Jump to content

Hodnocené bitvy: Nová sezóna začíná 18. září

• Please log in to reply
256 replies to this topic

VijaCZ #41 Posted 13 September 2017 - 03:23 PM

Captain

• Player
  • 55718 battles
  • 2,420
  • [HRDZA] HRDZA

Pro pobavení, ale k tématu - cituji z překladu rozhovoru se Slavou Makarovem ( pozice ve WG – World of Tanks Product Director )

"Wargaming zastavil implementování nedokonalých režimů. Nové implementace jsou prováděny daleko pečlivěji a zodpovědněji. Proto je taky využíván Sandbox."

Arne_CZ #42 Posted 13 September 2017 - 04:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11533 battles
  • 562
  • [CSM] CSM

U současných rankedů vidím problém v motivaci. Pokud je cílem vytvořit herní zkušenost, kde se proti sobě dostávají hráči s podobným hodnocením a zároveň týmy spolupracují, udělal bych několik zásadních změn.

1) Zvýšené odměny (exp, kredity apod) za "týmové" chování - spotting, tracking apod.

2) Žádné postihy - prostě žádné - v každé bitvě se všichni NĚKAM posunou. Z výherního týmu dostanou první tři 200% postupu, dalších pět 100% , posledních sedm 50%, prohrávající tým to samé, ale začínající na 100% (3 100%, 5 50%, 7 25%).  "Vyhrají" tak všichni, ale ti schopnější tam budou rychleji.

3) Role počtu bitev - rankedy by podle mě neměly být o grindu, nýbrž naopak o možnosti zahrát si proti stejně schopným. Proto by "vytrvalí", ale neschopmí hráči měli postupovat nejpomaleji. Počet získaných chevronů by tedy měl reflektovat i počet bitev, které hráč v současné sezóně odehrál - čím více bitev, tím méně chevronů za bitvu.

Ve výsledku by to podle mě vedlo k víc vyváženým bitvám, kde by se nejdál nakonec dostali opravdu ti nejlepší. Co myslíte?

Bender64 #43 Posted 13 September 2017 - 06:58 PM

Lance-corporal

• Player
  • 24400 battles
  • 61
Hodnotené bitky mali byť o individuálnych výkonoch, teraz aj keď predvediem epický výkon (iba teoreticky, som lama :trollface:  ) ale môj team bude mať väčšinu rajčín a prehráme, tak nedostanem nič.  :facepalm:

Edited by Bender64, 13 September 2017 - 06:58 PM.

kurcatovium #44 Posted 14 September 2017 - 06:44 AM

Captain

• Player
  • 37015 battles
  • 2,473

View PostArne_CZ, on 13 September 2017 - 04:09 PM, said:

U současných rankedů vidím problém v motivaci. Pokud je cílem vytvořit herní zkušenost, kde se proti sobě dostávají hráči s podobným hodnocením a zároveň týmy spolupracují, udělal bych několik zásadních změn.

1) Zvýšené odměny (exp, kredity apod) za "týmové" chování - spotting, tracking apod.

2) Žádné postihy - prostě žádné - v každé bitvě se všichni NĚKAM posunou. Z výherního týmu dostanou první tři 200% postupu, dalších pět 100% , posledních sedm 50%, prohrávající tým to samé, ale začínající na 100% (3 100%, 5 50%, 7 25%).  "Vyhrají" tak všichni, ale ti schopnější tam budou rychleji.

3) Role počtu bitev - rankedy by podle mě neměly být o grindu, nýbrž naopak o možnosti zahrát si proti stejně schopným. Proto by "vytrvalí", ale neschopmí hráči měli postupovat nejpomaleji. Počet získaných chevronů by tedy měl reflektovat i počet bitev, které hráč v současné sezóně odehrál - čím více bitev, tím méně chevronů za bitvu.

Ve výsledku by to podle mě vedlo k víc vyváženým bitvám, kde by se nejdál nakonec dostali opravdu ti nejlepší. Co myslíte?

Připadá mi, že body 2 a 3 si trochu odporují. Pokud nebude s vzrůstajícím počtem bitev aritmeticky (a od jistého bodu i logaritmicky) ubývat množství získaných bodů, půjde to celé k šípku. Pokud by neubývala vůbec, povede to k tomuto:

A) Pokud budu skilla s omezeným časem, dám každý den 5 her. Dvě výhry jako top, jedna prohra top = dostanu 500 bodů (řekněme, že základ je 100), k tomu přidám dvě výhry jako mid (2x 100), takže skončím den s 80% WR a se 700 body.

B) Pokud budu úplně vymleté rajče s nekonečně volným časem, dám každý den 100 bitev. Těch cca 40% výher, ke kterým mě tým dotlačí bez mého přičinění, mi nadělí 2000 bodů a k tomu mi ještě 60% mnou dopomožených proher přidá dalších 1500 bodů. Den tak zakončím s úžasným bot-like 40% WR a krásnými 3500 body.

-> Rajče se tak v tomhle modelu bude mezi naprostou "elitou" prohánět mnohem dřív než skiller, tedy bude ze systému těžit stejně jako to dělali v první sezóně dělostřelci.

IMHO, pokud pominu stupidní týdenní resety, je potřeba do bodování zohlednit i typ tanku + konkrétní výkon ve hře, něco na způsob očekávaných hodnot u výpočtu WN, či případně některých vybraných osobních misí. Dále pominu podmínku výhry, která je u mě zatím 50/50 zda má smysl nebo spíš škodí.

Tedy například pro získání chevronu s Mausem by měl člověk dosáhnout XYZ kombinovaného poškození uděleného + odraženého.

Pro zisk chevronu s T110E5 by měl dosáhnout ZYX uděleného + odraženého, kde XYZ != ZYX.

S lehkým AMX 13 105 by naopak měl dosáhnout ABC spot + dmg a dost možná do toho zahrnout i nějaké prvospoty.

Střední tank s tvrdou věží M48 by pak musel dosáhnou TUV kombinace spot + odraženo + dmg.

Jiný střední tank Leopard 1 by měl stejně zadanou podmínku, ale s jinou číselnou hodnotou, protože asi těžko může odrazit tolik, co M48 nebo Obj 907.

atd. atd.

Jenže, jakkoliv by takový systém mohl být dobrý/lepší, zároveň by vyžadoval od WG mnohem víc úsilí a toho se prostě nikdy nedočkáme. Raději nám do shopu fláknou další T8 prémiák...

Edited by kurcatovium, 14 September 2017 - 06:45 AM.

Radeggast #45 Posted 14 September 2017 - 06:50 AM

Lance-corporal

• Player
  • 23588 battles
  • 80
  • [SVINE] SVINE
Ze zvýšeného úsilí jin nic nekápne

kurcatovium #46 Posted 14 September 2017 - 07:26 AM

Captain

• Player
  • 37015 battles
  • 2,473

View PostRadeggast, on 14 September 2017 - 06:50 AM, said:

Ze zvýšeného úsilí jin nic nekápne

To není pravda. Pokud bych viděl, že se hra vydala dobrým směrem, neměl bych problém pustit chlup. Narozdíl od současného stavu, kdy prakticky všechny změny jsou k horšímu. To si můžou vydat třeba padesát nových prémiáků, ale já si stejně nekoupím ani jeden...

Arne_CZ #47 Posted 14 September 2017 - 07:47 AM

Warrant Officer

• Player
  • 11533 battles
  • 562
  • [CSM] CSM

View Postkurcatovium, on 14 September 2017 - 06:44 AM, said:

Připadá mi, že body 2 a 3 si trochu odporují. Pokud nebude s vzrůstajícím počtem bitev aritmeticky (a od jistého bodu i logaritmicky) ubývat množství získaných bodů, půjde to celé k šípku. Pokud by neubývala vůbec, povede to k tomuto:

A) Pokud budu skilla s omezeným časem, dám každý den 5 her. Dvě výhry jako top, jedna prohra top = dostanu 500 bodů (řekněme, že základ je 100), k tomu přidám dvě výhry jako mid (2x 100), takže skončím den s 80% WR a se 700 body.

B) Pokud budu úplně vymleté rajče s nekonečně volným časem, dám každý den 100 bitev. Těch cca 40% výher, ke kterým mě tým dotlačí bez mého přičinění, mi nadělí 2000 bodů a k tomu mi ještě 60% mnou dopomožených proher přidá dalších 1500 bodů. Den tak zakončím s úžasným bot-like 40% WR a krásnými 3500 body.

-> Rajče se tak v tomhle modelu bude mezi naprostou "elitou" prohánět mnohem dřív než skiller, tedy bude ze systému těžit stejně jako to dělali v první sezóně dělostřelci.

...

Tady jde jen o nastavení vstupních parametrů - tzn. stanovit, při jakém minimálním počtu bitev bude mít ještě smysl se účastnit (dejme tomu 50) a naopak hranici, za kterou by už zisky měly být minimální (dejme tomu 300). Podle toho pak nastavit odměny za bitvu.

0-50 bitev - koeficient zisku chevronů x5 (jako pětinásobky při výročí ;-)

51-300 bitev - koeficient x2

300 a víc - jeden chevron za účast a snahu

no a finální parametr - odměny za bitvu

příklad 1 - za bitvu půjde získat 1-10 chevronů  ⇒ Při 50 bitvách maximální možný zisk 2500 (50x10x5) , při celoměsíčním hraní minimální možný zisk 2550 [(50x1x5) + (250x1x2) + (1800x1)]. To tedy není správný parametr.

příklad 2 - za bitvu půjde získat 100-1000 chevronů (do 300 bitev) ⇒ Při 50 bitvách maximální možný zisk 250.000 (50x1000x5), při celoměsíčním hraní minimální možný zisk 76.800 [(50x100x5) + (250x100x2) + (1800x1)] . Tady je už výrazně upřednostněný skill. 

Samozřejmě by se pak musely upravit ceny odměn - ale nastavit by to šlo, ne že ne.

Mikhail800 #48 Posted 14 September 2017 - 09:23 AM

Lieutenant

• Player
  • 38854 battles
  • 1,989
  • [ANV-V] ANV-V

View Postkurcatovium, on 14 September 2017 - 05:44 AM, said:

Tak je to správné, tak to má být :D

LuckySta #49 Posted 14 September 2017 - 10:18 AM

Warrant Officer

• Player
  • 37543 battles
  • 906

o, když si takhle ke snídani člověk otevře novinky a začne číst výplody bratrů slovanů na východě je jako když nám tady všichni tvrdili, že ten mrak z Černobylu nás obešel

co mě má motivovat tohle hrát? to utrpení, nervy, depka a vztek  (poslední zkušenost) - děkuji nechci

nějaké nové  zajímavé exklusivní mapy pouze v tomto režimu? ne

prýmky? nezájem / o ničem

bony? nezájem / o ničem

odměny v podobě nářadí? / nezájem o ničem

už vidím tu teamovou práci!!! už vidím ten entuziasmus a nadšení všech v teamu pro mne a pro ostatní něco udělat!!! už vidím ty krásné mapy, nové mapy - exklusivní pouze pro tento typ/mód hry!!! už vidím  tu (DOSAŽITELNOU) odměnu v podobě zajímavého tanku nebo prémium účtu na minimálně 30 dní!!! 

to jsem se sakriš zasnil ...

bude to ještě horší než to bylo, UŽ KDYŽ JENOM VIDÍM TU REVIZI MAP

https://www.youtube....h?v=PvP2ehmq2wo

Camfourek #50 Posted 14 September 2017 - 11:17 AM

Sergeant

• Player
  • 32018 battles
  • 221
  • [S4LT] S4LT

Ačkoli jsem měl po první fázi, první sezóny rank v top 500, tak jsem sezónu skončil mimo odměny za umístění. Doby, kdy jsem tanky chtěl a mohl drtit, jsou už dávno pryč a na 6-8 večerních hodin si dokážu představit dospělejší zábavu, než nervit za komplem, co to mám zase za hňupy v týmu.

Největší problém byl dostat se z ranku I a II a z ranku IV, kdy na ranku I hrály trubky a na IV každý kempil. A to je ten problém, vy nepodporujete ani individuální výsledky ani týmové, máte to tak mezi... mezi půlky maximálně...Proč?

Nedokážete ocenit všechny lidi v týmu, který vyhrál díky nim. Zároveň nedokážete ocenit jednotlivce, který i prohranému týmu pomohl nejvíce a udělal vše správně a ukázal schopnosti.

Jednak odměna pro top 10 hráčů v týmu není týmová odměna, ale vynecháte třetinu hráčů co se mohli na vítězství podílet. Například sám mohl někde zastavit na nějákou dobu větší přesilu tanků a zbytek jeho týmu mohl zatím zatlačit druhou stranu. Vašim systémem pak říkáte, že protože nacinkal 4k, ale nastřílel jen 1k a není tak v top10, tak v té hře nic neudělal a prýmek by dostat neměl.

Prohraná hra je ještě horší, teď už ani když tam nechám duši, tak z toho nic není. Dělání ranků teď bude ještě delší a samozřejmě se zase vystřílí víc premkovky a to je to, co WG chce. Delší dělání ranků, ale odrazí ještě více hráčů. Hodnocené bitvy, kde můj rank je více svázán s týmem než s mým skillem jsou podle mě jen obyčejné bitvy, které se jinak jmenují a jsou to vždy tier X. Nevidím jediný důvod je hrát, protože vůbec necítím, že by odměňovali mně a mé výsledky.

Ve zkratce - Větší závislost mého ranku na týmu je špatně, rank systém by měl být do pátého ranku stylem 1-3-4-5-6 (nebo něco takového) zkrátka zase vypustit vliv týmu, protože je velmi frustrující dostat prýmek před rankem V několikrát za sebou blbce co chcou po dvou minutách prohrávat 0:5. Top 5 pak skončí zakempené TDčka co si ještě stihnou nastřílet. Větší důraz by se měl klást na rankování tanků po dosažení ranku V a ne aby byla maturita udělat vůbec ten rank V. Dokud neposílíte vliv jednotlivce na vlastní rank, tak vám na to dlabu. Za těch 2,5% na nabijáku mi to za to fakt nestojí.

Určitě byste přišli s něčím podle čeho hodnotit skill, vy jste chytré hlavičky.

Camfourek #51 Posted 14 September 2017 - 08:10 PM

Sergeant

• Player
  • 32018 battles
  • 221
  • [S4LT] S4LT

View PostArne_CZ, on 13 September 2017 - 03:09 PM, said:

Super nápad, v podstatě něco co bych chtěl já, protože chci hlavně zaměřit farmu jednotlivých tanků po dosažení ranku V. Je to velice inteilgentní návrh, který by odměňoval jak tým, tak jednotlivce, ale to by se WG nelíbilo, protože proto.

Možná si to neuvědomujete, ale je to fakt úplně perfektní návrh a model, který bych klidně hrál. Otázkou je samozřejmě jestli by fungoval a nebyl spíš o tom, kdo toho víc nagrindí, ale to je už ted, tak by se to ztratilo.

Edited by Camfourek, 14 September 2017 - 08:13 PM.

UKO_JESHITA #52 Posted 15 September 2017 - 10:06 AM

Major

• Player
  • 41935 battles
  • 2,884
  • [_LDN] _LDN

View PostCamfourek, on 14 September 2017 - 08:10 PM, said:

Super nápad, v podstatě něco co bych chtěl já, protože chci hlavně zaměřit farmu jednotlivých tanků po dosažení ranku V. Je to velice inteilgentní návrh, který by odměňoval jak tým, tak jednotlivce, ale to by se WG nelíbilo, protože proto.

Možná si to neuvědomujete, ale je to fakt úplně perfektní návrh a model, který bych klidně hrál. Otázkou je samozřejmě jestli by fungoval a nebyl spíš o tom, kdo toho víc nagrindí, ale to je už ted, tak by se to ztratilo.

Vždy to bude o grindu pokud se nezastropuje počet bitev. Když by to mělo být o individuálním výkonu pak by to muselo vypadat asi takto : 20 bitev s Lt a průměr naspotované DMG, 20 bitev s St a průměr asist DMG + DMG + killy, 20 bitev HT průměr DMG + odrazené DMG + killy, 20 bitev s TD průměr DMG + killy a 20 bitev s Arty průměr DMG + asist DMG +killy. To máme 100 bitev a nějaký průměr že všech pěti kategorií, win se nepočítá. Pak by jsme měli ty nejlepší a nejvsestranejší tankisty na Topu. 

7wariot7 #53 Posted 16 September 2017 - 04:19 PM

Sergeant

• Player
  • 18670 battles
  • 265
  • [CSLET] CSLET
Som jeden z mala ktory chape prečo sa prymky v prehratom teame neudeluje ?Hrač v prvej linii s heavy tankom nenastriela tolko,kolko by nastrielal jemu rovny alebo on sam keby si zobral medko trebars a hral to zo zalohy.keby to ostalo ako to bolo, bola by to fialova kemparna s medkom v kriku počas celeho boja.Určite to neje vymyslene genialne ale lepšie než prva sezona.5 miest bez straty prymku je dost nato aby ste sa vy fialky umiestnili a ziskali prymek v dalšom kole.

BundaZehart #54 Posted 16 September 2017 - 04:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41918 battles
  • 612
  • [SMEJD] SMEJD

View Post7wariot7, on 16 September 2017 - 04:19 PM, said:

Som jeden z mala ktory chape prečo sa prymky v prehratom teame neudeluje ?Hrač v prvej linii s heavy tankom nenastriela tolko,kolko by nastrielal jemu rovny alebo on sam keby si zobral medko trebars a hral to zo zalohy.keby to ostalo ako to bolo, bola by to fialova kemparna s medkom v kriku počas celeho boja.Určite to neje vymyslene genialne ale lepšie než prva sezona.5 miest bez straty prymku je dost nato aby ste sa vy fialky umiestnili a ziskali prymek v dalšom kole.

Jo, jo. Na městských a koridorových mapách se to s medkem ze zálohy střílí samo.

VijaCZ #55 Posted 16 September 2017 - 05:02 PM

Captain

• Player
  • 55718 battles
  • 2,420
  • [HRDZA] HRDZA

Nenech závist cloumat svým majestátem, radši se zkus probojovat na 4-5 rank abys viděl jak se tam hraje..... jo promiň já zapoměl, tobě hra nedovolí se tam dostat...pardon :D

edit : text je pro sedmwariotsedm

Edited by VijaCZ, 16 September 2017 - 05:03 PM.

7wariot7 #56 Posted 16 September 2017 - 05:02 PM

Sergeant

• Player
  • 18670 battles
  • 265
  • [CSLET] CSLET
na prvu  sezonu sa haitovalo že dobry hrač ziska 5 hodnost behom par hodin a bolo to skor o tych medailach na tankoch.Tak sa to stažilo na zisk prymkov iba vo vytaznom teame a je teraz ešte horšie ?pritom strata prymku je teraz možna až na mieste 6 což mi pride dobry balanc,ak nie buff.Minimalne sa zniži nezmyselny camp,kde bolo jedno či vyhram alebo prehram,hlavne nech si na ukor inych urvem naj dmg a teda aj prymek.

Edited by 7wariot7, 16 September 2017 - 05:03 PM.

7wariot7 #57 Posted 16 September 2017 - 05:07 PM

Sergeant

• Player
  • 18670 battles
  • 265
  • [CSLET] CSLET
Ano Vija bude vypravat mne rovny ked ne horši.

VijaCZ #58 Posted 16 September 2017 - 05:31 PM

Captain

• Player
  • 55718 battles
  • 2,420
  • [HRDZA] HRDZA

View Post7wariot7, on 16 September 2017 - 04:02 PM, said:

na prvu  sezonu sa haitovalo že dobry hrač ziska 5 hodnost behom par hodin a bolo to skor o tych medailach na tankoch.Tak sa to stažilo na zisk prymkov iba vo vytaznom teame a je teraz ešte horšie ?pritom strata prymku je teraz možna až na mieste 6 což mi pride dobry balanc,ak nie buff.Minimalne sa zniži nezmyselny camp,kde bolo jedno či vyhram alebo prehram,hlavne nech si na ukor inych urvem naj dmg a teda aj prymek.

Kde je tam jakýkoliv hodnocení OSOBNÍHO VÝKONU JEDNOTLIVCE ?  Ten systém kterej přijde ve druhý sezoně znamená že výkon jednotlivých hráčů se nehodnotí - prostě nehodnotí! Hodnotí se jen to jaký má kdo štěstí na týmy - nic jinýho, a to si pantátové ve WG můžou nechat. Skočím si jen na druhej až třetí rank abych shrábnul těch pár bonů a tím pro mě druhá sezona skonší.

7wariot7 #59 Posted 16 September 2017 - 06:18 PM

Sergeant

• Player
  • 18670 battles
  • 265
  • [CSLET] CSLET
Z pohladu WG je MM vyrovnany,vybalancovany.A z takehoto pohladu je taketo nastavenie ake oni planuju zaviest v dalšej sezone lepšie.To že MM failuje a niekedy nepomože ani ked daš 6k+ sam je už niečom uplne inom.

VijaCZ #60 Posted 16 September 2017 - 06:28 PM

Captain

• Player
  • 55718 battles
  • 2,420
  • [HRDZA] HRDZA

V tom případě by to měly být třeba

"BITVY KTERÉ HODNOTÍ MATCHMAKER"

nebo

"POČÍTADLO OSOBNÍHO ŠTĚSTÍ A SMŮLY"

Tohle odměňování totiž rozhodně NENÍ  podle schopností jednotlivců.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users