Jump to content

Aktualizacja 9.19.1 - usprawnienia w MatchMakerze

• Please log in to reply
58 replies to this topic

ScorBiot #41 Posted 01 August 2017 - 09:49 PM

Private

• Player
  • 3638 battles
  • 4
Zmiana w matchmakerze popsuła grę jeszcze bardziej. Tiery VI i VIII są teraz skrajnie niegrywalne, bo są non-stop ciskane jako bot tier, mięso armatnie dla wyższych tierów, co boli szczególnie, gdy się upodobało sobie ciężkie czołgi i ciągle jest się rozwalanym w drzazgi przez wszystkich. Nie ma praktycznie żadnej szansy na to, żeby rozegrać jakikolwiek miecz bez okładu przez tiery IX i X na VIII tierze i szczególnie nie ma co liczyć na jakiekolwiek zarobki. Skoro nigdy, przenigdy nie wprowadzicie matchmakera bez rozrzutu tierowego to chociaż zmieńcie go tak, żeby nie gnoił bez ustanku niektórych tierów.

ColinMcFry #42 Posted 02 August 2017 - 06:31 AM

Private

• Player
  • 19838 battles
  • 3

Takiego *edited* mm to jeszcze nie było, od patch ok 40% wygranych przy średnim 1800 win8. Albo dostanę czerwonych co sami się strzelają zanim z bazy wyjadą, albo jak już trafie na dobry team to jest tak dobry że może 2 strzały da się oddać i po bitwie, albo nawet nie dojechać jak czymś wolniejszym. Odechciewa sie grać zresztą jak grałem 40- 50 bitew dziennie to teraz nawet 10 nie mam ochoty rozegrać, bo mnie nerwy biorą. Poza tym pudel w sklepie, już na pewno WG zobaczy jak go kupuje, chyba po to żeby nim nie grać w tym *edited* mm. Poza tym drzewka nie ma i może nie będzie. Ogólnie od czasu zmian w mm jest tylko gorzej i gorzej poza tymi 2 tygodniami na samym początku zmian kiedy często wyrzucało na top i grało się przyjemnie, ale wg musiało mieszać a teraz to już chyba z g... mieszacie.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

Edited by TariboW, 02 August 2017 - 07:39 AM.
content

Godlech912 #43 Posted 03 August 2017 - 08:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9573 battles
  • 51
  • [HMIP] HMIP
Zauważyłem  też że moje premium tanki takie jak mutz czy patriot praktycznie non stop rzuca na dychy... Jak wchodzę do bitwy tymi czołgami to już wiem że będę grał na dychach...  Taki is3 znacznie częściej jest na topie,  tzn np 5 razy na 100 bitew buahaha...

Harlequin_84 #44 Posted 03 August 2017 - 11:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20351 battles
  • 65

Z patcha na patch matchmaking jak i rozgrywka jest coraz gorsza i toksyczna pod każdym względem. Kiedyś WG zachęcało graczy bonusami do gry w plutonach, teraz bonusem jest notoryczne bycie mięsem armatnim. Na szczęście 10 tiery są tylko trzy co nie zmienia faktu, że po jakimś czasie robi się to męczące. Dla mnie największą bzdurą jest fakt, iż ciągle topowymi czołgami są pieprzone TD i SPG. Skutkuje to tym, że mamy jedną wielką kampę albo jakąś parodię bitwy. Załączony screen nie jest odosobnionym przypadkiem. W praktycznie każdej bitwie topowe pojazdy to 2xTD w parze z SPG ewentualnie LT. Nie ma co się dziwić, że wszyscy kampią bo nikt nie ma zamiaru się wychylać. Ale dla WG nie MM jest problemem tylko mapy! (odwołuję się do absurdalnego pomysłu skasowania jednej z najlepszych map jaką jest Erlenberg). 

Biorąc MT lub HT 10 tieru mamy zapewnione jednotierowe losowania. Nie przypominam sobie abym w ostatnim czasie miał to szczęście być jedną z trzech 10 w bitwie. 

Jakoś słabo im wychodzi "zbieranie danych" i ich "analizowanie". 

Wiem, że łatwo krytykować, ale po tak długim czasie babrania się w tym samym szambie ciężko znaleźć coś pozytywnego i nowego (pozna premkami oczywiście). 5 lat "usprawniania" MM... ???

PS.

Co do TD pomijam fakt, że gracze rzucili się na francuskie i szwedzkie TD bo ta sytuacja występuje już od dłuższego czasu.

Za to losowanie drużyn pod względem umiejętności (których oczywiście WG nie bierze od uwagę) opanowali do perfekcji. Wyniki 2-15 i 15-2 to praktycznie już standard. 

PS 2.

Gdy gracze zaczęli wykorzystywać błąd polegający na tworzeniu jednoosobowych plutonów, wielkie WG potrafiło zareagować w kilka chwil i "usprawnić" MM. 

Ale jakoś nie spieszy im się do usprawnienia aktualnie występujących błędów. Wiadomo, gra na 8 na 10 nie jest już tak rentowna. A przecież o to WG chodzi. O nierentowność gry.

Tak trzymać.

[zdjęcie - edit]

Edited by Harlequin_84, 10 August 2017 - 07:55 PM.

mkurynio #45 Posted 04 August 2017 - 08:46 AM

Private

• Player
  • 8640 battles
  • 19

Panowie, jestem przeciętnym graczem, ale ostatnio to jest jakaś masakra:

-gdy gram na VIII to praktycznie zawsze jestem na X, na topce to nie pamiętam kiedy byłem

-Jak już jakimś cudem jestem na topie, to przeważnie mój Team sypie się jak choinka na trzech króli i mimo przyzwoitego czasem DMG przegrana najwyżej 15:5

-WR drastycznie mi spadło, praktycznie czarno ostatnio,

Ja nie wiem co się dzieje, nie może być to przypadek, ma ktoś podobne spostrzeżenia, szczególnie jeżeli chodzi o WR?

pontiac69 #46 Posted 04 August 2017 - 09:10 AM

Private

• Player
  • 25802 battles
  • 25
  • [N_O_B] N_O_B

View PostHarlequin_84, on 03 August 2017 - 10:45 PM, said:

Z patcha na patch matchmaking jak i rozgrywka jest coraz gorsza i toksyczna pod każdym względem. Kiedyś WG zachęcało graczy bonusami do gry w plutonach, teraz bonusem jest notoryczne bycie mięsem armatnim. Na szczęście 10 tiery są tylko trzy co nie zmienia faktu, że po jakimś czasie robi się to męczące. Dla mnie największą bzdurą jest fakt, iż ciągle topowymi czołgami są pieprzone TD i SPG. Skutkuje to tym, że mamy jedną wielką kampę albo jakąś parodię bitwy. Załączony screen nie jest odosobnionym przypadkiem. W praktycznie każdej bitwie topowe pojazdy to 2xTD w parze z SPG ewentualnie LT. Nie ma co się dziwić, że wszyscy kampią bo nikt nie ma zamiaru się wychylać. Ale dla WG nie MM jest problemem tylko mapy! (odwołuję się do absurdalnego pomysłu skasowania jednej z najlepszych map jaką jest Erlenberg).....

Co do większości zgadzam się z Tobą. Lecz poruszyłeś delikatny temat którego nie mogę od tak pościg w eter. Nawiązując do wspomnianej przez Ciebie mapy Erlenberg.  Kompletnie nie przeszkadza mi brana pod uwagę decyzja o usunięciu jej. Dlaczego?  Już tłumaczę. 

Po pierwsze: mapa ta od pewnego czasu stała się do takiego stopnia toksycznie monozachowawcza(z resztą jak inne mapy), że gdy tylko na niej ląduję mam gdzieś wygrana- liczy się dmg. Gra na obronie w skrocie: kampmy na 1/3 połówce połowy mapy ( kiedyś wszyscy jechali na zamek nie ważne w jakim trybie- żenada). Gra w ataku w skrocie: ok mamy zamek huraa! hmmm ale co teraz? kto przejedzie przez most przy capie  jako pierwszy?? (atak na "medówce" na drugiej stronie oczywiście odpada- tam tylko czekają wszyscy kamperzy).... Ot sposób "grania" na tej mapie. Oczywiście czasem gra się w miarę ok, ale to zazwyczaj na jedną bazę( choć i wtedy drużyny oblegają swoje polówki  mapy i tylko czekać aż minie czas....)

Po drugie: jeśli nie mogą jej jakkolwiek zmienić  (chyba że za sprawą wprowadzenia do jakości HD jakoś ja urozmaicą - na co poczekamy jeszcze pewnie jakieś 24 miechy znając proces twórczy osób za to odpowiadajacy) to nie widzę sensu dalszego jej istnienia. 

Po trzecie: po prostu; po usunięciu mojej kochanej perłowej rzeki mam kompletnie gdzieś, która będzie następna. I tak na większości tych " olbrzymich map" chodzi o to by w max 3 min. zakończyć bitwę  i iść do następnej.... 

Reasumując dopóki WG nie zaprzestanie degradacji tej gry swoimi "pomyslami" choćby wspomnianym MM itd.  doputy gracze w coraz to większej liczbie zaczną od niej odchodzić. 

-------------------

I nie wiem dlaczego cały czas mam wrażenie czytając odpowiedzi moderatora typu " dzięki za wszystkie wasze spostrzeżenia, że wszystkimi podzielę się z deweloperami" BLA BLA BLA , iż tak naprawdę wygląda to tak " ok napisze tym naiwniakom cokolwiek (czytaj to samo od wielu lat) żeby dali mi święty spokój i myśleli że naprawdę mamy ich uwagi w głębokim "            " (nie wykropkuję by moderator nie miał kolejne powodu do zadowolenia). 

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: post pod postem

Edited by Daroo2017, 05 August 2017 - 09:20 AM.
post pod postem

Speedevill #47 Posted 04 August 2017 - 10:53 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17538 battles
  • 924
  • [-FCC-] -FCC-
Jak rzuci mnie raz na 20gier na topie to chyba jakiś bug jest w grze mi się wydaje.Prawie nigdy nie rzuca na top tylko 8x15 +5defenderow u przeciwnika.

7adamski7 #48 Posted 04 August 2017 - 12:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29747 battles
  • 696
  • [PLSK] PLSK
Czołgi z mm+1 np fcm, is6 okres oczekiwania na bitwę przekracza czasem minutę!

Harii #49 Posted 04 August 2017 - 04:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 47103 battles
  • 576
czyste kłamstwo z t34/85 losowania 99,99% to 4 pozycja od dołu,pogorszenie mm o 100%,

pontiac69 #50 Posted 04 August 2017 - 06:58 PM

Private

• Player
  • 25802 battles
  • 25
  • [N_O_B] N_O_B

Usprawnienia w MM?? JAKIE USPRAWNIENIA?!?!?!?!?!?!?!?!

Wy lepiej weźcie jakimś tępym łomem się w koniec karku walnijcie, albo jeśli to dla SZANOWNEGO GRONA DEWELOPERÓW jak zwał tak zwał zbyt trudne to kubeł zimnej wody może podziała???

Czy jest wśród Was choć jedna osoba, która rzeczywiście poświeciła trochę więcej czasu na grze- powtarzam  na grze- nie patrzeniu w jakieś z (końca kręgosłupa) średnie dane na każdy temat pokazujące jak wszystko w tej grze działa jak należy??? Otóż nie nie działa! A takie formuły jak "usprawnienia" MM ??? Co to ma być??? Usprawnieniem nazywacie kompletnie absurdalne poprawki???  Zamiast iść do przodu cofacie się, czy nikt z Was dewsi tego nie widzi??

Ile graczy musi wypisać tu i indziej swoje żale, ile trzeba wołać, ile razy dawać Wam do zrozumienia, że wasze podejście do poprawiania jakości rozgrywek kompletnie mija się z celem????

Nie będę przytaczał karygodnych licznych błędów tylko w samym MM, wystarczy poczytać wszystkie wypociny graczy na ten temat- poczytać i zrozumieć!!

Jak na dłoni widać, że na koncie już tak nie rośnie, he??

Coraz większa liczba graczy odchodzi więc się ratujecie jakimiś coraz to bardzie OP pojazdami premium ":coin:Pay:coin: 2:coin: Win:coin: "  i do czego to doprowadza??? Kolejny hejt bo tamten zbyt OP, tamtego to w ogóle  przebić nie nie da etc....żenada. Sami sobie przybieracie problemów. Od pierwszych zmian w MM jest po prostu tylko gorzej. Jakieś rady? Tak!  Nie "usprawniajcie" tego co jest, lecz zróbcie kompletnie od nowa!

Dobra szkoda mojego czasu, idę się pomęczyć na polu chwały, bo mi racje bojowe mijają. Apropo, racje bojowe. Chcesz mieć WNR na poziomie 12 %??? WŁĄCZ JE WSZYSTKIE :ohmy:

herhor67 #51 Posted 05 August 2017 - 09:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 3802 battles
  • 603
  • [NOOBA] NOOBA
Chyba miałeś na myśli rezerwy.

@upupup
Co to jest nrg? Jakaś odmiana NRD?
A amibot?
O które z tych wyjaśnień ci chodzi? https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ami

Edited by herhor67, 05 August 2017 - 09:33 AM.

_Patrol #52 Posted 06 August 2017 - 05:12 PM

Field Marshal

• Player
  • 35867 battles
  • 23,114
  • [IMPR0] IMPR0

View Postvoulezvous, on 20 June 2017 - 04:32 PM, said:

Co sądzicie o zmianach w MatchMakerze?

Ponieważ Wargaming katuje nas obrazkami myśląc ,że  gra to komiks postanowiłem dostosować się do Wargaming.

Posted Image

Gogomoran #53 Posted 10 August 2017 - 09:31 PM

Private

• Player
  • 21352 battles
  • 11

Skandal!! Wulgaryzmy sie wam nie podobaja? MM to jakas parodia, własciwie wszystkie VIII tiery trzeba sprzedac bo losowane sa w 90% na X tki. Nie dziwie sie ze ludzie klna. dopuszczane sa do gry jakies premki walace magazynkami co sekunde. Powstaja jakies mutanty malowane jak w cyrku a balansu nie chcecie zrobic!!! Kasa kasa kasa, niech jelenie płaca. I tak azjaci zza buga naciagaja rodzicow graczy na kase.

7adamski7 #54 Posted 14 August 2017 - 10:52 AM

Warrant Officer

• Player
  • 29747 battles
  • 696
  • [PLSK] PLSK
No i co ci przeszkadzają te 3 dziesiątki w teamie. Wcześniej lajty latały z dychami jako pojedyncze osobniki.

_Patrol #55 Posted 14 August 2017 - 10:57 AM

Field Marshal

• Player
  • 35867 battles
  • 23,114
  • [IMPR0] IMPR0

View PostGogomoran, on 10 August 2017 - 10:31 PM, said:

Skandal!! Wulgaryzmy sie wam nie podobaja? MM to jakas parodia, własciwie wszystkie VIII tiery trzeba sprzedac bo losowane sa w 90% na X tki. Nie dziwie sie ze ludzie klna. dopuszczane sa do gry jakies premki walace magazynkami co sekunde. Powstaja jakies mutanty malowane jak w cyrku a balansu nie chcecie zrobic!!! Kasa kasa kasa, niech jelenie płaca. I tak azjaci zza buga naciagaja rodzicow graczy na kase.

Granie tier VIII z X ma swoje plusy, jak np. więcej doświadczenia za bitwę gdy klepiesz tier X.

View Post7adamski7, on 14 August 2017 - 11:52 AM, said:

No i co ci przeszkadzają te 3 dziesiątki w teamie. Wcześniej lajty latały z dychami jako pojedyncze osobniki.

Czy ja napisałem, że przeszkadzają? zacytuj proszę. A może mi to pasuje bo będzie więcej doświadczenia?

Edited by _Patrol, 14 August 2017 - 11:00 AM.

7adamski7 #56 Posted 14 August 2017 - 11:37 AM

Warrant Officer

• Player
  • 29747 battles
  • 696
  • [PLSK] PLSK
Patrolu drogi nie na twój post odpowiadałem tylko kolegi nade mną

_Patrol #57 Posted 14 August 2017 - 11:48 AM

Field Marshal

• Player
  • 35867 battles
  • 23,114
  • [IMPR0] IMPR0
A to przepraszam, myślałem kolego,że masz na myśli mój zrzut ekranu. Jeszcze raz przepraszam :)

PL_Robson #58 Posted 15 August 2017 - 05:12 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 17768 battles
  • 3,146
  • [KKM] KKM

Mnie zastanawia trochę inna sprawa. W czasie gry na tierach 5-6 gra niechętnie losuje niższe tiery. Grając na szóstym tierze jak są bitwy trzy tierowe to najczęściej na ósemkach, jak dwu tierowe to na siódemkach,  a jak już się trafi bitwa na topce to najczęściej jest jedno tierowa. Na piątych tierach jest podobnie

Ilustrują to poniższe dwa wykresy.

Jak widać, losowania na top w bitwach trzy tierowych występują bardzo rzadko albo nawet wcale. Dwu tierowych troszkę się zdarza, ale i tak przeważają jedno tierowe. Tak jakby MM uparcie nie chciał nam losować niższych poziomów.

Zasadne staje się pytanie czy tylko ja tak mam, bo jakoś to w końcu musi funkcjonować i skoro 4 tier dostaje bitwy na +2 to ktoś musi być przecież na top i mieć czołgi o 2 poziomy niżej w bitwie.

Gogomoran #59 Posted Today, 11:36 AM

Private

• Player
  • 21352 battles
  • 11

*edit*

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: treści

Edited by Daroo2017, Today, 12:35 PM.
treści

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users