Jump to content

Vyber autoloadera

• Please log in to reply
15 replies to this topic

peky1128 #1 Posted 01 October 2017 - 09:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11950 battles
  • 616

Cawte, chcel by som si rozbehnut liniu na nejakych autoloaderov. V ponuke su Francuzi, Ceskoslovensko a Amici.

Ktoru by ste mi doporucili, na zaklade vlastnych skusenosti?

Lavelin #2 Posted 02 October 2017 - 08:09 AM

Captain

• Player
  • 41300 battles
  • 2,095

Pokud začínáš uvažovat o autoloaderu, tak na nejtěžší je ani CS, pro začátečníky bych asi doporučil Frantiky nebo Amíky a skončit na max. 8mém tieru. Až budeš mít více zkušeností, tak to vytáhnout až na 10tku.

_Gazzkon_ #3 Posted 02 October 2017 - 08:15 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 28614 battles
  • 1,150
  • [_VAL_] _VAL_
Ještě můžeš zkusit Švédy, mají fakt tvrdou věž, ale děla za moc nestojí a pohyblivost taky bídná. Asi bych doporučil Amíky, T57 dokáže i něco sem tam odrazit.

Gilisnes #4 Posted 02 October 2017 - 08:52 AM

Warrant Officer

• Player
  • 35927 battles
  • 638
Čechoslováci a francouzi mají něco do sebe, ten zbytek už je nic moc... T57 je sice super, jenže ty tanky před ní...

SG_semda #5 Posted 02 October 2017 - 09:01 AM

General

• Player
  • 39017 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE

View PostGilisnes, on 02 October 2017 - 08:52 AM, said:

Čechoslováci a francouzi mají něco do sebe, ten zbytek už je nic moc... T57 je sice super, jenže ty tanky před ní taky nejsou špatný ;)

:harp:

Jmeno1 #6 Posted 02 October 2017 - 09:01 AM

General

• Player
  • 48011 battles
  • 9,962
  • [_V4L_] _V4L_

CZ - osobně ještě nemám, zasekl jsem se na tieru 7, který mne hrubě nebaví; tier 9 a 10 jsou ale vyhlášené tanky

FR - výhoda je, že mají jen 3 členy posádky, takže se posádka levněji přeexpuje na vyšší tank. Všechny FR zásobníky se ale hrají především jako lehké tanky. Je to dost náročné.

US - pro tebe asi nejjednodušší, protože máš T71 (měl bys rychle doexpit a koupit T69 před patchem 9.21, budou ty linie měnit, ale nepamatuju si teď přesně jak); bohužel T69 ani T54E1 nepatří mezi vyhlášené tanky a musí se celkem goldit

Jinak zásobníky jsou dost náročné na hraní, musíš maximálně sledovat minimapu, vybírat si slabé kusy na dorážku a vyhýbat se tankům s velkou alfou; zásobníky toho pancíře nikde moc nemají (s výjimkou švédských věží;).

Lavelin #7 Posted 02 October 2017 - 09:41 AM

Captain

• Player
  • 41300 battles
  • 2,095

CZ-7čka ještě jde, ale 8čka je opruz :(, 9tka v topu už je luxusní tančík.

Já mám všechny o kterých se zde píše a záleží kde chce skončit.

Pokud na 8čce, tak AMX-50-100, pokud na 9tce, tak EMIL II a pokud až dokonce, tak škodovku nebo T-57.

SWAT0013 #8 Posted 02 October 2017 - 09:48 AM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,778
  • [ANV-V] ANV-V

S ohledem na to, jaké tiery jezdíš a co máš rozjeté, určitě bych doporučoval US (navíc odpustí nejvíce).

Určitě bych ti ale nejprve doporučil natrénovat si hraní se zásobníkem na nižších tierech, neboť hraní vyšších tierů (8 a výše) je náročné samo o sobě, hraní vyšších tierů  se zásobníky je ještě těžší.

Např. T71 je jedním z nejlepších zásobníkových tanků (a celkově tanků) na T7 a na clip management je to jeden z nejjednodušších tanků, nicméně když uděláš chybu a nabíjíš ve chvíli, kdy sis měl nechat zbytek nábojů, většinou se z toho dokážeš dostat a případně nabiješ docela dost rychle ;) Pro začátek bych ti doporučil hrát s ní a pokusit se zlepšit ty výsledky - určitě by ti to pomohlo i dále v této linii, i když na těch vyšších tierech už je playstyle o něco jiný ;)

Jinak ad tanky v této linii - T69 mě tehdy docela bavila, i když sem tam se gold nabít musel. Vozíval jsem 2 nebo 3 klipy goldů a bohatě mi to stačilo. Bohužel jsem měl tu čest vyzkoušet si asi 2 nebo 3 bitvy i nyní - a musím říct, že teď by to bylo zralé spíše vozit 2 - 3 klipy AP a zbytek goldy... Přibylo vážně nechutné množství koridorových map a zejména na T8 přibylo tolik HT bez AP weakspotu, až to není hezké...

Co se týká T54E1 - ten tank mě také tehdy neskutečně bavil (teda bavíme se o topové konfiguraci, se stock dělem jsem zkusil asi 2 nebo 3 hry kvůli násobku a pak to raději vyexpil za free) a byl to tehdy můj první tank, kde jsem měl přes 2k damage. Hodně dlouho jsem přemýšlel, že bych si ten tank pořídil zpátky, ale nakonec jsem to neudělal. 1) Nechtěl jsem si kazit vzpomínky jako v případě T69 2) Tehdy to člověku nějak nepřišlo, i proto, protože na tehdejší poměry mi to s ním neskutečně šlo a bavilo mě to, ale nyní už si člověk uvědomuje, jak moc ten tank úplně vše obětovává zásobníku. Tenhle tank je podle mě jeden z největších adeptů z T9 na buffy a rozhodně by si je i zasloužil...

Ještě jen na závěr (ale to platí víceméně u všech linií;) - připrav si potom dostatečnou porci free expů. Většina těch tanků na osmičce a devítce má ve stocku naprosto směšně nedostatečná děla, která dokáží ten tank hodně znechutit, i když to třeba není úplně špatný tank ;)

EDIT. Ještě navíc jak píše peaker - je to dost závislé od toho, na jakém tieru to chceš zapíchnout a souhlasil bych s ním z velké části, jen na devítce bych zmínil i Škodovku a AMX 50 120 :)

Edited by SWAT0013, 02 October 2017 - 09:52 AM.

global_asa_wenca #9 Posted 02 October 2017 - 09:55 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 87061 battles
  • 3,202
  • [MACHR] MACHR

View PostJmeno1, on 02 October 2017 - 10:01 AM, said:

US - pro tebe asi nejjednodušší, protože máš T71 (měl bys rychle doexpit a koupit T69 před patchem 9.21, budou ty linie měnit, ale nepamatuju si teď přesně jak)

T71 se rozdvojí, bude jedna verze s autoloaderem a druhá bez autoloaderu, a zruší propojku mezi těma technologickýma větvema - autoloadery budou oddělený úplně. A v rámci toho i šlohnou autoloader dělo z Bulldoga ( který ač nám ho při změnách LTček pro formu nechali je stejně nepoužitelný ).

Otázka je, co udělají s XPčkama na stávající T71 - podle dosavadních informací stávající T71 přesunou do autoloader větvě a přejmenujou na T71 DA, a do bezzásobníkový větvě přidají novej T71 CMCD.

Zkušenosti ze stávající T71 zřejmě zůstanou na původním místě ve stromu, takže pokud chceš pokračovat v autoloaderech, vyjeď si T69 ještě před patchem 9.20.1

viz https://worldoftanks...cle-rebalances/

Block Quote

POZNÁMKA: mějte prosím na paměti, že ZK získané s T71 DA, se s vydáním verze 9.20.1 přesunou na T71 CMCD. V technologickém stromě také nebude žádný přechod z T71 CMCD na T69, stejně jako nebude existovat žádný způsob jak dojít na M41 Bulldog z tanku T71 DA.

Edited by global_asa_wenca, 02 October 2017 - 09:57 AM.

peky1128 #10 Posted 02 October 2017 - 02:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11950 battles
  • 616

View PostSWAT0013, on 02 October 2017 - 09:48 AM, said:

Ještě navíc jak píše peaker - je to dost závislé od toho, na jakém tieru to chceš zapíchnout a souhlasil bych s ním z velké části, jen na devítce bych zmínil i Škodovku a AMX 50 120 :)

No chcel by som to dotiahnut az na T9 az T10 podla okolnosti,ale T9 urcite.

Hraval som tazke tanky,no prestali ma bavit v momente ako som vyskusal stredne.

Mam rozbehnutych rusov(T54),amikov(patton) a aj nemcov(leopard),cize asi by mi bola blizsia volba nejakeho autoladera z moznostou ukoncia strednym tankom ako to maju francuzi a cechoslovaci. Nikam sa vsak zatial neponahlam,som na T7 a poctivo trenujem a snazim sa zlepsovat. A toho autoloadera chcem koli zmene stylu hrania aby som nehral stale to iste. 

guthas #11 Posted 02 October 2017 - 02:48 PM

Major

• Player
  • 37675 battles
  • 2,508
  • [BIA] BIA

Ahoj, 

Pokud máš nějaké zkušenosti s lehkýma tankama, tak osmičkový baťáček. To je takový maličký šikanátor. 

Neskutečně rychlý, obratný s dodatečným dohledem i kamufláží. 

A pokud chceš opravdu šikanovat, tak full gold style - sice to leze hooodně těžce do kreditů, ale ta sranda.. 

Sice si musíš dávat bacha na 1vs1 s jinýma tankama, protože má docela málo hp a obloukem se vyhýbat houfnicím, ale ten reload time a aim time + rozhození míření z něj dělá neskutečný prasátko ve hře. 

Ale když tak nad tím uvažuji, tak celá ta lajna na baťáka od t6 jsou luxusní stroje. 

A pokud chceš t9, tak za sebe Amx 50 120, ale dám ti radu - zkus jí jezdit v četě s jinou heavy. Neskutečně silný stroj s perfektní penetrací ( základní munici má AP a na premiovce APCR ), což je oproti emilovi II výhoda - hlavně na větší vzdálenosti. Ale opět si dávej bacha na artyny + houfnice. 

7wariot7 #12 Posted 02 October 2017 - 10:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23541 battles
  • 525
  • [CSLET] CSLET
Očom sa bavime :) jasny BC francuz.Sam  autor piše že heavy nema rad,resp prešel na medka, tak mu neradte USA pomale stroje so zasobnikom. tier 8,9 nieje nijak extra dobry,musel sa  sem tam goldit už davno ,teraz to musi ist goldy aspon pol na pol .Samotna T57 heavy je dost naročna na hranie ako  heavyna s papierovou vežou.Takže šup na francuzov lighty alebo baťaka,

SWAT0013 #13 Posted 03 October 2017 - 07:21 AM

Colonel

• Player
  • 29490 battles
  • 3,778
  • [ANV-V] ANV-V

View Post7wariot7, on 02 October 2017 - 11:33 PM, said:

Očom sa bavime :) jasny BC francuz.Sam  autor piše že heavy nema rad,resp prešel na medka, tak mu neradte USA pomale stroje so zasobnikom. tier 8,9 nieje nijak extra dobry,musel sa  sem tam goldit už davno ,teraz to musi ist goldy aspon pol na pol .Samotna T57 heavy je dost naročna na hranie ako  heavyna s papierovou vežou.Takže šup na francuzov lighty alebo baťaka,

Sám autor to napsal až poté, co mu takto všichni radili, takže těžko radit jinak, když nedostaneme komplet info dopředu, že? ;)

T57 HT je ale pořád (zřejmě po SWE HT, kde je to hulldown nebo smrt) asi nejsnadnější na hraní ze všech zásobníků ve hře...

View Postpeky1128, on 02 October 2017 - 03:19 PM, said:

No chcel by som to dotiahnut az na T9 az T10 podla okolnosti,ale T9 urcite.

Hraval som tazke tanky,no prestali ma bavit v momente ako som vyskusal stredne.

Mam rozbehnutych rusov(T54),amikov(patton) a aj nemcov(leopard),cize asi by mi bola blizsia volba nejakeho autoladera z moznostou ukoncia strednym tankom ako to maju francuzi a cechoslovaci. Nikam sa vsak zatial neponahlam,som na T7 a poctivo trenujem a snazim sa zlepsovat. A toho autoloadera chcem koli zmene stylu hrania aby som nehral stale to iste. 

I když HT nemáš rád, tak FR HT se zásobníky pořád zůstávají, ty mají pohyblivost více než slušnou. ČSR linie zůstává také. Ve světle nových informací bych určitě přidal i FR LT (i když mě osobně třeba desítka neoslovila), případně odbočku na BC (BC 25t je zřejmě jeden z nejlepších "LT" ve hře).

Jediná nevýhoda FR HT a ČSR MT je ta, že mají zásobníky až na vyšších tierech (ČSR má ještě zásobník na T6, ale pak až od T9), zatímco FR LT je mají od T6.

Co se týká tanků v té větvi - AMX 12t mě po rebalancu ničím neoslovila, tak jsem ji ani nezkoušel. AMX 13 75 mě neskutečně vzalo a je to jedno z nejoblíbenějších T7 vozítek. BC 12t jsem nezkoušel - nijak extra mě nezaujal a navíc jsem neměl zbytečnou posádku, nicméně co ho párkrát vidím na bojišti, úplně špatně ten tank také nevypadá. No a AMX 13 90 je po tom rebalancu luxusní vozítko ;)

Já osobně bych podle momentálních preferencí (čistě subjektivních) měl pořadí těchto linií takovéto:

1) FR MT spolu s LT (pokud bych šel do T9, AMX 13 90 by byla jasná volba, pokud bych pokračoval až na T10, BC 25t je moje volba)

2) ČSR MT (strašně bych je chtěl a líbí se mi, ale nějak se mi nechce expit přes T7 a T8...)

3) FR linie AMX 50. Linie to špatná není, ale asi až na velmi výjimečné odreagování s APCR 50B (leze fakt do peněz :D ) mě nenapadá, kdy bych si vzal tyhle tanky raději než ty předchozí ;)

Opět bych ti jen doporučil totéž - pokud se rozhodneš pro linii FR LT, která je z těchto linií určitě na hraní nejtěžší, zastav se na nějakém nižším tieru, abys pochopil a dostal do krve jejich gameplay. To nicméně platí i pro ostatní - třeba u ČSR bych ti doporučil nechat si T6 v garáži i při průběžném expení přes T7 a T8 a průběžně se učit/zkoumat možnosti na něm.

Jinak pokud nejsi proti, doporučil bych ti stáhnout test server - tam si ty linie můžeš zkusit, což ti rozhodně prozradí nejlépe, co ti asi tak sedí nejvíce. No a pokud se ti do toho z jakéhokoliv důvodu nechce nebo to z nějakého důvodu nejde, doporučil bych ti vyjet si FR LT a ČSR MT na T6 (i když FR dle mě začínají být zajímaví až od T7), kde se poprvé setkáš v těchto liniích s autoloadery. Mělo by ti to dát aspoň přibližnou představu ;)

bobitwo1 #14 Posted 04 October 2017 - 08:04 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 12744 battles
  • 1,134
Ja mám zatiaľ len AMX 12t, ktorý po zmene proste podľa mňa už nie je čo býval.  AMX 13 75 už je celkom zábava,  dá sa pekne vyblbnúť, plus gunhandling je na celkom slušnej úrovni. Ak potom mám Skodu T25, veľmi dobré medko, za 2,66 dáš 330dmg a so 100% posádkou a ventiláciou nabíjaš niečo pod 8 sekúnd.  Mňa veľmi bavila a nechal som si ju v garáži. Konstrukta T-34/100 ma celkom prekvapila.  Na to, aký hate som na ňu počul,  tak sa mi s ňou hralo prekvapujúco dobre. Teraz hrám TVP VTU, strašný črep. Nemá to depresiu,  dohľad,  penetráciu (237mm na golde je podľa mňa ozaj málo),  pancier. Nejaká pohyblivosť tam je. Čo ale zadupáva tento tank úplne do zeme je MM, kde 50% hier hráte proti T10 strojom, 35% hier v MM, kde sú len T8+T9 stroje, cca 10% only T8 tanky. Čo tiež nie je výhra,  keď si pozriete, čo sa bežne premáva po publiku, IS-3, VK100.01p, Skorpion G, Lowe, Lorr 40t, nejaké tie premiaky, O-Ho a podobne. Plus množstvo ľudí už na tiere vie ako hrať ako tak.  Kým vy musíte mieriť na weakspoty a dáte za 240, či 320 (tu je reload skoro 10 sekúnd)  tak ostatný vám posielajú za 300+ a keďže máte 60mm pancier max, tak ste vlastne 1 veľký weakspot. T9 Skodu nemám,  ale skúšal som na teste a je to celkom dobré vozidlo.  

peky1128 #15 Posted 05 October 2017 - 08:04 AM

Warrant Officer

• Player
  • 11950 battles
  • 616
Tak nakoniec som sa rozhodol po zvazeni vsetkych za a proti pre ceskoslovensko,aj sa mi tie tanky na T9 a 10 pacia viac ako francuzi,diky za rady.

Gilisnes #16 Posted 05 October 2017 - 02:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35927 battles
  • 638
Ještě názor ode mě - ČSR si určitě vyjeď, hodně zábavné (jen zásobníky, zbytek nic moc), FR LT směr BC je taky super... Zasr trošku jinej gameplay zásobníku... Doporučuju obojí ;)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users