Jump to content

Tanky Maus a Lorraine narukovaly ke Cobi!

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Community #1 Posted 30 May 2017 - 04:47 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 31,506
Tancujte jako motýl, bodejte jako Cobi! (nebo tak nějak) Podívejte se na nejnovější přídavky World of Tanks série od Cobi!

Úplný text položky novinek

Agon24 #2 Posted 30 May 2017 - 10:17 PM

Sergeant

• Player
  • 18555 battles
  • 299
  • [XOTIC] XOTIC
Jako vážně on se najde někdo to koupí?

ExiZtenZ #3 Posted 31 May 2017 - 07:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 40283 battles
  • 515
  • [KST] KST

Divil by ses, ale zrovna série od Cobi je mezi kluky hodně populární.

Samozřejmě se to nenakupuje za ceny z odkazu.

Stačí trošku projít net a seženeš o hooooodně levněji.

Třeba můj kluk s tím začal před třemi roky a dnes má stavebnic tanlů/lodí/letadel doma sestavených tak ke čtyřiceti kouskům ... :)

Mungo_13 #4 Posted 31 May 2017 - 09:55 AM

Lieutenant

• Player
  • 16234 battles
  • 1,537

View PostExiZtenZ, on 31 May 2017 - 07:58 AM, said:

Divil by ses, ale zrovna série od Cobi je mezi kluky hodně populární.

Samozřejmě se to nenakupuje za ceny z odkazu.

Stačí trošku projít net a seženeš o hooooodně levněji.

Třeba můj kluk s tím začal před třemi roky a dnes má stavebnic tanlů/lodí/letadel doma sestavených tak ke čtyřiceti kouskům ... :)

Zaujimave, pretoze mimo cenu moj prvy problem je,ze to vyzera ako "Quasimodo-Lego"

(pokial by sme si nerozumeli - ako deformovana verzia Lega).

Cena ide az druha v poradi. Pri vacsej tvarovej vernosti by existovala hypoteticka sanca, ze by som zvazoval kupu (hypoteticka!!!), takto nie je ani ta.

ExiZtenZ #5 Posted 31 May 2017 - 01:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40283 battles
  • 515
  • [KST] KST

@ Mungo_13:

S ohledem na fakt, že LEGo už nemá od roku 2010 ochranu pro své kostky, je teď výrobců více.

Zrovna Cobi je kvalitní a cenou úplně jinde, než původní Lego.

Navíc je to plně kompatibilní s Legem.

Pokud bys vedle sebe polozil Lego a Cobi díl, pak jen zběžným pohledem nepoznáš rozdíl.

Mungo_13 #6 Posted 01 June 2017 - 12:38 PM

Lieutenant

• Player
  • 16234 battles
  • 1,537

View PostExiZtenZ, on 31 May 2017 - 01:25 PM, said:

@ Mungo_13:

S ohledem na fakt, že LEGo už nemá od roku 2010 ochranu pro své kostky, je teď výrobců více.

Zrovna Cobi je kvalitní a cenou úplně jinde, než původní Lego.

Navíc je to plně kompatibilní s Legem.

Pokud bys vedle sebe polozil Lego a Cobi díl, pak jen zběžným pohledem nepoznáš rozdíl.

Sry, neporozumeli sme si. Nejde mi o patentove ochrany, ci kvalitu vyroby kocky. Ale o to, ze sa to na ten tank podobna tak nejako divne.

Aj Lego ked robi model nejakej konkretnej veci ten tvar drzi tak-nejak volne, ale mne na oko prijatenlejsie, nez toto. Pripada mi to take nejake zdetinstele ci "cinske".  Proste cista "dojmologia". Ked som to videl v drackarstve, tak sa mi to proste nepacilo.

Samozrejme, taky detsky pohlad na hracku je absolutne iny nez moj (overene z nakupov darcekov v sirsej rodine a ich uspesnosti). Teoreticky to o rok skusim kupit synovcovi na narodky, alebo predtym na Vianoce a uvidim.

Da sa s tym hrat, alebo je to skor do vitriny?

socanek #7 Posted 01 June 2017 - 12:42 PM

Major General

• Player
  • 28990 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View PostMungo_13, on 01 June 2017 - 11:38 AM, said:

Sry, neporozumeli sme si. Nejde mi o patentove ochrany, ci kvalitu vyroby kocky. Ale o to, ze sa to na ten tank podobna tak nejako divne.

Aj Lego ked robi model nejakej konkretnej veci ten tvar drzi tak-nejak volne, ale mne na oko prijatenlejsie, nez toto. Pripada mi to take nejake zdetinstele ci "cinske".  Proste cista "dojmologia". Ked som to videl v drackarstve, tak sa mi to proste nepacilo.

Samozrejme, taky detsky pohlad na hracku je absolutne iny nez moj (overene z nakupov darcekov v sirsej rodine a ich uspesnosti). Teoreticky to o rok skusim kupit synovcovi na narodky, alebo predtym na Vianoce a uvidim.

U Cobi Cromwella mam problem s pasy, docela rady se rozpojuji. A nektere veci nepasuji uplne nejlip, ale tak pohrat se s tim da :)

Jinak co se tyce vzhledu tak souhlas, nektere veci jsou mozna povedensji, nektere min povedene. Treba prave Cromwell je strasne dlouhy a uzky a ma docela malickou a uzkou vez. Ale prdolovi to samozrejme nevadi.....

global_asa_wenca #8 Posted 01 June 2017 - 01:04 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 88819 battles
  • 3,205
  • [MACHR] MACHR

View Postsocanek, on 01 June 2017 - 01:42 PM, said:

U Cobi Cromwella mam problem s pasy, docela rady se rozpojuji. A nektere veci nepasuji uplne nejlip, ale tak pohrat se s tim da :)

Jinak co se tyce vzhledu tak souhlas, nektere veci jsou mozna povedensji, nektere min povedene. Treba prave Cromwell je strasne dlouhy a uzky a ma docela malickou a uzkou vez. Ale prdolovi to samozrejme nevadi.....

JJ, problémy s pásy u Cobi Cromwella můžu potvrdit - a to stejný dělá i Matylda. Další COBI tanky nevlastníme, jen nějaký letadýlka. A čas od času z toho při intenzivnějším hraní odpadne nějaká část - ale u Lega se děje totéž - lodě ze Star Wars "drží" pohromadě asi stejně jako taknky od Cobi -> Holt z toho při hraní si s tím občas kousek odpadne. Ale opravování patří ke hře taky, tak co.

A ano, ta podobnost COBI s originálem je taková volnější, Lego je přecejen asi o fous přesnější, od COBI je to spíš tank co vypadá podobně jako předloha. Byť třeba ta Tylda ujde, Cromwell není udělanej moc well co do věrnosti předloze... ale tohle děcka neřeší, jsou spokojený. A až to začnou řešit, překabátím je ze skladačů stavebnic na plastikový modeláře...kterýžto proces byl již nenápadně zahájen :B.

Ale zpět k tématu COBI - pro sběratele modelů techniky to holt není, ale jako stavebnice a hračka pro děcka naprosto v pohodě.

ExiZtenZ #9 Posted 01 June 2017 - 07:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40283 battles
  • 515
  • [KST] KST

View PostMungo_13, on 01 June 2017 - 12:38 PM, said:

Aha, tak to jo - opravdu jsem tě špatně pochopil.

Co se "věrnosti" k predloze týče, je to velmi rozdílné, někdy je podoba větší, někdy menší, ale dost pochybuji, že to cílová skupina řeší.

Pro kluky je hlavní zábava. Sam jsem byl svědkem, že jim jako "tank" stačí jen několik spojených kostek ... :)

Pokud by chtěli více věrnosti, asi by to chtělo přímo něco modelářského ....

Hrát si s tím jde, ale samozřejmě dochází celkem rychle k opotřebování otočných/ohýbaných částí > vyřešil jsem to sekundovým lepidlem pro pár nejnamáhanějších dílů.

A taky je pravda, že u některých tanků jsou výrazně horší pásy.

Pořád ale platí, že pro kluky je s tím zábava náramná.Kolikrát sleduji doslova epické bitvy ... :)

Mungo_13 #10 Posted 02 June 2017 - 08:52 AM

Lieutenant

• Player
  • 16234 battles
  • 1,537

View PostExiZtenZ, on 01 June 2017 - 07:46 PM, said:

Aha, tak to jo - opravdu jsem tě špatně pochopil.

Co se "věrnosti" k predloze týče, je to velmi rozdílné, někdy je podoba větší, někdy menší, ale dost pochybuji, že to cílová skupina řeší.

Pro kluky je hlavní zábava. Sam jsem byl svědkem, že jim jako "tank" stačí jen několik spojených kostek ... :)

Pokud by chtěli více věrnosti, asi by to chtělo přímo něco modelářského ....

Hrát si s tím jde, ale samozřejmě dochází celkem rychle k opotřebování otočných/ohýbaných částí > vyřešil jsem to sekundovým lepidlem pro pár nejnamáhanějších dílů.

A taky je pravda, že u některých tanků jsou výrazně horší pásy.

Pořád ale platí, že pro kluky je s tím zábava náramná.Kolikrát sleduji doslova epické bitvy ... :)

Takze skusit nejaky "sturmegever", kde tych pohyblivych casti bude menej ...

Synovec ma 5 rokov, ale do hrania WoT mi kibicuje uz aspon rok:

"A teraz nabi tie cervene sipy" (= strielaj goldami po papierovych tankoch ...)

"Ti si ho zabil. TY ZLODEEEEEJ!" (vstupuje mi do svedomia)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users