Jump to content


Tajnosti product speců #1


 • Please log in to reply
131 replies to this topic

Karaya12 #41 Posted 29 June 2017 - 09:54 PM

  Brigadier

 • Player
 • 20482 battles
 • 4,894
 • [SVINE] SVINE
 • Member since:
  01-28-2013

View PostKayi4ek, on 29 June 2017 - 04:20 PM, said:

MM - Podle kompletní zpětné vazby jsou hráči s novým MM spokojeni. Má své mouchy, ale ty se postupně snažíve vychytat.

Takže chceš říci, že jsi našel někde nějaké téma ve kterém převažuje spokojenost nad novým MM? Vždyť na něj nadávají zejména ti hráči kteří si jej vybrečeli, ti kteří chtěli MM+-1, tedy ona průměrná až podprůměrná  drtivá většina hráčů!

 

Rubicon - Ano, dva roky zpátky se stáhl update na základě zpětné vazby.

Jestli se nepletu, tak Rubicon byl pouze ve fázi testování a byl stáhnut zejména kvůli emblémům. To co nastalo po patchi 9.18 a dále ( buff artyn, OP prémiáky, goldové Godzilly, nový MM, vylepšené vybavení z RB atd. konec závorky   je přímo ve hře, nadává na to tedy více hráčů, zpětnou vazbou musíte být tedy zavaleni a přesto to nestačí na nějakou sebereflexi z vaší strany?

 

O zpětnou vazbu se bát nemusíš. V české sekci ji sbírám sám, abych trošku ulehčil Ivě. To samé vlastně platí pro EN forum. I když mi týmy zpětnou vazbu poskytnou, pro jistotu projedu i jazyky, kterým rozumím.

Pokud se o komplet zpětnou vazbu staráš ty, nemohl by jsi prosím alespoň jednou napsat co posíláš výše? A hlavně zdroje odkud čerpáš? Tedy třeba kolik % lidí na danou věc upozorňovalo tady, kolik na FB, kolik na streamech nebo na YT ? Hodně by mě totiž zajímalo ( a myslím si, že je nás víc ) kde se vlastně bere ta zpětná vazba které si tak strašně vážíte a řídíte se jí, jak čteme v každém vašem článku. Já se orientuji pouze tady na fóru a odtud to určitě není, tak by mě fakt zajímaly ty zdroje. Díky.

 

A ještě bych čistě pro ukojení své zvědavosti přidal jednu otázku, nebo možná téma na další článek podobného typu. A sice, zajímalo by mě jak zhruba vypadá tvůj pracovní den. Píšeš opakovaně o enormní pracovní vytíženosti ale pokud se týká konkrétních činností, pak je zmiňován jen onen sběr zpětné vazby a to ještě tak, že je to jen výpomoc Ivaně, tedy to není tvojí povinností. Můžeš nám tedy ( samozřejmě v rámci možností ) přiblížit pracovní den takového produktového specialisty? Jistě by to mnoho hráčů zajímalo a když se na takovou pozici dostal někdo z naší komunity, tak proč se na to nezeptat? Znovu opakuji, jsem jen zvědavý, v tomto případě za tím nehledej žádné rýpání ;)

 


Edited by Karaya12, 29 June 2017 - 09:58 PM.


__Taz_ #42 Posted 29 June 2017 - 11:07 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 86397 battles
 • 534
 • [9-TDE] 9-TDE
 • Member since:
  06-08-2012

Sbírají zpětnou vazbu? Tak jim ukažte tuhle pí..., jak se získávají XP a chevrony v Rankedech. WTF? Všechny 3 rakoviny v TOP 3 při remíze? To jako vážně?Gabriel_i5_Back #43 Posted 30 June 2017 - 05:51 AM

  Major General

 • Player
 • 48441 battles
 • 5,109
 • [PERL] PERL
 • Member since:
  04-19-2013
Len aby bolo jasné. Nový MM je riadne na[Edited]. Vysvetlil som to ešte pred jeho zavedením a po ňom som to rozpísal. Za dobu jeho trvania si pamätám dva príspevky ktoré ho hodnotili kladne a nespočet takých čo nie.

Ak WG staff tvrdí že komunita ho hodnotí pozitívne tak sa buď mýli alebo vedome klame.

Edited by cNNk, 30 June 2017 - 07:28 AM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ~ cNNk


kocour75 #44 Posted 30 June 2017 - 05:58 AM

  Second Lieutenant

 • Player
 • 70179 battles
 • 1,141
 • [AV-M] AV-M
 • Member since:
  05-05-2012

View PostKayi4ek, on 29 June 2017 - 02:20 PM, said:

 

Otázka č.1: Oddělení developerů, které bere v potaz data ze serverů, zpětnou vazbu od vás a zpětnou vazbu z dotazníků, které rozesíláme hráčům.

Otázka č.2: Ano, speciální developerské oddělení, které se teď soustředí na předělání map do HD kvality. Po předělání do HD by měly přijít i nové mapy.

 

 

Zajímalo by mě, jak se dá koupit ve WoT vítězství :)

 

 

MM - Podle kompletní zpětné vazby jsou hráči s novým MM spokojeni. Má své mouchy, ale ty se postupně snažíve vychytat.

Artyny - Tvůj názor. Zapomněl jsi, na livestream?

Ranked battles - Mají své mouchy. Nezapomeň, že první sezóna byla Beta, kterou jsme chtěli otestovat funkčnost v reálném prostředí tak, abychom mohli provést další úpravy.

Rubicon - Ano, dva roky zpátky se stáhl update na základě zpětné vazby.

 

 

O zpětnou vazbu se bát nemusíš. V české sekci ji sbírám sám, abych trošku ulehčil Ivě. To samé vlastně platí pro EN forum. I když mi týmy zpětnou vazbu poskytnou, pro jistotu projedu i jazyky, kterým rozumím. Zajímalo by mě, v jakém smyslu se na fóru praktikuje cenzura? Pleteš si první dva body: "robí sa tu korekcia nevhodných vecí, ktoré porušujú pravidlá fóra" a "robí sa tu cenzúra"

 

 

#ČlánekIncoming

 

 

Velice snadno koupíš si třeba Defendra, Liberte, Cryslera dáš tam jídlo full gold munici a máš o 80% lepší tank než naproti hráč. Pamatuji si jak ses před 1/2 rokem chlubil jak si kupuješ ty 50 eurové balíčky a vzhledem k tomu že určitě máš i prémiový účet jde z toho snadno vyvodit že máš takovýto styl hry. Ano ono je velice komfortní když tě nepřátelé nemohou prostřelit a ty s tím nemáš problém a také je komfortní vyhrávat díky tomu. V hodnocených bitvách snad už nikdo nehraje jinak a za odměnu za to dostanou další OP vybavení opět díky tomu že si zaplatí.

Miri37 #45 Posted 30 June 2017 - 06:08 AM

  Field Marshal

 • Player
 • 58207 battles
 • 11,117
 • Member since:
  04-19-2011

View Post__Taz_, on 29 June 2017 - 10:07 PM, said:

Sbírají zpětnou vazbu? Tak jim ukažte tuhle pí..., jak se získávají XP a chevrony v Rankedech. WTF? Všechny 3 rakoviny v TOP 3 při remíze? To jako vážně?

Něco nelogického?

Čím delší bitva tím větší šance, že SPG bude v Topu.

Nechalo by se to omezit celoplošně penalizací kemperů snižováním expů podle času ve kterém došlo k získání.

Převedeno na dmg 1-2 minuta 200%, 3-4 100% a poslední 2 třeba jen 25%.

Aktivní hráč, co by si nastřílel v prvních 2 minutách např 2k DMG by na to byl lépe, než kempař se 4k, co začal hrát až ve 1/2 bitvy.

Jasně je to rychlonástřel, ale všichni aktivní hráči by to jistě uvítali.  :(unhappy360 #46 Posted 30 June 2017 - 08:25 AM

  Lieutenant

 • Player
 • 49423 battles
 • 1,790
 • [KHIL] KHIL
 • Member since:
  01-29-2013

View PostKayi4ek, on 29 June 2017 - 02:20 PM, said:

O zpětnou vazbu se bát nemusíš. V české sekci ji sbírám sám, abych trošku ulehčil Ivě. To samé vlastně platí pro EN forum. I když mi týmy zpětnou vazbu poskytnou, pro jistotu projedu i jazyky, kterým rozumím. Zajímalo by mě, v jakém smyslu se na fóru praktikuje cenzura? Pleteš si první dva body: "robí sa tu korekcia nevhodných vecí, ktoré porušujú pravidlá fóra" a "robí sa tu cenzúra"

 

 

Ale ahoj Karol. Už som ťa zaradil medzi mýty vo WOT. Som rád, že sme ťa vyprovokovali svojimi otázkami a ty si vystúpil z tieňov tohto fóra a priniesol si svetlo do týchto potemných časov, kedy komunita nevie kudy kam. 

Nemusíš sa báť nemýlim si demonštráciu s menštruáciou (demonštrácie nemusí byť nevyhnutne krvavá, aby dosiahla svoj cieľ) Pojmy korekcia nevhnodností a cenzúra si nemýlim.

 

Na objasnenie tvojej otázky. Prvý bod kedy oprávnené moderátor ako napr. CnnK príde a varovným prstíkom ukáže na časti príspevku, kt. sú hanlivé a pod a dá si tam nálepku EDITED. S týmto sa dá naprosto súhlasiť. Fórum by malo mať nejakú úroveň, no zároveň by fórum mala byť platforma kde majú ľudia (právo) vyjadrovať svoje názory. Pod mojim druhým bodom sa skrývajú situácie, pod ktoré sa dá subsumovať to keď  tvoj kolega VMX napísal k diskusnému vláknu toto 

 

Hello,

 

This topic is closed and will be removed.

 

Thank you,

VMX

 

Ak správne rozumiem anglicky, tak tvoj kolega (a nielen on ale aj iný;) dané "nevhodné diskusné vlákno" zatvoril a neskôr aj zmazal. Hm... na čo sa to podobá? 

 

citujem českú wikipédiu (aj keď by sa pre odborné disukusie nemala uvádzať ako zdroj) a naschváľ českú nie slovenskú:

"Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací – ať už předávaných mluveným slovem, tiskem nebo dalšími formami vyjadřování. (......) Slovo cenzura pochází z latinského censor, což byl úředník, který měl za úkol sčítání obyvatel a dohlížení na morálku. (...)   "

 

Takže, hoci si aj do pravidiel fóra dáte pravidlo, že budete mazať celé diskusné vlákna, kt. nezodpovedajú kritériam pravidiel fóra, nemení sa fakticky nič na tom, že sa jedná fakticky o cenzúru. Áno nie je pochyby o tom, že ak dané vlákno je plné vulgarizmov a osočovania a homofóbie a iných toxických vecí je ho potreba eliminovať, aby sa tieto nekalé veci nešírili a z fóra sa nestala žumpa. Ale aby sa mazali vlákna, kde si ľudia sťažujú na neduhy hry (arty, MM, RNG a pod), resp. ľudia nevedia (najčastejšie asi nováčikovia na fóre) kam ísť a posťažovať si (napr. tak ako máme mi off-topick spovednica) a miesto toho aby im WG staff pomohol zorientovať sa na fóre (alebo v mechanike hry) jednoducho sa vlákno zamkne a zmaže. Mám niekedy pocit, že niektorý tvoji kolegovia nerobia nič iné ako len zatvárajú a mažú. 

 

Cenzúru som zažil aj ja osobne na svojom príspevku, k téme zmeny pravidiel fóra (ak ma pamäť neklame) a k nemu prislúchajúcej diskusie, kedy sa viacerí rozvášnili k tvojmu plneniu (pracovných) úloh v CZ/SK komunite, keď si ešte zastával nižšiu funkciu. Ja som doslova napísal: "nechápem prečo s nami vedieš vojnu Karol". O pár minút bol príspevok zmazaný. Takže bod číslo 2 je reálny a deje sa tu. 

 

To, že napíšeš že 90% ľudí je spokojných, tak neviem, asi čítame iné fóra. Možno Vám to vyšlo z nejakého dotazníka. Ale to potom musíš aj uviesť, že 90% zo všetkých informačných zdrojov, my sa tu bavíme o fóre. A fórum tu doslova horí vztekom ku zmenám. 

 

Ja si uvedomujem, že zavádzať zmeny do online hry je veľmi ťažké. Najmä ak sa to musí robiť po častiach a za pochodu. S WG som trpezlivý, lebo verím, že Sláva (či ako sa volá;) to nakoniec zmákne a bude ten MM naozaj lepší ako kedysi. 

Podľa mňa tu je problém v prezentácii, komunikácii, ak sa pozrieme spätne na chryslera a defendra tak video vyjadrenie toho čecha vyznelo, že hahahahaha ste nooby naučte sa hrať. Ja dokáýžem TVP vystrieľať defendera (či ktorý tank to bol) ak nedostanem ammorack. Všetci, celá komunita čakala na vysvetlenie toho, prečo sa zrazu zmení politika v oblasti prémiových strojov, a dostanú takúto odpoveď.

 

Teraz je tu rovnaký problém. Je potreba ešte lepšie odkomunikovť čo sa deje s MM povedať jasne čo chcete dosiahnuť. Ja tej zmene rozumiem a viem si predstaviť kam sa to má dotiahnuť, no veľká väčšina hráčov tomu nerozumie a ani nechce rozumieť (lebo sú to casual hráči, lebo hento toto -to nie je ani podstatné;) Teraz je to otázka, či sa naozaj zozbieraná spätná väzba niekam dostane a či dávať spätnú väzbu má vôbec zmysel. Ľudia čakajú Karol. Povedz to vyššie, zdroje na to máte, aby ste to lepšie odkomunikovali. Otvorte viacej karty (nie všetky) - komunikujte s hráčmi. Je to ťažké, to viem. 

 

EDIT 1: príspevok nie je troll, je len  napísaný trocha zábavnejšou formou

EDIT 2: smajlíkov sa nebudem snažiť vyhodiť ani opraviť, aby ste vedeli, že to tu máte broken - autor príspevku nemal úmysel dávať do textu emotikony. 

EDIT 3: aby som tu nemlátiľ slamu na prázdno:

 

Spoiler

 


Edited by unhappy360, 30 June 2017 - 08:39 AM.


Kayi4ek #47 Posted 30 June 2017 - 10:08 AM

  WoT Community Manager

 • Player
 • 19445 battles
 • 3,222
 • Member since:
  09-02-2013

View PostMiri37, on 29 June 2017 - 06:02 PM, said:

Jen tak pro zajímavost, jak se vyhodnotí dotazník na který se odpovědělo pravdivě:

Jste spokojeni s úpravou SPG?  NE.

Hraje se vám s SPG lépe? ANO.

Když jsem to tenkrát vyplňoval, tak mě zajímalo, jaký z toho někdo udělá závěr. 

 

Nevyhodnocují se jednotlivé dotazníky, ale data ze všech vyplněných dotazníků.

 

View Postprde66, on 29 June 2017 - 06:26 PM, said:

Kájo - 

prečo neodpovedáš zákazníkovi keď ti pošle priamy návrh na konkrétny feedback s podkladmi - poslal som ti to priamou poštou 6.6.2017 s pripomienkou 12.6. Neskúšaj že máš toľko práce že ťa jedna veta pre zákazníka zablokuje.

 

Postačí  - kuknem sa na to  = to sú 4 slová = cca 5 sekund aj pre ďatla 

 

edit - dokážte najjednoduchším spôsobom ako sa len dá že vôbec nejaká spätná väzba z tohoto fora funguje = stačí keď raz za čas zverejníš čo posúvaš hore a je vybavené - hráči sa zbavia frustrácie z absolútnej marnosti  =  ale to je vám jasne v ....

 

Rád bych prde, ale není to o jedné zprávě.

 

View PostTomCat_CZECH, on 29 June 2017 - 08:14 PM, said:

 

Bohužel mám pro tebe špatnou zprávu, zjevně chodíme všichni na úplně jiné fórum než ty!

 

Jak jsem napsal. Fórum není jediný zdroj zpětné vazby. Musíme brát v potaz všechny zdroje zpětné vazby. Ty znáš názor těch hráčů, kteří nechodí na fórum?

 

View PostVijaCZ, on 29 June 2017 - 06:42 PM, said:

 

Na tohle mam jen dvě možná vysvětlení

 

Buď bys měl ty drogy omezit

 

Nebo ( což je mnohem nebezpečnější pro nás všechny ) tomu doopravdy věříš. Celýmu tomu článku kterýmu se tu všichni vysmívaj prostě věříš. A to je pro nás hodně špatný.

 

Viz FB livestream 1:14:38.

 

View PostKaraya12, on 29 June 2017 - 09:54 PM, said:

 

 

1. Omlouvám se za copy/paste: Fórum není jediný zdroj zpětné vazby. Musíme brát v potaz všechny zdroje zpětné vazby.

2. Vlna nevole proti Rubiconu byla daleko větší a projevila se ve všech kanálech. Ke zpětné vazbě k aktualizacím 9.18+ viz bod 1. V současnosti jsou největším tématem, které pálí komunitu, nové prémiové tanky. Pokud umíš anglicky, můžeš se podívat na vyjádření developerů k tomuto problému na našem FB. Všeobecně je v tom záznamu celkem hezky vysvětlen proces vývoje.

3. Nahoru posílám téměř všechno, co je konstruktivní a dává hlavu a patu. Nemůžu jim tam napsat "Je to blbě, opravte to". Většina zpětné vazby, kterou posílám jsou negativní komentáře a návrhy.

 

View PostHomer_J_S_, on 30 June 2017 - 05:51 AM, said:

Len aby bolo jasné. Nový MM je riadne na[Edited]. Vysvetlil som to ešte pred jeho zavedením a po ňom som to rozpísal. Za dobu jeho trvania si pamätám dva príspevky ktoré ho hodnotili kladne a nespočet takých čo nie.

Ak WG staff tvrdí že komunita ho hodnotí pozitívne tak sa buď mýli alebo vedome klame.

 

http://forum.worldof...mu-matchmaking/

 

View Postunhappy360, on 30 June 2017 - 08:25 AM, said:

Takže, hoci si aj do pravidiel fóra dáte pravidlo, že budete mazať celé diskusné vlákna, kt. nezodpovedajú kritériam pravidiel fóra, nemení sa fakticky nič na tom, že sa jedná fakticky o cenzúru. Áno nie je pochyby o tom, že ak dané vlákno je plné vulgarizmov a osočovania a homofóbie a iných toxických vecí je ho potreba eliminovať, aby sa tieto nekalé veci nešírili a z fóra sa nestala žumpa. Ale aby sa mazali vlákna, kde si ľudia sťažujú na neduhy hry (arty, MM, RNG a pod), resp. ľudia nevedia (najčastejšie asi nováčikovia na fóre) kam ísť a posťažovať si (napr. tak ako máme mi off-topick spovednica) a miesto toho aby im WG staff pomohol zorientovať sa na fóre (alebo v mechanike hry) jednoducho sa vlákno zamkne a zmaže. Mám niekedy pocit, že niektorý tvoji kolegovia nerobia nič iné ako len zatvárajú a mažú. 

 

Ano, vlákna, která jsi přidal do spoileru, jsou duplicitní, proto byla uzavřena a odstraněna. Diskusní vlákno o SPG v EN sekci mají http://forum.worldof...ussion-thread/. Pokud ti toto přijde jako cenzura, nemám se s tbeou o čem dál bavit. Oni můžou svůj názor vyjádřit, aniž by zakládali duplicitní vlákna. Vlákno o SPG mělo u nás cca 600 stránek? Dokážeš si představit, že by každý, kdo si tam přišel postěžovat založil vlastní vlákno?

 UKO_JESHITA #48 Posted 30 June 2017 - 10:20 AM

  Major General

 • Player
 • 53108 battles
 • 5,112
 • [_LDN] _LDN
 • Member since:
  05-09-2013

View Postkocour75, on 29 June 2017 - 11:54 AM, said:

Oni naslouchají, ale většinou platícím hráčům což má kladný vliv na zisk. Hlavní je stejně vazba na Rusko a namlouvat si že se na EU bude hrát jiná verze WoT je hodně naivní.

Karel je přesně ten typ hráče co si kupuje vítězství a takovýmto lidem by jste chtěli ubírat množství vítězství skill MM opravdu nejde očekávat ani v budoucnu a ani o něm diskutovat.

 

V této hře si vítězství zatím koupit nelze ( bohudík ). To, že Karel přeběhl na druhou stranu se vším všudy, je fakt a já se mu nedivím.Koho chleba jíš toho písen zpívej.A i když se ze začátku snažil tak zevnitř zjistil, že má minimální šanci mít na něco vliv a zvenku i když se mu třeba i něco podařilo tak čte pouze brečení a nadávky. Což nemění můj názor, že tento článek je rudý hadr na býka, a měl si ho WG odpustit.

PS: skill MM zrovna Tobě nezaručí lepší zábavu a ani výsledky. A vítězství si kupovat nemusíš stačí si ho vybojovat.Karaya12 #49 Posted 30 June 2017 - 10:34 AM

  Brigadier

 • Player
 • 20482 battles
 • 4,894
 • [SVINE] SVINE
 • Member since:
  01-28-2013

View PostKayi4ek, on 30 June 2017 - 11:08 AM, said:

1. Omlouvám se za copy/paste: Fórum není jediný zdroj zpětné vazby. Musíme brát v potaz všechny zdroje zpětné vazby.

2. Vlna nevole proti Rubiconu byla daleko větší a projevila se ve všech kanálech. Ke zpětné vazbě k aktualizacím 9.18+ viz bod 1. V současnosti jsou největším tématem, které pálí komunitu, nové prémiové tanky. Pokud umíš anglicky, můžeš se podívat na vyjádření developerů k tomuto problému na našem FB. Všeobecně je v tom záznamu celkem hezky vysvětlen proces vývoje.

3. Nahoru posílám téměř všechno, co je konstruktivní a dává hlavu a patu. Nemůžu jim tam napsat "Je to blbě, opravte to". Většina zpětné vazby, kterou posílám jsou negativní komentáře a návrhy.

 

I já se omlouvám za c/p ale jelikož na to hlavní jsi neodpověděl, ba právě naopak znovu jsi dal podnět na opakované položení té otázky svojí první odpovědí, tedy se tě znovu ptám:

A hlavně zdroje odkud čerpáš? Tedy třeba kolik % lidí na danou věc upozorňovalo tady, kolik na FB, kolik na streamech nebo na YT ? Hodně by mě totiž zajímalo ( a myslím si, že je nás víc ) kde se vlastně bere ta zpětná vazba které si tak strašně vážíte a řídíte se jí, jak čteme v každém vašem článku. Já se orientuji pouze tady na fóru a odtud to určitě není, tak by mě fakt zajímaly ty zdroje. Díky.   

 Mouse1943 #50 Posted 30 June 2017 - 10:34 AM

  Sergeant

 • Player
 • 28910 battles
 • 297
 • Member since:
  08-21-2012

View PostKayi4ek, on 30 June 2017 - 09:08 AM, said:

 

Nevyhodnocují se jednotlivé dotazníky, ale data ze všech vyplněných dotazníků.

 

 

Rád bych prde, ale není to o jedné zprávě.

 

 

Jak jsem napsal. Fórum není jediný zdroj zpětné vazby. Musíme brát v potaz všechny zdroje zpětné vazby. Ty znáš názor těch hráčů, kteří nechodí na fórum?

 

 

Viz FB livestream 1:14:38.

 

 

1. Omlouvám se za copy/paste: Fórum není jediný zdroj zpětné vazby. Musíme brát v potaz všechny zdroje zpětné vazby.

2. Vlna nevole proti Rubiconu byla daleko větší a projevila se ve všech kanálech. Ke zpětné vazbě k aktualizacím 9.18+ viz bod 1. V současnosti jsou největším tématem, které pálí komunitu, nové prémiové tanky. Pokud umíš anglicky, můžeš se podívat na vyjádření developerů k tomuto problému na našem FB. Všeobecně je v tom záznamu celkem hezky vysvětlen proces vývoje.

3. Nahoru posílám téměř všechno, co je konstruktivní a dává hlavu a patu. Nemůžu jim tam napsat "Je to blbě, opravte to". Většina zpětné vazby, kterou posílám jsou negativní komentáře a návrhy.

 

 

http://forum.worldof...mu-matchmaking/

 

 

Ano, vlákna, která jsi přidal do spoileru, jsou duplicitní, proto byla uzavřena a odstraněna. Diskusní vlákno o SPG v EN sekci mají http://forum.worldof...ussion-thread/. Pokud ti toto přijde jako cenzura, nemám se s tbeou o čem dál bavit. Oni můžou svůj názor vyjádřit, aniž by zakládali duplicitní vlákna. Vlákno o SPG mělo u nás cca 600 stránek? Dokážeš si představit, že by každý, kdo si tam přišel postěžovat založil vlastní vlákno?

 

 

No myslim ze to mas riadne tazke a osobne by som nechcel sediet na tvojom mieste. Dakedy som to taktiez nechapal a nadaval ale uz viem ze si len male koliesko v stroji. Vela ludi tu nechape ze mozno az 90% hracov  nechodi na forum!!!! Takze forum sa da pouzit iba ciastocne. Ale WG ma stale co zlepsovat a nedava nam hracom ziadne poriadne argumenty preco sa taka alebo onaka zmena udiala. Uplne by stacilo aspom daky graf alebo daco ze 80% hracov s mysli ze novy MM je v poriadku. Potom to vyzera ze WG na nas serie a bohuzial castokrat to aj tak je. Rubicon sa sice stopol ale zacali to skusat cez OP premiaky a toto funguje. Ale zaroven sa WG dostava na tenky lad a moze sa stat ze nez si uvedomi ze sa topi uz bude neskoro!!

socanek #51 Posted 30 June 2017 - 10:35 AM

  Major General

 • Player
 • 32109 battles
 • 5,206
 • [SVINE] SVINE
 • Member since:
  02-05-2013

View PostKayi4ek, on 30 June 2017 - 09:08 AM, said:

 

 

2. Vlna nevole proti Rubiconu byla daleko větší a projevila se ve všech kanálech. Ke zpětné vazbě k aktualizacím 9.18+ viz bod 1. V současnosti jsou největším tématem, které pálí komunitu, nové prémiové tanky. Pokud umíš anglicky, můžeš se podívat na vyjádření developerů k tomuto problému na našem FB. Všeobecně je v tom záznamu celkem hezky vysvětlen proces vývoje.

 

 

 

Jiste. Zmrseny MM jde uplne bokem. Pridani OP premiovych tanku byl vlastne zastiraci manevr WG, aby se min mluvilo o novem MM. A nove T8 premiove tanky jsou OP kvuli tomu, ze nikdy nebudou na topu, ale vzdy se hezky svezou s T10. Takze vse vlastne funguje tak, jak ma. GJ WG.

 

Problem MM cet je ignorovan.

Problem balancu MT a HT je ignorovan.

Problem vsech tieru krome TX a TIX s novym MM je ignorovan.

Problem narustu kratkych nevyrovnanych bitev je ignorovan.

 

Protoze feedback byl posbiran tak, aby se problemy ani neobjevily. Takze vlasnte ani neni co ignorovat. Hraci jsou spokojeni. Jeste jednou GJ WG.....


Edited by socanek, 30 June 2017 - 10:38 AM.


prde1966 #52 Posted 30 June 2017 - 10:36 AM

  Brigadier

 • Player
 • 116113 battles
 • 4,145
 • Member since:
  07-18-2012

View PostKayi4ek, on 30 June 2017 - 09:08 AM, said:

 

Rád bych prde, ale není to o jedné zprávě.

proste socík - nejsou lidi - to fakt zákazníka uspokojí 

Ano, vlákna, která jsi přidal do spoileru, jsou duplicitní, proto byla uzavřena a odstraněna. Diskusní vlákno o SPG v EN sekci mají http://forum.worldof...ussion-thread/. Pokud ti toto přijde jako cenzura, nemám se s tbeou o čem dál bavit. Oni můžou svůj názor vyjádřit, aniž by zakládali duplicitní vlákna. Vlákno o SPG mělo u nás cca 600 stránek? Dokážeš si představit, že by každý, kdo si tam přišel postěžovat založil vlastní vlákno?

a pre to ste ho račej zavreli na komplet aby sa nemohol dupľovať - záver bol že sa obe strany napádali - ale išlo o naj problém a zavretie jeho vlákna tak to je sila

 


Edited by prde66, 30 June 2017 - 10:43 AM.


berserkerdog #53 Posted 30 June 2017 - 10:51 AM

  Lieutenant

 • Player
 • 14494 battles
 • 1,626
 • Member since:
  10-18-2014

View PostKayi4ek, on 30 June 2017 - 10:08 AM, said:

..

Jak jsem napsal. Fórum není jediný zdroj zpětné vazby. Musíme brát v potaz všechny zdroje zpětné vazby. Ty znáš názor těch hráčů, kteří nechodí na fórum?

..

Nechci se přidávat k nějakýmu skupinovýmu hatu na tvou osobu, chápu, že to nemáš lehký. Ale výše uvedené mě fakt zaujalo, protože jsem přesvědčen že WG racionální požadavky komunity převážně ignoruje a zdánlivě vstřícné kroky koná výhradně, když hasí nějaký skutečně velký průšvih.

Já osobně znám řadu hráčů, kteří nechodí na fórum a nemůžu říct, že by se jejich názory nějak zásadně lišily od názorů lidí tady z fóra . Máš jiné informace o názorech hráčů mimo fórum? Z jakých kanálů? Můžeš se podělit, aspoň naznačit?Gabriel_i5_Back #54 Posted 30 June 2017 - 11:04 AM

  Major General

 • Player
 • 48441 battles
 • 5,109
 • [PERL] PERL
 • Member since:
  04-19-2013

View PostKayi4ek, on 30 June 2017 - 10:08 AM, said:

Celé som to prešiel. Prečítal reakcie a snažil sa o to aby som neopakoval nicky. Mohla vzniknúť  malá odchýlka. 21 hráčov chválilo nový MM 61 práve naopak. Z tých 21 som zachytil tri nicky čo potom nadávali na jednotierové bitky a že sú low tier ( takže na nový MM )  Ak je toto podľa pozitívny feedback, tak rozumiem tým vyhláseniam. unhappy360 #55 Posted 30 June 2017 - 11:20 AM

  Lieutenant

 • Player
 • 49423 battles
 • 1,790
 • [KHIL] KHIL
 • Member since:
  01-29-2013

View PostKayi4ek, on 30 June 2017 - 09:08 AM, said:

Viz FB livestream 1:14:38.

To si porziem.

 

2. Vlna nevole proti Rubiconu byla daleko větší a projevila se ve všech kanálech. Ke zpětné vazbě k aktualizacím 9.18+ viz bod 1. V současnosti jsou největším tématem, které pálí komunitu, nové prémiové tanky. Pokud umíš anglicky, můžeš se podívat na vyjádření developerů k tomuto problému na našem FB. Všeobecně je v tom záznamu celkem hezky vysvětlen proces vývoje. 

 

BUĎ korektný, postny link, ako u ostatných. 

 

Ano, vlákna, která jsi přidal do spoileru, jsou duplicitní, proto byla uzavřena a odstraněna. Diskusní vlákno o SPG v EN sekci mají http://forum.worldof...ussion-thread/. Pokud ti toto přijde jako cenzura, nemám se s tbeou o čem dál bavit. Oni můžou svůj názor vyjádřit, aniž by zakládali duplicitní vlákna. Vlákno o SPG mělo u nás cca 600 stránek? Dokážeš si představit, že by každý, kdo si tam přišel postěžovat založil vlastní vlákno?

 

 

Presne takúto odpoveď som čakal. Je veľmi dobré vedieť o tom, že sa nemáš so mňou o čom baviť. Ďakujem ako platiaci zákazník si si ma teraz veľmi kúpil. Konštruktívne ti teraz hovorím, že sa s takýmto prístupom sa na takúto pozíciu proste nehodíš (priamo komunikovať so zákazníkmi). Hodíš sa na tú kde si teraz (product specialist či ako sa volá;) a je dobre že si tam. No kappa. Som rád, že je tam hráč, čo tu hru aj hrá a teda vie o čom sa hovorí, preto feedback posielaný vyššie bude kvalitne spracovaný.  

 

Z tvojho vyjadrenia k môjmu príspevku mi vychádza len toto. Buď si za

a) nemal čas podrobne prečítať čo som napísal - de facto si nezozbieral spätnú väzbu

b) mal čas podrobne prečítať čo som napísal, ale význam si nepochopil - de facto si zozbieral / zaregistroval / pochopil len časť spätnej väzby.

 

Ja dobre viem, prečo VXM napísal čo napísal. Ale chápu tomu aj zákazníci, kt. tieto vlákna založili? Vysvetlil mu niekto prečo mu to zablokovali a zmazali? Stačilo to tam napísať, že prečo. A ak sa tieto vlákna uzavreli a zmazali, pretože nie je efektívne pre konštruktívnu kritiku a feedback zakladať neustále nové vlákna a tak spamovat fórum-  tak boli požiadavky hráčov prenesené do hlavného vlákna k danej téme, či sa ten názor / postreh (pozor nehovorím o hejtoch) proste stratili niekde v koši.

 

Ak je dôvod na rušenie takýchto vlákien duplicita a prehľadnosť fóra, nie je podľa teba dôvodné vysvetliť zakladateľovi vlákna, čo spravil zle a poučiť ho čo má robiť (určite sa to dá zautomatizovať cez jeden klik a príde správa) ? Tým by sa predošlo k nedorozumeniam a zefektívnila by sa zber spätnej väzby? Pomohol im niekto zo staffu ako sa má na fóre orientovať?  

 

Teraz ultimátna otázka: Ako to bude podľa teba vnímať "nový" človek na tomto fóre, kt. sa sem príde pozrieť a spýtať  / posťažovať / vyjadriť svoj názor a zrazu zistí, že bez vysvetlenia bolo jeho vlákno zablokované a zmazané. Podľa mňa to bude s najväčšou pravdepodobnosťou vnímať v kontexte vyššie napísaného ako cenzúru. Jediné čo si ako zážitok z fóra odnesie, je to, že za prejavenie svojho názoru bol potrestaný zmazaním. Teda bude vidieť ako WG zamestnanci zbierajú spätnú väzbu.  

 

Čo ja osobne, bezvýhradne považujem za cenzúru je toto (citujem sám seba):

"Cenzúru som zažil aj ja osobne na svojom príspevku, k téme zmeny pravidiel fóra (ak ma pamäť neklame) a k nemu prislúchajúcej diskusie, kedy sa viacerí rozvášnili k tvojmu plneniu (pracovných) úloh v CZ/SK komunite, keď si ešte zastával nižšiu funkciu. Ja som doslova napísal: "nechápem prečo s nami vedieš vojnu Karol". O pár minút bol príspevok zmazaný. Takže bod číslo 2 je reálny a deje sa tu."  

 

Skús postnúť ten link na ten FB ak sa dá, lebo ja som videl jediné vyjadrenie na tie OP tanky len tých dvoch vysmiatých chlapov čo si dobreali diváka s TVP VTU. 

 

EDIT : smajlíkov sa nebudem snažiť vyhodiť ani opraviť, aby ste vedeli, že to tu máte broken - autor príspevku nemal úmysel dávať do textu emotikony. 


Edited by unhappy360, 30 June 2017 - 11:23 AM.


Kayi4ek #56 Posted 30 June 2017 - 11:39 AM

  WoT Community Manager

 • Player
 • 19445 battles
 • 3,222
 • Member since:
  09-02-2013

View Postberserkerdog, on 30 June 2017 - 10:51 AM, said:

Nechci se přidávat k nějakýmu skupinovýmu hatu na tvou osobu, chápu, že to nemáš lehký. Ale výše uvedené mě fakt zaujalo, protože jsem přesvědčen že WG racionální požadavky komunity převážně ignoruje a zdánlivě vstřícné kroky koná výhradně, když hasí nějaký skutečně velký průšvih.

Já osobně znám řadu hráčů, kteří nechodí na fórum a nemůžu říct, že by se jejich názory nějak zásadně lišily od názorů lidí tady z fóra . Máš jiné informace o názorech hráčů mimo fórum? Z jakých kanálů? Můžeš se podělit, aspoň naznačit?

 

Hodně to zjednoduším. Jen na EU fóru máš 8 jazykových mutací + RU server + NA server + Asia server. K tomu rozesíláme hráčům dotazníky a hodně věcí nám také řeknou data, která neustále čerpáme ze serverů a vyhodnocuejeme je. Na Tankfestu jsem se například od Antona Pankova dozvěděl, že na RU serveru považujou Defendera a Chryslera za špatné tanky. Ta zpětná vazba je hodně rozdílná už v rámci EU.

 

Dost podstatný bod jsou data, která sbíráme přímo ze serverů, skladujeme je a vyhodnocujeme je. Sebemenší změna se může negativně projevit. Musíme pracovat s tím co máme, než jdou úpravy na live server. I změna, která se může jevit jako jednoduchá úprava herní mechaniky, může rozhodit kompletní balanc hry.

 

View PostMouse1943, on 30 June 2017 - 10:34 AM, said:

 

No myslim ze to mas riadne tazke a osobne by som nechcel sediet na tvojom mieste. Dakedy som to taktiez nechapal a nadaval ale uz viem ze si len male koliesko v stroji. Vela ludi tu nechape ze mozno az 90% hracov  nechodi na forum!!!! Takze forum sa da pouzit iba ciastocne. Ale WG ma stale co zlepsovat a nedava nam hracom ziadne poriadne argumenty preco sa taka alebo onaka zmena udiala. Uplne by stacilo aspom daky graf alebo daco ze 80% hracov s mysli ze novy MM je v poriadku. Potom to vyzera ze WG na nas serie a bohuzial castokrat to aj tak je. Rubicon sa sice stopol ale zacali to skusat cez OP premiaky a toto funguje. Ale zaroven sa WG dostava na tenky lad a moze sa stat ze nez si uvedomi ze sa topi uz bude neskoro!!

 

Bohužel nemůžu zveřejnit kompletní výsledky dotazníku, ale například u MM jsme zaznamenali skokové navýšení spokojenosti.

 

View PostKaraya12, on 30 June 2017 - 10:34 AM, said:

I já se omlouvám za c/p ale jelikož na to hlavní jsi neodpověděl, ba právě naopak znovu jsi dal podnět na opakované položení té otázky svojí první odpovědí, tedy se tě znovu ptám:

A hlavně zdroje odkud čerpáš? Tedy třeba kolik % lidí na danou věc upozorňovalo tady, kolik na FB, kolik na streamech nebo na YT ? Hodně by mě totiž zajímalo ( a myslím si, že je nás víc ) kde se vlastně bere ta zpětná vazba které si tak strašně vážíte a řídíte se jí, jak čteme v každém vašem článku. Já se orientuji pouze tady na fóru a odtud to určitě není, tak by mě fakt zajímaly ty zdroje. Díky.   

 

 

90% zpětné vazby, se kterou pracuju já, je z fóra. Ale jak jsem napsal, fórum/FB/streamy nejsou jediným zdrojem zpětné vazby.

 

View Postprde66, on 30 June 2017 - 10:36 AM, said:

 

 

Nechci, aby to vyznělo špatně, ale odpovídání na PM není náplní mojí práce. Rád bych odpovídal, ale bohužel si to kvůli pracovnímu vytížení nemůžu dovolit. 

 

View Postsocanek, on 30 June 2017 - 10:35 AM, said:

 

Jiste. Zmrseny MM jde uplne bokem. Pridani OP premiovych tanku byl vlastne zastiraci manevr WG, aby se min mluvilo o novem MM. A nove T8 premiove tanky jsou OP kvuli tomu, ze nikdy nebudou na topu, ale vzdy se hezky svezou s T10. Takze vse vlastne funguje tak, jak ma. GJ WG.

 

Problem MM cet je ignorovan.

Problem balancu MT a HT je ignorovan.

Problem vsech tieru krome TX a TIX s novym MM je ignorovan.

Problem narustu kratkych nevyrovnanych bitev je ignorovan.

 

Protoze feedback byl posbiran tak, aby se problemy ani neobjevily. Takze vlasnte ani neni co ignorovat. Hraci jsou spokojeni. Jeste jednou GJ WG.....

 

Na MM se neustále pracuje. V každém updatu po 9.18 dochází k jeho úpravám. Bohužel sběr dat, která mají vypovídající hodnotu, zabere celkem dost času. Samozřejmě, že byhcom chtěli upravit nebo opravit vše, co se vám jeví problematické, ale musím o změnách uvažovat komplexně tak, aby neměly negativní vliv na ostatní aspekty.

 

View PostUKO_JESHITA, on 30 June 2017 - 10:20 AM, said:

 

V této hře si vítězství zatím koupit nelze ( bohudík ). To, že Karel přeběhl na druhou stranu se vším všudy, je fakt a já se mu nedivím.Koho chleba jíš toho písen zpívej.A i když se ze začátku snažil tak zevnitř zjistil, že má minimální šanci mít na něco vliv a zvenku i když se mu třeba i něco podařilo tak čte pouze brečení a nadávky. Což nemění můj názor, že tento článek je rudý hadr na býka, a měl si ho WG odpustit.

PS: skill MM zrovna Tobě nezaručí lepší zábavu a ani výsledky. A vítězství si kupovat nemusíš stačí si ho vybojovat.

 

Uko pořád nechápu to o chlebu a písni. Můj názor na hru se s příchodem do WG nezměnil. Mě hra bavila předtím, baví mě teď a ještě mě asi nějáký ten čas bavit bude. Já nemám potřebu obhajovat něco, čemu sám nevěřím. Žádná hra není stoprocentní, ale pokud tě baví ...

 

View Postunhappy360, on 30 June 2017 - 11:20 AM, said:

 

 

K bodu 2.

FB LS (Slava Makarov + Thaine Lyman) - https://www.facebook...59570879805377/

FB LS (Developer panel) - https://www.facebook...59577106100377/

 

View Postunhappy360, on 30 June 2017 - 08:25 AM, said:

Takže, hoci si aj do pravidiel fóra dáte pravidlo, že budete mazať celé diskusné vlákna, kt. nezodpovedajú kritériam pravidiel fóra, nemení sa fakticky nič na tom, že sa jedná fakticky o cenzúru. Áno nie je pochyby o tom, že ak dané vlákno je plné vulgarizmov a osočovania a homofóbie a iných toxických vecí je ho potreba eliminovať, aby sa tieto nekalé veci nešírili a z fóra sa nestala žumpa. Ale aby sa mazali vlákna, kde si ľudia sťažujú na neduhy hry (arty, MM, RNG a pod), resp. ľudia nevedia (najčastejšie asi nováčikovia na fóre) kam ísť a posťažovať si (napr. tak ako máme mi off-topick spovednica) a miesto toho aby im WG staff pomohol zorientovať sa na fóre (alebo v mechanike hry) jednoducho sa vlákno zamkne a zmaže. Mám niekedy pocit, že niektorý tvoji kolegovia nerobia nič iné ako len zatvárajú a mažú. 

 

 

Navrhnu, aby moderátoři přidávali linky na vlákno, kam to daný hráč může napsat. Tak jako to dělají naši moderátoři.


Edited by Kayi4ek, 30 June 2017 - 11:47 AM.


prde1966 #57 Posted 30 June 2017 - 11:58 AM

  Brigadier

 • Player
 • 116113 battles
 • 4,145
 • Member since:
  07-18-2012

View PostKayi4ek, on 30 June 2017 - 10:39 AM, said:

 

Nechci, aby to vyznělo špatně, ale odpovídání na PM není náplní mojí práce. Rád bych odpovídal, ale bohužel si to kvůli pracovnímu vytížení nemůžu dovolit. 

 

Tak ako chcete aby sme verili v nejakú spätnú väzbu Feedback som posielal tebe a aj Ivanke - absolútnej bez odpovede - ani čiarka - na danom vlákne som sa pýtal x krát či bude téma poslaná ďalej - znovu žiadna odpoveď - Tak komu mám napísať ?   Ako chcete po nás aby sme verili v nejakú spätnú väzbu keď žiadnu posunutú vec nikde nezverejníte /stačí iba o čom to je/  zákazník sám nemá šancu niekam odozvu poslať a na to že si ju niekto sám nájde na forume :facepalm: sám deklaruješ že je to +- nemožné - bo nejsou lidi. A samotný výber zaujímavosti posunutých vecí?   - Alá - "á to by mohlo zaujímať vrchnosť na tom sa dá zarobiť - to pošleme hore" 

 

 


Edited by prde66, 30 June 2017 - 12:05 PM.


Kayi4ek #58 Posted 30 June 2017 - 12:02 PM

  WoT Community Manager

 • Player
 • 19445 battles
 • 3,222
 • Member since:
  09-02-2013

View Postprde66, on 30 June 2017 - 11:58 AM, said:

Tak ako chcete aby sme verili v nejakú spätnú väzbu Feedback som posielal tebe a aj Ivanke bez absolútnej odpovede - ani čiarka - na danom vlákne som sa pýtal x krát či bude téma poslaná ďalej - znovu žiadna odpoveď - Tak komu mám napísať ?   Ako chcete po nás aby sme verili v nejakú spätnú väzbu keď žiadnu posunutú vec nikde nezverejníte /stačí iba o čom to je/  zákazník sám nemá šancu niekam odozvu poslať a na to že si ju niekto sám nájde na forume :facepalm: sám deklaruješ že je to +- nemožné - bo nejsou lidi.  

 

 

 

Pokud máš nějákou zpětnou vazbu, napiš jí přímo do vlákna, ne do PM.

prde1966 #59 Posted 30 June 2017 - 12:12 PM

  Brigadier

 • Player
 • 116113 battles
 • 4,145
 • Member since:
  07-18-2012

View Postprde66, on 30 June 2017 - 11:58 AM, said:

Tak ako chcete aby sme verili v nejakú spätnú väzbu Feedback som posielal tebe a aj Ivanke bez absolútnej odpovede - ani čiarka - na danom vlákne som sa pýtal x krát či bude téma poslaná ďalej - znovu žiadna odpoveď - Tak komu mám napísať ?   Ako chcete po nás aby sme verili v nejakú spätnú väzbu keď žiadnu posunutú vec nikde nezverejníte /stačí iba o čom to je/  zákazník sám nemá šancu niekam odozvu poslať a na to že si ju niekto sám nájde na forume :facepalm: sám deklaruješ že je to +- nemožné - bo nejsou lidi.  

 Kayi4ek #60 Posted 30 June 2017 - 12:24 PM

  WoT Community Manager

 • Player
 • 19445 battles
 • 3,222
 • Member since:
  09-02-2013

View Postprde66, on 30 June 2017 - 12:12 PM, said:

 

View PostKayi4ek, on 29 June 2017 - 03:20 PM, said:

O zpětnou vazbu se bát nemusíš. V české sekci ji sbírám sám, abych trošku ulehčil Ivě. To samé vlastně platí pro EN forum. I když mi týmy zpětnou vazbu poskytnou, pro jistotu projedu i jazyky, kterým rozumím. 

 

 

Zpětná vazba je naše priorita. To že není čas na odpovědi je pravda, ale zpětná vazba je vždy sesbírána.

 

EDIT: A můžu ti potvrdit, že to, co jsi mi psal do PM se v reportech objevilo.

 


Edited by Kayi4ek, 30 June 2017 - 12:26 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users