Jump to content

Sıralamalı Savaşlar: Yeni Sezon 18 Eylül’de Başlıyor

• Please log in to reply
33 replies to this topic

Community #1 Posted 11 September 2017 - 01:43 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 34,351
İkinci Beta Sezonda yüksek gerilimli rekabete hazırlanmak için yenilenen format hakkında bilgi edinin.

Haber ögesinin tam metni

Supplement_KEBAB #2 Posted 11 September 2017 - 01:47 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 26472 battles
  • 1,402
  • [CURE] CURE
sıralamalı savaşta istemiyorum,MM'yi düzeltin ulan halsiyetsizler

Supplement_KEBAB #3 Posted 11 September 2017 - 01:49 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 26472 battles
  • 1,402
  • [CURE] CURE
aa aslında ödülleri iyiymiş,neyse şimdilik küfür yemekten kurtuldunuz

SpecialForces1982 #4 Posted 11 September 2017 - 02:01 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 57069 battles
  • 1,038

View Postbatuhanoben123, on 11 September 2017 - 03:47 PM, said:

sıralamalı savaşta istemiyorum,MM'yi düzeltin ulan halsiyetsizler

View Postbatuhanoben123, on 11 September 2017 - 03:49 PM, said:

aa aslında ödülleri iyiymiş,neyse şimdilik küfür yemekten kurtuldunuz

Seni çıkarcı seni :) aylık pre hesaba bu düşmanlık bozulur bence bir konuş kendileriyle :)

Supplement_KEBAB #5 Posted 11 September 2017 - 02:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 26472 battles
  • 1,402
  • [CURE] CURE

View PostBamasuruZ, on 11 September 2017 - 02:01 PM, said:

Seni çıkarcı seni :) aylık pre hesaba bu düşmanlık bozulur bence bir konuş kendileriyle :)

yiiooo,adamlar bu seferlik iyi yapmışlar,bu sadece kısa bir ateşkes,düşmanımdan hediye isteyecek değilim:deer:

AKCORA #6 Posted 11 September 2017 - 02:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20783 battles
  • 376
  • [MOBOM] MOBOM

2 arty takım başına gene fazla olabilir. tabi kaybeden takımın artık şerit kazanmaması arty terciğini etkileyebilir. Kaybeden takımda son 10 kişinin şerit kaybetmesi gene arkada yatıp hasara odaklanmaya sebep olur. Gene oynamadan öğrenemiycez.

Bence kaybeden tkaımda hiç bir birey şerit kaybetmemeli ama kazanan takımdada ilk 5 almalı böyle bi durumda arkada yatmak kazanan takımda olan oyuncu için dezavantaj olur. Herkesi agrasif oynamaya iter.

Günlük saçma ödülleri olan görevide eskiden 1 di 3 e çıkarmışsınız ya sınırsız yapsanız ne olur zaten 3 kere almak için savaş süresini 10 dakkadan hesaplasak gir çıklarla beraber 300 dakka eder oda her savaşta ilk 10a girersen tabi. yani 150k ve 9kit için 5 saat oynaman gerekir. Bunu görev olarak bile yazmanız hakaret.

Ben para yedeklernin seviyesi daha gözükmüyo gecen sefer 4 ti eğer gene öyleyse 4e kadar çıkar bırakırım. 5 e çıkmak çok zordu artık daha da zor. 4 e çıkmakta zorlanmış.

30 vs 30 savaş daha ilgiçekici nasıl osla ordanda tahvil geliyo.

tabi sezon sonu(3 hafta sonra) gelecek altın çoğu kişinin ilgisini çeker.

Ama açıksa söliyim uğraşmam. Çünkü çok ama çok sinir bozucu.

Sıralamalı Savaşlar Öncüsü

listen_little_man #7 Posted 11 September 2017 - 03:02 PM

General

• Moderator
  • 54680 battles
  • 9,002

Asıl soruna eğilmemiş sadece makyajlamışsınız.

Kazanan ekipte ilk 10'a girince şerit alma (eski halinde ilk 12 idi) takım halinde kasma için güzel görünse de kaybeden de ilk 5'e girince şeridi koruma kesinlikle daha hayvan gibi yatmayı teşvik edecek. önceden dana gibi yatılıyordu şimdi dinazor gibi yatılacak. Çünkü kipin bu sıralama mantığının içindeki genel sorunu mermi yememek dolayısıyla oyundan erken ayrılmamak için basmayıp yatmayı teşvik etmesi. Bu durumda insanlar öncelikle arty daha sonra da öncelikle TD alıp kolay hasar peşine düştü, açılana çakarım dedi. Bu durum heavy ve nispeten med oynayanları kötü etkiledi. Halbusi deseniz ki kaybeden takım komple şerit kaybediyor, 3-0 geride olan takım bile leopar gibi öne atlar maçı çevirmek için.

Bir de o dönemde 10 seviye lightlar yeni çıktığından millet daha bunları açamadığından kipte çok ciddi bir spot sorunu vardı. Ama bu durum şimdi nispeten aşılacak çünkü artık insanlar 10 seviye light açıtılar bol bol.

Şimdi ilk 5'e şerti koruma dediğiniz için geriye düşen takım daha beter yatacak. Daha önceki ilk 3'e girmek için nasıl yatıldığını gördük, şimdi ilk 5 oldu bu. E sizce insanlar 3-0 geri düşünce "ooo hadi bakalım ilk 5 oldu nasılsa şerit koruma sınırı, basalım beyler mi" diyecek?

Bu mantığınız hatalı, bu şekilde olunca yatılıyor, başka izahı yok bu durumun. Halbuki hasar+spot hasarı+tanking (sektirme miktarı) gibi oyuncuyu takımı için oyuna katılmaya zorlayan verilere dayalı bir ilerleme, puan doldurma seçeneği ile ligde ilerlesek o zaman iyi oynayan zaten ileriye daha çabuk gidecek verilen 3 haftalık süre boyunca. Sadece yatıp veya arty ile hasar atıp ilk 5'e kafadan girme gibi bir durum olmayacak, arty oynayanların sayısı daha da düşecek.

3 arty 2 oldu. Güzel mi, eh işte. Bazı haritalarda (Bakınız: Prokhorovka) özellikle heavy oynayanlarda hala arty baskısı sürecek demek bu. Çünkü ilk 5 şerti kaybetmeyecek dediğiniz için geriye düşen takımın heavysi spot alıp atış yapamayacağından 2 arty, o gariban heavy ortaya çıktığı anda ona odaklanacak. Bu işin çözümü şu, arty bu modda kesinlikle olmamalı. Ben, benim gözümün gördüğü adama karşı savaşmayı daha onurlu buluyorum. Yoksa herif geçiyor haritanın köşesine, 0 risk, 0 isabet alma, spotlanma riski minimum (deli bir med veya light çıkmazsa sahneye) salla babam salla. Sonra maçı kaybetse bile yok splashden 500 vuruyor, yok denk getiriyor 700 çakıyor hoop oluyor sana 4-5k hasarı sonra pat diye ilk 5'te. Eee ben neden kasıyorum E-100'le dansöz gibi kıvırtıyorum ama pata küte artyden sopa yiyip 1000 hasarla hadi bakalım şerit kaybediyorum?...

Artı bu şerit aralarını uzatalım fikrinin modun geneline ne gibi pozitif bir katkısı var, bunu düşünen vatandaş gelip daha detaylı yazarsa seviniriz. Tamam anladık bir önceki sistemde artysi olup da her maç geriden 4-5k vura vura bala-göte 1.lige giren 4k reytingi olanla hiç arty basmayıp sırf kişisel yeteneği ile aynı lige giren 9k reytingli adamı ayırmaya çalışıyorsunuz ama aradaki mesafeyi uzatınca bunun ne etkisi olacak?

Edited by lantirn, 11 September 2017 - 03:06 PM.

Alaskar6898 #8 Posted 11 September 2017 - 03:05 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,673
Çok uzun özet geçin 

InviereTR #9 Posted 11 September 2017 - 03:23 PM

Sergeant

• Player
  • 25068 battles
  • 230
  • [JSTCE] JSTCE
herkes yatıyor sıralamalı savaşta uğraşıpta sinir hastası olmaya gerek yok 

oguz1761 #10 Posted 11 September 2017 - 03:35 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 51458 battles
  • 918

güzel iyileştirmeler yapılmış.

Beni memnun etmeyen kısım

SEZON LİDERLERİ ve LİGLER

Son sezonda olduğu gibi final skor tahtası üç ödüllü lige ayrılacak:

• Skor tahtasındaki ilk %10 I. Lige girecek
  • Sonraki %15 oyuncu II. Lige girecek
  • Sonraki %25 ise III. Ligde yer alacak
  • Lig oranlarının düşürülmesi hoş olmamış. Birde istediğim lige giren yani diğer %75 lik kısıma da ödül verilip lige girme isteğinin artırılması yoksa lige giren kişi sayısı az kalıyor ve ödül alacak %25 lik kısımın kontenjanı azalmış oluyor. Normalde 5 kademeye çıkmış kişiler zaten kademe ödüllerini alıyor fakat bir aşamayı kaçırmış oyuncular diğer 2 aşamadan 10 puan toplasalar dahi lige girmiş olamayacaklar

sayilmz #11 Posted 11 September 2017 - 03:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 29524 battles
  • 79

Kazanan takımda 10 a girenlere kademe ilerleme,kaybeden takımda 1.hariç herkese kademe gerileme verilirse kıran kırana maçlar izleriz.

Böyle olursa arty çok tercih edilmez diye düşünüyorum.

givemebaby #12 Posted 11 September 2017 - 05:16 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22610 battles
  • 545
  • [ISYAN] ISYAN
arkadaşlarında dediği gibi düzelteyim derken daha kötü yapmışlar.yatmaya daha müsait hale gelmiş.

repeku #13 Posted 12 September 2017 - 09:40 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 35045 battles
  • 318
  • [SA-AS] SA-AS

2. Sezonda şerit kazanma: 

Ekibiniz kazanırsa ve kazanılan DP miktarı açısından ilk 10 arasında iseniz bir şerit kazanırsınız

• Kazanan ekibin en alt 5’i arasında veya kaybeden ekibin ilk 5’i arasında olmak sizi aynı şerit sayısında bırakır
  • Kaybeden ekipte ilk 5’e giremeyenler bir şerit kaybeder

şu haliyle daha bi çile olmuş.
çok kasmayı düşünmüyorum. 3. veya 4. chevronda bırakırım

poyraz_371 #14 Posted 12 September 2017 - 11:20 AM

Sergeant

• Player
  • 59830 battles
  • 225
Kaybeden takımda kesinlikle serit kazanmalı bu latrin arkadaşımız dediği gibi, spot+hasar+sekme+yapilan km vs gibi degerlere bakılarak hesaplanabilir. Bu durumda takım kaybederken geriden dmg kasim düşüncesi yerini, önde baskılı oynayıp bu değerleri olabildiğince yükseltmeye yöneltecektir. Bu da belki giden maçın dönmesi vs demek...

tank_butcher34 #15 Posted 18 September 2017 - 11:01 AM

Warrant Officer

• Player
  • 39575 battles
  • 530
  • [ULUS] ULUS

iyimi oldu kötümü bilemedim eskiden iyi oynadıgımızda her türlü şerit alıyorduk simdi takım Edited çıkarsa Edited öte yandan insanlar yatarak serit almaya calısıyordu  o saçmalık ortadan kalkıcak bakalım akşam görücez nasıl olucak bunun etkisi

Bu post moderasyon ekibi tarafindan küfür sebebi ile degistirilmistir.

Edited by VMX, 21 September 2017 - 10:44 AM.

Parabellum06 #16 Posted 18 September 2017 - 11:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42926 battles
  • 998

yatma problemi kalkmış galiba. td'ler bile yardıra yardıra koşturuyo maçlarda :D

arty'ler hala yağmur gibi yağıyor. 

repeku #17 Posted 19 September 2017 - 07:38 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 35045 battles
  • 318
  • [SA-AS] SA-AS

aga şu kaybeden takımın 1. sine bari chevron verin ya.

En az 5 maçım var kaybeden takımın 1.si olarak.
Bi teselli ikramiyesi olsun bari :(

listen_little_man #18 Posted 20 September 2017 - 12:07 PM

General

• Moderator
  • 54680 battles
  • 9,002

2 günlük kasmanın ardından yorumu yapalım.

- Moda girenlerin sayısı hala az. Önceki kötü deneyimlerin etkisi devam ediyor belli.

- Bir önceki tura göre yatma daha azalmış ancak açık harita+2 arty kombinasyonu gelince aynen herkes yatıyor.

- arty arty arty... Alllahınızı severseniz şu sınıfı sokmayın şuraya. Açık harita+2 deneyimli (mavi/mor/yeşil) arty gelince ağırlar için oyun bitiyor. Ya splash'i 500 vuruyor, 2 arty sıksa 1000 yapar. Açık haritada saklanmak mümkün değil, 4 atışta pertsiniz. Koymayın şu sınıfı, gerçekten artysiz maçlar daha atak, daha zevkli ama arty girince işe cidden saçma sapan beklemeler başlıyor. Koymayın şu sınıfı, alın buradan bunu.

- hafif tank bollaşınca spot olayı güzel oldu.

- MM mantıklı takımlar kurdu benim maçlarımda. Eskisi gibi bir taraf full heavy bir taraf full med takımlara denk gelmedim.

- 907'nin dengesizliği iyice ortaya çıkmaya başladı. Bu tank nereden yiyor bilen biri yazsın yani ön alt atıyorsun delmiyor, palet atmaya çalışıyorum olmuyor, taretten sektiriyor, Edited sektiriyor, yandan zaten 9.20 versiyonu hastalığı illa sektiriyor, tavanının üzerine atıyorum overmatch diye yok ordan da sekiyor. Bu tankın olayı nedir ya?

Bu post moderasyon ekibi tarafindan küfür sebebi ile degistirilmistir.

Edited by VMX, 20 September 2017 - 03:29 PM.

repeku #19 Posted 20 September 2017 - 12:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 35045 battles
  • 318
  • [SA-AS] SA-AS

View Postlantirn, on 20 September 2017 - 12:07 PM, said:

2 günlük kasmanın ardından yorumu yapalım.

- Moda girenlerin sayısı hala az. Önceki kötü deneyimlerin etkisi devam ediyor belli.

- Bir önceki tura göre yatma daha azalmış ancak açık harita+2 arty kombinasyonu gelince aynen herkes yatıyor.

- arty arty arty... Alllahınızı severseniz şu sınıfı sokmayın şuraya. Açık harita+2 deneyimli (mavi/mor/yeşil) arty gelince ağırlar için oyun bitiyor. Ya splash'i 500 vuruyor, 2 arty sıksa 1000 yapar. Açık haritada saklanmak mümkün değil, 4 atışta pertsiniz. Koymayın şu sınıfı, gerçekten artysiz maçlar daha atak, daha zevkli ama arty girince işe cidden saçma sapan beklemeler başlıyor. Koymayın şu sınıfı, alın buradan bunu.

- hafif tank bollaşınca spot olayı güzel oldu.

- MM mantıklı takımlar kurdu benim maçlarımda. Eskisi gibi bir taraf full heavy bir taraf full med takımlara denk gelmedim.

- 907'nin dengesizliği iyice ortaya çıkmaya başladı. Bu tank nereden yiyor bilen biri yazsın yani ön alt atıyorsun delmiyor, palet atmaya çalışıyorum olmuyor, taretten sektiriyor, Edited sektiriyor, yandan zaten 9.20 versiyonu hastalığı illa sektiriyor, tavanının üzerine atıyorum overmatch diye yok ordan da sekiyor. Bu tankın olayı nedir ya?

artyler konusunda eksiksiz katılıyorum. 
evet maçlar daha atak ama şöyle bişey var. bi gazla bam güm giriyor iki takım birbirine. 0-6 lardan 0-7 lerden sonra maçı asılmaya çalışan yok. çünkü maça kaybetmiş gözüyle bakılıyor. kaybeden takımdaki kimsenin chevron kazanamayacağı bilindiği için de salıyor takım.

MM dengesizliğine şahit oldum gayette. Karşıda 5 heavy bizde 2 heavy gibi. 

Karşı tarafta 6 mor oyuncu bizdekiler sarı-yeşil gibi. yada tam tersi bizdekiler mor karşı taraf turuncu gibi. 5. dk da maç bitiyor.
zevk almıyorum. sarmıyor. 

ha neden oynuyorsun diye soracaksanız. 4bin küsür tahvil var. 5bine tamamlayıp kıçı kırık iyileştirilmiş donanım alayım diyorum. 5bini tamamlarsam oynamam bu modu

Edited by VMX, 20 September 2017 - 03:30 PM.

DalkiranU #20 Posted 21 September 2017 - 11:08 AM

Sergeant

• Player
  • 54821 battles
  • 223
Herkes acemilerle savaşmaktan, takımın kötü olmasından yakınıyordu, alın işte aynı seviyedeki araçlarla , aynı yetenekteki oyuncularla dişe diş savaş sunuyorlar. Sıralamalı savaşta eşleştirmeden şikayet edenlerin ağızlarından çıkanı, kulakları duymuyor, olimpiyatlarda yanındaki sporcudan şikayet etmek kadar boş bir iş. Zaten oraya elenerek geliyor oyuncular.
 Eleştirileri okudum, yorum yapmadan önce dün akşam yeni sistemi oynayayım dedim, öyle denildiği gibi kimse yatmıyor, kıran kırana herkes ilk 5'e girmeye çalışıyor, sayının 5'e çıkması çok iyi olmuş.  1 saat kadar oynadım , biraz oynayayım bir sonraki sezonda daha iyi bir deneyim için geri bildirimlerimi burada yazarım.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users