Jump to content

Utopit se či ne?

• Please log in to reply
163 replies to this topic

Terentius #61 Posted 10 August 2017 - 06:22 AM

Major

• Player
  • 12998 battles
  • 2,522
  • [UC0RN] UC0RN

View Postkarnovak, on 10 August 2017 - 05:54 AM, said:

Zbabělost bych spíš přisoudil jednání spojeným s (většinou) neopodstatněným strachem, že dojdeš k nějaké újmě. V tomhle případě bych řekl, že se jedná o škodolibost (to platí zejména o zabití se na konci hry). Já ze hry nic nemám, tak soupeři udělám škodu alespoň takhle. 

Já myslím, že to často není o škodolibosti. Je to zbabělé odmítnutí prohry. Podobné jako když v něčem soutěžit a když vidíš jak jsi tragický, začneš tvrdit, že vlastně nesoutezis, ale jen si tak hraješ pro zábavu, kdyby si chtěl mohl bys být nejlepší, ale ty nechceš, ne že nemůžeš (nepřipomíná vám to určitou skupinu jedinců?) Prostě zbabělost přijmout prohru a vlastní podíl na ní.

Crucian2 #62 Posted 10 August 2017 - 06:36 AM

Corporal

• Player
  • 18167 battles
  • 173

View PostTerentius, on 09 August 2017 - 09:17 PM, said:

Hm ne tak docela, to že se někdo sám zabije aby ho nedostal nepřítel, je slabost, kdy člověk je sám tak otráven vlastní neschopností (nebo má pocit, že za vše můžou ostatní, tak proč by umíral ranou nepřátel) a zbaběle se zabije, čímž získá pocit, že vlastně vyhrál, protože jsou hráči, kteří jsou rázem naštvanější než on sám. Znám to z vlastní zkušenosti, a s určit sebereflexí mohu říci, že je to čirá zbabělost.

To myslíš vážně? Nemůže to být třeba jen tak, že proti němu nakonci stojí 12 soupeřů a on zdravě vyhodnotí, že ať udělá cokoli, prohraje. Tak se rozhodne nedat svá HP nikomu z nich.

Rozhodně tím nezískávám pocit, že jsem vyhrál, ale jistotu má HP neskončí na hlavni nikoho znich, to je celkem podstatný rozdíl. Jinak je to pro mě stále stejná prohra, jen s touto malou útěchou.

Ostatní napsal již ve svých dvou příkladech "_Imperium".

Gilisnes #63 Posted 10 August 2017 - 07:20 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38039 battles
  • 663

View Post_Imperium, on 09 August 2017 - 11:27 PM, said:

ad 1) jistě, vystřelíš, netrefíš a pak počkáš až si pro tebe přijede? Nebo zkusíš ujet a dobít? Když není šance dobít včas například při reloadu 30 sekund, prodáš lacino svá hp, vydáš se dobrovolně nepříteli? Já to vnímám například jako zradu.

ad 2) Jistě se takoví najdou co to  "neubrzdí". Nicméně, když na mě pojede full HT, tak mám zkusit, jestli se o mě zabije?

ad 3) :popcorn:

Nevím, proč se někteří lidé snaží vytvořit iluzi, že se poslední cokoliv na bojišti automaticky jede zasebevraždit. Voni se totiž jedou zasebevraždit i na začátku a nejsou to jenom artiny. Ostatně jeden artyhejtr tu prohlašoval, že když vidí 3 arty tak na to dlabe. A pak pindá něco o zbabělosti....

Vcelku plodná diskuse.  :teethhappy:

1. Vystřelím, pokud můžu ujet a dobít, ujedu... Pokud nemůžu, zkusím naramovat a vytěžit z toho maximum... Koneckonců i těch pár HP za ram se hodí ;)

2. Ne, nepochopil jsi to. Pojede na tebe full HP HT, ty ho samozřejmě nesejmeš... Ale třeba si ještě dáš DMG :)

3. To lidem jako ty nevysvětlím, takže to nechme být... :)

Koggli #64 Posted 10 August 2017 - 09:02 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 12570 battles
  • 3,432
  • [NGBP] NGBP

View Postkarnovak, on 09 August 2017 - 09:49 PM, said:

Já jenom pořád nepochopil, v čem spočívá ta zbabělost, když se někdo zničí sám. Je to chování, které zhoršuje zážitek ze hry protihráčům, ale zbabělost? To bych pak mohl za zbabělost označit prakticky cokoli, co se mi ve hře nelíbí.

Přesně tak, to potom by se za zbabělost mohlo třeba brát i schovávání se za arty, stoupat si před spojence a blokovat mu výhled a výstřel což se děje v poslední době dost často. Vytlačování spojenců atd. Tak co?  Nezaloží se na toto další vlákna?

Znáte historii války? Proč tedy spousty tanků se po válce vytahalo z vody a bahna? Aha asi tam omylem popadali a utopili se.:P

FURT někteří zapomínají, že je toto jen hra!

Není to tak dávno co se zde na česko-slovenské sekci někteří otevřeně chlubili, že využívají své spojence ke svému prospěchu, tedy, že nehrají moc týmově nýbrž sólově. A to není zbabělé?

Tento topic je o ničem, má možná jen za úkol ještě více rozeštvávat herní komunitu neboli je to jen účelové FLAME jako třeba vlákna o arty, sotva se jedno uzamkne, už je otevřené nové.

EDIT: 3x přepracováno, jelikož jsem naznal, že je zbytečné psát více. Kolikráte přijdu napíšu post a řeknu si [edited] pes, smažu ho a neodešlu. :B

Miri37 #65 Posted 10 August 2017 - 09:13 AM

General

• Player
  • 49615 battles
  • 8,350

Zakladatel vlákna nesouhlasí s topením.

Místo nějakého obyčejného nadávání chce hráče, nebo aspoň část přesvědčit ať to nedělají.

Použil k tomu pádný ekonomický argument, tedy nic vycucaného z prstu, nebo založené na nějaké utkvělé představě.

Edited by Miri37, 10 August 2017 - 09:13 AM.

Crucian2 #66 Posted 10 August 2017 - 09:29 AM

Corporal

• Player
  • 18167 battles
  • 173

View PostMiri37, on 10 August 2017 - 08:13 AM, said:

Místo nějakého obyčejného nadávání chce hráče, nebo aspoň část přesvědčit ať to nedělají.

Použil k tomu pádný ekonomický argument, tedy nic vycucaného z prstu, nebo založené na nějaké utkvělé představě.

Ano, a nepřesvědčil nás (ani tou ekonomickou stránkou věci). Navíc následná diskuse mi pak připadala jako diskuse s vegany.

Stačilo udělat anketu, kde by odpovědí bylo pouze ANO/NE/NĚKDY a pokud to toto forum dovoluje, aby se nedalo reagovat v postech, pouze v anketě viz možné odpovědi.

Gilisnes #67 Posted 10 August 2017 - 10:34 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38039 battles
  • 663

Nepřesvědčil vás, tudíž se rozvinula debata proč se to nepodařilo, a jak to zajistit... Stále jsme v tématu, nějak nevidím důvod stížností...

Herní komunita je už dávno rozdělená, a to nejedním dělením. To, že se o tom nikdy moc nemluvilo, zajišťovala hlavně zábavnost samotné hry... Lidi byli ochotní tolerovat to, co se jim nelíbí, protože to, co je na hře bavilo, převažovalo... Popřemýšlejte o tom ;)

Sir__Lynx #68 Posted 10 August 2017 - 10:36 AM

Corporal

• Player
  • 26725 battles
  • 199

View PostBlueTomcat, on 07 August 2017 - 09:39 AM, said:

Jediný co se tu dozví, že je lepší skočit ze skály nebo se zabít výstřelem zblízka do šutru/baráku. Každou druhou bitvu se někdo z nepřátel jede utopit, skočí ze skály nebo se rozstřelí. Není divu, v poslední době od zavedení "inovovaného" MM je to jedna nevyvážená bitva vedle druhé. 

" Každou druhou bitvu" je z prstu vycucaný blábol, máš nějakou ověřitelnou statistiku?

Lavelin #69 Posted 10 August 2017 - 10:47 AM

Captain

• Player
  • 42505 battles
  • 2,095
  • [-KVP-] -KVP-

View PostMiri37, on 10 August 2017 - 08:13 AM, said:

ale nevozí automatický hasičák :)

Já většinou když skončím proti přesile a není jiné východisko, tak raději se jdu uramovat o Mause než abych se nechal rozstřílet fialkou zakempenou na boostu.

Nechávání killů spoluhráčům už se tak nepraktikuje jako dřív a dokonce i když mám 5tý kill, tak než dojedu pro ten 6tý , tak ho v 99% sežere někdo jiný.

PS: Posledně mě dostal spoluhráč s 8čkou, který napsal hned na začátku bitvy , proti 10 nehraju a šel si zaplavat :D

Edited by peaker_cz, 10 August 2017 - 10:48 AM.

kurcatovium #70 Posted 10 August 2017 - 10:52 AM

Brigadier

• Player
  • 45403 battles
  • 4,028
  • [KHIL] KHIL
Nebylo to zdejší troll, kterýžto se takto mohl snažit o ban na dalším účtu?

guthas #71 Posted 10 August 2017 - 11:19 AM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 38879 battles
  • 3,078
  • [BIA] BIA

View Postpeaker_cz, on 10 August 2017 - 09:47 AM, said:

ale nevozí automatický hasičák :)

Já většinou když skončím proti přesile a není jiné východisko, tak raději se jdu uramovat o Mause než abych se nechal rozstřílet fialkou zakempenou na boostu.

Nechávání killů spoluhráčům už se tak nepraktikuje jako dřív a dokonce i když mám 5tý kill, tak než dojedu pro ten 6tý , tak ho v 99% sežere někdo jiný.

PS: Posledně mě dostal spoluhráč s 8čkou, který napsal hned na začátku bitvy , proti 10 nehraju a šel si zaplavat :D

Jojo, mám replay, kdy T8 light v T9 bitvě na začátku bitvy napsal, něco ve smyslu, že je proti němu MM a nehraje .. mno a taky nehrál. Byl zakempený na červený a pouze v průběhu bitvy napsal, že je důležitý hráč a podobný kecy. Prostě PL player v T8 premium lightu v T9 bitvě. 

Miri37 #72 Posted 10 August 2017 - 11:49 AM

General

• Player
  • 49615 battles
  • 8,350

View PostCrucian2, on 10 August 2017 - 08:29 AM, said:

Ano, a nepřesvědčil nás (ani tou ekonomickou stránkou věci). Navíc následná diskuse mi pak připadala jako diskuse s vegany.

Stačilo udělat anketu, kde by odpovědí bylo pouze ANO/NE/NĚKDY a pokud to toto forum dovoluje, aby se nedalo reagovat v postech, pouze v anketě viz možné odpovědi.

Co to je nás? Asi něco jako my komunita?

Nepřesvědčil konkrétně tebe, ale to asi nečekal, že se všichni hráči změní.

Když už jsi se tedy označil za mluvčího nějaké skupiny, tak toho využiji a lehce odbočím od téma.

Co vidíš přínosného pro hru jako celek v tom, že byla zavedená možnost utopení? Prostě v čem to zlepšilo bitvy a nemyslím tím přidání možnosti jak jako jednotlivec mohu opustit předčasně bitvu. 

UKO_JESHITA #73 Posted 10 August 2017 - 12:19 PM

Brigadier

• Player
  • 52431 battles
  • 4,970
  • [_LDN] _LDN

View PostMiri37, on 10 August 2017 - 11:49 AM, said:

Když už jsi se tedy označil za mluvčího nějaké skupiny, tak toho využiji a lehce odbočím od téma.

Co vidíš přínosného pro hru jako celek v tom, že byla zavedená možnost utopení? Prostě v čem to zlepšilo bitvy a nemyslím tím přidání možnosti jak jako jednotlivec mohu opustit předčasně bitvu. 

No párkrát se to hodilo, když bylo potřeba vyřadit rychle soupeře než mu přijede posila.A ustřílet by trvalo dlouho.Naposledy to pamatuji na Cliffu pod majákem, jsme takhle šoupli do vody Objecta 260, který byl moc ve předu, ale než by jsme ho roztříleli tak by už měl pomocníky, takže ano sice výjimečně, ale šikne se to.

YabbaCoe #74 Posted 10 August 2017 - 01:10 PM

Community Coordinator (CZ)

• WG Staff
  • 14666 battles
  • 287

Já třeba osobně jsem zastáncem toho názoru, že i když vím, že bitva je prohraná, tak hraji do konce, snažím se udělat třeba ještě nějaký DMG. Jednoduše nepáchám sebevraždy, jelikož to mi přijde poměrně zbabělé. Víceméně, co tím získám, že si vyplavím posádku, nebo si s tankem zahraji na Šemíka? Podle poskytné analýzy stejně vlastně zaplatím více na nákladech. Zamezit tomu, aby někdo získal kill? No tak ho získá, gratuluji. Příště třeba já ulovím posledního přeživšího. Stejně do těch bitev všichni chodíme s vědomím, že náš tank může být rozsekán. Dejme tomu sebevraždou zabráníte tomu, že někdo získá válečníka, či dokonce Poolovku. A teď si představte tu situaci, že máte epickou bitvu, hrajete, jak Bůh a zbývají poslední dva tanky v bitvě, vy jste k nim blízko a vám stačí jeden kill na zisk epické medaile. A oba se vám těsně před nosem utopí. Nenaštvalo by vás to? 

Nicméně to je akorát můj osobní názor.

Co si myslíte, že by pomohlo k omezení sebevražených jednání?

UKO_JESHITA #75 Posted 10 August 2017 - 01:16 PM

Brigadier

• Player
  • 52431 battles
  • 4,970
  • [_LDN] _LDN

View PostYabbaCoe, on 10 August 2017 - 01:10 PM, said:

Nic, a navíc si nemyslím, že to je nějaký velký problém a že by se to stávalo moc často.Takže si stačí v duchu uplivnout nad takovým nehráčem a jet do další bitvy.

global_asa_wenca #76 Posted 10 August 2017 - 01:43 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 90373 battles
  • 3,205
  • [KHIL] KHIL

View Postkogkli, on 10 August 2017 - 10:02 AM, said:

Znáte historii války? Proč tedy spousty tanků se po válce vytahalo z vody a bahna? Aha asi tam omylem popadali a utopili se.:P

FURT někteří zapomínají, že je toto jen hra!

Nic ve zlým, ale - přesně jak píšeš, je to jenom hra, takže to srovnání s válkou, kde může rozkaz nevydat techniku nepříteli mít smysl, kulhá na obě nohy. Je to jen hra, tak ji sakra snad hraju ne? Když mě někdo rozstřílí na atomy, tak se mi v reálu nestane žádná újma na zdraví, a můžu do další bitvy, dokonce i s tím tankem co mi před chvílí rozebrali na atomy.

Dejme tomu že není úplně to samý se utopit na začátku, za stavu 13:10 a nebo jako poslední přeživší proti X enemákům, ale kolem a kolem vzato je tam z mýho pohledu jen různá míra absence koulí. A ti co plavou pravidelně ochuzujou o dmg nejen ty enemáky, ale především sebe sama. Jó, někdy tě holt rozjedou jako slimáka, někdy ale zase stihneš dát mnohem víc než jednu ránu. Přístup "nedat jim HP lacino" se mi prostě líbí víc než poněkud ubožejší "nedat jim HP" - právě proto, že to je "jen" hra.

View PostUKO_JESHITA, on 10 August 2017 - 02:16 PM, said:

Nic, a navíc si nemyslím, že to je nějaký velký problém a že by se to stávalo moc často.Takže si stačí v duchu uplivnout nad takovým nehráčem a jet do další bitvy.

+1

Ono, když bys zamezil možnost se utopit, tak si prostě najdou jinou skulinku. Rozstřelí se o dům, o skálu, udělají YOLO nájezd, nebo někam zalezou a stejně nebudou hrát, a ještě třeba budou z frustrace páchat nějakou jinou neplechu, která třeba může pro tým být nepříjemnější než ztráta jednoho tanku. Tak ať si radši zaplavou, když teda musí, kakáčci.

P.S.: Je to hnědý a plave to, co to je? Neee, to není ovnař, je to Milky Way! :bajan:

Spoiler

Miri37 #77 Posted 10 August 2017 - 04:12 PM

General

• Player
  • 49615 battles
  • 8,350

View PostUKO_JESHITA, on 10 August 2017 - 12:16 PM, said:

No, když vidím, co se tady napsalo kolem topení a ve vláknech s SPG tématikou, tak mi to zas tak nicotný "problém" nepřijde.

U trol čet jsem také velký problém neviděl, díky jejich četnosti, přesto jsem zákaz braní např. T1 do bitev T10 uvítal.

PS: Jo, viděl jsem slušně zahrát Pz1C (lépe než polovinu týmu) v T8 bitvě. Jenže to bylo na Prohorovce a spodina týmu nebyla nic moc. Mimo spoluhráčů to většinou odnesl i někdo u enemáků, kdo byl jako low žrádlo, kterým se MM snažilo kompenzovat tu trol četu.      

Crucian2 #78 Posted 10 August 2017 - 04:32 PM

Corporal

• Player
  • 18167 battles
  • 173

View PostMiri37, on 10 August 2017 - 10:49 AM, said:

Jistě, jako bych tu byl jediný, kdo na to reagoval obdobně. Ach jo, vzpamatujte se, chováte se fakt jak vegani.

Každého jen přesvědčujete o tom, že váš pohled na svět je ten jediný správný, a když to někdo odmítá, je to hned idiot :D Fakt se proberte, nechte lidi dělat co uznají za vhodné a starejte se hlavně o sebe vy, Mirkové Dušínové, online komunity WoT :D

V ničem to nezlepšilo bitvy proboha. Samozřejmě, že v ničem. Je to jen každého osobní volba, co kdo udělá se svým tankem v bitvě. Ty ani vaše "rada moudrých", která tu denně úřaduje a napravuje všechny křivdy světa do toho nemáte nikomu co kecat. Každý kdo tu hru hraje ji snad hraje dobrovolně. Jestli tebe do toho někdo nutí, tak je mi to líto. Ale kde berete všichni tu bohorovnost říkat někomu jestli se smí nebo nesmí utopit/zničit, aniž by nepříteli přihrál kil a nějakou svou DMG? Vždyť je to směšné.

karnovak #79 Posted 10 August 2017 - 04:45 PM

Colonel

• Player
  • 50146 battles
  • 3,754

EDIT//

Asi je mi to jedno. 

Edited by karnovak, 10 August 2017 - 04:49 PM.

_Imperium #80 Posted 10 August 2017 - 05:16 PM

Major

• Player
  • 31750 battles
  • 2,667

View PostGilisnes, on 10 August 2017 - 07:20 AM, said:

1. Vystřelím, pokud můžu ujet a dobít, ujedu... Pokud nemůžu, zkusím naramovat a vytěžit z toho maximum... Koneckonců i těch pár HP za ram se hodí ;)

2. Ne, nepochopil jsi to. Pojede na tebe full HP HT, ty ho samozřejmě nesejmeš... Ale třeba si ještě dáš DMG :)

3. To lidem jako ty nevysvětlím, takže to nechme být... :)

ad 1) tak to má také být, ale s tím ramováním... jak ramnout tank, u kterého vím, že mě rozstřílí dřív než ke mě dojede? Nebo že mě rozstřílí jeho škodolibí spoluhráči? :) 

ad 2) co ty víš co jsem nepochopil. Jistě že ho nesejmu, když po mě vystřelí nebo jeho spoluhráči. A taková výměna mých 300HP proti 5HP? Toje jako bych to levně prodal. :)

ad 3) mě nic vysvětlovat nemusíš, stejně tak ti to nemusím věřit jestli to myslíš vážně nebo že jen kecáš a děláš divadlo pro vděčné publikum.

Já třeba osobně jsem zastáncem toho názoru, že i když vím, že bitva je prohraná, tak hraji do konce, snažím se udělat třeba ještě nějaký DMG. Jednoduše nepáchám sebevraždy, jelikož to mi přijde poměrně zbabělé. Víceméně, co tím získám, že si vyplavím posádku, nebo si s tankem zahraji na Šemíka? Podle poskytné analýzy stejně vlastně zaplatím více na nákladech. Zamezit tomu, aby někdo získal kill? No tak ho získá, gratuluji. Příště třeba já ulovím posledního přeživšího. Stejně do těch bitev všichni chodíme s vědomím, že náš tank může být rozsekán. Dejme tomu sebevraždou zabráníte tomu, že někdo získá válečníka, či dokonce Poolovku. A teď si představte tu situaci, že máte epickou bitvu, hrajete, jak Bůh a zbývají poslední dva tanky v bitvě, vy jste k nim blízko a vám stačí jeden kill na zisk epické medaile. A oba se vám těsně před nosem utopí. Nenaštvalo by vás to? 

Nicméně to je akorát můj osobní názor.

hmm, takže, když mu ujedu a přežiji do konce bitvy je to ok. A když mám nulovou šanci vůči přesile skórovat a ujedu jim do vody, utopím techniku, aby nepadla nepříteli do rukou, tak to ok není? A je to zbabělost?  Není to náhodou tak, že jste naštvaní, když vidíte "snadnou kořist" a ve finále jste za blbce? :trollface: A pak samozřejmě nezbývá nic jiného, než svou zlobu ventilovat na foru a označovat druhé za zbabělce, takový mediální lynč před anonymním davem, který se rád přidá. Jak je to snadné svůj neúspěch hodit na někoho jiného, že? :)

Nene, chcete-li frag a hp, musíte si je zasloužit a snažit se o ně.  Mě by takové darované vítězství radost nedělalo. Ale holt jsme každý jiný, že? :)

Složit zbraně a odevzdat techniku dobrovolně nepříteli? Ani náhodou!

Otázka na WG stuff: má WG k dispozici nějaké statistiky sebevražd pro každého hráče? Možná by bylo zajímavé vědět, kolikrát se vlastně zdejší "hrdinové" pokoušeli zkoumat hloubku jezírek v mapách. :trollface:

View PostTerentius, on 10 August 2017 - 06:22 AM, said:

Já myslím, že to často není o škodolibosti. Je to zbabělé odmítnutí prohry. Podobné jako když v něčem soutěžit a když vidíš jak jsi tragický, začneš tvrdit, že vlastně nesoutezis, ale jen si tak hraješ pro zábavu, kdyby si chtěl mohl bys být nejlepší, ale ty nechceš, ne že nemůžeš (nepřipomíná vám to určitou skupinu jedinců?) Prostě zbabělost přijmout prohru a vlastní podíl na ní.

Zbabělé odmítnutí prohry?  :trollface: Tak ten je taky dobrej. Není to náhodou tak, že ti co nestihnou zabít artu dřív než se utopí, tak mají pocit křivdy? Že vlastně prohráli souboj o levné HP? Hurá na forum, musíme na ně žalovat a označit je za zbabělce. Hněv spravedlivých!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users