Jump to content

Aktualizacja 9.19.1 - usprawnienia w MatchMakerze

• Please log in to reply
57 replies to this topic

voulezvous #1 Posted 20 June 2017 - 03:32 PM

Community Coordinator

• WG Staff
  • 16952 battles
  • 80
Co sądzicie o zmianach w MatchMakerze?

Raziel36 #2 Posted 26 June 2017 - 06:08 AM

Private

• Player
  • 28887 battles
  • 3
  • [PBPS] PBPS
Tragedia mm ,czołgi z mm do 9 poziomu dostały ostro po dupie , wszystko się skłania ku temu aby kupować następne ,gra zrobiła się bardzo złodziejska ,a bez konta premium ,to już w ogóle można zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju ,wg mnie jest tragicznie 

Smerfus97 #3 Posted 26 June 2017 - 11:08 AM

Private

• Player
  • 6258 battles
  • 9
  • [_BBS_] _BBS_

8 tier jest nie do ugrania topka to marzenia , dodatkowo balans nic  nie daje podam przykład 4 ciężkie u nas i u nich tylko często sie zdarza że my mamy meda X poziomu a oni ciężkiego albo dwa więc jak wtedy grac liberte maus w pierwszej lini ? . 

Nevardias #4 Posted 30 June 2017 - 02:42 PM

Private

• Beta Tester
  • 5535 battles
  • 1
  • [S-F-P] S-F-P

Bądźmy szczerzy. To co się obecnie dzieje wykracza poza wszystko. Nie widziałem Siebie na topce od ładnych 20-30 gier ? Ciągłe losowania na sam dół. Pojazdami które na takowych tierach nie zrobią nic a stanowią jedynie mięso armatnie. Kolejny problem to kto takowy top zajmuję. Wypraszam Sobie grać w zespole w którym na topie jest med i lekki czołg a w przeciwnej 3 czołgi ciężkie. Leopard 1 vs Japońskie ht ? coś tu jest nie tak. Tak samo z niższymi Tierami. Czołgi premium potwornie zaburzyły balans gry, w sumie nie ma meczu na którym w top nie byłby Scorpion G albo cokolwiek innego. 

W sumie mało rozpisane i niedokładnie, ale duża część graczy wie w czym leży problem. To trzeba naprawić 

voulezvous #5 Posted 02 July 2017 - 04:50 PM

Community Coordinator

• WG Staff
  • 16952 battles
  • 80

Dzięki bardzo za wyrażone przez Was opinie!

Wszystko przekazałem w raporcie dla deweloperów.

herhor67 #6 Posted 06 July 2017 - 12:16 PM

Warrant Officer

• Player
  • 3769 battles
  • 588
  • [NOOBA] NOOBA

Dalej drużyny nie są zbalansowane.

Spoiler

Wygrana przez przeciwników.

Spoiler

Spoiler

Wygrana przez nas.

(Btw co tam się stało w 2 plutonie? WTF?)

Jakiś wspólny element widzicie? Ciekawe, jaki był tego powód.

*troll mode off*

Powinna zostać stworzona osobna klasa "Czołgi superciężkie" (linia T5H od piątki, linia Mausa od 8, E100 i ewentualnie E75) i losowana po równo do obu drużyn.

Tak samo powinien istnieć podział na "TDki papierowe" i "TDki pancerne", każda losowana oddzielnie.

Edited by herhor67, 06 July 2017 - 12:18 PM.

voulezvous #7 Posted 11 July 2017 - 02:44 PM

Community Coordinator

• WG Staff
  • 16952 battles
  • 80

View Postherhor67, on 06 July 2017 - 12:16 PM, said:

Dalej drużyny nie są zbalansowane.

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Wygrana przez nas.

(Btw co tam się stało w 2 plutonie? WTF?)

Jakiś wspólny element widzicie? Ciekawe, jaki był tego powód.

*troll mode off*

Powinna zostać stworzona osobna klasa "Czołgi superciężkie" (linia T5H od piątki, linia Mausa od 8, E100 i ewentualnie E75) i losowana po równo do obu drużyn.

Tak samo powinien istnieć podział na "TDki papierowe" i "TDki pancerne", każda losowana oddzielnie.

Dzięki za to zestawienie! Dodałem Twoje konkluzje wraz z linkiem do posta w moim raporcie!

felek666 #8 Posted 12 July 2017 - 07:57 PM

Private

• Player
  • 25720 battles
  • 9
  • [UBS] UBS
strzał w kolano, wszedłem i już mam 7 przegranych pod rząd, wcale nic nie zmienili na lepsze tylko na gorsze, 8 tier i ani jednej wygranej bitwy, na 7 bitew tylko raz na topie + cały czerwony team przeciwko zielonym i niebieskim, dziękuje dobranoc

reksio91 #9 Posted 12 July 2017 - 09:58 PM

Lieutenant

• Player
  • 46128 battles
  • 1,883

Fajne usprawnienia, co powiecie na to? Samo wylosowanie mnie w tym miejscu z góry postawiło bitwę na przegranej pozycji i oczywiście przegrałem...:facepalm:

mkurynio #10 Posted 12 July 2017 - 10:56 PM

Private

• Player
  • 8640 battles
  • 19

Ja już nic nie ogarniam. Jak tak dalej pójdzie to albo podziękuję w ogóle albo będę grać max do VI tieru. Dzisiaj głównie grałem na VIII: IS3, SuperPers i T26e5 w sumie z 10 bitew. Ani razu nie byłem na topie, najlepsza sytuacja to jak cały team składał się z VIII tieru, a znakomita większość na X. A i bym zapomniał wszystkie przegrane, nawet jak byłem drugi co do DMG, to i tak wynik maksymalnie 15:4. O co *edit* chodzi? Ja w ogóle VIII Ht nie widziałem VI tieru a rzadko VII. To ma być zbalansowany MM?

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: wulgaryzmy

Edited by Daroo2017, 13 July 2017 - 09:40 AM.
wulgaryzmy

Kruku_ #11 Posted 13 July 2017 - 01:15 AM

Staff Sergeant

• Clan Commander
  • 9890 battles
  • 477
  • [HAXY] HAXY

Nie zauważyłem żadnej poprawy po wejściu 9.19.1. Jak dla mnie to MM ma trzy kluczowe problemy:

1. Zbyt rzadko losuje nas na TOP. Szczególnie jest to odczuwalne na pojazdach ze  słabymi działami. Ja na prawdę dam radę poczekać 2 minuty na bitwę byleby tylko trafić raz na 3 bitwy na topa.

2. Czołg ciężki VS Med to na tych tunelowych mapach skrajne kuriozum. Zdarza się to często w formacie 3/5/7.

3. TD, LT i SPG nie powinny trafiać tak często na top 3/5/7 bo marnują swój potencjał.

Niektóre Medy a zwłaszcza HTki mogą się naprawdę bardzo wykazać dopiero w ścisłej topce.

Weźmy takiego KV-85 i postawmy przed nim Löwe. Zgon KaWuka w 30s.

A weźmy takiego 59-16 i postawmy Löwe na malinówce. Zgon Löwe w 5s (oczywiście po spocie).

Arta to samo. Powinna trafiać często na jednotierówki bo tam bitwy są względnie wyrównane i może sobie dłużej postrzelać.

Tak samo TD. Wyższy rzut. Więcej HP do ubicia.

Co ma taki SuperPers z ciągłych rzutów na Jagdtigery, E75ki czy ST-Iki? Już i tak jest wystarczająco upośledzony sam w sobie. Albo co ma taki KaWuCztery z ciągłych rzutów na Mausy, ISy7? Albo co ma taki T-54 FP z rzutów na T5H, E100 T57 H? Nic, tylko frustracja, frustracja, frustracja, odpływ graczy. Uwzględnij to proszę w swoim raporcie drogi voulezvousie.

mkurynio #12 Posted 13 July 2017 - 07:03 AM

Private

• Player
  • 8640 battles
  • 19
Święte słowa. Ja rozumiem, że nie może być zawsze blogi relaks podczas gry i być ciągle łatwo, ale chyba gra nie ma służyć ciągłej frustracji

Kwiliniosz #13 Posted 13 July 2017 - 07:53 AM

Major

• Player
  • 18919 battles
  • 2,996

View PostKruku_, on 13 July 2017 - 01:15 AM, said:

[...]

3. TD, LT i SPG nie powinny trafiać tak często na top 3/5/7 bo marnują swój potencjał.

[...]

To mnie właśnie fascynuje. TD i baboki najlepiej sobie radzą przy niekorzystnych losowaniach, a to właśnie one NAJCZĘŚCIEJ trafiają na top. Rzyca się to w oczy zwłaszcza na newralgicznym VIII tierze. Zobaczyć czołg ciężki lub meda VIII tieru na topie w losowaniu 3/5/7 to jak wygrać w totka. Ostatnio sporo grałem VI tierami i trafienie na 3 TD VIII tieru, ew. po jednym TD, arcie i scoucie, zdarza się zbyt często.

Cesarz_Pl #14 Posted 13 July 2017 - 06:05 PM

Private

• Player
  • 600 battles
  • 3
Póki w tej grze nie będzie matchmaking -1/+1 (wyjątek to artyleriai i niektóre TDki) to nigdy nie będzie dobrze. W World of Warplanes jest maks +1 i jest ok. Natomiast w tej grze grając stockowym tierem 6 muszę często grać przeciwko tierom 7-8 (czyli nawet Tier +2). To jest dla mnie niepojęte. Jestem stosunkowo nowym graczem i taki matchmaking mnie odpycha bo jeśli mam co drugą bitwę być mięsem armatnim to ja dziękuję za taką gre. Kupiłem tego japońskiego tygrysa 6 tier i gra się nim całkiem nieźle, ale jak mnie wrzuci na ósemki to mogę równie dobrze się utopić albo schować w krzakach i robić za TD. Kupiłem też Chi-Nu-Kai i jeśli trafię na równych sobie czyli Tiery 5 to gra sie przyjemnie i za porażkę mogę obwiniać tylko siebie, ale jak mi wrzuci jakieś Tier'y 7 to pozdro. Taki KW2 lub O-I z trollem niszczy nisko-tierowe czołgi jednym strzałem. Co to za przyjemność z gry gdy nie masz szans żadnych? To czy drużyna przeciwna jest lustrzanym odbiciem naszej drużyny ma dla mnie mniejsze znaczenie, wolałbym żeby tiery były lepiej dobrane, żeby to było zbalansowane (innymi słowy: żeby prawie każdy czołg miał preferencyjny matchmaking, taki jak np. Excelsior).

Ps. Mogę Ci to przetłumaczyć na angielski jeśli przekażesz to deweloperom, voulezvous.

Edited by Cesarz_Pl, 13 July 2017 - 06:50 PM.

qwshuk #15 Posted 14 July 2017 - 04:05 PM

Private

• Player
  • 13084 battles
  • 1
  • [IPSWI] IPSWI
witam wszystkich. Chciałbym tylko powiedzieć, że to co się dzieje z MM to nic nowego. Odkąd sięgam pamięcią po wprowadzeniu nowej łatki gra przestaje bawić i jedynie frustruje. Tym razem jest tak samo.

norkmi #16 Posted 15 July 2017 - 11:25 AM

Private

• Player
  • 24393 battles
  • 49
  • [T_BS] T_BS
WG chodzi o to aby gracz kupowal czolgi premium używał gold ammo i grał jak najwięcej na X tierach wydając przy tym sporo kasy, tylko nie biorą pod uwagę faktu że taka polityka prowadzi do zniechęcenia graczy bo po co grać i się wnerwiać na porąbany MM. Sporo graczy już zrezygnowało z gry i jeszcze wiecej zrezygnuje jak to będzie tak jak jest obecnie. Może jak wyniki finansowe bedą kiepskie to wkońcu jakiś mądry człowiek z WG a zakładam że taki tam jest zastanowi się dlaczego tak się stało i wtedy zmienią polityke firmy na bardziej przyjazną dla zwykłego gracza. Oby się tak stało choć bardzo w to wątpie.

Rafielec #17 Posted 15 July 2017 - 06:47 PM

Private

• Player
  • 11257 battles
  • 5
  • [T_BS] T_BS

Moje statystyki od wprowadzenia nowej aktualizacji poszły na łeb, na szyję w dół jedna wygrana na może 10, losują cię z jakimiś "lemingami" co bitwa nawet jak jesteś na topie to *edited* moja frustracja rośnie wraz z ilością przegranych. Jeszcze kilka dni jak się nic nie poprawi to podziękuję. To miała być rozrywka a robi się dramat.

Edited by TariboW, 17 July 2017 - 07:53 AM.
content

mkurynio #18 Posted 16 July 2017 - 09:10 PM

Private

• Player
  • 8640 battles
  • 19

View PostRafielec, on 15 July 2017 - 06:47 PM, said:

Moje statystyki od wprowadzenia nowej aktualizacji poszły na łeb, na szyję w dół jedna wygrana na może 10, losują cię z jakimiś "lemingami" co bitwa nawet jak jesteś na topie to *edit*. moja frustracja rośnie wraz z ilością przegranych. Jeszcze kilka dni jak się nic nie poprawi to podziękuję. To miała być rozrywka a robi się dramat.

U mnie dokładnie to samo, WR za ostatne dni czarny jak węgiel...

NAwet jak mam największy DMG to i tak przegrana najwyżej 5:15

Edited by Daroo2017, 18 July 2017 - 03:42 PM.
edited quote

piotr358 #19 Posted 16 July 2017 - 10:55 PM

Private

• Player
  • 43959 battles
  • 27
  • [DPA_W] DPA_W

View Postmkurynio, on 12 July 2017 - 09:56 PM, said:

Ja już nic nie ogarniam. Jak tak dalej pójdzie to albo podziękuję w ogóle albo będę grać max do VI tieru. Dzisiaj głównie grałem na VIII: IS3, SuperPers i T26e5 w sumie z 10 bitew. Ani razu nie byłem na topie, najlepsza sytuacja to jak cały team składał się z VIII tieru, a znakomita większość na X. A i bym zapomniał wszystkie przegrane, nawet jak byłem drugi co do DMG, to i tak wynik maksymalnie 15:4. O co *edit* chodzi? Ja w ogóle VIII Ht nie widziałem VI tieru a rzadko VII. To ma być zbalansowany MM?

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: wulgaryzmy

Racja, Obecnie gra się lepiej na 5 i 6 lub na 10 tierach. Grając SP, IS6 czy  WZ 111  nie widziałem już dawno  6 czy 7 tieru . tylko 8 i 9 . Zarobek nędzny.

View Postnorkmi, on 15 July 2017 - 10:25 AM, said:

WG chodzi o to aby gracz kupowal czolgi premium używał gold ammo i grał jak najwięcej na X tierach wydając przy tym sporo kasy, tylko nie biorą pod uwagę faktu że taka polityka prowadzi do zniechęcenia graczy bo po co grać i się wnerwiać na porąbany MM. Sporo graczy już zrezygnowało z gry i jeszcze wiecej zrezygnuje jak to będzie tak jak jest obecnie. Może jak wyniki finansowe bedą kiepskie to wkońcu jakiś mądry człowiek z WG a zakładam że taki tam jest zastanowi się dlaczego tak się stało i wtedy zmienią polityke firmy na bardziej przyjazną dla zwykłego gracza. Oby się tak stało choć bardzo w to wątpie.

Kiedyś to była fajna gra. Obecnie granie  to tragedia. Pazerność WG sięga zenitu   :coin:

voulezvous #20 Posted 17 July 2017 - 02:20 PM

Community Coordinator

• WG Staff
  • 16952 battles
  • 80

View PostCesarz_Pl, on 13 July 2017 - 06:05 PM, said:

Póki w tej grze nie będzie matchmaking -1/+1 (wyjątek to artyleriai i niektóre TDki) to nigdy nie będzie dobrze. W World of Warplanes jest maks +1 i jest ok. Natomiast w tej grze grając stockowym tierem 6 muszę często grać przeciwko tierom 7-8 (czyli nawet Tier +2). To jest dla mnie niepojęte. Jestem stosunkowo nowym graczem i taki matchmaking mnie odpycha bo jeśli mam co drugą bitwę być mięsem armatnim to ja dziękuję za taką gre. Kupiłem tego japońskiego tygrysa 6 tier i gra się nim całkiem nieźle, ale jak mnie wrzuci na ósemki to mogę równie dobrze się utopić albo schować w krzakach i robić za TD. Kupiłem też Chi-Nu-Kai i jeśli trafię na równych sobie czyli Tiery 5 to gra sie przyjemnie i za porażkę mogę obwiniać tylko siebie, ale jak mi wrzuci jakieś Tier'y 7 to pozdro. Taki KW2 lub O-I z trollem niszczy nisko-tierowe czołgi jednym strzałem. Co to za przyjemność z gry gdy nie masz szans żadnych? To czy drużyna przeciwna jest lustrzanym odbiciem naszej drużyny ma dla mnie mniejsze znaczenie, wolałbym żeby tiery były lepiej dobrane, żeby to było zbalansowane (innymi słowy: żeby prawie każdy czołg miał preferencyjny matchmaking, taki jak np. Excelsior).

Ps. Mogę Ci to przetłumaczyć na angielski jeśli przekażesz to deweloperom, voulezvous.

Dzięki za ofertę ale, po prawdzie, władam językiem angielskim lepiej niż polskim :)

Twoją opinię (wraz z pozostałymi komentarzami) dodałem do mojego raportu!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users