Jump to content

Ramsesin Anisina

• Please log in to reply
6 replies to this topic

LassiGAME #1 Posted 10 September 2017 - 11:41 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24981 battles
  • 659

Ramses anısına...

Ben bir sokak köpeğiyim. Sizlerin verdiği isimle ismim Ramses... 10 yılı aşkın ömrümün son günlerini geçirdiğim klinikte patilerim sıcak bir elin içinde son nefesimi verdim bugün.

Bir sokak köpeğiyim ben. Havlamamdan rahatsız olup dağ başına attırdığın bir sokak köpeği. Bir lokma yemeği, bir yudum suyu çok gördüğün bir köpek. İtip kaktığın, dayak işkence ettiğin, sokağında istemediğin bir köpek. Sadece bir köpek...

Bugüne kadar hiç ismim olmadı benim. İlk defa başım okşandı. İlk defa doya doya mama yedim, su içtim. İlk defa dün gece bir dize başımı koyup korkmadan uyuyabildim. 

10 yılı aşkın ömrüme şığdırdığım tek şey açlık, hastalık, korku oldu. Bir de yediğim dayaklar. İtilip hor görülmek... O dağ başında yaşadığım korkunç günler... 

Ve birde ömrümün son bir kaç günü... Hastalıktan taş kesilmiş, buz gibi patilerimi sıcacık ellerinin içine alıp başucumda gözyaşı döken bir kaç insan sığdırabildim yaşamıma.

Bugün benimle birlikte hepiniz öldünüz. İnsanlığınız öldü. Vicdanlarınız öldü. Betonlaşan yaşamlarınız öldü. Taşlaşmış yürekleriniz öldü.

Ben Ramses... Bugün öldüm... Güzel olan her şeyle birlikte...

Edited by Dzo_Bremin, 10 September 2017 - 11:42 AM.

LassiGAME #2 Posted 10 September 2017 - 11:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24981 battles
  • 659

Gorbinin Anısına

Benim de adım Gorbi.Diğer sokak köpekleri gibi ben de sokaklarda doğdum.Minicik havlamalarım bir kedi sesi kadar küçük.Kulaklarım ,dişlerim burnum ,kuyruğum..

Küçüğüm ben.Her gün annemle beraber dışarı çıkıp çöp kovalarında insandan kalma yiyecekleri arar dururduk..Çoğu zaman aç kalıyorduk.Annem aç kalınca ben de aç kalıyordum.Çünkü beslenebildiğim sadece süttü..

Bazen etraf çok soğuk oluyordu.İsmine kar yağmur diyorlar..Dışarda bir klübe altında araba altında annemle beraber uyumak zorunda kalıyorduk..

Birgün sabah uyandığımda annem yanımda yoktu.Koştum her sokağı her yeri aradım.Havlıyordum,korkuyordum üşüyordum..

Arıyordum ...Annemi..Herşeyimi...Artık bana kimse bakamayacaktı..Boyum ne çöplere girecek kadar uzun ,dişlerim bir kemiği kemirecek kadar büyüktü..Aç kalacaktım..Annemi özlüyorum..Annemi.

Nerdesin canım annem...

Artık insanlara bakıyordum..Biraz süt yiyecek versinler diye..Havlayınca bana taş atıyorlardı...Oysa ben birazcık süt ekmek istiyordum..

Çaresizdim artık..Yorulmuştum..Yanlızdım..

Bugün bir kaç insan bana güldü..Çok mutlu olmuştum bana yardım edeceklerdi..Süt vereceklerdi..Annemden sonra beni koruyacak insanlar bulmuştum.Sıcacık boyunlar görecektim.Beni okşayacak öpecek oyun oynayacaktım..Bir yere  götürdüler beni..

Issız bir yere..Oyun oynacaktık..Yaşasın dedim..Sonra biri beni ağaca  bağladı..Çok merak ediyordum oyunumuzu..

Ve sonrasında ağlayacağım korkacağım bir daha unutamayacağım oyunu..

Sopa ile vurdular,taş attılar başıma vucüduma..

Havlıyordum..Anlamıyorlardı...

Ağlıyordum ..Anlamıyorlardı..

Ve sonra oyunumuz bitti.Ağlamıyor havlamıyordum.Hatta süt bile istemiyordum..

Şimdi anneme nolduğunu biliyordum..Canım anneme kavuşmak istiyordum...

Edited by Dzo_Bremin, 10 September 2017 - 11:27 PM.

207GT #3 Posted 10 September 2017 - 11:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15177 battles
  • 858
  • [SA-AS] SA-AS
Neden baktın diye insan öldürülen memlekette hayatta kalmaya çalışıyorlar. Hayvanı sevemeyen insanı hiç sevemez. Kedilerin enselerinden kaldırılmasının havyan hakları ihlali kabul edildiği bir ülkede doğmamış olmaları kader mi? Her cuma sabahı hayırlı cumalar mesajı atanların köpekleri abdestleri kaçar endişesiyle tekmelediklerini gördükçe müslümanlardan soğuyorum. Bu topluma kimler her ne yapıyorsa oldukça sistematik bir şekilde vicdanları yok ediyorlar.

_Abe_77 #4 Posted 11 September 2017 - 12:19 AM

Lieutenant

• Player
  • 23494 battles
  • 1,657
İyi dediniz güzel dediniz de, gece işten eve dönerken 10-15 köpek saldırınca karışık duygular hissediyorum.

BamasuruZ #5 Posted 11 September 2017 - 07:07 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 52283 battles
  • 1,045
  • [SA-AS] SA-AS

View Post207GT, on 11 September 2017 - 01:53 AM, said:

Neden baktın diye insan öldürülen memlekette hayatta kalmaya çalışıyorlar. Hayvanı sevemeyen insanı hiç sevemez. Kedilerin enselerinden kaldırılmasının havyan hakları ihlali kabul edildiği bir ülkede doğmamış olmaları kader mi? Her cuma sabahı hayırlı cumalar mesajı atanların köpekleri abdestleri kaçar endişesiyle tekmelediklerini gördükçe müslümanlardan soğuyorum. Bu topluma kimler her ne yapıyorsa oldukça sistematik bir şekilde vicdanları yok ediyorlar.

Aa öyle deme ama cumaya gidince bütün günahlar affolur.3 kez cumaya gitmezsen cehenneme hoşgeldin. o konu çok önemli.

Adamın yemediği halt yok , karı kıza bakmaktan gözleri kaymış biri anyaya biri konyaya bakar ama köpek tüyü abdest bozarmış . Vay anasını.

Neymiş Peygamber kedi severmiş o yüzden o bozmazmış ama köpek bozarmış. Yani O yerlere göklere sığmayan Peygamberler hayvanları mı ayırt ediyormuş. Yaratılan herşeyi sevmeliydi hani insan Yaratandan ötürü. 

Zararsız hayvanlar arasında ayrım yapan biri insanları ne yapar siz düşünün. Mantık almıyor gerçekten.

Sokak hayvanı alın sahiplenin arkadaşlar , onun verdiği mutluluğu hiçkimse veremez size. 1 köpek besledim o öldü (genetik hastalıktan)  şimdi 1 aylık bir kedi buldum onu besliyorum evimde ,aşıları özel mamaları , hayat artık ona çok daha güzel olacak. Ve kucağınızda uyuduğu zaman hayat size de daha bir anlamlı gelecek. son 2 haftada yaşadığım huzur hiçbir maddi şeyle karşılanamaz.

Edited by BamasuruZ, 11 September 2017 - 07:08 AM.

tagl1a #6 Posted 13 September 2017 - 10:40 AM

Turkish Community Manager

• WG Staff
  • 597 battles
  • 174
  • [YOQ] YOQ
:(

selocan74 #7 Posted 13 September 2017 - 04:35 PM

Lieutenant

• Player
  • 45472 battles
  • 1,851
  • [SA-AS] SA-AS
Eskiden bir mizah dergisinde tek sayfalık çizgi hikaye görmüştüm.Çizeri kimdi unuttum ama hikaye hafızama kazınmıştı.Adam işe gitmek için erkenden yola çıkar,sokakta yürürken birden yolda yatan siyah köpeği farkeder.Köpekten korkar ama işe gitmesi gerekir yolunu değiştirse işe geç kalacaktır.Hay aksi nerde çıkti bu köpek derken bir iki kişi daha gelir noluyor derler.Adam köpek yüzunden işe gidemediğini söyler.O sırada yanında çocuğuyla başka bir adam daha gelir,olayı ögrenir ve yerden bir taş alıp köpeğe atar.Köpek yerinden bile kıpırdamaz adam bak bak kıpırdamadı bile diyerek çok öfkelenir ,kalabalıkla beraber sinirlerde artar.Ve ellerine taş sopa ne geçerse köpeğe hücum ederler.Sonunda köpek ölür ve herkes bir anda donar kalır.Başlarını öne eğerler,sokağa ilk gelen adam kalabalık dağılırken şöyle der ''nerden bilebilirdik, nerden bilebilrdik arka ayaklarının olmadığını''

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users