Jump to content

Zmiany w balansie pojazdów w wersji 9.20.1

• Please log in to reply
107 replies to this topic

Community #1 Posted 14 September 2017 - 04:35 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 37,606
Szczegółowy przegląd zmian w balansie drzew brytyjskich i amerykańskich, czołgów lekkich X poziomu i legendarnego czołgu Type 59.

Pełna treść wiadomości

filu305 #2 Posted 14 September 2017 - 04:50 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 74331 battles
  • 1,489

Co z Tygrysem II?

Co z Leopardem I?

Błędne koło rebalansów, balansów, sransów i bezsensownych buffów. Bufujemy czołgi, bo odstają od tych świeżo zbufowanych, po czym polepszane są znowu czołgi, które były buffowane na początku. A weźcie sobie mózgi zbuffujcie i zrebalansujcie.

Edited by filu305, 14 September 2017 - 04:52 PM.

Shantahram #3 Posted 14 September 2017 - 04:55 PM

Private

• Beta Tester
  • 16310 battles
  • 17

View PostCommunity, on 14 September 2017 - 03:35 PM, said:

Szczegółowy przegląd zmian w balansie drzew brytyjskich i amerykańskich, czołgów lekkich X poziomu i legendarnego czołgu Type 59.
<a href="https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/920-1-vehicle-rebalances/">Pełna treść wiadomości</a>

To smutne ku czemu zmierzają twórcy WOT, no cóż idą w kierunku obierania klientów z kasy.

Szykują grę pod kolejne premiowe tanki, a "starzy" gracze, od tak  zwyczajnie się dla nich nie liczą.

Sądziłem, że po paru miesiącach przerwy coś ruszyło w dobrym kierunku. Jest odwrotnie.

pozdrawiam admina :)

Edited by Shantahram, 14 September 2017 - 04:56 PM.

Freefloyd #4 Posted 14 September 2017 - 05:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 1022 battles
  • 525

View Postfilu305, on 14 September 2017 - 03:50 PM, said:

Co z Tygrysem II?

Co z Leopardem I?

Błędne koło rebalansów, balansów, sransów i bezsensownych buffów. Bufujemy czołgi, bo odstają od tych świeżo zbufowanych, po czym polepszane są znowu czołgi, które były buffowane na początku. A weźcie sobie mózgi zbuffujcie i zrebalansujcie.

Daj spokój,teraz faworyzowane są X,zwróć uwagę że został już zaprezentowany ekskluziw premium tank 10 poziomu Waggentrager,więc coś jest na rzeczy.Niech WG wywali w kosmos wszystkie inne tiery jak ma to tak wyglądać

bosqit #5 Posted 14 September 2017 - 05:11 PM

Sergeant

• Player
  • 56876 battles
  • 283
  • [4KDPG] 4KDPG

Type 59

Block Quote

Aby zwiększyć radość z gry, zwiększyliśmy w tym czołgu stabilizację i zmniejszyliśmy czas celowania. Strzelanie w ruchu i zaraz po zatrzymaniu zajmie teraz dużo mniej czasu

W d... sobie wsadzcie takie zmiany... to się ledwo rusza i już prawie niczego nie przebija.

ares354 #6 Posted 14 September 2017 - 05:16 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 80820 battles
  • 3,980
Więc się potwierdziło, tylko Niemcy mają mieć MT na X które mają papierowe wieże. 

STB 1 dostaje buff do pancerza wieży, Centurion X dostaje buff do pancerza wieży, Patton dostał, Ruskie mają super wieżę, a E50m ma dalej 185 mm płaskiej wieży. 

Plus dodajecie pancerz do przedniej płyty Conquerora, będzie efektywnie ponad 300 mm co daje poziom E75 lub Vk auf b. Oba pojazd ze znacznie gorszym pancerzem wieży, mniej mobilne z gorszymi armatami. BALANS!!! 

Ciekawe że Caernarvon dostaje buff do pancerza kadłuba i wieży a Tygrys 2 dalej papierowy...

Edited by ares354, 14 September 2017 - 05:20 PM.

Otto_Von_Flick #7 Posted 14 September 2017 - 05:30 PM

Private

• Player
  • 8854 battles
  • 2
Halo Halo, a kiedy dostaniemy Chieftain'a?

Arghanzar #8 Posted 14 September 2017 - 05:37 PM

Private

• Player
  • 24142 battles
  • 36
  • [BPMW] BPMW

Witam

Posiadam 59-Patton i pomimo zapowiadanego zwiększenia penetracji na pociskach PP w statystykach pojazdu dalej widnieją stare wartości.
Zapowiadane zmiany : 

Wraz z czołgiem Type 59 zmieniliśmy również czołg 59-Patton, zwiększając penetrację jego pocisków PP ze 190-mm do 212-mm"

Wartości czołgu w garażu po aktualizacji 9.20.1 :

190 mm - 50m

185mm - 200m

170mm - 500m

Gdzie jest ta zapowiadana zmiana penetracji ??

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: czerwona czcionka

Edited by Daroo2017, 15 September 2017 - 11:44 AM.
czerwona czcionka tylko dla moderacji!

torondar #9 Posted 14 September 2017 - 05:44 PM

Private

• Player
  • 11006 battles
  • 3
A ja się pytam co z Tygrysami.....może tutaj by "coś" pozmieniać aby były rzeczywiście TYGRYSAMI   :playing:  a nie kotkami.....  

krzychu4564 #10 Posted 14 September 2017 - 05:48 PM

Private

• Player
  • 22128 battles
  • 3
  • [POL22] POL22

Święta prawda ta gra to sama porażka co dwa tygodnie aktualizacja ciekawe ile jeszcze ty aktualizacji majom w zapasie 

Gra jest tak zrobiona że normalny gracz robi za mięso armatnie dla tych co grajom za pieniądze

Było dożę przez chwilkę jak się fioletowi gracze zaczęli burzyć na temat losowań i przypadacie się ze wszystko jest jak było wcześnie czyli oszukane losowania 

A tak wo gule to myślałem ze chociaż ta jedna gra jest normalna a okazała się pełna korupcja plac i wygrywaj takie powinno być hasło tej gry

zbirek72 #11 Posted 14 September 2017 - 05:56 PM

Private

• Player
  • 34679 battles
  • 28
  • [MAKAO] MAKAO

To jak już tak poprawiacie, to może w końcu poprawicie to coście *edit* w AMX ELC Bis ? Bo teraz byle metalowa poręcz stanowi dla niego przeszkodę nie do przebicia !

I znowu jak zbliżam się do zbadania M41 to mi go przesuwają. A kiedy zadbacie o niższe tiery ? Bo dawanie działa z VI tieru czołgom z VII czy VIII to chyba lekka kpina. No Chyba, że przestaniecie je losować na X !

Jak zwykle zaraz odezwie się jakiś dupowłaz, że jestem płaczką. Nie pasi ci - nie czytaj, ja wyraziłem swoją opinię.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: wulgaryzmy

Edited by Daroo2017, 15 September 2017 - 11:45 AM.
wulgaryzmy

Freefloyd #12 Posted 14 September 2017 - 06:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 1022 battles
  • 525
Wargaming zajmuje się nie tym co powinien.Co dalej z patologiczną mechaniką która nie działa,pociski które powinny zmiatać lajty z powierzchni ziemi po prostu łykają pestkę bo tak.Tygrysy które są karykaturą a nie czołgami powinny dostać jakiegoś buffa,dalej MM,wyniki 3-15 dalej żywe,nowe tryby gry wyłącznie dla X tieru,wprowadzenie OP premek by wydoić gracza do reszty z kasy,gdzie jest nowa grafika ? havoc ?

PrzytrzymanyDydek #13 Posted 14 September 2017 - 06:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22878 battles
  • 959

No mówię to niechętnie, ale taki re-balans to o kant dupy rozbić, delikatnie powiedziawszy. Czyli nic się chyba nie zmieniło od ostatniego przecieku, więc zostaje mi powtórzyć to co ostatnio - głupota do potęgi, a ci co odpowiadają za ten cały śmiechu warty balans powinni... A nawet nie będę kończył, bo szkoda strzępić ryja.

HT:

Caernarvon - jeżeli dobrze zrozumiałem, to traci całkowicie oba działa 20-pdr? :amazed: Ja wiem, że wy w tym Wu Gie już całkowicie odpłynęliście w krainę fantazji, ale to jest jakaś tragikomedia. I jedynie 17-pdr na stocku? No to też jest śmiech na sali :D Inb4, patch 9.9.9.9. -> Tygrys traci działo 88 mm, bo balans :facepalm: 

Nowa wieża okej, bo przynajmniej jakoś przypomina tę rzeczywistą i coś przy okazji odbije w przeciwieństwie do tego obecnego dziwactwa, ale reszta budzi jedynie zażenowanie.

Conqueror - nie wiem po co to ruszać, bo czołg uważam za poprawny w takiej formie jak jest. I sprawa najbardziej istotna i całkowicie niezrozumiała dla mnie - jaki jest sens tych dodatkowych ekranów już na IX-tym tierze? Po cholerę robić Super Conquerora skoro nie będzie miał żadnej unikatowej cechy? Mnie np. zostanie jedynie sprzedać dziewiątkę po podmianie FV-a, bo dwa takie same wynalazki nie są mi potrzebne. Jak dla mnie totalnie chybiony pomysł. Zmiany mobilności też w cholerę potrzebne, jakby te czołgi już nie były przeciętne pod tym względem.

I dlaczego FV 215b nie dostaje modelu HD w tym patchu? :D:D:D Takie wielkie hurr durr, zmiany u brytyjczyków, nowy czołg, drugi gratis jako pojazd specjalny... A tu kupa, bo będzie dalej wyglądał jak modele z GTA 3 :great:

TD:

Challenger - w sumie jeden ciul, mnie się dobrze gra 17-pdr, ale jak ktoś się lubi bawić w sci-fi to jego sprawa. Szczerze wisi mi ta zmiana. Przynajmniej nikt mu siedemnastofuntówki nie ukradł :trollface:

Charioteer - nie grałem poza serwerem testowym, ale raczej mało kto na niego narzeka, choć poprawa czasu celowania i celności byłaby chyba lepszym rozwiązaniem jeśli już coś tu trzeba zmieniać. A zabawy z opuszczaniem działa bo tak, to kolejny objaw jakiejś poważnej choroby trapiącej dział balansu. Niedługo IS-3 będzie miał -10 stopni depresji because reasons :facepalm:

Conway - przesada moim zdaniem i wystarczyłaby poprawa soft statów działa. Plus ewentualnie odrobina większa prędkość, tak ze 40 km/h i gitara. Ale nie grałem tym więc w sumie pewnie nie mam racji :P

Shitbarn - tu to już ktoś był na ostrym haju :D:D:D Zmiana opuszczania na historyczne, chyba, -7, prędkość jak wyżej i git.

MT:

Zamiast poprawić działa kosztem np. prędkości maksymalnej, żeby Centuriony Mk. I (sic!) i 7/1 czymś się wyróżniały i przypominały rzeczywiste maszyny, to robi się z nich jakieś hybrydy MT-HT z rozrzutnikami gnoju, ciul wie po co. Debilizm, jednym słowem.

Reszta średnio mnie obchodzi, choć zmiany dla Typa 59 i spółki pewnie zasłużone. LT mnie nie interesują.

I oczywiście lepiej wymyślać od nowa koło dłubiąc przy np. Charioteerze i Conquerorze, zamiast dorzucić parę innych "zrebalansowanych" pojazdów typu Tygrys II, Leopard itp., o które gracze słusznie się dopominają co rusz. Trzeba będzie czekać znowu ze 2 miesiące :sceptic:

Podsumowując, uważam większość zmian w drzewku brytyjskim za kompletnie nieprzemyślane. Wyglądają one dla mnie jak praca zaliczeniowa studenta pierwszego roku, który chciał się koniecznie wykazać, ale na tęgim kacu poniosła go ułańska fantazja. Drzewko, które jeszcze jako tako trzymało się kupy pod względem zgodności z rzeczywistością, zamienia się w kolejny twór z powieści fantastycznonaukowych

Nie widzę przyszłości przed tą grą. Odbębnię tego 215b, bo zaczynając przygodę z WoT dawno temu już to sobie zaplanowałem i podziękuję za takie głupoty.

00anj00 #14 Posted 14 September 2017 - 06:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 37127 battles
  • 514

View Postares354, on 14 September 2017 - 04:16 PM, said:

Więc się potwierdziło, tylko Niemcy mają mieć MT na X które mają papierowe wieże. 

STB 1 dostaje buff do pancerza wieży, Centurion X dostaje buff do pancerza wieży, Patton dostał, Ruskie mają super wieżę, a E50m ma dalej 185 mm płaskiej wieży. 

Plus dodajecie pancerz do przedniej płyty Conquerora, będzie efektywnie ponad 300 mm co daje poziom E75 lub Vk auf b. Oba pojazd ze znacznie gorszym pancerzem wieży, mniej mobilne z gorszymi armatami. BALANS!!! 

Ciekawe że Caernarvon dostaje buff do pancerza kadłuba i wieży a Tygrys 2 dalej papierowy...

Bo balans według WG jest wtedy gdy wszyscy walą z amunicji premium bo inaczej przebić się nie da. Od jakiegoś czasu wszystkie zmiany wyższych tierów idą w jednym kierunku... Niedługo ludzi bez konta premium będzie można spotkać już tylko do 6tego tieru bo potem na grę już nikogo nie będzie stać. Ile warte będzie wtedy konto na wyższych tierach... No tyle co nic... Chyba czas będzie najwyższy poszukać fajnych 4 i 5tek i grać już tylko for fun... Kupiłem ostatnio w dobrej promocji konto premium, więc nie marudzę. Jakoś sobie poradzę, ale bez innych graczy, tych bez kont premium również, ta gra niestety będzie miała coraz mniej sensu.

krzychu_m #15 Posted 14 September 2017 - 06:44 PM

Private

• Player
  • 20479 battles
  • 10
Tak wszystkim się coś do daje a japońce dalej pozostaną spaprane po ostatniej aktualizacji.

Seepoo #16 Posted 14 September 2017 - 06:45 PM

Private

• Player
  • 13743 battles
  • 9
A co z Black Princem - przecież ten HT jest już totalnie niegrywalny z muchoplujką bijącą po 150 i penetracja 171 

Sveto_ #17 Posted 14 September 2017 - 06:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 39767 battles
  • 55
  • [WTHA] WTHA

Jak się fajnie czyta wasze gorzkie żale. Buffują - źle, nie buffują - gorzej, nerfią - jeszcze gorzej. Nie podoba się - nie musicie grać, nikt was nie zmusza.

View PostArghanzar, on 14 September 2017 - 05:37 PM, said:

Witam

Posiadam 59-Patton i pomimo zapowiadanego zwiększenia penetracji na pociskach PP w statystykach pojazdu dalej widnieją stare wartości.
Zapowiadane zmiany : 

Wraz z czołgiem Type 59 zmieniliśmy również czołg 59-Patton, zwiększając penetrację jego pocisków PP ze 190-mm do 212-mm"

Wartości czołgu w garażu po aktualizacji 9.20.1 :

190 mm - 50m

185mm - 200m

170mm - 500m

Gdzie jest ta zapowiadana zmiana penetracji ??

Jeśli masz już wersję 9.20.1, to fajnie.

Edited by Daroo2017, 15 September 2017 - 11:47 AM.
edited quote

Ataman_ #18 Posted 14 September 2017 - 07:03 PM

Brigadier

• Player
  • 67934 battles
  • 4,448
  • [1BRWP] 1BRWP

Obecnie i tak VIII są tragiczne, nie wprowadzali typa59 do sprzedaży żeby nie zniszczyć rozgrywki w chwili obecnej nie maja co niszczyć patrząc jak to wygląda. 

Wiec jeżeli WG zrobi buff dla typa59 to znaczy, że niedługo będzie w sprzedaży, a na tym patencie zarobią miliony. 

Axatloc #19 Posted 14 September 2017 - 07:41 PM

Private

• Player
  • 44516 battles
  • 17
  • [_UN_] _UN_
Mogę i traktorem grać ale niech w końcu dadzą porządne mapy bo już mam serdecznie dość tego szajsu

Arghanzar #20 Posted 14 September 2017 - 08:06 PM

Private

• Player
  • 24142 battles
  • 36
  • [BPMW] BPMW

View PostToperz, on 14 September 2017 - 05:49 PM, said:

Jak się fajnie czyta wasze gorzkie żale. Buffują - źle, nie buffują - gorzej, nerfią - jeszcze gorzej. Nie podoba się - nie musicie grać, nikt was nie zmusza.

Jeśli masz już wersję 9.20.1, to fajnie.

ups !....no masz rację ale zasugerowałem się dzisiejszym update i to dlatego emocje wzięły górę

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users