede výhra + víc damage než svoje hp.

kolopotok #29 Posted 07 June 2017 - 12:41 PM

Private

• Player
  • 2188 battles
  • 32

Hlásím pokrok :honoring: nejpovedenější bitva kde nejsem v četě.

http://wotreplays.co...-kolopotok-kv-1

Jmeno1 #30 Posted 07 June 2017 - 12:53 PM

Field Marshal

• Player
  • 50923 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

Osobne preferuji to delo 85 mm, ale vice najdes primo v sekci Pruvodce hrou - Tanky - SSSR - Tezke tanky - KV-1 od zacatku. Plati to doposud.

PS: Congratulation :great:

bobitwo1 #31 Posted 07 June 2017 - 05:31 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12780 battles
  • 1,134

Kolopotok, čo som si teraz čítal, tak je to to isté, čo si tu už raz riešil a znova robíš to, čo ľudia ti neodporúčali. Ale keď si nechceš dať poradiť, tak aj keby ti radili najlepší hráči, tak to nemá zmysel.

1) skákanie z tanku na tank na malých tieroch - nie, nerobí sa to, máš si vybrať max 2 línie, vo všeobecnosti buď ruské heavy, alebo americké heavy, prípadne ešte ruské medká (mal si to tam dosť rozpísané;)

2) hodnotíš tank základnom stave (stock) s 50% posádkou - bolo ti vysvetlené, že aby si tank mohol hodnotiť, musíš ho mať v tope a mať 100% posádku ( pokiaľ si neplánuješ nechať tank tieru 5 a ponáhľaš sa dostať hore, tak by som tam žiadne vybavenie ani nedáva, max tak binol, dá sa to celkom rýchlo preexpiť a sú to zbytočne vyhodené kredity.  Na tier 6 už vybavenie musí byť)

3) aj posádky ti boli vysvetlované, marty to tiež v tých videách vysvetloval. Aj to, ako sa expí a podobne.

Takže máš 2 možnosti: 

1) zostaneš na KV-1, vyexpíš z nej všetko, čo sa dá, zarobíš si na vybavenie s KV-1 (ventilácia, nabiják a zameriavanie) a pokúsiš za zistiť ako čo funguje

2) budeš robiť to čo doteraz a budeš sa zbytočne rozčuľovať

berserkerdog #32 Posted 08 June 2017 - 09:40 AM

Lieutenant

• Player
  • 12387 battles
  • 1,623

View Postkolopotok, on 07 June 2017 - 12:25 PM, said:

Omlouvám se ti, není ode mě hezké co jsem psal, ale můj názor na ten tank prostě nezměníš :hiding:

Každopádně bych se chtěl zeptat ohledně KV-1 a jeho děla, které je lepší ? Houfnice nebo to druhý ?

Jinak jsem úspěšně vyřešil problém se stockem, hraju v četě s kamarádem (je to ten co měl covenatera), má KV-1 úplně vyexpenou a když hraju s ním tak se mi často povede výhra + víc damage než svoje hp.

V pohodě, já ti psal jak na tom ten tank objektivně je. Názor si udělej jaký chceš.

Na KV1 houfnici nedoporučuju, s 85mm podáš IMHO konzistentnější výsledky.

Pokud se ti hraje dobře v četě s kamarádem, tak výborně. Ale nevěř tomu, že to řeší tvůj problém se stock tankem. Taky tvoje prohlášení o časté výhře s nastřílenýma vlastníma HP, nesvědčí o tvých dobrých pozorovacích schopnostech. S tím strojem máš průměrné poškození na bitvu okolo 200. Možná tam jedna dvě lepší bitvy byly, ale nenech se ukolébat pocitem, že už s KV1 válíš a vše je v pořádku. Určitě se na sobě snaž dál pracovat.

Edited by berserkerdog, 08 June 2017 - 10:24 AM.

heroman63 #33 Posted 08 June 2017 - 11:02 AM

Sergeant

• Player
  • 40992 battles
  • 270
  • [AF_V] AF_V

Ono je i zajímavé, jak hodnotíš T28 a KV1. S T28 máš o hodně lepší výsledky. Konkrétně 415 WN8 a 176 DMG. Tvoje "super" KV1 173 WN8 a 213 DMG! Nevím už, kolik má T28 na střelu, ale budou to průměrně dvě rány na bitvu. S opancéřovanou KV1 je to jedna rána. Co řešíš?

Ještě jedno. Nekritizuju, jen vysvětluju. Máš ještě málo bitev, aby tě mohl někdo kritizovat. Sám jsem nehrál líp. Jen se uč, poslouchej, co ti tady radí a prosím tě, už nekupuj osmičkové prémiáky! Kup si třeba Matildu, nebo Churchilla. Ty tě podrží v bitvě víc, než spolučetař.

Edited by heroman63, 08 June 2017 - 11:08 AM.

kolopotok #34 Posted 08 June 2017 - 06:35 PM

Private

• Player
  • 2188 battles
  • 32
Rozhodně si nemyslím, že v tom válím nebo tak něco, naopak si myslím, že jsem nejhorší hráč na planetě a proto jsem taky tohle téma založil.

ElHabanero #35 Posted 08 June 2017 - 07:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 37649 battles
  • 400
  • [VOJAK] VOJAK
si mal kupit premiovyho churchilla a mel bys posadku na kv-linii a nestoji ato ani moc goldu

Jmeno1 #36 Posted 08 June 2017 - 07:20 PM

Field Marshal

• Player
  • 50923 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

A to jsi udelal hodne dobre. Mas sanci se rychle ucit a zlepsit se. Ja tady prisel az po cca 4000 bitvach, kdy jsem byl sam na sebe nastvany, ze mi to nejde a navic je hra unfair. A to jsem se ucil hodne pomalu, a navic tehdy nebylo tolik informaci co dnes.

Pokud te hra bavi, tak studuj a trenuj posadky. Neni nic dulezitejsiho nez dobry internet, HW a posadky. :great:

PS: ad prispevek nade mnou; Churchill III je jeden z top premiovych tanku ve hra, ale pokud to hrac mysli s WoT vazne, tak PU je vhodnejsi.

Edited by Jmeno1, 08 June 2017 - 07:23 PM.

berserkerdog #37 Posted 09 June 2017 - 08:00 AM

Lieutenant

• Player
  • 12387 battles
  • 1,623

View Postkolopotok, on 08 June 2017 - 06:35 PM, said:

Rozhodně si nemyslím, že v tom válím nebo tak něco, naopak si myslím, že jsem nejhorší hráč na planetě a proto jsem taky tohle téma založil.

Uvědomit si, že něco nedělám dobře, je základní krok ke zlepšení, takže minimálně v tomhle jsi na dobré cestě.

TankCrusher352 #38 Posted 09 June 2017 - 01:40 PM

Private

• Player
  • 3967 battles
  • 18
  • [STLRK] STLRK

View Postkolopotok, on 08 June 2017 - 06:35 PM, said:

věř mi, že jsou mnohem horší. aneb trubky co ani neví jak klikat myší...

kolopotok #39 Posted 14 June 2017 - 02:32 PM

Private

• Player
  • 2188 battles
  • 32
Mohl by mi někdo poradit co mám dát za perky do luchse ? Zatím jsem dal na velitele a radistu dohled a na řidiče a nabíječe jsem dal maskování, ale co tam dát až se mi dají na 100%, to vážně netuším.

Jmeno1 #40 Posted 14 June 2017 - 02:50 PM

Field Marshal

• Player
  • 50923 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

Scout potřebuje především dohled, maskování a pohyblivost. Předpokládám, že nezůstaneš na Luchsovi, ale pojedeš co nejvýš. Takže asi něco jako:

Velitel - žárovka, maskování, dohled, BIA

Radista - dohled, maskování, opravy, BIA (pozor, později už není radista, ale střelec!)

Řidič - maskování, klidná jízda, opravy (jízda v terénu), BIA

Nabíječ - maskování, opravy, bezpečné ukládáni, BIA (tady není moc co vymyslet)

BIA dávám obvykle v okamžiku, kdy mi končí 2. nebo 3. skill/perk a nechám změnit za goldy. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users