Jump to content

Soutěže s WoT papírovými modely i v EU komunitě?

paper model papírový contest soutěž EU servers

• Please log in to reply
No replies to this topic

pipiroha #1 Posted 15 June 2017 - 12:41 PM

Private

• Player
  • 13409 battles
  • 2
  • [B-CP1] B-CP1

Zdravím,

asi mě budete mít někteří za blázna, ale chtěl bych nadhodit toto téma i tady v naší CZ komunitě, případně tímto inspirovat vedení pro EU komunitu.

Totiž, jde o to, že ruská komunita WoT vydává papírové modely tanků, které jsou volně ke stažení ( https://worldoftanks.ru/ru/media/10/ ) a po té jsou čas od času s nimi pořádány soutěže o herní virtuální ceny (goldy, premium tanky, posádky, zálohy... atd. - klidně i "jen" slevy) - viz. ruské forum: http://forum.worldof...дели-wargaming/

A právě v těchto dnech, zkopíroval War Thunder tento nápad a vyhlásil soutěž s papírovým modelem Tigera II. který právě vydal ( http://warthunder.co...dels-contest-en ), jenže tahle soutěž už neprobíhá pouze v rusku, ale globálně. Soutěž je vyhlášena napříč celou komunitou pokud jsem to dobře pochopil (prohlášení o soutěži je na mezinárodních stránkách).

A tak mě zajímá, jestli něco takového "nenapadne" i EU vedení WoT / popřípadě českou odnož - jasně, řeknete si asi, že je to blbost pro malý počet lidí, ale podle toho co jsem viděl na ruských webech, tak se lidí soutěží celkem zúčastňují. Jelikož jsou vystřihovánky tanků volně ke stažení, může to zkusit kdokoli... Chápu, že nekdo na to moc nemá talent nebo trpělivost, ale to je tak i co se týče hraní WoT a vlastně čehokoli...

O co mi jde ale především, jak známo - WoT hraje velký počet "mladších" hráčů (věk 10-15) a ať se vám to líbí nebo ne, dnešní děti jsou čím dál méně zručnější, nedokáží vystříhnout základní tvary... Ale ne proto, že by na to třeba neměly výtvarné vlohy, prostě je to "nebaví", motivace mít na poličce model tanku není dostatečná... Ty děti to ani nezkoušejí a netrénují, přitom řada z nich by to po chvilce praxe zvládla. A můj názor je takový, že motivace v podobě odměn do WoTka by mohla být pro řadu z nich rozhodujíci - tedy aspoň by to zkusily... Nehledě na to, že mají své rodiče, které mohou požádat o pomoc. Tito rodiče by si pak měli velmi ocenit to, že za nimi synek přijde s prosbou o pomoc s modelem. Není větší výhry, než když dítě samo chce vytvářet něco kreativního, podporující zručnost a třeba i prostorou představivost, že místo jednoho odpoledne stráveného u PC sedne ke stolu a bude se snažit něco vytvořit... Náhle bude WG vypadat i v očích rodičů lépe, třeba se nebudou tolik stavět dětem do hraní této hry, v naději, že by dítě mohlo díky tomu časem slepit další model.

Možná si ale říkáte proč by to mělo WG dělat? Vždyť z toho nic mít nebude, ne?

Nemyslím si, jak známo vše se dá "prodat" a je už jen čistě na WG jak. Už několikrát jsem v novinkách četl zprávy z obchodu o tom, které měly v nadpisu "Otec a syn", tedy určité zacílení na tyto dvojice tu je a určitě se najdou tátové a synové, kteří hrají WoT, a kteří by si spolu mohli postavit model, aby si zasoutěžili... V podstatě prohloubení vztahu otec vs. syn tím, že spolu budou tvořit a vztahu ke hře samotné, protože odměny v soutěžích jsou virtuální do hry, což zabezpečuje, že je hra bude dál jen více bavit a že v ní budou aktivní. Rozhodně nehrozí, že by lidi přesedlali od klávesnice k nůžkám, to opravdu ne... WG tím získá větší fan klub, děti se modely pochlubí kde budou moct a budou říkat, že jsou to modely z WoT, tedy další pozitivní reklama na WoT - > další potencionální hráči, kteří si hru i věci okolo ní oblíbí.

WG často využívá toho, že jejich hra je v podstatě 7+, což jim dává image společnosti, která jde vstříc i mladším jedincům. A to, že by pro ně čas od času uspořádali soutěž modelů, by jim "kredit" jedině přidalo. Párkrát za rok věnovat pár cen do soutěže je kapka v moři, která však je odměněna poctivou image společnosti - tedy, že rozvíjí zručnost a kreativitu a podporují tyhle jedince.

Prosím zapřemýšlejte nad tím... Přeložit psané návody k modelům není tak obtížné, v rusku to už funguje a momentálně na to láká i konkurence...

Pro ilustraci zde pár obrázků, o co vlastně jde, jak modely vypadají:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by pipiroha, 15 June 2017 - 12:41 PM.

Also tagged with paper, model, papírový, contest, soutěž, EU, servers

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users