Jump to content

Aktualizace 9.20 - Změny ve vyvážení vozidel

• This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

Ivana_Drago #1 Posted 28 August 2017 - 01:14 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120

Tankisté,

v tomto vlákně můžete diskutovat o změnách ve vyvážení vozidel.
Snažte se, prosím, držet tématu a formulovat svou zpětnou vazbu konstruktivně, abychom ji mohli dále zpracovat.
Děkujeme!

Nicklassson29 #2 Posted 30 August 2017 - 02:49 PM

Private

• Player
  • 31827 battles
  • 6
  • [9-TDR] 9-TDR

Dobrý den,

kde je Buff tanku FV4202 a Buff čínských medek? Proč se píše o tom jak to bude, když to pak neni a buff se zase týká jen už tak op ruských tanků?

Děkuji za odpověď

SG_semda #3 Posted 30 August 2017 - 03:14 PM

General

• Player
  • 41270 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE
Britove prisli na supertest moc pozde , buff bude az v 9.21

Strepik #4 Posted 30 August 2017 - 03:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32176 battles
  • 441
  • [BBB2] BBB2

View PostNicklassson29, on 30 August 2017 - 01:49 PM, said:

Dobrý den,

kde je Buff tanku FV4202 a Buff čínských medek? Proč se píše o tom jak to bude, když to pak neni a buff se zase týká jen už tak op ruských tanků?

Děkuji za odpověď

Bude ale později nestihnuli to. Nejsem si úplně jistej jestli potřebuji buff ty čínské tanky alfa brutální panciř taky jakš takš rychlost optimální jediné co tomu chybí je deprese ale to jim dát nemůžeš pač by byly OP. 

Edited by Strepik, 30 August 2017 - 03:41 PM.

kiloryba #5 Posted 30 August 2017 - 06:55 PM

Private

• Player
  • 53186 battles
  • 36
  • [SETAP] SETAP
Do Fr linie přibylo nové TD a na můj vkus je dost OP. 6 nábojů v zásobníku je moc. Potkal jsem ho 2x posobě. S IS-7 a WZ 111-5A. Uklidil mě na zásobník a bylo vymalováno. Stihl jsem 2 rány a s IS jednu. Proti tomu se nedá moc dělat. S těžákem se nedá objet, protože se dokáže točit rychleji.:angry:

7wariot7 #6 Posted 30 August 2017 - 08:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24868 battles
  • 525
  • [CSLET] CSLET
Trošku sa nauhluj a pokial  foch nema goldy,može ist leda tak ten novy foch do zadnice.Komunita chce roky nech opravia FR TD a ked sa konečne do teho opru vyde steho takyto pomiešany blivajz, ktory sa bez goldu ani hrat vlastne nejda.Ale tak WG prave oto jde.

Edited by 7wariot7, 30 August 2017 - 08:33 PM.

daliborjanda #7 Posted 30 August 2017 - 08:34 PM

Warrant Officer

• Player
  • 45593 battles
  • 766

View PostNicklassson29, on 30 August 2017 - 03:49 PM, said:

Dobrý den,

Děkuji za odpověď

Priorita byl Obj.140 a T-54, největší chudáci ve hře.  Musíš uznat že ty si buff prostě zasloužili.

Strepik #8 Posted 30 August 2017 - 08:44 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32176 battles
  • 441
  • [BBB2] BBB2

View Post7wariot7, on 30 August 2017 - 07:32 PM, said:

Trošku sa nauhluj a pokial  foch nema goldy,može ist leda tak ten novy foch do zadnice.Komunita chce roky nech opravia FR TD a ked sa konečne do teho opru vyde steho takyto pomiešany blivajz, ktory sa bez goldu ani hrat vlastne nejda.Ale tak WG prave oto jde.

LOL 99ze100 lidi řekne že je OP a ak se najde někdo kdo řekne že bez Gold se ti hrát nedá 

zdenek125 #9 Posted 30 August 2017 - 10:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 58143 battles
  • 415
Kdy přesně se O-Ho pohybovalo rychlostí 40km/h :ohmy: - let z mostu nepočítám :trollface:

7wariot7 #10 Posted 30 August 2017 - 10:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24868 battles
  • 525
  • [CSLET] CSLET

View PostStrepik, on 30 August 2017 - 08:44 PM, said:

LOL 99ze100 lidi řekne že je OP a ak se najde někdo kdo řekne že bez Gold se ti hrát nedá 

Ako možeš na nejaky tank neco napisat ked si ho vživote nehral ?S focha spravili totalni nob, jolo tank.

Bud ti to vyjde a nasekaš dmg, alebo pohoriš na plny čare...

257 pene ? sory ale to je pene, ktoru maju heavy tanky na blizko,což  znamena že musiš ist na strednu a blizku zdialenost.

A teraz si predstav TD bez veže,257 pene a  s kastrolom na hlave /každy vie/ so spodnym namerom -6 ako balancuješ v predu ako trp.....

Sorry  ale ten tank je pasca na nooby

Nikto normalny, nemože dostat  od focha  plny zasobnik.

nie ten tank neje OP. je ešte horšie vybalancovany než foch stary.

__DLUGY__ #11 Posted 31 August 2017 - 03:10 AM

Private

• Player
  • 44746 battles
  • 35
  • [PCAS] PCAS

Ahoj.

Hmm, teda.. Sedím u PC pozerám na monitor a teraz neviem, čučím jak taky debil a chvílu som chcel v zúfalosti roztrepať klávesnicu. Som rozhorčený, nahnevaný, naštvaný.... Trvá to už dlhšie a deň keď som mal po celodennom hraní iba 25% WRko, s neskutočne vytrápenými výhrami tak ma už núti k zamysleniu o ukončení hrania tejto niekedy dobrej hry... Len som si povedal počkaj chvílu lebo to oľutuješ a dostaneš ban a moj príspevok by bol iba samé (edited..)

Staty padajú, ale kašľať na to, nejde o ne, ale ich pád o niečom hovorí, neskutočné frustrujúce hranie. Vôbec nemám z hry pôžitok. Očakávam, keď som lepší hráč (s pokorou nie najlepší;) tak si budem hry užívať. Zábavnosť hry sa vytratila. Ja viem, niektorý si povedia, čo tu nariekaš, však máš dobré výsledky, ale neskutočne sa kolo toho natrápim, a celkový herný pocit je extrémne zlý ! Delegujte tento princíp WG, p. moderátory ak si Vás najali na niečo.

Zapamätajte si! Keď ste tu na to aby ste udržiavali iba "hygienu " fóra a dávali len edited bez akejkoľvek reakcie, tak skončí to všetko zle ! Rozhodne posielajte do WG aj postrehy od hráčov.

Myslím si, že by hra mohla zarábať aj 2-3x viac! Ale Ja, vám už nedám ani cent. A povedomie hry začína extrémne klesať!. Každého koho poznám v mojom okolí čo závislakuje na tej hre tak tvrdí, že sa z hrou niečo deje. Neignorujte to! Možno to na hre tak nevypadá, ale herná filozofia WOTa má teraz krízu. Či si to priznáte, alebo nie.

Prosím Vás moderátory aspoň napíšte (Ivana_Drago, alebo ten chalan s tou kapucou) ...napr. ..Áno, kvitujeme vaše pripomienky, pošleme to do WGi, alebo aspoň napíšte vieme o tom, ale nič z tým nemôžme urobiť, sme len hygienici fóra... a pod.

Tak a teraz všetko pekne po poriadku.... :

Myslite si čo chcete, ale tier +/-2 je najväčší blud, bludovitý blud!

Nech robíte čo chcete, nikdy to nevyvážite ak tam bude kečup proti valcom. To je neskutočne zlý pocit, že štatisticky sa mám 2 hry z 3och triasť či budem potravou, alebo nie. Dajte typ prosím WGčku nech skusia na 2-3 mesiace zaviesť iba +/- 1Tier, uvidíte čo sa bude diať ! Nič. Vôbec nič sa im nestane. A možno sa na niečo príde. Budu mať konečný verdikt a argumenty proti tej myšlienke či áno alebo nie Tier+/-2. Je nás tu spustu, server nebude mať problém miešať +/-1.

Alebo zaveďte ako kompenzáciu pre nižší tier nejaký hrdinský koeficient napr. -2tier (1,5x exp./silvers,) -1tier(1,25x exp./silvers,) a sebe rovný 1:1. Alebo podobne. Čo je to za ptákovina, že musím namlátiť do nejakého mastondonta 10-15 striel a on ma switchne v lepšom prípade na 1+1 strelu. Blbosť!  Frustrujúci BLUD! Chcem si každú hru zmerať sily férovo. Napr. taká legenda v MM zvaná Pz4D. Epické: Tier +2,2,1,2,2,1,2,1... a tak dookola. Je ich tu viac takých tankov.

Ďalej: Furt riešite aké tanky namixovať. Ja neviem mne to pripadá furt rovnaké, raz lepšie raz horšie. Nikdy, ale nikdy do frasa nevidím, že by ste riešili skill hráčov. Dohral som teraz 3 minútovú masaker hru a dal som námahu porátať celkové osobká teamov. bolo to 4,5k vs 6,3k. No čo si myslíte, že ako to dopadlo?  A ešte ja tam mám skoro 8k. Však tých 4,5k bolo priemerovaných dva a pol tísícovými trubami. Enemáci to mali celkom vyvážené okolo 3,5-5,5. Uvedomte si, že to vlastne hráte sám! + ešte jeden, dvaja spoluhráči. Toto je nevyváženosť jak traky a trenírky zarezané do zadku. Opravte to. Nezdá sa mi, že by algoritmy servera brali do úvahy dačo také! Nepočujem, že by sa to riešilo ! Veď toto je fatálny problém hry. Dajte hráčov podobných k sebe. Dávnejšie som čítal na fóre, že Serb. chce aby sa rajčatá učili pri lepších hráčoch. No neviem. Celkový priebeh hry pre rajčatá je jedno utrpenie, ak to vôbec tak vnímajú. Vykukne, bum, plesk prask. Hral som čaty s kámošom, nobík, ale prestal to hrať lebo na to nemal nervy.   Bolo to preň ho extrémne ťažké a frustrujúce! Som toho názoru, že práve oni by potrebovali ochranu (WG ich dobre vidí podľa špecif. parametrov). Napr. hráčov/protihráčov s max +/-1000 acc. a nejaké mapy kde by nemohli nabiehať jaký taký falati. Ale také plošinovky kde sa učia zásadám streľby, snipenia a pod... Vylúčiť dačo také, že čata 3och osem tisíckarov kántry 2-3 tisícových hráčov ( zámerne používam acc number, vystihuje +/- hráča).

Predpokladám, že idea, chceme mať vyváženú hru je nám všetkým svätá.. Tak chceme mať:

ĽAVÁ STRANA = PRAVÁ STRANA

ja by som to vaše vyváženie definoval takto:

integrálny súčet:

(Skill hráča)  x  (Tier)   x  (Vlastnosti tanku)  x  (možnosť využitia tanku na mape) x (iné okolnosti)(Skill hráča)  x  (Tier)   x  (Vlastnosti tanku)  x  (možnosť využitia tanku na mape) x (iné okolnosti),

Všetko to parametrizujte cez nejaké koeficienty. Aké, to Vám teraz nebudem radiť. Nejaké si tam dajte. Určite to je celá vedná disciplína. Na to je Vás tam dosť. Môžte sa s tým vyhrať. Napr. (vlastnosti tank) môžte zaviesť aj tzv dynamický parameter, ktorý bude server štatisticky sledovať, či Vám nejaký Deffender moc "neušiel" a z veľkého počtu štat. výhier proste bude dostávať "proti" reakcie. A štatistiky budú tanky samé iteračne vyvažovať. Je to celkom fajn nápad. Taký výpočtik na Xeonoch serveroch bude hračkou. A keby aj, tak rád si počkám aj 20-30 sekúnd. Ale nech je hra vyvážená. Z hore uvedenej rovnice mám pocit, že server zohľadňuje iba (Tier) a trochu (vlastnosti tanku TD, HT, LT SPG). Nie však IS6 vs Deffender. v rámci jedného tieru. Zaveďte vylučovacie tabuľky/schémy ktoré logicky nedovolia anomálie stretov nevyvážených tankov v rámci bitky. Napr. server by už mal vidieť, že mix. väčšieho počtu automatov nepustí oproti jednoranovým kanónom a pod. alebo silne pancierové HTčka nepusti "koridorovku" so slabšie pancierovými tankmi . Uvažujte aj priemerný DPM teamov, Penetráciu....

Prestaňte dávať do hry ďalšie a ďalšie tanky, mám pocit, že to už nezvládate ! Máte z toho me-ke-le-ha. A my tiež.

Prosím Moderátorov o vyjadrenie k danej problematike. Rád vytvorím súkromný kanál, hodne v praxy pracujem s matematikou a pokúšam sa v excelíku o nejaké rovnice pre MM WOTka. Kontaktujte ma ak budete mať záujem korektnosť a slušnosť je samozrejme zaručená.

S pozdravom.

Miri37 #12 Posted 31 August 2017 - 05:34 AM

General

• Player
  • 50608 battles
  • 8,567
Spoiler

Tak jsem to celé přečetl.

U dvou věcí jsem se pousmál. Chci vyrovnané bitvy a zavedení ochrany některých hráčů a snížení MM+-1.

Největší ochranou slabších hráčů bylo MM +-3, tak požadujeme +-1.  :)

Jak by jsi  číselně by vyjádřil bojovou hodnotu následujících strojů v bitvě tak, aby bylo fuk zda jsou v topu bitvy, nebo low s tím, že celková hodnota strojů v týmech bude stejná? 

1) dvě TD T7:  E25 (5 skillová posádka)  a AT  7 (v základu s posádkou 90%)

2ú dvě TD T5: AT 2 (3 skillová posádka) T 67 (pouze 100% posádka)

Předpokládám, že sklil hráče by byl ve tvém vzorci jen koeficient nezávislý na technice. 

GreenKlid #13 Posted 31 August 2017 - 06:00 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 41475 battles
  • 468
  • [KAACR] KAACR

View Post__DLUGY__, on 31 August 2017 - 03:10 AM, said:

...

Rajdám by se to asi líbilo, hráči s vyšším hodnocením by neměli na čem honit staty. Tato myšlenka a reakce se proplétá napříč různojazyčnými fóry, takže to je zcela neprůchozí. Nápad dočasného testu MM +/-1 se mi líbí (taky mám radši tanky s omezeným MM), ale nemyslím, že by to vedlo k nečemu dobrému - nicméně za pokus by to možná stálo.

Edited by GreenKlid, 31 August 2017 - 11:02 AM.

kiloryba #14 Posted 31 August 2017 - 08:31 AM

Private

• Player
  • 53186 battles
  • 36
  • [SETAP] SETAP
Další postřeh. Type 5 heavy je momentálně celkem špatný. IS-3 mě probije i AP municí a můžu se úhlovat, jak chci. Ty zeslabený místa byly zeslabený trochu moc a jsou dost velký, takže se dají dobře trefit. A bez goldů se nedá jezdit. Běžná munice dává 200 dmg a to je na desítku s nabíjením 16s trochu málo. Mausovi ubírám i za 50 a někdy i bez DMG, zatím co on mě dává každou ranou.

Strepik #15 Posted 31 August 2017 - 08:51 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32176 battles
  • 441
  • [BBB2] BBB2

View Post7wariot7, on 30 August 2017 - 09:39 PM, said:

Ako možeš na nejaky tank neco napisat ked si ho vživote nehral ?S focha spravili totalni nob, jolo tank.

Bud ti to vyjde a nasekaš dmg, alebo pohoriš na plny čare...

257 pene ? sory ale to je pene, ktoru maju heavy tanky na blizko,což  znamena že musiš ist na strednu a blizku zdialenost.

A teraz si predstav TD bez veže,257 pene a  s kastrolom na hlave /každy vie/ so spodnym namerom -6 ako balancuješ v predu ako trp.....

Sorry  ale ten tank je pasca na nooby

Nikto normalny, nemože dostat  od focha  plny zasobnik.

nie ten tank neje OP. je ešte horšie vybalancovany než foch stary.

Test server? Ten tank není dělané taky na snipe musíš s ním do předu za svoje spoluhráče víš oak uvidíš jak nasypeš celej clip. 

Mzilla #16 Posted 31 August 2017 - 11:43 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 45231 battles
  • 473
  • [N7A] N7A
Zlepšily jste M48A1 pancířem věže na 254mm to nejsem zlí, ale M60 speciální tank za CW kde jsem potil krev, a rodil ježky má na věži jen 177mm?I pancíř korby by si zasloužil víc:amazed:

krezelok #17 Posted 31 August 2017 - 12:06 PM

Private

• Player
  • 14138 battles
  • 3

Něco mi nelze do hlavy proč na strankach wotka nic nepsali o tom že oi exp. bude mit z 40 na 25 km/h to je uplna blbost beru že to dělo bylo dost silne ale proč zmenšovali rychlost ted ten tank je uplně na [edited]. :(

ludvikg #18 Posted 31 August 2017 - 12:09 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25193 battles
  • 319
  • [GAKO] GAKO
Musim říct že se mi ISU-152 hraje možná líp s tím novým topovým dělem, jedinej problém je malý počet munice

MrBlackbird #19 Posted 31 August 2017 - 01:22 PM

Private

• Player
  • 17084 battles
  • 33

Po dlouhý době píšu na fórum. Předtim mi kroky WG tolik nevadily, ale způsob jak se mnou 9.20 vyje*ala, je fakt moc. Před patchem jsem měl ISU-152 s tim jejím derpem s tim, že jsem měl ty 122ky vyzkoumany po neskutecnym grindu na SU-152 (kde jsem taky pouzival derp). Ale pak jsem si přečetl, že budou BL-10 odebírat a dají ISU nový dělo. A pak jsem se dočetl další zajímavou věc: "Pokud jste nejlepší dělo ještě nevyzkoumali a používáte 122mm BL-9S, dostanete po vydání verze 9.20 nové nejlepší dělo." Za free expy jsem teda koupil to BL-9S. Nové nějlepší dělo je teď 152mm D-4S, ale že by bylo vyzkoumaný a namontovaný? To ne... stejně jako když slibovali LTG když někdo měl LTTB...To mě ale nesralo tolik jako tohle. Utopil jsem v BL-9S 44k volnejch zkuseností s tím že počkám na 9.20. Teď stojí 24k, 122mm děla před nim už jsou odebraný (takže jsem je nemusel grindit ani na su-152) a zbývá mi dlasich 63k na D-4S. WG BRAVO!

Zdroj: https://worldoftanks...ebalances/#tab2

Edited by MrBlackbird, 31 August 2017 - 01:24 PM.

ETonno #20 Posted 31 August 2017 - 02:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38246 battles
  • 578

FV 215b.183 proti Foch B.

3x hádajte ako dopadne takéto stretnutie pre .183

ten čo tu písal, že nie je OP - napíšem k tomu asi toľkoto - poznáš WT auf E-100? a vieš prečo ho vymenili za Grille?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users