Jump to content

9.20.1 Güncellemesi: Kişisel Görevler

• Please log in to reply
29 replies to this topic

Community #1 Posted 27 September 2017 - 03:19 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 30,223
Bir sürü diğer değişiklik ve iyileştirmenin yanı sıra tamamlama mekanizmalarını, koşullarını ve ödüllerini elden geçiriyoruz.

Haber ögesinin tam metni

207GT #2 Posted 27 September 2017 - 03:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 15222 battles
  • 1,254
T55A orta tankın son görevini nicedir yapamadım umarım işleri kolaylaştırır :(

Cerkuday #3 Posted 27 September 2017 - 03:40 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15385 battles
  • 521
  • [ABI] ABI

Görevleri herkesin anlayabileceği şekilde sadeleştirmeniz takdire şayan. Arayüz gayet anlaşılır ve şık olmuş. Ayrıca ikinci şartların kaldırılıp birleştirilmesi ve yeni eklenen kamuflaj hediyesi vs. de çok güzel olmuş. Gelen geri bildirimlere yaptığınız geri dönüşler günden güne iyileşmeye başlıyor. Geç kalınmış ancak yine de takdir edilesi bir durum.

Teşekkürler.

Edited by Cerkuday, 27 September 2017 - 03:41 PM.

KediFikirli #4 Posted 27 September 2017 - 03:41 PM

Private

• Player
  • 27101 battles
  • 21
  • [TAF-X] TAF-X
Çok güzel bir içerik hazırlamışsınız her şeyi detaylı olarak anlatmışsınız teşekkür ederiz de şunu açıklamamışsınız, göreve yeni başlayanlar yeni verilen ödülleri alacaklar, peki görevlerin bir kısmını yapmış olanlar geçmişte yaptıkları görevler için bir ödül alacaklar mı? Haberde de belirttiğiniz gibi biz saatlerce uğraştık ve belli bir görevde takılıp kaldık. Seferlere yeni başlayan oyuncular ödüller alıp zorlandıkları görevleri geçerken biz zaten geçmiş olduğumuz o görevler için ödül almayacaksak ciddi bir haksızlık yapılmış olur.

Edited by MrMaahes, 27 September 2017 - 03:42 PM.

AsolaraTasolar #5 Posted 27 September 2017 - 03:54 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 60566 battles
  • 478
  • [TAF-G] TAF-G

View PostMrMaahes, on 27 September 2017 - 04:41 PM, said:

Çok güzel bir içerik hazırlamışsınız her şeyi detaylı olarak anlatmışsınız teşekkür ederiz de şunu açıklamamışsınız, göreve yeni başlayanlar yeni verilen ödülleri alacaklar, peki görevlerin bir kısmını yapmış olanlar geçmişte yaptıkları görevler için bir ödül alacaklar mı? Haberde de belirttiğiniz gibi biz saatlerce uğraştık ve belli bir görevde takılıp kaldık. Seferlere yeni başlayan oyuncular ödüller alıp zorlandıkları görevleri geçerken biz zaten geçmiş olduğumuz o görevler için ödül almayacaksak ciddi bir haksızlık yapılmış olur.

Tam da bunu sormak için girmiştim. ben tankı alalı nerdeyse iki yıl oldu .o zamanlarda en kazık görevler vardı ben görevleri bitirdim ondan sonra iyileştirmeler yapıldı. bazı görevlere 15 gün uğraştığımı biliyorum. sonra bir iyileştirme geldi çok daha basit hale geldi. En kazık halleriyle bitirenler unutuldu tabi. Tankı aldınız ne istiyorsunuz demesin kimse. kolaysa o zamanlarda yapsaydı söyleyen.  Emeğimizin karşılığını istiyoruz. Toplamda  240 görevin 227 tanesi takdirle tamamlandı 13tanesi de normal bitti. Kolay bir şey değil bu söylediğim. dolayısıyla bunun karşılığı sadece tank olmamalı. Ben de size tank karşılığında tonlarca pre gün  zaman emek harcadım. haliyle arkadaşın dediklerine katılıyorum. görevleri çok önceden en kazık halleriyle bitirenler ödüllendirilmeli.

Far_Beyond_Driven #6 Posted 27 September 2017 - 04:09 PM

Captain

• Player
  • 30998 battles
  • 2,337
T55 a light 7 gorevine ayari cekmisler sonunda.Gg

ATHELON_ #7 Posted 27 September 2017 - 04:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32116 battles
  • 727
  • [RYNOX] RYNOX
Kişisel görevlerin temel mantığı çok sıkıntılı diye düşünüyorum. Görevler savaşına, haritasına ve şansa denk gelmesi mantığına göre işliyor. Uzun süre denk gelmediğinde sinir bozucu oluyor. Bunun yerine her hangibir sayıdaki savaşta 50 KMT öldür gibi birikimli görevler olsa daha zevkli olurdu.

karaelmasTR #8 Posted 27 September 2017 - 05:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 32450 battles
  • 60

Maraton tarzı görevler daha adil ATHELON_ a katılıyorum. Bu kişisel görevlerin ilk çıktığı zamanlar oyun çok berbat bir hal almıştı. Oyuncular kendi kişisel görevleri için maçın içine ediyorlardı resmen. Herkese denk gelmiştir mutlaka.

Bazinga sana da katılıyorum abi, zor haliyle yapanların ödüllendirilmesi lazım. Tank zaten (260) çok da aman aman bir tank değil bence tamam zevkli ama şahsen benim beklentilerimi karşılamadı yada ben beceremedim o da olabilir ;)

Ayrıca şimdi sayın wg diyor ki 3ADET ÖZEL KAMUFLAJ verilecek. Peki biz şimdi bu aldığımız tanklara zaten altın kullanarak yada seferlerden vs gelen kalıcı kamuflajları taktık. Bunlar çöp mü olacak? Bedavaya sökülebilecek mi yada yeni gelen kamuflajları kafamıza göre istediğimiz tanklarda kullanabilecek miyiz? 

Eğer bir görev çıkarılacaksa bunun total DENEYİM PUANIna dayalı olması oyunun akışını bozmaz. Ama yok efendim öyleyken böyle yap, tespit edilme, hasar alma, şu kadar mesafeden vur vs bu tarz görevler oyunun akışını bozuyor herkes kendi görevine bakıyor. Dediğim gibi DP ye dayalı olmalı görevler. Gerçi DP mekanizması da çok doğru değil bana göre o ayrı mesele.

Bir diğer sorum da şu olacak. Tamam görev tarzını değiştirmiyorsunuz. Peki o zaman bu görevi bitirenler için başka görevler verseniz ayrıca olmaz mı. Şuan ki görevler kalksın demiyorum emek veren uğraşan ve bitiremeyen bir çok arkadaş vardır muhtemelen, ama bitiren arkadaşlar için YENİ GÖREVLER olmalı bence. Yada şuanki görevleri tekrar yapabilsek güzel olmaz mı. En azından oyunu akışını bozmadan yapılabilecek ve kolaylaştırılan bir sürü görev var, biz de onları tekrar yapıp nemalanmış olurduk. 

ÇOK ŞEY İSTEDIM SANIRIM . YA TUTARSA :trollface:

RookieBalboa #9 Posted 27 September 2017 - 05:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 33240 battles
  • 876
biri özet geçebilirmi? çok uzun  :(

NeverRelinquishIt #10 Posted 27 September 2017 - 07:50 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30176 battles
  • 91
  • [LAB71] LAB71

Görevleri bitireli çok uzun zaman oldu ve artık yeni kişisel görevler istiyoruz. Yeni tanklar vs.

Ayrıca Obj 260 tankı ilk çıktığında IS-4 ve IS-7 den bariz iyi bir tankken şu an onlara çok az konuda eşdeğer olabiliyor. Bu tankı ilk OP haline getirin demiyorum fakat aşırı nerf yediği ortada. Lütfen Obj 260 ve T-22 Med tanklarını daha oynanabilir hale getirin...

Edit : Karşılaştırmamı isterseniz de ;

Hız : Obj 260 daha çabuk hızlanıyor fakat son buffdan sonra IS-7'de 260'a hız konusunda yaklaştı.

Top : Eskiden IS-7 kötü top ile meşhurdu fakat yine buffdan sonra ve 260'ın zamanında yediğini gizli nerflerle neredeyse toplarının yakın dağılımları olduğınu oynayanlar gayet iyi biliyor.

Zırh : IS-7 meşhur delinmez taretini 260'ın taratiyle karşılaştıramayız zaten. Gövde üst zırhıda hemen hemen aynı fakat alt zırha gelirsek tabiki iki tankında zayıf noktası. Ama şöyle bir durum var ki IS-7 alttan vurulduğunda genelde sürücüde yaralanır. 260'da ise yangın çıkma konusu da çok fazla oluyor.

Bu arada birde Obj 260 tankı sanki maus gibi dönüyor. Belki daha kötüdür oynayanlar iyi bilir. Bu hızdaki bir tankın bu kadar ağır dönmesi , med tanklara karşı çok savunmasız kalmasına neden oluyor.

Yani diyeceğim o ki; şu durumlara bakarsak insanlar Obj 260 tankı için neden bizim zamanında yaptığımız gibi üstlerini başlarını yırtıp kendilerini boşuna yorsunlar?

Edited by ZELBEKIRAN, 27 September 2017 - 10:18 PM.

HoLyRedWeed #11 Posted 27 September 2017 - 08:27 PM

Private

• Player
  • 10244 battles
  • 46
  • [YABAN] YABAN

View PostMrMaahes, on 27 September 2017 - 03:41 PM, said:

Tam da bunu sormak üzeri foruma girmiştim. Görevleri tamamlamış olanlar için bir farklılık varmı yoksa biz eski hali ile mi devam edicez ? Ayrıca birisi bana " 
  • 15 görevlik seti takdirle bitirmek size ödül tank için üç tür eşsiz kamuflaj ve aynı Teknoloji Ağacında herhangi başka bir araç için satın alma şansı kazandırıyor. " tercüme edebilir mi ? Aynı teknoloji ağacından herhangi başka bir araç için satın alma şansı kazandırıyor derken ?

AKCORA #12 Posted 27 September 2017 - 10:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20783 battles
  • 377
  • [MOBOM] MOBOM

View PostHoLyRedWeed, on 27 September 2017 - 08:27 PM, said:

Tam da bunu sormak üzeri foruma girmiştim. Görevleri tamamlamış olanlar için bir farklılık varmı yoksa biz eski hali ile mi devam edicez ? Ayrıca birisi bana " 
  • 15 görevlik seti takdirle bitirmek size ödül tank için üç tür eşsiz kamuflaj ve aynı Teknoloji Ağacında herhangi başka bir araç için satın alma şansı kazandırıyor. " tercüme edebilir mi ? Aynı teknoloji ağacından herhangi başka bir araç için satın alma şansı kazandırıyor derken ?

Bende atladım o işe. ama anladığım kadarıyla aynı teknoloji ağcındaki (yani aynı ülkeden) bir araça o kamuflajı alma imkanı sunuyor.

Araç değii aynı ülkeden araça kamuflaj.(benim fikrim bu=)

listen_little_man #13 Posted 28 September 2017 - 04:40 AM

General

• Player
  • 51714 battles
  • 9,056

tamam bazıları iyi güzel de arty oynamayıp da diğer 4 sınıfın son görevlerini takdirle yapmaya çalışan benim gibiler için kabus gibi olmuş bazıları. (yazdıklarım 260 için geçerli) misal:

medium 15

öncesi: td'lere 4000 vur+hayatta kal+maçı kazan

sonrası: td'lere 3500 vur+maçı kazan+en az 8 tanka hasar ver

eee karşıda 3-4 td varken ve onlara vurup görevi yapabilecekken şimdi yaldır yaldır vuracak başka tank arayacağız.

heavy 15

öncesi (ikincil koşul): maçı kazan

sonrası: maçı kazan+vurulan hasarın %25'ini sen yap

yuh! sallıyorum karşı takımın toplam hp'si 20000. minimum 5000 vur diyor. tamam vurulur ama bu görev genelde sektirme ağırlıklı yapılıyordu. yani 3k vurup 10k sektirip sonra da maça göre basıp öldüğünüzde görev oluyordu. ee şimdi hasar şeysi de çıktı.

td 15

buna bildiğin tam iteleme olmuş, fantastik bir maç isteniyor bizden

öncesi (ikincil): en az 5 araç yok et

sonrası: en az 6 araç yok et+maçı kazan!

eee agama öpücük de verem mi?!

bu arada ortalık vızır vızır hafif kaynıyor ama light tank 15. görev gibi 8k spot hasarı verdir şartı inmiyor. hocam olmuyor bu görev, zaten haritası da gelmiyor bunun gelse de en az 3 light aynı takıma girdiğinden siz isteseniz de 3-4k spot hasarına çıkıyorsunuz en fazla. bu görevi yapıcam diye çin 10 seviye hafifi açtım şimdi de fransız 10 seviye açmak üzereyim. anla artık ne zamandır uğraştığımı.

bu arada görev arayüzü  beklediğim üzere şu andaki görevler menüsü gibi karmakarışık olmuş. yapımda ve yayında emeği geçen herkesi üzerine jpze-100 düşsün inşallah.

not: bi arkadaş yukarıda 15 gün göreve uğraştım demiş şimdi gördüm. abim yapma t-55 medium son görevi için ben 2 ay kastım, burada 1 yıl uğraşan adamlar vardı. aman diyim 15 gün ne ya?!

Edited by lantirn, 28 September 2017 - 04:44 AM.

TURKIYEM_MURAT #14 Posted 28 September 2017 - 07:26 AM

Private

• Player
  • 3040 battles
  • 18
selamun aleyküm hocalarım... yeni güncelleme ile yapılab değişiklikler yetersiz bence.... mesela light tanklardan bahsedeyim. 6 binmiydi 7 binmi tam hatırlayamıyorum spot görevi vardı. o görev çok uzun zaman oldu yapamıyorum sebebi ise... her macta en az 3 light tank olması. bağzen de 5 aracı buluyor. tam 1 ve ya 2 arac oluyoruz budefada sıkısık bölge denk geliyor 1000 spot dahi olmuyor. diğer örnek ise KMT 250 ila 500 arası vuruyordu görevler zorluydu. ama iyileştirme geldi deniliyor umarım bu güncelleme ile daha heyecanlı olacağız. 

tank_butcher34 #15 Posted 28 September 2017 - 12:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35574 battles
  • 534
  • [TAF-G] TAF-G

hiç birseyin belli olmadıgı bir güncelleme teste katılmadım değişen görevleri bilmiyorum ama benim 260 almama 5-6 görev kaldı uzun zamandır ugraşmıyorum zaten zamanında tiksinecek kadar cok oynadıgımdan muhtemelen.

şimdi ben extradan eklenen yeni ödüllerdeki içerikleri alabilecekmiyim kamuflajdır vs artık ne geliyorsa ben görevleri tamamlamışım bitmiş gitmiş hiç detay göremedim videodada alt yazı yok bunun dışında gelen kamuflajları sadece ödül tankları için mi kullanabilicez yoksa tüm araçlardami çünkü zaten ben satmayacagım için bütün ödül tanklarına kalıcı kamuflaj aldım 

tuyun #16 Posted 28 September 2017 - 12:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28756 battles
  • 372
  • [RYNOX] RYNOX

View Posttank_butcher34, on 28 September 2017 - 12:20 PM, said:

hiç birseyin belli olmadıgı bir güncelleme teste katılmadım değişen görevleri bilmiyorum ama benim 260 almama 5-6 görev kaldı uzun zamandır ugraşmıyorum zaten zamanında tiksinecek kadar cok oynadıgımdan muhtemelen.

şimdi ben extradan eklenen yeni ödüllerdeki içerikleri alabilecekmiyim kamuflajdır vs artık ne geliyorsa ben görevleri tamamlamışım bitmiş gitmiş hiç detay göremedim videodada alt yazı yok bunun dışında gelen kamuflajları sadece ödül tankları için mi kullanabilicez yoksa tüm araçlardami çünkü zaten ben satmayacagım için bütün ödül tanklarına kalıcı kamuflaj aldım 

benim de obj 260 için td'nin son görevi ve hafifin 2-3 görevi duruyordu. test serverda bu yeni gelen sistemle "emir"leri kullanarak kalan görevleri tamamladım ve tankı aldım. bitirmiş olduğun serilerdeki son görevleri ikinci koşuluyla tamamlaman sana daha fazla "emir" veriyor ve avantaj sağlıyor. kamuflaj olayına gelirsek de; eğer 1 tank serisindeki 15. görevlerin hepsini ikinci koşullarla tamamlarsan sana ödül tankı hangi ülkeninse o ülke ağacının tanklarında kullanma hakkı veriyor. eğer 2. koşullar eksik olursa sadece ödül tankında kullanabiliyorsun.

tank_butcher34 #17 Posted 28 September 2017 - 04:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35574 battles
  • 534
  • [TAF-G] TAF-G

View Posttuyun, on 28 September 2017 - 09:39 AM, said:

benim de obj 260 için td'nin son görevi ve hafifin 2-3 görevi duruyordu. test serverda bu yeni gelen sistemle "emir"leri kullanarak kalan görevleri tamamladım ve tankı aldım. bitirmiş olduğun serilerdeki son görevleri ikinci koşuluyla tamamlaman sana daha fazla "emir" veriyor ve avantaj sağlıyor. kamuflaj olayına gelirsek de; eğer 1 tank serisindeki 15. görevlerin hepsini ikinci koşullarla tamamlarsan sana ödül tankı hangi ülkeninse o ülke ağacının tanklarında kullanma hakkı veriyor. eğer 2. koşullar eksik olursa sadece ödül tankında kullanabiliyorsun.

peki hocam ben 2. kosulları tamamlamadım varsay sadece ödül tanklarına kullanabilecegim o zaman böyle bir sistem gelecekse ödül tanklarına kamuflaj alanların altınları geri gelmesi ve ödül olarak gelen kamuflajı kullanma hakkımız olmalı sizde t55a da kamuflaj varmıydı dediğim gibi bir durum varmı? görevleren elde ettigim emirler ile obj 260 ı açtıgımda  kadın mürettebat vs de geliyor bu arada dogrumu?

tuyun #18 Posted 28 September 2017 - 06:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28756 battles
  • 372
  • [RYNOX] RYNOX

View Posttank_butcher34, on 28 September 2017 - 04:05 PM, said:

peki hocam ben 2. kosulları tamamlamadım varsay sadece ödül tanklarına kullanabilecegim o zaman böyle bir sistem gelecekse ödül tanklarına kamuflaj alanların altınları geri gelmesi ve ödül olarak gelen kamuflajı kullanma hakkımız olmalı sizde t55a da kamuflaj varmıydı dediğim gibi bir durum varmı? görevleren elde ettigim emirler ile obj 260 ı açtıgımda  kadın mürettebat vs de geliyor bu arada dogrumu?

aynen normal oyun içinde görevi tamamladığında ne geliyorsa ödül olarak, emirle tamamladığında da o geliyor. ama sadece ana koşulu tamamlamış sayıyor. kamuflaj konusunda uygulama nedir o konuda bir bilgim yok maalesef. umarım  daha önceden altınla kamuflaj alanların altınlarını geri almanın bir yolu vardır.

er1973 #19 Posted 29 September 2017 - 10:25 AM

Sergeant

• Player
  • 49440 battles
  • 218

Bu Obj-260 TD 15 ve MT-15 görevleri yeni oyun mekanikleri ile baya zorlaştı, takılıp kalmıştım. Yine Ağır tankta da 7. görevde bekliyordum.

Diğer taraftan daha önce başarmış olduğumuz T-55 e kadar görevler için ödül verilecek mi acaba.

tank_butcher34 #20 Posted 30 September 2017 - 09:38 AM

Warrant Officer

• Player
  • 35574 battles
  • 534
  • [TAF-G] TAF-G

View Posttuyun, on 28 September 2017 - 03:59 PM, said:

aynen normal oyun içinde görevi tamamladığında ne geliyorsa ödül olarak, emirle tamamladığında da o geliyor. ama sadece ana koşulu tamamlamış sayıyor. kamuflaj konusunda uygulama nedir o konuda bir bilgim yok maalesef. umarım  daha önceden altınla kamuflaj alanların altınlarını geri almanın bir yolu vardır.

hocam peki her 2. koşulu yaptıgın göreve ne kadar emir geliyor ve ne kadar emirle yapılmamış görev bitirebiliyoruz

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users