Jump to content

Aktualizace 9.19.1 - Vylepšení Matchmakeru

• Please log in to reply
91 replies to this topic

prde1966 #81 Posted 24 July 2017 - 12:53 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 83317 battles
  • 1,081
  • [100TH] 100TH
tie heavynky a ich vyváženosť vám tiež nejak nesedia - nemalo to byť opravené? Mám fotečky kde sú 3/6 alebo 7/4.    

Edited by prde1966, 24 July 2017 - 03:48 PM.

Nik648 #82 Posted 24 July 2017 - 01:43 PM

Lance-corporal

• Player
  • 15915 battles
  • 66
  • [TR_CZ] TR_CZ

View PostBecck, on 22 July 2017 - 12:05 PM, said:

Vážení kolegové a kolegyně. Nemá cenu se tady rozčilovat nad zdegenerovaným a záměrně pokřiveným systémem matchmakingu. Za tu dobu co se tu motám jsem již dávno pochopil, že toto se prostě nezmění na "spravedlivý systém" z pohledu hráče. Důvod je jednoduchý. Autoři si prostě nedají sebrat nejúčinnější prostředek na ovlivnění výsledků bitvy a výsledků jednotlivce. (% výher a proher, délka bitvy a pod. )  Pokud hra poběží matchmaking vždy bude takový jaký ho chce mít Wargaming. Všechno to vysvětlování a přesvědčování od autorů jak je MM super nejsou nic než jenom bláboly na uspokojení klientů / hráčů.  A zde celá polemika kolem MM může skončit. Jiná věc je jak to ovlivňuje počet hráčů ve hře. Pokud hráč prozře a uvědomí si, že jeho max. úsilí vyvinuté v bitvě je vlastně díky systému mnohdy záhy zdegradováno na pouhého účastníka (mnohdy platícího ) který posloužil jen do počtu a jako dmg pro soupeře, tak se znechucení změní na zavržení hry a ukončení aktivního hraní. 

Pěkný den Všem co dočetli.

Dobrý den,

dnes jsem to nevydržel a musím si ulevit.To co napsal Becck je naprostá pravda,tak to je a bude.Nic se nezlepší a jak to tady ventilují někteří unikum hráči,jediné je skončit s touhle hrou.Proč hrát s T8 z 95% jen proti T10.Proč hrát na mapách pořád jen z té jedné strany.Proč ani goldem nejde propárat z boku BC-25t s Centurionem X. Proč najednou zmizely bitvy -1,-2.Nebudu se rozepisovat o dalších věcech,bylo by toho ještě dost.O RNG by se dalo také dlouze povídat.Bohužel jsem se dostal při přihlášení do špatné skupiny a tak buď skončit a nebo to trpět dál.Tato hra není jenom o umu hráče,protože pokud nebude i celý tým vyrovnaný včetně  hevin,medek a ostatních ,tak nebude žádný posun nahoru.Toť můj pohled na tuto hru.Ať se daří všem,kteří mají tu trpělivost i finance hrát dál tuto hru.      

VijaCZ #83 Posted 24 July 2017 - 02:08 PM

Lieutenant

• Player
  • 53845 battles
  • 1,721
  • [HRDZA] HRDZA

Jak to tak vypadá tak "většina hráčů je spokojena" s 3-5-7 mm z verze 9.18, že ano naši drazí sběrači?  :D

9.18 je jedním z nejhorších patchů, zmrzačení MM, zmrzačení lehkých tanků, zmrzačení hry buffem artyn...   plus průběžné mrzačení hry OP premiákama...  nezažádáme si o hráčský invalidní důchod ?  :)

guthas #84 Posted 25 July 2017 - 10:33 AM

Private

• Player
  • 33648 battles
  • 23
  • [BIA] BIA

Panové mám menší dotaz

Proč dnešní MM hází čety převážně jako low tiery?  Když jsme s kámošem jezdili předevčírem  tier 8, tak jsme nebyli nikdy na topu. nepočítám jednu, nebo dvě kdy byl full tier 8 třeba. 

V 90% jsme byli v tier 10 bitvách a zbytek mezi devítkama. Poslední dobou tento MM pozoruji celkem pravidelně, třeba když vytáhnu tier 10, tak snad nikdy nepotkám tiery8, nebo 9 ale vesměs pouze full t10.

Proběhla nějaká úprava vytváření her pro čety, něco o čem nevím? A to, že vám MM hodí batáky jako top tiery na himmlu a jim to hodí mause, nebo německý prase je zjevně normální věc. Daleko horší mi příjde nevyvážení hry dle schopností.

Ono hrát za tier 8 a vidět jak vám to hodí 3x tier 10 co mají 15k bitev a osobní pod 4k, tak je to docela depresivní a většinou je taková hra předem rozhodnuta, neboť takoví hráči jsou pro mě prostě špatní a neudělají v té bitvě většinou nic. 

Tímto se nechci nikoho dotknout, každý má své důvody, proč hraje jak hraje, ale za mě se nejde na takové hráče spolehnout a většinou je to ten typ hráčů co třeba na overlordu jedou s heavynama pláž, zdechnou a potom se strašně diví, že medka  a lightka nejsou schopni zastavit enemy rush. 

Poslední dobou mě tato hra začíná tak neskutečně s*rát, že to člověk musí vypnout a jít si dát pivo. 

prde1966 #85 Posted 25 July 2017 - 10:56 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 83317 battles
  • 1,081
  • [100TH] 100TH

View Postguthas, on 25 July 2017 - 09:33 AM, said:

Panové mám menší dotaz

Proč dnešní MM hází čety převážně jako low tiery?  Když jsme s kámošem jezdili předevčírem  tier 8, tak jsme nebyli nikdy na topu. nepočítám jednu, nebo dvě kdy byl full tier 8 třeba. 

V 90% jsme byli v tier 10 bitvách a zbytek mezi devítkama. Poslední dobou tento MM pozoruji celkem pravidelně, třeba když vytáhnu tier 10, tak snad nikdy nepotkám tiery8, nebo 9 ale vesměs pouze full t10.

Proběhla nějaká úprava vytváření her pro čety, něco o čem nevím? A to, že vám MM hodí batáky jako top tiery na himmlu a jim to hodí mause, nebo německý prase je zjevně normální věc. Daleko horší mi příjde nevyvážení hry dle schopností.

Ono hrát za tier 8 a vidět jak vám to hodí 3x tier 10 co mají 15k bitev a osobní pod 4k, tak je to docela depresivní a většinou je taková hra předem rozhodnuta, neboť takoví hráči jsou pro mě prostě špatní a neudělají v té bitvě většinou nic. 

Tímto se nechci nikoho dotknout, každý má své důvody, proč hraje jak hraje, ale za mě se nejde na takové hráče spolehnout a většinou je to ten typ hráčů co třeba na overlordu jedou s heavynama pláž, zdechnou a potom se strašně diví, že medka  a lightka nejsou schopni zastavit enemy rush. 

Poslední dobou mě tato hra začíná tak neskutečně s*rát, že to člověk musí vypnout a jít si dát pivo. 

nemôžem sa zbaviť dojmu že tento nový mm je tak hnusný práve k t8 - pre to že sú v tejto triede najhranejšie prémiové tanky čo u wg finančnej hamty politike proste nevonia 

Spoiler

Edited by prde1966, 25 July 2017 - 11:02 AM.

Radeg84 #86 Posted 25 July 2017 - 04:43 PM

Private

• Player
  • 16163 battles
  • 8
  • [CSRSB] CSRSB
Ahoj, mi jako změněný MM nepřijde když to na losuje v VII.(5-10) bitvě 4 heavy tanky na jeden. a to poměrem O-Ni,VK-45,03,Black Prince a KV-2 na Tigra P. Jako sorry ale to je nepoměr HP jak prase. A jak jsem si to ti tak proletěl tak 99% lidu je nespokojeno s MM tak z toho mám radost. Tady je vidět jak Wargeming zajímá názor lidu. 

Edited by Radeg84, 25 July 2017 - 05:06 PM.

3stranky #87 Posted 25 July 2017 - 07:15 PM

Private

• Player
  • 2360 battles
  • 8

View Postguthas, on 25 July 2017 - 10:33 AM, said:

Panové mám menší dotaz

To je přece dnes už každému jasné, že jsou hráči trestaní za to že hrají v četách. S kolegou hráváme čety pravidelně a na topu( stejný tier ) jsme tak v 10% případů.  Je to hnus co soudruzi vymysleli.

sirkajirka #88 Posted 25 July 2017 - 08:48 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 37780 battles
  • 1,412
  • [9-TDE] 9-TDE

MM hází čety jako low tiery ... no to je logické vzhledem k 3/5/7. Je jednodušší tu četu dát jako low tier, kde je 7 míst, než umístit na top, protože pro umístění na top potřebuješ stejně složenou další četu. Konkrétně: četa 2 hvy a 1 td vyžaduje pro nacpání na top a tím obsazení všech 3 top míst další stejně složenou četu 2 hvy 1 td do protějšího týmu, protože TD a light jsou co do počtu balancována (matně si vzpomínám, že hvy je stejné jako medko, ale teď to zanedbejme :)

Zatímco nacpání té čety na low tier je v pohodě, protože na 7 míst nacpete 3 lidi s 2 hvy a 1td, do protějšího týmu klidně četu 3td a vyvážení se provede na zbývajících 4 místech lowtieru.

Nechci to moc rozebírat, ale v současné situaci je vůbec nejhorší 3 člená četa tier 8 a ještě večer (kdy je málo desítek na publicu kvůli SH apod. a jsou logicky top v 3-5-7). Takže kdo se mezi 20 - 22:30 dostane s 3 členou tier 8 četou na top, má u mě žvejkačku :)

Hlavním efektem 357 je to, že všichni hráči jsou téměř v polovině her low tier (pokud tedy nejezdí výhradně tier 9 a 10) a to je pomalu a postupně otráví. Hlavně se to týká tieru 8 (tam se totiž nejvíc jezdí na vydělávání, protože je tam nejvíc prémiáků, který navíc nejvíc vydělávaj), kde je lowtier ještě častější než v 50 % her. Jestli se WG nevzpamatuje, tak nějaké otravné arty, skill MM v SH, podělaná globálka atd. jsou proti 357 slabej čajíček, protože samo 357 je schopný díky strkání na lowtier demotivovat masy hráčů.

Jinak bych chtěl opět poznamenat, že celý český komunity tým je mi uplně k ničemu, nezaznamenal jsem nikde ani jednu reakci některého z nich. Maximálně založí vlákno k diskuzi. Asi jsem nepochopil na co ten tým je, ale domníval jsem se - já naivní [edited]- že ke komunikaci s komunitou :D

Nik648 #89 Posted Yesterday, 01:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 15915 battles
  • 66
  • [TR_CZ] TR_CZ

Dobrý den,

dnes už toho hraní za dvě  hry mám plné zuby co vykouzluje MM.Hlavně,že se Kayi4eckovi sypou eura.Jestli chceš zašlu Ti replaye toho nádherného 3,5,7 MM. Škoda,že jsi také hrál tuto hru,ale to byla jiná doba pro Tebe.Teď jseš na jiné straně,takže musíš mít jiný názor,že. Kdo tohle mohl vymyslet,určitě ne ten,co tu       hru někdy hrál.A co ten nový pracovník,asi má dovolenou. 

VijaCZ #90 Posted Yesterday, 01:35 PM

Lieutenant

• Player
  • 53845 battles
  • 1,721
  • [HRDZA] HRDZA

Taky pořád doufám že se tu jednoho dne objeví věta "Nespokojenost s 3-5-7 MM zahrnutá do zpětné vazby" - třeba se jednou dočkáme, zatím nám Kája tvrdí že jsou s tím údajně hráči spokojení.

Dovolenou má Ivana_Drago, nový pracovník Aleš s náma komunikuje v jiné části fora - budeme doufat že mu dobrá nálada vydrží a WG ho taky "nevylepší" :)

ShakerCZ_ #91 Posted Yesterday, 02:40 PM

Vítěz 1. CCCupu

• Clan Commander
  • 31153 battles
  • 142
  • [D-FOX] D-FOX
presne nynejsi MM je na (ze to sem ani nemuzu napsat). S osmickou heavy 90% proti desitkam a kdyz vemu skauta nebo arty tak jsem zase vecne na topu. radsi bych zase drivejsi verzi MM

sirkajirka #92 Posted Yesterday, 10:15 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 37780 battles
  • 1,412
  • [9-TDE] 9-TDE

View PostVijaCZ, on 26 July 2017 - 01:35 PM, said:

Taky pořád doufám že se tu jednoho dne objeví věta "Nespokojenost s 3-5-7 MM zahrnutá do zpětné vazby" - třeba se jednou dočkáme, zatím nám Kája tvrdí že jsou s tím údajně hráči spokojení.

Dovolenou má Ivana_Drago, nový pracovník Aleš s náma komunikuje v jiné části fora - budeme doufat že mu dobrá nálada vydrží a WG ho taky "nevylepší" :)

Já jsem zatím optimista a věřím, že to změní :) Podle mě se to musí ukazovat na statistikách odehraných her a ve srovnání s loňským červencem určitě vidí pokles (třeba přepočtený na střednědobý počet aktivních hráčů).

Jako asi to nebude hned, ale my, co jsme zažili hardwipe, to vydržíme (zatím jezdím tier 9, limited MM prémiáky a tier 6 - tam je teď plno t34-85M)

ps: hardwipe - to všem hráčům odebrali všechny tanky, všechny kredity, všechny posádky, veškerý progress vyexpených tanků a začali všichni s úplně čistým účtem :) (doufám, že teď už chápete, že mě nějaký WG fail jen tak nerozhodí;):)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users