Jump to content

SA-AS Komşunun bahsettiği klan burası

• Please log in to reply
263 replies to this topic

rahmib #1 Posted 07 August 2017 - 08:24 PM

General

• Player
  • 58450 battles
  • 9,500
  • [SA-AS] SA-AS

Mahalle komşun Kadriye teyzenin bile bahsettiği yeni açılan klan, evet biziz.Doğru duymuşsun, bizde hiçbir şart yok, sadece foruma takılman yeterli.Öyle bolca altın, gümüş, bakır falan vaad etmiyoruz ama bolca muhabbet, troll, eğlence ,(logomuzdan ve ismimizden anlamışsındır herhalde) eğitim, tecrübe en önemlisi seni sen olduğun için değer verip kabul ediyoruz, statlarından dolayı değil...Birde bizim kitabımızda küfür,hakaret falan yazmıyor ona göre....

Edited by rahmib, 08 August 2017 - 07:01 AM.

BabadanFakir #2 Posted 07 August 2017 - 10:53 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 4219 battles
  • 1,324
  • [SA-AS] SA-AS
konu kitlenmesin daha dün gelenlerce :arta:

ChiqaqoBuLLs #3 Posted 08 August 2017 - 12:10 AM

Corporal

• Player
  • 14003 battles
  • 161
  • [6-45] 6-45

Bodyguard54 #4 Posted 08 August 2017 - 08:15 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 55849 battles
  • 1,039
  • [TURB] TURB
Başarılar bol troller.

207GT #5 Posted 08 August 2017 - 08:32 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 15222 battles
  • 1,240

Sanki böyle o fes pek olmadı bana neo-osmanlıcıları çağrıştırıyor. Farklı bişey gerek

Başarılar

KolonyaliMendil #6 Posted 08 August 2017 - 08:35 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 11574 battles
  • 327
  • [SA-AS] SA-AS

View Post207GT, on 08 August 2017 - 08:32 AM, said:

Sanki böyle o fes pek olmadı bana neo-osmanlıcıları çağrıştırıyor. Farklı bişey gerek

Başarılar

O zaman bir tanede sen yap

207GT #7 Posted 08 August 2017 - 08:38 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 15222 battles
  • 1,240
Keşke anlasaydım ama bilgisayar programlarıyla ilgilenmeyi 1999 yılında bilgisayarım çernobil virüsünden çöktüğünde annemden yediğim dayaktan sonra bıraktım :(

suskun_1905 #8 Posted 08 August 2017 - 08:45 AM

Colonel

• Player
  • 27537 battles
  • 3,972

View Post207GT, on 08 August 2017 - 07:38 AM, said:

Keşke anlasaydım ama bilgisayar programlarıyla ilgilenmeyi 1999 yılında bilgisayarım çernobil virüsünden çöktüğünde annemden yediğim dayaktan sonra bıraktım :(
Spoiler

rahmib #9 Posted 08 August 2017 - 10:11 AM

General

• Player
  • 58450 battles
  • 9,500
  • [SA-AS] SA-AS

View Post207GT, on 08 August 2017 - 07:32 AM, said:

Başarılar

aman logo muhabbeti yapmayın artık , o yüzden konuyu kapatıyorlar

61_ #10 Posted 08 August 2017 - 11:57 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 18922 battles
  • 1,266
  • [SA-AS] SA-AS
Baskılar, haksızlıklar, dikteler bizi birbirimize daha çok bağlar.. Bildiğimiz yoldan şaşmadan ilerlemeye devam edicez.. Ne demiş; muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! MKA

Edited by 61_, 08 August 2017 - 11:57 AM.

listen_little_man #11 Posted 08 August 2017 - 01:17 PM

General

• Player
  • 50939 battles
  • 9,009

kurduğunuz yeni klana başarılar dilerim. umarım muhabbetiniz bozulmadan devam eder.

@moderasyon'un yaptığı konuyu, "konu dışı" bölümüne transfer etme hadisesini okudum az önce. eski bir moderatör olarak bir konu başlığı altında forum kurallarına aykırı paylaşım yapılıyorsa, ki bunun sınırları zaten konu başlığı bölümünde net olarak çizilmiş durumda, moderasyon o konuya müdahale edebilir.

ancak 

Forum kurallarında yer alan "Paylaşımlarınızı yükseltmeyin ‘’bump’’ ifadesinin moderasyon açısından ne şekilde yorumlandığı çok önemli. daha önceki forum kurallarında bu konu "konu altına sadece bump amaçlı, up, + vs anlamsız ifadeler içeren postlar yazmak" diye bir ölçüde netleştirilirken yeni kurallarda az önce siyah ile yazdığım ifade bırakılmış. Bu da @moderasyonun Türkçesi "kafasına göre" konu taşıması, kapatması vs'ye sebep olacak şekilde keyfi uygulamalarına yol açabilir. Açabilir diyorum ama bu yapılmış zaten ve üzerine vuque'nin anlamsızca savunma yazısı gelmiş.

Çok normal bu, vuque elbette moderasyonu korumak zorunda. O nedenle o açıklama yazılıyor. İşin mantığı bunu gerektirir. Ve fakat hoş olmadı bu @moderasyon+vuque. Üzerine bir de farklı kanallarla muhabbet edin demek ne demek? O zaman sadece konu başlıkları açılsın, biz de whatsupp'dan veya mailden filan yazışalım. Forum kelimesinin anlamını biliyor musunuz?

Ben de muhtemelen bu postumdan dolayı "moderasyon kararlarını tartışmadan" ceza alabilirim. Sorun değil, zaten buraları terkettiğim için çok da fifi.

Zamanında çok tepki alan fakat aynı zamanda forumun boşalan zincirlerini de toplamak için odunu vurmak zorunda olan benim gibi kuralcı, düz mantık işlemcili, eski kafalı "ex" bir moderatör için bile hakikaten yersiz ve zorlama bir kural uygulaması yaptınız @moderasyon...

@askeo vs vs adın her neyse, yazamıyorum zaten. Çok hevesli girdin bu işe, sonra çok fazla muhabbete daldın birileriyle, baktın topluluk gevşemeye müsait akabinde otorite sağlama konusunda ipi fazla sıktın. Yanlış hareketler bunlar, çok zikzaklı gidiyorsun, yönün tek olmalı, sertsen sertsindir değilsen değilsindir. bu hatalı konu kapatma mevzusunda da kısa bir özür/gönül alma mesajı ile olayı kapatabilirdin. Yanlış yaptın. Benim gibi kuralcı, düz mantık bir adam bile kaç defa moderasyon uygulamalarında "hatalı davrandım" diye buralarda mesaj yazdı. Meraklanma öyle yazınca otoriten sarsılmıyor hala zopa elinde kalıyor...Eski bir moderatör abinden (yaş 37) küçük bir tavsiye de vereyim sana, kafanda kuralların yorumlanmasına dair sıkıntılar varsa otur onları netleştir, benim burada yazdığım gibi bir metin yaz insanlar bilsin ne yapılacağını, eline yapışmaz merak etme. ;)

@rahmib, benim mesajım yüzünden konuna birşey olursa kusura bakma. Yazmam lazımdı, ayıbı görmezden gelemezdim. Hadi sağlıcakla kalın.

Edited by lantirn, 08 August 2017 - 01:20 PM.

PsYcHq_QnE #12 Posted 08 August 2017 - 01:41 PM

Private

• Player
  • 25372 battles
  • 1
  • [HARB] HARB
Kuralci diye elestrilen lantirn in mevcut yonetimi elestirdigi yerde forumda o kadar cok kisi moderator kararlariyla ilgili yorum yaptiki sadece 1 kisinin bu sebepten ban yemesi de ilginc. 

rahmib #13 Posted 08 August 2017 - 03:04 PM

General

• Player
  • 58450 battles
  • 9,500
  • [SA-AS] SA-AS

View Postlantirn, on 08 August 2017 - 12:17 PM, said:

kurduğunuz yeni klana başarılar dilerim. umarım muhabbetiniz bozulmadan devam eder.

@moderasyon'un yaptığı konuyu, "konu dışı" bölümüne transfer etme hadisesini okudum az önce. eski bir moderatör olarak bir konu başlığı altında forum kurallarına aykırı paylaşım yapılıyorsa, ki bunun sınırları zaten konu başlığı bölümünde net olarak çizilmiş durumda, moderasyon o konuya müdahale edebilir.

ancak 

Forum kurallarında yer alan "Paylaşımlarınızı yükseltmeyin ‘’bump’’ ifadesinin moderasyon açısından ne şekilde yorumlandığı çok önemli. daha önceki forum kurallarında bu konu "konu altına sadece bump amaçlı, up, + vs anlamsız ifadeler içeren postlar yazmak" diye bir ölçüde netleştirilirken yeni kurallarda az önce siyah ile yazdığım ifade bırakılmış. Bu da @moderasyonun Türkçesi "kafasına göre" konu taşıması, kapatması vs'ye sebep olacak şekilde keyfi uygulamalarına yol açabilir. Açabilir diyorum ama bu yapılmış zaten ve üzerine vuque'nin anlamsızca savunma yazısı gelmiş.

Çok normal bu, vuque elbette moderasyonu korumak zorunda. O nedenle o açıklama yazılıyor. İşin mantığı bunu gerektirir. Ve fakat hoş olmadı bu @moderasyon+vuque. Üzerine bir de farklı kanallarla muhabbet edin demek ne demek? O zaman sadece konu başlıkları açılsın, biz de whatsupp'dan veya mailden filan yazışalım. Forum kelimesinin anlamını biliyor musunuz?

Ben de muhtemelen bu postumdan dolayı "moderasyon kararlarını tartışmadan" ceza alabilirim. Sorun değil, zaten buraları terkettiğim için çok da fifi.

Zamanında çok tepki alan fakat aynı zamanda forumun boşalan zincirlerini de toplamak için odunu vurmak zorunda olan benim gibi kuralcı, düz mantık işlemcili, eski kafalı "ex" bir moderatör için bile hakikaten yersiz ve zorlama bir kural uygulaması yaptınız @moderasyon...

@askeo vs vs adın her neyse, yazamıyorum zaten. Çok hevesli girdin bu işe, sonra çok fazla muhabbete daldın birileriyle, baktın topluluk gevşemeye müsait akabinde otorite sağlama konusunda ipi fazla sıktın. Yanlış hareketler bunlar, çok zikzaklı gidiyorsun, yönün tek olmalı, sertsen sertsindir değilsen değilsindir. bu hatalı konu kapatma mevzusunda da kısa bir özür/gönül alma mesajı ile olayı kapatabilirdin. Yanlış yaptın. Benim gibi kuralcı, düz mantık bir adam bile kaç defa moderasyon uygulamalarında "hatalı davrandım" diye buralarda mesaj yazdı. Meraklanma öyle yazınca otoriten sarsılmıyor hala zopa elinde kalıyor...Eski bir moderatör abinden (yaş 37) küçük bir tavsiye de vereyim sana, kafanda kuralların yorumlanmasına dair sıkıntılar varsa otur onları netleştir, benim burada yazdığım gibi bir metin yaz insanlar bilsin ne yapılacağını, eline yapışmaz merak etme. ;)

@rahmib, benim mesajım yüzünden konuna birşey olursa kusura bakma. Yazmam lazımdı, ayıbı görmezden gelemezdim. Hadi sağlıcakla kalın.

evet malesef mantıkla izah edilecek şeyler değil ama yapacak birşey yok, onların kararı .

konunun kapanmaması için senin mesajınıda klana başvuru niteliğinde kabul ediyoruz .

ama sana tolerans yapacağımızı sanarsan yanılırsın.er olarak başlarsın, önce koğuşları paspaslarsın, 8 saat nöbet tutarsın, sonra eh işte bakarız....:)

Edited by rahmib, 08 August 2017 - 03:29 PM.

Alaskar6898 #14 Posted 08 August 2017 - 04:36 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,481

View Post61_, on 08 August 2017 - 11:57 AM, said:

Baskılar, haksızlıklar, dikteler bizi birbirimize daha çok bağlar.. Bildiğimiz yoldan şaşmadan ilerlemeye devam edicez.. Ne demiş; muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! MKA

Tamam

Bu arada +9 klan büyütülür 

gs_1998 #15 Posted 08 August 2017 - 05:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 9190 battles
  • 1,108
  • [DAVY] DAVY

View Post61_, on 08 August 2017 - 01:57 PM, said:

Mustafa Kemal ATATÜRK mü? 

vuque #16 Posted 08 August 2017 - 05:36 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 17895 battles
  • 3,061
  • [YOQ] YOQ

View Postlantirn, on 08 August 2017 - 02:17 PM, said:

ancak 

Bu konu hakkında bir cevap vererek konuyu burada noktalamak istiyorum.

Klana oyuncu alımı konusunda konuşulacak şeyler bellidir, alakasız şeylerin klana oyuncu alım konusunda yeri bulunmamaktadır ve bu tarz mesajlar üzerine moderasyon yapılması normaldir. Klana oyuncu alımıyla ilgili olmayan her şey bu konularda alakasız mesaj olarak değerlendirilecektir.

Farklı kanallarda muhabbet edin söylemide yukarıda belirttiğim üzere klana oyuncu alımı konusunda söylenmiştir. Kendimden alıntı yapmam gerekirse söylediğim budur;

Block Quote

Klana oyuncu alımı ile ilgili bir konu açmak istiyorsanız yeni bir konu açabilirsiniz ancak lütfen konuyu sadece bu amaçla kullandığınızdan emin olunuz. Klanınız ile ilgili, sohbet, muhabbet ve çeşitli farklı konuşmalar yapmak istiyorsanız TeamSpeak, oyun içerisinde yer alan Klan İçi Sohbet ve benzeri farklı platformları kullanabilirsiniz.

Belki buraya konu dışarısında oluşturacağınız yeni bir konu içerisinden devam edebilirsiniz diye eklesem daha iyi olurmuş ancak kapatılan konuda Asklepi0s'un yazdığı mesaja istinaden tekrar belirtmeye gerek görmediğim için onu eklememiştim.

Block Quote

Lakin klan için logo tartışması veyahut muhabbet etmek istiyorsanız, konu dışı bölümüne konu oluşturabilirsiniz.

Böyle bir durumda forum kelimesinin anlamını biliyor musunuz sorusu biraz maksadını aşıyor bana kalırsa ama eski bir moderatör olarak bunu kötü bir niyetle söylemediğine inanmaktayım. Diğer açıklamamda belirttiğim gibi konunun klana oyuncu alımından konu dışına taşınması yanlış ancak sonuç olarak evrildiği nokta itibarı ile kapatılması doğru.

Yaşanan bu durum sebebiyle oluşmuş olabilecek bütün rahatsızlıklar için üzgün olduğumuzu belirtmek isterim. Umarım bu açıklamam ile durumu aydınlatabilmişimdir.

Lütfen artık bu konuyu burada noktalayalım ve klanın, klana oyuncu alımı konusunu daha fazla ilgisiz mesajlarla doldurmayalım.

Anlayışınız için teşekkürler!

Pepperoni_KEBAB #17 Posted 08 August 2017 - 05:52 PM

Corporal

• Player
  • 12484 battles
  • 121
  • [SA-AS] SA-AS

View Postvuque, on 08 August 2017 - 07:36 PM, said:

...............................

Yaşanan bu durum sebebiyle oluşmuş olabilecek bütün rahatsızlıklar için üzgün olduğumuzu belirtmek isterim. Umarım bu açıklamam ile durumu aydınlatabilmişimdir.

.......................

Anlayışınız için teşekkürler!

BabadanFakir #18 Posted 08 August 2017 - 10:18 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 4219 battles
  • 1,324
  • [SA-AS] SA-AS

Modları Edited

Bu post moderasyon ekibi tarafından uygunsuz ifadeler içermesi sebebi ile değiştirilmiştir.

Edited by VMX, 09 August 2017 - 10:32 AM.

suskun_1905 #19 Posted 08 August 2017 - 11:52 PM

Colonel

• Player
  • 27537 battles
  • 3,972
@wz mod olacaktı varya ah ah..

selocan74 #20 Posted 09 August 2017 - 09:52 AM

Colonel

• Player
  • 56545 battles
  • 3,751
  • [SA-AS] SA-AS