Jump to content

Allah'ım bana bir MM'ler oluyor..

MM bozuk mu?

• Please log in to reply
7 replies to this topic

sr_4vc1 #1 Posted 17 July 2017 - 07:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32835 battles
  • 616

Arkadaşlar selam,

Uzunca bir aradan sonra foruma yazdığım ilk yazı ve açtığım ilk başlık bu olacak. Geçen sene oyunu bıraktıktan sonra, 9.18 ile yeni MM sistemi geldi, artık 10 tier tanklar arasında tek tier 8 olarak kalmıyorsun diye haberler duyduğumda, sonunda MM hakkında güzel şeyler olduğuna sevinmiş ve ucundan bucağından başlamıştım oyuna. Fakat birşeyler yine eksik ve ters!

Özellikle tier 8 tankların çektiği çileyi burada dillendirmek istiyorum. Malumunuz yeni mm sistemi ile beraber tankların karşılaşabileceği durumlar şu linkte WG tarafından açıklanmıştı:

https://worldoftanks...e-announcement/

"

Yeni maç eşleştiricisinin özellikleri:

• Kalıp tabanlı maç eşleştirici. Rastgele Savaşlar için maç eşleştirici önceden belirlenmiş kalıplara dayanır. Kalıp, ekip listesinin üst/orta/alt kısmında yer alacak araç sayısı, Takım sayısı, hafif/orta/ağır tank, KMT ve tank avcısı sayıları da içeren karmaşık ekip nitelikleridir. Ekipler her zaman şu kurala göre oluşturulur: Ekip listesinin altındaki araçların sayısı ekip listesinin ortası veya üstündeki araç sayısından fazla olmalıdır. Üç seviyeli savaşlar için öncelik kalıbı 3-5-7 şeklindedir; iki seviyeli savaşlar için şablon 5-10 şeklindedir. Tek seviyeli savaşlara diğer kalıpların mümkün olmadığı şartlar altında izin verilir."

Bunu daha detaylı anlatan bir başlık da vardı onu bulamadım. Ama durum şöyle ki;

Eğer T8 bir tankla savaşa girdiyseniz görebileceğiniz maçlar en kötüsünden iyisine doğru şu şekilde:

1- 3 adet Tier 10 tank, 5 adet tier 9 tank, 7 adet tier 8 tank. Bu alacağınız en kötü MM

2- 5 adet tier 9 tank, 10 adet tier 8 tank

3- Bütün tanklar t8

4- 5 adet tier 8, 10 adet tier 7 tank

5- 3 adet tier 8, 5 adet tier 7 ve 7 adet tier 6 tank.

Gördüğünüz gibi görebileceğiniz 5 farklı MM çeşidi var. Ve biz biliyoruz ki para kazandıran premium tankların hepsi tier 8. Şimdi ben en son tier 8 olarak girdiğim 10 maçın 6sında tier 10, 2sinde tier 9, diğer ikisinde de sadece t8'lerin olduğu maçlardaydım. Yani alacağım en kötü 3 mm çeşidini gördüm. Alabileceğim en iyi 2 mm çeşidini, yani düşük tierleri hiç görmedim! 

Şimdi komplo teorisi üretmek istemiyorum, ama bu durumdan bir tek ben mi şikayetçiyim? Yabancı WoT yayıncılarından Circon'un, Quickybaby'nin ve SirFoch'un yayın esnasında tier 8 MM ile ilgili yaptıkları yorumlar hep aynı yönde. Şu anda tier 8MM bozuk ! Özellikle müfreze olarak t8 giriyorsanız hiç şansınız yok. Yalnızken girdiğim çok nadir maçlarda tek tük düşük tierler gördüm. Ama müfreze yaptığım her maçta en kötü 3 MM şekli geldi sürekli. Hala da böyle..

Bu konuyla alakalı farkındalık oluşturup bunun düzeltilmesini isteyemez miyiz? 

Alaskar6898 #2 Posted 17 July 2017 - 08:10 PM

Captain

• Player
  • 1969 battles
  • 2,282
Buralar karışacak rez

AtosPortosDoritos #3 Posted 17 July 2017 - 08:19 PM

Corporal

• Player
  • 262 battles
  • 198

View Postsr_4vc1, on 17 July 2017 - 07:55 PM, said:

Arkadaşlar selam,

.

.

.

Bu konuyla alakalı farkındalık oluşturup bunun düzeltilmesini isteyemez miyiz? 

Adamım sen foruma en son Zeki Mürenin öldüğü gün mü girdin?"farkındalık oluşturup bunun düzeltilmesini isteyemez miyiz? "Bizim forumda böyle bir istek de bulunan en son o zamanlarda kaldı?Wgnin en kıymetsiz forumunda, üstelik forum ahalisinin %80ninin baro üyesi olduğu forumda:trollface:

Edited by AtosPortosDoritos, 17 July 2017 - 08:40 PM.

lOhrlyl #4 Posted 17 July 2017 - 08:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 6019 battles
  • 611
  • [RYNOX] RYNOX
Bu durumdan herkes şikayetçi. Ama şuan için Wg tarafından herhangi bir doğrulama gelmedi.

zed_x #5 Posted 17 July 2017 - 09:02 PM

Lieutenant

• Player
  • 26942 battles
  • 1,741

Esas sorun müfrezelerde. MM müfreze giren takımların karşısına da aynı/yakın müfrezeler atıyor, bu durumda da özellikle üçlü müfrezede top tier düşmek çok zor. Hatta ve hatta tier 10'sanız, doğrudan 10'larla oynuyorsunuz.

Öte yandan yeni MM'nin ben hala daha bir ölçüde avantajlı olduğuna inanıyorum. 3/5/7 ya da 5/10 ve 15 sisteminde iyi oyuncu düşük tierde bile daha efektif olabiliyor. 

BeastWar #6 Posted 17 July 2017 - 10:25 PM

Major General

• Player
  • 42346 battles
  • 5,293
http://forum.worldof...iew__getnewpost

Moderator abiler bu 3 konuyu birlestirseniz daha faydali olacak gibi.

ArchitectARC #7 Posted 17 July 2017 - 11:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7359 battles
  • 328
herkes dillendiriyor bu mmye birşeyler oldu diye zaten, bende öyle bir yazı yazmıştım. Yetkililerden bir cevap yok, 9.18 güncellemesinin öncesinde çok daha fazla aynı tier veya top tier görüyor olduğuma eminim

Hayalet_Tank #8 Posted 18 July 2017 - 01:20 AM

Private

• Player
  • 18292 battles
  • 5

İlk geldiğinde yeni mm iyi denilebilecek kıvamdaydı çok fazla tek seviyeli maçlara atıyordu sadece şahsen ben tek seviyeli maçlardan memnundum bazı insanlar klan maçına döndü oyun diye şikayet ediyordu foruma bakarken görüyordum, forumdaki yazılanlardan kaynaklı tek seviye mm olayını düzeltelim dedilerde kaş yapıyım derken göz çıkarıp bozdularmı acaba 9.19'da bilmiyorum, tabi 9.19 geldiğinde birşeyler oldu o kesin ama nedir bilinmez burda yazılanlar bir umut birilerine ulaşırda düzeltilir umarım.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users