Jump to content

Začátky na KV-1

• Please log in to reply
23 replies to this topic

Kulerval_Mamlasum #1 Posted 10 October 2017 - 09:24 PM

Private

• Player
  • 629 battles
  • 4

Nazdar!

Hraju asi 14 dní, předtím asi tejden WOT Blitz. Mám v okolí několik lidí, kteří WOT hráli docela dlouho a urputně, ale mám pocit, že už s tím vesměs skončili. Svého času nebyli schopni téměř o ničem jiném se bavit. Byla to u nás v práci taková malá lokální epidemie. V té době jsem nedisponoval dostatečnou výpočetní technikou, tak jsem jen spíše bez zájmu poslouchal a semtam jsem viděl nějaké video. No a teď jsem si nedávno pořídil nový notebook a začalo to :-)

Nějaké základy jsem pochytil už tehdy z doslechu, nějaké rady a doporučení jsem získal teď, a něco se pokouším nastudovat v návodech a na fóru (ovšem víc než číst a koukat na YT mě baví jezdit).
Doporučeno kamarádem mi bylo ze začátku vydrápat se na KV-1 a vydržet na něm. Zatím s tím můžu souhlasit. Pustil jsem nějakou Kč na prémiák, abych zmírnil utrpení při dobývání XP a nyní mám KV-1 až na motor plně vyvinuté. Po různých jiných tancích všelikých typů a spíše frustrujících období s občasnou chvilkou štěstí z nějakého odznáčku se mi zdá, že mi KV-1 může sednout. Rozdává pěknou dmg, což je velmi uspokojující, pěknou dmg odvrátí a navíc se mi na pohled líbí. Je sice pomalý jako prase, ale to mi aspoň zabrání v nějakých zbrklých akcích, které ještě nemám úplně pod kontrolou :-)
Kromě kávéčka tam ještě rád jezdím s A-20, na kterém jsem udělal pár hezkých spotovacích akcí a který mě brzo přivede k T-34. Ten se mi taky líbí a asi si ho pomalinku budu taky šlechtit. Takže herní strategie je asi taková, že teďka nějakou dobu zůstanu na kávéčku jako hlavním tanku a souběžně s tím si budu podle chuti jezdit tu s tím, tu s oním, dohromady asi 3 tanky, které by měly stačit na využití doby, než se vrátí KV ze záhrobí (stále ještě drtivá většina bitev).

Mám teď několik nejasností, se kterými mi snad můžete pomoci:
- Často nevím, kam se vydat. Obvykle si zkusím vyhlídnout těžký tank z vyššího tieru a toho se držím jak lejno košile. Nebo nějakou silně vypadající skupinku. Už se ale takhle stalo, že jsem zapadl do party camperů a dopadli jsme jako sedláci u Chlumce. Nějaké děcko na nás pak přes chat tak prskalo, až jsem ho musel zablokovat. Někdy mě někdo pozve do čety, což si vykládám jako žádost o následování, čemuž obvykle vyhovím. Někdy někdo ozačuje před bitvou čtverce, což pokládám za návrh směru hlavního úderu. Tomu se ale s KV-1 nedá kolikrát moc vyhovět, protože někdy jsou to dlooouhá putování, na kterých mi stejně všichni ujedou. Anebo hra začne tak, že nikdo vůbec nic nenavrhuje a cca 5 tanků zůstane stát a čeká, kterým směrem se tak nějak pojede. Jak poznat dobrého spoluhráče, kterého je vhodno poslechnout, nebo se držet.
- Neznám mapy. Je hraní kanonenfutru jedinou možností, jak poznat mapy? Cvičné bitvy jsou jenom do II. tieru. Ale nakonec beru i to, že ten kanonenfutr musí nějací začátečníci představovat, aby to bavilo ty, kteří to hrají o chvilku dýl. Já jsem teda dospěl zatím k tomu, že je dobré vyrazit nějakou krátkou cestou někam, kde je možnost krytu. Ideálně město, ve kterých mám mnohdy zajímavé výsledky. Ovšem spousta map je otevřená krajina a mně se často stává, že se ocitnu někde, kde to není dobré a jsem tam sám. Když nepočítám nepřátele, kterých je tam najednou celá parta.  Napadlo mě, že mapy se dají snáze poznávat souběžným ježděním na něčem rychlejším (člověk se dostane dál než s KV-1), ale to by muselo mít minimálně stejný tier, tedy asi T-34.

VijaCZ #2 Posted 10 October 2017 - 10:12 PM

Brigadier

• Guest
  • 75918 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA

Ahoj

Pro začátek dvě velká plus - první za výběr tanku pro začátek, KV-1 schvaluje naprostá většina hráčů, a druhé plus za to že se pídíš po informacích.

Pro úplnej začátek je tu na foru výborný hracsky-navod-pro-novacky-aneb-z-prvniho-na-paty-tier-vyber-tanku-rady-tipy/

Dále jde doporučit seriál videí pro začátečníky od jednoho z nejlepších publikujících hráčů marty_vole

Mapy se dají nakoukat i ve výcvikovém režimu - ale potřebuješ k tomu parťáka, pustí tam jen dva a víc hráčů. Pokud  si chceš mapy prohlídnout a zkoumat kde jsou dobrý místa a odkud kam jde střílet tak ideální.

Dalším způsobem je kouknout na wotreplays.com, najít bitvy s tvým tankem, vybrat ty nejúspěšnější nebo na mapě která tě zajímá a okouknout kam ten hráč jel a co dělal

Nejezdit nikam sám je dobrá věc, toho se drž. Jinak se s těžkým pomalým tankem vyhybej otevřeným prostranstvím bez možnosti se za něčím krýt.

Napadá mě že pokud projdeš youtube tak tam na některé mapy byly tutoriály s praktickejma ukázkama kam se dá s čím jezdit.

Tady na foru najdeš i sekci mapy, něco málo jde dohledat i tam. Neboj se ptát a neboj se hledat jestli už se na podobnou věc neptal někdo před tebou.

V bitvě sleduj minimapu - jde i zvětšit tím + nad enterem, uvidíš kam který tanky jely a jak jsou tam úspěšný, tedy jestli jely na dobrou pozici nebo jen někam zbytečně umřít.

No a pak už jen osobní zkušenosti - obrovská hromada :)  Hodně štěstí nejen na bojišti

Karaya12 #3 Posted 10 October 2017 - 10:33 PM

Brigadier

• Player
  • 19648 battles
  • 4,210
  • [SVINE] SVINE

Tak Vija mě donutil smazat něco co jsem drásal skoro 10 minut! Díky moc :angry:

Tak jen doplním ještě pár lidí na YT které se vyplatí sledovat:

Akcido - na jeho recenzích jsem vyrůstal a stále má co říct i když už není tak aktivní

Gottwy - Jeden z nejlepších hráčů který komentuje svoje hraní

UKO_JESHITA - doporučuji jako vzor "normálního" hráče. Na jeho kanále najdeš skvělé série kontinuálně jdoucích bitev, takže vidíš hry dobré i špatné, nikoli jen výběrové. To je taky důležité.

Lacho WoT Replays - Tady máš sbírku nekomentovaných, ale nejlepších replayů. 

Jak psal Vija, vypadá to že nad tím co děláš přemýšlíš, nevymýšlíš hlouposti a nebojíš se zeptat. To je dle mého soudu 99% šance na to, ne že se z tebe stane hned výborný hráč, ale na to že tě hra bude bavit ;)

Nemohu se ale nezeptat: Prosím tě, jaké ti hra ukazuje FPS a ping?

RozaMadMax #4 Posted 10 October 2017 - 11:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 74969 battles
  • 748
  • [CORM2] CORM2
Vyjímečně musim souhlasit s Vijou.

Kulerval_Mamlasum #5 Posted 10 October 2017 - 11:19 PM

Private

• Player
  • 629 battles
  • 4

View PostKaraya12, on 10 October 2017 - 10:33 PM, said:

Nemohu se ale nezeptat: Prosím tě, jaké ti hra ukazuje FPS a ping?

FPS kolem 30 ping kolem 40ms,  ale moc se to nedá sledovat. Ani jsem se o to nikdy moc nezajímal, protože to nemůžu ovlivnit. Nebo nevím jak.

Jmeno1 #6 Posted 11 October 2017 - 04:19 AM

Field Marshal

• Player
  • 50923 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

Ještě se můžeš mrknout na streamera Marty_vole, který založil nový účet a vytáhl to právě na KV-1. IMHO taky dost poučné, celkem 9 dílů pro začátečníky. Ty fps nic moc, ale tak co čekat od NTB. Dej si všechno na minimum a nepoužívej žádné módy.

Jinak podle hodnocení to vypadá, že stihneš v každé bitvě jen jeden výstřel, což je hodně špatně. Na tom bys měl zapracovat, máš i strašně vysokou úmrtnost. Přežíváš jen 8% všech bitev, což je hodně málo. Hraješ hodně lehké tanky, kde nemáš dobré posádky a tvým cílem by nemělo být vždy v první linii a snažit se rozstřílet každého protivníka. Většinou na to ani nemáš dělo a díky špatným posádkám máš bez doměření obrovský rozptyl, což se odráží i v nízké efektivitě střelby, která je 40%.

Jo, a T-127 není špatný tank, ale pro tebe by byl vhodnější Churchill III. Teď už je to ale jedno. Tak ať se daří a hlavně, ať tě hra baví.

berserkerdog #7 Posted 11 October 2017 - 07:19 AM

Lieutenant

• Player
  • 12387 battles
  • 1,623

View PostKulerval_Mamlasum, on 10 October 2017 - 09:24 PM, said:

..

Vítej v komunitě, máš velké plus za přístup. Většinu podstatného tu už kolegové uvedli. Jen bych dodal pár poznámek k něčemu z toho o čem jsi psal.

KV1 je bez diskuze ideální tank. Jeho největší slabinou je jak jsi sám poznal mobilita. S pomalými tanky je dvakrát tak důležité kam vyrazíš, protože se často už nestihneš  vrátit. V úvodu bitvy při odpočtu je proto důležité rychle zanalyzovat techniku v enemy teamu, mapu a odhadnout, kde budeš se svým tankem nejplatnější a zároveň neskapeš v prvních minutách hry. T-34 které jsi zmiňoval je ideální druhý tank, velmi mobilní medko s rychlopalným dělem. V tom naopak můžeš velmi pružně reagovat na vývoj bitvy, vracet se na decap báze a především se včas stáhnout z prohraného křídla(velmi důležité, ale k tomu se asi budeš nějakou chvíli dopracovávat). 

Zdůrazňuji rozmyslet si dopředu postup technologickým stromem, nejezdit desítky low tier tanků se špatnými posádkami a vybavením.

Časem můžeš k HT a medku doplnit ještě stíhač tanků, aby sis ozkoušel různé typy gameplaye, pomůže ti to i v hraní techniky na kterou se pak zaměříš. Lehký tanky doporučuju zatím nechat stranou, chce to znalost map a bez ní to pro nováčka většinou znamená rychlou smrt.

Na poznávání map jsou asi nejideálnější streamy a videa kvalitních hráčů(kromě výše zmiňovaných bych doplnil ještě např.: Circonflexes, Sir Foch, Quickybaby -vše aj), kde uvidíš silné pozice na jednotlivých mapách i jak na nich zahrát.

Poslední tvůj dotaz, jak poznat kvalitného hráče v tvém týmu. Bez módu xvm, který to ukazuje(nedoporučuji) se dá řídit pár užitečnými maličkostmi. Dobrý hráč se (ve většině případů)ihned po skončení odpočtu rozjede jasným směrem, nemotá se, netočí kolem dokola věží, nevráží do spoluhráčů, nestřílí po okolí bez důvodu. Dále má takový hráč často na tanku kamufláž a od 5 tieru výš může mít na děle vidět vítězné znaky(známka toho jak stroj ovládá ). U ruských strojů jsou to červené hvězdy: 1 hvězda neznamená nic extra ale hráč už musel s tím strojem odehrát pár desítek bitev. Dvě hvězdy už znamenají solidní výkonnost a tři značí opravdového mistra, který je lepší než 95% hráčů, kteří s tím daným strojem hráli v poslední době.

Tak snad těch mých pár řádek taky trochu pomohlo. když nebudeš něco vědět, neváhej se v tomhle vlákně nebo sekci znovu zeptat. Hodně štěstí na bojišti.

EDIT: Je to sice ve výše odkazovaném návodu ale raději zdůrazním: POSÁDKY - zásadně ovlivňují výkonnost stroje a pokud zvolíš schopnosti špatně, je složité a nákladné to změnit. POSÁDKY jsou to nejdůležitější co v garáži(kasárnách) máš, proto doporučuju dříve než spustíš další bitvu minimálně tohle nastudovat a případně upravit.

Edited by berserkerdog, 11 October 2017 - 07:47 AM.

Kulerval_Mamlasum #8 Posted 11 October 2017 - 07:35 AM

Private

• Player
  • 629 battles
  • 4

View PostJmeno1, on 11 October 2017 - 04:19 AM, said:

Ještě se můžeš mrknout na streamera Marty_vole, který založil nový účet a vytáhl to právě na KV-1. IMHO taky dost poučné, celkem 9 dílů pro začátečníky. Ty fps nic moc, ale tak co čekat od NTB. Dej si všechno na minimum a nepoužívej žádné módy.

Jinak podle hodnocení to vypadá, že stihneš v každé bitvě jen jeden výstřel, což je hodně špatně. Na tom bys měl zapracovat, máš i strašně vysokou úmrtnost. Přežíváš jen 8% všech bitev, což je hodně málo. Hraješ hodně lehké tanky, kde nemáš dobré posádky a tvým cílem by nemělo být vždy v první linii a snažit se rozstřílet každého protivníka. Většinou na to ani nemáš dělo a díky špatným posádkám máš bez doměření obrovský rozptyl, což se odráží i v nízké efektivitě střelby, která je 40%.

Jo, a T-127 není špatný tank, ale pro tebe by byl vhodnější Churchill III. Teď už je to ale jedno. Tak ať se daří a hlavně, ať tě hra baví.

Moje statistiky nejsou dobré, to je fakt, ale myslím, že to má vzestupný trend. Třeba s tím KV, co jsem nahrál v posledních dnech, tak tam je efektivita střelby už 51% po 62 bitvách.
Mizerné výsledky se dají přičíst navíc i tomu, že jsem zejména minulý týden toho dost nahrál pod vlivem alkoholu. Spojencům se tímto omlouvám:hiding:, ale nepřátelé byli myslím spokojení. :)

berserkerdog #9 Posted 11 October 2017 - 07:59 AM

Lieutenant

• Player
  • 12387 battles
  • 1,623

View PostKulerval_Mamlasum, on 11 October 2017 - 07:35 AM, said:

Moje statistiky nejsou dobré, to je fakt, ale myslím, že to má vzestupný trend. Třeba s tím KV, co jsem nahrál v posledních dnech, tak tam je efektivita střelby už 51% po 62 bitvách.
Mizerné výsledky se dají přičíst navíc i tomu, že jsem zejména minulý týden toho dost nahrál pod vlivem alkoholu. Spojencům se tímto omlouvám:hiding:, ale nepřátelé byli myslím spokojení. :)

Po 400 bitvách jsou špatné výsledky v podstatě samozřejmé, tím se netrap. Podstatné je, že se snažíš něco naučit a zlepšit se. Jsou lidi, kterým trvá několik desítek tisíc bitev, než si uvědomí, že možná něco dělají špatně a teprve pak se začnou učit naprosté základy. Před 95% hráčů máš velmi solidní náskok už jen díky faktu, že jsi objevil fórum a neváhal se zeptat.

mates_670 #10 Posted 11 October 2017 - 08:27 AM

Warrant Officer

• Player
  • 27583 battles
  • 657
  • [KHIL] KHIL

View Postberserkerdog, on 11 October 2017 - 07:59 AM, said:

Po 400 bitvách jsou špatné výsledky v podstatě samozřejmé, tím se netrap. Podstatné je, že se snažíš něco naučit a zlepšit se. Jsou lidi, kterým trvá několik desítek tisíc bitev, než si uvědomí, že možná něco dělají špatně a teprve pak se začnou učit naprosté základy. Před 95% hráčů máš velmi solidní náskok už jen díky faktu, že jsi objevil fórum a neváhal se zeptat.

A pak je ještě i nemalá sorta lidí, kteří si nepřipustí nikdy, že by hráli špatně... :hiding:

Za sebe přidám jen jednu skromnou radu - ne všechno klikání do minimapy před bitvou znamená dobré rady a plány. Jsou mezi námi i rození generálové, kteří si myslí, že jejich plány jsou nejlepší... Často to ale bývá přesně naopak. To poznáš časem sám... ;)

Za mě máš za tvůj přístup velké plus a přeji ti hodně zdaru na bojišti!!! :great:

UKO_JESHITA #11 Posted 11 October 2017 - 09:20 AM

Major General

• Player
  • 52575 battles
  • 5,008
  • [_LDN] _LDN

View Postberserkerdog, on 11 October 2017 - 07:59 AM, said:

Ano já jsem ten co to zjistil po mnoha tisících bitvách ;) , ale i to mělo své plus, jelikož jsem měl alespon najeté mapy a slušné posádky.Jinak Ti tu už předřečníci vše řekli, držím palce.

Edited by UKO_JESHITA, 11 October 2017 - 09:20 AM.

global_asa_wenca #12 Posted 11 October 2017 - 09:39 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 91625 battles
  • 3,205
  • [KHIL] KHIL

View PostKulerval_Mamlasum, on 10 October 2017 - 10:24 PM, said:

... ovšem víc než číst a koukat na YT mě baví jezdit...

To je v pohodě, protože jenom koukáním na YT a čtením návodů se z tebe super hráč stejně nikdy nestane. Praxe dělá mistra. Jinak řečeno, je potřeba to skloubit. Získat informace z YT a návodů, a snažit se je aplikovat v boji. A přemýšlet nad tím proč něco vyšlo, a proč naopak něco zase ne, co třeba příště udělat jinak, a jak.

Kromě toho co tu už padlo za rady jak se zlepšit, je ještě IMO docela dobrý čas od času zkouknout replay z vlastní bitvy - nejlíp z nějaký, která se trochu povedla - a ideálně co nejdřív poté co ji dobojuješ. Uvidíš bitvu z trochu jiný perspektivy, všimneš si věcí kterých sis přímo v bitvě nevšiml. A uvědomíš si, kde jsi třeba mohl (nebo měl) něco udělat jinak.

_Gazzkon_ #13 Posted 11 October 2017 - 11:39 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 30254 battles
  • 1,237
  • [_VAL_] _VAL_
Já bych ještě dodal, že po pár tisícovkách bitev, kdy už něco budeš znát a vědět + budeš mít i nějakou vhodnou techniku, není od věci nakouknout  pod pokličku klanového hraní, kde ti veteráni určitě předají spoustu užitečných rad, tipů a návodů, o kterých si neměl ani tucha. Ta hra pak dostává úplně jiný rozměr.

Kulerval_Mamlasum #14 Posted 11 October 2017 - 10:15 PM

Private

• Player
  • 629 battles
  • 4

Děkuju všem za tipy. Velmi příjemně mě překvapila ochota členů komunity podpořit nováčka. A to jsem se obával, že budu považován jen za další trdlo, co se na všechno potisící ptá. Ze všech odkazů, co jsem zatím prozkoumal mě nejvíc zaujalo (pobavilo a přimělo k zamyšlení;) pravidlo: "Dostaneš-li se do férového souboje, znamená to, že jsi něco neskutečně posral." Myslím, že to bych si moh pověsit nad monitor.

Jinak, ještě mám pár dní prémiový účet, tak nemám moc času na čtení dlouhých statí a sledování několikahodinových videí, byť jsou některé velmi zajímavé, a je teď potřeba spíše hrát. Dá se říci, že díky těm odkazům si postupně uvědomuju tu dosud netušenou komplexitu této hry. Že daleko více než s nějakou tupou singleplayer střílečkou typu CoD (kde se taky trochu jezdilo tanky, aspoň ve dvojce), se WoT dá srovnat s.... s čím vlastně? S šachy? S fotbalem? S paintballem? Že jde trochu o psychologii, že být lepší než ostatní znamená mnohem víc než namakaný tank a pohotové reakce. Napadlo mě, že to budu muset zkusit vysvětlit i ženě, aby pochopila, že to je celkem intelektuální činnost.

Ale pak je na druhé straně ještě důležité tomu nepropadnout příliš a nešidit se jinde. Protože, když máte hypotéku, poměrně náročnou práci, manželku a dvě malé děti, tak si nemůžete dovolit to, co nezaměstnaný floutek bez holky, žijící u rodičů. :)

No, zatím pozoruju, že když si něco přečtu nebo zkouknu a jdu hrát, tak pak následuje docela úspěšná bitva.

berserkerdog #15 Posted 12 October 2017 - 07:24 AM

Lieutenant

• Player
  • 12387 battles
  • 1,623

View PostKulerval_Mamlasum, on 11 October 2017 - 10:15 PM, said:

Děkuju všem za tipy. Velmi příjemně mě překvapila ochota členů komunity podpořit nováčka. A to jsem se obával, že budu považován jen za další trdlo, co se na všechno potisící ptá. Ze všech odkazů, co jsem zatím prozkoumal mě nejvíc zaujalo (pobavilo a přimělo k zamyšlení;) pravidlo: "Dostaneš-li se do férového souboje, znamená to, že jsi něco neskutečně posral." Myslím, že to bych si moh pověsit nad monitor.

Jinak, ještě mám pár dní prémiový účet, tak nemám moc času na čtení dlouhých statí a sledování několikahodinových videí, byť jsou některé velmi zajímavé, a je teď potřeba spíše hrát. Dá se říci, že díky těm odkazům si postupně uvědomuju tu dosud netušenou komplexitu této hry. Že daleko více než s nějakou tupou singleplayer střílečkou typu CoD (kde se taky trochu jezdilo tanky, aspoň ve dvojce), se WoT dá srovnat s.... s čím vlastně? S šachy? S fotbalem? S paintballem? Že jde trochu o psychologii, že být lepší než ostatní znamená mnohem víc než namakaný tank a pohotové reakce. Napadlo mě, že to budu muset zkusit vysvětlit i ženě, aby pochopila, že to je celkem intelektuální činnost.

Ale pak je na druhé straně ještě důležité tomu nepropadnout příliš a nešidit se jinde. Protože, když máte hypotéku, poměrně náročnou práci, manželku a dvě malé děti, tak si nemůžete dovolit to, co nezaměstnaný floutek bez holky, žijící u rodičů. :)

No, zatím pozoruju, že když si něco přečtu nebo zkouknu a jdu hrát, tak pak následuje docela úspěšná bitva.

Hezky napsáno. Pokud se tu člověk slušně a inteligentně zeptá, tak je tu vždycky fúra lidí, kteří rádi pomůžou, protože taky někdy začínali a vědí jak se cítí začátečník, kterej se v tý miliardě informací snaží zorientovat. 

Jinak hra je fakt solidně návyková a je nás tu celá řada fotrů od rodiny, kteří ji kvůli tomu občas šiděj, takže s tím vážně opatrně :)

Miri37 #16 Posted 12 October 2017 - 08:24 AM

General

• Player
  • 50687 battles
  • 8,573
Spoiler

Ono záleží, jakým stylem a na co se zeptáš.

Pokud se ptáš z důvodů ujasnění nějakého fungování hry, tak se ti většina bude snažit v rámci svým možností pomoci. Pokud se vřítíš na fórum s tím, že očividně o problematice nic nevíš, ale už na 100% máš jasno, že je to špatně a musí se to změnit, tak tady můžeš narazit na odpor.

Co se týká hry, tak má široký záběr od CoD přístupu až po strategii. Rychlost hry a RNG neklade velké požadavky na reakce hráčů a jejich HW.vybavení. Zatím je hra celkem obsahově pestrá, tedy doufám, že aspoň z pohledu začátečníka to tak ještě vypadá.

limonadovyjoe #17 Posted 22 December 2017 - 09:39 PM

Private

• Player
  • 35343 battles
  • 2

poradi tu niekto?

VijaCZ #18 Posted 22 December 2017 - 10:31 PM

Brigadier

• Guest
  • 75918 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA
můžeme se o to pokusit :)

Tyrion_Lannister_PL #19 Posted 22 December 2017 - 11:03 PM

Lieutenant

• Player
  • 22744 battles
  • 1,641
  • [PRASE] PRASE
Žiaľ, KV-1 už nie je tým držiakom, ako tomu bolo v minulosti. A celá KV línia je v podstate výrazne podpriemerná. Odporúčam vyhnúť sa jej oblúkom. 

RagSalt #20 Posted 23 December 2017 - 10:51 AM

Captain

• Player
  • 23225 battles
  • 2,155
  • [ANV-V] ANV-V
......  KV-1 je ovšem křižovatkou linií. Jistě není tím "supertankem" jako v dobách kdy potkával tier 3. Pokud jde o KV linii, tak tam vynikají tanky jako T-150 a dále ST-I. K tieru 9 je ovšem trnitá cesta, která za to nestojí. Dále je KV-1 v linii na IS-3, což je stále no.1 mezi standardními HT na odřady 8. tieru. Samotný KV-1 když už nevyniká pancéřováním, které funguje jen na lamky a newbie, tak má perfektní DPM a současně slušnou alfu, takže je to stále nebezpečný soupeř. Jen už se s ním nedá najet jako jouda do prostoru a kosit vše okolo.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users