Jump to content

Powrót Wojen Klanowych

• This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

Alebelle #1 Posted 10 November 2011 - 09:45 AM

Player

• Player
  • 67 battles
  • 119
  • [BELLE] BELLE
Powrót Wojen Klanowych

Wojny Klanowe wracają dzisiaj (7:00 czasu polskiego).

Z ich powrotem, jak już zapowiadaliśmy wcześniej, zostały wprowadzone zmiany w zasady gry:
  • Jeżeli prowincja nie ma bezpośredniego połączenia z siedzibą klanu (poprzez inne prowincje klanu), prowincja ta nie przynosi dochodów.
  • Jeżeli klan ma w posiadaniu jakiekolwiek ziemie (przynajmniej jedną prowincje), taki klan nie może startować w bitwie o lądowanie.
  • Przy wielokrotnych atakach na prowincję właściciel ma przewagę: będzie walczył ostatni. A to oznacza, że na początku walczą między sobą atakujący a później zwycięzca walczy z właścicielem.

Także jedna z zasad Wojen Klanowych została zaktualizowana:
15. Jeśli Twój klan zostanie pokonany w jednej z bitew turniejowych, żetony wrócą do rezerwy na 24 godziny, a po upływie tego czasu będą znów aktywne.

Gorzki #2 Posted 10 November 2011 - 12:24 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 39995 battles
  • 1,106
  • [1PADX] 1PADX

View PostAlebelle, on 10 November 2011 - 09:45 AM, said:

Powrót Wojen Klanowych

Wojny Klanowe wracają dzisiaj (7:00 czasu polskiego).

Wojny Klanowe się skończyły.
Teraz zaczęła się Obrona Klanowa (Clan Survival), w której klany traktujące CW poważnie będą odpierać ataki hord zombiaków z małych klanów. Co będzie nudne a skończy sie wtedy, kiedy dobrym klanom skończy się ochota do gry z cieniasami.
Ale tak to jest, kiedy o zmianach decydują developerzy w swoich wieżach z kości słoniowej, którzy o CW wiedzą tyle co wyczytają na forum, bo regulamin im zabrania brać w nich udziału.
Tak to jest jak się słucha narzekaczy z małych klaników, którym wydaje się, że fakt że mają już 15 tierów 10 w klanie oznacza, że należy im się miejsce na mapie i to jeszcze takie z kluczowa prowincją, a jak nie to gra jest zła.
Tak to jest, jak celem przyświecającym zmianom na CW nie jest stworzenie dobrego produktu premiującego umiejętności i poświęcony czas, ale zrobienie gniota w którym jak najwięcej ludzi będzie jak najwięcej strzelać ze złotych pestek,a  wyniki bitew będą jak najbardziej przypadkowe - wszystko po to by zmaksymalizować zużycie złota na CW.

Z ich powrotem, jak już zapowiadaliśmy wcześniej, zostały wprowadzone zmiany w zasady gry:
  • Jeżeli prowincja nie ma bezpośredniego połączenia z siedzibą klanu (poprzez inne prowincje klanu), prowincja ta nie przynosi dochodów.

Fajna zmiana. Pozwala na zagłodzenie wroga przez rozcięcie mu terytoriów. Jedyna dobra zmiana.

• Jeżeli klan ma w posiadaniu jakiekolwiek ziemie (przynajmniej jedną prowincje), taki klan nie może startować w bitwie o lądowanie.

A to jest zmiana którą mógł wymyślić tylko ktoś kto był za głupi, żeby dostać się na mapę.
Koniec z desantami i robieniem zamieszania wrogom za plecami - co było najlepszą metodą na osiągnięcie przewagi nad wrogim sojuszem.
Dodatkowo utrata prowincji startowej to zasadniczo koniec zabawy - trzeba albo zejść z mapy albo poświęcić wszystkie swoje siły i stacki na bronienie przed jakimiś krasnalami którzy wygrają jedną bitwę na 10.
A utrata prowincji startowej jest nieunikniona - prędzej czy później się zdarzy.

Najlepsze jest to, że dzięki tym zmianom na mapę nie dostaną się te wszystkie płaczliwe klaniki. Dostaną się te klany, które i tak na mape są w stanie wejść, tylko nie były w stanie na niej zostać, bo kłamstwami i zdradami doprowadziły do tego, ze nie mają już żadnych sojuszników.

Ta zmiana miała by pozory sensu, gdyby mozliwe było zaatakowanie prowincji startowej z sąsiadującej z nią prowincji. Ale nie ma.
Natura zaś nie znosi próżni. Głupie reguły będą obchodzone głupimi metodami. Klany zaczną tworzyć sub-clany w których będzie 20 graczy tylko do trzymania startówek i ci gracze będą się cyklicznie zmieniać żeby uzupełnić zapasy złotej amunicji.
Głupie rozwiązanie głupio stworzonego problemu. Zupelnie jak rządowe próby powstrzymania lokat antybelkowych.

• Przy wielokrotnych atakach na prowincję właściciel ma przewagę: będzie walczył ostatni. A to oznacza, że na początku walczą między sobą atakujący a później zwycięzca walczy z właścicielem.
A to dopiero kuriozum.

Wyobraźmy więc sobie, że Szwajcaria zostanie zaatakowana przez:

klan A z Alzacji
klan B z Burgundii
klan C z Badenii-Wirtembergii
klan D z Tyrolu
klan E z Wenecji
klan F z Lombardii
klan G z Piemontu

Zakładając, że będzie to turniej, to pewnie siły klanu A przejdą przez całą Szwajcarię z Alzacji, by natłuc D na granicy z Tyrolem, potem skręcą, zeby rozprawić się z nacierającym z Badenii Wirtembergii C, następnie przemaszerują malowniczymi alpejskimi dolinkami w strone Lombardii, gdzie zmiażdżą agresorów z klanu F i wtedy zauważą, że 3 razy przejechali obok zakampionych właścicieli prowincji...
Abstrahując już od komicznego braku logiki takiego rozwiązania - w końcu to tylko gra a nie prawdziwa wojna - gdzie leży problem z takim rozwiązaniem:
W tej chwili, żeby móc przesunąć bitwę na jakiejś prowincji trzeba zaatakować przed przeciwnikiem. Równocześnie oznacza to, że odsłaniamy przed przeciwnikiem nasze ruchy, dzięki czemu może on odpowiednio na to zareagować.
Teraz wystarczy na minutę przed prime-timem dorzucić atak na te prowincje w których chcemy, by gospodarz bronił się później.

Krótko mówiąc mieliśmy szachy, ale klany które były za głupie, żeby w nie grać, zaczęły płakać, więc developerzy którym w szachy zabrania grać religia, uznali, że w sumie wieże, skoczki i królowa nie są potrzebne i można je zastąpić gońcami.

dlugi36 #3 Posted 10 November 2011 - 06:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 45705 battles
  • 618
Czytając twój post stary uważam że choćby na parę miesięcy warto wprowadzić te zmiany by wytracić cię z pychy jaka cię ogarnęła że nalezysz do klanu z prowincjami. Gratuluje wykonanej pracy ale wreszcie do tyłka ci nakopią goście którzy grają i cieszą ryjki przy tej grze a nie robią z niej koszary wojskowe. Nie martw się jako nolife bedziesz i tak miał przewagę - kiedyś płakały małe klaniki teraz ty sobie popłacz pozdro

Bonkers_81 #4 Posted 10 November 2011 - 06:43 PM

Second Lieutenant

• Special Beta Tester
  • 29167 battles
  • 1,292
Grasz dla zabawy ? to nie dołączaj do KLANU.

CW, to jest już poważna gra, w których niektórzy robią potężne armie i sojusze, bo temu służy CW.

Skoro ktoś nie potrafi grać, i dostaje w dupe podczas lądowania, to jaki jest sens żeby on w ogóle pojawiał się na mapie :?

Convi #5 Posted 10 November 2011 - 08:14 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 6825 battles
  • 735

View Postdlugi36, on 10 November 2011 - 06:19 PM, said:

Czytając twój post stary uważam że choćby na parę miesięcy warto wprowadzić te zmiany by wytracić cię z pychy jaka cię ogarnęła że nalezysz do klanu z prowincjami. Gratuluje wykonanej pracy ale wreszcie do tyłka ci nakopią goście którzy grają i cieszą ryjki przy tej grze a nie robią z niej koszary wojskowe. Nie martw się jako nolife bedziesz i tak miał przewagę - kiedyś płakały małe klaniki teraz ty sobie popłacz pozdro
Pychy? Należycie wywalczone prowincje. Powiem Ci krótko. Gdzieś mam co twój klanik chce. Jeśli nie ma go w tej chwili na mapie, nie ważne czy grasz 4fun czy nie, to znaczy, że twój KLAN JEST SŁABY. Nie oznacza to automatycznie, że zasługuje na prowincje, bo PO PROSTU JEST. Secundo, te twoje troll klaniki nikomu nie nakopią, wcześniej nie weszły na mapę, teraz wejdą, ale zatrzymają się na LZ.

dlugi36 #6 Posted 11 November 2011 - 05:00 AM

Warrant Officer

• Player
  • 45705 battles
  • 618
grasz dla zabawy nie dołaczaj do klany - koleś nieźle ci mózg zrypało - te zmiany widzę że jako terapię wprowadzają
Absolutnie nie neguję wielkiej pracy jaką wykonaliście by zdobyć te prowincje ale widzę że odwaliło wam na punkcie własnej wielkości - ciekawe czy piszący tutaj byli w tych klanach od początku czy są neofitami - dostali się do potężnych klanów i grzeją się w ich świetle bo nie wydaje mi się że główni stratedzy i organizatorzy tych klanów mając takie podejście mogliby takowy stworzyć. Oczywiście że mój klan nie umywa się do waszego - popełniamy błedy czasami idiotyczne - wrzeszczymy na siebie często po bitwie że błedy itd - ale mimo braku prowincji staramy się mieć szacunek do wszystkich grających -wam niestety gdzieś to wyparowało i już dlatego te zmiany są fajne bo odświeżające. Podsumowując MAM również GDZIES co ty chcesz - idzie powiew świeżości a ELYTA ( wielki szacun dla ludzi którzy umieją zachęcić a nie popychać przed sobą ludzi - ci kumaci zrozumieją:) )  bedzie musiała się spocić mocniej a może więcej złota zużyć

Redbull12 #7 Posted 11 November 2011 - 11:02 AM

Sergeant

• Clan Commander
  • 19755 battles
  • 299
  • [NESI] NESI

View Postdlugi36, on 11 November 2011 - 05:00 AM, said:

ale mimo braku prowincji staramy się mieć szacunek do wszystkich grających -wam niestety gdzieś to wyparowało

Tylko z tym zdaniem się zgadzam. Klany jak 1stPAD czy SBP są zorganizowane niemalże na kształt korporacji czy jednostek wojskowych, co wprowadza pewną obowiązkowość w grze - dzięki temu klany te osiągają sukcesy.

Ale uważam też, że mniejszym klanom powinno też umożliwić zabawę w CW - mniejszym w sensie np. gdzie tylko połowa graczy ma odpowiednie tiery, połowa graczy ledwo przekracza 13 rok życia, a dowodzi 14-latek. Czemu i im nie pozwolić się bawić w CW? Niestety obecne rozwiązania nic im nie pomogą, a jedyną opcją jest powiększenie mapy i to w dwóch wymiarach:

1. Powiększyć bogate terytoria, bo nawet dla lepszych klanów jest za ciasno
2. Powiększyć terytoria typu Afryka i to znacznie, tam te malutkie klany mogłyby się pobawić

Obecne zmiany utrudniają życie wielkim klanom, małym nic nie pomagają - generalnie każdy ma trudniej, będzie nudniej, a w powietrzu będzie latać mniej złotych pocisków, vide: Wargaming będzie stratny na całym tym interesie.

lNaito #8 Posted 11 November 2011 - 12:34 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5616 battles
  • 73
  • [ZORZA] ZORZA
@Alebelle

Zamiast wymyślać głupie zmiany, powinniście posłuchać tego co mówi np. Gorzki, z którym się w tej chwili całkowicie zgadzam.

halfik #9 Posted 11 November 2011 - 12:41 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 7123 battles
  • 971

View Postdlugi36, on 10 November 2011 - 06:19 PM, said:

lol naprawde myslisz ze jakies noob klany nakopia padowi, sbp, odv, czy pts tylko dlatego, ze beda mogly swobodnie wyladowac? a kto niby za was wygra te walki? no kogo k... chcecie wyslac do walki z np. glownym teamem ODV, ktory rozegral z 400-500 walk na wszystkich mapach cw i trenuje w tym samym skladzie od pol roku? wujka staszka na nich naslecie?

wyladujecie, zaatakujecie - i dostaniecie taki lomot, ze wam sie odechce cw grac i zaczniecie plakac - znerfcie klany broniace - niech sie bronia w 10!

lNaito #10 Posted 11 November 2011 - 12:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5616 battles
  • 73
  • [ZORZA] ZORZA
Tu macie coś na poparcie słów halfika. http://img695.images...60/shot062u.jpg
Nie, żeby to było jakieś wielkie osiągniecie, ale niestety tak kończą "Random Klany" z tymi zorganizowanymi.

RED_D #11 Posted 11 November 2011 - 12:58 PM

Private

• Player
  • 14388 battles
  • 2

View PostGorzki, on 10 November 2011 - 12:24 PM, said:

Wojny Klanowe się skończyły.
Teraz zaczęła się Obrona Klanowa (Clan Survival), w której klany traktujące CW poważnie będą odpierać ataki hord zombiaków z małych klanów. Co będzie nudne a skończy sie wtedy, kiedy dobrym klanom skończy się ochota do gry z cieniasami.
Ale tak to jest, kiedy o zmianach decydują developerzy w swoich wieżach z kości słoniowej, którzy o CW wiedzą tyle co wyczytają na forum, bo regulamin im zabrania brać w nich udziału.
Tak to jest jak się słucha narzekaczy z małych klaników, którym wydaje się, że fakt że mają już 15 tierów 10 w klanie oznacza, że należy im się miejsce na mapie i to jeszcze takie z kluczowa prowincją, a jak nie to gra jest zła.
Tak to jest, jak celem przyświecającym zmianom na CW nie jest stworzenie dobrego produktu premiującego umiejętności i poświęcony czas, ale zrobienie gniota w którym jak najwięcej ludzi będzie jak najwięcej strzelać ze złotych pestek,a  wyniki bitew będą jak najbardziej przypadkowe - wszystko po to by zmaksymalizować zużycie złota na CW.

Wiesz możesz mieć rację ale pamiętaj też że kidyś twój wielki KLAN też zaczynał od dna. I przykro mi że taki koleś jak ty (świetne staty) wali po łbach innych bo lubi się osrywać. Ja jestem w klanie jakim jestem co z tego będzie nie wiem ale jeżeli kidykolwiek mój klan wlezie na jakiś szczebel wyższy od większości na pewno z tego powodu nie będę pisał w takim stylu jak ty.
Populistycznie pisząc do twojego posta NOOB.

Convi #12 Posted 11 November 2011 - 01:52 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 6825 battles
  • 735
Według ludzi którzy nie są na mapie, 'otwarcie' LZ dla niemal każdego klanu jest OK, a tych którzy ich krytykują nazywają zapyziałymi paziami z prowincjami, które w ich mniemaniu zdobyli za darmo.

halfik #13 Posted 11 November 2011 - 02:47 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 7123 battles
  • 971

View PostRED_D, on 11 November 2011 - 12:58 PM, said:

Wiesz możesz mieć rację ale pamiętaj też że kidyś twój wielki KLAN też zaczynał od dna. I przykro mi że taki koleś jak ty (świetne staty) wali po łbach innych bo lubi się osrywać. Ja jestem w klanie jakim jestem co z tego będzie nie wiem ale jeżeli kidykolwiek mój klan wlezie na jakiś szczebel wyższy od większości na pewno z tego powodu nie będę pisał w takim stylu jak ty.
Populistycznie pisząc do twojego posta NOOB.

rotfl. gorzki i swietne staty ;p dobre! to dobre jest, hahaha!

tak, kazdy klan zaczyna od 0. roznica jest taka, ze top klany maja doswiadczenie i zgranie - dlatego nie macie najmniejszych szans.

dlatego powinna zostac powiekszona afryka, zeby tam noob klany mogly sobie potrenowac z innymi noob klanami.

a pomysl, ze jak dostaniecie LZ za prawie free - cos zmieni - jest debilny i tylko ktos bez wyobrazni, moze uwazac inaczej.

dlugi36 #14 Posted 11 November 2011 - 03:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 45705 battles
  • 618
kiedyś grałem w WoWa w najlepszej gildii na serwie przez 2 lata - wyczyściłem całe TBC i grałem z podobnymi ludżmi którzy puszyli się bo osiągnęli najwięcej ze wszystkich - nigdy więcej wolę namęczyć się 4x więcej i w dobrej atmosferze i usmiechać się od ucha do ucha  niż denerwować się bo jakiś młodzik wyje mi nad uchem że wyjechałem niechcący o 10 cm za daleko. I nie ma to nic wspólnego z dyscypliną na CW. I wolę grać  w Afryce a nawet na antarktydzie niż być z kimś takim w klanie jak niektóre tu osoby

Ty Haflik ile już kasy wydałeś na tą grę? - podziwianie statów w tej grze jest chore same w sobie bo jeszcze żadna gra tak nie była myląca pod względem statów jak ta

Wszystkie gry odchodzą od preferowania ELYT bo chcą zarabiać i umożliwiać grę ogółowi - uważam to za słuszne bo nawet terapeutyczne dla niektórych

Pokazanie statystyk z takim przeciwnikiem nie świadczy o niczym - porównanie tierów obu drużyn juz tłumaczy taki wynik - pokaż statystyki podobnych drużyn - mój klan dostał baty straszne od 1SBP na ensku po prostu straszne ale zniszczyliśmy im 4czy 5 czołgów bo mieliśmy podobne - przegralismy bo 1SBP byli wspaniale zgrani i to zawsze bedzie wielką przewagą takich klanów co by nie zmienili - natomiast gdyby grę robiono pod was istniałaby 6 miesięcy i dobrze że w Wocie ktos stara się mysleć nie słuchać głupich uwag garstki uważających się za alfę i omegę tej gry

Edit by Devil. Spasuj trochę z przekleństwami.

Raptor #15 Posted 11 November 2011 - 03:46 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 5228 battles
  • 663
Możecie nie lubić gorzkiego, albo punktu widzenia ludzi z dużych klanów, ale nie da się ukryć, że dwie z trzech zmian tu przedstawionych mogą nie rozmaicić cw, a wręcz przeciwnie, doprowadzą do jego zubożenia. Ruchy naprzód z rzucaniem żetonów w celu opóźniania bitew odejdą więc w tym przypadku kombinowanie idzie precz. Obrona startówek będzie bardziej randomowa z tego powodu, że wystarczy jeden fuckup i już się startówki nigdy nie odzyska. Koniec z przemyślanymi taktykami obrony, nadchodzą debilne 20 osobowe "ninja clany" do odbijania startówek. Z jednej strony ma to pomóc klanom wchodzącym na mapę, ale z drugiej strony wcale niekoniecznie musi. Imho będzie tak jak mówią inni czyli bardzo ufortyfikowanie LZ kosztem żetonów w terenie co osłabi działania wojenne na lądzie, jednym słowem więcej napa by obronić się z tyłu, a mniej wojowania. Moim zdaniem CW bardziej urozmaiciłoby wprowadzenie nowych prowincji dodając resztę afryki dla klanów, które nie mogą się wbić na mapę.

Mimo wszystko wydaje mi się, że z kategorycznymi opiniami należy poczekać tydzień, dwa po wprowadzeniu tego systemu ;)

RED_D #16 Posted 12 November 2011 - 12:43 AM

Private

• Player
  • 14388 battles
  • 2

View Postdlugi36, on 11 November 2011 - 03:32 PM, said:

kiedyś grałem w WoWa w najlepszej gildii na serwie przez 2 lata - wyczyściłem całe TBC i grałem z podobnymi ludżmi którzy puszyli się bo osiągnęli najwięcej ze wszystkich - nigdy więcej wolę namęczyć się 4x więcej i w dobrej atmosferze i usmiechać się od ucha do ucha  niż denerwować się bo jakiś młodzik wyje mi nad uchem że wyjechałem niechcący o 10 cm za daleko. I nie ma to nic wspólnego z dyscypliną na CW. I wolę grać  w Afryce a nawet na antarktydzie niż być z kimś takim w klanie jak niektóre tu osoby

Ty Haflik ile już kasy wydałeś na tą grę? - podziwianie statów w tej grze jest chore same w sobie bo jeszcze żadna gra tak nie była myląca pod względem statów jak ta

Wszystkie gry odchodzą od preferowania ELYT bo chcą zarabiać i umożliwiać grę ogółowi - uważam to za słuszne bo nawet terapeutyczne dla niektórych

Pokazanie statystyk z takim przeciwnikiem nie świadczy o niczym - porównanie tierów obu drużyn juz tłumaczy taki wynik - pokaż statystyki podobnych drużyn - mój klan dostał baty straszne od 1SBP na ensku po prostu straszne ale zniszczyliśmy im 4czy 5 czołgów bo mieliśmy podobne - przegralismy bo 1SBP byli wspaniale zgrani i to zawsze bedzie wielką przewagą takich klanów co by nie zmienili - natomiast gdyby grę robiono pod was istniałaby 6 miesięcy i dobrze że w Wocie ktos stara się mysleć nie słuchać głupich uwag garstki uważających się za alfę i omegę tej gry

Edit by Devil. Spasuj trochę z przekleństwami.

Świetnie to ująłeś bynajmniej nie czuję się osamotniony w swoim postrzeganiu WoT-a. Grunt to przedewszystkim dobry klimat jaki ludzie potrafią wytworzyć druga sprawa to nasze małe zachciewajki i ambicje na które to ta gra świetnie odpowiada.
Pozdrawiam i do zobaczenia w polu :)

Briasler #17 Posted 24 November 2011 - 05:24 PM

Private

• Player
  • 38493 battles
  • 3

View PostAlebelle, on 10 November 2011 - 09:45 AM, said:

To "dzięki" tej zmianie zacznie się coraz to większe zdradzanie sojuszników, których się ma w pobliżu.
Bo co będzie z tego jak klan X przepuści klan Y w głąb lądu, jak i tak potem klan Y nie będzie mógł czerpać korzyści w postaci złota, bo klan X odzyska swoje prowincje przez które "przepuszczał" Y

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users