Jump to content

SU-14-1 nebo S-51

• Please log in to reply
15 replies to this topic

_serafin_ #1 Posted 30 August 2017 - 01:13 PM

Private

• Player
  • 18870 battles
  • 43
  • [FA_CZ] FA_CZ

Zdravím tankisté,

kterou ruskou artinu VII. tieru, SU-14-1 nebo S-51?

Děkuji

HezkyKralik #2 Posted 30 August 2017 - 07:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16286 battles
  • 736
Žádnou...:hiding:

_serafin_ #3 Posted 31 August 2017 - 06:01 AM

Private

• Player
  • 18870 battles
  • 43
  • [FA_CZ] FA_CZ

View Postdantankista1, on 30 August 2017 - 07:39 PM, said:

Žádnou...:hiding:

Důvod?

Jmeno1 #4 Posted 31 August 2017 - 06:46 AM

Field Marshal

• Player
  • 48325 battles
  • 10,200
  • [_V4L_] _V4L_

Zadny duvod neni. Je to rada artyhatera. Nevsimej si toho.

Co se tyce tve otazky je to de facro jedno, obe artyny maji stejne delo, podobnou rychlost a hraji se stejne. Taky dalsi postup uz maji spolecny. Jediny rozdil je vlastne v tom jak se na obe dostat. Zatim co SU-14-1 je v normalni arty linii, tak pro S-51 bys musel vyexpit KV-2. Ty jsi obcasny hrac, takze byt tebou se na KV-2 vykaslu a jedu normalne na SU-14-1.

Mungo_13 #5 Posted 31 August 2017 - 04:43 PM

Lieutenant

• Player
  • 16230 battles
  • 1,514

View PostJmeno1, on 31 August 2017 - 06:46 AM, said:

Zadny duvod neni. Je to rada artyhatera. Nevsimej si toho.

Co se tyce tve otazky je to de facro jedno, obe artyny maji stejne delo, podobnou rychlost a hraji se stejne. Taky dalsi postup uz maji spolecny. Jediny rozdil je vlastne v tom jak se na obe dostat. Zatim co SU-14-1 je v normalni arty linii, tak pro S-51 bys musel vyexpit KV-2. Ty jsi obcasny hrac, takze byt tebou se na KV-2 vykaslu a jedu normalne na SU-14-1.

- osobne som uz tiez dlhodobo artyhater.

- vzhladom na to, ze naoza vyzera ako obcasny hrac, fakt asi nema moc zmysel expit KV-2 a z nej este S-51, ked v druhej linii uz ma predchadzajucu arty vyexpenu.

- pokial ide o odpoved "ziadnu" - aj bez artyhejterstva by som s nou vcelku suhlasil, pretoze podla mna su to biedne arty - slaba presnost (OK, po opatchovani sa to mozno malinko zlepsilo), tragicky horizontalny rozsah pohybu - cela tato sovietska TOP linia vyzaduje slusnu porciu stastia (bez ohladu na skill) - resp. "spoluprace" supera. Pokial super sam a dobrovolne prakticky nezaparkuje v palebnom poli, je sanca na strelbu dost mizerna. Dokonca aj v "hrdlach flase" znamejsich statickejsich map.

Nuz, ale kedze sa vybral hore touto liniou (ja kedysi tiez, dnes uz by som to nerobil), tazko nieco mudrejsie poradit. Ist do arty dnes, zvazim si, na ktory tier chcem naozaj vyliezt a hladal by som nieco o.i. s primeranym odmerom. Lepsie davat castejsie mensi zasah, nez dufat, ze vianocny darcek v podobe megapecky vynahradi vsetku frustraciu z prilezitosti, ktore nenastali a RNG efektu, ked konecne ano. Ja len aby necakal od tejto linie nejake pohodove hranie - moja skusenost s S-51 tomu moc sanci nedava. Co je asi to najpodstatnejsie z toho, co som naklepal.

bobitwo1 #6 Posted 01 September 2017 - 12:36 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 12767 battles
  • 1,134
Ja osobne čo mám,  tak mám S-51 ale čo viem, tak oproti SU-14-1 má väčšiu mobilitu, inak delá sú tie isté.  Viac menej je to jedno, ktorú arty si vyberieš z týchto dvoch.  Žiaľ vďaka úžasnému patchu 9.18 sú obe za zenitom a dôvod,  prečo kedysi mali zmysel bolo 203mm delo.  V súčastnosti už nemá zmysel ho vôbec používať,  základné je oveľa lepšie.  Pre porovnanie 152mm vs 203mm,  reload 20sek vs 47sek (WG tvrdí, že zrýchlili nabíjanie,  čo je síce pravda,  ale len o 1 sekundu pri 203mm dele).  Reálny aimtime pri 152mm dele je okolo 7 sekúnd,  pri 203 okolo 11 (zase buf aimtimu podľa WG 203mm dela asi tak o sekundu).  Alfa 152 je 700, 203 je 1100 (kedysi bola alfa na HE myslím 1750 alebo 1850a pene niečo cez 100mm, takže papiere,  občas dobre trafené tanky šli ba ranu domov.  Ak si používal AP, 260mm pene a alfa 1250 myslím). V súčastnosti reálny rozdiel alfy medzi 152 a 203 je max tak 50hp na výstrel v prospech 203, ale s 152 máš za 42 sekúnd 2x nabité, kým 203 nabíja 47sek. Ak už ich chceš hrať,  tak zo základným delom. Ak ti nezáleží na národe arty, tak by som odporučil buď nemci, kde GW Panter je asi najlepšia arty celkovo v hre, alebo Američania,  ktorý dokážu stále bolieť a majú veľkú výseč na pohyb dela a Francúzi,  kde mobilita arty je neuveriteľná.  Briti mali kedysi 3 úžasné arty, Bishop a FV304,  problém je ten, v súčasnosti,  že ak ich chceš na misie,  tak nemajú stun, a zhoršil sa im aim time a presnosť,  plus tých 30mm pene znamená,  že pokiaľ trafíš niečo trocha pancierové,  tak dmg za 0 bude bežná vec. A čistý zver bol Conqueror GC,  síce neuveriteľne krivé, nedokázalo ti strieľať cez celú mapu, reload bol dlhý ako týždeň pred výplatou,  ale malo to obrovský splash a ak si dobre trafil a mal šťastie , tak Maus, E100 a podobné príšerky šli na ranu domov, prípadne im ostalo pár HP.  U rusov to bolo podobné ako u Conquerora gc, až na Obj. 261 ktorý bol okrem FV304 asi najpresnejšia arty v hre a malo zmysel ju hrať aj len s AP. Ja som išiel na arty cez KV-2, keďže som nechcel trpieť na low tieroch a KV-2 mi prirástla k srdcu, takže tak či tak som mal S-51 odomknutú.

Edited by bobitwo1, 01 September 2017 - 12:39 AM.

_serafin_ #7 Posted 01 September 2017 - 05:28 AM

Private

• Player
  • 18870 battles
  • 43
  • [FA_CZ] FA_CZ

Děkuju všem za odpovědi.

Že to bude nějaký artyhater jsem si myslel, ale doufal jsem, že třeba překvapí rozumným argumentem. No, nezklamal.

Účet jsem si založil už před pár lety, ale tenkrát jsem to jen zkusil a nechal být. Nějak víc hraju od Vánoc. Co se týká výběru špatných linií, v om už mám dost zkušeností (ty ruské arty, i když do V. tieru to bylo docela fajn a Vl taky neni nějhorší;). První linii, co sjem si rozjel, byla československá - opravdu špatný nápad.

Jak to tak čtu, tak zkusím tu SU-14-1. První houfnice je stejná jako na VI, druhá vlastně taky, jen s větším poškozením, s těmi to asi půjde. Trochu strach mám z té IX houfnice. Sice velká rána, ale 3/4 minuty nabíjí a pak to poletí někam do pr....

Ještě chvilku zůstanu na VI, dodělávám tam posádku, chybí mi asi 4% do prvního skillu,

Ještě jednou všem děkuji za odpovědi a přeji fajn bitvy.

Jmeno1 #8 Posted 01 September 2017 - 05:52 AM

Field Marshal

• Player
  • 48325 battles
  • 10,200
  • [_V4L_] _V4L_
Jen ještě drobnost - artyny jsou jediná třída, kde skilly skoro nevyužiješ. Osobně dávám u artyn jako jediných na první skill okamžitě BiA, protože skilly jako žárovka, opravy, maskování atd. když se aktivují, jsou vesměs ve stavu klinické smrti... ;)

HezkyKralik #9 Posted 01 September 2017 - 10:04 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16286 battles
  • 736

Hmm,další hovnař...

Miluju když jedu třeba s T34 a vytipují si mě 2 hovnaři a uhéčkují mě...

Ještě raďte která je víc OP.

bobitwo1 #10 Posted 01 September 2017 - 10:41 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 12767 battles
  • 1,134

View Postdantankista1, on 01 September 2017 - 10:04 AM, said:

Hmm,další hovnař...

Miluju když jedu třeba s T34 a vytipují si mě 2 hovnaři a uhéčkují mě...

Ještě raďte která je víc OP.

Pokiaľ ťa v súčasnosti dokážu umlátiť v T34 2 arty, tak niekde robíš chybu, je logické, že pokiaľ to 3x schytám od arty na jednom a tom istom mieste, že asi zle stojím a mal by som zmiznúť. Už prvá rana by ti mala signalizovať, že máš problém, druhá rana že máš mega problém a tretia rana znamená, že proste nepoužívaš rozum a to už potom nie je problém arty.

HezkyKralik #11 Posted 01 September 2017 - 11:13 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16286 battles
  • 736
Kde se mám schovat na Malinovce ?!

HezkyKralik #12 Posted 01 September 2017 - 11:16 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16286 battles
  • 736
A nepoužívám rozum...:P

Mungo_13 #13 Posted 01 September 2017 - 01:33 PM

Lieutenant

• Player
  • 16230 battles
  • 1,514

View Post_serafin_, on 01 September 2017 - 05:28 AM, said:

Děkuju všem za odpovědi.

Že to bude nějaký artyhater jsem si myslel, ale doufal jsem, že třeba překvapí rozumným argumentem. No, nezklamal.

ja len aby si vdel, co ta caka (mam S-51 a podla popisov je zhruba totozna):

Pohyblivost a obratnost ziadna slava

Striela dost plocho, takze prekazky su vcelku problem

Rychlost (pomalost) palby s 203mm nie je potrebne komentovat

"Pain in *$$" je vysec palby v kombinacii s ostatnymi vlastnostami. Nepriatel proste musi spolupracovat. Inak sa niekam natocis a nepriatel sa zjaviinde, kym to na neho natocis a domieris, tak davno sa odspotuje. Aj ked ho vidis, kym domieris (ev. doleti strela), prejde vysecou napriec. Ked to odhadnes a posunies pred, zastavi pred vysecou, ci cuvne z nej.

Ked vsetko funguje a on drzi jak hluchy dvere, netrafis. Aj preto som svojho casu, ked sa plnili nejake misie na DMG v starom patchi siel na premiovej municii (rana za 8 litrov) kvoli splash-u.

A ked uz trafis, ak nemas premiovy RNG (a to ja rozhodne nemam), tak dopadnes ako ja - zasah 203-kou Jagdtigera do boku (8cm panciera) a odisiel s trapnou stratou 800HP bez JEDINEHO poskodeneho modulu ci clena posadky. Ja by som bol na jeho mieste v najlepsom pripade uz zombie verzia S. Hawkinga.

View Postbobitwo1, on 01 September 2017 - 10:41 AM, said:

Pokiaľ ťa v súčasnosti dokážu umlátiť v T34 2 arty, tak niekde robíš chybu, je logické, že pokiaľ to 3x schytám od arty na jednom a tom istom mieste, že asi zle stojím a mal by som zmiznúť. Už prvá rana by ti mala signalizovať, že máš problém, druhá rana že máš mega problém a tretia rana znamená, že proste nepoužívaš rozum a to už potom nie je problém arty.

Pri vsetkej ucte - mam rad tieto mudre rady. Pritlacim sa k muru ci ubociu utesu a aj tak mi to pada na hlavu cez 1/2 mapy, lebo "nahodny" RNG niekomu drzi ako prasa, zatial co ja trafim spolahlivo aj pidiplotik 10 metrov pred cielom.

Postavis sa do pozicie, lebo potrebujes podrzat nejaku cestu a clicker+RNG ma sviatky. Pretoze sa samozrejme mozes postavit inde, ale potom je dana linia v kosostvorci. Nevraviac o hromade map a tankov, kde si mozes trhnut s nohou vo chvili, ked ta nieco spotne. Hlavne ked niekto hrava pomalsi HT ci TD a drviva vacsina plochy mapy je artynou pokrytelna (ak nie cela).

A to nevraviac o zastupoch rajciatok v artynach, ktore napriek rajcateniu maju absolutne neomylne predsadenie (+/- RNG). Netusim, ako s takym skill-om nie su fialky. Ked vidim, ako na Prochorovke zufalo kluckuju Bromwell-y a LT v palbe rajcatovych artyn a len RNG im chrani prdel pred plnymi zasahmi, tak mi reci o skill-e ozaj imponuju.

Edited by Mungo_13, 01 September 2017 - 01:36 PM.

bobitwo1 #14 Posted 01 September 2017 - 08:02 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12767 battles
  • 1,134
Ak vyberieš mapu Malinovka, čo je totálny extrém a arty friend mapa, tak pomalé tanky môžu mať problém.  Ale ako často máš Malinovku? Keby si si pozrel, čo hrávam,  tak si môžeš všimnúť mám dosť pomalých tankov, takže viem ako to môže vyzerať.  Na druhej strane sa treba prispôsobiť situácii,  ale občas sa to nedá.  Každý tank má na bojisku svoju úlohu.  

Mungo_13 #15 Posted 03 September 2017 - 07:56 PM

Lieutenant

• Player
  • 16230 battles
  • 1,514

View Postbobitwo1, on 01 September 2017 - 08:02 PM, said:

Ak vyberieš mapu Malinovka, čo je totálny extrém a arty friend mapa, tak pomalé tanky môžu mať problém.  Ale ako často máš Malinovku? Keby si si pozrel, čo hrávam,  tak si môžeš všimnúť mám dosť pomalých tankov, takže viem ako to môže vyzerať.  Na druhej strane sa treba prispôsobiť situácii,  ale občas sa to nedá.  Každý tank má na bojisku svoju úlohu.  

Malinovka, Prochorovka, Utesy, Doly, Serene Coast, Overlord, nejaka ta pustna a este par. Tych map, ktore su ak nie absolutne, tak silne arty-friendly, pretoze kriticke body a neraz velka plocha su dobre zasiahnutelne artynami. Zvlast ked niekto hrava arty paliace oblukom.

Prisposob sa, ked od tvojho spotnutia uz len zalezi na tom, ci si ta arty vyberie.

bobitwo1 #16 Posted 03 September 2017 - 09:10 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12767 battles
  • 1,134

View PostMungo_13, on 03 September 2017 - 07:56 PM, said:

Malinovka, Prochorovka, Utesy, Doly, Serene Coast, Overlord, nejaka ta pustna a este par. Tych map, ktore su ak nie absolutne, tak silne arty-friendly, pretoze kriticke body a neraz velka plocha su dobre zasiahnutelne artynami. Zvlast ked niekto hrava arty paliace oblukom.

Prisposob sa, ked od tvojho spotnutia uz len zalezi na tom, ci si ta arty vyberie.

Vieš čo majú všetky tieto mapy spoločne? Že na tých mapách rozhodujú scouti, nemáš scouta alebo nevidíš a prehral si.  

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users