Jump to content

Zkušenostní výzva

• Please log in to reply
382 replies to this topic

EZI3 #101 Posted 01 August 2017 - 07:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16493 battles
  • 658
  • [WK_] WK_

No asi takhle: Díky za další maraton, taky se na nás WG mohli vys...mát. Dál oceňuju, že se neobjevila nesmyslná podmínka s vítěztvím. Pořadí se určuje podle základních XP, ale do mise se započítávají zálohy, násobky a bonusové XP za prémiové vozidlo, což také chválím. Stejně tak chválím, že podmínky fází mise jsou známy dopředu. A teď to, co ten maraton totálně zabíjí - poslední fáze mise.

Dokážu pochopit, že by po T-34-85M, která byla prakticky zadarmo, přišel maraton náročnější, ale tohle? WTF? Ještě bych to bral, kdyby ten odměnový tank za tu námahu stál, nebo byl něčím vyjimečný, ale tahle krabice? Kdyby alespoň ten počet XP u poslední fáze byl třeba snížen na 25k, ale 50k a být TOP na expy? Zlatý voči. Takže ještě jednou musím ocenit hlavně to, že jsou podmínky mise známé dopředu, protože tak už teď můžu prohlásit, že díky poslední fázi mám tenhle maraton totálně na salámu...:P Budu prostě hrát jako jindy, a buď to tam spadne nebo ne.

Jen mi pořád vrtá hlavou, proč T-34-85M byla "zadarmo" a Jiger je tak hardcore, když ty tanky jsou +- srovnatelné. Napadá mě jen, že to může souviset se spekulacemi o přesunutí RUDYho do chystaného PL stromu ( pak by T34-85M byla v podstatě kompenzací za tenhle přesun ), a nebo si marketingové oddělení WG testuje, jaký mají různě náročné maratony vliv na herní aktivitu hráčů.

Bery_CR #102 Posted 01 August 2017 - 08:58 PM

Colonel

• Player
  • 66610 battles
  • 3,570
  • [KOBD] KOBD

WG proste neumi balancovat, proto to na T-34-85M bylo tak lehke a ted je to zase hodne obtizne. Misto aby to bylo v obou pripadech neco mezi, tak je to ode zdi ke zdi. :D

Ale plus je v tom, ze je to znamo predem, mise na sebe navazuji, takze se to da plnit plynule bez cekani a neni tam podminka vyhrat.

Jinak posledni mise take neni pro mne. Pokud jsem prvni, tak v prohrane bitve a to je neco kolem 500 XP za hru. Nazobat 50.000 je tak na cele prazdniny a ne na pul mesice (mam taky dovolenou).

sirkajirka #103 Posted 01 August 2017 - 09:42 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 43422 battles
  • 1,656
  • [9-TDL] 9-TDL

View PostVijaCZ, on 31 July 2017 - 07:50 PM, said:

Mě se to líbí. Samozřejmě je tam WG:EU klasická škudlivost a lakota okořeněná nevyrovnaností obtížnosti akcí na různé tanky, ale bohužel přemístnění účtu na servery kde se o zákazníky starají není možné takže sem rád za tohle.

Myslím, že zas nemůžou rozdávat 8 tier prémiáky každejch pár měsíců. Nestačil třeba Pilot? Navíc šestý nejvýnosnější prémiák ve hře.

Jinak japonský tigr vs T34-85M: Napadlo mě, jestli třeba víc nevydělává, ale v prvních 50 tancích podle příjmu jsem ho ani nenašel. Počítám ale, že můžeme klidně vzít do úvahy Tiger 131 a ten je teda daleko za T34-85M co se výdělku týče. Na druhou stranu, na T34-85M posádku do japonské heaviny nevyexpíš ;)

Takže: Je to sice težší mise za horší tank, to je pravda, ale nevidím v tom žádný problém, žádnou nespravedlnost.

Edited by sirkajirka, 01 August 2017 - 09:43 PM.

ExiZtenZ #104 Posted 01 August 2017 - 10:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 45072 battles
  • 654
  • [KST] KST

Přes 100 příspěvků, samozrejmě dle očekávání rozdílné názory, ale pokud k hodnocení tohoto mini-maratónu přistoupíme bez zbytečných emocí, pak to vidím zhruba takto:

- podmínky jsou známy dopředu a tak rovnou odpadají ti, kteří nemají žádný sedmičkový tank

- s ohledem na poslední dvě části odpadají i sváteční hráči, kteří prostě denně nehrají

- tank normálně stojí cca 400 Kč, takže to pro pracující hráče představuje investici odpovídající mzdě za maximálně 2 hodiny ( a to beru v úvahu ty hůře vydělávající, pro většinu to asi nebude ani ta hodina ) - pokud by o něj tak moc stáli a nechtělo se jim u toho sedět

ALE na druhou stranu

- WG dává všem ( a myslím tím hlavně třeba dětem, nebo nevydělávajícím ) možnost si tank vyjezdit úplně zadarmo ( tedy přesněji - investicí je strávený čas u hry )

Proč si to myslím a jak na to?

- podmínky jsou splnitelné téměř pro každého, protože maratón trvá 31 dnů

- stačí zapnout zálohy a první dvě části nemohou zabrat více než dvě hodiny

- zbývá tak řekněme 30 dnů na splnění druhých dvou částí

- překvapivě může být dokonce výhodnější být v týmu, který prohrál, protože při dobrém výkonu bude snažší být v první trojce / na prvním místě

- úmyslně ve výpočtech používám průměrné hodnoty získaných expů za bitvu odpovídající spíše prohrám než výhrám

- pokud si pro třetí část vyčlení cca 10 dnů, pak při dvou hodinách denně po cca 25ti bitvách a zapnutých zálohách odehrají cca 250 bitev po průměrně cca 600 expech (počítám se zálohami + i občas s násobky za první vítězství dne ) což představuje minimálně 150K expů > i při nejhorším scénáři, kdy jen v třetině se umístí do třetího místa mají pohodlně splněno 50K povinných expů pro tuto fázi

- zbýva 20 dnů na fázi čtyři

- podle stejného scénáře > při dvou hodinách denně po cca 25ti bitvách a zapnutých zálohách odehrají cca 500 bitev po průměrně cca 600 expech (počítám se zálohami + i občas s násobky za první vítězství dne ) což představuje minimálně 300K expů > i při nejhorším scénáři, kdy jen v šestině se umístí do prvního místa mají pohodlně splněno 50K povinných expů pro tuto fázi

Rozhodně mi tak tento maratón nepříjde jako nějak zvlášť hard-core.

Samozřejmě to není "dávačka" jako ten předchozí, ale jde splnit jen normálním běžným hraním.

A jak jsem se jen tak namátkou díval na denní počty bitev u některých zde přispívajících, valná většina alespoň těch 20-30 bitev denně stejně dává, takže tento maratón stejně splní jen tak bokem k normálnímu hraní ... :)

PS : jinak souhlasím, s příspěvky výše, že se dá úspěšně pochybovat o využitelnosti tohoto tanku ve hře > snad jen to expení posádek ....

DarkCheetah #105 Posted 01 August 2017 - 11:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 57305 battles
  • 300

View PostExiZtenZ, on 01 August 2017 - 10:48 PM, said:

- tank normálně stojí cca 400 Kč, takže to pro pracující hráče představuje investici odpovídající mzdě za maximálně 2 hodiny ( a to beru v úvahu ty hůře vydělávající, pro většinu to asi nebude ani ta hodina ) 

Pobavilo no , asi žiješ v jiný realitě ale většina lidí fakt nebere 500 Kč na hodinu. Jestli Ty ano tak co pls děláš? Baču?

seremnavsetko #106 Posted 01 August 2017 - 11:45 PM

Private

• Player
  • 18061 battles
  • 4
Ja ten tank (HT) mam a je uplne na h... nema pancier, nema penetraciu, nema depresiu dela.....snazim sa ako viem a neda sa s tym hrat. Tazky tank ma nieco ustat a nie ze ta rozoberu V tier lighty. V VIII tier hre sa snim da zahrat co??? proste zbytocny tank....

seremnavsetko #107 Posted 01 August 2017 - 11:51 PM

Private

• Player
  • 18061 battles
  • 4
Jen mi pořád vrtá hlavou, proč T-34-85M byla "zadarmo" a Jiger je tak hardcore, když ty tanky jsou +- srovnatelné.

Niekedy sa stretnime len tak vo vycvikovej miestnosti, ty si daj T-34-85M ja HTcko a uvidis, ze T-34-85 je proti HTcku OP :D

RozaMadMax #108 Posted 02 August 2017 - 03:44 AM

Warrant Officer

• Player
  • 74969 battles
  • 748

View Postseremnavsetko, on 01 August 2017 - 10:45 PM, said:

Ja ten tank (HT) mam a je uplne na h... nema pancier, nema penetraciu, nema depresiu dela.....snazim sa ako viem a neda sa s tym hrat. Tazky tank ma nieco ustat a nie ze ta rozoberu V tier lighty. V VIII tier hre sa snim da zahrat co??? proste zbytocny tank....

To, že neumíš hrát tigra neni problém tanku, ale hlavně mezi žídlí a klávesnicí.

_Gazzkon_ #109 Posted 02 August 2017 - 06:53 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 30570 battles
  • 1,238
  • [_VAL_] _VAL_

- tank normálně stojí cca 400 Kč, takže to pro pracující hráče představuje investici odpovídající mzdě za maximálně 2 hodiny ( a to beru v úvahu ty hůře vydělávající, pro většinu to asi nebude ani ta hodina )

Hmm, zřejmě slušnej oddíl, 200 Kč ČISTÉHO/hod, to asi fakt většina lidí nedá a 400 Kč/hod už asi vůbec ne. By pak většina vydělala za normální hodiny 32 000 Kč čistého měsíčně a průměrná mzda v ČR (která se navíc uvádí v hrubém) by taky vypadala asi jinak.

No a jelikož pracuji jako vedoucí pracovník, tak moc dobře vím, jaké platy jsou reálné a kolik si vydělají naši zaměstnanci (jedná se o strojní průmysl). Ti nejlepší se s těží motají okolo 30k měsíčně a to včetně řekněme 20-30 hod přesčasů. Mohu porovnat i se mzdami našich některých zákazníků a že by se někde v oboru vydělávalo o mnoho víc, to se říct nedá. Maximálně na odborných pozicích, vyžadujících vyšší vzdělání a spoustu hodin školení.

berserkerdog #110 Posted 02 August 2017 - 07:17 AM

Lieutenant

• Player
  • 12387 battles
  • 1,623

...

- tank normálně stojí cca 400 Kč, takže to pro pracující hráče představuje investici odpovídající mzdě za maximálně 2 hodiny ( a to beru v úvahu ty hůře vydělávající, pro většinu to asi nebude ani ta hodina ) - pokud by o něj tak moc stáli a nechtělo se jim u 

...

Fakt by mě zajímalo, jakým výpočtem ses k těmhle číslům dostal...

200kč čistého/hod je pro 9 lidí z 10 scifi. O té dvojnásobné částce ani nemluvě.

GreenKlid #111 Posted 02 August 2017 - 07:19 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 42042 battles
  • 492
  • [KAACR] KAACR

View PostGazzkon1, on 02 August 2017 - 06:53 AM, said:

Hmm, zřejmě slušnej oddíl, 200 Kč ČISTÉHO/hod, to asi fakt většina lidí nedá a 400 Kč/hod už asi vůbec ne. By pak většina vydělala za normální hodiny 32 000 Kč čistého měsíčně a průměrná mzda v ČR (která se navíc uvádí v hrubém) by taky vypadala asi jinak.

No a jelikož pracuji jako vedoucí pracovník, tak moc dobře vím, jaké platy jsou reálné a kolik si vydělají naši zaměstnanci (jedná se o strojní průmysl). Ti nejlepší se s těží motají okolo 30k měsíčně a to včetně řekněme 20-30 hod přesčasů. Mohu porovnat i se mzdami našich některých zákazníků a že by se někde v oboru vydělávalo o mnoho víc, to se říct nedá. Maximálně na odborných pozicích, vyžadujících vyšší vzdělání a spoustu hodin školení.

​Ti co kvílí nad svými platy se asi měli líp učit nebo holt jít za prací, kde lépe platí - zrovna v této době není problém najít rozumně zaplacenou práci. :) Tohle vlákno je fakt sranda ...

rallytravel #112 Posted 02 August 2017 - 07:29 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 23137 battles
  • 1,408
  • [_AF_] _AF_

View PostGreenKlid, on 02 August 2017 - 07:19 AM, said:

​Ti co kvílí nad svými platy se asi měli líp učit nebo holt jít za prací, kde lépe platí - zrovna v této době není problém najít rozumně zaplacenou práci. :) Tohle vlákno je fakt sranda ...

Jen řekl, že většina lidí u nás na hodinu tolik nevydelava. Tvůj intelekt a vzdělání ti přeji, i když ten tvůj post tomu moc nenapovida. 

UKO_JESHITA #113 Posted 02 August 2017 - 07:31 AM

Major General

• Player
  • 52680 battles
  • 5,016
  • [_LDN] _LDN

Tak já jsem se svým platem spokojen. Ale v životě bych si nedovolil říci co ty. Podle řeči tipuji, že buď jsi ještě student a víš prd o životě, nebo si vyděláváš naprosto nepotřebnou prací, kterou Ti zajišťuje náš stát debilníma zákonama, které nás nutí platit za služby co nepotřebujeme. 

Miri37 #114 Posted 02 August 2017 - 07:32 AM

General

• Player
  • 51540 battles
  • 8,824

View PostGreenKlid, on 02 August 2017 - 06:19 AM, said:

Ti co kvílí nad svými platy se asi měli líp učit nebo holt jít za prací, kde lépe platí - zrovna v této době není problém najít rozumně zaplacenou práci. :) Tohle vlákno je fakt sranda ...

On tady nikdo nekvílí dan svými platy, ale nad mimoň argumentací.  

Oyeblikk #115 Posted 02 August 2017 - 07:43 AM

Corporal

• Player
  • 15174 battles
  • 170
Nezačnime sa tu prosím hádať o reálnej výške hodinovej mzdy v čr. Vznike jeden veľký offtopic flame. Navyše všetci vieme čo bola pointa - že proste pracujúci človek si ten tank vie kúpiť povedzme za 2-4 hodiny strávené v práci a nemusí xy hodin sa snažiť o tigra. To ale nakoniec platí na každý maratón. Čo je viac smutné pre československú komunitu je skôr fakt že zatiaľ čo našinec si za tých pár hodín v práci kúpi jedného tigra, nemec si ich kúpi troch. Za tú istú prácu a čas. Nezávidím len je to hold smutné. A ešte nám sem vozia o triedu horší prací prášok :izmena:

berserkerdog #116 Posted 02 August 2017 - 07:52 AM

Lieutenant

• Player
  • 12387 battles
  • 1,623

Sranda jsi ty. Čím víc pruhů tím víc adidas a čím víc jedniček na vysvědčení tím vyšší plat....

_Gazzkon_ #117 Posted 02 August 2017 - 07:52 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 30570 battles
  • 1,238
  • [_VAL_] _VAL_

Chlapče, já jsem se svým platem nadmíru spokojen, jen jsem poukázal, že to u nás s platama není zas tak růžové, jak si myslí exiztenz. Ale už dost off topiců, jedem dál k tématu.

Zeroberg #118 Posted 02 August 2017 - 07:59 AM

Lieutenant

• Player
  • 50964 battles
  • 1,643
  • [THRAX] THRAX

A jak jsem se jen tak namátkou díval na denní počty bitev u některých zde přispívajících, valná většina alespoň těch 20-30 bitev denně stejně dává, takže tento maratón stejně splní jen tak bokem k normálnímu hraní ... :)

Já nevím, ale mě ta čísla vychází trochu jinak...

předposlední fáze: šance na úspěch 20%  = každá pátá bitva kterou odehraju. Abych nahrál 50k expů (budu-li brát průměrných 500expů za bitvu) potřebuju 500 bitev.

poslední fáze: šance na úspěch 6,6% = každá patnáctá bitva kterou odehraju. Abych nahrál 50k expů (budu-li brát průměrných 500expů za bitvu) potřebuju 1500 bitev.

dohromady tedy 2000 bitev a statististicky vzato je to doma... za 30 dní = 67 bitev za den... I kdyby každá bitva trvala 7,5 minut (prostě polovinu času bitvy) jde o víc než 8 hodin hraní každý den následujících 30 dní.

Kvůli Jap-Tigerovi? Tier VI prémiák, který není žádná sláva - vím to protože mám jeho klon Tigera 131 (který mě stál méně než stojí tenhle a byla k němu luxusní posádka s nultým BIA pro Němce - KONEČNĚ). Za 8 hodin u hry následujících 30 dní ROZHODNĚ nestojí. Mě tedy určitě ne.

Leckov #119 Posted 02 August 2017 - 08:17 AM

Warrant Officer

• Player
  • 31588 battles
  • 994
  • [-R-CZ] -R-CZ
Při plnění těch prvních dvou úkolů se mi stalo třikrát, že jsem byl první. Při dalších patnácti bitvách ani jednou. Tohle splní jen nějací nezaměstnaní, co sedí doma ve sklepě u hry celé hodiny, ládují se pizzou a chlemtají kolu, co jim přivezou z Tesca. :-) Jsem zvědavý, kolik po ukončení té akce uvidím japonských tygrů ve hře.

UKO_JESHITA #120 Posted 02 August 2017 - 08:17 AM

Major General

• Player
  • 52680 battles
  • 5,016
  • [_LDN] _LDN

View PostZeroberg, on 02 August 2017 - 07:59 AM, said:

Já nevím, ale mě ta čísla vychází trochu jinak...

předposlední fáze: šance na úspěch 20%  = každá pátá bitva kterou odehraju. Abych nahrál 50k expů (budu-li brát průměrných 500expů za bitvu) potřebuju 500 bitev.

poslední fáze: šance na úspěch 6,6% = každá patnáctá bitva kterou odehraju. Abych nahrál 50k expů (budu-li brát průměrných 500expů za bitvu) potřebuju 1500 bitev.

dohromady tedy 2000 bitev a statististicky vzato je to doma... za 30 dní = 67 bitev za den... I kdyby každá bitva trvala 7,5 minut (prostě polovinu času bitvy) jde o víc než 8 hodin hraní každý den následujících 30 dní.

Kvůli Jap-Tigerovi? Tier VI prémiák, který není žádná sláva - vím to protože mám jeho klon Tigera 131 (který mě stál méně než stojí tenhle a byla k němu luxusní posádka s nultým BIA pro Němce - KONEČNĚ). Za 8 hodin u hry následujících 30 dní ROZHODNĚ nestojí. Mě tedy určitě ne.

No, souhlasím, že výhra stojí za prd. Ale rád soutěžím takže i toto udělám. Zas tak černé bych to neviděl. Včera jsem dal asi 12 bitev a už jedu tu třetí misi. To budu mít hotový do pátku když to každý den zapnu aspoň na 5 bitev. No a pak mám prakticky měsíc na těch posledních 50K a to tam padne samo, při běžném hraní. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users