Jump to content

Český dabing nebo hlášení po zásahu tanku

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
120 replies to this topic

hybrydsk #21 Posted 14 November 2011 - 05:38 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11931 battles
  • 20
  • [RF-1] RF-1
ja mozem nahovorit do slovenciny/cestiny jednotlive hlasky vcetne digitalizacie hlasu ... len treba niekoho kto to potom da dokopy a spravi subor na vlozenie do hry za povodne hlasy

JesterCZ #22 Posted 19 November 2011 - 03:12 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 43715 battles
  • 436
  • [O-B-K] O-B-K
Tak,myslím,že je potřeba některé věci vysvětlit a předejít otázkám a dohadům.

Jde o dva soubory,ne o jeden !
Originál obsahuje 470 souborů,nebo chcete-li hlášek.
I když je to těžko uvěřitelné,jenom třeba zničení motoru obsahuje 14 různých hlášek atd.
Hra používá kodek podobný waw,který Vám ale běžný přehrávač nepřehraje a jak už bylo napsáno,není lehké to opět složit do kupy a bohužel ani zdaleka to nefunguje tak,že si vytvoříte zvuky a jen si je prostě překopírujete do nějaké složky s hrou.

Ale k dotazu :

Nevím o nikom jiném,než o našem klanu Infinity,komu by se to povedlo a měl to funkční.
Máme České hlášení posádky tanků a v celé hře nezazní žádná jiná hláška jinak,než Česky.
Vše je přeloženo a nadabováno a je to plně funkční.
Není problém udělat jakékoliv úpravy,tedy samozřejmě za předpokladu,že bude k dispozici dostatečná banka zvuků.
Samotné zakomponování,úpravy a vytvoření souborů platných ve hře je potom otázkou minut,maximálně hodin.

Když ale čtu připomínky,každému vyhovuje něco jiného a i když není problém udělat strohý překlad,naše verze obsahuje i humor,který ale jak čtu ne každému sedne.
Nás hra ale baví a chceme si při ní užít i srandu,proto jen obyčejný a strohý překlad prostě nemáme.
Ke stažení bude ale k dispozici nejdříve strohá verze,tedy za předpokladu,že o ní bude zájem.

Pokud vím,tak nikdo jiný v Č.R. podobnou věc nemá a neudělal jí. Zatím je jen a pouze dostupná u nás v klanu a jde již o druhou verzi.
První byla upravená tak,aby zněla podobně,jako zní hlas z interkomu,tedy podobný originálu,ale verze s čistým hlasem je zatím daleko lepší,protože je jí lépe rozumět a lidé si jí více všímají,protože jsou už naučení původní originál nevnímat.

Hlavní problém je ten,že po každé úpravě od vývojářů se musí soubory vytvářet znovu a to je trošku nudné. Navíc vývojáři plánují udělat to,že bude pro každý národ jiná banka zvuků,tedy že v Německém tanku Vám bude posádka mluvit Německy,V Ruském Rusky atd.

LubiQus #23 Posted 20 November 2011 - 05:32 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 3361 battles
  • 146
To zni lakave, ja tam mam ted zvuky z Company of Heroes, protoze hraju ciste jen za nemecke tanky a tak jsem tam chtel tzv. nemeckou anglictinu.
Urcite jevim veliky zajem o vas cesky preklad hlasek a rad bych si je i vyzkousel pokud by byla ochota vaseho klanu jej poskytnou. Samozrejme mi nevadi i nejaky ten humor, klidne i sprosty, mel jsem tam i hlasky z Dukena, kde po killu nepritele zahlasil treba: DIE B-ITCH! :D

Crabtr33 #24 Posted 20 November 2011 - 11:05 AM

First Sergeant

• Player
  • 17237 battles
  • 5,860
  • [THE0S] THE0S
nenasla by se nejaka ukazka, jak to cesky zni?

si to nejak nedokazu predstavit a napr. u ponorek, Silent Hunter 3, jsem si musel dat hru v nemcine prave kvuli atmosfere. U WoT je skoda, ze na takove detaily neni davan duraz.

Nemecka anglictina je fajn, da se nekde tento mod take sosnout?

LubiQus #25 Posted 20 November 2011 - 03:47 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 3361 battles
  • 146
http://www.mediafire...5xkg3wnhy7akt66
Vytazek hlasu z Company of Heroes.
Docela to i sedi, kdyz strilite, dostanete hit, ci nekoho zabijete, tak to rika dobre hlasky, takze poznate, ale u penetrace, kritickem zasahu atp., tak to keca neco co by jste opravdu nepoznali, ze se dana vec prave stala. Mam to hlavne kvuli atmosfere. Pokud bude v novem patchy u kazde narodnosti i jejich rec, tak zustanu samozrejme u originalu.

sego #26 Posted 21 November 2011 - 12:40 PM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 10838 battles
  • 611

View PostJesterCZ, on 19 November 2011 - 03:12 PM, said:

Nevím o nikom jiném,než o našem klanu Infinity,komu by se to povedlo a měl to funkční.

za predpokladu, ze vravis pravdu, chysta sa dotycny clovek tieto ceske hlasky niekde uploaded?

JesterCZ #27 Posted 21 November 2011 - 12:47 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 43715 battles
  • 436
  • [O-B-K] O-B-K
Jak se říká,ukázaná platí.
Takže zde je ochutnávka,jak to také může znít.
Upozorňuji,že jde jen o zvuk na začátku po odpočtu a při Vašem zničení !
Jedná se jen o ukázku,tedy nijak upravovaná a pokud očekáváte od hry co největší realitu,pak se Vám nebude líbit,protože je použitá nadsázka a i lehce vulgární slovo !
Ale upozorňuji,že není problém udělat doslova cokoliv. Jen je potřebná odpovídající banka hlasů.

http://leteckaposta.cz/834287939

nebo

http://www.uloz.to/11189586/jester-rar

Kopíruje se to do složky se hrou res\audio

Upozornění - Je potřeba v nastavení zvuku zesílit hlasové zprávy na max. a zároveň ztišit hudbu a ostatní zvuky. Hra totiž hlasy hodně zeslabuje a pak jsou hlasy špatně slyšet. Pokud je slyšíte slabě,je potřeba si s vyladěním hlasitosti pohrát !!!

A pozor,nezapomeňte si oba dva soubory ve hře zazálohovat,protože tohle je opravdu jen "ochutnávka" !!!!!

JesterCZ #28 Posted 21 November 2011 - 01:04 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 43715 battles
  • 436
  • [O-B-K] O-B-K

View Postsego, on 21 November 2011 - 12:40 PM, said:

za predpokladu, ze vravis pravdu, chysta sa dotycny clovek tieto ceske hlasky niekde uploaded?

Máš možnost sám si ověřit,zda píšu pravdu a nebo lež. Vybral jsme dva free hostingy,ale pokud by měl někdo jakýkoliv problém,stačí napsat,jaký hosting je pro něj nejvhodnější a mohu ukázku dát na něj.Pokud se rozhodneme udělat ho pro veřejnost,pak bude přímo na našem hostingu.
Jen je škoda,že se nám nepodaří získat podporu wargamingu a udělat ho oficiálně.
Sám nevím,jestli tahle fan úprava bude v budoucnu možná,tedy až budou hlasy rozdělené na posádky. Máme v klanu i rodilé mluvčí,takže by nebyl problém udělat ani Nj,ani Aj hlasy a nebo třeba více Českých posádek. Dokonce bych i chtěl udělat i SK hlasy,protože máme na Slovensku kamarády a kolegy a zaslouží si i svou úpravu.
Nechci se opakovat,ale fakt v tuhle chvíli není problém udělat cokoliv....
Rozhodnutí o uploadu pro veřejnost ale ještě nepadlo. Uvidíme,jaké budou Vaše ohlasy a také co na to řekne přímo Česká podpora,potažmo přímo wargaming. Pokud si to poslechnete a řeknete,že je to blbost a zatím většina toho,co jsem četl,tak je více zájem o realismus a ne o to,mít to přímo v Čj,tak to zůstane jen pro pár lidí.
Máme v klanu ale i starší lidi a i když to mladším může být k smíchu,tak prostě Aj hlasům nerozumí a pro ně je to velký přímost,že konečně rozumí,co jim ta hra říká.

Takže odpověď na Tvou otázku nezáleží na mě,ale na Vás.

sego #29 Posted 21 November 2011 - 02:25 PM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 10838 battles
  • 611
ak najdem spravny konvertor na ten file tak ti dam feedback.

osobne mi cestina nechyba, ale moj syn, ktory ma 7 rokov, este anglictine nerozumie a cestine by sa potesil.

JesterCZ #30 Posted 21 November 2011 - 04:37 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 43715 battles
  • 436
  • [O-B-K] O-B-K

View Postsego, on 21 November 2011 - 02:25 PM, said:

ak najdem spravny konvertor na ten file tak ti dam feedback.

osobne mi cestina nechyba, ale moj syn, ktory ma 7 rokov, este anglictine nerozumie a cestine by sa potesil.

Nemusíš to konvertovat. Stačí to nakopírovat do hry a v ní to přímo vyzkoušet. Když Ti pošlu jen zvukový soubor,tak si To tak člověk nepředstaví,jaké to v Té hře je.
Jsou to dva soubory,které si jen ze hry dáš na stranu a pak je tam zase po vyzkoušení mého zvuku vrátíš.
A jak jsem napsal,první je hláška na začátek boje,tedy zazní ihned po odpočtu a druhá je při Vašem zničení.  Třeba naše verze má už při startu 7 variant,které se náhodně střídají a není problém přidávat a obměňovat,takže se opravdu jen tak neobehrají.

A bohužel neexistuje nic takového,jako program,který to na jeden klik rozbalí,na jedno přetažení myši nahradí soubory a na druhý klik zase zabalí do tohohle formátu. Nejenom,že je to složitější,navíc je potřeba dodržet určitá pravidla,bez kterých to prostě nefunguje.

LubiQus #31 Posted 21 November 2011 - 04:54 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 3361 battles
  • 146
Chce to ukazku na youtube, vice hlasek.

jzvc_oc #32 Posted 21 November 2011 - 06:15 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 4447 battles
  • 815

View PostJesterCZ, on 21 November 2011 - 04:37 PM, said:

A bohužel neexistuje nic takového,jako program,který to na jeden klik rozbalí,na jedno přetažení myši nahradí soubory a na druhý klik zase zabalí do tohohle formátu. Nejenom,že je to složitější,navíc je potřeba dodržet určitá pravidla,bez kterých to prostě nefunguje.

Rozbaleni na jeden klik mi problem nedela ... ;D, stejne jako prehrani. Dokonce mi nedela problemm ani to potom zpatky slozit, problem mam jedinej, kdyz to slozim, tak to hraje blbe. Asi bych to vyzkoumal, ale nejako se mi nechce se stim babrat.

JesterCZ #33 Posted 21 November 2011 - 09:08 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 43715 battles
  • 436
  • [O-B-K] O-B-K

View Postjzvc_oc, on 21 November 2011 - 06:15 PM, said:

Rozbaleni na jeden klik mi problem nedela ... ;D, stejne jako prehrani. Dokonce mi nedela problemm ani to potom zpatky slozit, problem mam jedinej, kdyz to slozim, tak to hraje blbe. Asi bych to vyzkoumal, ale nejako se mi nechce se stim babrat.

Lze udělat tolik variant. Ať už s praskáním,které více odpovídá realitě a nebo jako to mám já čistě.
Fakt je ale ten,že hra sama zvuk ztišuje.
Mě by více zajímalo,co by na to řekl wargaming.
Docela by se hodila jejich podpora i když nejsem tak naivní,abych si myslel,že se jí dočkáme....
Navíc nemám tušení,jestli to po úpravách vůbec půjde dělat nadále.
uvidíme,co bude dál...

jzvc_oc #34 Posted 21 November 2011 - 09:16 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 4447 battles
  • 815
"Oficielne" je WG jedno jakakoli uprava ktera se neda povazovat za cheat (da se to dohledat i tady na foru). Oficielne (bez uvozovek) je taktez ceska lokalizace slibena, a jak sem psal, vsechny hlasky sou prelozeny do cestiny. Nikdy ovsem nepad termin.

Z myho pohledu by vubec nejlepsi bylo, kdyby WG lehce zapracoval na klientovi a umoznil do nej davat mody nedestruktivne (= samostatnej adresar s nejakou strukturou), vcetne audia samo, optimalne s moznosti ze to launcher bude sam patchovat (neni problem, jednoduse se tomu predhodi seznam odkazu kde sosat a on si tam checkne verzi ... mimochodem, umim patchnout napr klienta wow z neofiko serveru a taktez do nej posilat informace o novinkach ... ;D)

JesterCZ #35 Posted 21 November 2011 - 10:07 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 43715 battles
  • 436
  • [O-B-K] O-B-K

View Postjzvc_oc, on 21 November 2011 - 09:16 PM, said:

"Oficielne" je WG jedno jakakoli uprava ktera se neda povazovat za cheat (da se to dohledat i tady na foru). Oficielne (bez uvozovek) je taktez ceska lokalizace slibena, a jak sem psal, vsechny hlasky sou prelozeny do cestiny. Nikdy ovsem nepad termin.

Z myho pohledu by vubec nejlepsi bylo, kdyby WG lehce zapracoval na klientovi a umoznil do nej davat mody nedestruktivne (= samostatnej adresar s nejakou strukturou), vcetne audia samo, optimalne s moznosti ze to launcher bude sam patchovat (neni problem, jednoduse se tomu predhodi seznam odkazu kde sosat a on si tam checkne verzi ... mimochodem, umim patchnout napr klienta wow z neofiko serveru a taktez do nej posilat informace o novinkach ... ;D)

Děkuji za info.
Vidím to naprosto stejně. Mě to připadá,jako by spíše Wargaming byl proti úpravám,protože více nepřátelské to už pomalu nešlo udělat.
Přemýšlím na Tím sepsat návod a nechat to na každém,ať si hlasy upraví dle svého a uvidíme,jak to bude nadále...

Carlyle #36 Posted 30 November 2011 - 10:02 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 12221 battles
  • 42
  • [CSA-V] CSA-V
Another one like that should finish them! - nejvtipnější hláška ve hře, hlavně když trefíte heavynu s 1900 HP a tou střelou jste jí vzali 100 HP.

Ostravak_CZ #37 Posted 30 November 2011 - 02:31 PM

First Sergeant

• Player
  • 13343 battles
  • 3,270

View PostCarlyle, on 30 November 2011 - 10:02 AM, said:

Another one like that should finish them! - nejvtipnější hláška ve hře, hlavně když trefíte heavynu s 1900 HP a tou střelou jste jí vzali 100 HP.
Slyším často  :lol:

rascal_ACS_cz #38 Posted 17 December 2011 - 03:08 PM

Private

• Player
  • 5517 battles
  • 7
  • [ICZ] ICZ

View PostOstravak_CZ, on 01 November 2011 - 11:42 AM, said:

Nevím nevím.Česky mi to moc nesedne. Raději bych pro moje Germány bral nacistický hlas pro autentičnost.

čus, nevím jesli je to ještě aktuální, ale moje posádky štěkají německy a moc se mi to líbí. Momentálně nejsem u sebe na compu, ale jestli máš zájem, připomeň se mi přes PM. Já to doma dohledam a postnu link. Myslím, že je k dispo i ruština.

Konti #39 Posted 01 January 2012 - 12:07 PM

Private

• Player
  • 2065 battles
  • 1
ludia ak chcete ja to nahram ale po slovensky mozno aj po cesky ak chete tak do toho tretieho januara vam dam ukazky mojho hlasu a povedzte ci ano alebo nie

Idahou #40 Posted 01 January 2012 - 12:12 PM

First Sergeant

• Veteran
  • 22056 battles
  • 5,933
  • [IDDQD] IDDQD
To zní jako plán ;)