Jump to content

Aktualizacja 9.19.1 - usprawnienia w MatchMakerze

• Please log in to reply
57 replies to this topic

vendetta93322 #21 Posted 18 July 2017 - 04:36 PM

Private

• Player
  • 12666 battles
  • 15
  • [LP-PL] LP-PL
nowy MM to jest jakis wielki pijany zart ruskich nieumiejacych nic zrobic urzedasów. 43 bitwy 8 tierem 42 razy na 10 tierach wiec na samym dole tabeli. 7 zawsze na 9. generalnie caly czas jestes na dole tabelali i masz przegwizdane od samego wlaczenia tylko gry. dobór co do czołgów?? jest wogole cos takiego?? u mnie w druzynie 2 ciezkie czolgi u przeciwnika 9. inna bitwa u mnie 7 ciezkich u przeciwnika 3. zart nie MM z gory wiesz czy jest sens wogole cos sie starac robic czy nie. prosty przeyklad bitwy z przed 2 min(kv4 VIIItier) oczywiscie na X tierach wiec kolejna porazka MM w dodatku u mnie 4 czolgi ciezkie a doladnie moje kv4,oho,tigerII, e75 a u przeciwnika 6 ciezkich a dokladnie defender, m4 49l, tigerII, fcm 50t,mause,e100. wiec juz z gory wiesz ze przeciwnicy wygraja jak i gruboscia pancerza, sila ognia, iloscia zycia........ i to sa co jakis czas powtarzajace sie rzuty.... zart i nic wiecej. kiedys sie dobrze gralo z MM z wersji 17.1 i nikt nie narzekal a teraz poprotu jeden wielki zart

PaK_Wagen #22 Posted 19 July 2017 - 12:14 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 50087 battles
  • 347
  • [DRAGO] DRAGO

Gra jest coraz bardziej zepsuta. Nikt z waszych cudownych supertesterów nie próbował walczyć Chi-Ri, KW-13, albo takim T-43 przeciwko Mauschenewi? No chyba nikt, skoro nie dość, że takie czołgi są w grze (Mauschen, Typ 4, Defender - niech piekło pochłonie cały sztab devsów odpowiedzialnych za ten czołg na VIII tierze, razem z tymi od Cryslera K, Skorpiona, T26E5 i AMX M4 49). To teraz jeszcze i MM jest [edited]. Dla przykładu: powoli grinduję O-Ni - czołg, który nie jeździ i się nie jest w stanie ukryć. No i jestem non-stop wrzucany do IX, gdzie działo z penetracją 230mm to kupa. Na prawdę cudownie jest, zwłaszcza że nie mogę sobie odbić kolejnego *edit* od T30, WT Pz IV, Defendera, E-75 i reszty ferajny. Nie mogę, bo znowu mnie wpieprza do IX, tym razem z MT i LT na topie, których działa też nie mają problemu z przebiciem mnie od czoła. A potem jest następna bitwa, w której mogę spokojnie wcisnąć esc, bo na przeciwko jest ST-I. Potem w następnej jest Emil II, albo med z armatą L7. I tak raz za razem do skutku, gdy zdejmę gwiazdkę w kolejnej gównianej bitwie będąc piniatą do nabicia dmg. Rozkład klas też jest po *edit*, zwłaszcza gdy w miasto wysra po jednej stronie ciężki skład, a po drugiej szybki bez pancerza. Zupełnie jakby jedna z drużyn MUSIAŁA przegrać i koniec. Dobre też są sytuacje, gdy nawet jeśli MM skutecznie dobierze składy pod względem klasowym, to już hp się nie zgadza, bo po jednej stronie dla przykładu 2xIS-7, T110E5 i Kranwagn, a po drugiej IS-4, 2xMaus i T57HT. Niby wszystko dobrze, bo jest 4ht na 4ht, tylko ze Maus i IS-7 to z tego co kojarzę zupełnie inne czołgi i mimo wszystko IS-7 jest łatwiejszym przeciwnikiem niż Maus, zwłaszcza po ostatnim buffie siły ognia.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: wulgaryzmy

Edited by Daroo2017, 19 July 2017 - 08:21 AM.
wulgaryzmy

voulezvous #23 Posted 19 July 2017 - 12:59 PM

Community Coordinator

• WG Staff
  • 16952 battles
  • 80

Kolejny raport z tego wątku zebrany.

Dzięki za wszystkie Wasze przykłady i czas włożony w szczegółowe opisy!

MarcinObrzyn #24 Posted 20 July 2017 - 05:21 PM

Private

• Player
  • 26111 battles
  • 11
  • [K-240] K-240

mam dosyć. jestem fanem wota ale już nie mam cierpliwości do tej gry. mm jest schrzaniony. gra niżej niż 9/10 tiery nie ma sensu. zarabianie tylko na twierdzach i drużynówkach. nowych map brak. bo hd itp. już chyba rok na mapach z 5 lat temu lecimy. czołgi tylko premium co mc nowe zaraz kolejne nerfo buffy i i (e5,maus,heavy) i niszczenie starych czołgów. 

DOSYĆ. a szkoda. 

Bratis #25 Posted 20 July 2017 - 09:44 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8092 battles
  • 681
  • [OLD1] OLD1

View Postvoulezvous, on 19 July 2017 - 11:59 AM, said:

Kolejny raport z tego wątku zebrany.

Dzięki za wszystkie Wasze przykłady i czas włożony w szczegółowe opisy!

No i co z ttego ze dodasz to do raportu skoro gra z kazdym patchem  jest coraz ciezsza powyzej 6 tieru.Co patch to gorzej.granie na VIII to masochizm. ( ni episze tu o tierach powzyej VIII bo takich nie mam )

True123 #26 Posted 21 July 2017 - 02:44 PM

Private

• Player
  • 9028 battles
  • 5
  • [3STU] 3STU
powiem tak jak gram VIII tierem 30 bitw dziennie to wyrzuci mnie na topke z 5 razy a X Tiery zobacze z 7-8 razy . W koncu poprawili tego MM , ale oczywiscie z pieknej cebulandii na forum jedyne co zibaczycie to placz i narzekanie ze nie ma za darmo :) pozdrawiam

StalowyInzynier #27 Posted 23 July 2017 - 06:46 PM

Private

• Player
  • 24697 battles
  • 13

View PostTrue123, on 21 July 2017 - 01:44 PM, said:

powiem tak jak gram VIII tierem 30 bitw dziennie to wyrzuci mnie na topke z 5 razy a X Tiery zobacze z 7-8 razy . W koncu poprawili tego MM , ale oczywiscie z pieknej cebulandii na forum jedyne co zibaczycie to placz i narzekanie ze nie ma za darmo :) pozdrawiam

po co sie udzielasz w czyms o czym nie masz pojecia noobku , po twoich statach widac ze nie ma roznicy czy jestes na topie czy na samym dole bo w obydwu przypadkach jestes tak samo uzyteczny , dla takich wlasnie jak ty powinny byc osobne serwery zeby sie inni (normalni) gracze nie wkurwiali majac takiego gamonia w duzynie ...

Mr_Strong_ #28 Posted 26 July 2017 - 12:26 PM

Private

• Player
  • 25298 battles
  • 4
Naprawcie ten MM, niech losuje sprawiedliwe, a nie jak teraz rzuca 90-95% VIII tier na IX i X.

Nichya_ #29 Posted 27 July 2017 - 05:09 AM

Private

• Player
  • 2570 battles
  • 22
  • [361D] 361D

A co to takiego MatchMaker w WoT?

Pytam bo go nie zauwazylam - tym bardziej jakichs jego zmian.

Iriakas #30 Posted 27 July 2017 - 09:12 AM

Private

• Player
  • 62863 battles
  • 2

Ja dodam od siebie, że od kiedy weszła nowa modernizacja tej gry, zawsze ginie mi załogant lub niszczą mi amunicję.
Nie ważne jaka apteczka, czy też wyszkolenie załogi, teraz mam trupa lub rozwaloną amunicję, w każdej rozgrywce używam po kilka razy apteczki lub naprawy, pomijam ogłuszenia. 

WG zaczęło konkurować z programem Drozdy "ŚMIECHU WARTE", i co najlepsze niedługo wybije się nad.

Gdzie jest ten promień rozrzutu pocisków odłamkowych w momencie trafienia w jarzmo czy lufę czołgu? 

Co do losowań to już nie wspomnę że nawet na takich czołgach jak: AT15a, E25, WZ111, 112 czy też SP, losowanie jest -2/+1, a i tak ląduję na 90% w środku.
O kant tyłka potłuc tą grę, wychodzi na to że walim kasę panowie nic innego.
Takie moje żale.

:) :P  :)

Edited by Iriakas, 27 July 2017 - 09:14 AM.

Kurpsie #31 Posted 28 July 2017 - 04:39 PM

Private

• Player
  • 8780 battles
  • 3
  • [GZZU] GZZU

Niestety od ostatniego większego patcha mam na randomach (takie w zasadzie tylko gram)  prawie same wysokie porażki albo (sporo rzadziej) wysokie wygrane. Nie wiem dlaczego tak jest ale tak właśnie jest. Gram spoterami na 7 i 8 tierze. Nie da się grać. Nie ważne czy jestem na topie czy na samym dole ten sam scenariusz.  Niestety nic nie jestem w stanie zrobić bo po 3-4 minutach przeważnie moja drużyna jest praktycznie skoszona. Mój win rate spadł od ostatniego patcha do 35% , przed patchem było stale 49-51. Z ostatnich 24 godzin (grałem sporo) mam 25%. Gdybym stał w bazie i się nie ruszał pewnie by jeszcze spadł. WN8 leci z prędkością światła w dół.  Nawet jak jest wysoka wygrana to i tak nic nie zdziałam bo zwyczajnie nie zdążę i tak ląduje z doświadczeniem na dole stawki.  Mógłbym zwalić to na kastrację M41, ale gram też równie często t71  i jest to samo. Owszem może i jakaś mocna grupa przygarnęła by kropka bo moja gildia de facto nie istnieje, ale chyba nie o  to chodzi. Druga rzecz, z powodu wyniesienia bulldoga na 8 tier i ciągłych porażek niedługo  przestanie starczać srebra na obsługę czołgów.
Czas najwyższy aby podziękować za grę.

Edited by Kurpsie, 28 July 2017 - 05:05 PM.

Aj_kill_U #32 Posted 29 July 2017 - 10:40 PM

Corporal

• Player
  • 19746 battles
  • 162
  • [N_O_B] N_O_B
I tak nic to nie zmieni, bo WG ma nas gleboko tam skad kupa wychodzi, ale wyzalic sie musze. Nowy MM jest najbardziej spieprzony od kad gram. Serio nie pamietam takiego doboru teamu koks vs noobs co w polaczeniu z milosciwie nam panujacym RNG czyni cuda na randomach. Krótko: nowy MM jest do DUPY!!!

Edited by Aj_kill_U, 29 July 2017 - 10:41 PM.

VortavorPL #33 Posted 29 July 2017 - 11:31 PM

Private

• Player
  • 17487 battles
  • 49
  • [-ESL-] -ESL-

Chciałbym zwrócić uwagę na przykładową bitwę którą rozegrałem na X Tierach dnia 30/07/2017 o godzinie +/- 00:00 (z soboty na niedzielę).

Zupełnie tak jak każdy trafiam czasem do dziwnych bitew niemniej ta bitwa dość mocno mnie uderzyła.

Opis bitwy :

Mapa:     Klify   (Wszystko OK)

Tiery obecne w bitwie :   Same X Tiery (Wszystko OK)

Matchmaking :

Drużyna sojusznicza : 5 Czołgów ciężkich  -  9 Czołgów średnich - 1 Czołg lekki                (Wszystko OK)

Drużyna wroga          : 11 Najcięższych  Czołgów ciężkich w grze   -  3 Medy - 1 lekki        (Wszystko OK)  

Niby wszystko OK to o co mi chodzi?  Czy tylko mnie rzuciła się w oczy dysproporcja w BITWIE RANDOMOWEJ?

Tutaj (dla chętnych) link do Wot Replays:

http://wotreplays.com/site/3734057#cliff-vortavorpl-is-7

Jestem ciekaw waszych ewentualnych komentarzy.

Czy wam też coś nie pasuje? Czy tylko ja miewam takie bitwy?

spirolek_ #34 Posted 30 July 2017 - 12:13 AM

Sergeant

• Player
  • 19555 battles
  • 295

Nie będę komentował niektórych postów, bo naprawdę ludzie, wezcie się za naukę własnego ojczystego języka, bo wstyd, tyle, że wy wstydu nie macie, ale to tak na marginesie.

Jeśli chodzi o mnie to MM wygląda u mnie tak, cały czas ledwo się drapię w górę wr, jeśli wygrywam, to w większości przypadków jestem w pierwszej 5 największego damage, jeśli przegrywam, to po 2 minutach 70% teamu nie żyje, dlaczego, bo zwyczajnie gracze nie wiedzą gdzie przód, a gdzie tył czołgu, a gdzie mapa i co to za czerwone robaczki.

Nie wiem czy zwalić to na MM czy na graczy. Ogólnie zauważyłem takie zjawisko. Jeśli jest jakaś fajna misja, jak to było w przypadku T-34-85M to w tym czasie prawie nie dało się grać, bo nalot pomidorowców był potworny. Moim zdaniem mm, jakikolwiek by nie był, nie jest w stanie zrównoważyć takiego zalewu dziecięcego kretyństwa. Wszyscy grają w jednym kotle. Banda początkujących graczy, którzy nie wiedzą w ogóle co robić, czekają co zrobią inni, chowają się i z drżącymi, spoconymi rąsiami, czekają na cud.

Oczywiście czasami zdarzają się u mnie bitwy, że nie zdążę dojechać na pozycję, np takim prototypem, a już przeciwnik jest w czarnej dziurze w ziemi, a naokoło tylko dymią wraki.

Ja osobiście uważam, że wg nie jest w stanie dać nam takiego mm żeby zbalansował całą tą zbieraninę ludzkich "talentów", że tak napiszę łagodnie. Wg może tylko zająć się zbalansowaniem czołgów ciężkich, żeby nie było sytuacji, że medy grają przeciw ciężkim. Potem okazuje się, że jedni i drudzy narzekają, bo ciężkie z noobami w środku marudzą, że medy są za szybkie, a medy z noobami w środku, że ciężkie są nie do przebicia.

ps. Ostatnio WR i wszystkie staty poleciały mi na łeb na szyję, każda bitwa była przegrana. Nie uważam żeby to była moja wina, robiłem większość damage w bitwie, a i tak jakieś 20 bitew w plecy. Przestałem nawet grać, a przez cały ten czas misji z T34-85M gram o wiele mniej, bo wiem jak to się kończy. Każdy kto coś wie o tej grze, poczeka aż czerwona gorączka zgaśnie. Może stanie się to po wakacjach pffft.

Ogólnie napiszę, że jakkolwiek bym nie zwalał na mm, to moje zdanie jest takie. Nie jest ważne jaki czołg, ważne kto w środku siedzi i jak ogarnia sytuację na polu bitwy, a niestety za 10 graczy nikt bitwy nie wygra, chyba, że aimboterzy na cheatach, namierzający przez pagórki, budynki, skały itp itd. Na koniec napiszę, że uważam, że gra jest za trudna. Zdaje się, że młodzież obniża średnią IQ, efekt widzimy. Może wg powinno pójść w stronę ułatwiania gry dzieciom, bo przecież gra jest od 7 lat jeśli się nie mylę.

Oczywiście większa część dorosłych graczy z rozwiniętym mózgiem powiedziałaby wtedy papa.

Edited by spirolek_, 30 July 2017 - 12:32 AM.

ColinMcFry #35 Posted 30 July 2017 - 09:50 AM

Private

• Player
  • 19808 battles
  • 3
Mam dośc, od wejscia patch z 56% wygranych spadłem na ledwo 42 %. Dziś 17 gier 41,18% wygranych. Same czerwone teamy, albo team czołgów bez pancerza losuje na team z mausami i typami 5 na himeldorfie. Wale z golda więcej niż kiedykolwiek wcześniej ale i tak nie daje rady bo po 2 minutach drużyna jest w połowie zniszczona i zajechana. W dupie z takim graniem. Żegnam

spirolek_ #36 Posted 30 July 2017 - 01:17 PM

Sergeant

• Player
  • 19555 battles
  • 295

Być może się mylę, ale wygląda na to, że wg wpadło w lekką panikę z powodu spadku liczby graczy. Z tego co widać w bitwach, to grają same ketchupy i baboony, lepsi gracze dali sobie spokój, chwilowo, dlatego bitwy wyglądają jak wyglądają. Jeden ketchup liczy, że inny ketchup wygra za niego bitwę i tak ketchupy grają. Wygrywa i tak ketchup.

Spadek graczy spowodowany jest tym, że niestety, ale mamy połowę wakacji, ludzie chcą wykorzystać pogodę i porobić coś więcej niż granie w czołgi i frustrowanie się, bo jest jak jest, tym bardziej, że poziom tej frustracji jest już taki, że ludzie z wściekłości niszczą własne klawiatury pisząc do wg.

Ja muszę powiedzieć, że wot zasługuje na opinię bardzo dobrej gry, dlaczego, bo przy takim poziomie wściekłości i narzekania graczy, wracają oni i tak i dalej grają. Szacun dla graczy.:P

Aj_kill_U #37 Posted 30 July 2017 - 10:11 PM

Corporal

• Player
  • 19746 battles
  • 162
  • [N_O_B] N_O_B

System doboru, nie dziala ( przy czym najlepszym okresleniem byloby:system jest *edit*, ale pewnie moderatorzy i tak to zmienia, mimo ze ja tu nie widze wulgaryzmu, tylko naga prawde).

dzisiejszy wieczor:

Zwyciestwa/Bitwy:         2 (11)    (18.2%)

Zarobek netto:         -449 612

taaaa MM jest zajebisty!!!

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: wulgaryzmy

Edited by Daroo2017, 01 August 2017 - 10:57 AM.
wulgaryzmy

Godlech912 #38 Posted 01 August 2017 - 04:51 AM

Lance-corporal

• Player
  • 9573 battles
  • 51
  • [HMIP] HMIP
Dokładnie 8 tiery prawie wcale nie grają na topce.  To jest dramat nie pamiętam żeby od 2015 było tak źle jak jest teraz... Premium tanki 8 tieru już nie zarabiają... 20 przegranych pod rząd a następnego dnia tylko wygrane. Tylko co z wygranej na dychach jsk zrobię 400dmg.  O co tu chodzi :/

RaJCeL #39 Posted 01 August 2017 - 07:33 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19111 battles
  • 695
  • [MINDS] MINDS

View PostGodlech912, on 01 August 2017 - 05:51 AM, said:

Dokładnie 8 tiery prawie wcale nie grają na topce. To jest dramat nie pamiętam żeby od 2015 było tak źle jak jest teraz... Premium tanki 8 tieru już nie zarabiają... 20 przegranych pod rząd a następnego dnia tylko wygrane. Tylko co z wygranej na dychach jsk zrobię 400dmg. O co tu chodzi :/

Moja osoba. Premium tanki 8 tieru IS-6, T-44-100 - zarabiam. Uprzejmie wnioskuje o zmniejszenie wykorzystania amunicji premium. Zaczniesz zarabiać.
Co do 8 tieru i topki, to tak, ciężko dostać się na topke, ale przypominam, że same 8 tiery to również topka. Czasem się zdarza, lecz wiadomo, przydałoby się częściej. 
Co do 20 przegranych pod rząd to śliska sprawa. Moim zdaniem osobiste odczucie, prześledź powtórki, okaże się, że wcale nie było aż 20 przegranych pod rząd. Jednakże nie ukrywam, że gdy kończysz dzień w wocie z WR poniżej 50% jest to irytujące.

przemas87PL #40 Posted 01 August 2017 - 09:37 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34138 battles
  • 374
  • [CPDP] CPDP

Dla mnie sam pomysł 357 jest dobry tylko wykonanie słabe.

Ostatnio gram notowałem jak mnie rzucało grając tierm 8 (T34 i T28):

No i na 55 bitew:

10,9,8 9,8 9,8,7 8 8,7 8,7,6
26 10 8 3 0 8

Aż 8 razy na topie i jedynie 26 razy na dole, miodzio!:hiding:

Gdyby mm dobierał równiejsze losowania to by było bardzo miło.

Edited by przemas87PL, 01 August 2017 - 09:40 PM.

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users