Jump to content

Sběratelský skvost týdne: TOG II*

• Please log in to reply
55 replies to this topic

F1ghter4ever #41 Posted 21 September 2017 - 11:04 AM

Corporal

• Player
  • 27678 battles
  • 136
  • [9-TD] 9-TD

View PostGreenKlid, on 21 September 2017 - 07:50 AM, said:

Já mám s TOGem přes 1k bitev a i když má velmi specifický způsob hry, docela si s ním užívám zábavu. Má omezený MM, ale sedmičky se s tím dají v pohodě louskat zdálky. To je asi hlavní způsob jak s ním hrát (pokud to mapa a týmy dovolí;). Vídí daleko, střílí rychle a přesně. Ideální jsou pro něj pouštní mapy nebo cokoliv většího. V městě se s ním taky dá, ale pouze na dorážení tanků ke konci hry. Bohužel spousta hráčů umí TOGovi akorát nadávat, protože jejich představa, že tenhle těžák se musí nechat rozstřílet někde v první lajně, je naprosto zcestná. 

zcestná? potom asi nechápeš princip termínu "težký tank".. Chápu, že tanky jako FCM nebo 50 100, jsou víc medka než heviny (žádný pancíř, solidní mobilita a na HT přijatelný gun handling) a jen totální EDIT by je hrál z první lajny proti defendrům a is-3. A tank který nemá mobilitu má mít adekvátní pancíř.. TOG nemá nic krom slušného děla.. Takže ho hraješ jako TD protože nemáš jinou šanci.. Já když vidím proti sobě tuhle plečku tak mi srdíčko plesá a tajně doufám, že si ho sesvačím celého.. A když sedím v něčem jako je T37 nebo Cromwell tak by mě zrovna TOG dokázal outplaynout tak v jednom ze 100 případů.. a je jedno jestli se rozhodnu si ho utočit nebo se s ním budu přestřelovat (i přes enormní rozdíl v HP). Takže pokud se na tento tank díváme z hlediska balancu hry tak si myslím, že je o parník horší než jiné prémiáky V nebo VI tieru.. jedna věc je ho rozdat přes maraton a druhá věc je ho nabízet za reálné peníze aniž by byl předem jasně avizovaný masivní buff - minimálně přední pancíř rapidně + rychlost na 20km/h

Edited by HanZZ6, 21 September 2017 - 01:04 PM.
vulgarismus

poustni_lisak #42 Posted 21 September 2017 - 11:17 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 2311 battles
  • 1,107

View PostF1ghter4ever, on 21 September 2017 - 11:04 AM, said:

zcestná? potom asi nechápeš princip termínu "težký tank".. Chápu, že tanky jako FCM nebo 50 100, jsou víc medka než heviny (žádný pancíř, solidní mobilita a na HT přijatelný gun handling) a jen totální blb by je hrál z první lajny proti defendrům a is-3. A tank který nemá mobilitu má mít adekvátní pancíř.. TOG nemá nic krom slušného děla.. Takže ho hraješ jako TD protože nemáš jinou šanci.. Já když vidím proti sobě tuhle plečku tak mi srdíčko plesá a tajně doufám, že si ho sesvačím celého.. A když sedím v něčem jako je T37 nebo Cromwell tak by mě zrovna TOG dokázal outplaynout tak v jednom ze 100 případů.. a je jedno jestli se rozhodnu si ho utočit nebo se s ním budu přestřelovat (i přes enormní rozdíl v HP). Takže pokud se na tento tank díváme z hlediska balancu hry tak si myslím, že je o parník horší než jiné prémiáky V nebo VI tieru.. jedna věc je ho rozdat přes maraton a druhá věc je ho nabízet za reálné peníze aniž by byl předem jasně avizovaný masivní buff - minimálně přední pancíř rapidně + rychlost na 20km/h

Tak zrovna tohle ti nevěřím ... jeden střední tank nebo lehký tank ho rozhodně ani neuklovají ani neutočí ... takových už bylo, co to na mne zkoušeli ... i dva takové tanky najednou se s tím dají zvládnout ....

Navíc ten tank občas taky dokáže odrazit střelu, i když se to zdá neuvěřitelné.

Je dobře, že ve hře jsou takové tanky, jako je TOG nebo to americká samohybná houfnice T95 ... jinak už by každý hrál jen ruská medka a hra by byla na houby.

A jako u každého pomalého tanku hodně záleží na mapě a na týmu ... je pravdou, že v dnešní době, kdy po 2 minutách tým vede / prohrává 4 : 0 se ty bitvy poněkud zrychlují, ale i tak jsou bitvy, kde TOG kraluje ...

Není horší, než jiné premiáky stejného tieru, je prostě jiný.

kurcatovium #43 Posted 21 September 2017 - 11:29 AM

Captain

• Player
  • 37109 battles
  • 2,496

View Postpoustni_lisak, on 21 September 2017 - 11:17 AM, said:

... jsou bitvy, kde TOG kraluje ...

Nějaký replay by nebyl? Pěkně prosím, prstíčkem hrabu. Jistě se stanou i zvláštnější věci. Napadají mě jenom dvě: samovznícení starosty Varšavy v roce 1546 a ve 12. století incident v Burgundsku, kdy pršeli sledi.

F1ghter4ever #44 Posted 21 September 2017 - 11:34 AM

Corporal

• Player
  • 27678 battles
  • 136
  • [9-TD] 9-TD

View Postpoustni_lisak, on 21 September 2017 - 10:17 AM, said:

Tak zrovna tohle ti nevěřím ... jeden střední tank nebo lehký tank ho rozhodně ani neuklovají ani neutočí ... takových už bylo, co to na mne zkoušeli ... i dva takové tanky najednou se s tím dají zvládnout ....

Navíc ten tank občas taky dokáže odrazit střelu, i když se to zdá neuvěřitelné.

Pane pouštní lišáku s wn8 1100, ač se ti může zdát neuvěřitelné tak T37 nebo Crom si v pohodě (a ano ve správné situaci) utočí i IS-3 nebo Tigra II tak proč by měl být problém TOG? Na cromovi mám 450m dohled, camo při stání mám srovnatelný s T37, stačí jen najít adekvátní bush, spotnout smutného TOGa, poodjet od křoví, dám mu tři rány, vrátit se ho spotnout a pořád takhle dokola.. Co se týče odrazené střely zkontroluj si efektivitu pancíře ve hře a zjistíš, že Cromwell i T34-85 (a její deriváty Rudy, T34-85M) mají to využití pancíře 2x tak lepší......

EDIT: jen pro doplnění - vzpomínám na dobu kdy se dal TOG vyjezdit asi na týden v nějakém maratonu.. když jsme pak jezdili VI tier SH na prachy kolikrát jsme potkali klany kde byl jeden scout a zbytek tito zapůjčení TOGové (asi není třeba říkat, že u nás byl jen lehký setup) takže rozdíl v HP byl asi 5000 pro nepřátelský tým... pokud by TOG skutečně byl tak dominantní tak by jsme nevyhráli ani jediné takovéto SH, ale opak byl pravdou.. nevybavuji si, že by jsme prohráli byť jen jediné.. výdělky k téměř 100K na šestkách nebyly výjimkou :)

Edited by F1ghter4ever, 21 September 2017 - 11:39 AM.

kurcatovium #45 Posted 21 September 2017 - 11:40 AM

Captain

• Player
  • 37109 battles
  • 2,496

ad efektivita pancíře: Je potřeba se na to číslo podívat globálně, protože dingnout jednu ránu (řekněme 150 dmg) s Cromwellem je rázem 20% efektivita, zatímco dingnout jednu ránu (řekněme stejných 150 dmg) s Togem je jen 10,7% efektivita.

Což nic nemění na faktu, že Tog je plečka.

Edited by kurcatovium, 21 September 2017 - 11:40 AM.

poustni_lisak #46 Posted 21 September 2017 - 11:45 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 2311 battles
  • 1,107

View PostF1ghter4ever, on 21 September 2017 - 11:34 AM, said:

Pane pouštní lišáku s wn8 1100, ač se ti může zdát neuvěřitelné tak T37 nebo Crom si v pohodě (a ano ve správné situaci) utočí i IS-3 nebo Tigra II tak proč by měl být problém TOG? Na cromovi mám 450m dohled, camo při stání mám srovnatelný s T37, stačí jen najít adekvátní bush, spotnout smutného TOGa, poodjet od křoví, dám mu tři rány, vrátit se ho spotnout a pořád takhle dokola.. Co se týče odrazené střely zkontroluj si efektivitu pancíře ve hře a zjistíš, že Cromwell i T34-85 (a její deriváty Rudy, T34-85M) mají to využití pancíře 2x tak lepší......

EDIT: jen pro doplnění - vzpomínám na dobu kdy se dal TOG vyjezdit asi na týden v nějakém maratonu.. když jsme pak jezdili VI tier SH na prachy kolikrát jsme potkali klany kde byl jeden scout a zbytek tito zapůjčení TOGové (asi není třeba říkat, že u nás byl jen lehký setup) takže rozdíl v HP byl asi 5000 pro nepřátelský tým... pokud by TOG skutečně byl tak dominantní tak by jsme nevyhráli ani jediné takovéto SH, ale opak byl pravdou.. nevybavuji si, že by jsme prohráli byť jen jediné.. výdělky k téměř 100K na šestkách nebyly výjimkou :)

Aha, takže nevíš nic o tom, jaký je TOG ve skutečnosti ...srovnávat styl hraní TOGa a IS3 nebo Tigera II .... je opravdu ale opravdu úplně mimo ....

F1ghter4ever #47 Posted 21 September 2017 - 11:52 AM

Corporal

• Player
  • 27678 battles
  • 136
  • [9-TD] 9-TD

View Postpoustni_lisak, on 21 September 2017 - 10:45 AM, said:

Aha, takže nevíš nic o tom, jaký je TOG ve skutečnosti ...srovnávat styl hraní TOGa a IS3 nebo Tigera II .... je opravdu ale opravdu úplně mimo ....

Ehm v čem konkrétně srovnávám TOGa s IS-3? Říkám, že potenciál medek a scoutů stejného tieru oproti TOGovi je tak obrovský (jestli sis nevšiml tak téhle hře vyhrává rychlost), že nabízet lidem koupit TOGa, když si můžou koupit Cromwella B, Rudyho nebo T-34-85M je něco jako slepému nabízet luxusní brýle na čtení.. Ano blb to koupí, a tuplovaný blb to bude i hrát minimálně ve 187 bitvách.........

poustni_lisak #48 Posted 21 September 2017 - 12:02 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 2311 battles
  • 1,107

View PostF1ghter4ever, on 21 September 2017 - 11:52 AM, said:

Ehm v čem konkrétně srovnávám TOGa s IS-3? Říkám, že potenciál medek a scoutů stejného tieru oproti TOGovi je tak obrovský (jestli sis nevšiml tak téhle hře vyhrává rychlost), že nabízet lidem koupit TOGa, když si můžou koupit Cromwella B, Rudyho nebo T-34-85M je něco jako slepému nabízet luxusní brýle na čtení.. Ano blb to koupí, a tuplovaný blb to bude i hrát minimálně ve 187 bitvách.........

Dával si IS3 za příklad toho, jak jej utočí lehký tank s tím, že když ten lehký tank utočí IS3, tak podle tebe nemá problém utočit TOGa ... jen blb vydává svůj vlastní názor a svojí vlastnízkušenost za obecné pravidlo .... a jen blb nepřemýšlí o argumentech ostatních .... a svoji oblíbenou činnost vydává za to nejlepší na světě ....

F1ghter4ever #49 Posted 21 September 2017 - 12:36 PM

Corporal

• Player
  • 27678 battles
  • 136
  • [9-TD] 9-TD

View Postpoustni_lisak, on 21 September 2017 - 11:02 AM, said:

Dával si IS3 za příklad toho, jak jej utočí lehký tank s tím, že když ten lehký tank utočí IS3, tak podle tebe nemá problém utočit TOGa ... jen blb vydává svůj vlastní názor a svojí vlastnízkušenost za obecné pravidlo .... a jen blb nepřemýšlí o argumentech ostatních .... a svoji oblíbenou činnost vydává za to nejlepší na světě ....

samozřejmě protože IS-3 má oproti TOGovi lepší track traverse i pancíř (i z boku i ze zadu).. Nevím jak tebe, ale mě na VŠ učili, že empirická zkušenost (navíc v tomto případě mnohokráte potvrzená;) bude mít vždy větší váhu než nějaké ustálené normy či obecné představy.. O tvých argumentech začnu přemýšlet až nějaký předneseš..... 

a k tomu tvému "jen EDIT vydává svůj vlastní názor a svojí vlastnízkušenost za obecné pravidlo" cituji: "jeden střední tank nebo lehký tank ho rozhodně ani neuklovají ani neutočí". Teď když jsi sám sebe specifikoval jako blba, mohu tuto diskusi s čistým svědomím ukončit, protože nad blbem se prostě nedá zvítězit.. gratuluji

EDIT: sry - teprve teď mi došlo, že jsi troll :trollface: ze šest let nahrát 2300 bitev a dopracovat se nejdál k šestce a pak rozdávat rozumy na fóru to je classic troll :teethhappy:

Edited by HanZZ6, 21 September 2017 - 01:08 PM.
vulgarismus

GreenKlid #50 Posted 21 September 2017 - 12:50 PM

Sergeant

• Player
  • 28885 battles
  • 282
  • [KAACR] KAACR

View PostF1ghter4ever, on 21 September 2017 - 11:04 AM, said:

zcestná? potom asi nechápeš princip termínu "težký tank".. Chápu, že tanky jako FCM nebo 50 100, jsou víc medka než heviny (žádný pancíř, solidní mobilita a na HT přijatelný gun handling) a jen totální blb by je hrál z první lajny proti defendrům a is-3. A tank který nemá mobilitu má mít adekvátní pancíř.. TOG nemá nic krom slušného děla.. Takže ho hraješ jako TD protože nemáš jinou šanci.. Já když vidím proti sobě tuhle plečku tak mi srdíčko plesá a tajně doufám, že si ho sesvačím celého.. A když sedím v něčem jako je T37 nebo Cromwell tak by mě zrovna TOG dokázal outplaynout tak v jednom ze 100 případů.. a je jedno jestli se rozhodnu si ho utočit nebo se s ním budu přestřelovat (i přes enormní rozdíl v HP). Takže pokud se na tento tank díváme z hlediska balancu hry tak si myslím, že je o parník horší než jiné prémiáky V nebo VI tieru.. jedna věc je ho rozdat přes maraton a druhá věc je ho nabízet za reálné peníze aniž by byl předem jasně avizovaný masivní buff - minimálně přední pancíř rapidně + rychlost na 20km/h

Já pojmem HT problém nemám, faktem zůstává, že TOG nelze hrát jako HT (tj. spolehnout na armor, i když to se teď už nedá nikde díky goldům). Skutečně je to tak, TOG je spíš TD s velkým HP poolem. Jinak replayů pár mám a věř mi, že pokud jsi v T37 nebo Cromwelovi tak face-to-face úplně snadno TOGa nevysypeš - pokud v něm teda nesedí úplnej kkt nebo nemáš podporu týmu. A ani ho neutočíš, ta vež chodí dost rychle (32°/sec + otáčení celého tanku) - opravdu se mi nestává často, že by se dal TOG čistě "utočit". Jinak z peníze bych ho nebral, jen tu říkám, že se s ním dají zažít a rozhodnout docela fajn bitvy. Myslím, že po 1100 bitvách mám alespoň mlhavé tušení, co s TOGem jde a co ne :)

Edited by GreenKlid, 21 September 2017 - 12:52 PM.

GreenKlid #51 Posted 21 September 2017 - 01:06 PM

Sergeant

• Player
  • 28885 battles
  • 282
  • [KAACR] KAACR

View Postkurcatovium, on 21 September 2017 - 11:29 AM, said:

Nějaký replay by nebyl? Pěkně prosím, prstíčkem hrabu. Jistě se stanou i zvláštnější věci. Napadají mě jenom dvě: samovznícení starosty Varšavy v roce 1546 a ve 12. století incident v Burgundsku, kdy pršeli sledi.

mám tu jeden ale dost zubatej 5 killů, ale je fakt, že to byl TOG na topu. Doma bych našel i lepší, ale už je nepřehraju :(

EDIT 

nemám tušení, jestli to jde z FB přehrát ...

Edited by HanZZ6, 21 September 2017 - 01:19 PM.
Odebrání odkazu

F1ghter4ever #52 Posted 21 September 2017 - 01:09 PM

Corporal

• Player
  • 27678 battles
  • 136
  • [9-TD] 9-TD

View PostGreenKlid, on 21 September 2017 - 11:50 AM, said:

Já pojmem HT problém nemám, faktem zůstává, že TOG nelze hrát jako HT (tj. spolehnout na armor, i když to se teď už nedá nikde díky goldům). Skutečně je to tak, TOG je spíš TD s velkým HP poolem. Jinak replayů pár mám a věř mi, že pokud jsi v T37 nebo Cromwelovi tak face-to-face úplně snadno TOGa nevysypeš - pokud v něm teda nesedí úplnej kkt nebo nemáš podporu týmu. A ani ho neutočíš, ta vež chodí dost rychle (32°/sec + otáčení celého tanku) - opravdu se mi nestává často, že by se dal TOG čistě "utočit". Jinak z peníze bych ho nebral, jen tu říkám, že se s ním dají zažít a rozhodnout docela fajn bitvy. Myslím, že po 1100 bitvách mám alespoň mlhavé tušení, co s TOGem jde a co ne :)

ono je to o tom, že ho nemusíš utočit :) svítí to jak světluška přes půl mapy a netrefit ho chce skill.. moje nejoblíbenější je když vidím TOGa jak chce zdrhnout za nějaký barák ho doubletracknout.. jak je dlouhý ani nemůže opětovat palbu protože mu věž čučí na druhé straně toho baráku :trollface: jako podepíšu se pod to, že je s TOGem sranda (když hraješ proti), ale chtít za to prachy, potažmo za to ty prachy skutečně vypláznout už hraničí s EDIT.. minimálně v dnešní době.. 

Edited by HanZZ6, 21 September 2017 - 01:20 PM.
Nevhodné pojmenování

GreenKlid #53 Posted 21 September 2017 - 01:48 PM

Sergeant

• Player
  • 28885 battles
  • 282
  • [KAACR] KAACR

View PostGreenKlid, on 21 September 2017 - 01:06 PM, said:

mám tu jeden ale dost zubatej 5 killů, ale je fakt, že to byl TOG na topu. Doma bych našel i lepší, ale už je nepřehraju :(

EDIT 

nemám tušení, jestli to jde z FB přehrát ...

video nebude, aktivní cenzor to smáznul ...

DarkCheetah #54 Posted 21 September 2017 - 02:23 PM

Sergeant

• Player
  • 49419 battles
  • 214

Pár super bitev jsem zažil ještě když byl starej MM , četa 3 togů na topu byl luxus a hrozná sranda. Dal jsem na něm 2 marky ale už dlouho jen na něj sedá prach. Ta věž se mu otáčí fakt rychle , je těžký ho utočit když mu nedáte pásy dolu. Určitě bych ho nekupoval za skutečný peníze.

No cenzor netuší jak to tu chodí , zatím dělá faily ale zkušenej hráč by věděl jak tu debatujem a nepřišlo by mu to divný.

Gremlaja #55 Posted 21 September 2017 - 03:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 72886 battles
  • 511

Běžná hra vždy jedu tam kam se nikomu nechce jinak mám na togovi vyzkoušeno že když potkám jeden tank tak ho při rychlosti nabíjení udolám v pohodě ( ve své třídě ) když je nepřátel víc tak ani rychlost nabíjení nepomůže moje zkušenost je že toga vše prostřelí ale má vyšší výdrž a tak má výhodu ( kolik tanků 6 třídy má výdrž 1400 )  jinak krátká hra proti přesile ( nový tank ve hře Pudel nejde prostřelit zepředu standartní municí ) běžně na blízko ve své třídě tog prostřelil vše.

Kdyby mě hráči trochu kryli tak by byla lepší 

oficiální replay snad ho nechají

http://wotreplays.eu...gremlaja-tog_ii

mamlass #56 Posted 21 September 2017 - 05:41 PM

Sergeant

• Player
  • 26527 battles
  • 264
  • [G0G0] G0G0

View Postkurcatovium, on 21 September 2017 - 10:29 AM, said:

Tady někdo kouká na "Red Dwarfa", pěkné :great: každopádně těch pěkných bitev s TOGIIy bude určitě víc, což ovšem nemění nic na tom, že je to šrot. A hlavně je absolutně nezábavný.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users