Jump to content

Hodnocené bitvy: Nová sezóna začíná 18. září

• Please log in to reply
163 replies to this topic

Thellwinux #21 Posted 12 September 2017 - 08:46 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 46795 battles
  • 1,256
  • [ANV] ANV

Omezení ze dvou artyn na tým není podle mě dostatečné. Pokud už je nutné tam artyny mít, tak max. jednu.

Systém, kdy za prohru nedostanu vůbec nic je fail jako kráva, ještě víc to posouvá hru do stavu, kdy je hráč ještě víc než dřív závislejší na tom, jaký tým dostane. Psal jsem to už minule, odměny výrazně závislé na výhře/prohře v herním modu, který dohromady sestavuje 15 v 15 totálně random hráčů jsou špatně. Co s tím udělá WG? Posune to ještě dál, kdy je výhra už naprosto zásadní pro postup dál.

Block Quote

Tyto změny podporují těsnější týmovou hru, protože skvělý individuální výkon vám sám o sobě pokaždé prýmek nezajistí. Přesto se vám takový výkon rozhodně vyplatí v kombinaci s dobře koordinovanou týmovou hrou. Mělo by to napravit jeden nešťastný trend, který jsme viděli během poslední sezóny. Následkem špatného výkonu týmu přestali mnozí hráči hrát spolu a soustředili se místo toho na „nastřílení“ skvělých statistik, což tým často poškozovalo a bránilo mu to vyhrát.

Víte k čemu povede tohle? Mnozí hráči po pár minutách, kdy bude jasné, že bitva je v háji a oni do té doby nic neudělali a ví, že už nemají šanci ještě něco nastřílet, zmáčknou 3xR a půjdou zkusit další bitvu. Druhá skupina, která bude pořád doufat v TOP5 se bude chovat úplně stejně jako ve verzi, kdy první 3 prýmky dostali, akorát ta frustrace z proher, pokud budou častější, bude postupně vyšší, protože pokud někdo v proherním týmu podá opravdu super výkon a stejně to nepovede k žádnému postupu a tohle třeba 3x po sobě, to je z mého pohledu k na****í.

_Gazzkon_ #22 Posted 12 September 2017 - 08:56 AM

Sergeant

• Player
  • 19501 battles
  • 254
  • [KOBE] KOBE
První sezonu RB jsem hrál pouhé 2 dny, než se potvrdilo, jakej exkrement to je. Druhá sezona je exkrement na druhou. Se svým WR se budu potácet tak někde mezi druhou a třetí hodností, když pánbůh dá, tak možná čtvrtou. Takže si budu raději vesele expit a hrát klanové akce, než toto.

Honzzaa #23 Posted 12 September 2017 - 09:01 AM

Private

• Player
  • 21387 battles
  • 35
  • [ANV] ANV

Minulou sezonu jsem se pokaždé dokopal s těžkým srdcem na odporem na úroveň 4 kvůli 50% zálohám na kredity. Tentokrát na to házím bobek. 

SWAT0013 #24 Posted 12 September 2017 - 09:13 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 24275 battles
  • 1,135
  • [ANV-V] ANV-V

Typické WG - "vymyslí" a implementuje mód, který by mohl být velmi zajímavý a mohl by o něj být velký zájem - nicméně WG ten mód dokáže podělat takovým způsobem, že na něj většina hráčů hodí bobek - ať už z časových nebo skillových důvodů.

No nezbývá asi nic jiného než WG poděkovat, že mě tento mód nemusí nijak moc trápit ani ve druhé beta sezóně :medal:

VijaCZ #25 Posted 12 September 2017 - 02:30 PM

Captain

• Player
  • 55243 battles
  • 2,072
  • [HRDZA] HRDZA

View PostGreenKlid, on 12 September 2017 - 07:12 AM, said:

Těžko říct jestli neviditelně zakempený Strv, který dává celou bitvu DMG na úkor chcípání spoluhráčů, sloužících mu coby spoteři, je právě ten nejlepší individuální skill ...

Jinak mě RB nijak nezaujaly, takže mě to moc netrápí :)

Vzhledem k tomu že se pozice určuje podle základních zkušeností tak užitečnej je, sám si hrabe jen část a část zkušeností rozdává zadarmo svýmu týmu. Pro takovýho pantátu kterej má stroj se kterým do první linie prostě moc nemůže budu rád spotovat, protože vím že když už někdo odemknul tuhle linii a hraje jí a navíc si bere tenhle stroj do ranked battles tak asi bude umět střílet a se strojem zacházet.

Na rozdíl od artyn on bude střílet fér, na vykreslovací vzdálenost a přímou palbou, a bude naprosto minimální riziko že trefí i mě. Stokrát radši půlku týmu zakempenejch Švédů než jednu artynu :)  Zakempenej Švéd mi totiž dá možnost k individuálnímu výkonu coby spoterovi / ničiteli pásů, artyna mi dá tak nejvejš detrack v nejhloupější chvíli.

Leckov #26 Posted 12 September 2017 - 03:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23929 battles
  • 673
  • [-LCP-] -LCP-
Když vidím, co lidí u té hry trpí jako zvíře, divím se, proč to pořád hrajou. 

EZI3 #27 Posted 12 September 2017 - 07:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13799 battles
  • 503
  • [C_STR] C_STR

View PostLeckov, on 12 September 2017 - 02:00 PM, said:

Když vidím, co lidí u té hry trpí jako zvíře, divím se, proč to pořád hrajou. 

To víš, jsme srdcaři a optimisti každým coulem, a tak nějak pořád doufáme, že si ve WG vytáhnou hlavu z [censored] a začnou při vývoji WoT konečně používat mozek...:trollface:

UKO_JESHITA #28 Posted 12 September 2017 - 07:35 PM

Major

• Player
  • 41586 battles
  • 2,783
  • [_LDN] _LDN
Já se těším, mě to minule bavilo a na vyšších rancích byly i velmi zajímavé bitvy. Ano ke konci to "kazily" artiny, protože byly vždy 3.WG si všimlo a o jednu to snížili, no myslím, že je to málo. Budou 2 v každé bitvě. Dle mě by mohli toto vylepšit, nějakým rozhozem, že by bitvy byly losovány 1/3 bez arty, 1/3 s 1 arty a 1/3 2 arty. Aby byla zachována rozmanitost. To že si stěžují hráči, že nynější rozdělování prýmků je moc o náhodě jaký kdo dostane tým, je dle mě nesmyslné. Kdo je dobrý, tak se dostane na vyšší ranky celkem rychle a pak už hraje více méně se stejně schopnými hráči. No uvidíme. 

Kvasna1212 #29 Posted 13 September 2017 - 07:55 AM

Private

• Player
  • 12553 battles
  • 4
  • [1MTB] 1MTB
Mě by zajímala jedna věc a to, jestli budou rankedy opět omezeny časem?

_Gazzkon_ #30 Posted 13 September 2017 - 07:58 AM

Sergeant

• Player
  • 19501 battles
  • 254
  • [KOBE] KOBE

View PostKvasna1212, on 13 September 2017 - 07:55 AM, said:

Mě by zajímala jedna věc a to, jestli budou rankedy opět omezeny časem?

POZNÁMKA: mějte na paměti, že hodnocené bitvy probíhají pouze během hlavního času: 18:00 - 00:00 SELČ (pondělí až pátek) 16:00 - 00:00 SELČ (sobota a neděle). O změnách v hlavním čase (budou-li nějaké;) vás budeme informovat.

Kvasna1212 #31 Posted 13 September 2017 - 08:36 AM

Private

• Player
  • 12553 battles
  • 4
  • [1MTB] 1MTB

View Post_Gazzkon_, on 13 September 2017 - 07:58 AM, said:

POZNÁMKA: mějte na paměti, že hodnocené bitvy probíhají pouze během hlavního času: 18:00 - 00:00 SELČ (pondělí až pátek) 16:00 - 00:00 SELČ (sobota a neděle). O změnách v hlavním čase (budou-li nějaké;) vás budeme informovat.

Díky, toho jsem si nevšiml. Absolutně nechápu proč...

kurcatovium #32 Posted 13 September 2017 - 09:48 AM

Captain

• Player
  • 36650 battles
  • 2,398

Že arty totálně rozbily předchozí sezónu (už jsem ve hře potkal i člověka s gold ikonkou, co měl 47% WR... Jakpak to asi nahrál? Ano, správně, hrál téměř výhradně arty... ), to je jedna věc. Jak to WG řeší (vtipné "omezení" na dva kusy), to je druhá věc. To nejpodstatnější ale neřeší vůbec a zřejmě jim to ani nedochází - TOHLE NENÍ RANKED, je to tak maximálně parodie na jeho způsob. Dokud se hodnocení bude každý týden mazat, je to jako RANKED naprosto nepoužitelné a zvrácené.

Tohle není ranked, tohle je prostě vysávačka kreditů/peněz, nic jiného!

bcstano #33 Posted 13 September 2017 - 10:59 AM

Private

• Player
  • 22660 battles
  • 19
  • [OPCSR] OPCSR

Skusim ale po skusenosti s prvej sezony a to co sa napislao o druhej som skepticky. Zase pokracujete v hodnoteni individulanych hracov podla teamoveho vysledku. Urobit zmiesany rebricek vsetkych 30 zucastnenych to nie. Chcete motivovat viac k teamovej hre tak to robte inak a nie cez individualne hodnotenie. Napriklad trikrat s te vo vyhernom teame tak dostanete prymek naviac alebo bony naviac alebo neviem co naviac. Chcete realna ohodnotit hracov podla nahodneho rozlosovania. Uz teraz to je evidentne zle ale ked sa potrebujete uistit tak prosim. 

PS: ranked zalozeny na prymkoch nikdy nebude dostatocne objektivny...ovela objektivnejsie aj jednoduchsie by bolo radit hracov v celkovej tabulke podla priemernych zakladnych XP bez dvojnasobku za vyhru...za vyhru odmenujte bonami naviac...vtedy by ste to mohli zacat volat ze ranked. Jasne vznikne otazkao korektne ci nekorektne pridelujete XP ale je to urcite mensie zlo nez prymky pridelovane podla winrate :/

PS2: placete ako hraci nehraju teamovo v rezime hry kde je dolezite individualne hodnotenie ale ste zrusili Hodnotene teamovky kde hraci boli schopny kooperovat komunikovat a hrat teamovo. Viete vy vobec co chcete?

Edited by bcstano, 13 September 2017 - 11:15 AM.

UKO_JESHITA #34 Posted 13 September 2017 - 11:49 AM

Major

• Player
  • 41586 battles
  • 2,783
  • [_LDN] _LDN
Tak já myslím, že by hratelnosti rankedů dosti pomohlo jiné rozdělení expů. A to že nejvíce hodnocená by byla assist DMG, po té udelená DMG do max 200 metrů, pak až killy a pak ten zbytek. To by nutilo hráče hrát týmově a aktivně. Co Vy na to? 

Wysch #35 Posted 13 September 2017 - 11:52 AM

Captain

• Player
  • 32388 battles
  • 2,465

Svůj názor jsem v zásadě napsal do anglické sekce, takže se k tomu už asi vyjadřovat nemusím, ale pokud by přesto Wargaming chtěl, hlásím se do game designu! :bajan:

• Buď jde WGčku o individuální výkony, a v takovém případě se prýmky mají dostávat za předvedený individuální výkon a nikoliv výkon týmu. Nebo jde o týmový výkon, a v takovém případě prýmky (chevrony) postrádají komplet smysl. Nejde trestat hráče za to, že dostane imho špatný tým, naopak nejde hráče chválit za to, že ho vlastní tým potahal.

• Předvedený výkon by se imho neměl hodnotit na základě zkušeností (= prvních deset / prvních pět). Existují lepší formulky pro výpočet kvality výkonu. (I.e. co vím, do xp se počítají kill-shoty, capování báze, 50% spotu apod.)

• Pokud Wargaming trvá na tom, že Doly (Mines) mají na desítkách svoje místo, nechť je na desítkách zpátky i mapa Province. 

• Imho by měl být limitovaný počet i trojúhelníčků na tým, ať nedochází k trestání aktivních hráčů, nebo naopak k pasívnímu kempení na červené lajně, kdy i takovýto no-skill-I-just-click přináší chevrony.

atd.

Edited by Wysch, 13 September 2017 - 11:52 AM.

Miri37 #36 Posted 13 September 2017 - 01:06 PM

Major

• Player
  • 40255 battles
  • 2,669

View PostUKO_JESHITA, on 13 September 2017 - 10:49 AM, said:

Tak já myslím, že by hratelnosti rankedů dosti pomohlo jiné rozdělení expů. A to že nejvíce hodnocená by byla assist DMG, po té udelená DMG do max 200 metrů, pak až killy a pak ten zbytek. To by nutilo hráče hrát týmově a aktivně. Co Vy na to? 

Redukce expů pro SPG by jistě pomohla a mnohem víc, než nějaké početní omezování. Pokud bude postup s SPG jeden z nejtěžších, tak se počty přirozeně zredukují, stejně jako došlo přirozeně k jejich přemnožení v posledním experimentu.

U ostatní techniky si tím nastíněným modelem nejsem až tak jistý, pokud se z toho nemá stát pouze bitva techniky, co se hodí na kontaktní boj.

Já bych do hodnocených bitev nedával ještě větší zvýhodnění krátké vzdálenosti proti normálu. Možná bych na to šel z jiného směru a to přes čas strávený v boji. Hráč, co by byl v bitvě 5x déle než první by musel nastřílet např. 2x tolik než ten, co strávil v bitvě méně času.

Jenže to by WG určitě opět přepálilo a bylo by nejlepší dát 3xR jednou prostřelit a do minuty chcípnout, než mít za 10 minut nastřílený dvojnásobek svých HP.

PS: Vlastně by ten časový faktor mohl sám o sobě dost limitovat SPG, když by jim na konci bitvy nestačil Top nástřel z týmu.

kurcatovium #37 Posted 13 September 2017 - 02:27 PM

Captain

• Player
  • 36650 battles
  • 2,398

Miri: Tohle by zase dost možná vedlo k tomu, že by lidi tahali do bitvy rychlé tanky, ideálně zásobníky, udělali jedno až dvě kolečka a zdechli s téměř zaručeným prýmkem...

Podle mě je celý ten systém úplně špatně. Rozepisoval jsem to tu už v průběhu první "sezóny". WG vůbec netuší, co má ranked plnit a tohle je jen taková náplast na hubu všem, co skutečný ranked chtějí. Tohle s ním ale fakt nemá vůbec nic společného, protože týdenní reset celou ideu naprosto zabíjí a tento pseudoranked se tak zvrhává (v případě lidí, co to jezdí ) jen v grindfest, do kterého zákonitě musí zahučet obrovské množství kreditů... Děkuji, ale tohle si strčte do zádele!

Danca #38 Posted 13 September 2017 - 02:39 PM

Sergeant

• Player
  • 30520 battles
  • 275
  • [HUGO] HUGO

Kdybych měl jmenovat jedinou věc, co mi u hodnocených bitev nejvíce vadí - bude to podmíněnost zisku odměn a jejich výše - bonů a prýmků z velké části výhrou týmu (to samé na publicu redukované XP a výdělek v případě prohry týmu)!

Cokoli ve WOT podmíněné výhrou týmu bývá vždy pro hráče neskutečný vopruz a frustrace ... Pokud jsou měřítkem výkonu hráče hlavně XP, odměňujte výkony hráče dle XP... (podle mého i redukovaný počet XP a stříbrňáků v prohrané bitvě je také nespravedlivý a měl by být zrušen).

Sebelepší hráč mívá WR mírně přes 50%, dobrá max. 60%, takže se vše projeví zdlouhavou úmornou nutností nahrát spoustu bitev, aby něčeho dosáhl, pokud to plyne pouze z počtu výher... A to prostě není zábavné, ani moc spravedlivé.

Miri37 #39 Posted 13 September 2017 - 02:48 PM

Major

• Player
  • 40255 battles
  • 2,669
Spoiler

O těch zásobníkách jsem věděl, jenže s tím nemám zkušenosti, jak moc je těžké v T10 plně uplatnit na začátku bitvy jeden zásobník a u dvou to nebude asi pro každého.

Pořád je to zvláštní režim, kde si může WG dovolit odlišné nastavení expů a i stříbra, než v náhodných bitvách, nebo v klanovkách.     

F1ghter4ever #40 Posted 13 September 2017 - 03:08 PM

Corporal

• Player
  • 26977 battles
  • 125

Mě by zajímalo, podle čeho se WG rozhodlo provést změny na distribuci prýmků (žádný gain pro hráče z lost týmu, snížení počtu prýmků ve win týmu) když tvrdí, že naslouchají komunitě :rolleyes: protože každý (od fialky po rajče) potvrdí, že parametr win (rozuměj tým) je to nejvíc random co může být.. u všech maratónů a různých misí se vždy proklínalo WGčko za požadavek určitého počtu vítězství.. 

Argument, že se tímto snaží motivovat hráče ke kooperaci a společné cestě k vítězství mi připomíná okřídlené stalinistické "vpřed! zpátky ni krok, jinak budeme střílet". Po třech letech v této hře vím s naprostou přesností jedinou věc - 80% hráčů na celem EU serveru buď nepoužívá minimapu (či mozek) a nečte ingame chat. A i když minimapu i chat registrují neznamená to, že udělají co je třeba či že to udělají správně.. To si jako soudruhové představují, že když budu statisticky nejlepší hráč mého týmu tak nebudu prakticky hrát a datlit do chatu pokynu aby měl šanci tým vyhrát? Od toho by měly být jiné komunikační kanály (klasicky TS nebo Discord), ale ty WOT nativně nepodporuje (neznám nikoho kdo používá Qčko) - ergo budu hodnocený za něco co nemohu efektivně ovlivnit.. efektivně ovlivnit mohu jen můj osobní výkon ve hře (vždy se snažím vyhrát, ať vypadá situace sebevíc beznadějně), ale jako odměnu za to dostanu "NEZTRÁTU PRÝMKU".. great...... 

Takže ač se nemá něco hodnotit předčasně - za mě bude toto jeden velký odpad a na tuto druhou sezonu se netěším (i když jsem v té první měl bitvu co bitvu proti sobě 3 arty, 6 myší a typů a 5 zakempených TDček). Toto píši jako člověk co v první betě byl v top 10% hráčů..

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users